dinsdag 17 september woensdag 18 september Urbanus Herhaling van de succesvolle serie. Reeds vijf stampvolle zalen wist URBA NUS in de afgelopen twee maanden te trekken. Honderden aanvragen hebben geresul teerd in TWEE extra voorstellingen in Venray. Het is dus GEEN nieuw programma, maar voortzetting van de reeks voorstel lingen die vorig jaar begonnen is. zondag 29 september 11.30 uur Vera Beths en Stanley Hoogland viooi-piano Vera Beths is een naam die ook in Venray grote bekendheid geniet. Zij studeerde o.a. bij Herman Krebbers, behaalde de Prix d'Excellence en werkte onder grote dirigenten als Haitink. Maazel en Fournet. Ze was soliste bij het Concertgebouwor kest en de orkesten van de B.B.C, Ze maakte succesvolle tournees over de gehele wereld. Stanley Hoogland is eveneens een goede bekende in Venray. Deze begaafde pia nist maakte samen met Vera Beths een uitstekende plaat met werken van Schu bert. De geschiedenis speelt zich af in Wenen, ten tijde van het Weense Congres. Het is een echte onvervalste Weense Strauss- operette geworden. Deze vrolijke komedie vol misverstanden met bijzonder levendige volkstypen, schenkt telkens opnieuw, door de rijkdom aan ruisende muziek, volop levensvreug de. Strauss. Wenen, zang en dans, het is alle maal volop in deze bijzonder populaire operette waaruit we de volgende melo dieën noemen: "Grüss dich Gott, du Lie- bes Nested" "Stoss an, Stoss an, du Liebchen mein". "Ich war ein echter Wie ner Kind". En natuurlijk de bekende polka "Draust in Hietzing gibt's an Remasuri", de vele walsen waaronder uiteraard "Wie ner Blut, Wiener Blut, Eigner Saft, Voller Kraft, Voller Glut". Een goede start van het seizoen, waaraan liefhebbers van dit genre hun hart kunnen ophalen. Regie: Hannes Houska. Dirigent: Jules van Hessen. donderdag 3 oktober KAMER ORKEST "Youth String Orchestra" uit Sofia. Dit befaamde ensemble uit Bulgarije heeft tijdens het Wereld Muziek Con cours grote furore gemaakt. In onze muziekserie zal dit orkesi, dat uit 13 jeugdige muzikanten bestaat, beslist tot de hoogtepunten gaan behoren. Het programma is als volgt: Vivaldi Konzert in G-Dur "a la Rustlca" Haydn Konzert für Violine und Orchester in C-Dur Samuel Berber Adagio Dvorak Ljudmul Descnew vrijdag 4 oktober "Voll auf der Rolle" Grips Theater Berlijn Een bijzondere theatergroep voor een jeugdig publiek, dat in Duitsland toonaan gevend is en dat door subsidie van het Goethe-instituut ook in Venray gebracht kan worden. Men werkt met actuele zaken die de jeugd aanspreken. Hier wordt het neofacisme aangepakt, gecombineerd met alles wat men onder rassendiscriminatie verstaat. Deson danks wordt dat alles sierlijk gebracht met veel komische en vrolijke verhande lingen. Ook voor het regulaire theaterpubliek een voorstelling die de moeite meer dan waard is. Uiteraard Duitse tekst. maandag 14 oktober Brasil Tropical "Amazones" Eindelijk een NIEUWE langverwachte show van dit inmiddels overbekende on geëvenaarde Braziliaanse gezelschap. De show is genoemd naar de grootste ri vier van Zuid-Amerika en is net zo typisch Braziliaans ën bruisend als deze nieuwe show. Brasil tropical is voor de vaste bezoekefs van deze show een begrip. dinsdag 22 oktober Jan Rap en zijn maat" Toneelstuk van Yvonne Keuls Het verhaal van het leven in een opvang tehuis voor jeugd dit, nergens anders meer terecht kan. is een meeslepend dra ma. geschreven met veel gevoel voor hu mor en sfeer Maatschappelijk gericht theater, direkt, boeiend en aangrijpend, zonder moraliserend te zijn. Een aantal ja ren geleden brachten wij dit stuk voor het eerst. Het publiek was bijzonder enthou siast en geboeid. Een nieuwe uitvoering is derhalve op zijn plaats. Veel jongeren zullen hun weg naar de Schouwburg we ten te vinden. "JAN RAP EN ZIJN MAAT" heeft nog niets aan kracht ingeboet en we zijn blij dat een nieuwe generatie er kennis van kan nemen. De figuren in dit stuk zijn niet meer weg te denken uit de toneellitera tuur. In 1978 won "JAN RAP EN ZIJN MAAT" de kritiekprijs van de kring Nederlandse Theatercritici en de zilveren C.P.J. omdat het stuk zoveel jong publiek trok. Met: Liesbeth List, Dorijn Curvers, Henk Batenburg. Bart Römer e.a Regie: Jo Dua. donderdag 24 oktober Limburgs Symphonie Orkest BEETHOVEN PROGRAMMA Dirigent: Ed Spanjaard Solist: André-Michel Schub André-Michel Schub, geboren in Frank rijk, emigreerde als 1-jarig kind met zijn ouders naar Amerika. Schub kreeg zijn eerste pianolessen op 4- jarige leeftijd van zijn moeder. Nadien studeerde hij aan de Princeton University en aansluitend van 1970-1973 aan het Curtis Institute bij Rudolph Serkin. In 1974 werd hij 1e prijswinnaar van het Naumburg Internationaal Pianoconcours en in 1977 ontving hij de Avery Fisher Award. In 1981 werd hij winnaar van het "Van Cliburn International Competition". Dit betekende zijn definitieve doorbraak. Hij concerteerde met alle grote orkesten van de V.S. en in 1982 maakte hij een tournee door Europa w.o. Londen, Ham burg en Amsterdam. In 1983 veroverde hij Japan. Bij vele festivals is hij een graag geziene gast. Vele van zijn concerten zijn via de televisie uitgezonden, waaronder een rechtstreekse uitzending vanuit het Lincoln Center alsmede een optreden met het Boston Symphonie Orkest. maandag 28 oktober Jozef van den Berg "Geliefden" Een door de pers met juichende kritieken ontvangen programma. Jozef van den Berg is een acteur die weet te ontroeren. Hij werkt alleen, maar heeft wel een aan tal poppen bij zich om er een visueel spektakel van te maken. zondag 20 oktober, 11.30 uur 't Kliekske De kwaliteiten van dit Vlaamse Volksmu ziekgezelschap hoeven niet meer breed te worden uitgemeten, want de talloze suc cesvolle voorstellingen in het verleden ge ven de groep zo'n bekendheid, dat bij voorbaat op een volle zaal gerekend mag worden. Vooral als men kinderen heeft, kunnen wij dit programma ten zeerste aanbeve len. Zijn combinatie toneel-poppenspel is dan ook uniek. Het lijkt alsof hij geen tekst heeft en die tijdens de voorstelling loopt te bedenken. Zijn verhalen lijken los aan elkaar hangende onderdelen, maar het te gendeel is waar. Hij weet op eenvoudige manier de band tussen toneel en zaal tot stand te brengen. Het gaat van den Berg om emoties, zonder in sentimentaliteit te vervallen. Zijn toneelspelen wordt directer naarmate een voorspelling vordert en zo volgt de ene verrassing na de andere. Jozef van den Berg zag men reeds enkele malen met veel succes op de televisie. Het is evenwel de theateruitstraling die men werkelijk moet ondergaan. Voorstellingen van Jozef van den Berg zit ten in Amsterdam altijd vol en er worden vaak extra voorstellingen gegeven. Zijn "Geliefden" is een meeslepend, hartver warmend en gevoelig programma. Een to neel-ervaring voor positieve mensen die het modieuze negatieve cynisme zat zïjn. Solo-toneel op zijn best. Een theater verrassing voor iedereen die van theater houdt. zondag 13 oktober 19.30 uur Scapino Ballet Het Scapino-ballet bestaat 40 jaar. Reden om een ballet-gala te organiseren dat klinkt als een klok. Er zullen werken worden uitgevoerd van Killian, van Maanen en andere bekende choreografen. Daarnaast zal ook het ballet "Peter en de Wolf" op muziek van Stravinski worden uitgevoerd. De vele spectaculaire uitvoeringen van Scapino in het verleden, zullen zeker in dit lustrumjaar geëvenaard worden. donderdag 31 oktober Peter Faber "WILDE VAART" De veelzijdigheid van Peter Faber behoeft allang geen betoog meer. Na zijn opval lende carrière als mime-speler, akteur bij het Werktheater en in talloze speelfilms, verraste hij vervolgens met zijn one-man- shows. Een artistieke duizendpoot die tel kens opnieuw andere bronnen van zijn ta lent kan aanboren FABER zoekt altijd naar het nieuwe en ondanks zijn reputatie als akteur, tapdanser, akrobaat en tekst schrijver weet men bij hem nooit wat er weer gaat komen. Wat Peter Faber sa men met de muzikant Rob Boonzaier dit seizoen inhoudelijk gaan doen, blijft nog een verrassing. Wie Faber echter kent, weet evenwel dat er weer iets bijzonders staat te gebeuren Zijn vorige programma's waren regelrech te succesnummers waar velen met ge noegen aan terug zullen denken. dinsdag 5 november HAAGSE COMEDIE "De Bruiloft van Figaro" van P.A. de Beaumarchais Nadat de Franse koning Lodewijk XVI de opvoering van deze prachtige komedie ja renlang had verboden, werd het stuk uit eindelijk in 1784 met groot succes opge voerd voor een laaiend enthousiast pu bliek. Dat is sindsdien zo gebleven, want wat goed is. blijft goed, en het publiek wil zich nog steeds amuseren om een kome die en zeker wanneer dat gebracht wordt door een gezelschap dat een patent op dit soort uitvoeringen heeft. "DE BRUILOFT VAN FIFARO" is een geestig stuk, vol intriges en daaruit voort vloeiende komische situaties, maar is daarbij niet gespeend van satirische kan ten en. een scherpe ondertoon van heke ling van het misbruik, dat machtsposities en privileges met zich mee kunnen bren gen. De Haagse Comedie brengt de voorstel ling als een groot spektakel met mooi de cor en veel medewerkenden. Beslist een toneelavond waar fijnproevers,van zullen smullen. Met nagenoeg het gehele tableau de la troupe van de Haagse Comedie. Regie: Pierre Laroche. donderdag 7 november Jango Edwards "NIGHTMIRRORS" Omdat wij dit jaar geen nieuwe uitvoerin gen verwachten van "Urbanus" en moge lijk ook met van "Freek de Jonge" hebben wij voor de bewonderaars van deze twee artiesten een alternatief in de persoon van JANGO EDWARDS. Hij maakte een geweldige furore tijdens het 'Festival of Fóols" en was meerdere malen bij de V.P.R.O. te zien. De show die hij brengt, grenst aan het on gelooflijke en houdt het midden tussen humor en griezel, Voor jonge mensen is dit "JE VAN HET". Een programma om op het puntje van de stoel te zitten. Edwards wordt begeleid door een orkest. Enige kennis van de En gelse taal is wel gewenst, maar aange zien hij erg visueel werkt, geeft het geme ten van dit Amerikaanse programma nau welijks problemen, Show van de eerste orde, typisch Ameri kaans, vlot en spektaculair. Wanneer theater voor u avontuur betekent, dan is dit uw voorstelling. Wij kunnen u verzeke ren dat dit een van de meest besproken programma's gaat worden zutiüdy tu novetnoei i i.au uui Rian de Waal PIANO 1979 Finalist en prijwinnaar Internatio naal pianoconcours te Lissabon. 1980 Publieksprijs toegekend in Amster dam. 1983 Finale in het hoogst belangrijke concours Reine Elisabeth te Brus- RIAN DE WAAL heeft reeds meerdere concerten in Venray gegeven en met zo veel succes, dat wij dit seizoen onmoge lijk aan hem voorbij konden of wilden gaan. Hij volgde meestercursussen bij Malcolm Frager, Ludwik Stefanski en Guido Agosti Hij trad op als solist bij het Amsterdams Filharmonisch Orkest. Het Rotterdams Filharmonisch Orkest en het Residentie Orkest. Er "zijn inmiddels drie grammofoonplaten van deze begaafde pianist verschenen. donderdag 14 november Willem Nijholt SOLO Willem Nijholt, entertainer van formaat, die uitblonk in musicals, shows en to neelstukken-, werd een halve eeuw gele den geboren. Eens voor militaire dienst afgekeurd, ongeschikt bevonden voor de maatschappij, maar goed genoeg voor een kwart eeuw theatertriomfen, heeft hij deze onderwerpen gekozen voor een solo theater-show. Zijn akteer-, zang- en danstalent zullen ruimschoots aan bod komen in deze show, met hedendaagse muziek en he dendaagse taal. Algemeen verwacht theater-minnend Ne derland. dat hier een voorstelling naar vo ren zal komen, die men gezien moet heb ben. Ontspanning met een van Neder lands top-sterren die eigenlijk alles kan. zaterdag 16 november Trio Pim Jacobs en Rita Reys JUBILEUM CONCERT 25 Jaar samenspel. Een reden om dit en thousiast te vieren. Wat moeten wij over dit trio nog zeggen. 25 Jaar topkwaliteit die ze tot ver over de grenzen uitdragen. In het algelopen seizoen was het optre den van Pim Jacobs voor de vele liefheb bers een absolute top. Een zo enthousi ast publiek treft men zelden. Daarom is een concert, maar nu dan met het trio. meer dan gerechtvaardigd Ze brengen ondermeer ten gehore: "Too close for comfort", "Bluesette". "Can't buy me love", "My funny Valentine "The shadow of your smile". "Desaf inado" etc Naast Pim Jacobs en Rita Reys. Ruud Ja cobs - bassist - en Peter Ypma - slagwer ker -. CJinauay -to Mimicrimi Musical van Guus Vleugel en Ruud Bos Deze groots opgezette musical geef', een frivole" kijk op de criminaliserende maat schappij Maar zoals dat in een musical gaat. wordt dat op een vrolijke manier ge daan. Frauderende personen die door de media tot "sterren" gebombardeerd worden. MIMICRIMI (Karin Bloemen) wordt na een gevangenschap in de Bijlmerbajes door "fans" en journalisten met gejuich ont vangen Hans van der Woude speelt de jonge knappe officier van justitie Sylvia de Leur is de moeder van Mimicrimi. Nel- leke Burg speelt de verloofde van de offi cier van justitie. Luc Lutz is de rode draad in deze musical. 5 Ras artiesten die van het criminele we reldje een dolle boel zullen maken. Verder treden op een musical-ballet en een live orkest. De choreografie is in han den van Barrie Stevens. Regie; Ton Vorstenbosch. donderdag 21 november Tineke Schouten Het is hoogst zelden, dat een debuteren de Schouwburg-artiste volle zalen trekt. Bij Tineke Schouten is dat wel het geval. Het is natuurlijk wel zo, dat zij door haar televisie-optreden een groot landelijk pu bliek heeft opgebouwd, maar theater is toch altijd nog wat anders. Haar ONE- WOMANSHOW is een sprankelend pro gramma In hoog tempo toont ze haar vakvrouwschap in zang en beweging en ze praat haar nummers op een plezierige manier aan elkaar. Het sterkst ts ze in de bonte typetjes die ze neer weet te zetten. Grote klasse vertonen haar parodieën waarmee ze grote bijval oogst bij het pu bliek. Na Jasperina en Martine. nu weer een nieuwe theaterpersoonlijkheid waaraan men zich graag gewonnen geeft. maandag 25 november "U spreekt met uw moordenaar" Thriller van Frederick Knott. Deze klassieker die o.a. door Alfred Hitch cock verfilmd werd, zal op grote be langstelling van het publiek mogen reke nen, zeker wanneer Kees Brusse, die de rol van inspecteur gaat vertolken, borg staat voor kwaliteit. Door zijn rollen in "Mensen zoals jij en ik" is Brusse een van onze meest bekende acteurs. Voeg daaraan toe, dat "U SPREEKT MET UW MOORDENAAR" een voortreffelijk toneelstuk is met een bijna ondraaglijke spanning, dan weet men eigelijk voorop, dat het om een toneelavond gaat waar men graag heen zal gaan en waar veel over gesproken zal worden Met: Kees Brusse, Marijke Merckens. Maxim Hamel. Eddy Brugman en Jeroen Ooms. Regie: Jo Dua. CULTUURBON VENRAY Deze bon is bedoeld ofn U kennis te laten nerron met een voorstelling die U anders v/ellicht met had gekozen. donderdag 12 december Hoogachtend "Seth" De pers schreef over zijn vorige program ma "Seth Gaaikema blinkt uit als woord kunstenaar". "Wat Wim Kan kon, kan Seth ook", "Seth Gaaikema boordevol grappen", "Seth Gaaikema. in het voetspoor van Kan". Hieruit blijkt, dat hij een stijl ontwikkeld heeft, die hij van plan is te handhaven. Het wordt dus een voorstelling met veel commentaar op de aktuele politieke ge beurtenissen en met veel satire. "Seth als de betrokken entertainer" zoals hij dat zelf noemt, Er is een duidelijke be hoefte aan de opvolging van Wim Kan. Voor de pers is het dan zover, want bo venstaande citaten zijn niet mis te ver staan. Een avond amusement op hoog ni veau.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 5