VEILIG VERKEER Seslaagd jubileum van De Verdediger Nieuwe cafe-exploitant orülliPÜUldiMtpiipkiÉl meesterschilders in venray telefoon 82810 Kinderboerderij Venray 23 juni 2e dorps zeskamp Ysselsteyn Welpen en kabouters op reis OPANKA In de vereniging Opanka dansen een flink aantal kinderen, tieners en volwas senen al een hele tijd met veel plezier. U zult zich afvragen wat er dan allemaal voor dansen geleerd worden; en of het net zo iets is als dansles met foxtrot e.d. Dit is echter niet het geval. Wij leren natuurlijk ook steeds nieuwe dansen maar een ander soort dansen en het is bovenal een gezelligheidsvereni ging. We doen het voor ons plezier! Dansen uit meerdere landen wisselen elkaar af. Dansen uit Frankrijk, statige engelse rijdansen, russische springdan sen, griekse dansen la Zorba de Griek), israelische en joegoslavische dansen en zelfs braziliaanse en mexi- caanse dansen. Ook kinderen vinden het prachtig. Bewegen op muziek is voor hen heel ge woon. Er zijn dan ook 2 juniorengroe- pen bij Opanka! In september zal bij voldoende be langstelling ook een 40 -groep starten, een volksdansgroep voor mensen ouder dan 40 jaar die graag onder leeftijdge noten dansen. Heeft U belangstelling voor een dergelijke groep, belt u dan even Wilt u eens komen kijken, dan kan dat. U kunt komen kijken en meedoen op de afsluiting van het volksdansjaar op vrijdagavond 28 juni in dansschool Janssen (voorheen de Burggraaf)- Tijden: kinderen klas 1-2-3 maandag 16.30 -17.30 uur kinderen klas 4-5-6: maandag 17.45 -18.45 uur Tieners: woensdag 19.00 - 20.00 uur Volwassenen: groep 1 maandag 19.00 - 20.30 uur groep 2 maandag 20.45 - 22.15 uur groep 3 dinsdag 09.30 - 11.00 uur groep 4 woensdag 20.15-21.45 uur Automobilisten moeten een open oog hebben voor de kwetsbare positie van oudere weggebruikers, vindt Veilig Verkeer Nederland, dat tot en met augustus van dit jaar een campagne voert over ouderen in het verkeer. Verzoek van VVN aan automobilisten: Let eens wat meer op die oudere voet ganger en fietser, geef ze wat mewer tijd om zich te kunnen aanpassen aan een moeilijke verkeerssituatie. In het kader van de campagne „Geef ze tijd" heeft VVN een aantal adviezen opgesteld. OP ZEBRAPADEN Zebra's, officieel voetgangersover steekplaatsen geheten, zijn bronnen van misverstanden tussen automobilisten en voetgangers die willen oversteken. Met name oudere voetgangers, die vaak minder snel besluiten en niet zo goed ter been meer zijn, ondervinden de gevol gen van zo'n misverstand vaak aan den lijve. Automobilist, let op die voetgangers, stop op tijd en maak met een handge baar duidelijk dat u ze de tijd wilt geven om van het zebrapad gebruik te kunnen maken. RECHTDOOR GAAT VOOR Voetgangers behoren eveneens tot het verkeer. Oude voetgangers dus ook! Een belangrijke regel is, dat een auto mobilist die afslaat, rechtdoorgaande voetgangers niet mag hinderen. Hinder ze dan ook niet. Gun die oudere voet gangers dat recht en geef hen te kennen dat u als automobilist wilt wachten totdat zij veilig de overkant hebeeb be reikt. OVERSTEKENDE VOETGANGERS Jongere voetgangers trekken even een sprintje naar de overkant. Meestal is dat oversteekmoment zo uitgekiend, dat het precies kan. Van oudere voetgangers kan men zo'n snelle slalom tussen rijdende en ge parkeerde auto's moeilijk verwachten. Het getuigt van meer dan hoffelijk heid als u als automobilist die oudere voetgtangers de gelegenheid geeft rustig over te steken. Zij zullen u er dankbaar voor zijn. PASSEREN VAN FIETSEN Fietsers moeten goed hun evenwicht kunnen bewaren. Een jonge fietser heeft daar niet veel moeite mee en kan snel reageren op een onverwachte ver keerssituatie. Een oudere fietser daarentegen heeft om te beginnen al problemen met zijn evenwicht en is meestal niet in staat even een snelle, uitwijkmanoeuvre te maken. Snel afstappen gaat al evenmin. Daarom, passeer als automobilist oudere fietsers niet rakelings en jaag ze niet door overbodig getoeter de stuipen op het lijf. FIETSERS OP KRUISINGEN Het links afslaan door fietsers is niet van risico's ontbloot. Ze moeten om kijken, richting aangeven en beslissen hoe en wanneer ze de kruising kunnen oversteken. Ouderen, die al moeite hebben met het bewaren van hun evenwicht, krijgen het nog moeilijker als ze met een arm richting moeten aangeven. En stramme spieren maken het omkijken ook niet zo eenvoudig. Daarom: geef oudere fietsers de tijd, ook op kruisingen. Het afgelopen weekend heeft Politie nden vereniging „De Verdediger" uit ay op grootse wijze herdacht dat ze I jaar geleden werd opgericht. Op vrijdag hield ze daartoe een druk zochte receptie in de feesttent, nabij t clubterrein. De feestavond, die nsluitend werd gevierd met honderd- jftig tweehonderd leden, oud-leden genodigden behoort tot een van de igtepunten van dit 3-daagse gebeu- In de loop van de avond werd ivendien Harry Pelzer gehuldigd, die ijna) 25 jaar het pakwerk voor de ver- verricht. Harrie Pelzer draaide verigens zondag zijn laatste nationale cdstrijd, maar hoopt zich nog lange d voor de vereniging en voor even- ele certificaatskeuringen te kunnen in- tten. Zeer lovende kritiek kreeg de ten- onstelling, die achter in de tent was jericht en de gehele avond, maar ook andere dagen veel bekijks trok. ooral de geschiedenis van de vereni ng en vele oude en unieke vergrotin- n van de foto's was zeer interessant. Ook werden er voortdurend en eestal op 2 toestellen video-opnamen 'toond van o.a. keuringsresultaten van gen leden, aangevuld met diverse in- ructiebanden en africhtingsprogram- Bovendien elke dag nieuv ateriaal over het feestgebeuren zelf. Zaterdag werden er onder redeliike publieke belangstelling, demonstraties gegeven door diverse andere verenigin gen, die zich met de africhting van honden bezig houden, zoals speurhond, jachthond, hashhond, de vereniging voor Duitse herders, de politie-dienst- hond enz. Een ponykar, een schiettent en diverse films in de tent zorgden er bovendien voor, dat de kinderen zich niet hoefden te vervelen: De nationale wedstrijd van zondag tenslotte vormde het sluitstuk en een nieuw absoluut hoogtepunt. Aan de wedstrijd werd deelgenomen door acht uitmuntende combinaties. Een hiervan was het eigen lid J. van Bergen (met „Carlos") die met zijn hond afscheid nam van de wedstrijdsport na er vele jaren goede resultaten mee behaald te hebben. Het pakwerk werd verricht door de heren H. Pelzer en Th. Peeters uit Cuyk. De keuringscommissie bestond uit de heren P.H. Somers en A. School, beiden van het hoofdbestuur en de heer A. v. Hout uit Mill. Na het uitvoeren van het ochtendpro gramma, waren er nog slechts enkele punten verspeeld en ging de strijd nog geheel gelijk op. Voor de aanvang van het middagpro gramma werd door een van de oprich ters van „de Verdediger", Tontje Beer- kens, een eigen verenigingsvlag ont huld, waarna de deelnemers aan het publiek werden voorgesteld door de secretaris van de vereniging, die ook het verdere microfonisch' verslag voor zijn rekening nam. De wedstrijd ontpopte zich tot een spektakel van een ongekend hoog gehal te. De ingewijden kunnen aan de hier onder volgende punten zien, dat er ook in het middagprogramma nauwelijks punten verspeeld zijn, waardoor de wedstrijd tot en met de laatste oefening spannend bleef. Het spectaculaire werk dat de honden lieten zien en het mooie weer droegen er toe bij dat een groot publiek van ongeveer 600 koppen tevre den plaats kon nemen in de feesttent, om te wachten op de einduitslag. Deze luidde uiteindelijk als volgt: 1 W. Willems, Wanroy met MH Oscar 413 pnt. 2 H. v. Kuyen, Helmond, met MH Starko412 3 W. Toelen, Gemonde met MH Basco 408 4 J. Reynders, Tegelen met MH Prins 407 5 J. Thomassen, Boxtel met HH Basco 403 6 W. Janssen, Melderslo met MH Marco 400Vi 7 M. Paar, Tegelen met MHRudi390'/2 8 J. v. Bergen, Venray met MH Carlos 355 Deze cijfers spreken des te meer omdat in het wedstrijdprogramma géén waterwerk was opgenomen! VOLKS PETITIONNEMENT De tekst van het Volkspetitionnement lidt: „Aan Regering en Staten Generaal. Ik keer mij tegen de kernbewapening. U zult rond 1 november een besluit nemen over de plaatsing van kruis raketten op Nederlands grondgebied. Ik verzoek U dan ook NEE te zeggen tegen plaatsing." Het bekende café annex zaal „Half weg" aan de Stationsweg is sinds enige tijd van eigenaar veranderd. Karei en Marij de la Roy gaan er de scepter zwaaien en de gasten ontvangen. Dat doen ze vandaag (donderdag) met een feestelijke borrel voor klanten, vrienden en bekenden. Nadat de familie Creemers het café een zekere faam had gegeven, ging in de loop der jaren het beheer over naar de families Van Arsen, Volleberg en Lin- ders. De laatste, Piet en Jo, hebben on geveer 20 jaar deze zaak op voorbeel dige wijze gerund en ook 'n goede naam bezorgd voor feesten en partijen. Karei en Marij de la Roy willen die goede naam gestand doen en evenals hun voorgangers gastheer zijn voor feestvierende families. Hun zaal voor 100 personen kan die capaciteit volledig aan. In het café annex zaal hebben nog twee verenigingen „onderdak". En dat feitelijk al van oudsher. Dat is dan aller eerst de handboogschutterij St. Anna en verder de Venrayse biljartvereniging V.O.P. Karei en Marij willen daar binnen kort als attractie voor velen weer het kienen aan toevoegen. De laatste bijeenkomst voor de aan bieding van het plan aan de gemeente Venray is op 26 juni om 20.00 uur in het buro Jeugd Maatschappelijk Werk (voorheer Masj). Het is dan al kritisch bekeken door onder andere educatieve stadsboerderij Venlo. De begroting voor de bouw aan de Servatiusweg (plan 1) is helaas pas één juli klaar, maar mis schien is het werk meegevallen en is het toch aanwezig... Voor zover mogelijk zal de laatste hand aan het plan gelegd worden. Iedereen tot dan. Voor infor matie Karin Janssen tel 80959. DIEFSTALLEN In de nacht van zaterdag op zondag werd uit een bar in het centrum, een Lee spijkerjack met twee uitritsbare mouwen ontvreemd. In die jack zaten een paar sleutels, een buskaart en een korenblauwe trui met rose driehoeken. Tijdens de middagpauze werd uit een leslokaal van de basisschool Vlaswei in Land weert, een leren damestas ont vreemd. In die tas zat o.m. een porte- monnaie met 50 gulden, geldwaardige papieren, een rij- en kentekenbewijs, 'n etui met sleutels en toiletbenodigdhe den. De tas was eigendom van een onderwijzeres van die school. Deze dame is door de diefstal behoorlijk ge dupeerd. Rond het middaguur is wel een verdacht persoon in de omgeving van de school gesignaleerd. Zij die deze persoon hebben gezien worden verzocht kontakt op te nemen met de politie. In een woning aan de Tinnegieter- straat werd ingebroken. Ontvreemd werden Eurocheques, een bakpasje en een bedrag van 100,—. VIJF VLAGGEN GESTOLEN In de nacht van donderdag op vrijdag werden bij het tankstation van v. d. V. aan de Leunseweg 5 vlaggen ontvreemd. Het waren vlaggen van de VW, Audi, V.A.G., B.P. en het Rode Kruis. De waarde bedraagt 500,—. De politie denkt met een vlaggenverzamelaar te doen te hebben. DADERS INBRAKEN AANGEHOUDEN Met de aanhouding van twee Venray- ers, in de leeftijd van 18 en 19 jaar kon de politie 9 inbraken tot oplossing bren gen. Het tweetal heeft bekend ingebro ken te hebben in o.a. kantine, gemeen schapshuis, scholen en woningen. Daar naast bekende het tweetal nog in een 4 tal auto's te hebben ingebroken. Van de gestolen goederen heeft men niets meer kunnen achterhalen. Na enkele dagen ingesloten te zijn geweest werden ze in vrijheid gesteld in afwachting van hun berechting. SNELHEIDSCONTROLE In verband met klachten over te hard rijden op bepaalde tijdstippen in de kom van Ysselsteyn, werden zaterdag middag en zaterdagavond op de Putten, weg radarcontroles gehouden. In totaal werden 66 auto's die te snel reden op de film vastgelegd. De snelheden varieer den tot 93 km per uur. De betreffende bestuurders weten straks dat snel rijden in de kom van Ysselsteyn geld gaat kosten. En de klagers kregen weer eens gelijk BRAND IN WERKPLAATS Huisgenoten ontdekten in de vroege zaterdagmorgen dat er brand was uit gebroken in de timmerwerkplaats van A. aan de Hoogriebroekseweg te Oirlo. In de werkplaats, welke los van de woning ligt, ontstond, teen de in recordtijd gearriveerde brandweer ter plekke kwam, een enorme rookontwik keling. Maar het vuur had reeds zijn vernielende werk gedaan. Werkbank, gereedschappen en machines bleken als verloren te moeten worden beschouwd. Ook het plafond was door vuur aange tast. Maar dank zij het snelle optreden van de brandweer bleef de brand be perkt tot een binnen-brand. De oorzaak was niet bekend. De schade wordt getaxeerd tussen 25.000,tot 30.000,—. BROMFIETSER VERLEENDE GEEN VOORRANG Een 18-jarige bromfietser uit Liessel verleende op de kruising Pastoor Ja- cobspeel-Kempkensberg geen voor rang aan een personenauto uit Kessel. Bij die botsing liep de bromfietsbe stuurder een bovenbeenfractuur op. Hij werd naar het ziekenhuis te Deume overgebracht. ONVOLDOENDE OPGELET In de nacht van zaterdag op zondag stak een 25-jarige inwoner van Venray, zonder voldoende op te letten, de Paterslaan over. Hij kwam in botsing met een bestelauto. Bij de botsing lien de voetganger diverse verwondingen op, o.a. een beenfractuur. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd. DRANKGEBRUIK Opvallend rijgedrag van 'n 25-jarige Venrayse autobestuurder was aanlei ding dat de politie een onderzoek in stelde. De bestuurder bleek onder invloed van alcohol te verkeren en moest de bekende proeven ondergaan. Met de aanzegging van een rijverbod en dat procesverbaal zal worden opge maakt, werd hij huiswaarts gezonden. Een autobestuurder uit Someren maakte het zo bont dat geen enkele autobestuurder hem durfde in te halen. De politie wist hem aan te houden. Na de bekende proeven te hebben onder gaan wer0 hij met een rijverbod huis waarts gezonden. Uiteraard kreeg hij nog een extra procesverbaal terzake het rijgedrag in het vooruitzicht gesteld. Voor de tweede keer organiseert KPJ Ysselsteyn een dorpszeskamp. Dit is ontstaan naar het idee van de Brabantse KPJ's Milheeze en Zeilberg. Zoiets moest in Ysselsteyn ook kunnen. In het plaatselijk nieuwsblad werd een oproep geplaatst voor opgaven van ploegen. In de kortste keren gaven er zich 10 ploe gen voor op. Met deze morele steun ging de organisatie verder. Zij kon zich ver heugen op een grote steun van de Ys- selsteynse middenstanders. Overal waar aangeklopt werd om hulp werd deze verkregen. Na maanden lange voor be reiding kon de zeskamp beginnen. De 10 ploegen streden op 20 onderdelen om de Mart Bos wisseltrofee. Deze werd ge wonnen door VCYzonder. Dit jaar wordt de zeskamp gehouden op zondag 23 juni om 12.30 uur. Dit jaar zijn er 16 ploegen, die op 13 onder delen strijden om de wisselstrofee. En kele onderdelen zijn: de spectaculaire zeephelling, de krachtproef kaasdragen, het behendigheidsspel tafelvallen. De organisatie denkt de spelers maar vooral het publiek met deze zeskamp een ple zierige middag aan te kunnen bieden. De pauze opvulling is in handen van D.S.V. uit Venray. De algehele afslui ting zal plaatsvinden rond 17.30 uur. Dus mensen kom op zondag 23 juni naar Ysselsteyn en U zult zien dat Ys selsteyn leeft. De zeskamp wordt gehou den op het evenementen terrein nabij de LLTB te Ysselsteyn. Hopend dat U goed weer heeft dan hebben wij dat ook. Wij zien U graag op de dorpszes kamp te Ysselteyn. Zaterdag 15 juni was het dan zover, 43.000 welpen en kabouters van Scou ting Nederland gingen, als afsluiting van het spel jubilee, met de trein op pad voor een grootscheepse speurtocht. De scouts vertrokken uit alle delen van Ne derland met als eindbestemming veer tien dieren en attractieparken. 's Morgens om negen uur stapten de 320 scouts uit Leunen, Oirlo en Venay samen met Joep en Kronkeltje in de trein met als bestemming de Beekse Ber gen, want daar, zo was uit hun 3 weken durende spel gebleken, zou de verdwe nen speelman Jubilee te vinden zin. Om half elf waren ze in Tilburg, waar de welpen en kabouters uit diverse andere plaatsen, in totaal 5000, al in de bussen zaten die hun naar de Beekse Bergen brachten. Na een speurtocht door het park kwamen ze op het jubileumterrein, waar Grote Kronkel samen Kronkeltje en heel veel Joepen na enkele mislukte pogingen speelman Jubilee, rijdend op een kameel te voorschijn te voorschijn toverd. Daarna mochten de kinderen zelf het park verkennen en gebruik ma ken van alle attracties. Om acht uur kwamen ze weer in Venray aan, moe en voldaan over een fijne scoutingdag. ay Huis-aan-huis wordt deze tekst door eel Nederland verspreid. Stel U dat eens voor!!! Iedereen rijgt de kans duidelijk zijn/haar stem tlaten horen. Een unieke gelegenheid, lat bent U toch met ons eens?! Zo'n 70 mensen uit Venray hebben ich al bereid verklaard bovenstaande ekst handtekening geschreven op iriefkaarten op te halen, deur aan deur. Die mensen komen vanuit Wereld- inkel, PvdA, COC, Vredesberaad, IV, Vrouwentrefcentrum, I:K.V., 'rouwen voor Vrede, PSP, Samenwer- ing Venray, maar ook op persoonlijke itel. Wij willen niet hebberig lijken, maar lebben troch nog meer ondersteuning lodig. Vele handen maken.licht werk. Bij X) personen, ieder 100 adressen, ichrikt U dat af? Zorg dan vrienden en tennissen in te lichten en vraag ze om 1 on- nee te doen! SAMEN kunnen wij het besluit van egering en Staten Generaal beïnvloe- len. De nota Vrede en Veiligheid is in Venray toch ook niet voor niets tot itand gekomen? Ook toen waren er nensen bereid met elkaar te werken, ook op het politieke vlak binnen de Semeenieraad. Dat kan en moet nu weer gebeuren. We moeten laten zien dat we die kruis raketten niet willen. Geef U op bij één van de genoemde groepen of bel op naar Wilma Jonk man, telefoon 84876. Is ze niet thuis en dat kan (want een vredesactivist(e) kan het druk hebben) bel dan nog een keer, maar dan op een ander tijdstip.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 11