GEMEENTEPRAAT Haalt de gemeente 1989 Twee deelplannen voor welzijnsplan t f' "W1i gemeente venray muutnuid i numMDocw in Venray Want die mag je NIET missen! I veei koopje» voor halve prus NOTITIES EN MEDEDELINGEN AN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte. Bureau Voorlichting Gedeeltelijke herziening van Buitengebied Collektekalender juli 1985 Commissie vergadering uitgesteld Verklaringen van geen bezwaar Bouwvergunning verleend Hinderwet Gemeente vraagt vrijwillig (st)ers <®e8cfjieb= en ©ubfjeibbunbig jïluseum Detirap Tentoonstelling DE GESCHIEDENIS VAN HET MUZIEKLEVEN IN VENRAY M j ij| PLAATSVERVANGEND VOORWERKER (bossen) Grotestraet S3, VÉNRAY, tet, 04780-81214 De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening bekend, dat de gemeen teraad van Venray in zijn vergadering van 25 juni 1984 in voorbereiding heeft verklaard de gedeeltelijke herziening van: Het bestemmingsplan Buitengebied voor een terrein nabij de Ossendijk ten behoeve van de voorgenomen inrichting van genoemd terrein tot kampeerter rein. Het voorbereidingsbesluit met de daar bij behorende tekening liggen ingaande heden voor een ieder ter inzage bij de af deling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis. Venray, 4 juli 1985 De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche. Op 6 juli Tafeltennisvereniging Red Stars Venray (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollectewezen). van 22 tm 28 juli Nationaal Epi lepsie Fonds (landelijke aktie). Alleen voor deze akties is een collek- tevergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. De aanvankelijk voor maandag 8 juli geplande vergadering van de commissie voor openbare werken, verkeer en agra rische zaken, gaat niet door, wegens het ontbreken van agendapunten. De eerst volgende vergadering zal worden gehou den op maandag 12 augustus om 18.00 uur in kamer 127 van het raadhuis. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 26 juni 1985 aan het gemeen tebestuur verzonden de navolgende ver klaringen van geen bezwaar, zoals be doeld in artikel 19 of artikel 15, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 lid 8 van de Woning wet, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunningen voor: het bouwen van een woning aan de Herik te Venray, t.n.v. M.G.W. Klomp Dakdekkerstraat 25 te Venray; het bouwen van 17 vrije sector huurwoningen aan de Isabellahof te Venray t.n.v. Bedrijfspensioenfonds voor de Landbouw, Buitenrustweg 3 te 's Gravenhage; het bouwen van 6 premie koopwoningen aan de Pastoor de Botstraal te Merselo t.n.v. Teunissen b.v. Jan Poelsweg la te Ysselsteyn; het bouwen van 2 premie koopwo ningen aan de Vlies te Veulen, t.n.v. Bouwbedrijf M. Peeters b.v. Gen. Dempseystraat 25 te Swolgen; Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 26 juni 1985 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. het bouwen van een dakkapel aan de Matterhornlaan 30 te Venray, t.n.v. P.G. van Vegchel; het bouwen van een tuinhuisje aan de Vivaldistraat 33 te Venray, t.n.v. W. Kramasetja; het verbouwen van een winkel pand aan de Grote Markt 5 te Venray, t.n.v. Venrode Handels- en Exploitatie Mij, Kempweg 33 te Venray; het bouwen van een terrasover kapping aan de Tatralaan 11 te Venray, t.n.v. K.H. Doppelbauer; het verbouwen van de woning aan de Ringweg 10 te Ysselteyn, t.n.v. W.P.M. van Dijck, Moosldijk 13 te Ys selsteyn; het verbouwen en uitbreiden van en varkensstal aan de Breevennenweg 1 te Leunen, t.n.v. mevr. H.P. Jilessen-v.d. Steeg, Overbroekseweg 8 te Leunen; het bouwen van een carport ga rage aan de Mgr. Nolenstraat 24 te Ven ray, t.n.v. P.T.P.O. Janssen; het wijzigen van de gevel van het pand aan de Wilhelminastraat 1 te Ven ray, t.n.v. J.G.M. van Meijel; het renoveren van een varkensstal aan Klein Oirlo 19 te Castenray, t.n.v. M.H.M. Arts. Venray 4 juli 1985 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. het bouwen van 6 premie koopwo ningen aan de Vicarieweg te Leunen t.n.v. Bouwbedrijf M. Peeters, b.v. Gen. Dempseystraat 25 te Swolgen; het bouwen van 4 premie koopwoningen aan de Jofferspas/Goetzenhof te Oostrum; t.n.v. J.J. Raedts&Zn. c.v. Mgr. Hans- senstraat 57 te Oostrum; Deze verklaringen van geen bezwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 4 juli 1985. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Al enkele jaren is de gemeente fors aan het bezuinigen. Steeds weer wan neer men dacht, dat de uiterste grens was bereikt, kreeg het ambtelijk appa raat de opdracht om nóg eens te bekij ken of er ergens iets kon worden afgek nepen. Nadat alle snoeihout is opge ruimd, bestaat het gevaar dat bomen moeten vallen... Eind april van dit jaar nog kregen de verschillende gemeentelijke afdelingen van het college van b. en w. de opdracht bezuinigen aan te dragen tot een bedrag van bijna één miljoen gulden. Met dat alles maakt de gemeente Venray de in druk van een zwaar zieke patient wiens overlevingskansen niet al te hoog wor den ingeschat. Pessimisten geven de pa tient nog een paar jaar... Intussen bre ken bestuurders zich het hoofd over de vraag: ,,Hoe kunnen we nu met een meerjarenbeleid zorgen voor een gezon de begroting tot en met 1989?" Vorig jaar april leverde de gemeente raad kritiek op het college van b. en w. Men was van mening, dat er geen goede analyse plaats vond over waar wel en niet kon worden bezuinigd. BELEIDSANALYSE De oplossing werd gevonden door het gaan voeren van een z.g.n. „Afpelbe- leid". Begonnen werd met het opstellen van een overzicht van kosten, waarop NIET te bezuinigen valt (Technische Analyse) Dat waren onder meer: - lasten van de leningen bij banken om investeringen te kunnen betalen (kapi- taallasten). - de deelname aan gemeenschappelijke regelingen; - uitkeringen RWW en Algemene Bijstandswet en - meerjarige contracten. Vervolgens werd een BELEIDSMATI GE ANALYSE opgesteld. Er vond een onderzoek plaats naar die sectoren waarbinnen het om allerlei redenen niet wenselijk is te bezuinigen. Tot die secto ren behoren b.v.: - openbare bibiliotheek; - vrije academie; - onderhoud wegen, plantsoenen en ge bouwen; - peuterspeelzalen kinderdagverblijf. In april 1985 stemde de gemeenteraad in met de gevolgde methode en ging ak koord met de technische en beleidsmati ge analyse. MEERJARENBEGROTING Door het opstellen van een MEERJA RENBEGROTING voor de jaren 1986 t.m. 1989 moest een inzicht worden ver kregen in de financiële stand van zaken als gevolg van het uitgestippelde beleid en van de te nemen maatregelen, welke zouden moeten leiden tot sluitende be grotingen in de komende jaren. Voor de jaren 1986, 1987, 1988 en 1989 had men uiteraard te maken met de ongewisse factor, bestaande uit de te verwachten bezuinigingen van het rijk. Met de te verwachten bestaande tekorten voor 1986 werd als uitgangspunt een geschat tekort voor die jaren van 806.000,- aangehouden. Daarbij werden opgeteld de kosten, welke de prioriteitenlijst voor die jaren zou opleveren. Aldus ontstond voor 1986 een tekort van 1.361.000,- dat zou oplopen tot 2.963.000,- in 1989. De maatregelen, die reeds in het huidige dekkingsplan zijn verwerkt, blijven onverkort van kracht. Hieron der vallen bezuinigingen in de personele sector, het niet doorvoeren van de prijs compensatie en materiële bezuigingen. Desondanks blijven echter nog aan zienlijke tekorten van 910.000,- in 1986 en/ 1.927.000,- in 1989. DEKKINGSPLAN Op 12 juni verscheen het DEK KINGSPLAN van het college van b. en w. Hierin staat aangegeven hoe het te kort in de meerjarenbegroting kan wor den weggewerkt. Op de eerste plaats werd de MEER- JAREBEGROTING zelf bijgesteld door a) de te verwachten bezuinigingen van het Rijk niet op te nemen voor zover de ze nu nog niet exact bekend zijn; b) het vervroegd aflossen van leningen, mogelijk gemaakt door de sterk gedaal de rente. Aldus doende wordt de uitgavepost van de begroting voor 1989 met een be drag van rond negen ton verlaagd. De tweede stap was het opnieuw bekijken van de prioriteiten. Het gevolg hiervan was: - het laten vallen van enkele prioritei ten; - toepassing van een nieuwe rekenme thode, waardoor de lasten van een kapi taalsinvestering pas een jaar later wor den geboekt; - verschuiven van de prioriteiten naar een later tijdstip en - goedkopere uitvoering. Hierdoor wordt een opbrengst van rond 700.000,- ten voordele van de begro ting voor 1989 bereikt. Als derde maatregel werd een EX TRA VERHOGING VAN DE IN KOMSTEN door het verhogen van de leges opgenomen, waardoor een op brengst in 1989 van 20.000,- wordt verkregen. BEZUINIGINGEN Als vierde in de rij van de te nemen maatregelen werden door b. en w. in het dekkingsplan de bezuinigingen in de personele en de materiële sector op een rij gezet. VUT, pensionering, herbezet ting en overige zaken leverden een totaal aan bezuinigingen in 1989 op van ruim 8 ton in de personele sector. Heroverwe ging van bestaand beleid had tot gevolg dat in de materiële sfeer nog eens 7 ton ten gunste van 1989 kon worden bezui nigd. SAMENVATTING Wanneer de gemeenteraad in zijn ver gadering van dinsdag 9 juli a.s. zijn goedkeuring kan hechten aan dit dek kingsplan, dan kan in ieder geval voor Zoals bekend wordt door het gemeen tebestuur een welzijnsplan voor de peri ode 1986 tot en met 1989 voorbereid. Hierin wordt het, voor die periode, ge wenste beleid ten aanzien van het wel zijn, zoals maatschappelijke zorg, hulp- verlenening, jeugdwerk en sport (om maar enkele voorbeelden te noemen) uitgezet. KINDEROPVANG Het deelplan kinderopvang is een van de onderdelen, waarin de peuterspeelza len en het kinderdagverblijf worden be handeld. Daarnaast wordt in het kort aandacht besteed aan, wat genoemd wordt, incidentele opvang, zoals crèche en overblijven op school. Naast een in ventarisatie geeft het deelplan een aan tal aanbevelingen voor het beleid. Een gemeentelijk beleid voor de incidentele opvang wordt afgewezen. Hier ligt een taak voor de betrokken ouders. Er zal niet gestreefd worden naar uitbreiding van het aantal peuterspeelzalen in de ge meente. De peuterspeelzalen in Venray- kom en de negen speelzalen, verdeeld over de kerkdorpen, bieden volgens het deelplan voldoende mogelijkheden om aan de vraag tegemoet te komen. De peuterspeelzaal in de wijk Landweert zal binnenkort wel aan een nieuwe ac commodatie moeten worden geholpen. Ten aanzien van de tarieven die ouders betalen aan de peuterspeelzaal wordt voorgesteld te streven naar één tarief ze ker voor Venray-kom. 1986 een SLUITENDE BEGROTING worden opgesteld terwijl in de volgende jaren een positief begrotingssaldo mag worden verwacht. Doorwerking van het beleid zal zelfs in 1989 leiden tot een overschot van 150.000,-. Waarmee maar gezegd wil zijn, dat de patient Venray niet zo ziek is als pessimisten dachten en dat het toedienen van de voorgestelde medicijnen er toe zal lei den, dat Venray in 1989 weer financieel gezond zal zijn. Eén kinderdagverblijf is voldoende voor Venray aldus het deelplan. Wel wordt aanbevolen uit te zien naar een nieuw onderkomen b.v. via ingebruik name van een vrijgekomen kleuter school, waardoor ook meer kinderen opgevangen kunnen worden. Aangezien voor het dagverblijf een grote wachtlijst bestaat en de probleemgevallen tóch de voorrang verdienen, is van belang dat duidelijke criteria voor plaatsing van een kind op het dagverblijf worden op gesteld. Het concept deelplan kinderopvang is toegezonden aan de direct betrokkenen met het verzoek om reactie. Volgens de planning zal het deelplan in september in de vergadering van de commissie voor maatschappelijke zorg worden vast gesteld. Iedereen die geinteresseerd is in het kinderopvang werk kan voor meer informatie contact opnemen met de heer F. Vossen, tel. 83838 toestel 328. OPBOUWWERK Een tweede bouwsteen is het deelplan Opbouwwerk. De dorps- en wijkraden en het professionele opbouwwerk staan hierin centraal. De ontwikkelingen van de laatste 4 jaar worden beschreven, de knelpunten aangegeven en het plan wordt afgesloten met een aantal aanbe velingen voor beleid. Hel stelsel van dorp- en wijkraden moet blijven bestaan, is een van de aan- Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, Op 5 december 1984 vergunning is verleend ingevolgde Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van Hendrix Voeders BV Veerstraat 38 te Boxmeer voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij en -mesterij en legkiD- bevelingen. De overkoepelende organen van de dorpsraden en de wijkraden, het dorpsradenoverleg Venray, respectieve lijk het wijkradenoverleg Venray, be hoeven volgens een meerderheidsstand punt geen formele erkenning door de gemeente. Beide overlegorganen wor den beschouwd als verlengstuk van de raden. De realisatie van het wijkcen trum Landweert inclusief peuterspeel zaal evenals de uitbreiding van het ge meenschapshuis in Castenray worden voor de komende planperiode aanbevo len. Als beide projecten zijn voltooid, kan, volgens het deelplan, elk dorp of wijk van Venray over een eigen accom modatie beschikken. De aanbevelingen in het deelplan m.b.t. ondersteuning van diverse groe pen in de Venrayse gemeenschap door het professionele werk (opbouwwerk via RISC) zijn een bevestiging van de pas ontstane situatie. Prioriteit ligt bij werken met minderheden. Daarnaast geldt het probleemgericht werken als uitgangspunt. De ondersteuning van de dorps- en wijkraden blijft, zij het op af roep, overeind. Ook voor het deelplan opbouwwerk geldt een reactie/inspraak periode. Tot 9 september a.s. kan iedereen op het plan reageren. Wie meer wil weten over het deelplan opbouwwerk kan kontakt opnemen met de heer F. Vossen. Het deelplan opbouwwerk zal in sep tember worden vastgesteld door de commissie voor maatschappelijke zorg. penhouderij, gelegen aan de Twist weg te Vredepeel; Op 10 december 1984 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van J.A.G. Hendrickx, Buitenweg 4 te Venray, voor het oprichten en in werking hebben van een reparatie inrichting van melkstallen en een melkmachinehandel, waar electro motoren met een gezame- lijk vermogen van meer dan 1,5 kW worden gebruikt, gelegen aan de Buiten weg 4; Op II december vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van Nestlé Nederland BV Hilversumstraat 316 te Amsterdam, voor het uitbreiden van een aardappelverwerkingsbedrijf waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Witte Vennen- weg 6 te Oostrum (Lb); Op 18 december 1984 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van J.J. v.d. Heuvel, Vredeweg 10 te Vredepeel, voor het oprichten en in werking hebben van een rundveehouderij en varkensmeste- rij, gelegen aan de Vredeweg 10 te Vre depeel; Op 18 december 1984 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van H.M. Willems, Wilgenstraat 1 te Venray voor het oprichten en in werking hebben van een herstelinrichting van motorfietsen, gelegen aan de Langstraat 64a te Ven ray; Op 19 december 1984 vergunning is verleend naar aanleiding van de aan vraag van L.C. Aquarius, Henseni- usplein 3 te Venray, voor het oprichten en in werking hebben van een bar bistro, waar voedings en genot middelen worden gebakken in vetten en oliën, ge legen aan het Henseniusplein 3 te Ven ray; Op 28 december 1984 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van Hou- besteyn, Ysselsteynseweg 69 te Ys selsteyn, voor het wijzigen van een var kensfokkerij, gelegen aan de Rouwkui- lenweg 3a te Ysselsteyn (Lb). De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 4 juli 1985 tot 4 au gustus 1985 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tol 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 4 augustus 1985 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 4 juli 1985 Voor het begeleiden van leerlingen in de schoolbus naar de school voor bui tengewoon onderwijs 't Poortje te Ven- lo (Z.M.O.K.-school). Kandidaten moeten ervaring en in teresse hebben in de omgang met kinde ren en woonachtig zijn in Venray. De buslijden zijn op maandag tot en met vrijdag: 's morgens van 7.45 to 9.15 uur. 's middags van 14.45 tot 16.15 uur (op woensdag 11.15 tot 12.45 uur) De werkzaamheden kunnen ook door meerderen worden verricht en door wer klozen met behoud van uitkering. Indien U intresse heeft kunt U zich voor 6 juli a.s. wenden tot de gemeente Ven ray, afdeling onderwijs, Raadhuisstraat 1 5801 MB Venray, tel. 04780-83838 tost 245. Nadere inlichtingen kunt U krijgen bij het hoofd van de Z.M.O.K. school 't Poortje te Venlo, mej. Berger, tel. 077- 18378. t li*- B JH»' M V .'T --■Ja j 150 jaar muziek en zang in Venray Foto's, documenten en instrumenten van 27 april - 1 september 1985 Adres: geopend: Eindslraat 8 Woensdag en lalerdag- Venray lel. 04780-83880 middag van 14 00-17.00 uur gioepon op afspraak f '^SËÊtÊËÈÈtÊÉKKm Bij de onderafdeling PLANTSOENEN EN BOSSEN van de hoofdafdeling GEMEENTEWERKEN kan worden geplaatst een Algemeen: Het gemeentelijk bosbezit omvat o.a. 1400 ha (verdeeld over 10 loka- ties) en kleine landschappelijke elementen. In de sector bossen zijn 4 vakbekwame bosarbeiders en 1 voorwerker werkzaam. Er is een grote houtwerkplaats aanwezig. Funktie: het blessen van te dunnen bossen; het aanplanten en vellen van bomen; het bijhouden van administratieve gegevens ën het mede opzetten van werkplannen; het opmeten van hout en de controle op de aflevering; bij afwezigheid van de voorwerker, het geven van leiding aan de medewerkers en het houden van toezicht op door derden uit te voeren werken. Eisen: Gedacht wordt aan kandidaten: met een afgeronde opleiding Middelbare Bosbouw- en Cultuur technische school (dan wel gelijkwaardige opleiding); in de leeftijd van 25 tot 30 jaar; met enige jaren praktische ervaring; met een zakelijke instelling; met kennis van motorzagen, tractoren e.d.; die zelfstandig kunnen werken. Salaris: Afhankelijk van opleiding, leeftijd en ervaring maximaal f 2725 bruto per maand met een diensttijduitloop tot f 2960,- Vooruitzichten: De nieuwe functionaris zal in elk geval binnen een paar jaar ue huidige voorwerker moeten kunnen opvolgen. Bij verdere geschiktheid is een toekomstige plaatsing in de functie van OPZICHTER BOSSEN (met bij behorende salariëring) niet uitgesloten. Inlichtingen: Voor inlichtingen kan men zich wenden tot de chef van de onderafde ling de heer J.H. Vaessen tel. 04780-83838 toestel 318. Sollicitaties in te zenden binnen 14 dagen en te richten aan het college van burgemeester en wethouders. Postbus 500, 5800 AM Venray, Onder vermelding van het vacature nummer PZ-234.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 9