Deken Theunissen veertig jaar priester Rector Hoogers veertig jaar priester GEOPEND SERVICE-DIENST 04780 - 81350 meesterschilders in venray PEEL EN MAAS huis verkopen? Jonge Gardekoor Oirlo terug uit Lourdes c^plIliRflMlMHPiiiiRm Lustrum buitentoernooi SV Phoenix '75 OJC DE BRAK öjrgemeester opent zaterdag Kermis 1985 toraat; 10 uur Hoogmis; jaargetijde voor Martinus Ewals en Wilhelmina Leijssen. Akolieten: Wim Janssen en Twan Poels. Misd.: Rianne Claessens en Monique Derikx. Maandag: 8 uur H. N^is t.z.i. Dinsdag: 8 uur H. Mis t.z.i. Woensdag: H. Maximiliaan Kolbe. priester en martelaar. 8 uur H. Mis t.z.i. Donderdag: 8 uur geen H. Mis; 14.15 plechtige Huwelijkshoogmis voor het Bruidspaar Willy Gielens en Pieter Classens. Vrijdag: 8 uur H. Mis t.z.i. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor de overleden ouders Poels-Michels. RECTORAAT VEULEN Zondag 4 aug. 18e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 7 uur 6e zeswe- kendienst zal. Wilhelmina Fleurkens- Aarts. Zondag: 9.45 Hgm. gest. jgt. zal. Sef Linders; 11.15 Hgm. zal. Marlie Weys. Maandag: 8 uur lsm. zal. Antoon Drabbels. Dinsdag: 8 uur lsm. uit dank ter ere van H. Antonius van Padua fam. K. Woensdag: 8 uur lsm. zal. Theod. Jacobs en echtg. Donderdag: 8 uur lsm. overl. fam. Geelen spec. Leo en Harrie. Vrijdag: 8 uur lsm. uit dankbaarheid fam. Cr. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. overl. fam. van Soest. Akolieten voor 4 aug.: Fr. Reintjes, J. Geurts, K. Backer. Misdienaars: J. Dings, J. Nijssen, Spreeuwenberg. PAROCHIE MERSELO 3 tot 10 augustus Zaterdag: 19.00 overl. fam. Janssen- Arts. Zondag: 18e week door het jaar. Eerste zondag van de maand. Kollekte voor de kerk. 10.00 Antoon van Rijs- wijck; 11.30 Mevr. Versteegen-Arts. Maandag: H. Oswald. 8.30 Mevr. Hanna Hoenselaar-Thijssen. Dinsdag: Gedaanteverandering des Heren. 8.30 fam. Wilms-Claes. Woensdag: H. Cajetanus, priester. 19.00 Pierre Zwitserlood. Donderdag: H. Dominicus. 8.30 Mevr. Truus Hendrix-Marcellis. Vrijdag: 8.30 Theodorus van Dijck, Henricus v. d. Hoogenhof en Petrus A. M. van Cuijck. Zaterdag: H. Laurentius. 19.00 uur Mevr. Hanna Hoenselaar-Thijssen (vw buurt). Misdienaars: zondag 4 aug. 10.00 en zaterdagavond: Sonja Poels en Desiree Janssen; 11.30 Cindy Rongen en Heidi Hendrix. Collectanten: zaterdagavond 3 aug.: G. Ewals; zondag 4 aug.: 10.00 K. v. Vegchel; 11.30 J. Verhaag. Kerk schhonmaken 8 aug.: Mevr. van Hoof-van Meyel, Haag; Mevr. Poels- Driessen, Haag. 10 tot 17 augustus Zondag: 19e zondag door het jaar. 10.00 voor behoud van het geloof in Nederland; 11.30 Jac. van Meyel en Petronella Maria Dirkcx. Maandag: 8.30 Johannes van Hel den. Dinsdag: H.H. Pontianus en Hippo- lytus. 8.30 Peter Mathijs Gielen en overl. kinderen. Woensdag: H. Maximiliaan Maria Kolbe, Pools martelaar. 19.00 Mevr. Hanna Hoenselaar-Thijssen v.w. fami lie Hermanussen. Donderdag: Ten Hemel Opneming van Maria. &.30 Mwevr. Versteegen- Arts. Vrijdag: H. Stefanus van Hongarije. 8.30 Mevr. Truus Hendrix-Marcellis. Zaterdag: 19.00 Martien v. d. Zan den. Misdienaars: zondag 11 aug. 10.00 en zaterdagavond: Cindy Rongen en Heidi Hendrix; 11.30 Wendy Poels en Ilse Mi- chiels. Koilektanten: zaterdagavond 10 aug. H. v. Vegchel; zondag 11 aug.: 10.00 J. Verhaag; 11.30 J. v. Hoof. Kerk schoonmaken 15 aug.: Mevr. Poels-Driessen, Haag; Mevr. Verstee- gen-Haag. RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdagavond: 19 uur t.i.v. fam. J. Peeters-Janssen. Zondag: 10 uur voor de parochie. Maandag: 19 uur voor Henk Na- buurs. Dinsdag: 19 uur voor overl. fam. Poels-Duykers. Woensdag: 19 uur voor overl. fam. Poels-Geurts en dochter. Donderdag: 19 uur t.i.v. M. Jansen. Vrijdag: 19 uur t.i.v. fam. Pouwels. Zaterdag: 19 uur voor bijz. intentie. Misdienaars van 4 - 10 augustus: Sas- kia Arts en Esther v. d. Velde. RECTORAAT SMAKT Vrijdag 2 aug.: 10.30 Huwelijksvie ring voor het bruidspaar Annemie Gou- mans en Peter Gerrits in de St. Jozef kerk te Smakt. Zaterdag 3 aug.: 19.00 avondmis voor broeder Fidelis en Corry Peters. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor fam. v. d. Heijden, Fien Zegers en voor fam. Ermers-Verstegen. 10.00 Hoogmis voor Christina Gerrits-Assel- berghs, Dora Verstegen-van Kempen, fam. Elzen, fam. Rosen-Welbers en René Buyzen. Maandag: 8.45 H. Mis voor de over ledenen van de Carmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor Louisa Waps-Vermeer. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef uit dankbaarheid. Donderdag: 8.45 H. Misv.b.i. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. het heilig Hart. TIJDENS DE BOUWVAKVAKANTIE Om U in noodgevallen tijdens de bouwvakvakantie van dienst te kunnen zijn is onze op alle werkdagen bereikbaar onder nummer bouwbedrijf Verhoeven Venray bv Dr. Poelsstraat 10, 5802 AX Venray Telefoon 04780-81350 Zaterdag 10 aug.: 19.00 Avondmis voor broeder Fidelis en v.b.i. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor de levende en overledenen van het rectoraat; 10.00 Hoogmis voor Henri cus en Josephina Janssen en Dora Ver- stegen-v. Kempen. Maandag: 8.45 H. Mis voor de over ledenen van de Carmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis uit dankbaar- heiden t.z.i. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef tot zekere intentie. Donderdag: 8.45 H. Mis voor onze zieken. Vrijdag: 8.45 H. Mis voor de inten ties van de pelgrims. VAMOS A VER NOTICIAS RELIGIOSAS Estas noticias valen por 15 dias porque la semana próxima NO apare- cera Peel en Maas a causa de la feria. Pues, el domingo próximo el dia 4 de agosto a las once y cuarto Misa en nuestra capilla, Overloonseweg 2, con cantos y plètica en Castellano; después de la Misa Reunión en la salita del convento; lo mismo el domingo el de 11. de agosto. El viernes el dia 9 de agosto, a las tres de la tarde en la misma capilla de San José: matrimonio de José Manuel Lianes y Anette Barten, los padrinos serèn Maria Carmen Lianes y Mario Barten. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES Ahora que han vuelto de vacaciones los socios del Centro seguiró pronto el programa. Hasta la vista! JEHOVAH'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema: „Het bewijs van Gods bestaan in de wereld om ons heen". In de Koninkrijkszaal aan de Henri Du- nantstraat 11, aanvang 10 uur v.m. Gratis toegang, geen collecte. EEN ABONNEMENT WAARD Dan bieden wij U vele voordelen: Bij geen verkoop, geen kosten Opname in ons woonbestand Adverteren in landelijke en regionale bladen Mogelijk inruil eigen woning bij aankoop andere woning VRAAG VRIJBLIJVEND INFORMATIE J VMPflSen I r J PEEL üJ ,r J J HELDEN bv in- en verkoop bemiddeling onroerend goed Kantoor Helden. Ruysstraat 50 04760-4007/4242 Kantoor Horst. Gebr. v. Doornel. 15. 04709-5757. Woensdag jl. keerde onze zangeresjes met hun begeleiders terug uit Lourdes. Zeer voldaan. Het was een hele beleve nis te vertoeven tussen zo'n 30.000 pel grims in Lourdes. De dag van aankomst konden zij 's middags al direkt, in de Rozenkrans kerk, de openingsdienst opluisteren. 's Avonds werd de lichtprocessie door hen opgeluisterd. Vrijdag was er een Eucharistieviering aan de Bernadettegrot, waar deze foto gemaakt is. Deze werd samen met de Oisterhoutse Nachtegalen verzorgd. Zaterdag was dan de Internationale Eucharistieviering in de Pius X kerk. Een belevenis met 28.000 pelgrims in een kerk. Zondagavond werd er een concert verzorgd met de Oisterhoutse Nachtega len in de Rozenkranskerk, een volle kerk met al zijn pracht. Tot slot werd de Eucharistieviering aan de grot van Lourdes verzorgd op de dag van vertrek. Alle diensten werden voorgegaan door mgr. H. Bomers, bisschop van Haarlem. Er zullen nog vele uurtjes volgepraat worden over deze reis. cor reijnders onderhouds-en kleurenadviseur dr. poelsstraat 14 telefoon 82810 KINDERVAKANTIEWERK De tijdens het Kindervakantiewerk gevonden voorwerpen, zoals kleding, schoeisel en tassen, kunnen zaterdag worden opgehaald c.q. uitgezocht bij Mevr. Snijders, Bergweg 3, Venray, tel. 04780-82975. Op zondag 25 augustus a.s. organiseren wij voor de vijfde maal ons grote volleybal-buitentoemooi. Ingeschreven kan worden door: Vete ranen; Rekr./Familieklasse; Rekr./ Buurtklasse; Rekr.Bedrijfsteams; Dames/Heren rekr.; Mixo teams mits U al Uw wedstrijden ook „mixed" speelt. De kosten zijn als vanouds 25, per team (3 of meer teams betalen 20,— per team). Inschrijven is mogelijk tot 15 augustus bij: Wim Viervermans, Kattestraart 24 5803 HA Venray Tel. 04780-88530 Zondagmorgen om 10.00 uur Früh schoppen in De Brak met vanaf 11.30 uur Brunchen. Wat live-optredens betreft is er beslo ten om 1 maal per maand een top act te presenteren op een willekeurige datum of dag. Verder zullen er ook nog optredens zijn van minder bekende groepen maar niet meer elke week. Eerste optreden op donderdag 22 au gustus met „Trigger and her thrill kings", Truus de Groot (ex-nasmaak instruments) met een band uit New York. INBRAAK IN VRACHTAUTO Vermoedelijk met gebruikmaking van een valse sleutel werd toegang verkregen tot een in de Appollonia- straat te Leunen geparkeerde vrachtau to. Ontvreemd werd de autoradio en een luidspreker. OORLOGSTUIG Op de Geysterseweg werd tijdens werkzaamheden een brisantgranaat naar boven gehaald. De mannen van de E.O.D. deze granaat bereids opge ruimd. WEER VLAGGEN GESTOLEN Bij de friturezaak aan de Albion- straat werden 2 vlaggen gestolen. Dat is dan de „zoveelste" diefstal van reclame vlaggen. OVERLAST VAN MUIZEN De hulp van de politie werd ingeroe pen door een bewoner van de Burg graaf, die overlast had van muizen. Deskundigen van de politie, die een onderzoek instelden, kwamen tot de ontdekking dat de bewoner spullen had waardoor muizen worden aangetrok ken. De politie gaf hem het advies die spullen te verwijderen, dan zou de over last vanzelf wel verdwijnen. AUTO UITGEBRAND Mevr. M. kwam maandagmorgen tot de minder prettige ontdekking dat haar auto totaal was uitgebrand. De wagen stond geparkeerd in de bedrijfsstraat, parallel met Grotestraat en Julianasin- gel. De brand die, gezien de sporen, werd aangestoken, werd door geen der omwonenden opgemerkt. Bij de firma B. in de Grotestraat werd een grote ruit vernield, door een van de straat geworpen wijnfles. Enkele uitgestalde goederen werden bescha digd. Burgemeester H.J.M. Defe- sche zal a.s. zaterdagmiddag om drie uur officieel - en letterlijk - het startschot geven voor de ker mis 1985. Op dat tijdstip zal hij in de schiettent van vader en zoon Lahnstein op het Henseni- usplein het eerste schot afvuren, waarna de kermis kan beginnen. Uiteraard zal hierbij een kort woordje worden gesproken. Het is inmiddals al een vijftien jarige traditie, dat de kermisex ploitanten - al dan niet vergezeld van hun echtgenoten - op de laatste dag van de kermis op het gemeentehuis worden ontvangen. Bij deze gelegenheid kunnen de exploitanten in een informele sfeer pralen met de gemeente bestuurders en de bij de kermis betrokken ambtenaren. In de loop der jaren is duidelijk geble ken, dat dergelijke bijeen komsten de goede verhoudingen op de kermis en met de kermis- wereld in het algemeen bevorde ren. Vorig jaar werd b.v. door de exploitanten gevraagd naar het plaatsen van borden op de toe gangswegen naar Venray met ver wijzing naar de kermis. Deze sug gestie is dit jaar door de gemeente uitgevoerd. Ook de officiële ope ning door de burgemeester is een uitvloeisel van een verzoek van de kermisexploitanten. Dit jaar zal de ontvangst plaatsvinden op woensdag 7 au gustus om 11.00 uur. Hierbij zijn ook vertegenwoordigers van de kermisbonden uitgenodigd, om dat ongetwijfeld zal worden gesproken over de plaats waar volgend jaar de kermis moet wor den gehouden in verband met het bebouwen van het Gouden Leeuwterrein en een gedeelte van de z.g. Rose Vlek. Maandag a.s. viert Pastoor-Deken Louis A. Theunissen zijn 40-jarig priesterfeest. Hij doet dat op die dag in familiekring en krijgt dan ruim 40 oom- zeggers aan tafel.... Voor de parochie en het dekenaat wordt er feest gevierd op zondag 25 augustus a.s. Dan is er om 11.00 uur een plechtige eucharistievie ring in de Petrus' Bandenkerk, waarna het kerkbestuur de feesteling een recep tie aanbiedt van 12.30 tot 14.30 uur in de foyer van de schouwburg. Deken Theunissen zoals hij prak tisch altijd genoemd wordt werd op 1 februari 1921 te Gennep geboren. Op 5 augustus 1945 (in het jaar van de bevrij ding) werd hij te Rolduc priester gewijd. Tien dagen daarna, op het feest van Maria Hemelvaart, droeg hij zijn eerste plechtige H. Mis op in de kerk van Ottersum. De parochiekerk van Gennep was door oorlogshandeling vernield, dus daar kon geen mis worden opgedra gen. En om dat in Hotel van Bergen te doen, waar tijdelijk de kerkdiensten werden gehouden, vond men niet zó ge slaagd. daarom werd „uitgeweken" naar Ottersum. Nog diezelfde maand werd de neo mist Theunissen benoemd tot leraar aan het Bisschoppelijk College te Roer mond. Drie jaar later volgde zijn benoe ming tot kapelaan te Maasbree, waar hij vier jaar werkzaam was. In augustus 1952 werd hij kapelaan in Horst, waar hij acht jaar later bevorderd werd tot bouwpastoor van de St. Norbertus-parochie. Zijn verbon denheid met z'n geboorteplaats Gennep kwam hier nog eens goed tot uitdruk king. St. Norbertus is namelijk de pa troonheilige van Gennep Na in totaal vijftien jaar in Horst, volgde zijn benoeming tot pastoor in Weert en ruim drie jaar later tot pas toor-deken in Venray. Onlangs heeft deken Theunissen nog eens een klasse-bijeenkomst bijge woond van priesterstudenten uit die tijd. Van de 18 priesters die toen werden gewijd, zijn er inmiddels 4 overleden; één is er uitgetreden. Bij die bijeen komst bleek ook weer eens, dat deken Theunissen de jongste van het stel is. „Er zijn er bij, die al enkele jaren met emeritaat zijn; die ouder zijn dan 65 jaar. Daar ben ik volgend jaar pas aan toe", vertelt hij opgewekt. Ja, dan komt onherroepelijk de vraag: „Wat zijn uw toekomstplan nen?" En de geruchten blijken inder daad waar te zijn: volgend jaar mei wil deken Theunissen er 'n punt achter zetten. Zeer waarschijnlijk volgt dan zijn benoeming tot rektor van Het Schuttersveld. Dat vertrek is dan heus niet, omdat hij het in de parochie moe is. Integen deel. Hij heeft er al die jaren met heel veel plezier gewerkt. En dat met alle kapelaans die met hem de geestelijke zorg deelden. Bijzonder is hij te spreken over kapelaan Huub Latte en Sef Ver- donschot de eerste kapelaans waar mee hij in Venray mocht samenwerken en die hem zijn intrede in deze gemeen schap vrij gemakkelijk hebben ge maakt. En zonder verder in tegaan op het al of niet onkerkelijk zijn van de beminde gelovigen, wil hij wel kwijt dat in 1971, toen hij hier pastoor werd, de gezins bijdrage 65.000,in totaal bedroeg. Nu, 14 jaar later is dat bedrag verdub beld: 130.000,„Dat is geen ver dienste van mij", zo haast hij zich ons te verzekeren, „maar het toont wel, dat de parochianen, ondanks alles, toch met het wel en wee van de kerk mee leven". De aanschaf van vitrines voor kunst schatten van de Petrus' Banden, vindt hij 'n mooie herinnering aan dit feest. „Die kerkelijke attributen zitten nu maar achter slot en grendel; niemand heeft er iets aan. Het kerkbestuur", zo vervolgt hij, „vertelt mij ook niet alles, maar ik heb wel de indruk, dat het met de bijdragen voor die vitrines lekker loopt. En dót vind ik een prachtig ca deau En als we dan nog gauw even de afgelopen 14 jaar de revue laten passe ren, dan blijkt dat deken Theunissen in zijn dekenaat intussen bijna overal nieuwe pastoor en rectors heeft geïnstal leerd. Alleen Heide en Veulen ontbre ken nog op z'n lijstje „Hoogtepunten in uw pastoraat?" „Ach nee, het is niet belangrijk wat je doet, maar dat jeer bent voor de ander. Altijd SCHOOLBOEKEN Bestel NU... en wij zorgen voor een perfecte levering BOEKHANDEL van den munckhof Grotestraat 68 Venray Telefoon 04780-82727 „Ik heb hier in Veulen tweeëntwintig prachtige jaren gehad en daarom wil ik voor mijn rectoraat wat terugdoen wanneer ik straks veertig jaar priester ben", aldus de in Horst geboren rector H. Hoogers, die op zijn priesterfeest de rollen gaat omkeren. Hoewel de rectoraatsbewoners tóch wel met een geschenk zullen aankomen - iets wat de rector totaal niet nodig vindt - heeft hij het voornemen al zijn trouwe kerkbe zoekers oftewel alle 550 inwoners van Veulen, een feestdis aan te bieden. „Ik ben in de gelegenheid om dat te doen", zegt hij. „Al veertien jaar, sinds het overlijden van mijn trouwe huis houdster Lena van Dongen, verzorg ik mijn eigen kostje en hoefde ik geen geld uit te geven aan een nieuwe huishoud ster. Bovendien krijg ik al zes jaar A.O.W., zodat ik nu iets kan terug doen als dank voor die fijne jaren in Veulen." Op 5 augustus 1945 ontving de toen 31-jarige rector Hoogers uit handen van „Vader Bisschop" mgr. Lemmens de priesterwijding. Zijn broer Frans, mis sionaris van de Congregatie van de Paters van de H. Geest, ontving gelijk met hem de priesterwijding. Deze heeft zijn gehele priesterloopbaan doorge bracht in Frans-Kameroen, maar ver blijft momenteel met vakantie in Horst. Reeds eerder was zijn broer Piet de latere en inmiddels overleden deken van Gronsveld tot, wat men toen noemde „de eer der altaren" verheven. GEEN LATE ROEPING Hoewel rector Hoogers al 31 jaar was toen hij werd gewijd, is hij toch geen „late roeping". Aanvankelijk was hij ingetreden in de congregatie van de Paters van Mill Hill met de bedoeling in de missie te gaan werken. Maar wegens ziekte werd hij voor deze congregatie afgekeurd. Dat zette hem driejaar terug in de studietijd. Hij studeerde aan het Groot Semina rie te Rolduc en na zijn wijding was hij vier jaar kapelaan in Bergen; 13 jaar in Kessel; waarna hij tot zijn benoeming op 24 oktober 1963 tot rector in Veulen, "kapelaan was in Weert. Hij werd in Veulen de opvolger van de toenmalige J. Verbugt uit Leunen, die in 1943 de opdracht had gekregen in Veulen een rectoraat te stichten. KERKSE GEMEENSCHAP Rectoor Hoogers is er trots op, dat het grootste gedeelte van de Veulense gemeenschap de kerk nog trouw is ge bleven en dat er een hechte gemeen schap is rond de rector. De jubilerende rector staat dan ook ondanks zijn leeftijd nog steeds midden tussen zijn rectoraatsbewoners. Regelmatig trekt hij met 'n tot slaapbus omgebouwde oude autobus op bivak waarbij men kennis kan maken met de uitstekende kookkunst van de zielzor ger. Vooral zijn koude schotels hebben een uitstekende faam gekregen. FEESTMAALTIJD Daarom is het eigenlijk niet verwon derlijk, dat de jubilerende rector bij gelegenheid van zijn 40-jarig priester feest al zijn rectoraatsbewoners op een feestmaaltijd gaat tracteren. Dat dit een uniek gebeuren is in de vaderlandse kerkgeschiedenis laat hem even koud als zijn befaamde schotels. „Iedereen mag ervaren, dat ik enorm blij en dankbaar ben voor die tweeën twintig mooie jaren hier in Veulen", zegt hij. Het priesterfeest wordt in Veulen ge houden op zondag 8 september met een plechtige eucharistieviering in de recto- raatskerk. Hierop aansluitend wordt gerecipieerd in het jeugdgebouw „De Vlies". 's Avonds om zeven uur is er een di ner in zaal ,,'t Veule" voor familie, kerkbestuur, schoolbestuur en dorps raad. De daarop volgende maandag-, dins dag-, en donderdagavond worden de circa 300 oudere rectoraatsbewoners ge- tracteerd op een cocktail, soep, varkens haasje, aardappelen, diverse groenten en een toetje. Woensdag wordt de schooljeugd (60 jongens en meisjes) naast een goede versterking, getracteerd op een poppen- kastvertoning. Vrijdagsavonds wordt de oudere jeugd 160) getracteerd op een welkomstdrankje en op muziek, zang en dans, met hartige hapjes tussendoor en koud buffet tot besluit. DE LAATSTE RECTOR? Rector Hoogers is bang, dat hij wel eens de laatste zelfstandige rector van Veulen zou kunnen zijn, maar daarop wil hij thans niet vooruitlopen. Wél heeft hij tegen Mgr. Gijsen gezegd hem niet te kunnen verzekeren, dat hij over vijf jaar nog rector in Veulen zal zijn. Maar ook op deze uitspraak wil de komende jubilaris, zeker met het recto- raatsfeest ir --Wt niet verder ingaan.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 11