Kerkelijke Diensten GROETEN UIT VENRAY Open hof voor mensen met een zending Dansavond voor slechthorenden PARFUMERIE BYOUX SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN GROTE KERK Zaterdag 19.00 Nederlandse Hoog mis int. Wim v.d. Munckhof en overl. fam. Ouders Poels Janssen, Zonen Jeu en Ber en Kleinzoon Diederik Frans v.d. Vocht. Zondag tweeëntwintigste zondag door het jaar. 8.00 leesmis int. oveileden parochianen; 9.30 Gregoriaanse hoog mis int. Mathieu Arts jrd. Jose Kremer-Vullinghs; 11.00 Nederlandse hoogmis int. Anna Loonen-Gommans Nellie Schönberger bijzonder intentie (A). Tijdens deze viering is er een kinderwoorddienst met het thema „hoe nu verder" Maandag 9.00 oude stichtingen; tot' zekere intentie; 19.00 Albert v.d. Heuvel. Dinsdag verjaardag van de wijding van de kathedraal; 9.00 A. J. Haenraets echtgenote Francisca Roeffs en dochter Maria; Rector Jan Geurts en Lena v. Dongen Theodorus Thijssen; 19.00 Doortje v. Lin Relouw; Marie Arts (v.d. Buurt). Woensdag H. Gregorius de Grote paus en kerkleraar; 9.00 Piet en Mina Kersten-v. Bracht; 19.00 Jo Verstegen en zoon Martin; Maria Russel-Manna- ersts. Donderdag 9.00 tot zekere intentie (JW). Vrijdag Eerste vrijdag van de maand toegewijd aan het H. Hart van Jezus 9.00 Elisabeth Gerrits-Hermans en echtgenoot; bijzondere intentie; 12.30 Huwelijkssluiting Marlies Schel! en Andre Poels; 14.00 (kapel St. Jozef klooster) huwelijkssluiting Annie Jans sen en Ger van Houdt; 15.00 uur 60 jarig kloosterfeest Broeder Maturus; 19.00 Handrie JansBeken en zoon Arnold. Zaterdag 9.00 Maria Voermans- Janssen; 19.00 jrd. Wilhelmina Claes- sens; uit dankbaarheid. Mededelingen Zondag onder de mis van 11.00 uur is er een kindewoorddienst met het thema „hoe nu verder". Vrijdag eerste vrijdag van de maand wordt de heilige communie gebracht aan de zieken. In het weekend van 31 augustus en 1 september worde de jaarlijkse kollekte gehouden voor de MIVA de missie verkeersmiddelen aktie. Het 40 jarig priesterjubileum van deken Theunissen is een geweldig geslaagd feest geworden. In dit berichtje alvast iedereen bedankt die op enigerlei wijze aan dit prachtig gebeuren heeft meegewerkt in welke vorm dan ook. Akolieten Zataerdag 19.00 Leon Stoffels, lezer G. de Groot. Zodnag 8.00 Erik en Sandra Wekking, Lezer T. Verbeek; 9.30 Fieke Swaghöfer en Petra Berkers; 11.00 Anneke van Soest lezer W. Bistervelts. Misdienaars Maandag en dinsdag: 19.00 Pascal Brons en Renz van Nisselroy, Woens dag en vrijdag 19.00 Wilco Jansen en Timo Flinsenberg. KAPEL ST SERVATIUS Zaterdag 18.30 eucharistieviering met volkszang, voorganger P. Hendriks, int. v. L. en F. Sala Kollekte is bestemd voor het werk van de Zonnebloem. Zondag 22e zondag door het jaar 9.30 uur eucharistieviering met koor en volkszang (Nederl. liturgische gezangen Int. overl. ouders van Huet-Bongers. Voorganger P. Hendriks, assistent Br. A. Tielemans. Kollekte bestemd voor het werk van de Zonnebloem. Door de week om 18.30 op maandag en woensdag: Eucharistieviering, op dinsdag en donderdag: woord en comminiedienst. Donderdag 16.00 Werkgroep The- madienst. Vrijdag 15.00Gez. Eucharistieviering bij liet afscheid van Dhr. G. Litjens. PATERSKERK Zondag H. Missen 9.00 10.15 hoog mis gezongen door Crescendo; 11.45; 18.00 avondmis. Vrijdag eerste vrijdag van de maand, toegwijd aan het H. Hart van Jezus; 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over de gezinnen van de parochie. Zataerdag 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Mededeling Naar de MIVA konden wij 1600,- overmaken. Hartelijk bedankt. Misintenties Zaterdag 18.30 tot zekere intentie. Zondag 9.00 overleden opa Heesen; 10.15 Peter Philipsen Konrad Thijssen en overl. Familie Overl. Ouders Rutten; 11.45 uit dankbaarheid; Harry Clephas (O. Oostrumseweg; 18.00 voor neven en nichten. Maandag 8.00 voor overleden familie 19.00 Constant Pijls. Maandag 8.00 voor overleden familie van Goch; 19.00 Agnes Peeters-Heu- vens en alle overl. leden KW; t.e.v. Maria uit dankbaarheid. Woensdag 8.00 overl. familie Arts- Janssen; 19.00 Antoon Peters (dienst- kam.) Donderdag 8.00 overl. fam bovee- broekmans; 19.00 Harrie Janssen. Vrijdag 8.00 overl. fam Raemakers- Pouwels; 19.00 Gezinsmis; Sjef Drab- bels; Jac v. Dijckjoverl. fam. Vermeu- len-Dijkmans en Boeren v. Wees. Zaterdag 8.00 overl. ouders Akker- mans-Timmermans Akolieten en misdienaars Zaterdag 18.30 Tonny Vermeulen. Zondag 9.00 André Basten en Per Lenssen; 10.15 Martijn Smelt; 11.45 Johan en Leo Pouwels; 18.00 Martin Leenders: Maandag, woensdag en vrijdag: 19.00 René Jansbeken. Dins dag en donderdag: 19.00 Twan van Mill. MAKE UP LES BIJ UW SPECIAAL PARFUMERIE Omdat cosmetica en make Up kopen een zaak van vertrouwen is, kiezen steeds meer mensen voor de speciaal- parfumerie. Ze zijn dan zeker van een goed gedegen advies, waardoor ze de kans op miskopen tot een minimum beperken. De betere cosmetica is tegenwoordig zo complex en de moge lijkheden zo onbegrensd, dat een beetje zorg voor u en Uw huid bij het advies wel op zijn plaats is. Zo si het ook bij de aanschaf van uw make-up. Veel mensen kopen maar wat. Of ze gebruiken helemaal geen kleurtjes omdat ze niet precies ween hoe ze het aan moeten brengen. Weer andere hebben niet in de gaten dat ze de eye-liner nog steeds zo gebruiken, zoals ze dat in 1965 al dede. Bij een goeie speciaalparfumerie zal men U daar bescheiden op attenderen en U alleen die spullen verkopen, waarmee U er werkelijk prima uitziet. Daar hoort ook een modisch inzicht bij. Parfumerie COCON in Venray voor ziet daarbij in een zéér bijzondere behoefte; Veel mensen zien vaak perfect verzorgde vrouwen in hun omgeving, op TV, op de cover van een blad, „zo fantastisch wil ik er ook uitzien" denken ze dan. Maar ze willen er ook niet „geverfd" opstaan en daarin zut nu juist het geheim. Het ligt echt niet aan de hoeveelheid die u er op smeert, maar aan de kwaliteit van wat u gebruikt en de manier waarop U het aanbrengt. Welnu, juist dit kunt U bij parfume rie Cocon leren. U leert van een gediplomeerd schoonheidspecialiste visagiste hoe U juis uw uiterlijk met een beetje make up die accenten kunt geven, waardoor U er geweldig uit ziet. Zij maakt U niet op, maar leert het zelf te doen. Een privé les van 45 minuten in de Salon de Beaute van Cocon kost 20,- en samen met een vriendin kost het 17,50 p.p em duurt het 60 minuten. Echt iets voor al die gene, die wel zouden willen, maar niet precies weten hoe. Loop eens even binnen bij parfumerie Cocon en vraag er naar, of bel gewoon 04780-83877. Zij vertellen U alles in geuren en kleuren. KERK T ZONNELIED BRUKSKL Pastoor G. Bruggink, Klarinetstraat 32 tel. 85206. Voor het maken van afspraken liefst bellen tussen 13.00 en 13.30 uur. Zaterdag 19.00 H. Mis voor de zielen in het vagevuur. Zondag Tweeëntwintigste zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie; ter ere v.d. H. Geest; als dank voor de mooie vakantie; voor overl. fam. Kunen-van rens. Deze hoogmis wordt gezongen door ons. Gem. kerk zangkoor. Maandag 19.00 H. Mis voor een overleden broer. Dinsdag Feest v.d. verjaardag v.d. wijding van de kathedraal; 8.30 H. Mis om Gods zegen te vragen over ons bisdom. Woensdag Gedachtenis v.d. H. Gre gorius, paus en kerkleraar; 18.40 rozenkrans; 19.00 H. Mis voor dhr. Lei Bos. Donderdag 8.30 H. Mis tot intentie voor de Ned. Bisschoppen. Vrijdag Eerste Vrijdag; 15.00 huwe lijksjubileum van v. Aarsen Fagot straat 3; 18.40 Kruisweg; 19.00 H. Mis ter ere van het H. Hart van Jezus. Mededelingen Gedoopt 25 aug. Petra Kallen Menuetstraat 9. Ouders van harte proficiat en Gods zegen over uw kind. Huwelijksafkondigingen Andre Poels en Maria Schell, Pavane straat 74; Martin Smits en Rezie Swinkels Spinetstraat 40. Lektoren Zaterdag 31 aug. 19.00 zr. Servaas; zondag 1 sept 10.00 mevr. Tijmensen. Gezinsbijdragen Ned. Kredietbank Venray rek nr. 23 18 08 461 of giro 2552386 t.n.v. RK Kerkbestuur Brukske inz. gezinsbijdrage. Marimbastraat 26. Hartelijk dank. VREDESKERK Zaterdag 18.00 18.45 gelegenheid tot biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 22e zondag door het jaar. Voor Ann Coopmans (Coll) Mayaene Berendsen (Coll) Overleden ouders van Bergen; Riek v.d. Waeter (Coll) Leo Janssen en zonen Piet en Gerrit; Herman van Ass (Brazilië). Zondag 22e zondag door het jaar; 8.30 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie; voor harry Janssen en Overleden familie; 10.00 Gregoriaanse Hoogmis; voor Harrie van Meyel (Coll.) Voor Piet van der Lienden (Coll.); 11.30 voor overleden ouders Simons-Willems; Truus Janssen- Beerkens (Coll.) Jan Deenen Sr. Jan Deenen jr. en Sraar Deenen; Herman enLies Gerrits-Hermans en overleden ouders Hermans; Manta Schim van der Loeff (coll) jaardienst voor Jacobus Thijssen en Piet Winnen; 18.30 Drika Martens-Michiels (Coll); Martinus Pontman. Maandag, 8.00 voor priesterroe pingen tot het religieuze leven; 19.00 voor de zielen in het Vagevuur. Dinsdag Verjaardag van de Wijding van de Kathedraal van roermond. 8.36 voor levende en overleden familie De Haart Creemers. Voor een ernstige zieke.; 15.00 Gelegenheid tot het bidden van het rozenhoedje; 19.00 voor Toon Stevens. Woensdag Gedachtenis van de H. Gregorius de Grote Paus en kerkeleraar 8.00 tot zekere intentie (TH); 19.00 voor de geloofsverkondigers van onze dagen. Donderdag 8.00 voor de gezinnen van de parochie; uit eerherstel aan het H. Sacrament; 14.00 40 jarig huwelijk van de familie Janse-Strijbosch in de Kerk; 14.00 Huwelijksinzegening van het bruidspaar v.d. Putte-van Meyel in de kapel van veltum 19.00 jaardienst voor Vic Maassen. H. uur met uitstelling van het H. Sacrament na de H. Mis en aanbidding tot 20.00 uur. Vrijdag 8.00 uit eerherstel aan het H. Hart van Jezus; 8.00 rondebrengen van de ziekencomminie; 15.00 gelegenheid tot het bidden van de Kruisweg in de kerk; 19.00 voor overleden familie Thielen-Hendriks; voor Piet Willens en overleden familie. Zaterdag 8.00 als eerherstel aan het onbevlekt hart van Maria. Mededelingen Zondag om 10.00 uur de Gregoriaan se hoogmis. De collecte voor de MIVA heeft het mooie bedrag van 893,96 opgebracht. Hartelijk dank. Donder dagavond H. uur. Na de H. Mis wordt het Allerheiligste uitgesteld en wordt er gelegenheid geboden tot aanbidding. Vrijdag wordt vanaf 8.00 uur de ziekencommunie weer rondgebracht. Vrijdagmiddag 15.00 uur gelegenheid tot het bidden van de Kruisweg (in de kerk). Acolythen en misdienaars Zondag 8.30 John Dommeck; 10.00 Pascal van Weert, Stefan Rongen; 11.30 Urbain van Weert; 18.30 Jos Verstegen; Maandag tot en met woens dag 8.00 Olaf Bongers; 19.00 Sander Rotgering. Donderdag tot en met zaterdag 8.00 Roger Luypens; 19.00 Jos Vercauteren. PROTESTANTSE KERKEN GEMEENSCHAP VENRAY e.o. In de dienst van zondag 1 september zal Ds. H.J.C. van Es de voorganger zijn. Aanvang is 9.30 uur De koliekten zijn bestemd voor de Diakonie en de Ned. Zending. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kinderneven- dienst gehouden. In deze dienst zal het Heilig avondmaal gevierd worden. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag 19.00 Gest. jaard. Familie van Rens-Litjens; Cor Aben (namens de Buurt) Jeu Arts (namens Freiwillige Feuerwehr Altrich) Antoon Tacken en Wilhelmina Jassen; Mathilda Custers- Peeters en Jan Custers. Zondag 8.30 uit dankzegging; 10.00 bedevaart van oirlo; Jac Camps en Clara Camps-Wolters (namens fam. Wolters) Piet Hermans (zangkoor van Oirlo). Maandag 9.00 t.e.v. o.l. vrouw van Oostrum Dinsdag 9.00 voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Dinsdag 9.00 lol intentie Vermeulen- Moorrees. Donderdag 9.00 Michel Jacobs en echtgenote. Vrijdag le vrijdag van de maand; 9.00 uit dankbaarheid t.e.v. het H. Hart; 14.00 voor het bruidspaar Vermeulen-Linders Jongerenkoor Ven ray. Zaterdag 19.00Gertruda Janssen-Pee ters; Overl. ouders Camps-Wolters; overl. ouders Ach ten-Verdijk; Sjan Joosten; Nol Verstegen. Misdiennaarsbeurten Zaterdag 19.00 Paul bovendeertdt, Geert Verstegen, Andre Linders Eduard Camps. Zondag 8.30 Leonie Hendrix, Inge Kreutz, Anke Klisters, Carin van Cuijck; 10.00 Misdienaars van Oirlo. PAROCHIE OIRLO Zaterdag 19.00 gez. J. Mis (jonge Gardekoor); Bernard Janssen jrd; Johanna Bots-ten Haaf en tevens Teng Bots. Pater Coen Classens; st Gerard Baten en Lamberdina Rongen; Frans Verstappen en Maria Kuijpers. Grad Verstappen. Jan Zanders Zondag 8.30 H. (Mis tot zekere intentie; 10.00 PI. Hoogmis te Oostrum Dames en herenkoor voor de bede vaartgangers t.e.v. O.L.Vrouw; Maria Wolters-Janssen; Piet Classens; Han drie Custers mnd.; Petronella Peters- Arts mnd. Dinsdag 8.00 H. Mis st. Piet Steeghs; Hendrika Hagens, Johanna Bisterfeld en dochter Maria. Woensdag 8.00 H. Mis voor overl. fam. Noyen-Claessens. Donderdag 19.00 H uur en Eucharis tieviering. st. pastoor Weijers en Kapelaan Kersjens; Petronella Peters- Arts (koll) tot zekere intentie (C). Vrijdag, le vrijdag van de maand, speciaal toegewijd aan de verering van het H. Hart van Jesus; 19.00 H. Mis t.e.v. H. Hart en voor priesterroepingen Herman Kerkljoff jrd; Cisca Baltussen- van Ooi namens bejaardenvereniging. Zaterdag 19.00 Gez. H. Mis (dames koor) Anna Steeghs-van Rijswijck mnd. Lei Ewals; Wiel Baltussen mnd. PAROCHIE LEUNEN Zaterdag 19.00 lsm. v. Hermine de Bruijni-Raafs e overl fam.; gest. jrd. v. Lambert Willems en echtgenote. Zondag eerste zondag van de maand bijzondere kollekte voor eigen kerk. 8.30 lsm. v. Henricus Leijssen (vanw. fam. Leijssen) gest. jrd. v. Peter Johannes Litjens en echtgenote; 10.00 Hgm uit dankbaarheid Croymans- Michels; 11.15 lsm v. Francisca Maas-v. d. Einden; lsm v. Michel Loonen en overl familie; 15.00 Doopviering. Maandag 19.00 lsm v. Fer Lucassen en echtgenote (vanw. kaartclub) weekd v. Sjang Weijs (2). Dinsdag verjaardag van de wijding van de kathedraal in Roermond; 19.00 lsm. v. Antoon Verheijen, overl. ouders en familie; lsm. v. Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels. Woensdag H. Gregorius de Grote, paus en kerkleraar; 19.00 lsm v. Frans van Bavel en overl. Fam. weekd. v. Harry Geurts (1). Donderdag 19.00 lsm v. Henricus Leijssen (vanw. fam. 1.) Vrijdag eerste vrijdag van de maand. Rond 9.00 ziekencommunie aan huis; 19.00 lsm ter ere van het H. Hart (offerblok); lsm. v. Gerardus Willemse; lsm v. Johannes Loenen en en Leida Loenen-Poels. Zaterdag 19.00 Gezinsviering ter opening van het nieuwe schooljaar lsm. uit dankbaarheid, lsm v. Gerrit Bouten en overl. fam. lsm. v. Gerrit Camps en overl. ouders, maandd. v. Harrie Reintjes; Maandd. v. Henricus Leijssen jrg. Jan Ewals; misdienaars en akolyten 19.00 John Cornelissen; zaterdag 19.00 Peter Geurts en Richard Jennis- kens; zondag 8.30 Sander Peeters; 10.00 hgm Johan en Mare Hermans en Geert Thijssen; 11.15 Martin en Tonny Heesen. Lectoren Zaterdag 19.00 Mevr. Theunis; zon dag 8.30 Mevr. Weijs; 11.15 H. Bovee Mededelingen Huwelijken Gerard^Heldens uit onze parochie en Margo Bolenius uit Venray. Overleden: Harry Geurts, Steegse Peel weg 3 We legden hem te rusten op ons kerkhof te Leunen op 27 augustus. Ziekencommunie: vrijdag 6 sept. vanaf 9.00 uur. Wanneer er zieken of bejaarden zijn, die niet meer in de kerk kunnen komen en toch graag op de eerste vrijdag van de maand de communie thuis willen ontvangen, vraag ik om dit even aan mij door te geven. Tel. 81575 Meestal bezoek ik deze mensen in de week van elke eerste vrijdag. Miva Kollekte de oppbrengst voor de MIVA afgelopen weekend bedroeg 757,30 Namens de MIVA hartelijk dank voor wat U gaf om de missionaris sen en eigenlandse krachten in de derde wereld in de gelegenheid te stellen om met hun vervoermiddel afstanden te overbruggen tussen mensen die zitten te wachten op hulp en steun. Ook de collectanten aan de kerkdeur hartelijk dank. RECTORAATVEULEN Zondag Kermis zondag 22e zondag door het jaar. Zaterdag 19.00 Hgm zal inaria -Ewals-Holtaecker en overl ouders Ewals-Holtaeckers. Zondag 9.45 hgm. 3e zeswekendienst zal Handrie Reintjes en Anna Remmen. Om 11.15 Hgm. overl. fam. Classens- Swinkels. Eerder dit jaar schonk ik in deze ru briek al aandacht aan verschillende toe gangswegen van Venray, t.w. de Lang straat, Leunseweg en de Stationsweg. De ansichtkaart van deze week toont ons Venray vanuit het noorden, vanaf de Overloonseweg. Dat dacht ik ten minste... Maar toen ik de plek opzocht waar de fotograaf van deze kaart in het begin van de twintiger jaren zou hebben gestaan, viel dat helemaal niet. Er is heel veel gebouwd en heel veel groen om hoog geschoten. Uiteindelijk kwam ik tot de conclusie dat de fotograaf destijds op dat gedeelte van de Gasstraat stond dat inmiddels is verval len, tussen de huidige Gasstraat en de kruising Overloonseweg-Noordsingel. De linkerzijde van de foto toont het klooster „Jerusalem". Bijna midden op de foto de toren van de Grote Kerk en rechts het St. Jozefklooster. Het langge rekte gebouw op de voorgrond is de boerderij van dat klooster, circa 40 me ter lang. Ik tel er wel 14 ramen en deu ren. Destijds had elk klooster zijn eigen boerderij. Men had dan ook voldoende landerijen rondom het klooster en el ders in Venray, om in de levensbehoefte van alle kloosterbewoners te kunnen voorzien. Er zijn nog verschillende andere an sichtkaarten waarop het St. Jozef klooster, de Grote Kerk en een gedeelte van „Jerusalem" te zien zijn. Maar die zijn praktisch allemaal genomen vanaf het huidige wit-desselke. De ansicht kaart van deze week is vrij uniek. Opmerkelijk is, dat alleen het St. Jo zefklooster in al die jaren vrijwel onge wijzigd is gebleven. De andere gebou wen zoals Jerusalem en de boerderij zijn verdwenen; de toren van de Grote Kerk werd opgeblazen en kreeg een slankere opvolger.... Maandag 9 uur gest jgt. zal rector J. Geurts. Dinsdag 9 uur leesm. zal Antoon Drabbaels. Woensdag 9 uur Lsm zal Wim v. d. Goor en kinderen. Donderdag 8 uur lsm. overl. ouders Heldens-v. Neerven. Vrijdag eerste vrijdag van de maand toegewijd aan H. Hart van Jezus om 8 uur lsm zal Mientje Jenneskens. Zaterdag priesterzaterdag om 8 uur lsm zal. Jan v.d. Aker; 19.00 geen H. Mis. Acc voor 1 sept A en P. Timmermans N. eleven. Misienaars J. Nijssen en P. v. Soest. Zondag MIVA Kollecte voor Missie verkeersmiddelen aktie. RECTORAAT HEIDE Zaterdag 19.30 uur avondmis voor Oma Gielens van bekenden. Zondag 8 uur H. Mis voor Betje Ewals-Fleuren; 10.00 Hoogmis jrgt. v. Theodorus Peeters en Lien Peeters- Janssen. Akolieten Patric Vollenberg en John van Kempen. Misdienaars van de week Roel v. Rens en Rene Rongen. Maandag 8 uur H. Mis t.z.i. Dinsdag verjaardag van de wijding van de kathedraal; 8 uur H. Mis voor Wim Derikx en overleden familieleden Derikx-Voesten. Woensdag H. Gregorius de Grote pas en kerkleraar; 8.00 H. Mis voor Betje Geurts Gellings en overl. familieleden; Donderdag 8.00 H. Mis v. de overl. ouders Huisman-Paulus en overleden zoons. Vrijdag eerste vrijdag van de maand 8 uur H. Mis v Helm Claes en overleden familieleden. Zaterdag 19.00 avondmis voor Truus Gielens-Stax tevens voor de overleden familieleden Achten Cox en tevens voor Wim Swinkels vanwege de buurt. Kerkdeurcollecte voor het Nationaal Katholiek Thuisfront. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag 19.00 HM voor alle levende en overleden leden van SV Ysselsteyn; H.M. voor Maria v. Haperen en overl. fam. weekd. v. Lei Thijssen; jrgt. v. Grad Janssen H.m. v Toon van Asten. Zondag 8.30 H.M. voor Mevr. Verstappen-Vervoort nms zussen; 10.00 Maand. v. Mevr. Gooren-Keijses; HM v. Mevr. Lemmens-Verstraaten nms Petekind; jrgt. v. Peter Johannes Rongen; 11.30 gest jrgt. v. Bert Derks. Maandag 19.00 Maandd. v. Frans v. Soest. HM v. Giel Trommelen; HM v. Lei Thijssen nms echtgen. jrgt v. Christia Gijsbers. Dinsdag 8.00 HM voor bijz. intentie. Woensdag 19.00 Maandd. v. mevr. Teunissen-Gerrits. HM v. Mevr. Phi- lipsen-Cremers; HM v. Teng Pouwels. Donderdag 8.00 hm v. Overl fam v. Dijck-Driessen. Vrijdag 19.00 eerste vrijdag van de maand, maandd. voor Rinus Dijkhui zen HM voor een jarige uit dankbaar heid. Zaterdag plechtige H. Mis b.g.v. het 50 jarig priesterfeest van Pater J. De Boer; maandd. v. Lei Thijssen; HM v. Hendrikus Stiphout en Catharina Jeu ken; Gest. HM voor overl. fam. v. Asten-Janssen. Misdienaars Zaterdag 19.00 Tjeerd Jenniskens en Rob Jenniskens; zondag 8.30 Rob Reijnders; 10.00 Roel Smits; 11.30 Mattie v. Ass; Weekdagen Mark Derckx. Mededelingen Op zaterdag 7 sept a.s. vieren wij het feit dat Pater J. De Boer 50 jaar Priester is. Er is dan 's avonds een plechtige H. Mis en daarna biedt het kerkbestuur hem een receptie aan in het Gemeen schapshuis. Hij viert dat feit het komende weekeinde bij zijn familie. Bescheiden als hij is, wilde hij eigenlijk helemaal geen feest, maar wji hebben als kerkbestuur toch gemeend dit niet ongemerkt voorbij te mogen laten gaan, daar hij altijd klaar staat om te helpen in de parochie als dat nodig is. Wij hopen daarom dat zeer vele parochia nen hem komen feliciteren. En als U hem een kleine attentie wilt geven dan graag een enveloppe met een bijdrage voor de opleiding van enkele priester studenten in zijn missie. De opbrengst van de MIVA collecte was 1700;- hartelijk dank. PAROCHIE MERSELO Zaterdag 19.00 Antoon van Hoof, Annie van Hoof-Gielen v.w. familie in Canada. Zondasg eerste zondag van de maand speciale kollekte voor kerk 22 ste zondag door het jaar. 10.00 overl. fam. Verhoeven-Hazen; 11.30 Mevr. Truus Hendrix-Marcellis. Maandag 8.30 Mevr. Hanna Hoense- laar Thijssen. Dinsdag H. Gregorius de Grote 8.30 Johannes Noyen-Johanna Arts en kinderen. Woensdag schoolmis H. Rosa van Viterbo 8.30 SCHOOLMIS (roepingen) 19.00 Henk van Meyel. Donderdag 8.30 Annie van Hoof Gielen. Vrijdag 8.30 Antonius Poels Maria v. Helden; 13.30 Huwelijk Clabbers-Poels Zaterdag H. Adrianus 19.00 Marti nus Janssen en Marijke Michels. Misdienaars Zondag 10.00, woensdag en zaterdag avond Gerton Claassen; 11.30 Sonja Poels en Desiree Janssen. Kollectanten Zaterdagavond teng Arts; zondag 10.00 M. Arts; 11.30 F. Hendrix. Kerk schoonmaken Mevr. Verhoeven Daland, Mevr. Gellings-v. Rijswijck Daland. Hartelijk dank aan „Fidelen Rosenthalen" voor kaart vanuit Frank rijk. RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag 19.00 voor Bertha v.d. Pas-Camps. Zondag 10.00 voor Simon v, Vegchel Maandag 19.00 voor overl fam. Poels-Geurts en dochter. Dinsdag 19.00 t.i.v. fam Huys Woensdag 19.00 voor de parochie Donderdag 19.00 voor Henk Na- buurs Vrijdag 8.30 Eerste vrijdag van de maand t.i.v. M. Janssen Zaterdag 19.00 voor Tony Botden. Misdienaars van 1 tm 7 sept Michel Botden en Jeroen Marcellis. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 19.00 avondmis voor de fam. van Es-Barends en kindern; Corry Peters; broeder Fideles en zijn familie, t.e.v. St. Jozef. Zondag 8.30 H. Mis te Holthees voor fam. van d. Heyden en voor het rectoraat; 10.00 Hoogmis voor overl. fam. Philipsen van Dijck; Dora Ver- steegen van Kempen, Renee Buyzen en Van Elzen, en voor Harry van Els. Maandag 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Carmel en t.z.i. Dinsdag 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef en v.b.i. Woensdag 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor onze gezirjnen en uit dankbaarheid. Donderdag 8.45 H. Mis uit dank baarheid. Vrijdag H. Mis t.e.v. het Heilig Hart. JEHOVAS GETUIGEN Hierbij nodigen wij U uit voor het bijwonen van een bijbel toespraak met als thema, zult U de laatste dagen overleven? In de Koninkrijkzaal aan de Henri Dunantstraat 11 aanvang 10.00 uur VM gratis toegang en geen collecte. VAMOS A VER El domingo proximo el dia 1 de septiembre rémpezaremos regularmente con la Misa Espannola dominical: a las once y cuarto en nuestra capilla, Overloonseweg 2 Misa con cantos y platica en Castellano. Después de la Misa reunion en la salita del convento con un cafelito. Hasta la vista. NOTICIAS CULTURALES Nuestro Centro esta abierto todos los sabados y domingos segun el horario conocido. Hasta la vista. Waarschijnlijk kent U in uw familie of omgeving Missionarissen, mannen en vrouwen of ontwikkelings werker die vanuit de derde wereld op vakantie zijn: U doet hen een plezier als U hen er op attent maakt dat woensdag 11 septem ber in het bezinningscentrum bij de Carmelieten in Smakt voor hen een „Open hof' wordt gehouden namens het Zes Dekenaal Overleg Noord Limburg. Vanaf drie uur worden zij vewacht en tegen zes tafelen wij gemeenschappelijk. Graag wel even bij aalm. Peters Wanssumseweg 6 Geyste- ren. tel. 04784-1253. Er zijn geen kosten aan verbonden. Venray, Door andere afdelingen werd er vorig jaar wat sceptisch tegenaan gekeken: een dansavond voor slecht horenden. Dat kon toch niet. De afdeling Venray en omstreken van de NWS bewees dat het wel kon. Een beetje aanpassen natuurlijk maar de avond werd een geslaagd experiment. De slechthorenden konden de muziek goed genoeg volgen om te kunnen dansen. Geen rondvliegende gehoorap paraten die vanwege de harde muziek als vuurpijlen uit de oren vlogen. Alle reden dus om dit seizoen de dansavond weer op de agenda te plaatsen. Zaterdagavond 31 augustus de tweede keer en wel in hof van Loon te Overloon, aanvang 20.30 uur. Gerry van Houtert neemt de muzikale verzor ging voor zijn rekening. Als altijd opent de afdeling ook de deuren voor niet leden die slechthorend zijn. En ook zij mogen hun familieleden en kennissen meebrengen. Voor allen geldt dezelfde entreeprijs die ook de leden betalen 6,50. Tot de afdeling Venray en Omtreken behoren de gemeentes Bergen Well, Boxmeer, Meerlo/Wanssum, Venray, Vierlingsbeek, Oploo c.a. en Wanroij. Voor meer informatie. Karei de Ponti (liefst schriftelijk) Mgr. Aertsstraat 25 Swolgen; Martha Tim mermans in Veulen (04780-82016) of vrz. Mieke Ploegmakers Rips (04939- 443). FIETSER GEWOND Op de kruising Langeweg-Merselo- seweg verleende een 65 jarige fietsende dame geen voorrang en kwam daardoor in botsing met een personenauto uit Baarn. De dame werd per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd, maar kon na onderzoek naar huis worden overge bracht. Wilhelrhihastraat i a Venray

Peel en Maas | 1985 | | pagina 16