VERENIGINGSNIEUWS s GEMEENTEPRAAT a Heilderzieken Venrays Mannenkoor Vrijwilligers- centraie L.V.B. afd. Venray 11W Hinderwet Spreekuur vervalt Bouwvergunning verleend Taxivervoer Gemeentearchief Venray Bekendmaking Bouwvergunning aangevraagd Verklaringen van geen bezwaar NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie GA. Schiitte. Bureau Voorlichting Wegens vakantie eerstvolgende repe titie op donderdag 8 augustus a.s. in de Wieënhof. >t~T 1985- 1 Ir 1860 EUTERPE l VENRAY J HARMONIE Geen repetities-vakantie Eerstvolgende donderdag 15 augustus a.s. Wel serena des zie agenda. Zaterdag 27 juli bijeen komst om 19.45 uur Zaal Martens Leu nen. AGENDA Zaterdag 27 juli serenade zilveren bruidspaar. Gerrit Lucassen. Bijeen komst zaal Martens Leunen. Vrijdag 9 augustus serenade bruidspaar. Bijeenkomst 19.45 uur parkeerterrein gem. huis. Zaterdag 17 augustus serenade zilveren bruidspaar 20.00 uur Wieënhof. Zaterdag 24 augustus serenade hockey club kunstgrasveld. Zondag 25 augustus jubileum deken Theunissen. Zaterdag 31 augustus 40 jaar SVV sere nade. Zaterdag 5 oktober Gemeentetournooi. Zondag 6 oktober Concert Greven- bricht. Zaterdag 30 november concert met Ble- rick en Horst in Venray. LEERLINGENOPLEIDING Geen repetities en lessen i.v.m. vakan ties. DRUMBAND Agenda: zie harmonieorkest. Geen repetitie vakantie. Afmelden harmonie-orkest bij de hr. v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij dhr. Raedts, tel. 82803 en drumband bij dhr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. Zaterdag 26 juli a.s. tussen 09.00 en 11.00 uur inleveren van oud-papier bij de zij-ingang van Inalfa. Graag doen wij weer een beroep op alle ouders en koor leden om aan deze maandelijkse aktie mee te doen. GEMENGDE ZANGVERENIGING Zondag 28 juli Om 10.15 uur zingen wij de Hoogmis in de Paterskerk. Woensdag 23 juli. Wegens vakantie geen repetitie. Gaarne trouwe opkomst. Ook nieuwe leden zijn van harte welkom. Ook graag mannen. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij nummers 81719 of 81451 De vrijwilligerscentrale bemiddelt tus sen vraag en aanbod binnen het vrijwil ligerswerk. Wilt U met vrijwilligers gaan werken of wilt U zelf vrijwilligerswerk gaan doen bij de centrale kunt U te recht. Daar ligt een klapper waar verschillende vrijwilligersbaantjes in staan in Venray e.o. Die kun je dan eens op je gemak in kijken. Ook kunnen ze U daar wegwijs maken in de wirwar van wetjes en weet jes die U bij het aanvragen van een vrij- willigersproject tegen kunt komen. Er is door de vrijwilligerscentrale ook een boekje uitgegeven met achtergrond-in formatie over het vrijwilligerswerk. Vragen over uitkering, toetsingscom missie, verzekeringen, onkosten worden daarin behandeld. Dit praktische boekje is gratis verkrijgbaar bij de vrijwilliger scentrale. De vaste openingstijden van de cen trale zijn: Maandag morgen van 10.00- 12.00 uur. Woensdag morgen 10.00-12.00 uur. Vrijwilligerscentrale Venray e.o. p.a. ,,De Clockert". Bergweg 4 5801 EG Venray tel. 04780-86245. Wegens va kantie van 29-7 tot 19-8 gesloten. In verband met de kermis is het fiet sen een week verschoven. We fietsen nu op woensdag 31 juli. We vertrekken weer als altijd om kwart voor 2 bij het gemeentehuis. Laten we hopen dat het fijn weer is en dat veel damens komen fietsen. 26 juli magicoloog Ferry Gerarls Vrijdag 26 juli speelt in Dingus de magi coloog Ferry Gerarts, een goochelaar die van alle markten thuis is. Hijbrengt een onderhoudend goochelnummer waarbij een ongewone benadering van de goochelkunst ten toon wordt gespreid. Zo worden er aan de hand van kaartentrucs beroepen uitgebeeld^ met een dobbelsteen de wetenschap op zijn kop gezet en men is o.a. getuige van doldwaze huiselijke sanitaire moeilijk heden. Daarnaast een spectaculaire psy- goochel act. Reincarnatie? nee hoor, je wordt geconfronteerd met telepathie, suggestie, meesterstaaltjes van het toe val, de wonderbaarlijke mogelijkheden van het menselijkgeheugen en andere mysteries... En dan, „table Magic". Je zit er met je neus bovenop, en juist daarom ga je des te meer aan je eigen ogen en verstand twijfelen. Een avond om niet te missen. Hij speelt tijdens de koopavond in het centrum van Venray. In het café van Dingus begint het optre den om 22.00 uur. De entree is gratis!! 31 juli filmavond. Een te gekke film in ons eigen bioscoop- je. De aanvang is 20.30 uur. De entree bedraagt slechts 1,50. 2 aug. afsluiting seizoen met de Steile wand. Deze fantastische band laat geen gele genheid onbenut om de Nederlandse podia te bestormen met haar knallende, vlammende hartverscheurende live show. De steile wand was zo'n lOOx te zien op de vaderlandse (en Belgische) podia, enige malen op de buis in VPRO'S-landbelang, IKON's-Puber- teit, VARA's je ziet maar. Zaal open 21.00 uur entree 5,- Het vredesplatform Venray is nog steeds actief. Op dit moment om de voorbereidingen te treffen voor het volkspetititionement tegen plaatsing van kruisraketten hier in Nederland. Zo'n volkspetitionement moet echt het hele Nederlandse volk in beroering brengen. Het is een landelijke actie en Venray mag dus zeker niet achter blij ven. Denk niet te snel, dat het geen in vloed zal hebben, op de besluitvorming in hel Nederlands parlement. Als het goed is werken daar vele volksvertegen woordigers in de eerste en tweede ka mer, die door ons gekozen zijn. Het is hun taak om ons te horen en te verte genwoordigen, ook in deze beslissing. Onze laak als kiezer, houdt niet op bij het denken „Oh dat doen zij dus wel voor ons" Bedoeling is, dat dit in wis selwerking met ons gebeurt. Wij moeten dus van ons laten horen en voelen. Dat dit niet altijd van een lijen dakje gaat, is menslijk. Ook menslijk is het om te pro testeren tegen onmenselijke kernwapens waarvan er in de hele wereldal zoveel bestaan, dat iedereen 60 keer gedood kan worden. Moeten er in Nederland er dus gewoon meer bij komen. Volgens ons niet. Er zijn natuurlijk meer rede nen om aan te voeren, dat de kruisraket ten er niet moeten komen. Een daarvan is b.v. als er er geen hebben zijn we van zelf gedwongen om ander met internati onale problemen om te gaan. Dat is hel, waar het tenslotte om gaal. Mocht U zelf bewogen zijn om tf protesteren en een daad te stellen dan kunt U in ieder geval op nationaal niveau meedoen. Plaatselijk vragen we nog steeds mensen om handtekeningen op te halen. Dit kunt U doen door U op te geven bij de deelnemende groepen van het Vre desplatform Venray te weten: Vrouwen trefcentrum, Politieke partij Samenwer king Venray, COC, P.v.d.A., Vrouwen voor Vrede, Wereldwinkel, PSP, FNV, Vredesberaad en IKV. Kontaktadres voor het vredesplatform is N. de Best. Veltumse Kleffen 114 Venray Tel. 86812 a.u.b. i.v.m. vakantie schriftelijke be richtgeving tot 15 augustus. werkgroep homoseksualiteit venray- coc Deel 5 van „Wat is en doet het COC" Naast het COC bestaan er in ons land nog vele andere homo-, flikker- en pot- tengroepen. De meeste politieke partij en kennen een eigen homogroep en er zijn homogroepen van mensen in het onderwijs en in de gezondheidszorg. „Homostudies" is de verzamelnaam voor de activiteiten die binnen en buiten de universiteiten plaatsvinden van men sen die onderzoek doen waarin homo seksualiteit in hun vakgebied centraal staat en die daarover publiceren, bij voorbeeld in het blad Homologie en het Homojaarboek. Vrouwen binnen en buiten het COC organiseren zich in het „Lesbisch Netwerk" en het blad Diva richt zich al op die vrouwen. Surinamers en joden in Nederland hebben hun eigen homogroepen en er is zelfs een groep van homoesperantisten. Ook de vereni ging Studiegroep Sadomasochisme kent een - vrij grote - homo (mannen)groep (lesbische vrouwen maken er deel uit an de vrouwengroep) De meeste van deze groepen werken samen in het Roze Front. Belangrijkste activiteit van het Front is de organisatie van de jaarlijkse homoweek (laatste week van juni), wel ke afgesloten wordt met een demonstra tie en daverend feest. Veel COC-leden zijn ook actief in andere groepen en de veelzijdigheid van de hedendaagse ho mobeweging - mét alle conflicten en te genstellingen - werkt voor de meeste mensen inspirerend en versterkend.d De groei van het COC en van andere groe pen geeft aan dat er voor homoseksue len nog ruimschoots voldoende redenen zijn om zoch te organiseren. In het ge zin, op school, in het werk, in de bio scoop, in de krant en op straat is hetro- seksualiteit nog steeds de norm. Om maar te zwijgen over kerk, leger en poli tiek. Homoseksuele mannen en vrou wen moeten nog steeds vechten om in alle vrijheid hun seksualiteit en relaties te kunnen beleven. In die gezamelijke strijd ontdekken ze nieuwe mogelijkhe den van leven, wonen en werken en mer ken ze keer op keer dat de beweging van homoseksuele vrouwen en mannen niet alleen nodig is, maar ook erg leuk kan zijn. Homo-tijdschriften: SEK, Homo logie, Gaykrant, Prothese (Satire) zijn in Venray verkrijgbaar bij de lekttuur- hal. Meer informatie: bellen naar 04780- 84145 of bgg 10211. Adres: Postbus 316, 5800 AH Venray. Werkgroep Gehandicapten ff O n? Belangen Ni Juist in de vakantietijd hebben wij weer wat positiefs te vertellen. Wij be ginnen bij de Noordsingel-hoek Óver- loonsweg. De gemeente heeft daar voor de bewoners en begeleiding van de al daar gelegen afdelingen van het psychia trisch centrum makkelijker oversteek plaatsen gecreëerd op de Noordsingel. Tevens zijn de stoepen tot en met de LTS verlaagd zodat men makkelijker met de rolstoelen de stoepen op en af kan. Verder zijn we ook best wel blij met de twee invaliden parkeerplaatsen bij het station, en ook met de 4 extra grote parkeerplaatsen onder het zieken huis. Iedereen weet toch dat alléén hou ders van een plaatselijke of landelijke ontheffing op die speciale plaatsen mo gen staan. Heeft U niet zo'n ontheffing zet uw auto dan even verderop, die paar meters lopen maken voor U niet zo veel uit, maar voor een gehandicapte des te meer. Willen degenen die éen ontheffing hebben nog denken aan de enquete for mulieren die U onlangs gekregen hebt? Graag even invullen en inleveren bij het secretariaat van de werkgroep; Etnalaan 8. Bij voorbaat dank. Als U dit leest zit de juli-bedevaart van de Nationale bedevaarten er weer op. Voor onze pelgrims blijft een herin nering aan Lourdes terwijl wij door gaan met de voorbereidingen van de volgende Bedevaart. Voor hen die nog interesse hebben velgen hier nog enkele vliegreizen van 12 lot 17 sept en van 22 tot 27 sept. Uitsluitend deze twee vlie greizen zijn met medische begeleiding. Zonder medische begeleiding zijn de volgende vliegreizen mogelijk: 6 aug- 11 aug. 28 aug. - 2 sept. 2 sept - 7 sept. 17 sept - 22 sept. Al deze vliegreizen zijn vanaf schip hol. In okt van 12 t/m 18de volgt nog een speciale jongeren-bedevaart. Hier komen we binnenkort nog op terug. Papieraktie. Voor vele zal het wel bekend zijn toch willen we U er op attenderen dat in de week van 3 aug geen oud papier opge haald zal worden. Dit i.v.m. de vakan- tie's bewaar het papier, want v.a. 14 aug. wordt het weer zoals vanouds trouw bij U opgehaald. (2 0 WIJK NOORD-WEST A.s. zaterdag dansen met muziek van Hollands glorie in wijkcentrum den Hoender. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend, dat bij hen een aanvraag is ingekomen van A. Hermans, Meerselsepeel 5 te Ysselsteyn voor een vergunning ingevol- gede de Hinderwet voor het ex art. 6a uitbreiden/wijzigen van een rundvee houderij en varkensmesterij gelegen aan de Meerselsepeel 5 te Ysselsteyn; P. Spee, Zeilbergseweg 7, Ys selsteyn voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een varkensmeste rij gelegen aan de Zeilbergseweg 7 te Ys selsteyn; M.C. Gommers, Peelweg 29 te Ysselsteyn, voor een vergunning inge volge de Hinderwet voor het ex art. 6a uitbreiden en wijzigen van een varkens houderij, gelegen aan de Peelweg 29 te Ysselsteyn; K. Gommers, Peelweg 27 te Ys selsteyn, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex. art. 6a uitbreiden/wijzigen van een rundvee houderij waar electromotoren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 Kw gelegen aan de Peelweg 27 te Ysselsteyn; Bouwbedrijf J. Raedts en Zn. c.v. Mgr. Hanssenstraat 57 te Oostrum voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor machinale hout bewerking aan de Witte Vennenweg 4 te Oostrum. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 25 augustus 1985, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 25 juli 1985 Burgemeester en wethouders Maandag 27 juli vervalt het spreekuur van de wethouders van Oers, Willems en mevr. Poels-Peters. Voor dringende zaken kan men kontakt opnemen met de behandelende afdeling. DE PEELSPEURDERS Direkt bij de aanvang van de vakan ties in Venray gingen ook diverse scout- groepen van de Venrayse Peelspeurders op kamp. De maandaggidsen zaten in tenten in de bossen bij Bergen en zij hadden er een heel smurfendorp van ge maakt. De woensdag-gidsen waren in Broekhuizen, maar ze verkeerden meer in hoger sfeeren dan in aardse tenten, want hun kampthema was ruimtevaart. In de Broekhuizense bossen liepen vreemde, buitenaardse wezens rond. De dinsdag en de donderdagkabou ters gingen weer gezamelijk traditiege trouw, want niet alleen maken vele kleintjes één grote groep maar je hebt dan ook dubbel zoveel plezier. En Pluk van de Petteflat was er ook, daar in Well bij onze kabouters. De maandag kabouters waren in Groeningen op be zoek bij de heksen. En dan nog de maandagavondwelpen. Die bivakeerden in Bergen en waren daar op zoek naar Mowgli. Mooi dat ze 'm toch maar eventjes gevonden hebben. Knap werk welpen. Alle leiding: bedankt! Het was weer geweldig. Deze week zijn er weer divese groepen op kamp. We houden U op de hoogte. We hopen dat het weer meezit en dat ze veel plezier hebben. In het Peppelshuus hangen nog de groepsfoto's die begin juni gemaakt zijn. Die kunnen dus nog bijbesteld worden. Dan maken we U, ouders, vast bekend dat we op 24 augustus grote poets en klussendag houden. Noteer die datum, wc hebben weer veel man/vrouwkracht nodig. Voor de spel- tak'5-7 jarigen kunnen nog jongens en meisjes aangemeld worden. Ons secreta riaat is Rumbastraat I tel. 84755. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 17 juli 1985 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. het bouwen van een tuinhuis aan de Past. Strijkersstraat 9 te Leunen, t.n.v. B.W. Schumacher; het verbouwen van een bankwer- kerij tot kantoor aan de Smakterweg 15 te Venray t.n.v. Jako BV; het bouwen van een loods aan de Kempkesberg 30 te Ysselsteyn, t.n.v. F.A.P. Franken; het uitbreiden van een woning aan de Andanlestraat 2 te Venray, t.n.v. L.J.M. Linders; het bouwen van een serre ber ging aan de Kennedystraat 1 te Venray, t.n.v. L.H.M. Broens; het uitbreiden van een melkveestal aan de Jaegerhofweg 10 te Veulen, t.n.v. J «H. van Dongen; het bouwen van een garage aan de Gunhoekweg 8 te Oirlo, t.n.v. L.F.J.J. Verstappen; het bouwen van een loods aan de Lemmenweg 16 te Heide, t.n.v. P.H.J.H. Camps; het bouwen van een volière aan de Schutsboom 17 te Venray t.n.v. J.H.G. van Bree; het slopen van een bestaande en het bouwen van een nieuwe varkensstal aan de Begijnhofweg 5 te Heide, t.n.v. A.M.P. Derikx. het bouwen an een garage hob byruimte kelder aan de Gasstraat 12 te Venray, t.n.v. J.A.J. Manders; het bouwen van een garage hob byruimte kelder en het slopen van twee bestaande bergruimten aan de Gasstraat 14 te Venray t.n.v. Ch.M.M. Thijssen; het bouwen van een werkruimte aan een bestaande garage berging aan Grootdorp 29 te Merselo, t.n.v. P.W. Weel; het bouwen van een berging aan de Raadhuisstraat 12 te Venray, t.n.v. O.C.J. Verhaegen; het bouwen van een garage aan Bergkwartier 33 te Venray, t.n.v. Th. A. Adriaansens Beekweg 69 te Merselo. het plaatsen van een tweede ring reclame borden aan de Sportlaan (spcirt- park „De Wieën) te Venray, t.n.v. Sportvereniging Venray postbus 110 te Venray. Venray 25 juli 1985 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 22 juli 1985 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. het bouwen van een mestvar- kensstal aan de Steegse Peelweg 87 te Veulen, t.n.v. E.H.J. Emonts; het overkappen van een buitenstal aan de v. Broekhuizenstraat 40 te Oostrum, t.n.v. Th.A.H.M. Verheijen; het bouwen van een loods t.b.v. rupsvoertuigen aan de Timmermanns- weg 89 te Ysselteyn, t.n.v. Min van De fensie DGW en T directie Limburg, Hornerweg 2 te Roermond; het bouwen van een kweekkas aan de Hoofdstraat 2 te Oirlo, r.n.v. D. Westdijk, Laurahof 6 te Venray; het bouwen van een woning aan de Herik 2 te Venray t.n.v. M.G.W. Klomp, Dakdekkerstraat 25 te Venray; het bouwen van een woning aan de Albionstraat 9a te Leunen, t.n.v. H.P.H. Loenen, Loenerveld 2 te Leu nen', het bouwen van een carport aan de Weth. Pubbenstraat 1 te Merselo t.n.v. J.A.M. Arts; het bouwen van een carport aan de Past. Vercoulenstraat 2 te Merselo. t.n.v. A.J.W. v.d. Pas; het bouwen van een tuinbouw- loods aan de Heidseschoolweg 7 te Hei de, t.n.v. J.P.W. Janssen. Venray 25 juli 1985 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Aangezien er enige verwarring is ont staan over de tarieven die de taxibedrij ven uit Venray mogen/moeten bereke nen voor vervoer van personen binnen de gemeente vermelden wij hier de juiste tarieven. Voorrijtarrief: aanslag 2,75 Dagtrief: 1,87 voor elke verreden kilometer na instap pen. Nachttarief: 2,73 voor elke verreden kilometer. Stadsrittarief: 3,06 voor ritten korter dan 1 kilometer. Wachttarief per uur: 34, Voor vervoer in een taxibusje gelden afwijkende tarieven. Met nadruk willen wij er ,op wijzen dat andere tarieven niet in rekening mogen worden gebracht. Vrijdag 2, woensdag 7 en vrijdag 9 au gustus is het gemeentearchief GESLO TEN. i.v.m. de wijziging van de arbeidstij den voor het gemeentepersoneel per 1-8- 1985 zal per die datum de openstelling van het gemeentearchief op woensdag middag en vrijdag komen te vervallen. Hiervoor in de plaats komt de openstel ling op donderdag van 09.00-12.00 en 13.00-16.30 uur. De eerste donderdag dat het gemeen tearchief geopend is voor publiek is: 15 AUGUSTUS. Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend hun besluit van 24 juli 1985 waarbij in ver band met de te verwachten drukte tij dens de jaarlijkse kermis alsmede in ver band met de aariwezigheid van diverse kermisattracties op de Grote Markt en het Henseniusplein en de verkeershinder gevaren bij het opbouwen en afbreken van die attracties tot een aantal tijdelij ke verkeersmaatregelen is besloten. De ze maatregelen gelden voor het tijdvak van 30 juli t/m 8 augustus 1985. Het besluit, waarbij in hoofdzaak de af sluiting van diverse straten en pleinen in het centrum is geregeld, ligt voor eenie der ter inzage op kamer 119 van het raadhuis. Tevens is daarbij tot de vol gende algemene ontheffingsregeling besloten. voor zover de omstandigheden dit toelaten en de veiligheid van personen of goederen niet in gevaar wordt ge bracht ontheffing te verlenen van de ge noemde verkeersmaatregelen ten behoe ve van bestuurders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen: awanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de vermelde we gen en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motorvoertuig kunnen berei ken; b. wanneer zij het motorvoertuig bestu ren in opdracht of met toestemming van de onder a vermelde personen en onder aan de personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aannemelijk .gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dat de genoemde verkeersmaat regelen gelden gebruik moeten maken van de vermelde wegen voor het laden of lossen van goederen of voor het ver richten van noodzakelijke werkzaamhe den met het door hen bestuurde motor voertuig en deze activiteiten niet of be zwaarlijk op andere wijze kunnen ver richten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift wordt aan de Ko ningin gericht en ingediend bij de Com missaris van de Koningin. Venray, 26 juli 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, H. Defesche, burgemeester J. Poels, secretaris Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan. bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een brandweerka zerne aan de Acaciastraat te Venray, t.n.v. Gemeentebestuur Venray; het bouwen van 19 woningen aan de Honingklaver Herderstasje te Ven ray, t.n.v. Stienstra projectontwikke ling, Kruisstraat 56 te Heerlen; hel bouwen van 23 woningen aan de Klaproos te Venray, t.n.v. Woning bouwvereniging Noord-Limburg, Pla taanstraat 15 te Venray; het bouwen van 4 woningen aan de Zandbleek te Venray, t.n.v. Gebe- bouw Zonneweg 1 te Someren; het bouwen van een woning aan de Herik te Venray, t.n.v H. Goemans, Valkenkampstraat 4 te Oostrum; het plaatsen van een houten poort aan de Bolderik 3 te Venray, t.n.v. P.A. Hermsen; het plaatsen van een houten poort aan de Bolderik 2 te Venray, t.n.v. A.M.J. Munsters; het plaatsten van een houten poort aan de Bolderik 1 te Vepray, t.n.v. mevr. E.M.C. Feijen. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 12 juli 1985 gedu rende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke orde ning en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 16 juli 1985 aan het gemeen tebestuur verzonden de navolgende ver klaringen van geen bezwaar, zoals be doeld in artikel 19 of artikel 15, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 lid 8 van de Woning wet, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunningen voor: het bouwen van een woning aan de Abionstraat 9 te Leunen, t.n.v. H.P.H. Loenen, Loenerveld 2 te Leu nen; het inrichten gebruik van een ter rein t.b.v. groepskamperen aan de Paardenkopweg te Ysselsteyn, t.n.v. Gemeente Venray, Raadhuisstraat 1 te Venray; het bouwen van 10 woningen aan de Boterbloem Daslook te Venray, t.n.v. Bouwcoördinatiekantoor Drs. Ruijters b.v. Stationsplein 1 te Sittard. Deze verklaringen van geen bezwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. <©££icf)iet)= en ©ubfjeiöbunbig Jtluseum Uenrap 150 jaar muziek en zang in Venray Foto's, documenten en instrumenten De tentoonstelling over het Venrayse muziekleven, geeft met behulp van foto's en documenten een beeld van het ontstaan en de ontwikkeling van ver schillende muziekgezelschappen en ko ren. Bekende orkesten en zangkoren, zo als het orkest Euterpe en het Gemengd Zangkoor Polyhymnia, uit de periode voor de oorlog en kort daarna zijn er te zien. Hoogtepunten uit hun bestaan zijn te zien in foto's van het optreden van de verenigingen, jubil^umfoto's e.d. Ook zijn er foto's en documenten van de oudste muziekvereniging van Venray, de Koninklijke Harmonie Euterpe, en de jongste fanfare, Fanfare de Dorps klank uil Castenray te zien. De foto's en documenten worden afgewisseld met oude en nieuwe muziek instrumenten. Veel van deze instrumenten zijn nog in- gebruik bij de Venrayse muziekgezel schappen. Van alle deelnemende mu ziekverenigingen is de geschiedenis sa mengevat en bijeengebracht in een bege leidend boekje. Dit boekje krijgt U aan geboden bi.) het bezoek aan het mu- Specialc aandacht verdienen de schil derijen van Johan Jeuken, die betrek king hebben op het Venrayse muziekle ven, zoals hij zich dat uit zijn jeugdja ren kende en heeft vastgelegd in zijn schilderijen. Deze tentoonstelling, maar ook de vaste collectie van het museum kunt U bezoeken en bekijken op de woensdag en zaterdag van 14.00-17.00 uur. Het museum is gevestigd Eindstraat 8. „Het Freulekeshuus". Toegangsprijs is 1,- voor volwassenen en ƒ0,50 voor kinde ren tot 16 jaar, studenten en bejaarden op vertoon van hun studenten of bejaar denpas en bezitters van CJP-kaart. Be zitters van museumkaarten hebben gra tis toegang. Bezoeken op andere tijden dan gepubliceerd is alleen mogelijk in groepsverband. Inlichtingen en afspra ken hierover kunt U verkrijgen bij de beheerder van het museum; tel. 04780- 83838 1st 124. Zaterdag 3 augustus en woensdag 7 augustus is het museum i.v.m. de ker mis in Venray gesloten.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 7