De Wetteling GEVONDEN AUbNUA Minder koopkracht door verrekening vakantiebonnen Waterrecreatie Bergerheide De droom van een kermisexploitant Gesubsidiëerd middenstands- onderwijs bij Economisch Avondcollege Jeugdmarkt in Oostrum 1885 Derde gezinsfietstocht- Oostrum GESLAAGD 5x11 Jubileum van de Spurriemök Oude foto Bij de ingekomen stukken die deze wee!' in de raadsvergadering werden afgehandeld, was een brief van de Socialistische partij Regio Noord-Lim burg met het verzoek om verrekening van vakantiebonnen voor mensen met een WWV uitkering achterwege te laten. Hel gaat hier om mensen die in hun (tijdelijke) baan in het hoogseizoen vakantiebonnen verwerven waarover natuurlijk ook soc. verzekeringen en belastingen zijn geheven. Omdat zij juist als seizoensarbeiders deze vakan tiebonnen niet in de zomermaanden kunnen vezilveren of als vakantie snipperdagen kunnen opnemen, worden ze veelal bewaard voor latere aankoop van duurzame artikelen. Dikwijls is dat dan in de periode dat men weer eens een WWV uitkering geniet. De ministriële voorschriften zijn echter dat deze vakantiebonnen dan met de WWV uitkering moeten worden verrekend. Een maatregel welke als zeer onbillijk wordt ervaren. Het raadslid Joos van de Vorle trachtte deze „onrechtvaardige en onaanvaardbare zaak" middels een motie aan de kaak te stellen en te bewerkstelligen dat geen verrekening van vakantiebonnen meer zal plaats hebben. Wethouder mevrouw Poels Peters moest deze motie afwijzen omdat ze indruist tegen bestaande wettelijke reglingen, die op dit punt geen twijfels kent. Mede op aandrang van de heer Kersten (PVDA) beloofde de wethouder toch nog eens uitvoerig te informeren of verrekening niet achterwege kan blijven Mocht dat onderzoek een gunstig resultaat opleveren, dan zal de verreke ning van de vakantiebonnen met terugwerkende kracht worden hersteld. Najaarscursus „zeilen voor kinderen" in Well Waterrecreatie Bergerheide biedt e- venals in het voorjaar ook nu weer kinderen van 8 tot 14 jaar de gelegenheid om kennis te maken met de zeilsport. Voor velen is zeilen in Limburg nog onbekend. Om hier wat verandering in te brengen organiseert Waterrecreatie Berheide op 5 achter eenvolgende woensdagmoddagen een kennismakingscursus. De eerste woens dagmiddag is op 4 september. Op 5 zaterdagmorgens loopt een soortgelijke cursus, de eerste keer op zaterdag 31 augustus. Voor diegenen die reeds een beginnerscursus hebben gevolgd, wordt de mogelijkheid geboden om op 5 zaterdagmiddagen een gevorderenden cursus te volgen. De eerste zaterdag is op 31 augustus van 13.00 uur tot 16.30 uur. Gezien de beperkte plaatsingsmoge lijkheden is spoedige aanmelding ge wenst. Voor meer informatie kunt U terecht bij Waterrecreatie Bergerheide Halve Maanseweg 1 Well, tel. 04783- 2461 „Met weemoed verliet ik donderdag 8 augustus jl. Venray. Het was voor de vijftigste keer, dat wij onze attractie hadden opgebouwd en weer afgebroken in een plaats waar mijn vrouw en ik - en tegenwoordig ook onze kinderen graag komen. Niet alleen om er ons brood te verdienen, maar zeker ook omdat de be volking zo kermisminded, zo gastvrij en zo vriendelijk is", aldus vertelde ons de heer .George Reemer, de exploitant van het Lunapark. 's Avonds, weer thuis in Bergen op Zoom, kon hij de slaap niet vatten, van wege een angstig en ongerust gevoel. Hij lag maar te tobben over de vraagd, waar het volgend jaar zijn attractie in Venray zou kunnen worden opgesteld. Voor zich zag hij een volgebouwd Gouden Leeuwterrein... bouwactiviteiten op de Rose Vlek.... en drommen mensen, die af en aan liepen op zoek naar de kermi sattracties.... Opeens zag hij een optocht aanko men vanuit de Grotestraat. Met span doeken en borden liep de stoet richting Henseniusplein. Duidelijk onderscheid de George Reemer de verschillende groepen van de bevolking. De mid denstand was er en de horeca, de VVV, vertegenwoordigers van de kennisbon den en een groot aantal collega-kermis exploitanten. In het midden zag hij zich zelf lopen met een grote trom om de aandacht op de betoging te vestigen. Achter hem liepen de vaders en moe ders, die hij allen in de loop der jaren in zijn attractie had leren kennen, met hun kinderen. Zij droegen het spandoek met de tekst: „maak van het Schouwburg plein een kermisterrein". Op de plaats waar tijdens de kermis 1985 de burgemeester het openingsschot had gelost, was een podium opgericht, waarop het college van b. en w. had plaatsgenomen. Terwijl de menigte massaal het lied „De Venrayse kermis gaat nooit verlo-o-o-ren" aanhief, stap ten de kleinsten met hun tekstbordjes naar voren en hij las daarop: „De wens van groot en klein is, kermis op het Schouwburgplein" en „Wat zal Ven- ray's kermis zijn, zonder gereconstru eerd Schouwburgplein". Het Economisch Avondcollege biedt de mogelijkheid om met ingang van het nieuwe schooljaar '85-'86 gesubsidieerd middenstandsonderwijs te volgen. Hiertoe is een samenwerking aange gaan met de Middenstandsavondschool Someren-Asten: een instelling die kan bogen op meer dan 30 jaar ervaring in het middenstandsonderwijs. Ervaren docenten van deze school zullen het merendeel van de lessen verzorgen. Wekelijks volgen de leerlin gen gedurende twee avonden (maandag en donderdag) de lessen. De mogelijk heid bestaat om het diploma in 1 of 2 jaar te behalen. De tweejarige cursus is bedoeld voor personen met een geringe vooropleiding (bijvoorbeeld alleen la gere school). Beide cursussen kosten 395,- per jaar exclusief het eenmalige inschrijfgeld. Het economisch Avondcollege Ven ray e.o. is het enige instituut in de regio Venray dat gesubsidieerd midden stands-onderwijs kan aanbieden. In Noord Limburg was dit alleen mogelijk in Helden en Weert en nu dus ook Venray. Na het behalen van dit diploma kunnen de cursisten het Ondernemers diploma AGF behalen, waarna zij zich als zelfstandig detaillist kunnen vestigen in vrijwel alle soorten detailhandelza ken. Tot nu toe verloopt de start van het Economisch Avondcollege voorspoedig In de regio is een grote vraag geconstateerd naar avondcursussen. Ook het bedrijfsleven heeft positief gereageerd op de start van he Avond college. De cursus Praktijkdiploma Boek houden heeft nu reeds zoveel inschrij vingen dat een tweede groep gevormd zal gaan worden. Het aantal aanmel dingen op de cusussen MBA, Onderne mersdiploma AGF en Vakopleiding Cafébedrijf voldoet aan de verwachtin gen. Dat geldt ook voor de nog onbekende cursus Praktijkdiploma Be drijfseconomie. Deze ontwikkeling heeft de leiding van het Economisch Avondcollege Venray e.o. doen besluiten om het aantal cursussen het volgend jaar flink uit te breiden. Een en ander zal er toe leiden dat de huidige personeelssterkte van 14 medewerkers ruim zal verdub belen. Alle cursussen starten op 9 septem ber, behalve de cursus Vakopleiding Cafébedrijf die op 12 september van start gaat. Indien U meer inlichtingen wenst over de verschillende cursussen dan kunt U schrijven naar het Economisch Avondcollege Venray e.o. Antwoord nummer 1012 5800 VB Venray. U kunt ook telefonisch informatie inwinnen bij studieleider, Drs. Th. van der Heijden. Tel. 04930-11804 (tussen 18.00 en 21.00 uur). DIEFSTAL POST Een bewoner van de Aronskelk deed aangifte van diefstal van post uit zijn PTT brievenbus. De politie heeft deze ongewone diefstal in onderzoek. Als start van de nieuwe activiteiten houdt Stichting Jeugdwerk ADOR op zaterdag 31 augustus hun jaarlijkse jeugdmarkt. Deze jeugdmarkt is voor iedereen toegankelijk. Ook de jeugd builen Oostrum zowel verkopers als kopers zijn van harte welkom. Tijdens de jeugdmarkt zijn er nog diverse andere activiteiten. Om 12.00 uur beging de markt. Tijdens de jeugdmarkt is er om 15.00 uur een balonnenwed- strijd. Kaartjes hiervoor zijn tijdens de jeugdmarkt te koop. Er zijn enkele tentjes met frisdranken e.d. Zoals andere jaren is er ook dit jaar weer een bijzondere attractie. Dit jaar is er een groot luchtkussen waarop de kinderen hun plezier kunnen beleven. De jeugd markt wordt gehouden op de speelweide aan de Valkenkampstraat. Tot ziens op de jeugdmarkt Oostrum. Dat de goede oude tijd ook niet zo denderend was als men ons wel eens wil doen geloven, bleek ons o.a. uit „De Limburger Courier" van 9 augustus 1885. In die krant werd namelijk een opsomming gegeven van jaarwedden van de 124 Limburgse Burgemeesters die onze provincie destijds lelde. Tien burgemeesters zouden met een salaris van nog geen 100,- per jaar hebben moeten uitkomen. 58 kregen een bedrag tussen de 100,- en 200,- 5 waren er die 300,- tot 400,- ontvingen; 3 van 400,- tot 500,-; 5 van 500,- tot 600,-; 7 van 600,- tot 700,- en slechts 3 edelachtbare heren kregen een salaris van 1000,- tot 2000,-. Nu waren de kosten van levenson derhoud ook niet zo ontstellend hoog, want in diezelfde krant stond een bericht dat de pruimenoogst zo groot was, dat ze voor 3 a 4 ct per 100 stuks verkocht werden Hopende op een mooi na-zomers zonnetje, staat zondag a.s. de derde en laatste gezinsfietstochi voor de deur. Met ruim 200 Deelnemers aan de vorige tocht, kunnen we zeggen dat deze recreatieve ritten erg gewild zijn. Tijdens deze laatste rit worden de maasdorpen richting Broekhuizen en Swolgen bezocht. De hele route is royaal voorzien van routeborden, zodat de tocht zonder zoeken kan worden afgelegd. We hebben getracht zoveel mogelijk rustige en natuurrijke binnen wegen in deze rit op te nemen, waar fietsen een genot is. Zondag kan er gestart worden tussen 10.00 en 14.00 uur. Vertrekplaats is cafe de Karklingel in Ooistrum. Men kan kiezen tussen de 25 km en 50 km. Naast een versnapering krijgen alle deelnemers een leuke herinnering. Iedereen die alle drie de tochten van dit jaar heeft verreden, krijgen een extra aandenken aan de Oostrumse gezinsfietstochten van 1985. Vanuit de mensenmassa stapte een aantal heren naar voren. Zij maakten zich voor de microfoon aan het college bekend als de initiatiefnemers van wel eer, die in het begin van de zeventiger jaren het initiatief hadden genomen lot aankleding van het toen nog bijzonder zanderige plein vóór de Schouwburg. In hun midden bevonden zich enkele in dustriëlen met wiens hulp de aankleding van het nieuwe schouwburgplein, meer dan tien jaar geleden, was gerealiseerd. In het geroezemoes van de menigte hoorde hij flarden van de toespraak, die de woordvoerder van dit kleine gezel schap hield voor het college van b. en w. „Wij tillen niet zo zwaar aan het be houd van het huidige plein.... de men sen hebben er al lang genoeg tegenaan gekeken.... niet helemaal aan zijn doel beantwoord.... in het algemeen belang geen moeite mee als opstallen worden verplaatst.... geen bezwaar tegen een kermis op het Schouwburgplein.... en dan zijn de parkeerproblemen ook weer een stuk opgelost.... openbaar groen zou daarbij niet misstaan...." De rest ging in het applaus en gejuich van de demonstrerende menigte verlo ren. Een tweede spreker maakte zich meester van de microfoon en duidelijk hoorde hij diens woorden over het Hen seniusplein schallen: „Men zegt, dat herinrichting van het Schouwburgplein 250.000,- kost. Hoe komt men aan dit hoge bedrag? Uit de gemeentebegroting, een openbaar stuk. blijkt dat de kermis jaarlijks aan pacht bijna twee ton opbrengt. Burgemeester, dan zijn wij er toch? Besteed dat geld aan de herinrichting van het schouw burgplein en met een beetje zuinigheid houdt U er nog geld aan over". Het kleine meisje, dat na hem namens de demonstranten de burgemeester een petitie aanbood, kon zich moeilijk ver staanbaar maken. Maar tussen het ge juich van het publiek door hoorde hij haar vragen: „Burgemeester, al bent U dan. evenals de meeste raadsleden, geen échte geboren en getogen Venrayer, wilt U er alstublieft voor zorgen, dat de ker mis blijft zoals hij was. Tenslotte kost hel maken van een nieuw terrein óók handen vol geld!" En tot zijn grote verbazing hoorde hij daarna zijn eigen stem door de micro foon klinken: „Bestuurders van Ven ray, houdt vast aan het oude principe; houdt vast aan de traditionele gang van het kermisvierende publiek vanaf de Grote Markt via een gezellige wandeling door de Grotestraat naar hel Henseni usplein, de voorkant van het Gouden Leeuwterrein, met daarop aansluitend het Schouwburgplein. Wanneer U dat principe laat varen is de mooie reputatie van de Venrayse kermis binnen enkele jaren verloren. Wal in jaren is opge bouwd moet behouden blijven....". Toen voelde hij de elleboog van zijn vrouw in zijn rug en met een schok schrok hij wakker.... De volgende morgen vertelde hij ons telefonisch zijn droom! hlnodiging In 1945 vond de oprichting plaats. Wij leven nu anno 1985. Ons aller SV Venray bestaat 40 jaar, een feit dat ook aan U niet ongemerkt voorbij zal zijn gegaan...! Voor al de 800 leden van onze vereniging is dit een reden tot feest. Het is ons een eer U uit te nodigen voor de officiële jubileum-receptie op zaterdag 31 augustus a.s. van 18.30-20.30 uur in de schouwburg „De Beejekurf" te Venray. Wij zullen het op prijs stellen ook U bij deze feestelijke gelegenheid te mogen begroeten. Aansluitend aan deze receptie wordt de avond voortgezet met een ongedwongen feest, dat muzikaal gedragen wordt door niemand minder dan de „TULSA-band" onder leiding van Ruud Hermans, afgewisseld met de Venrayse groep „Burlesk". Dat deze mensen een garantie zijn voor een geslaagde avond behoeft geen betoog. U hoeft dus niet meteen weg! Wij gaan door tot in de kleine uurtjes WEEKAGENDA Donderdag 29 augustus Boottocht naar Venlo. Opstapplaats Well. Inlichtingen en boekingen bij het VVV. Zaterdag 31 augustus. Receptie 40-jarig bestaan S.V. Venray in Cultureel Centrum De Beejekurf van 18.30 tot 20.30 uur. T.T.B.-vooruitzichten: Bluesrock Festival, Openluchttheater De Doolhof te Tegelen op 7 september. Aanvang 12.00 uur. Prijs ƒ25,- p.p. Kid Creole and the Coconuts in't Ca sino te Den Bosch op 9 september a.s. Aanvang 20.30 uur. Prijs ƒ30,- p.p. Nationale Taptoe Breda, tot 31 au gustus, op de Parade KMA te Breda. Prijs van ƒ12,50 tot ƒ27,50. Aanvang 21.00 uur. Diana Ross in Ahoy te Rotterdam op 12 en 13 oktober. Aanvang 20.00 uur. Prijs ƒ50,-, ƒ60,- en ƒ75,-. Voorverkoop vanaf 31 augustus a.s. Inlichtingen en boekingen te verkrij gen bij de VVV Venray, Grote Markt 23, telefoon 04780-10505. Aan de Rijksuniversiteit Utrecht slaagde voor het doctoraal examen Sociologie. Geoffrey Hagelaar. WEER VLAG GESTOLEN De „vlaggenmaniak" heeft weer zijn slag geslagen. Kennelijk had hij deze keer alleen het Vaderlands dundoek nodig, want dat verdween vanaf een restaurant in de kom. De Italiaanse vlag liet hij er rustig wapperen. Vrijdag 30 augustus 19.00 Thetru zaalv. vr. 20.00-24.00 ZVV Venrode vriend schappelijk. Zaterdag 31 augustus 08.30-17.00 Old Calahan zaalv. toef. 20.00 SVCB zaalv. vr. 21.00-22.00 Mulder zaalv. vr. Zondag 1 september 09.00-15.00 badminton Venray Luxemb 15.00-16.00 't Huukske zaalv. vr. 20.00-22.00 ZVV Venrode Zaalv. vr. Maandag 2 september 18.00-21.00 RVK tr. 21.00 FC Hento-Pauline 81 zaalv Comp 22.00 - ZV Venray zaalv. vr. Dinsdag 3 september 18.00-21.00 RVK tr. 21.00-23.00 Badminton Woensdag 4 september 18.00-23.00 Badminton Donderdag 5 september 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 RVK tr. Vastelaovesvereniging „De Spurrie mök" uit Oirlo viert in november dit jaar haar 55-jarig bestaansfeest. Inmiddels is een feestcomité al gerui me tijd bezig met de organisatie van dit jubileum, dat op 9, 10, 13, 15, 16 en 17 november gehouden wordt in de Oelder- se Mökkestal „De Ruif". Wij komen nog nader op dit Vastela- ovesgebeuren in Oirlo terug met be kendmaking van een feestprogramma, dat er - ook nu weer - volgens de Oirlose traditie zijn mag. openbare bibliotheek m venray Nieuwe aanwinsten voor de afdeling volwassenen. 031. Luijk, F. Praktisch Notuleren. Vanuil de praktijksituatie wordt infor matie gegeven over de techniek van hel notuleren. 325. Mony, Shirlee. May's jongen. Roman over de inspanning die een vrouw leverde om haar geestelijke en vi sueel gehandicapte pleegzoon tot verba zingwekkende muzikale prestaties te brengen. 429. Krispijn, Madeleine. Handlijn- kunde. Toekomst- en karakteranalyse door middel van handlijnkunde. 433.9. Baldew, LM. Bedwateren. Achtergronden en behandeling van een vaak voorkomend probleem, geschre ven door een kinderarts. 592.3. Vriends, Thijs. Dieren in uw tuin. Interessante gegevens over beken de dieren die in uw stadstuin het meest voorkomen. 612.8. Dëssing, Ruud. Medicijnen zonder dokter. Bespreking van dertig meest verkochte en zonder recept ver krijgbare medicijnen. 657.77. Kleinsmit, H.A. Autogas. In formatie over de herkomst en het ge bruik van autogas en aulogasinsialla- ties. 746. Schuyt, H. Calligrafie. Overzicht van verschillende vormen van schoon schrift, met afbeeldingen van teksten uit vorige eeuwen. 747.6. Lang, Gerti. Glasschilderen. Over het versieren van flessen, potten, vazen en glazen. AM.N.-CANA 945.6. Wijdeven, A.J.L. Oogsten op vreemde velden. Schets van de ervaringen van Neder landse boerenemigranten in Canada. OPENINGSTIJDEN maandag 10.00-12.00 14.00-18.00 dinsdag 14.00-18.00 woensdag 14.00-18.00 donderdag 14.00-18.00 vrijdag 14.00-21.00 zaterdag 10.00-1300 De STUDIEZAAL is geopend van maandag t/m vrijdag 10.00-12.00 uur en op zaterdag 10.00-13.00 uur. Rood/geel kinderjack zwarte porte monnee met inhoud lichtblauwe por temonnee Renata trimschoen maat 35 3 autosleutels van Opel sleuteletui met opschrift Postgiro-Rijkspostspaar bank 1 Lipssleutel nr. 108 buizen klem witte oma-fiets'framenr. 8302005 zwarte herenfiets, Gazelle framenr. 2940979 bruine herenfiets,, Raleigh zwarte herenfiets, Vervos Super, fra menr. 61778 groene jongensfiets, OlympiaJumbo,J'rtunenr,,: 0799J6. groene, herenfiets, Néyeda ^uper, fra menr. 243217. -Voor inlichtingen kunt U zich wenden tot de administratie van gemeentepolitie Venray, Leunseweg 4, tel. 04780-84888, tst. 224. Deze week een foto uit 1935. een groep meisjes staat keurig verkleed voor de deur van de Ursulaschool aangetre den om deel te nemen aan een processie, Vermoedelijk de kindsheidsoptocht, waarbij men dikwijls in de vreemdste kledij werd uitgedost om toch maar een goed beeld te geven van de jeugd en de gebruiken in de missielanden. Staande v.l.n.r. Annie Smals, Iet Poels, Nellie Dupont, Fie Pouwels, Agnes Baeten, Jetje Janssen, Annie Pullens, Mia Poels, Marietje Vollenverg, Mien Huisman, Roos Hootsman, Jet van Uden, Truus Janssen, Mien Beerkens. Knielend Greet Oudenhoven, Nettie Oudenhoven Jo Coenders, Marie van Leuken, Tonie Odenhoven. Hebt U ook 'n interessante oucte fo to, dan willen wij die graag in Peel en Maas plaatsen. Gezien de aktualiteit willen we de ouderdom van de foto's op maximaal 50 jaar stellen. Aan plaatsing zijn geen kosten verbonden en de foto's krijgt men onbeschadigd retour. Over het algemeen kan men afdruk ken van de in deze rubriek geplaatste fo to's verkrijgen bij J. van de Puiten, Westsingel 18. telefoon 89803. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: WITTGEN Langstraat 76, tel. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck- Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: F. SCHMEETZ Tel. 85900 DR. VAN DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America Telefoon 04764-1707 van vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN Van heden vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. MONNIKSKAP Paterslaan hoek Patersstr. tel. 80140 Openstelling zaterdag van 9.00 lot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H.PEETERS Tel. 81383 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSEN PRAKTIJK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen dienst op vrijdag, zaterdag en zondag W. KREMER Mgr. Nolenssstr. 12, Venray tel. 81000 Spreekuur kleine huisdieren: Za. en zo. van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak. DIERENARTSENPRAKTIJK M. en J. van Winden, E.M. Ruymbeek Behandeling in het weekend volgens telefonische afspraak J. VAN WINDEN, tel. 81336 WEEKENDD. VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. v. Dillen, Mevr. Stevens, Mevr. Tiggeloven en Mevr. Timmermans. MEVR. TIGGELOVEN Venray, tel. 82411 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. STEVENS Merseloseweg 23, tel. 81152 Afspraken maken 's morgens tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 6 en 7 uur. REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijk verpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er gelegenheid van maandag t.m. vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uit leenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleegkundige van de week enddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na ge bruik zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitsluitend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweert" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige op maandag, woensdag en vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur, en dinsdagmiddag van 13.30 tot 14.00 uur telefoon 88273 of 85900. Wijkgebouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur. Telefoon 04785-492 GEZINSZORG VENRAY Westsingei 5, Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 tot 10 uur. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a. tel. 10032 Openingstijden: ma. t.m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, L1MAGAS en WML Past. Wijnhovenpark 1, 5801 BZ Venray tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. NVIH COC afd. Venray Vragen m.b.t. homoseksualiteit? Schrijf naar: Postbus 316 5800 AH Venray Tel. 84145 bgg 10211 JEUGD MAATSCHAPPELIJK WERK Hoenderstraat 33, Venray tel. 85251 RECHTSKUNDIGE DIENST FNV Elke 2e en 4e donderdag v.d. maand van 17.00 tot 19.00 uur in wijkcentrum DE KI OSK in het Brukske. Eerst telefonisch afspraak maken te Tilburg Tel. 013-350315 KAMERBEMIDDELINGSBURO Hoenderstr. 33, tel. 85251 ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. STICHTING BLIJF VAN M'N LIJF Tel. 077-71361

Peel en Maas | 1985 | | pagina 3