lixx s.0<$S Kamp eerplaatsenplan en bouw van brandweergarage dinsdag in de raad GEMEENTEPRAAT MG FLIES oo°e PvdA is ri Bridgeclub tarten 3 Venray F.C.C. Flying Jumpers BOWLING BOND VENRAY Tweede Cafetaria- toernooi PEEL EN MAAS Vrijwilligers- centraie i%VOEDNGS k EOMD FW <êeéri)teb= en ©uöfjeibfeuntns iHuSeum ^enrap Tentoonstelling DE GESCHIEDENIS VAN HET MUZIEKLEVEN IN VENRAY 150 jaar muziek en zang in Venray Bouwvergunning verleend Muziekschool Venray Bouwvergunning aangevraagd Gewijzigde vrijzwemuren NOTITIES EN MEDEDELINGEN VN DE GEMEENTE VENRAY Reelat lie GA St liiitle. Bureau Voorlieliling Vrijdagmorgen, 14 juni, vertrokken veel crossers van Venray naar Slag- jen voor 'n groot spektakel en sensa- i;': Daar werd om de European illence Cup II gestreden. In totaal A en er 1500 fïetscrossers, dat zijn on- eer 200 races. Ze kwamen uit vele i den: Denemarken, U.S.A., België, A tot-Brittannie. En zelfs waren er 24 3 ers van Flying-Ries. ;iïaierdag om 9.00 uur viel 't starthek >r de experts van 6 - 12 jaar en de ij wier puffs van 7-13 jaar. Iet eerste verscheen Patrick Claes- aan de start en werd 2-2-2. Frank i Melis 2-1-2, Rick van Melis 5-4-5, ddy de Vries 1 -2-2, Pascal Hermans •I, Sander Pelzer 6-5-6, Alexander i Doorne 1-2-lm Pascal Dings 7-5-5, reel de Kleine 7-3-3, Raymond ppelbauer 4-4-3, Twan Hermans viel t'n laatste manche en was dus uitge- st 7-4-7; Erik van Lipzig deed ook ed zijn best, maar kwam niet verder zijn 3 manches. Mare Pelzer 2-1-7, ging ook weer onderuit maar had de lere manches goed verreden. Jan van 5-8-4, Nico Jakobs 7-5-3, Nico zijn [ting ging er in de eerste manche af, ir bij, de andere manches haalde hij :h goede punten. Merilla van Melis :s 1 gereden. Nel als Sabine Schoen- ikers die ging ook weer goed. inneke van de Bungelaar 3-4-3 goed Hanneke. Mandy 4-5-5, Corrie van 5-3-4, Petyra van Doorne 1-1-1. :e cruisers Nico Jakobs 2-2-2, Twan om 4-3-4, Peter Stiphout 1-1-5. De este crossers gingen goed rusten om js fit aan de start te verschijnen, nt toen ging het er weer flink tegen- De anderen, die er uit waren, jden naar 't park gaan om zich daar vermaken en dat zal ook wel gelukt ïving elder, onka- jrzien irkka- luxe grote houd illedi- hoon 941 am 19 am am am am 60-12 am 77 am 90 am 9S am 62 am 57 Zondagmorgen om 9 uur ging 't weer Ze moesten vroeg uit bed. ymond Doppelbauer, Mare Pelzer, :o Jakobs begonnen met de 1/16 ale. Daar werd Raymond 3e, net als irc 3e, Nico werd 4e. Toen kwamen 1/1 finales. Ramon was ook weer de beurt maar werd 6e, Nico 5e en ire 3e. Dus die ging naar de V* finale daar werd hij 4e. Patric Claessens Frank van Melis 2e, Freddy de ies 4e, Alexander van Doorne le. rrie van Els 5e. Dus allemaal goed ietst om in de halve finale te komen, lalve Corry die had net 1 puntje te I. Halve finale: Mare Pelzer 6e, dus geschakeld voor de grote finale, ar toch goed gefietst Marc. Patrick lessens 2e, Frank van Melis werd 5e, nmer Frank maar ook goed gefietst. ;reddy de Vries 4e, Merilla van Melis Hanneke v. d. Bungelaar 3e, Sabine loenmakers le, Petra van Doorne 3e. van onze cruisers werd Nico 4e, /an Boom 7e, Peter Stiphout le. Toen was er de pauze voor de grote ile maar de jongens en meisjes die in kwamen, haalden toch 'n beker rdiend, want ze kregen er allemaal W' Finale: Patrick Claessens le, Freddy Vries 8e, Alexander van Doorne 7e. erilla van Melis 4e, Hanneke v. d. ingelaar4e, Sabine Schoenmakers le. ibine heeft op die dag alles een gere- n. Petra van Doorne 5e. Cruisers: Nico Jakobs 4e, Peter iphout le. Proficiat jongens en meisjes, we bben van 'n leuk weekend genoten. Maar er zijn ook nog jongens naar eyel geweest en wel de gebroeders van empen. Michel en Marco hebben de 3 anches gefietst net als Stephan van jest. Roger Baltes 5e, Hans v. d. Aa Herald Heidens le, Danny v. d. oei 3e, Ramon Linders le en in de >en klasse ook le net als Herald 3e. ijs Wijnhoven 3e plaats, Sebastiaans osma4e. 0p 4 februari 1985 werd in ,,de leënhof" de derde Venrayse Bridge- ib opgericht. De drie voorlopige bestuursleden bben sindsdien veel vergaderd en veel rk verzet om de nieuwe vereniging n de grond te tillen. Op technisch ge ld, tijdens de spelavonden, is de club weldig bijgestaan door de Bridgeclub )e Bok" uit Boxmeer. Met name de er J. Vèhl uit St. Anthonis heeft zich, Da wekelijks, buitengewoon ingezet. Op 21 mei 1985 vond in „de Wieën- if' de eerste algemene vergadering its, tevens de definitieve oprichting. Hierbij werd een definitief bestuur kozen. Met algemene stemmen werd wr de vergadering de heer J. Fiers tkozen tot voorzitter, het secretariaat leef in handen van de heer W. Eibers als penningmeester blijft fungeren w. J. Coenen-Schiks. Aan het bestuur erden op deze vergadering toegevoegd C. Wikkers en de heer W. Steen- amp. Tijdens deze bijeenkomst kozen de den uit een tiental inzendingen een Y aam. Mevr. E. van Genugten won met ij aar inzending „Harten 3" de uitge ef lofde prijs: een bridge-kleed. IfCcvr Ji. IJamp ïen 65 30 juni: IPEN FIETSCROSS W EDSTRIJDEN Deze wedstrijden zijn bedoeld voor iet-licentiehouders in deleeftijd lot 16 I gr47faar en ouder. Een veilige crossfiets en beschermen- n 32^e kleding zijn verplicht. Aanvang wed- ijden: 13.00 uur. Plaats: Crossbaan i Oostrum-Zuid. Inschrijfgeld: 3.50 n32 tr deelnemer. Afhalen startkaarten: vóór 12.30 uur. Inschrijvingen: tot uiterlijk vrijdag óór de wedstrijddag bij de navolgende tressen: R. Kivits, Herenpasweg 2, Oostrum, el. 04780-83530; P. Sonnemans. Sta- ionsweg 132, Oostrum, tel. 85995. Finale Tussenronde Maandag 10 juni; finale-avond van de tussenronde. De 16 beste bowlers van deze tussenronde van de maandag en dinsdag streden in een knockdown finale om het kampioenschap van de tussenronde. Na de loting konden de eerste 8 paren aan de slag. Per wedstrijd werden 2 games gespeeld (incl. hc). De spanning in de directe tweestrijd was te snijden. In de 2e serie van de le ronde, groot vurwerk. Huub Pelzer bowlde een schitterende game van 258. Deze game was goed voor een nieuw baanrecord op baan 4 en Huub plaatste zich natuurlijk voor de volgende ronde. De 16 winnaars gingen naar de 2e ronde. Nadat de score opgemaakt was bleek dat de volgende personen zich ge plaatst hadden bij de laate 8: (De wedstrijden van de 3e ronde staan gelijk aangegeven). Guus van Leeuwen-Jeanne Swinkels 404-380 Gerard Stroucken-Eef van Merkestein 418-365 Theo Swemers-Huub Pelzer 384-407 Leo van der Rijt-Ad v. Hemert 365-397 In het treffen tussen Guus en Jeanne kwam Guus vanuit schijnbaar verloren positie terug via 6 strikes op een rij. Daarmee werd Jeanne als laatste dame uitgeschakeld. Gerard en Eef hielden zich in de le game goed in evenwicht 191-191. In de 2e game liet Gerard geen twijfel bestaan over zijn titelaspiraties, terwijl Eef bleef missen 179-134. De spannendste wedstrijd schreven Huub en Theo op hun naam. Helaas voor Theo kwam hij uiteindelijk 23 pint tekort. Leo begon met een game van 216 en Ad kwam deze klap, ondanks zijn handicap-voordeel niet meer te boven. De 4e ronde (laatste 4): Guus van Leeuwen-Gerard Stroucken 343-378 Huub Pelzer-Leo v. d. Rijt 444-339 Guus kon zijn draai niet meer vinden, terwijl Gerard bleef scoren alsof hij net begonnen was. Huub behaalde een da verende overwinning op Leo, bij wie de machine ook stokte. De grote finale ging derhale tussen Huub en Gerard. Huub had een handicap van 13 pins—game. Het mocht echter niet baten. De conditie liet schijnbaar na, het was al de 9e en de 10 game voor de beide kemphanen. Huub kon niet meer hoger komen van twee games van 135. Maar wat te zeggen van Gerard. Onver moeibaar ging hij door en zijn finale games van 178 en 223 lieten er geen twijfel over bestaan wie met de eer ging strijken. Gerard Stroucken won de finale van de Tussenronde met over macht. Proficiat!!!! De tussenronde werd via deze schitte rende finale op de juiste wijze afgeslo ten en het experiment lijkt voor herha ling vatbaar. Venrays Clubkampioenschap Magic Line (Disco De Steeg) en de Sigma's (Bowling Bistro Venray), de kampioenen van respectievelijk de maandag- en dinsdagavond- league speelden op dinsdag 11 juni voor de wisselbeker. De strijd ging over 4 games hc). Het hc verschil varieerde tussen de 11 en 24 pins in het voordeel van de Sigma's. Onder redelijke publieke belangstelling (25 personen 1 span doek) had Magic Line een trage start. Misschien de spanning??, wie weet. De Sigma's daarentegen begonnen voort varend zodat de eerste game met 918-964 een royale winst voor dit team opleverde. Magic Line herstelde echter vlug en onder aanvoering van de sterk bowlende Will Cremers („cool") en Jos Janssen werd in de 2e en 3e game de score flink verhoogd. De Sigma's vielen wat terug, in de 2e en 3e game welgeteld 3 games onder de 140. Magic Line kon dus de achterstand van 1-0 ombuigen in een 2-1 voorsprong (920-874 972-919) De laatste game zou de beslissing brengen. Beide teams hadden, tenmin ste zo scheen het, alle spanningen ver geten en bowlden vrijuit. Voor het pu bliek werd de spanning met de beurt on draaglijker. Tot de 10e game was nog niets beslist. Magic Line had een zeer sterke finish maar kon niet verhinderen dat de game voor de Sigma's was, zij het met minimaal verschil (967-964). Door de sterke finish had Magic Line echter het punt voor de totaalscore be machtigd (3720-3678) en daardoor het kampioenschap veilig gesteld. Magie Line behaalde het kampioenschap voor de 4e keer. Proficiat met deze schitte rende prestatie. Het cafetaria toernooi dat in 1984 voor het eerst werd gehouden ter gele genheid van het eerste lustrum van Ca fetaria Poels uit Wanssum zal ook in 1985 een vervolg hebben. De houder van de wisselbeker, Cafetari Thielen Venray, neemt dit jaar de organisatie voor haar rekening. De deelnemende ca- fetarias zijn Poels Wanssum, Theeuwen Wanssum, Hap hap Meerlo, Le Coq Thielen en Veronica uit Venray. Evenals vorig jaar worden de wedstrijden gespeeld op de velden van het sportpark „de Broeksteeg" te Wan ssum. De prijsuitreiking vindt direkt na afloop van de finale wedstrijden plaats in cafe cafetaria Verstegen-Thielen Ven ray. EEN ABONNEMENT WAARD De vrijwilligerscentrale bemiddelt tus sen vraag en aanbod binnen het vrijwilli gerswerk. Ook als je vragen hebt over vrijwilligerswerk, je uitkering, de toet singscommissie enz. kun je hiervoor bij de centrale terecht. Als je zelf een idee hebt maar je weet niet precies of het wel vrijwilligerswerk is wat je wilt gaan doen, of je kunt wel wat hulp gebruiken bij de uitvoering van je plan kun je ook bij de vrijwilligerscentrale aankloppen. Zij kunnen je in ieder geval de regels en voorwaarden uitleggen. Om een indruk te geven wat je in de vakature-klapper van de vrijwilligerscentrale kunt ver wachten enkele hoofdgroepen. administratief peuterwerk verzorging begeleiding dienstver lening. jeugd en jongeren De openingstijden zijn Maandag 10.00-12.00 uur, woensdag 10.00-12.00 uur. Op de overige tijden kun je altijd bellen tel 04780-86245. Ons buro be vindt zich in „de Clockert" Bergweg 4 Venray. Met ingang van juni 1985 zullen de in- foteams van de industriebond FNV gaan samenwerken onder de naam FNV info team. De zittingsavonden zijn elke lste 3e en 5e donderdag van de maand in het wijkcentrum de Kiosk in het Brukske vanaf 18.30 uur. De 2e en de 4e donderdag van de maand heeft de rechtskundige dienst van het FNV maar dan wel op afspraak van 17.00 19.00 uur. Tel. nr. Tilburg 013-350315. Door deze samenwerking kunnen wij nog be ter als voorheen opkomen voor uw be langen. Wat kunnen die belangen zoal zijn: algemene belangenbehartiging waarbij het gaat om o.a. loon en ar beidsvoorwaarden, sociale zekerheid voor iedereen, zowel werkenden als uit- keringsgerech tigdenwerkgelegenheid woon en werkmilieu, persoonlijke be langenbehartiging en hulp bij geschillen over loon en arbeidsvoorwaarden. Soci ale verzekeringskwesties alsmede juridi sche hulp bij rechtskundige zaken en be lastingen. Ruime informatie omtrent loon en arbeidsvoorwaarden. Sociale verzekeringen en andere voor werkne mers belangrijke zaken. De mogelijk heid om via onze scholings en vorming sactiviteiten deel te nemen aan kursus- sen met onderwerpen die voor iedereen van belang kunnen zijn. Ook voor het in laten vullen van belasting-, studietoelagen-, kinderbijslag-, huur subsidieformulieren enz. enz kunt U bij ons terecht. Zeer belangrijk is, kom niet te laat. Vaak blijkt dat leden met be paalde kwesties bij hun. bond of de juriv. dische dienst komen als de termijn van verhaal al verstreken is. Ziekengeld kwesties hebben maar de mogelijkheid tot verhaal gedurende 14 dagen. Tegen ontslag tijdens ziekte, zwangerschap, militaire dienst of wegens huwelijk en bevalling moet binnen 2 maanden pro test worden aangetekend. Voor andere zaken ligt die termijn weer anders. Komt men echter na die periode dan valt er noch voor de bond noch voor de rechtskundige dienst wat te doen. I.v.m. de vakanties vervallen de vol gende spreekuren op de donderdagen 18 en 25 juli, 1 en 8 augustus. Deze data vervallen dus. We beginnen dan weer op 15 augustus. Voor spoedgevallen kunt U in die periode terecht bij Industrie bond FNV Eindhoven tel. 040-443636, Voedingsbond FNV Eindhoven 040- 527545, of de Rechtskundige dienst van het FNV Tilburg 013-350315. mJuiüicboiid A.s. zaterdag 22 juni zullen de voe dingsbond FNV en de Industriebond FNV (beiden afd. Venray) op de zomer- markt in het winkelcentrum 't Brukske een informatiestand bemannen. U kunt op deze dag informatie krijgen over wat de vakbond voor u doet en kan doen als U ergens problemen mee zou hebben b.v. sociale verzekeringen, schadegeval len, huur en ontruimingszaken, o.a. huisuitzetting, invullen aanvraag huur subsidie, belastingzaken b.v. kwijtschel ding onroerend goed. Familiekwesties, b.v. erfrecht, loon en werk, b.v. ont slag, onderbetaling. Consumenten klachten b.v. gekochte ondeugdelijke spullen en bij talloze andere gevallen. Ook als U geen moeilijkheden hebt en U denkt dat U best zelf in staat bent Uw boontjes te doppen loont het zich vast en zeker om onze stand te bezoeken. Al le informatie die wij U verstrekken is ge heel vrijblijvend en zonder verplichtin gen. Dus, kom a.s. zaterdag naar de zo- mermarkt in het winkelcentrum 't Brukske, het is zeker de moeite waard. De zomermarkt is van 09.00 tot 16.00 uur. Graag tot ziens. De industriebond FNV en de Voedingsbond FNV. DOE OOK MIE KOM 29-30 JUNI HELPEN Hoewel het aanvankelijk de bedoe ling was in de junivergadeiing van de ge meenteraad het dekkingsplan 1986-1989 te behandelen, is het college van b. en w. bij nader inzien van dit voornemen afgestapt. Dit zeer belangrijke financië le stuk, waarin wordt geregeld hoe de gemeente aan geld denkt te komen om de komende jaren noodzakelijke voor zieningen uit te kunnen voeren, zal in een extra raadsvergadering op dinsdag 9 juli a.s. worden behandeld. De agenda voor de raadsvergadering van dinsdaga vond a.s. - aanvang zeven uur - ziet er erg „zwaar uit", omdat er maar liefst 28 voorstellen op voorkomen. Na aftrek van de punten, die waarschijnlijk als ha merstuk de revu zullen paseren, blijft er toch een aantal voorstellen over, die een interessante discussie kunnen opleveren. Hieronder behoren de vaststelling van het gemeentelijk kampeerplaatsenplan, het beschikbaar stellen van een krediet voor onderhoud van wegen, de inrich ting van een kampeerterrein voor natu risten aan de Ossendijk en het beschik baarstellen van een krediet van 850.000,- ten behoeve van de nieuw bouw van een brandweerkazerne, om maar een paar voorbeelden te noemen. De vergadering begint met een aantal onderwijszaken: verlenen van medewerking voor de aanvullende en eerste inrichting van de lagere school in Vredepeel i.v.m. de verbouwing tot basisschool; ennisclub venray Op het tennispark „Vlakwater" is het grote Charles Feyts Tennis zomercircuit 1985 in volle gang. Afgelopen zondag werden reeds de eerste wedstrijden gespeeld, om binnen een week het gehele toernooi te kunnen afwerken. Bij deze eerste wedstrijden werden helaas de eerste twee Venrayse deelnemers al uitgeschakeld. TCV lid Mare Termote moest zijn single-partij laten aan Holger Buch, die won met 6-2 1-6 6-3. De tweede Venrayer Jan van Leek moest de eer laten aan Jalmar Lochtman uit Kerkrade, die met 6-1 en 7-5 een over winning boekte. In de derde partij ver sloeg Stefan Strhnz met 6-3 en 7-5 Jeroen de Jong. Het toernooi wordt elke dag gespeeld vanaf 17.00 uur tot einde wedstrijden. De halve en hele finales zullen zoveel mogelijk gespeeld worden op zaterdag en zondag 22 en 23 juni 1985. Er worden prachtige wedstrijden verwacht. Het tennispark Vlakwater is gratis toe gankelijk voor alle belangstellenden in de tennissport. Het is voor de eerste keer, dat er zoveel goed geklassificeerde tennissers uit Limburg in Venray aan een toernooi deelnemen. Wij wensen de wedstrijdleiding bestaande uit de dames Friederichs en Hilhorst veel succes. VOORDEURSREGELING! Sinds 1 juni is op een aantal bij standsuitkeringen een nieuwe kortings regeling van toepassing. De staatssecretaris van Sociale Zaken Lou de Graaff, is van mening dat uit keringsgerechtigden, die in eenzelfde huis wonen, goedkoper uit zijn dan an deren. Hij meende dan ook aan dat „voor deel" een einde te moeten maken en be dacht de Woningdelersregeling, beter bekend als voordeurdelersregeling. De korting die op grond van deze re geling wordt toegepast, kan oplopen tot 15% van de toch al lage bijstandsuitke ring. Over deze regeling zal op 27 juni a.s. om 20.15 uur in het wijkcentrum De Kiosk in Brukske een informatieavond worden gehouden. Een deskundige, die in de praktijk met deze regeling veel te maken heeft is bereid gevonden een inleiding te houden. Aan de hand van praktijkvoorbeel den zal worden geprobeerd uit te leggen hoe de regeling werkt en ook.... hoe die niet werkt. Daarnaast zal ruimschoots de gele genheid tot het stellen van vragen worden gegeven en aansluitend kan worden gediscussieerd. De avond zal om 22.30 uur worden afgesloten. idem voor het herstellen van een afscheidingsmuurtje t.b.v. de St. Clara- school; idem voor het herstellen van scha de als gevolg van inbraak t.b.v. de lage re school Heide; idem voor het herstellen van door vandalisme onstane schade aan de kleu terschool ,,'t Beukenhöfke"; nadere vaststelling van de exploi tatievergoeding over het jaar 1978 voor de lagere school St. Franciscus; nadere vaststelling van de exploi tatievergoeding over 1983 voor de lagere school in Heide; vaststelling van de diverse onder- wijsvergoedingen over 1984 t.b.v. het buitengewoon onderwijs; het verlenen van eervol ontslag aan de heer A.M.W. Broens als hoofd van de openbare lagere school „De Keg" in verband met zijn benoeming tot schoolhoofd in Bemmel; benoeming van mevr. G.W. van Zwol (hoofdleidster) tot directeur basis school „De Keg" (meerhoofdige schoolleiding); vaststelling nieuwe afvloeingsrege- ling openbaar basisonderwijs Venray. KAMPEERPLAATSENPLAN Het door de raad vast te stellen kam peerplaatsenplan geeft een beeld van de bestaande en toekomstige kam peermo gelijkheden in de gemeente en zal in het gemeentelijk beleid een belangrijke functie kunnen vervullen. In dit plan is een terrein van max 13 ha., gelegen tussen de Ossendijk en de Peelweg opgenomen en aangewezen als lokatie voor naluristische recreatie. Van de Nederlandse Federatie van Natu ristenverenigingen is een verzoek bin nengekomen om medewerking voor het realiseren van een dergelijk kampeerter rein voor naturisten. Het terrein zou ca. 5 ha groot moeten zijn waario ca. 40 kampeereenheden kunnen worden toe gelaten en waar alleen leden van een van de verenigingen worden toegelaten. Om deze taak te regelen zal van de raad een voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van het bestemmingsplan „Bui tengebied" worden gevraagd. INGANG „BEEJEKURF" Op de prioriteitenlijst 1985 is een kre diet van 25.000,- opgenomen t.b.v. het aanbrengen van nieuwe deuren en een tochtsluis bij de ingang van het cul tureel centrum „De beejekurf". Thans wordt de raad voorgesteld dit bedrag beschikbaar te stellen. ONDERHOUD WEGEN Nadat de commissie voor openbare wer ken, verkeer en agrarische zaken on langs de schade, als gevolg van de stren ge winter toegebracht aan de landbouw- wegen, heeft bekeken, wordt nu voor gesteld het beperkte onderhoudsbudget te besteden aan het onderhoud van de volgende wegen: Eijkenhofweg, Zand hoek, Steegse Peelweg, Overloonseweg, Overbroekseweg, Merseloseweg, Oirlo- seweg, Akkerweg, Mgr. Hanssenstraat, Westsingel, Raadhuisstraat, Julianasin- gel, Beekweg, Timmermannsweg, Veu- lenseweg, Noordsingel, Geysterseweg, Wilhelminastraat en Eikenlaan. BRANDWEERKAZERNE Op de prioriteitenlijst van 1985 is de nieuwbouw van de brandweerkazerne opgenomen. Thans wordt voorgesteld hiervoor een krediet van 850.000,- be schikbaar te stellen. Men gaat er van uit, dat uit een oogpunt van werkgele- genheidsbevordering op zo kort moge lijke termijn met de bouw aan de Acaci astraat kan worden begonnen en dat bij de uitvoering van het werk zoveel moge lijk jeugdige werklozen worden inge schakeld, indien mogelijk na inrichting van het goedgekeurde project als leerlin genbouwplaats. OVERIGE AGENDA Verder vermeldt de agenda nog de volgende voorstellen: verdaging beslissing op het be roepschrift van de heer P. Colbers in verband met weigering van een bouw vergunning voor het oprichten van een containerloods van 144 mJ en een kip penhok van 1.213 mJ op het perceel Blakterweg 4a; aankoop strookje grond aan de Langstraat van de heer A.J. Breeuwsma; beschikbaar stellen van een kre diet van 75.000,- ten behoeve van het onderhoud aan verschillende gemeente gebouwen; intrekking bijdrageregelingen on rendabele uitbreidingen van het electri- citeitsnet en het waterleidingnet; bezwaarschrift van de Scholenge meenschap Jerusalem tegen besluit tot plaatsing van de oude St. Ursulaschool op de gemeentelijke monumentenlijst te plaatsen met het voorstel van b. en w. dit bezwaarschrift ongegrond te verkla ren; het aangaan van vaste geldlenin gen voor het jaar 1985; subsidie verordening stads- en dorpsvernieuwing; het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van riolering van de panden Ringweg 39 en 41 en Ys- selsteynseweg 67 en 69 te Ysselteyn; aanvragen en aanvaarden van een lening uit 's rijks kas ten behoeve van de bouw van 41 appartementswoningen door de woningbouwvereniging „Noord Limburg" op het terrein van de voormalige „Gouden Leeuw". En zoals gebruikelijk zal aan het ein de van de vergadering de publieke tribu ne de gelegenheid krijgen met het colle ge en de raad te discussieren over het geen deze avond is behandeld. Foto's, documenten en instrumenten Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 12 juni 1985 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. het bouwen van een berging aan de Aronskelk 39 te Venray, t.n.v. H.A.M. de Groot; het uitbreiden van de woning aan de Akelei 7 te Venray, t.n.v. P.H. Drab- bels; het verbouwen van de woning aan de Overloonseweg 91 en 91a te Venray, t.n.v. H.J.J. van Veghel; het bouwen van een carport (cara vanstalling) aan de Prins Hendrikstraat 12 te Venray, t.n.v. M.J. Theeuwen; het bouwen van een duivenhok aan de Maasheseweg 54 te Venray, t.n.v. H.J.M. Arts; het bouwen van een berging aan de Everestlaan 1 te Venray, t.n.v. A.J.P. Arts; het bouwen van een hobbyruimte aan de Sanshofstraat 22 te Venray, t.n.v. F.B.G.M. Ingenpas; het bouwen van een mestoplslagsi- lo aan de Kuulenweg 15 te Vredepeel, t.n.v. C.T.M. van der Kroon en P.J.M. Janssen; het uitbreiden van een champig nonkwekerij aan de Puttenweg 56 te Ys- selsteyn, t.n.v. S.J.M. Nijssen; het verbouwen van het pand Eindstraat 23a te Venray, t.n.v. J.H.M. Rutten, Eindstraat 25 te Ven ray. Venray 20 juni 1985 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. De instrumentenparade Op zaterdag 22 juni a.s. wordt in de au la van het Boschveldcollege de eerste in strumentenparade gehouden. Dit evene ment wordt speciaal voor de IVM leer lingen uit de eenjarige cursus en de tweede klassen georganiseerd. Deze pa rade staat onder de algehele leiding van Ans Thijssen. Zij is practisch al van de oprichting van de Venrayse muziek school als docent daaraan verbonden en neemt een belangrijk deel van de IVM opleidingen voor haar rekening. Zij hoopt, en wij met haar, dat veel ouders met hun kinderen zullen meekomen om dat deze parade een inleiding is voor de in het najaar te organiseren proefcur- sussen. Na afloop van de parade, die om 16.00 uur precies begint, kunnen de IVM leerlingen verschillende instrumen ten van dichtbij bekijken en proberen te bespelen. Naar het Conservatorium? Kort na de zomervakantie start de muziekschool Venray een voorberei dingsklas (v.k.) conservatorium. Deze klas is bedoeld voor leerlingen vanaf 3 havo of 4 VWO die na hun schooloplei ding voornemens zijn naar het conser vatorium te gaan. Gezien het huidige hoge ingangsnivo is een dergelijke voor opleiding geen overbodige luxe maar een strikte noodzaak Maandag 24 juni om 20.00 uur zijn geinteresseerden van harte welkom voor nadere informatie omtrent deze oplei ding die door de directeur van de school word verzorgd. Zondagmiddagconcert In het kader van het Europees jaar van de Muziek wordt op zondag 23 juni een concert gegeven in de aula van de mu ziekschool. Aanvang 16.00 uur. Toe gang/ 1,50. Het Maastrichts Saxofoon concert komt voor dit concert naar Ven ray. Dit kwartet bestaat uit Annie Wol- ters sopraan sax, John Bartels tenor sax, Leo Beckers alt sax, Harrie Boers Bari ton sax, en bestaat al zo'n 10 jaar en is vooral door de concerten voor de stich ting schoolconcerten bekend geworden. Op het programma voor zondag staan van Jean B. Singelie: Primier Quatuor op 53 Lino Florenzo: Sud America, én van T: Ford: Suite. Wij bevelen dit concert warm bij U aan. Tot zondag. Als extraatje zal die middag ook het Jazz ensemble van de muziekschool een eerste optreden ver zorgen. Het ensemble zal onder leiding van Wil Bevers (docent saxofoon) staan. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het verbouwen van een nood- woonbedrijf tot bedrijfswoning aan de Ysselsteynseweg 41 te Ysselteyn, t.n.v. G.M. Philipsen, Timmermannsweg 48 te Ysselsteyn; het uitbreiden van een afmestkal- koenenhok aan de Horsterweg 39d te Castenray, t.n.v. M.G.E. van Osch; het bouwen van een champignon kwekerij aan de Deurneseweg 111 te Ysstelsteyn, t.n.v. H.B.H.M. Poels. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 21 juni 1985 ge durende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 20 juni 1985. De burgemeester van Venray Door het wegvallen van zwemlessen is er ruimte gekomen voor extra vrijzwe muren voor het binnenbad van het ge meentelijk combi-zwembad. Als de weersomstandigheden redelijk tot goed zijn is het binnenbad gesloten en wor den de vrijzwemmers verwezen naar het buitenbad. Mededeling hiervan zal bij de kassa gedaan worden. Tot 15 juli gelden de volgende vrij zwemuren: Maandag: 16.15-20.45 uur Dinsdag: 16.15-19.45, 20.00-21.00 (damesuur), 21.00-22.00 uur. Woensdag: 9.45-10.45 (damesuur), 13.00-17.30 uur Donderdag: 7.00-8.30, 11.40-12.10 (65+ uur), 16.15-20.45 uur. Vrijdag: 16.15-19.45 uur Zaterdag: 8.30-9.45, 11.00-15.30 uur. Wijzigingen voorbehouden. Het buiten bad van het acombi-zwembad is bij mooi weer geopend van 10.00-19.00 uur. Nogmaals het binnenbad is alleen geopend als het buitenbad gesloten is.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 7