Kerkelijke Diensten VENRAYSE MONUMENTJES PARFUMERIE BYOUX SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN Mariënburggroep Horst-Venray maakt zich bekend GROTE KERK VENRAY Zaterdag: 19.00 nederlandse hoogmis int. Doortje van Lin-Relouw Antoon Lucassen overl. ouders Janssen-Bon- gaerts. Zondag: Veertiende zondag door het jaar. 8.00 leesmis, int. overleden paro chianen; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Wilhelmus Janssen Gerrit Janssen en overl. fam. ouders Driessen-Wage- makers Henri Coenders; 11.00 neder landse hoogmis, int. Maria Oudenho ven, ouders en overl. fam. Anna Loo- nen-Gommans Sjraar van Ham ouders Sikes-Nelissen. In deze viering is een kinderwoorddienst met het thema „Vakantie". Maandag: 9.CO oude stichtingen Antoon v. Rijswijck, echtgenote en overl. kinderen; 19.00 Johan Rongen (v. d. buurt). Dinsdag: H.H. Martelaren van Gor- cum. 9.00 Mathieu Arts; 19.00 Wilhel- mina Claessens Harrie Nelissen overl. fam. van Meijel-Hendrix. Woensdag: 9.00 Mina Kersten-van Bracht; 19.00 Petronella JKansen-van Dijck en zoon Frits Anna Smits-Lijs- sen en dochter Dinie. Donderdag: H. Benedictus, abt, patroon van Europa. 9.00 Herman Gerrits en Elisabeth Hermans Jan Tillemans. Vrijdag: 9.00 bijzondere intentie; 19.00 Antoon van Osch Cees Alke made en Hendrika Juffermans Sjraar van Ham. Zaterdag: 9.00 ouders Neeteson-Cus- ters Harrie Messemaeckers; 19.00 ouders Hanen-Willems ouders Jans- sen-Wijnhoven en Marietje v. Overveld Grad Goumans Thei v. d. Pasch. Mededeling: Zondag is er onder de mis van 11.00 uur een kindernevendienst met het thema „Vakantie". Akolieten: Zaterdag: 19.00 Erik en Sandra Wek king, lezer: G. de Groot. Zondag: 8.00 Tom Kengen, lezer: J. Wekking; 9.30 Fieke Schwachöfer en Petra Berkers; 11.00 Anneke van Soesi, lezer: C. Hendriks. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Fieke Schwachöfer en Petra Berkrrs. Woensdag en vrijdag: 19.00 Anouk Pijpers en Martine Basten. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag 6 juli: 18.30 Eucharistievie ring met volkszang, int. Piet Krekel- berg, Toon Rutten. Voorgangers: F. Sanders en G. v. Loenen. Bestemming kollekte: Werkgroep Kruisen en Kapel len Venray. Zondag 7 juli: 14e zondag door het jaar. 9.30 Eucharistieviering met koor- en volkszang (gregoriaanse en nederl. gezangen), int. Br. Kees van Lingen: Voorgangers: F. Sanders en G. v. Loenen. Bestemming kollekte: Werk groep Kruisen en Kapellen. Door de week iedere dag om 18.30 Woord- en communiedienst, behalve vrijdag. PAROCHIE PATERSKERK Zondag 7 juli: H. Missen: 9.00; 10.15 hoogmis gezongen door Crescendo; 11.45; avondmis 18.00. Dinsdag: feest van de Martelaren van Gorcum. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Mededelingen: Maandagavond om 8 uur concert in onze "kerk door „Les PetilsChanteurs de Lyon", die op bezoek zijn bij de Zangers van St. Frans. De toegang is gratis. Na afloop is er bij de uitgangen collecte om iels van de reiskosten van het koor te dekken. Maandagmorgen 1 juli werden de reliëfs in de Smartenhof geplaatst. Lang hebben wij er verlangend naar uitge zien. Het resultaat is prachtig. Hulde aan de makers! Met het feest van Maria's Zeven Smarten (15 september) zullen we aan het klaarkomen van de Smartenhof een feestelijk tintje geven. Al degenen die meewerkten aan de uit voering van dit kado heel erg bedankt. De feesteling van drie jaar geleden is er bijzonder blij mee. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Harrie Lenssen Helm Cuppen overl. ouders Ouden hoven-Evers. Zondag: 9.00 voor de parochie; 10.15 Konrad Thijssen en overl. familie; 11.45 Harry Clephas (O. Oostr.weg); 18.00 overledenen (offerbus). Maandag: 8.00 t.e.v. St. Antonius; 19.00 Helena Holthuis. Dinsdag: 8.00 Elisa Palm en t.e.v. H. Geest; 19.00 Wim van den Munckhof en overl. familie echtpaar Custers- Vergeer t.e.v. O.L. Vrouw en St. Antonius Sjraar van den Bosch (P). Woensdag: 8.00 familie Peters-Arts; 19.00 Harrie Janssen tot zekere inten tie. Donderdag: 8.00 Constance Snijders en Jacoba Palm; 19.00 Antoon Luij- pers. Vrijdag: 8.00 uit dankbaarheid; 19.00 gezinsmis; jgt. Johan Weijmans overl. ouders van Kessel-Gellen Antoon Peters. Zaterdag: 8.00 overl. ouders Akker mans-Timmermans. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Martijn Smelt. Zondag: 9.00 Tonny Vermeulen; 10.15 Leo Pouwels; 11.45 Martin Leen- ders; 18.00 Johan Pouwels. Woensdag en vrijdag: 19.00 Nancy Eibers. Dinsdag en donderdag: 8.00 Marcel Meijer; 19.00 René Jansbeken. KERK 'T ZONNELIED BRUKSKE Pastoor G. Bruggink, Klarinetstraat 32, tel. 85206. Voor het maken van afspraken liefst bellen tussen 13.00 en 13.30 uur. Zaterdag 6 juli: 19.00 H. Mis voor overl. fam. Hermans-Rijvers. Zondag 7 juli: Veertiende zondag door het jaar - Gezinsviering. 10.00 H. Mis voor het geestelijk en tijdelijk wel zijn van onze parochie; uit dankbaar heid op het eind van het schooljaar. Deze viering wordt gezongen door ons kinderkoor. De kindercrèche zal wor den verzorgd door Ellen Gerrits. Maandag 8 juli: 19.00 H. Mis tot in tentie van de zieken. Dinsdag 9 juli: Feest van de H.H. Martelaren van Gorcum. 8.30 H. Mis voor de Kerk in Nederland. Woensdag 10 juli: 18.40 rozenkrans; 19.00 H. Mis voor de zielen in het va gevuur. Donderdag 11 juli: Feest van de H. Benedictus, abt, patroon van Europa. 8.30 H. Mis voor de jongeren in Europa. Vrijdag 12 juli: 19.00 H. Mis voor een overleden broer. Mededelingen: 1. Huwelijksafkondiging: Cor Cree- mers en Marjorie Hulleman, Marimba- straat 11 2. Lektoren: zaterdag 6 juli: 19.00 dhr. van Dooren. 3. Biechtgelegenheid: zaterdag 6 juli van 18.00 tot 18.30 uur, 4. VieringenA.s. zondag is er tot besluit van het schooljaar een GEZINS VIERING, die in het teken zal staan van de vakantie. Alle ouders en kinde ren zijn van harte uitgenodigd! 28 Wetenschappelijk gedoseerde plantenextracten verzorgen uw haar Problemen met vet haar, droog haar, roos of haaruitval wortelen zonder uit zondering in de hoofdhuid. U kunt er wat aan doen, met b.v. „plantenextrac ten", die de werking van de hoofdhuid op de juiste wijze stimuleren. De onderzoekers van L'Oreal gebrui ken bij de productie van de nieuwe PHYTO-KUR haarverzorgingsproduc- ten de kennis van planten en planten extracten. Veel planten hebben van nature een heilzame werking. En in de juiste dosering en samenstelling bieden planten de natuurlijke oplossing voor ieder haarprobleem. Zo selecteerden de onderzoekers van L'Oreal 28 planten die een verregaande inwerking hebben op de haarvezel en de hoofdhuid. In de PHYTO-KUR haarverzorgings- producten worden planten in grote con centraties toegepast. PHYTO-KUR heeft, daarom een natuurlijke, zeer gunstige werking en biedt Uw haar plantaardige zachtheid. Nauwgezet on derzoek heeft aangetoond dat behan deling met het nieuwe PHYTO-KUR uw haarproblemen effectief kan bestrij den. Beschadigd haar, droog haar, vet haar, haaruitval, roos, of haar dat erg vaak gewassen moet worden; het nieuwe PHYTO-KUR van L'Oreal heeft er wel een specifieke shampoo voor. Allemaal in verpakkingen van 150 ml. voor 12,95. Dan heeft PHYTO-KUR nog een zes tal verzorgende producten, welke in prijs variëren van 17,95 voor een plantaardige verzorgende crème, tot 44,95 voor een ampullen-kuur tegen haaruitval. Wilhelminastraat 1a Venray Telefoon 04780-83877 5. Gezinsbijdrage: Ned. Credietbank reknr. 23.18.08.461 of giro 2552386 t.n.v. RK Kerkbestuur Brukske, inz. Gezinsbijdrage, Marimbastraat 26. Met dank aan allen! 6. Om over na te denken.... Wat God ons opdraagt en wat menselijk onmoge lijk lijkt, daar geeft Hij ons de middelen toe om het te volbrengen. PAROCHIE VREDESKERK Zaterdag 6 juli: 18.00-18.45 gelegen heid om te biechten; 19.00 Vooravond mis voor de veertiende zondag door het jaar. Jongerenviering met medewerking van Chrisko. Voor Jan Janssen Toos Lamers-Jacobs (coll.) Piet Loonen (coll.) Jacobus de Bruyn (coll.) Herman Willems (coll.) Piet van de Vorle (coll.) An Coopmans (coll.) Mayaene Berendsen (coll.). Zondag 7 juli: De veertiende zondag door het jaar. 8.30 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie Harry Janssen en overl. familie; 10.00 Gregoriaanse hoogmis. Voor Toon en Matthie van den Beuken (coll.) Harrie van Meyel (buurt) Piet van der Lienden (buurt) Drika Martens-Mi- chiels (buurt) een bijzondere intentie; 11.30 voor Herman en Lies Gerrits- Hermans en overl. ouders Aloys Spee en overl. ouders Spee-Seegers; 18.30 voor Drika Martens-Michiels (coll.) Emilie Mathon. Maandag 8 juli: 8.00 voor An Coop mans (fam. Lenssen); 19.00 voor overl. familie Philipsen-den Holder en zoon Ber. Dinsdag 9 juli: Feest van de H.H.Martelaren van Gorcum. 8.00 tot dankzegging Voor allen die omwille van het geloof vervolgd worden; 15.00 gelegenheid tot het bidden van de rozen krans in de kerk; 19.00 voor Cees Pas Miet Hendriks-Wilmsen (coll.) overl. Arnoldus Schwachöfer. Woensdag 10 juli: 8.00 uit dankbaar heid; 19.00 voor Harrie Custers. Donderdag 12 juli: Feest van de H. Benedictus, Patroon van Europa. 8.00 voor roepingen tot het priesterschap en het religieuze leven; 19.00 voor de ge zinnen van de parochie. Vrijdag 12 juli: 8.00 voor de wereld vrede overl. ouders van Rooy-Hen- driks en zonen/ tot dankzegging (D); 15.00 Huwelijksplechtigheid van het bruidspaar Sjaak Willems en Carla Mel- gers, in de kapel van Veltum; 19.00 voor de gerechtigheid in de wereld. Zaterdag 13 juli: Gedachtenis van de H. Henricus. 8.00 tot dankzegging (D). Mededelingen: 1Kapelaan is op vakantie tot 19 juli. 2. Zaterdagavond wordt de avondmis opgeluisterd door ons jongerenkoor Chrisko. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.30 John Rongen; 10.00 Pascal van Weert en Stefan Rongen; 11.30 Oscar Geurets; 18.30 Gunther Stamper. Maandag tot en met woensdag: 8.00 Ronald Arts en .Roger Luypens; 19.00 Jos Vercauteren en Rick Comelissen. Donderdag tot en met zaterdag: 8.00 Erik Dijkmans en Berens Boerma; 19.00 Jose Cornejo en Olaf Bongers. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP VENRAY e.o. In de dienst van zondag 7 juli a.s. zal Ds. H. J. C. van Es voorganger zijn. Aanvang 9.30 uur. De koliekten in deze dienst zijn be stemd voor de Kerk en de Diakonie. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindernevendienst gehouden. In de Ned. Herv. Kerk, Maas weg 9 te Blitterswijck zal ook Ds. H. J. C. van Es de voorganger zijn. Aanvang is 11.00 uur. De koliekten zijn bestemd voor het Rest. fonds en de Diakonie. Hier in deze dienst zijn geen kinder opvang en kindernevendiensten. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 voor de levende en overleden leden van het Tamboerkorps Gertruda Janssen-Peeters jaard. Piet Dupont Jan Versleijen overl. ouders Achten-Verdijk (Harmonie en Gem. Koor). Zondag: 8.30 Lei Janssen; 10.00 GE ZINSMIS. Thema: AFSCHEID EN EEN NIEUW BEGIN. Overl. familie Claessens uit dankbaarheid overl. ouders Verstegen-Houben en Nol en Gien Cor Aben Piet Lenssen en overl. ouders van de Pas Jan Loonen Jeu Arts (namens zijn vrienden) Jan Berbaerts (Jongerenkoor). Maandag: 9.00 Maria Jacobs- Nooijen. Dinsdag: 9.00 voor de overledenen van hen die offerden met Allerzielen. Woensdag: 9.00 gest. jaardienst overl. ouders Achten-Verdijk. Donderdag: 9.00 tot zekere intentie. Vrijdag: 9.00 tot zekere intentie; 14.00 uit dankbaarheid bij 25-jarig hu welijk MoorreesPeeters (Dameskoor) Zaterdag: 19.00 Maria Jacobs- Nooijen (namens de buurt) overl. familie Direks-Hellegers Jeu Arts (Die Muhltaler Mudikanten o.l.v. Ger de Mulder). Misdienaarsbeurlen: Zaterdag: 19.00 Geert Versteegen, Paul Bovendeerdt, Bart Nellen, Ton Verstraelen. Zondag: 8.30 Edwin Achten, Edurd Camps, Jos Wilms, Marco Arts; 10.00 Bert Camps, Jacco Camps, René Bon ten, Pieter Rijs. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: 19.00 Gezinsmis met als thema Vakantie, verzorgd door kinde ren van de Basisschool. Piet Classens (koll.) Bernard Janssen (koll.) Anna Steeghs-van Rijswijck (mnd.) Wiel Baltissen (mnd.) Pater Coen Classens (koll.). Zondag: 8.30 H. Mis voor ae vruchten der aarde; 10.00 Hoogmis. Maria Wolters-Janssen (koll.) Piet Janssen (koll.) Pater Toon Peters (koll.) Handrie Custers (mnd.) Karei Achten (jrd.) tevens voor de overl. fa milie Achten-Gommans. Mathieu van Rijswijck. Dinsdag: 8.00 H. Mis tot zekere in tentie. Woensdag: 8.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw tot bijzondere intentie. Donderdag: 8.00 H. Mis tot bijzon dere intentie (V). Vrijdag: 8.00 H. Mis tot zekere inten tie (V). Vrijdag: 8.00 H. Mis tot zekere inten tie (O). Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Jonge Gardekoor). Lei Ewals (koll.) Han drie Custers (koll.) Jan Peeters Sef Claessens Qrd.) en zoon Simon. PAROCHIE CASTENRAY Misdienaarsbeurten: zie in „De Schans". Zaterdag 6 juli: 19.00 voor het gees telijk en tijdelijk welzijn van alle paro chianen, t.e.v. O.L. Vrouw van Altijd durende Bijstand. Zondag 7 juli: 8.00 jrd. voor overl. ouders Janssen-Emonts; 10.00 Peter jan Alfons Reynders. Dinsdag: 19.00 om genezing van een zieke (R). Woensdag: 8.00 Martinus Kuypers int. offeraars. Donderdag: 19.00 Jacoba Dinghs-v. d. Beuken. Vrijdag: 8.00 Frans Weys (W.). PAROCHIE LEUNEN Veertiende zondag door het jaar. Eerste zondag van de maand, bijzon dere collecte voor onze eigen kerk. De pastorie heeft 'n grote „onderhouds beurt" gehad; dit was nodig. Helpt deze last mee dragen, Zaterdag: 19.00 weekd. v. Marie Lu- cassen-Christiaens maandd. v. Harry Reiintjes lsm. v. Helm Claessens en overl. fa. lsm. v. Johanna Peeters- Raijmakers (vnw. Catharinastraat). Zondag: 8.30 lsm. v. Leida Loenen- Poels en echtg. lsm. t.e.v. H. Hart (offer); 10.30 Plechtige hoogmis waar onder installatie van de Zeereerw. Heer Pastoor P. Ewals gest. jrd. v. Gerard Thijssen Maria Loonen-Scheffers Wilhelmina, Ant. en Bern. Loonen, beide echtg., Johanna Verheijen-Loo- nen: 11.15 Geen H. Mis. Maandag: 19.00 lsm. v. Maria Lucas- sen-Christians (vanw. vrienden) lsm. uit dankbaarheid (J-H) lsm. v. Teng Voesten (vanw. v. Megenstraat) maandd. v. Wilhelm Swinkels, echtg. zoon Frans en schoonzoon Mart. Jen- niskens. Dinsdag: 8.00 lsm. v. pstoor de Bot overl. ouders Janssen-v. d. Berg en Louis Janssen lsm. t.e.v. H. Hart (of fer). Woensdag: 19.00 lsm. v. Edurd en Stns Dietz maandd. v. Gerard Litjens weekd. v. Johanna Peeters-Raijma- kers Teng Voesten (vanw. bejaarden- ver.). Donderdag: 8.00 lsm. v. Leida Loe- nen-Poels en echtg. gest. jrd. v. Piet Weijs, overl. ouders en Jo Weijs lsm. t.e.v. H. Hart (offer). Vrijdag: 14.00 huwelijks Voermans- Haazen. Zaterdag: 19.00 lsm. v. Frans Berkers en echtg. lsm. v. Mathijs Litjens en echtg. jrd. v. Wim Weijs lsm. v. Jo hanna Peeters-Eaijmakers lsm. v. Teng Voesten (vanw. v. Megenstraat) lsm. v. Marie Lucassen-Christians (vanw. L.V.B.). Misdienaar: 19.00 Ruud Jenniskens. Akolieten: za 19.00 M. J. Her mans; zo 8.00 J. Janssen 10.30 (half elf) P. Geurts, G. Thijssen en M. Holt- ackers. Huwelijksafk.: Theo Voermans en Aldie Haazen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 maandd. v. Mevr. Fleurkens-Keij sers Zondag: 8.30 H. Mis voor overl. fam. Pouwels-Voesten; 10.00 1. gest. jgt. v. Henricus v. Lipzig en Catharina Geurts; 2. weekd. v. Mevr. Lemmens- Verstraaten; 3. H. Mis voor Mevr. Ver stappen nms. de oude buurt; 4. jgt. v. Gerard en Willy Puts en overl. fam.; 11.30 gest. jgt. v. Gerardus Wismans en Maria van Vegchel. Maandag: 9.00 H. Mis voor Harrie Jenniskens. Dinsdag: 9.00 H. Mis voor alle over leden parochianen. Woensdag: 19.00 1. maandd. v. Grad 'Fleurkens; 2. maandd. v. Rinus Dijk huizen. Donderdag: 8.00 H. Mis voor over leden familie. Vrijdag: 19.00 1. H. Mis voor Mevr. Verstappen-Vervoort; 2. maandd. v. Frans van Soest. Zaterdag: 19.00 1. H. Mis voor Ge rardus v. d. Munckhof, Wilhelmus Bollen en Hendrina de echtgenote; 2. maandd. v. Thei Janssen; 3. H. Mis voor Raymond van Asten. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Mattie van Ass en Patrick Vergeldt. Zondag: 8.30 Rob Reijnders en Bart Rongen; 10.00 Roel Smits en Mark Derckx; 11.30 Patrick Marcellis en Peter Michels. Weekdagen: Tom Lemmens en Joan Lutters. Vrij: Tjeerd Jenniskens en Rob Jen niskens. VAKANTIE: Onder de vakantie is het moeilijk om een lijst te maken om dat er veel weg zijn. Willen degenen die in het weekend wel thuis zijn even bellen of langs komen om te vragen welke mis ze kunnen dienen? Bij voorbaat dank en heel fijne vakantie! Mededeling: Vanwege de vakantie is er de komende weken geen preek! Ik wens alle parochianen heel fijne kermisdagen en een fijne vakantie! Een van de weinige kleine monument jes, die in de Venrayse volksmond nog geen bijnaam heeft gekregen, is het 'kind met hoepel' dat geplaatst werd bij het wijkcentrum Brukske. Dit bronzen kunstwerkje is in 1981-1982 vervaardigd door de Roermondse kunstenaar Dick van Wijk, in opdracht van de gemeente Venray. Aanvankelijk lag het in de bedoeling een kunstwerk te plaatsen in het winkel centrum, waarbij de gedachten uitgin- PAROCHIE MERSELO Zaterdag 6 juli: H. Maria Goretti. Eerste zondag van de maand. Speciale kollekte. 19.00 Annie van Hoof-Gielen v.w. neven en nichten. Zondag 7 juli: 14e week door het jaar. Eerste zondag: kollekte voor de kerk; 10.00 Jan Janssen; 11.30 jgt. Christ Kessels en Antonia Claes. Maandag: Z.Z. Maria Adolfina en gezellinnen, hollandse martelaressen in China. 8.30 Cath. Versteegen-Arts. Dinsdag: Martelaren van Gorcum. 8.30 Theodoras Hendriks en Wilhelmi na Engelen. Woensdag: 8.45 Schoolmis, voor roepingen; 19.00 Antoon van Hoof v.w. Bejaarden. Donderdag: H. Benedictus, patroon van Europa. 8.30 Joh. v. Rijswijck- Klassen en kinderen. Vrijdag: H. Johannes Gualbertus. 8.30 Coenraad Klassen en echtgenote. Zaterdag 13 juli: H. Henricus. 19.00 Annie van Hoof-Gielen v.w. de buurt. Misdienaars: zondag 7 juli en zater dagavond Wendy Poels en Ilse Mi- chiels; 11.30 Ruud Tijssen en Pieter Paul Rieter. Kollektanten: zaterdagavond 6 juli: Teng Arts; zondag 7 juli: 10.00 Teng Emonts; 11.30H. Arts. Kerk schoonmaken 11 juli: Mej. Nelly Hendrix, Kleindorp; Mevr. Bou ten, Pas. Aan de kinderen van de school: pret tige vakantie. Natuurlijk ook aan alle anderen. Waar ge ook naar toe gaat, zorg dat Merselo trots op jullie kan zijn RECTORAAT HEIDE 14e zondag door het jaar. 7 juli '85. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Truus Gielens, tevens voor de overl. ouders Gielens-Stax, tevens voor de overl. familieleden Achten-Cox, tevens voor de overleden ouders Poels-Michels en tevens voor Betje Geurts-Gellings en Maria van Dijck-Duijkers. Zondag: 8 uur H. Mis voor Johannes Mommen, Maria Seijkens en Piet Lomme; 10.00 Hoogmis voor het recto raat. Akolieten: Peter Paul Janssen en Henk Maas. Misdienaars van de week: Roel van Rens en René Rongen. Maandag: 8 uur H. Mis t.z.i. Dinsdag: H.H. Martelaren van Gor cum. 8 uur H. Mis voor Paula van Vegchel-Lemmen. Woensdag: 8 uur H. Mis voor Harrie Muijsers en overleden familieleden. Donderdag: H. Benedictus, abt, pa troon van Europa. 8 uur H. Mis uit dankbaarheid. Vrijdag: 8 uur H. Mis voor Gerardus Michels en Jacoba Jakobs. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor over leden ouders Nellen-Hendrikx. RECTORAAT VEULEN Zondag 7 juli: 14e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 7 uur pl. Hoog mis waaronder onze Bisschop Mgr. J. Gijsen aan de kinderen van de zesde klas 't H. Vormsel zal toedienen. Inten tie H. Mis voior onze vormelingen. Zondag: 9.45 Hgm. uit dankbaarheid fam. Erben; 11.15 Hgm. 2e zesweken- dienst voor zal. Wilhelmina Fleurkens- Aarts. Maandag: 8 uur lsm. voor zal. Josue Nabuurs en Servatius. Dinsdag: 8 uur lsm. tot bijz. intentie fam. v. L. Woensdag: 8 uur lsm. voor de genezing van een zieke. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Teng Aarts. Vrijdag: 8 uur lsm. zal. Anna Vollen- berg-van Rijswijck. Zaterdagavond 7 uur Hgm. zal. Marlie Weys en uit dank fam. van Waayenburg-Tuyls. Akolieten voor 7 juli: Chr. v. Don gen naar een fontein. Dit idee heeft men noodgedwongen moeten laten varen, omdat hieraan nogal wat moelij kheden zaten. Op de eerste plaats zou een dergelijk kunstwerk te duur worden. Daarnaast kreeg men te maken met pro blemen van aan- en afvoer van water, stroomvoorziening, onderhoud, beheer en het gevaar van kapotvriezen in de winter. .Uiteindelijk werd besloten tot het plaatsen van een herkenbaar kunst werk, dat na overleg met de wijk- gen, G. Timmermans, J. Thissen. Misdienaars: J. Dings, J. Nijssen, R. Spreeuwenberg. RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag: 19uurt.i.v. fam. Botden. Zondag: 10 uur voor Piet Vogelsangs en Theo. Maandag: 19 uur voor overl. fam. Poels-Duykers. Dinsdag: 19 uur voor oyverl. fam. Poels-Geurts en dochter. Woensdag: 19 uur voor overleden ouders. Donderdag: 19 uur t.i.v. M. Jansen. Vrijdag: 19 uur voor overl. fam. Arts-Kuypers. Zaterdag: 19 uur t.i.v. fam. Peeters- Janssen. Misdienaars van 7-13 juli:' Michèl Botden en Dave van Vegchel. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 6 juli: Avondmis voor Corry Peters en bij een 93e verjaardag. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor vader en moeder Bastiaans, Bertha Fleuren-Smits en voor fam. Ermers- Verstegen; 10.00 Hoogmis voor Theo dora Versteegen-van Kempen, fam. Coppis-Barents en kinderen, overl. ou ders Derkx-Meulensteen en René Buy- zen. Maandag 8 juli geen H. Mis. Dinsdag: 8.45 H. Mis uit dankbaar heid env.b.i. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor intenties van de pelgrims. Donderdag: 8.45 voor rector Heij- nen. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. het heilig Hart en t.z.i. VAMOS A VER NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo, el dia 7 de julio, en nuestra capilla Overloonseweg 2, a las once y cuarto, Misa con cantos y plètica en Castellano. Después de la Misa reunión en la salita del convento con un cafelito. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES Varios de nuestrod amigos tienen la suerte de poder ir en vacaciones en Espafla. De la parte del Padre Juan y del Sr. D. Jacobs les deseamos buen viaje, agradables vacaciones y recreo en su Patria y hasta la vista. JEHOVAH'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak met als (hema: „Zorg ervoor dat uw gehoor niet afstompt". In de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10 uur v.m. Gratis toegang, geen collecte. VERNIELINGEN In de voornacht van woensdag op donderdag werd met een baksteen een ruit van een woning aan de Bolderik in gegooid. De steen kwam in de woonka mer terecht en trof de bewoonster die zich in het ziekenhuis moest laten be handelen. Zij .bleek een flinke buil op haar hoofd te hebben opgelopen. Het door de politie ingesteld onderzoek naar de dader heeft tot op heden nog geen resultaat opgeleverd. Door verbreking van een ruit heeft iemand toegang verkregen tot de Ursu- laschool aan de Raadhuisstraat. Ook hier kon nog niet worden vastgesteld of er iets ontvreemd is. raad, nabij het wijkcentrum werd ge plaatst. Op verzoek van de gemeente werden door de kunstenaar diverse ontwerpen gemaakt, waaruit er tenslotte twee wer den gekozen. Behalvé 'kind met hoepel' werd door Dick van Wijk het beeld „Kind met step' gemaakt, dat, na overleg met de wijkraad, een plaatsje kreeg op het plantsoen tussen de Wagnerstraat en de Flierefiuit aan de rondweg Brukske. „Getuigen van de Geest die in ons leeft": dal was de titel van de oproep waarmee in oktober 1983 de groep Mariënburg zich richtte tot allen die zich medeverantwoordelijk voelen voor de katholieke kerk in Nederland. Een oproep geboren uit bezorgdheid over de gang van zaken in deze geloofs gemeenschap, zoals het gevoerde kerke lijke beleid, de onvruchtbare polarisatie en het afhaken-van velen,, wie de kerk ter harte ging en vaak nog altijd ter harte gaat. Velen hebben zich herkend in deze oproep en er positief op gereageerd. In tussen heeft de groep Mariënburg geko zen voor een verenigingsvorm. Bij haar streven naar een eigentijdse gestalte van kerkbeleving is de vereniging uit op overleg met de eigen bisschoppen en met Rome, in het volle besef van de eigen opdracht en rechten van iedere gelovige. Zij wil bijdragen aan de opbouw van de katholieke geloofsgemeenschap in de geest van de besluiten van het Tweede Vaticaanse Concilie. Zij laat zich daar bij leiden door het geloof van de katho lieke kerk en door de inspiratie die zij ontvangt uit die gemeenschap. Iedereen die deze doelstellingen on derschrijft, kan lid van de Vereniging Mariënburg worden. Voor het lidmaat schap wordt een jaarlijkse contributie van 10 gulden gevraagd. Voor dit bedrag krijgen de leden tevens de Nieuwsbrief toegestuurd, die minstens viermaal per jaar verschijnt. Als een van de eerste taken ziet het bestuur het stimuleren van plaatselijke en regionale bijeenkomsten. In het bisdom Roermond treedt als contactpersoon op Mevr. G. Kok uit Sevenum. Sinds april van dit jaar komt ook in de regio Venray-Horst een aantal per sonen bij elkaar om te bezien hoe zij de doelstellingen van de vereniging in praktijk kunnen brengen. Doel van dit bericht is geïnteresseer den attent te maken op de mogelijkheid lid te worden van de vereniging en zich aan te sluiten bij de groep Horst-Ven ray. Zij die trouw en kritisch binnen de kerk mee willen werken aan een beter klimaat in die kerk, zijn van harte wel kom. Men kan zich opgeven bij de contact persoon van deze groep: Zr. Hélène Voeten, Largostraat 23, 5802 GA Ven ray, tel. 04780 - 81359, of bij een van de volgende personen: C. Claassens, Vlasvenstraat 20, 5962 AD Horst, tel. 04709-1287. Drs. R. Hoedemaekers, Aubadestraat 10, 5802 EX Venray, tel. 04780 - 81122. Dr. F. Sanders O.F.M., Valkenkamp straat 16, 5807 AN Oostrum, tel. 04780- 88462. Om zich als lid te melden bij de ver eniging Mariënburg is het voldoende 10,— over te maken op postrekening 5597803 of Rabobank 329921568 ten name van drs. A. Dierick, Naarder- straat 192, Huizen met vermelding LID. Voor de groep Horst-Venray is de eerstkomende contactavond op 3 sep tember in Venray. Wilt U uw schooljaar goed beginnen? Bestel dan NU reeds de Schoolboeken van den munckhof Grotestraat 68 Venray Telefoon 04780-82727

Peel en Maas | 1985 | | pagina 12