GEMEENTEPRAAT Eerste raadsvergadering na de zomervakantie NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Kwijtschelding afvalstoffen heffing 1985 Militaire oefening Spreekuur burgemeester Ouderenbeleid in deelpian uitgewerkt Wijziging aanmelden van huisslachtingen Bouwvergunning verleend Hinderwet Verklaring van geen bezwaar Hinderwet Sporten... een prima idee! Schoolzwem- wedstrijden Hinderwet Tiende zwemvierdaagse in het gemeentelijk zwembad Vrijwilligers gevraagd voor sport t.b.v. gehandicapten Volgende week dinsdagavond om ze ven uur wordt de eerste openbare raads vergadering na de zomervakantie ge houden. Hoewel er niet minder dan drieëntwintig punten op de agenda staan, ziet het er toch naar uit dat dit een vergadering wordt om weer te wen nen aan het vergaderritme, want echte „zware" onderwerpen worden niet aan de orde gesteld. De meeste punten, die de goedkeu ring van de raad nodig hebben, zijn in tussen al door de verschillende commis sies behandeld en derhalve al uitvoerig in de krant behandeld, hetzij bij de aan kondiging van de commissie in Gemeen tepraat, hetzij in het verslag van de be treffende commissievergadering in dit blad Omdat er sprake is van een „gevaar lijke situatie" in de Dr. Poelsschool, moet de gehele electrische installatie van deze uit 1954 daterende school worden vernieuwd. Het vernieuwen van wand- contaktdozen en schakelaars komt voor rekening van de school, de rest moet de gemeente betalen. Van de raad wordt fi nanciële medewerking gevraagd. „Er is geen sprake van een eerste of aanvullende eerste inrichting" zeggen b. en w. in hun pre-advies, waarin wordt voorgesteld geen medewerking te verle nen voor het aanschaffen van leermid delen voor het vak lezen t.b.v. de basis school „De Hommel". De raad wordt voorgesteld per 1 sep tember a.s. de heer T.I.M. Liebrand te benoemen tot directeur in een twee hoofdige leiding aan de openbare basis school „De Keg", naast de reeds be noemde mevr. G.W. van Zwol. Op zijn verzoek zal ontslag worden verleend aan de heer J.H. Dierdorp, hoofd van de openbare school „De Landweert". Voorgesteld wordt om niet over te gaan tot stichting van een vierde open bare basisschool in Venray in de planpe riode 1986/1989. Nadat de raad als formaliteit het ge meentelijk bibliotheekplan 1986-1989 heeft vastgesteld, wordt de subsidie 1984 t.b.v. het regionale projekt „Alfa betisering" vastgesteld in verband met de afrekening door het rijk. In totaal telde het project 89 deelnemers waar voor 775,- per persoon werd betaald. De definitieve subsidie zal 31.000,- be dragen. Ook zal de definitieve subsidie t.b.v. het regionale project „Educatieve acti viteiten voor culturele minderheden" over 1984 moeten worden vastgesteld. In de gemeente Venray hebben 32 perso nen deelgenomen, waarvoor 894,- per persoon moest worden betaald. Vervolgens vermeldt de agenda her ziening (financiële arbeidsvoorwaarden gemeentepersoneel), wijziging rechtspo sitie en wijziging van dde Bezoldigings verordening 1981". Evenals vorig jaar bestaat dit jaar de mogelijkheid om kwijtschelding van de afvalstoffenheffing te krijgen, wanneer de belastingplichtige niet anders dan met buitengewoon bezwaar deze be lasting kan betalen. In 1984 kwam iedereen die een „een malige uitkering" had ontvangen in aanmerking voor kwijtschelding. Thans zal, op last van het Ministerie van Binnenlandse Zaken, een andere procedure worden gevolgd. Elk verzoek om kwijtschelding zal nu afzonderlijk worden beoordeeld. WIE KOMEN IN AANMERKING Gezinnen met kinderen en eenouder gezinnen die: een minimum inkomen hebben, en niet beschikken over vermogen in de zin van spaargeld of een eigen huis, en waarbij de inwonende kinderen geen eigen inkomen hebben (b.v. loon of uitkering). Wanneer men nog geen verzoek om kwijtschelding heeft ingediend, en meent aan bovenstaande voorwaarden te voldoen, dan kan men een verzoek tot kwijtschelding richten tot het college van burgemeester en wethouders van Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray. Ook diegenen die een uitkering ont vangen van de afdeling Sociale Zaken moeten zélf een verzoek indienen. Aan de hand van de reeds ter beschikking staande gegevens zal in de meeste geval len kunnen worden beoordeeld of men in aanmerking komt voor kwijtschel ding. In andere gevallen zal om aanvul lende informatie worden verzocht. Mede gezien het aantal verzoeken om kwijtschelding dat de gemeente reeds heeft ontvangen, is de verwachting dat de verzoekers in september bericht zul len ontvangen. Degenen die een verzoek hebben inge diend, behoeven niet te betalen totdat op het verzoek is beslist. Voorgesteld wordt mevr. ir. Witte- veen voor vier jaar te herbenoemen als lid van de Welstandscommissie Venray. Van de gemeenteraad wordt een kre diet gevraagd van 396.000,- voor het treffen van energiebesparende maatre gelen aan de basisscholen. Overigens zullen deze kosten door het rijk worden vergoed. Vorige week hebben wij uitvoerig aandacht besteed aan hel project „Ge zinsbudgettering". Thans zal aan de ge meenteraad worden voorgesteld hier voor geld beschikbaar te stellen. Een bedrag van rond drie ton zal no dig zijn voor de aanleg van riolering, bestrating, plantsoen en een geluidwe- rende voorziening in het bestem mingsplan Burggraaf (zie elders in dit blad het verslag van de commissie voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken). Om een tuinbouwtractor voor werk zaamheden op de sportvelden te vervan gen wordt een krediet van 27.500,- ge vraagd. ƒ28.500,- Is nodig voor het treffen van energiebesparende maatregelen in de bejaardensoos aan het Kennedyplein, terwijl bijna 700.000,- nodig zal zijn voor openbare werken in de Rose Vlek in verband met de voorgenomen bouw van de Super Torro. Ook hierover is vo rige week uitvoerig gepubliceerd. Dan zal de raad een bedrag moeten voteren voor de aankoop van een woon- premie-B-woningen in het toekomstige bestemmingsplan „Burggraaf" zal een voorbereidingsbesluit moeten worden genomen. BEZWAARSCHRIFTEN In zijn vergadering van 25 juni jl. heeft de raad besloten tot herziening van een gedeelte van het bestem mingsplan „Buitengebied" in voorbe reiding te verklaren ten behoeve van de eventuele oprichting van een naturisten kamp in een boscomplex nabij de Os- sendijk. Tegen dit besluit is inmiddels een achttal AROB-beiwwschriften binnengekomen. Omdat de beslissing op de bezwaarschriften niet eerder kan worden genomen voor 5 september a.s. wordt de raad voorgesteld de beslissing op de bezwaarschriften voor ten hoogste 30 dagen te verdagen. Beslist zal moeten worden op een ver zoek van Maatschap Loonbedrijf Hen- drix en Smits te Merselo tot wijziging van het bestemmingsplan „Buitenge bied" voor wat betreft het aan de Beek gekoppelde bouwblok „Kleine bedrij ven". De raad zal een aantal financiële za ken moeten regelen in verband met het voornemen van de Woningbouwvereni ging Noord Limburg in het bestem mingsplan Landweert II, 23 woningen, waarvan de gemiddelde huur is begroot op 517,05 per maand, te gaan bou wen. Na het aanbrengen van de slotwijzi- ging in de begroting '84 van het gewest Noord Limburg, en het vaststellen van de jaarrekening 1983 van de Vleeskeu ringsdienst Venray, zal de raad zich gaan bezighouden met het vaststellen van de verordening op de heffing en in vordering van een baatbelasting in ver band met de aanleg van riolering in 1984 te Heide, waardoor een bedrag van rond 270.000,- (van de in totaal uitgegeven 1.400.000,-) terugvloeit in de gemeen tekas. Van de raad wordt het fiat gevraagd voor de verkoop van landbouwgronden aan de Deurneseweg en in Vredepeel. Aan de heer H. Voermans te Leunen zal een strookje grond nabij de Wieën- hof worden verkocht en tenslotte ver meldt de agenda de overdracht van door de gemeente Venray aangelegde riole ringswerken in Holthees over te dragen aan de gemeente Vierlingsbeck. Wanneer al deze punten a.s. dinsda gavond de voorzittershamer zijn gepas seerd, zal - zoals gewoonlijk - het pu bliek de gelegenheid krijgen om met het college van b. en w. en de gemeenteraad van gedachten te wisselen over hetgeen deze avond aan de orde is geweest. In de periode van 3 tot 6 september wordt in de gemeente Venray een mili taire oefening gehouden door de 13e Brigade geneeskundige compagnie uit Oirschot. Aan de oefening wordt deelgenomen door 150 militairen met 25 jeeps en 10 vier-tons vrachtauto's. In geval van schade kan men contact opnemen met de leider van de oefening, majoor P.J. Brouwer en in spoedgeval len met het ministerie van defensie afd. claims tel. 070-722722. Op maandag 26 augustus a.s. zal bur gemeester mr. H.J.M. Defesche geen spreekuur houden. Met de regelmaat van de klok ver schijnen de deelplannen, die de basis vormen voor het welzijnsplan 1986- 1989. Onlangs verscheen het deelpian ouderenwerk. Ouderenwerk of beter Ouderenbeleid omvat een groot aantal elementen. In het deelpian worden drie aandachtsvel den besproken nl. huisvesting, zorg- aktiviteiten en sociaal-cultureel werk. In het deelpian worden allereerst het landelijk en provinciaal beleid voor ou deren en de bevolkingsontwikkeling besproken, omdat deze de vertrekpun ten zijn voor het gemeentelijk beleid. In algemene termen gesproken laat het ouderenbeleid zich als volgt karakte riseren: het is gericht op volledige opname van ouderen in de samenleving (integra tie); op behoud van een zelfstandige woon- en leefwijze van ouderen; op bieden van hulp naar behoefte (diestverlening op maat) en; op coördinatie van aktiviteiten ten behoeve van ouderen. Uitvoering etc. van ouderenwerk is in handen van diverse hulporganisaties (al dan niet op basis van vrijwilligerswerk) en het gecoördineerd ouderenwerk. AANBEVELINGEN Aanbevelingen voor het beleid vor men het slothoofdstuk van het deelpian. Een aantal willen we er voor U uitlich ten. Met betrekking tot de huisvesting van ouderen wordt aanbevolen de planmati ge aanpak, die de laatste jaren wordt ge volgd, voort te zetten. Aandacht dient te worden gegeven aan een goede situe ring van de woningen t.o.v. winkels en andere voorzieningen. Aanbevolen wordt om te komen tot een vergaande samenwerking tussen verzorgingstehuizen en verpleegtehui zen. Ten aanzien van de zorg-aktiviteilen wordt in het deelpian opgemerkt dat in stellingen als Algemeen Maatschappe lijk Werk, Gezinszorg en Kruiswerk me de te dienste staan van de ouderen in on ze samenleving. De hulporganisaties dienen dan ook oog te hebben voor de ^spgcifieke ouderenproblematiek. Overi gens langer zelfstandig wonen betekent een toename van de hulpverlenings- vraag. De bestaande bejaardenverenigingen dienen, volgens het deelpian, voor de sociaal culturele activiteiten zorg te dra gen. Voor het gecoördineerd ouderen werk ligt hier een coördinerende en in- tiërende taak. In het deelpian wordt aanbevolen om na te gaan of het moge lijk is ook aktiviteiten voor ouderen te organiseren in diverse wijken van Ven ray. De beroepshalve inzet in het kader van Gecoördineerd Ouderenwerk vindt plaats via het Rise, in het bijzonder via de afdeling ouderenwerk van het plaat selijk bureau. INSPRAAK Het deelpian Ouderenwerk is ambte lijk voorbereid en vervolgens verzonden aan de direkt betrokkenen met het ver zoek om reaktie of kommentaar. Deze inspraakmogelijkheid staat open tot 20 september a.s. De reacties zullen vervol gens tesamen met het deelpian worden besproken in een vergadering van de commissie voor maatschappelijke zorg. Wie nadere informatie wenst over het deelpian kan contact opnemen met de heer F. Vossen van de afdeling sociaal culturele en maatschappelijke zaken van de gemeente. Met ingang van 1 september a.s. wordt de procedue met betrekking tot het aanmelden van huisslachtingen ge wijzigd. Tot op heden worden huisslachtingen aangemeld bij de gemeente of bij een van de, inmiddels opgeheven, vleeskeu ringsdiensten. Omdat de gemeentelijke vleeskeuringsdiensten zijn overgegaan naar de Rijksdienst voor de keuring van Vee en Vlees (RVV), worden nu ook de aanmeldingen gecentraliseerd. Vanaf 1 september a.s. dienen aanmeldingen te geschieden bij de administratie van de RVV te Weert, bereikbaar onder tele foonnummer 04950-39185 (de heer Lo- wis). Men wordt verzocht rekening te hou den met de volgende punten: aanmelding van huissiachlingen minstens 10 dagen vóór slachtdatum (behoudens uitzonderingssituaties); men ontvangt een accept-giro kaart met vermelding van bedrag en bank-/gironummer; men dient per omgaande te beta len met gebruikmaking van de accept girokaart; als regel zal uitsluitend worden ge keurd nadat de verschuldigde keurings kosten zijn betaald. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 14auguslus 1985 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van een bijkeuken en eenberging aan de Kruidenlaan 21 te Venray t.n.v. R.J.T. Marlens; het bouwen van een hondenhok aan de Vlies 34 te Veulen t.n.v. H.J.P. Bouweriks. het renoveren van een varkensstal aan Zwartwater 3 te Vredepeel, t.n.v. P.G.J.J. van Zutphen; het bouwen van een hobbykastje aan de St. Catharinastraat 28 te Leunen t.n.v. A.P.J.M. Rongen; het verbouwen van een tijdelijke woonruimte tot bedrijfswoning aan de Ysselsteynseweg 41 te Ysselsteyn t.n.v. G.M. Philipsen Timmermannsweg 48 te Ysselsteyn; het bouwen van een tuinhuisje aan de Pater Kustersstraat 7 te Leunen, t.n.v. H.G. Koenen; het bouwen van een hobbykasje aan de St. Jozeflaan 40 te Smakt, t.n.v. G.J. Coppis; het bouwen van een dakkapel aan de Akelei 7 te Venray, t.n.v. P.H. Drab- bels; het bouwen van een tuinhuisje aan de Matthiasstraat 12 teCastenray, t.n.v. Th. H. Strijbos; het bouwen van een portaal aan de Honingklaver 9 te Venray t.n.v. J.O.B. van Meijel; het uitbreiden van een varkensstal aan de Kempkesberg te Ysselsteyn, t.n.v. J. Dobbe Kempkesberg 1 te Ys selsteyn; het bouwen van een supermarkt in het gebied „Rose Vlek" te Venray t.n.v. Edah en of Amro projectontwikkeling, Kanaaldijk N.O. 82 te Helmond. Venray 22 augustus 1985 Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, dat op 14 augustus 1985 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: Houbensteyn b.v. Ysselsteynse weg 69 te Ysselsteyn voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij, ge legen aan de Spiekert 14 te Heide; C. van de Kroon, Kuulenweg 15 te Vredepeel voor het wijzigen van een rundveehouderij, waar electromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gele gen aan de Kuulenweg 15 te Vredepeel; Janssen apparatenbouw b.v., Pot- tevenweg 7 te Ysselsteyn, voor het oprichten en in werking hebben van een plaatwerkerij gelegen aan de Gezellen- baan 11 te Ysselsteyn. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 22 augustus 1985 tot 22 september 1985 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 22 september 1985 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wel algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan lot schorsing van de be schikking dan wel lot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 22 augustus 1985 Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 19 augustus 1985 aan het ge meentebestuur verzonden de navolgen de verklaring van geen bezwaar, als be doeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, en/of artikel 50, lid 8 van de Woningwet, welke is vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunning voor: het bouwen van 41 appartementen aan de Gouden Leeuw te Venray t.n.v. Woningbouwvereniging Noord Lim burg, Plataanstraat 15 te Venray. Deze verklaring van geen bezwaar kan worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van de ze verklaring van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 22 augustus 1985 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. SCHOOLBOEKEN BOEKHANDEL van den munckhof Grotestraat 68 Venray Telefoon 04780-82727 Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: de Stichting Regionaal Instituut voor sociaal cultureel werk, Bergweg 4 te Venray voor een vergunning ingevol ge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben een werkplaats waar zuurstof cn acetyleen worden- gebruikt^ gelegen aan de Pr. Bernhardstraat 12 te Venray; M.J.H.Th. Maes, Maasheseweg 31 te Venray voor een vergunning inge volge de Hinderwet voor het ex art. 6a uitbreiden en wijzigen van een nertsen fokkerij gelegen aan de Lorbaan 22 te Castenray; Th. Droesen, Droesenweg 6 te Heide voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor wijzigen van een var- kensmesterij en -fokkerij gelegen aan de Droesenweg 6 te Heide; P.J.H. Willems, Peelweg 9 te Ys selsteyn voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor ex art. 6a uitbreiden wijzigen van een tectyleerinrichting en auto servicestation, gelegen aan de Noordsingel 24 te Venray; J.H. van Lipzig, Jan Poelsweg 2 te Ysselsteyn voor een vergunning inge volge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een rundveehouderij, waar electromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Jan Poelsweg 2 te Ysselsteyn; J.W. van Bommel, Zwartwater 1 te Vredepeel voor een vergunning inge volge de Hinderwet voor het ex art. 6a uitbreiden wijzigen van een varkens fokkerij en -mesterij, gelegen aan het Zwartwater 1 te Vredepeel; Speciaalwerk Venray, Smakter- weg 23 te Venray voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art. 6a, uitbreiden wijzigen van een me- taalbewerkingsbedrijf, gelegen aan de Smakterweg 23 te Venray, Positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 5 september 1985, elke werkdag van 09.00 uur lot 12.00 uur. na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 lot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 22 augustus 1985 Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, Het hoofd van algemene zaken en kabinet. A.L.G. Janssen. NIEUW IN DE GEMEENTE VENRAY Sporten met anderen samen kan heel gezellig zijn, en tevens ook nog goed voor de gezondheid. In samenwerking met de NSG, start op dinsdagavond 3 september a.s. een project, waarbij ge handicapten de mogelijkheid wordt ge boden deel te nemen aan recreatieve sportactiviteiten. Gedurende de komende maanden kan op dinsdagavonden van 19.30 tot 20.30 uur in de gymzaal van de LOM-school 't Groenewold onder deskundige leiding worden deelgenomen aan b.v. bewe gingsoefeningen, balspelen, judo, tafel tennis, volleybal etc. De activiteiten worden gehouden in de gymzaal van 't Groenewold aan het Groenewoldsepad. De kosten zijn 3,- per avond per persoon. De deelnemers dienen zelf voor vervoer te zorgen. Zijn er eventueel problemen hiermee dan kan men kontakt opnemen met Ineke Metze of Wilbert Manders, tel. 077-70020. Sportkleding en sportschoenen zijn verplicht. Voor verdere informatie kunt U zich wenden tot het gemeentehuis Venray, afd. sportzaken, dhr. Tonen, tel. 04780- 83838 tst. 143 of de Stichting Bekkers hof, Anthoniusstraat 81, Bierick, mej. I. Metze en/of dhr. W. Manders, tel. 077-70020. Eventueel vooraf inschrijven/aan melden is mogelijk bij bovenstaande in stanties. zoals bekend zijn de schoolzwem- wedstrijden in juni jl. afgelast wegens de slechte weersomstandigheden. Wan neer de weergoden ons gunstig gezind zijn, worden de wedstrijden gehouden op WOENSDAG 28 AUGUSTUS in het gemeentelijk buitenbad. Alle kinderen die zich destijds voor de schoolzwemwedstrijden hebben opgege ven worden op woensdagmiddag om 13.30 uur in het zwembad verwacht. Dit geldt ook voor de kinderen die in middels de basisschool hebben verlaten. Mocht het weer wederom aanleiding ge ven tot afgelasting van dit sportevene ment daVt Worded'dè'stholen hiervan tij dig op de hoogte gebracht. Voorts kunt U ook telefonisch contakt opnemen met het zwembad: 04780-82069 of het ge meentehuis buro sportzaken en recreatie 04780-83838 tst. 243. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen van F.C. van Rosmeulen, Paardekop- weg 19 te Ysselsteyn voor een vergun ning ingevolgede de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een varkensmesterij aan de Rouwkuilenweg (ong.) te Ysselsteyn; M. Wismans, Blankenberg 12 te Leunen voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensmesterij en - fokkerij aan de Blankenberg 12 te Leu nen; A. Jenniskens, Pultenweg 108 te Ysselsteyn, voor het ex art. 6a, uitbrei den wijzigen van een varkensmesterij en rundveehouderij aan de Paardekop- weg 11 te Ysselsteyn; De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 22 september 1985, el ke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tol een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 22 augustus 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd In de week van 26 tol en met 30 au gustus a.s. wordt voor de tiende maal in het gemeentelijk Combibad de zwem vierdaagse georganiseerd. Zoals de tra ditie dat intussen wil is de organisatie van dit zwemfeest in handen van het Comité Recreatiesport Venray, in sa menwerking met liet zwembadpersoneel en de zwemvereniging Spio. Bij gelegenheid van de opening van dit jubileum-sportgebeuren, zullen op maandag 26 augustus om zeven uur pa rachutisten een show geven, waarbij o.m. geland wordt in het diepe buiten bassin. Zij worden op een spectaculaire manier gered door leden van de duikve- reniging Najade. Evenals vorig jaar zal worden gestart in leeftijdsgroepen. De starttijden zijn als volgt: tot 10 jaar ouders vanaf 17.00 uur v.a. 10 tol 16 jaar vanaf 17.30 uur 16 jaar en ouder vanaf 18.00 uur. Kinderen onder de 10 jaar en 65 ers zwemmen per dag 250 meter. Alle ande re deelnemers moeten per dag 500 meter afleggen. Iedere deelnemer(ster) ontvangt bij inschrijving een plastic knipkaartje dat tijdens de zwemvierdaagse meegebracht moet worden. Inschrijven kan vanaf heden tot en met 27 augustus a.s. uitsluitend aan de kassa van het zwembad, Parkweg 2. De kosten bedragen 5,75 per per soon, inclusief de entree gedurende vier dagen. 65+ers krijgen op vertoon van hun 65 pas 50% reductie. De kosten moeten bij inschrijving worden vol daan. Voor deelname aan de zwemvierdaag se is een zwemdiploma gewenst. Iede reen die de vierdaagse uitzweml krijgt een medaille met daarin vermeld hoe veel keer men al heeft deelgenomen. Bij inschrijving ontvangt men een deelne merspakket met aardige verrassingen. Omdat het de tiende zwemvierdaagse in Venray is, zijn er verschillende attrac ties. Behalve het parachutistenspringen op de openingsavond is ér verdér iedere dag een duik- en reddingsdemonstratie door Nejade, kan men zich vermaken op een grote luchtspringmatras en wordt er discomuziek verzorgd door Disco Zilverster. TIEN JAAR ZWEMVIERDAAGSE In 1976 werd voor het eerst in het Venrayse zwembad een zwemvierdaagse gehouden in de overdekte baden van de gemeente en van St. Servatius. De eerste keer waren er bijna 300 deelnemers. Het volgende jaar vondt dit zwemfestijn in het buitenbad plaats met 320 deelne mers. Geleidelijk aan groeide dit zwem gebeuren tot een jaarlijkse traditie waarbij het deelnemersaantal is uitge groeid tot meer dan 500. Ook landelijk blijkt de zwemvier- daagse-formule een groot succes te zijn want in vele plaatsen worden dergelijke evenementen met steeds meer deelne mers georganiseerd. Op landelijk niveau wordt de zwem vierdaagse al voor de zestiende keer ge houden en het aantal deelnemers be draagt ongeveer 400.000! Initiatiefnemer en geestelijke vader van de zwemvierdaagse is de eens be faamde waterpolo international Rudi van Feggelen, die in 1970 in Deventer de eerste zwemvierdaagse organiseerde. De Nederlandse Sportbond voor Ge handicapten zoekt voor een project waarbij gehandicapten de mogelijkheid wordt geboden deel te nemen aan re creatieve sportaktiviteiten. Het betreft het begeleiden van gehandicapten, on der deskundige leiding, die vanaf dins dag 3 september a.s. een uur per week recreatieve sport willen beoefenen. Het project wordt gerealiseerd in sa menwerking met het buro sportzaken en recreatie van de gemeente Venray. Het is de bedoeling dat de aktiviteiten plaatsvinden in de gymzaal van de LOM school 't Groenewold, Groenewoldse pad te Venray, nabij sporthal De Welte- ling, en wel op dinsdagavond van 19.30 tot 20.30 uur. Zoals eerder bekend gemaakt start dit projekt op dinsdag 3 september. De duur van dit project is mede af hankelijk van de belangstelling. Wie zich als vrijwilliger wil opgeven, kan zich telefonisch in verbinding stel len met dhr. Marcel Tonen, buro sport zaken en recreatie, Gemeentehuis Ven ray. tel. 04780-83838 tst. 243. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter

Peel en Maas | 1985 | | pagina 12