Zomer-pop- festival Straatnaam wijziging en vernummering in Merselo Tamboercorps van Oostrums harmonie bestaat 25 jaar Geslaagd tennistournooi te Overloon Jeugdwieler- ronde van Noord-Limburg Folkl. dansgroep ,,De Hakkespits" Zilver voor gebraden gehakt Grote Fancy-Fair Comeo Topfilms in Venray Fietsvierdaagse Overloon 1-2-3-4 J Reeds in maart 1982 heeft de gemeen te geprobeert enige orde te scheppen in 'de onduidelijke straatnamen-situatie in Merselo, waar verschillende straten de zelfde naam hebben (Kleindorp, Daland en Endepoel). De belangrijkste reden daarvoor was de vindbaarheid te vergroten, omdat - waneer men ter plaatse niet goed bekend is - het bijna onmogelijk is een bepaald adres te vinden. Het - overigens goed voorbereide - voorstel, waarmee de dorpsraad van Merselo akkoord ging, sneuvelde ech ter, toen in een openbare vergadering van de dorpsraad de bewoners van de betreffende straten, onder andere via een handtekeningen aktie het voorstel afwezen. De daarbij aangevoerde argu menten waren weliswaar subjectief, maar lagen dermate gevoelig, dat het voorstel in een burolade werd opgebor gen. Wel werd toen een gedeelte van het Grootdorp vernaamd in Kleindorp en de huisnummering aangepast. Einde maart dit jaar kwam bij de ge meente een verzoek binnen van een be woner van het Kleindorp, om door mid del van verwijzingsborden duidelijkheid te scheppen en de vindbaarheid in Mer selo te vergroten, omdat hij - naar zijn zeggen - aan den lijve had ondervonden dat het kan betekenen, dat iemands wo ning niet te vinden is; de man lag in na jaar 1984 na een infarct thuis te wachten op de komst van de ambulance, die slechts door een toeval het adres op tijd had gevonden. Dit „verhaal" ging niet alleen als een lopend vuurtje door Merselo, maar zet te vooral de betrokken bewoners van ge noemde straten aan het denken. Het plaatsen van (veel) verwijzings borden ter plaatse is echter geen afdoen de oplossing. Daarom werd in april j.l. overleg gevoerd met een afvaardiging van de dorpsraad om het voornemen tot straatnaam-wijziging te peilen. Men is er toen van uit gegaan, dat alle straten (en de huisnummers) in het centrum kri tisch bekeken zouden worden, waarbij dus niet enkel een beperkt aantal bewo ners van enkele staten betrokken zou zijn. In een volgende samenkomst met de dorpsraad zijn de voorgenomen straat naamwijzigingen en de vernummering uitvoerig besproken. De mening van de aanwezigen over de voorstellen was po sitief. De wijzigingen betreffen uiteinde lijk ruim 170 adressen, een ingrijpende aangelegenheid voor Merselo. Op 17 juni jl. heeft de dorpsraad de voorstellen in een openbare vergadering aan de bewoners van het dorp gepresen teerd en zijn positieve houding ten aan zien daarvan kenbaar gemaakt. De ver gadering kon na rijp beraad met de voorstellen accoord gaan. De wijzigingen betreffen een gedeelte van de Endepoel (nieuwe naam; Han- senberg en Loonsedijk) Straat (Veldstraat) Daland (Op de Ries, Des- kesven en gedeeltelijk doorlopen van de Ossendijk) Kleindorp (De Steeg, Op de Ries, De Hees, Den Tiel en Bekerveld. De nieuwe namen zijn toponymen; „Veldstraat" is een voorstel van de Dorpsraad. Voor deze straten wordt een „nieuwe" huisnummering voorgesteld, evenals voor de (na vernaming) bestaan de straten, grootdorp, Kleindorp, Da land, Endepoel en Haag. Omdat het in de bedoeling ligt dat de nieuwe slraatnaamgeving en hernum mering per 1 oktober a.s. ingaat en per 1 januari 1986 ook administratief vol tooid moet zijn, gaat de commissie voor onderwijs en cultuur zich a.s. dinsdag al over deze materie buigen. Uiteindelijk krijgt de gemeenteraad hierover het laatste woord. Voor menigeen is een schouwburgabonnement een bewuste keuze NIVEAU... daar gaat'het om verlos Uzelf van- de grijze middelmaat. Met een H. Mis om 7 uur 's avonds en daarna om 8 uur een receptie in het ge meenschapshuis zal Oostrums harmonie op 6 juli a.s. het feit herdenken dat 25 jaar geleden een tamboercorps werd op gericht. Alom was er in de zestiger jaren bij de muziekgezelschappen aandacht ge groeid om bij het orkest van een harmonie of fanfare een tamboerkorps te hebben. Vooral bij hel optreden buiten op straat bij diverse gelegenheden was eigenlijk geen tamboercorps te missen. Daarom werd op 6 mei 1959 ook bij Oostrums harmonie in beginsel besloten een tamboercorps op terichten. In datzelfde jaar werd nog overge gaan tot de aanschaffing van de trommen en in 1960 was het tamboer corps in Oostrum een feit. Vier leden zijn reeds vanaf de oprich ting lid en wel Piet van Bracht, Gerard Lemmens, Arnold Linders en Jan Versleijen. Zij hebben dus extra feest. In de loop der jaren heeft het tam boercorps gestaan onder leiding van Jan Verstegen, Henk Martens en Pieter Poels. Als tamboer-maïtre heeft het corps achtereenvolgens gekend Gerrit Herm- sen, Jan Weijs en Jan Custers. Aan vele concoursen heeft het corps reeds deelgenomen en met erg veel suc ces. Ondanks het feit dat er telkens weer nieuwe jonge leden bij kwamen heeft het zich zelf reeds enige jaren kunnen handhaven in de eredivisie. Voorwaar een extra compliment waard. Dat is na tuurlijk te danken aan de goede instruc teurs maar ook aan de inzet van alle tamboers. Enkele malen behaalden de tamboer- maïtres in de afgelopen 25 jaar ook nog de onderscheiding van de tamboer-maï tre prijs. Het is daarom terecht dat de harmo nie even stilstaat bij dit zilveren jubilé. Wij wensen het jubilerend tamboer corps een succesvol voortgaan op de in geslagen weg en zeker zullen velen zaterdag 6 juli a.s. het jubilerend corps willen feliciteren. De vele toeschouwers die gekomen waren om de finales bij te wonen, van het tot in de verre regio bekende Mu- seumtoernooi, hebben genoten van zeer goed tennisspel. Jaren terug gestart als een intern toer nooi, is het uitgegroeid tot een toernooi, waar dit jaar een record van 83 paren aan deelnamen, die voor 159 partijen zorgden. Voorzitter Litjens dankte na afloop de bar-commissie en de technische com missie, die ondanks de vaak slechte weersgesteldheid, toch alles in goede banen wisten te leiden. Daarna reikte hij de prijzen uit aan: 1 HDdl G.J.Verstraaten-W. Goemans, Overloon 2 HD dl A. Gerrits - B. Leliveld, Wan- roy 1 HD d2 A. Coenen - J de Kleijn, Oef feit 2 HD d2 P. Arntz-T. Louwers, Box meer. 1 DD dl Ine Daverveld - A. Daverveld, Wanroy 2DDdl H. Dijkstra-Th. de Rooy, Mill 1 DD d2 Bernie en Tonny Creemers, Venray 2 DD d2 Annelies Brekelmans anny Peelers, Venray 1 GD dl Pirn Boekelman-G. J. Ver- straaten, Overloon 2 GD dl Petra Sengers - Ton Sengers, Venray 1 GD d2 Anny Peeters - J. Boer, Venray 2 GD d2 Gerry Beerkens - Jan Greij- mans, Venray In de kring Peel en Maas wordt van 12 - 19 Üligustus het B.C.D.-toernooi in Overloon gespeeld. Men kan zich nog opgeven tot 26 juli bij Ria Venneker, Overl on, lel. 04788-1749. De elfde Jeugdwielerronde van Noord-Limburg zal plaatsvinden van 15 tot en met 19 juli a.s. Deelname is mogelijk voor jongens en meisjes van 10 tot en met 13 jaar. Het doel is enerzijds het bieden van een alternatieve vakantie voor de jeugd van Noord-Limburg, anderzijds het geven van een bredere kijk aan de jeugd op de regio waarin zij wonen. Aanmelding van de jongelui heeft inmiddels per dorp plaats gehad. Karavaan: De karavaan zal tijdens het rijden van de etappe in een gesloten formatie rijden. Er zal ongeveer met een snelheid van 15 a 20 km per uur gereden worden. Het is verboden om tijdens het rijden reklame-materiaal te verspreiden. Begeleiders karavaan: Deze zal in handen zijn van de Rijks- en Gemeentepolitie. Zij zullen de kara vaan begeleiden met motor en auto, waar dat in het traject nodig is. Bij uitval van een deelnemer door vermoeidheid of pech dient hij/zij zich rechts van de weg op te stellen, zodat de bezemwagen hem/haar zonder opont houd kan oppikken. Bij eventuele per soonlijke ongelukken zal een deskun dige voor medische hulp aanwezig zijn. Ronde-leiding: Deze zal gebruyik maken van een ge luidsinstallatie en gekleurde vlaggen om aan te geven, wanneer de karavaan snel ler, langzamer moet rijden of moet stoppen. Start: Iedere dag wordt er om 10.00 uur gestart. De deelnemers dienen om 9.30 uur op de startplaats aanwezig te zijn. Stalling fietsen: De fietsen zullen na iedere etappe in een daarvoor aangewezen fietsenstalling geplaatst worden. Klassement: Door de aparte puntentelling heeft iedere deelnemer kans op de eerste plaats. In de puntentelling zal rekening gehouden worden met de leeftijden. Het klassement wordt samengesteld aan de hand van de volgende opdrachten: behendigheidsproef cycle-cross individuele tijdrit/sprint verrassingsproeven Programma: Maandag 15 juli: Inleveren fietsen en fietsen-keuring. Start eerste etappe. Dinsdag 16 juli: tot en met 18 juli: Tweede tot en met vierde etappe. Vrijdag 19 juli: Laatste etappe. Prijs uitreiking. Tijdens de middagpauze van 12.00 tot 14.00 uur worden de opdrachten uit gevoerd. Krant: Om iedereen op de hoogte te houden van het klassement na iedere opdracht, zal er na iedere etappe een klein bulletin uitgegeven worden, met daarin opgenomen het klassement van de dag. Prijzen: Opdrachtsprijzen. Na iedere etappe krijgt de winnaar en winnares van elke leeftijdsgroep een medaille. Verder zullen de eerst geklasseerden na de op dracht in een gele trui rijden. De pech vogel van die dag zal een zwarte trui uit gereikt krijgen. Algemeen klassement: Voor de eerste tot en met de derde plaats zijn er bekers beschikbaar. Voor het jongens- en meisjesklassement, per leeftijdsgroep (10, 11, 12/13 jarigen). De ploegenprijs zal bestaan uit Medail les. Iedere deelnemer krijgt na afloop een herinnering uitgereikt. Samenstelling rondekaravaan: Voorop reijdt de tourleiding, dan de geluidswagen, daarna de deelnemers, E.H.B.O., bezemwagen, volgwagens, slot wagen en eventueel politie. Tourleiding: Slaak Koenen, Vicardiweg 33, Leu nen Jack Schuurmans, Binnenhof 11, Oostrum. Zoals reeds eerder vermeld in Peel en Maas heeft de dansgroep deelgenomen aan de Nationale Klederdrachtendag in de Flevohof. Mede door het feu dat Noord Limburg voor het eerst vertegen woordigd was, waren wij in de gelegen heid om 's morgen en 's middags een show te geven. De uitleg bij het showen van de kostuums werd op deskundige wijze verzorgd door ons lid dhr. Harry Linskens, welke zeker in de wereld van de Nedelandse klederdrachten geen on bekende is. Onder leiding van Mevr. Ans v.d. Putten werden enkele typische Limburgse dansen ten aanschouwe ge bracht. Dat het geheel voor ons een suc ces was hebben wij ervaren uit de reak- ties van de zaal en de complimeten van van andere deelnemers aan deze dag. Voor de liefhebber van Nederlandse kle derdrachten is deze dag ook aan te beve len. Men kan in de Flevohof dan zijn hart ophalen aan de drachten van b.v Zeeland, Volendam, Marken en nog ve le anderen. Ook waren de conlakten met de andere groepen ons van zeer veel nul. Mogelijk zijn er nog enkele echtpa ren in Venray en omgeving die eens ken nis willen maken met onze dansgroep. Zij kunnen dan contact opnemen met Mevr. H. van Loon-Verstegen, tel. 04780-88541. Ook zoeken wij nog men sen die muziek maken op mondharmo nica en of viool om onze muzikanten te komen versterken. Vorige week zijn door het Instituut voor Ambachtelijke Slagersprodukten onderscheidingen aan slagers uitgereikt voor hun zelfvervaardigde vleeswaren. In Nederland zijn nu 555 slagersbedrij- ven (van de 8500) onderscheiden met een I.A.S.-erkenning. De zeer strenge keuring van de vlees waren bestaat uit 3 onderdelen: een aan gekondigde keuring, een onaangekon digde keuring en een steekproef. De Venrayse slagerij Drabbels, Sta tionsweg 45, ontving voor zijn gebraden gehakt een zilveren onderscheiding. De werkgroep voor missie- en ont wikkelingshulp COMEO te Venray, houdt op zaterdag 29 en zondag 30 juni (beide dagen van 13.00 tot 18.00 uur en van 19.00 tot 23.30 uur) een grote fancy-fair bij het sportterrein van ,,St. Servatius", ingang tegenover Pr. Bern- hardstraat. Een rad van avontuur en een groot aantal attrakties zorgen voor een paar gezellige uren. De opbrengst van de fancy-fair is voor de Venrayse missio narissen en ontwikkelingshelpers. BROMFIETSER GEWOND Door het niet verlenen van vrije door- gan, dinsdag avond op de kruising Langstraat-Westsingel kwam een 17 ja rig bromfietser in botsing met een per sonenauto uit Ysselsteyn Bij de botsing werd de bromfietser gewond. Hij werd naar het ziekennuis vervoerd. Een paar maanden geleden is bij enkele muziekbedrijvende jongeren in Venray het idee ontstaan om in de zomer een openluchtfestival te organiseren met popgroepen uit Venray. Een aantal bands zag dit idee wel zitten en zijn toen aan het organiseren geslagen, waarbij OJC Dingus een helpende hand toestak. He volgende resultaat is er nu uit de bus gekomen: Op zaterdag 29 juni is er in de tuin van OJC Dingus te Venray het Zo- merpopfestival '85 Venray, met een aantal plaatselijke bands. Om 14.00 uur beginnen we en het programma loopt door tot 21.00 uur. Hierna gaan we bin nen in de zaal verder met een sessie waarbij iedereen die muziek wil maken van harte welkom is. Ipe volgende groe pen verlenen hun medewerking. 14.00 uur Hans Pouls Band De spits wordt afgebeten door de Hans Pouls Band. Deze groep speelt voorna melijk nummers uit de zestiger zeventi ger jaren en is nog niet zo lang geleden begonnen in deze bezetting: Hans Pouls drums, Frank Raateland orgel, Henk Thijssen bas, Peter Geilen gitaar. 15.00 uur The Creeps De muziek van The Creeps is sterk bein- vloed door de jaren 60, met een moder ner tintje erin, de zogeheten garage rock. In deze formatie bestaan The Creeps ongeveer een half jaar. Ze spelen o.a. ook nummers van Gunclub, Ramo- nes, Lyres, Them, Kinks, etc. etc. De bezetting, Peter Derks gitaar zang, Sip v.d. Berg bass, Theo Claessens Key- bord, Mart de Bruyni drums, 16.00 uur Giant Steps Na vele formaties nu een hechte band. Zij maken fushion, dit is een mengeling van Jazz, funk, blues en rock. Zij laten zich inspireren door o.a. Jan Akker man, Jef Beek en Return to Forever. Voor deze gelegenheid verzorgd de band een sessie optreden met improvisaties. Bezetting: Coert van Lare gitaar, Leon van Laare Bass, Frank Bussers drums. Peter Zegers piano. 17.00 uur Unit Power Deze band is een gast op ons festival en ze komen uit Breda. Na twee jaar inten sief gerepeteerd te hebben heeft de groep zich waar weten te maken. Zij zijn de drager van de Ombah sound (Ómbah golf van de zee) Hieronder wordt dus meeslepende rock verstaan. Bezetting llo Johannes lead vocal en gi taar, Rein Luhulima Lead vocal en drums, Ivan Hinoke back vocal en bass. 18.00 uur Groep IKS Deze band speelt eigen nummers geba seerd op blues rock. De band bestaat zo'n drie jaar en heeft in die tijd al een aantal leuke optredens verzorgd. Bezet ting: Hay Janssen, zang, Mondharp. Mart Faessen gitaar. Vincent Arts bass, Jos Faessen drums. 19.00 uur Rose Garden Deze groep wil geen verhalen ophangen rond haar muziek dat het swingt mag toch gezegd worden. Zelf omschrijven ze hun muziek als Jazz Funk waarmee ze nu zo'n twee jaar aan de gang zijn. Bezetting: Frankie Huwaè gitaar, Paul Kainama Bas, Charel Scholls drums. Frank van Zwamen peracussion Edwin Kainama piano. 20.00 uur Decoy Decoy is opgericht in oktober 1984 ze gaan uit van melodische pop die, als het even kan swingt. Ze spelen voorname lijk eigen repetoire dat zowel in het Ne derlands als in het Engels uitgevoerd wordt. Bezetting Geert Pelzer zang, Ed gar Janssen gitaar, Theo de Keyzer bass, Ivo van Ham gitaar. Perry Eibers drums. Overdag is er een kraampje waar al lerlei lekkere hapjes te koop zijn. Je kunt zo binnen lopen want de entree is gratis. Bij slecht weer is het festival bin nen in de zaal van OJC DINGUS Hoen- derstraal 10 Venray. Deze week worden in Venray vier films vertoond die stuk voor stuk van het allerbeste gehalte zijn. BERVERLY HILLS COP is een film die records aan de lopende band doet sneuvelen. In Amerika heeft de film „Star wars" en „E.T." van de eerste plaats verdreven en is daar de film die een record aantal bezoekers weet te trekken. Ook elders in de wereld gaat de film rechtstreeks af naar de eerste plaats op de wereldranglijst. Het is niet verwon derlijk, want deze geweldig leuke film die de lachers op de hand weet te krij gen, is een aaneenschakeling van harde aktie afgewisseld met lachsalvo's. Eddie Murphie is met deze film een superster geworden in de grootste Hollywood tra ditie. SNEEUWWITJE EN DE ZEVEN DWERGEN is de legendarische teken film van WALT DISNEY die ter gele genheid van haar vijftigste verjaardag voorzien van nieuw Nederlands inge sproken teksten. Voor de liedjes werd zelfs de stem van Robert Long gebruikt. SNEEUWWITJE is een film waar veel ouders met genoegen en ontroering aan terug zullen denken. Dat deze bijna on sterfelijke film ook nu weer veel kinder harten sneller zal doen kloppen is het beste bewijs van de kwaliteit, die Disney eraan gegeven heeft. AMADEUS blijft ook in Venray veel publiek trekken. De met 8 oscars be kroonde film o.a. „Beste film van het jaar" wordt nu alweer voor de ZEVENDE WEEK in Venray vertoond. Het boeiende verhaal van Mozart en zijn rivaal Salierie werd omgetoverd tot een schitterende film die geen muziek liefhebber mag verzuimen. THE COTTON CLUB is een mees terwerk van Coppola, de maker van o.a. The Godfather. Ook deze film speelt zich af in de woelige twintiger jaren en wel in de legendarische Cottom Club, waar muzikanten, sterren en gangsters elkaar ontmoetten. Het is een prachtfilm waarvan de pers schreef, dat de film op een aantal mo menten zelfs geniaal genoemd kan worden'. Met een ster als Richard Gere, de hoofdrolspeler uit ,,an officer and a gentleman" kreeg de film de juiste be zetting. Mensen die de film reeds zagen zijn zeer enthousiast. Er is meer goeds op komst, op 11 juli gaat Venray mee met de continentale première van POLICE ACADEMY DEEL 2. Mede afhankelijk van de pro longaties die door de veelheid van belangrijke films bepaald wordt komen spoedig o.a. de nieuwste James Bond film A VIEW TO KILL en de sensatio nele RAMBO ofwel FIRST BLOOD DEEL 2. Daarnaast staan op het te ver wachten programma FALLING IN LOVE met Robert de Niro en Meryl Streep, A PASSAGE TO INDIA, de nieuwste film van Terence Hill en Bud Spencer VIER VUISTEN IN HET KWADRAAT en de nu al legendarische science fiction film DUNE. De komen de weken en maanden dus een parel snoer van topfilms in Venray. DRIETAL AANGEHOUDEN In de nacht van zondag op maandag werden twee Venrayse jongelui van 19 en 21 jaar en een man van 22 jaar uit Utrecht aangehouden en ingesloten we gens vernieling, baldadigheid en over last. Na onderzoek en verhoor en aan zegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt werden zij huiswaarts ge zonden. Het promoten van het gezins- en toer fietsen kan niet beter gebeuren, dan door de gelegenheid te bieden om ook daadwerkelijk te gaan fietsen. Dat heeft de T.K.O. (de fietsclub uit Overloon) zeer goed begrepen. Ook al omdat zeer velen uit Overloon en de regio elke woensdagavond bij de T.K.O. komen fietsen. Het enthousiasme waarmee veel mensen hun „gewone" fiets pakten om enkele tientallen kilometers te gaan fietsen in de mooie omgeving van Over loon, is voor T.K.O. een teken geweest om veel aandacht aan deze vorm van recreatie te gaan schenken. Hoe mooi de natuur is en hoe ont spannend een rustige fietstocht werkt, weet men pas door het te ontdekken. Daarom mensen van Overloon en omgeving, fiets mee met de fietsvier daagse 1985, welke van 1 t/m 4 juli ge houden zal worden. Iedere avond kan men kiezen uit 3 verschillende afstanden, n.m. 20, 35 en 50 km, met voor iedere afstand een rustpauze. Het vertrek is van 16.00 tot 19.00 u., zodat U ook kunt kiezen voor de wat langere afstand. Men kan een rustig tempo fietsen, want de eindcontröle sluit pas om 23.00 uur. Tijdens de tocht zijn er enkele controlepunten, terwijl er voor iedere deelnemer een versnapering zal zijn. Indien men 3 keer meefietst komt men op de laatste dag in aanmerking voor een herinneringsmedaille in een prachtige cassette. De verschillende routes zijn met een te verkrijgen routebeschrijving goed te volgen. De start is elke dag in: café-restaurant 't Hof van Loon; hoek Museumlaan- hoek Haarlemmermeerlaan (bij het mu seum) tel. 04788-1272. Afstanden 20, 35 en 50 km mer rust plaats. Kosten: volwassenen met herinnering 7,50; volwassenen zonder herinnering 4,kinderen met herinnering/4, Inlichtingen: (04788) 1879 - 2049 of 1780. want op 29 juni openen wij onze showroom waar wij keukens in Frans Eiken volledig naar uw wensen door ons zelf gemaakt. Inclusief inbouwapparatuur. De prijs? Deze zal U beslist meevallen. Ook aangepaste keukens voor mindervalide. Ook nu reeds leveren wij keukens. Vraag geheel vrijblijvend offerte of bel eens voor een afspraak. Langstraat 31a Venray tel. 04780-10409 Frans Halsstraat 2 5461 GG Veghel tel. 04130-51013 KOM VAN HET DAK In de nacht van dinsdag op woens dag, zo kon ons in verband met het onderzoek eerst thans worden medege deeld, hadden enkele attente getuigen aan de politie doorgegeven dat er een persoon op het dak van een warenhuis in de Hofstraat was gezien. De melding bleek juist te zijn. Alleen, toen de politie arriveerde was die persoon reeds van het dak af, maar kon, dankzij een goed signalement, in de buurt worden aangehouden. In de vroege morgenuren kwam er ook bericht binnen dat er ongewenst bezoek was .geweest in het gemeente huis. Bij onderzoek kwam vast te staan dat de aangehouden persoon, een 22-jarige inwoner, niet alleen op het dak van het warenhuis was geweest, maar dat hij ook in het gemeentehuis was geweest. Doordat hij ontdekt was, had hij bij het warenhuis niet naar binnen kunnen gaan. Wel bleek hij bij pogingen daartoe, nogal wat beschadigingen aan het dak te hebben aangericht. Hij bekende die feiten niet alleen, maar ook dat hij enkele maanden eerder reeds op bezoek was geweest in dat warenhuis en daar voor een bedrag van enkele honderden guldens aan goederen had meegenomen, o.a. een koffer en een strijkplank. Ook bekende hij diefstal van gereed schap bij een Venrays Bouwbedrijf. Na ingesloten te zijn geweest, werd hij later in afwachting van de berechting in vrijheid gesteld. BLIKSEMINSLAG ZORGDE VOOR SCHADE Tijdens een kort maar hevig on weer sloeg vorige week de bliksem in, in de woning van dr. Bloemen aan de Stationsweg. Er ontstond een gat in het dak, maar gelukkig brak er geen brand uit. Wel werd de electrische bedrading geheel vernield. Als gevolg van die inslag sloegen veel stoppen in de buurt door en werden verschillende televisie's vernield. Ook werd door die inslag het kabelnet van de Venrayse Centrale antenne getroffen en zaten verschillende aangeslotenen zonder beeld en geluid. Ook sloeg tijdens dat .onweer de bliksem op de antenne van de politie aan de Testrik te Merselo. De totale schade wordt op enkele tienduizenden guldens geschat. DIEFSTALLEN In de nacht van zondag op maan dag werden van een aan de Haamma- kerstraat geparkeerde personenauto, de grill ontvreemd. Maandagavond werden in de kleedkamer van het zwembad twee por- temonnaiess met enige inhoud ont vreemd uit de daar aanwezige kleding. Van een aan de Kempweg geparkeer de personenauto werden ruitenwissers en spiegels afgebroken. DADERS OPENLIJKE GEWELD PLEGING AANGEHOUDEN In het belang van het onderzoek is eerst thans bekend gemaakt dat in de nacht van vrijdag 14 op zaterdag 15 juni jl. in de Paterslaan 2 personen openlijk geweld pleegden waarbij vier Venrayers in de leeftijd van 23 tot 28 jaaf slachtof fer werden. Een van het viertal moest met een kaakfraktuur in het Venrayse ziekenhuis worden opgenomen en later gezien die verwondingen naar het Ven- lose ziekenhuis worden overgebracht. Een ander liep o.a. een gebroken neus op en kon polyklinisch worden behan deld. De twee overigen liepen schaaf wonden, kneuzingen en ontvellingen op. Mede door de confrontatie kon de politie maandag jl. twee 22 jarige Ven rayers aanhouden. Het tweetal is in gesloten en heeft een bekentenis afge legd. Een van hen vierde vrijdagavond zijn 22e verjaardag en door te veel drankgebruik was men zonder de minste aanleiding op het viertal ingegaan waar bij in de wilde weg klappen waren uitge deeld. Het tweetal zal openlijke geweld pleging c.q. zware mishandeling ten laste worden gelegd. In de loop van woensdag werden zij, in afwachting van hun berechting, op vrije voeten gesteld. GEEN VERVOER? DAN MAAR FIETSEN JATTEN In de nacht van woensdag op don derdag werden vier jongens aangehou den, die op een camping te Maashees verbleven. Zij waren uit geweest in Venray, maar hadden geen vervoer terug. Toen namen ze maar twee fietsen mee. Een attente getuige zag de jongelui aan de fietsen morrelen en belde de politie. De jongelui werden op de Maasheseweg met twee fietsen aange troffen. Zij werden voor verhoor meegenomen naar het politiebureau, en na verhoor en aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt, cam ping waarts gezonden, te voet natuur lijk. De fietsen konden aan dc rechtmatige eigenaars ter hand worden gesteld. DRANKGEBRUIK Een 36-jarige autobestuurder uit Eist werd hier aangehouden voor controle drankmisbruik. De man wilde wel blazen, maar weigerde een bloed proef te ondergaan. Bij verdere controle bleek de politie in Drunen nog interesse voor hem te hebben. Hij werd dan ook aan de politie van Drunen overgegeven. Voor het rijden onder invloed en het weigeren van de bloedproef werd hem proces verbaal aangezegd. Een Venrayse autobestuurder werd eveneens onder invloed van alcohol aangetroffen. Ook hij moest de bekende proeven ondergaan. Met de aanzegging van een rijverbod en dat proces verbaal zai worden opgemaakt, werd hij huiswaarts gezonden.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 13