listorisch koningsschieten it. Annagilde: twee dagen lang .MiplIliiMlIiipMlii Gouden bruiloft in Maashees meesterschilders in venray Schieten voor verenigingen PEEL EN MAAS Cursus computerkunde Verhuisbedrijf in Venray 2e lustrum Raads vergadering gemeente Vierlingsbeek Ingezonden PEEL EN MAAS uw weekblad ga ers, bat 72. snoveer p. grom i 1: ruimtjjj itaal-pla uken ifjkeukei mer me schitte- en kom ,S( jrd. me;L K rastahj igehe," aterdagmiddag om 15.00 uur begon Irijd om de Koningstitel van het St. lagilde. Het openingsschot werd g5>st door burgemeester H. Defesche, ilgd door keizer G. Mulder en erelid ansen. Hierna brak het schietfestijn laast de heren streden ook de ïoraire leden, de jeugdleden en de nes om de titel. ia 105 schoten viel de vogel van de lesboom naar beneden. Het was Jo lenders die deze naar beneden gescho- had. lij de jeugdleden schoot Mario Hems met het 114e schot de vogel van hoge stek. :ri)c vogels van de koningsboom en de Koning van Ereboom waren ier en lieten geen veer. 'egen de avond schoot Jac Goumans het 228e schot de erevogel naar neden zodat hij werd uitgeroepen als ning van Ere 1985. Ms enige stond de Koningsvogel nog in de lucht, doch al enigszins ge rend. )m kwart over 9, een half uur na iondergang, na 511 schoten afge- •d te hebben op de vogel, werd het ieten gestaakt. Volgens het reglement dient een zustervereniging de vogel en het terrein te bewaken gedurende de verdere avond en de nacht, terwijl zij door het organiserend gilde voorzien moesten worden van warme wordt en drank. Een half uur na zonsopgang moet de bewa king weer overgenomen worden door het organiserend gilde, en zal zo spoedig mogelijk het Koningschieten worden voortgezet. Hetgeen in het reglement beschreven staat werd nageleefd en zustervereni ging Schutterij Het Zandakker nam deze zware en unieke taak op zich. Voorzitter en koning van het Zandak ker Joep Krijnen nam officieel de bewa king over en stelde zich verantwoorde lijk voor de eventuele nachtelijke gebeurtenissen. Het Sint Annagilde begaf zich naar het gildehuis om niet het Koningsbal te houden, maar om organisatorisch in het bezit te komen van wordt en drank. Na enkele telefoontjes gepleegd te hebben konden ze drank halen in Wanssum en worst bij een friturezaak. 's Nachts werd de warme wordt, de koffie en het bier naar het schietterrein gebracht bij de toepende en lezende be wakers. Om 5 minuten over 5 *s morgens diende de bewaking overgenomen te worden door leden van het St. Annagil de. Enkele minuten te laat, maar op het nippertje waren het Wim Jacobs en en ere-lid Jep Janssen, beiden van het St. Annagilde, die de bewaking overna men. Beiden hebben een pluimpje ver diend, want volgens afspraak zouden H. Rongen en G. Mulder deze bewaking overnemen, maar deze hadden zich ver slapen. Om 10 uur waren alle leden van het St. Annagilde weer present om verder te schieten op de vogel. Om 10 minuten over 2 schoot Piet Volleberg de taaie vogel van zijn stek, met het 977e schot. In totaal waren er zondag 466 schoten gelost. Het koningschieten duurde twee dagen oftewel 10 uur. In 1906 heeft het koningschieten ook 2 dagen geduurd. Koning Piet Volleberg leegde de Eed van Trouw af aan het gilde en hem werd het koningszilver omhangen. De nieuwe historische koning werd aan het gildehuis voorgesteld en men trok in optocht naar het gildehuis van het Zandakker om ook daar de nieuwe koning voor te stellen. In optocht ging men terug naar het eigen gildehuis om het „een dag te late" koningsbal te ope nen. Het koningschieten 1985 was een his torisch evenement in de geschiedenis van het gildewezen en schutterswereld- je, een teken van broederschap en saam horigheid. Je MIE cor reijnders onderhouds- en kleurenadviseur dr. poelsstraat 14 telefoon 82810 9o Schutterij het zandakker n de leden van de Venrayse vereni gen respectievelijk van Personeelsve- gingen in Venray. mes en heren. Evenals vorig jaar niseert onze schutterij ook nu weer zestallen schieten voor de Venrayse lenigingen. Velen van U maakten dus nis met deze plezierige ambiance van schietterrein en de charme van het iburgse schieten. In de afgelopen ja- l ontvingen wij vele groeperingen, rvoor wij schietfeesten mochten or- fiiseren aan de Endepoel. De reakties ons besluiten om er een Irlijks terugkerende gebeurtenis van maken. Deze wedstrijd is gepland op ïdag 2 juni 1985 a.s. aanvang 14.00 Wat is nu de bedoeling van een derge- ;e wedstrijd. Ten eerste willen wij nog meer Venraynaren bekend blaken met onze schietsport en met onze hutterij. Ten tweede willen wij graag toet komen aan de vraag van vele oegere deelnemers om uw leden in een heel andere prettige entourage enkele zellige uren te bieden. Wij zorgen it het schieten voor een hapje en een ankje en hopen op een stralende dag de open lucht. Hoe verloopt nu zo'n schietfeest c.q. tdstrijd? U wijst aanyof liever nog op ontane wijze vormen zich groepjes n 6 mannen en of vrouwen welke als stal de kleuren van een vereniging an verdedigen aan de schiethoorn 2 meer zestallen mag ook). Bent U met jn tienen, dan kan een tweede zestal vormd worden, met 2 schutters die ibbel schieten. Iedere schutter(es) hiet drie schoten, derhalve totaal 18 hoten, hetgeen ook het maximaal aan- haalbare punten betekent. In- en meerdere zestallen het maximaal ntal punten behaald, wordt verder ge flipt, schot na schot en zulks in de Jrspronkelijke zestalsamenstelling, anneer geen der zestallen het maxi- lale aantal punten behaald maar bijv. zeslallen met 16 punten de ranglijst flvoeren wordt op dezelfde wijze om hoogste eer gekampt (gekaveld, in hutterstaal) Deze wedstrijd wordt uiteraard ge- hoten op de wijze zoals ook onze le- n tijdens schuttersfeesten of tijdens ïderlinge wedstrijden schieten. D.w.z. de hoge schiethoorn en met de grote iks. Er zal gelegenheid zijn om te oefe- :n. Om de aanwezigen gaande de edstrijd aangenaam bezig te houden orden kleinere wedstrijden verzorgd lobert-gelukshark). Onze schutterij elt als prijs beschikbaar de prachtige ück Mols wisseltrofee, welke uw club- :rblijf gedurende 1 jaar mag sieren en elke aldus blijk geeft van de kwaliteit in uw schutters. De prijs per zestallenkaart bedraagt 6,-. Dames en heren bestuursleden, logen wij U verzoeken om uw leden op :ze wedstrijd te attenderen. Mogen wij verder verzoeken om de nodige initia- sven te ontplooien om tenminste een stal naar deze verenigingswedstrijd af vaardigen?. In de pers zal verdere be- tndheid aan dit unieke Venrayse ge- 'uren worden gegeven. Met hartelijk ank voor uw aandacht en voor uw actie verblijven met schuttersgroeten leden van schutterij het Zandakker- 'ilde St. Jan. uw weekblad Eind augustus start Personal Soft ware and Service Automatiseringsoplei dingen wederom met de cursus „Com puterkunde voor beginners", die zich vooral richt op hen die in hun werk met de computer in aanraking (gaan) komen, maar ook op hen die die uit interesse meer willen weten over de mogelijkheden van computers. Deze cursus wordt gegeven door ing. Peter van Tilburg. Naast zijn wekelijkse rubriek in een twintigtal dagbladen, is hij redaktielid van het grootste compu terblad in Nederland. De cursus omvat 20 lesavonden en bestaat uit de onderdelen Basiskennis informatieverwerking en Programme ren in BASIC. Naast theorie wordt er ruime aandacht besteed aan het werken met computers in het nieuwe computer practicum. Als vooropleiding is een opleiding op MAVO-niveau gewenst. Sinds 1 mei heeft Venray een nieuw verhuisbedrijf. Op die dag opende Jac van Vroonhoven zijn vijfde vestiging op de Hulst 8 in Venray, Jac van Vroonho ven is sedert 1915 verhuizer en heeft zijn hoofdkantoor in Eindhoven. In 1984 ging van Vroonhoven een fusie aan met een andere Eindhovense verhuizer, Aarts Verhuizingen. Sindsdien kunnen zich zondermeer presenteren als één van de grote Erkende Verhuizers. Jac van Vroonhoven BV beschikt over materieel, afgestemd op alle moge lijke soorten verhuizingen. Een 40-tal kleine en grote verhuiswagens, combi wagens, takelwagens, speciale pianowa gens, trappenlopers noem maar op. Ge schikt voor kleine verhuizingen, maar ook voor projectverhuizingen waar men de nodige ervaring bij Philips mee heeft opgedaan. Jac van Vroonhoven is één van de 400 Erkende Verhuizers in Ne derland en hanteert dan ook strikt de normen en eisen die voor deze bedrijven gelden. In Venray heeft men ook de beschik king over een magazijn waar tijdelijk goederen kunnen worden opgeslagen. Daarnaast is er in Eindhoven een groot centraal magazijn waar komplete inboe dels, archieven e.d. in speciale contai ners voor langere tijd kunnen worden gestald. ennisclub venray Het afgelopen weekend en de afgelo pen week werden de laatste wedstrijden in de tenniscompetitie verspeeld. Deze week extra aandacht voor de dames teams. TCV nam met 6 teams deel aan de damescompetitie van het District Limburg. Van deze 6 teams werden 3 teams kampioen. Geen van de teams behoefde te degraderen. Het eerste team werd kampioen in de tweede klasse en speelt op dinsdag 4 juni 1985 promotie voor een plaats in de eerste en aller hoogste klasse. Het derde team toonde zich de beste in de 4e klasse en mag promotie spelen voor de derde klasse. Tenslotte het 5e team, deze dames vochten en behaalden de top in de 6e klasse. Zij mogen nu in de promotie om een plaats in de 5e klasse. Het was geweldig om te zien hoe alle teams, samen 24 dames, de laatste com petitiedag afgesloten met een gezamen lijk diner. De dames hebben een gewel dige avond gehad, waarbij voor een extra verrassing werd gezorgd voor Ethel Hilhorst, die voor TVC de gehele competitie begeleid heeft en gecoördi neerd. In de Peel en Maas-competitie (kring- verband over de provinciegrenzen heen) speelden van TCV vijf teams. Zij speel den zes woensdagen om de hoogste eer en het belangrijkse voor hun plezier. Hier werden 2 teams kampioen en moesten helaas 3 teams degraderen. De hoogste plaatsen waren voor team 4. Dit team probeert nu de sprong te maken naar de overgansklasse. Team 5 werd kampioen in de 2e klasse en zal haar uiterste best doen naar de le klasse te promoveren. Ere wie ere toekomst, de dames van TCV waren weer op hun best. Aandacht nog even voor de promo tiewedstrijden op a.s. zaterdag en zondag. Hopelijk komt er veel belangstelling, want onze teams zullen de steun van eigen publiek hard nodig hebben. TWEE PLAKKERS AANGEHOUDEN Twee knapen, afkomstig uit Box meer, hadden kastjes van de PLEM misbruikt om affiches op aan te bren gen, voor een in het Land van Cuijk te houden festival. Omdat dit volgens de Algemene Politie Verordening verbo den is, werd legen het tweetal procesver baal opgemaakt. Affiches, spuitbussen, lijm en plakband werden in beslag genomen. 1975. Ai KiHMUOOir fl€VREDESKlOK3ES«> Het kinderkoor „DE VREDES- KLOKJES" viert haar tweede lustrum. Veel is er gebeurd in de afgelopen 10 jaar. Zoals bij zoveel koren het geval is, kwamen en gingen er dirigenten en organisten. Ook nu is er weer een vaka- ture, betreffende de organist, die na drie jaar trouwe dienst het koor moet gaan verlaten. Het was destijds de niet aflatende zorg en stuwende kracht van wijlen pastoor Geerits, om steeds weer nieuwe mensen aan te trekken, want zijn kin derkoor moest in stand blijven! Zo was het ook zijn initiatief om in 1982 van het kinderkoor een parochiekoor te maken. Na vanaf mei 1981 met een geheel nieuw repertoire weer gestart te zijn, kunnen we zeggen dat het koor op volle kracht draait en functioneert als nooit tevoren. Veel missen worden er gezongen, niet alleen in de eigen Vredeskerk, maar eveneens „buitenshuis". Zo zijn de kinderen graag geziene gastjes bij de be jaarden in Verzorgings- of Verpleeghuis in Venray of de regio geworden. Ook in het ziekenhuis en andere parochieker ken zingen ze graag de mis. Dit alles betekent een stimulerende, leerzame en plezierige afwisseling voor de kinderen zelf en een fijne afwisseling voor zieken en bejaarden, die het kontakt met de jeugd als plezierig ervaren. Onmisbaar zijn eveneens het grote hart, dat pastoor Albers de kinderen toedraagt en de priesterlijke zorg van kapelaan v. d. Vegt, iedere eucharistie viering tot een feest te maken. Een tweede belangrijk facet voor het goed funktioneren van het kinderkoor is de invulling van de liturgie. Naast de graag gezongen Hanna Lam en Wim ter Burg-liederen, wordt het repertoire nog steeds -aangevuld met speciaal voor tweestemmig kinderkoor eigen geschre ven tekst en melodieën. Dit alles om het koor een „eigen gezicht" te geven. Al verschillende van deze liederen zijn ten gehore gebracht en zijn ingepast in de liturgie en vele zullen er nog volgen. Het koor bestaat momenteel uit 40 leden, dat jaarlijks aangevuld wordt met kinderen, afkomstig van de basis scholen De Kemp en Coninxhof. Bij het verlaten van de basisschool wordt meestal het kinderkoor verlaten, waarbij kinderen zijn die vier jaar hebben meegezongen. Dit alles is alleen mogelijk door de steun indirekt van het Kerkbestuur, Pa rochieraad en de, zeker niet op de laatste plaats, voortdurende direkte en indirekte hulp van de ouders. Zij stimu leren de kinderen wekelijks, daarvoor zijn we hen veel dank verschuldigd. Dat maakt ons enthousiast en kan er een hele boel werk verzet worden. Het hoogtepunt van dit feestelijk jaar wordt gevierd in een feestelijke eucha ristieviering op zaterdag 1 juni a.s. om 19.00 uur in de Vredeskerk. Daarna is er met het koor een gezellige avond ge pland. In de laatste gehouden raadsvergade ring nam de raad van de gemeente Vier lingsbeek o.m. de navolgende besluiten: Voor de bouw van 4 bejaardenwo ningen te Overloon blijft de gemeente garant voor een klimlening tot maxi maal ƒ575.700,—. De school te Holthees kan een stencil-inbrandapparaat aanschaffen De raad voteerde 12.316, waarvoor 10 lichtmasten kunnen wor den geplaatst. Voor een bedrag van 13.826, kan een klepelmaaier worden aange schaft. Voor het gedeeltelijk bouwrijp- maken van het plan Hogeweg te Maas hees stelde de raad een bedrag van 52.871,— beschikbaar. Voor het gedeeltelijk bouwrijpmaken van het plan Groeningseveld een bedrag van 118.961,Of bij dergelijke plannen meerdere aannemers kunnen worden in geschakeld zal in het college worden overwogen. Het handbalveld annex kleed accommodatie van de voormalige KPJ is verhuurd aan voetbalvereniging Vol harding. Enkele raadsleden vonden het vreemd dat de voetbalvereniging in plaats van 650,— slechts 400,— per jaar voor die luxe kantine behoeft te betalen. Of dat zo zal blijven, komt met de begrotingsbehandeling weer aan de orde. UITBREIDING AARDGASNET Het Obragas had een onderzoek ingesteld naar de belangstelling voor de aanleg van aardgas in de buitengebie den. De maximum per pand aan te leggen hoofdleiding mocht niet meer dan 100 meter bedragen. Gelet op die beperking, kwamen in het buitengebied 214 panden voor aansluiting in aanmer king. Hiervan hebben er zich 183 in principe bereid verklaard aan te zullen sluiten. De raad besloot aan dit projekt zijn medewerking te verlenen. Van de aan te sluiten panden wordt een baatbelasting geheven van 650,— per jaar en een maximale eigen bijdrage van 1000, Bij deelname van alle geïnteresseerden, bedraagt het totaal van wat de gemeente in het prjekt bijdraagt 177.573, Na dat aandeel blijft er nog een reser ve voor de uitbreiding van het aardgas nel van 327.943,—, Nagegaan zal worden of er in de toekomst uit de reserve nog andere projekten voor zien Hoewel het niet onze gewoonte is gouden bruidsparen buiten onze ge meentegrens te bezoeken, maken wij deze keer een uitzondering. Want het gouden bruidspaar COX-JACOBS te Maashees is niet alleen 50 jaar getrouwd, maar ook 50 jaar abonnee van Peel en Maas. Twee nog vitale mensen, die met een lach door het leven gaan, werkelijk ge nietend van hun welverzorgde oude dag. Tevreden mensen, die er trots op zijn dat hun 7 kinderen allen goed te recht zijn gekomen. BERT COX (75) is geboren en getogen in Ayen, gemeente Bergen, als zoon van een middelmatig grote boer. Het was toen ook vanzelfsprekend dat de zoons en dochters, zodra ze daarvoor geschikt waren, verhuurd werden bij de boeren. Zo kwam Bert terecht op vele boerderijen, meest in het Noord Lim burgse, later ook in Overloon. ANNA JACOBS (75) is geboren en getogen in Maashees op de boerderij waar ze nu 43 jaar van hun huwelijks leven hebben doorgebracht. Na het verlaten van de school werd ook zij „verhuurd", maar ze had geluk, dat dit maar enkele jaren duurde, omdat men haar nodig had op de ouderlijke boerde rij. Op onze vraag, hoe men elkaar had leren kennen, vertelden ze bijna tegelijk dat de enige kans om een „vrijer" te krijgen de plaatselijke kermis was of de jaarlijkse uitvoering van de toneelclub. En het was Bert die vanuit Overloon naar de jaarlijkse uitvoering in Maas hees ging en daar zijn latere bruid leerde kennen. Het klikte op het eerste gezicht en zoals toen gebruikelijk, werd er na een niet te langdurige verkering getrouwd. De boerderij in Maashees kon worden gekocht onder de uitdrukkelijke bepa ling dat de vader en moeder van de bruid „aan hun eind werden gebracht". Dit klinkt in onze dagen, met sociale voorzieningen van de wieg tot het graf, wat vreemd, maar dat was in die dagen vanzelfsprekend. Vader konden zij 8 jaren verzorgen en moeder zelfs 21 jaar Het was geen grote boerderij waar vooral in de crisisjaren hard gewerkt en weinig verdiend werd. Te lui om aan te pakken was de bruidegom beslist niet en toen kon worden ingeschreven om de melkritten te verzorgen van Maashees naar de Zuivelfabriek in Oostrum, wer den die hem gegund. Voor 12 ritten betaalde de fabriek de som van 26 gulden en daar moesten heel wat kilo's melk voor versjouwd worden. Ook werd een kans met beide handen aangegrepen, toen de Fok- en Controle vereniging een „melkschepper" zocht. Later werd hij gekozen tot secretaris penningmeester van diezelfde Fok- en Controlevereniging en die taak heeft hij 18 jaren vervuld. Het ging hun nog een beetje beter, toen er aspergesbedden werden aange legd en die, mede dank zij de inzet van hun kinderen, „gestoken" konden worden. Vijf jaar geleden werd de boerderij verkocht en konden ze één van de drie bejaardenwoningen in Maashees be trekken. Inmiddels is Cox ook al weer 10 jaar penningmeester van de bejaardenver eniging. Uit hun huwelijk werden 7 kinderen geboren, die met de 12 kleinkinderen het feest meemaken. In hun riante bejaardenwoning is die jeugd altijd welkom behalve dinsdagsmiddags, want dan moeten opa en oma kaarten en kegelen Op dinsdag 4 juni is het dan zover. Dan zal eerst in de parochiekerk te Maashees tot hun intentie om 2.00 urn- een plechtige Eucharistieviering worden gehouden, waarna het gezelschap naar het Gemeenschapshuis zal gaan waar iedereen van half zeven tot half acht de gelegenheid krijgt het gouden paar geluk te wensen. Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 Mogen wij. Zonnebloemdeelnemers en invaliden, vanaf deze plaats bestuur en medewerkers van De Zonnebloem Venray hartelijk danken voor de fijne middag die zij ons bezorgd hebben. Het was geweldig. Daar knap je van op. C.D. ALS HET WATER STIL STAAT, STINKT HET Aan het college van burgemeester en wethouders. Het was of ons een emmer ijskoud water over de rug gegoten werd, toen wij hoorden van Uw nieuwe regeling ten aanzien van de openingstijden van het gemeentelijk zwembad. 16 Jaar lang konden wij 5 dagen per week om 7 uur 's morgens vroeg in het zwembad terecht om onze zorgvuldig opgebouwde conditie op peil te houden. Door de nieuwe regeling kunnen we nu helaas nog maar twee keer per week om 7 uur onze baantjes gaan trekken. De rest van de week moeten we het dan maar doen met het ligbad thuis, een schraal alternatief. Trouwens, wanneer het zwemwater 5 dagen in de week tot 10 uur 's morgen stil staat, dan gaat het vast en zeker juist, stinken. De zwemmende dames van Leunen, Overloon en Venray VERNIELING Op de parkeerplaats bij de Raad huisstraat bleek een personenauto met een scherp voorwerp bekrast te zijn. Schadepost voor de iegenaar, enkele honderden guldens. Een in de Margrietstraat gepar keerde personenauto bleek een verniel de autoband te hebben. De band was met een mes kapot gestoken. kunnen worden van aardgas. Die reserve is opgebouwd uit de jaar lijkse dividend van Obragas. Er wordt in géén geval overwogen, of degene die vroeger op eigen kosten op het aardgas- net zijn aangesloten, nog een doceurtje kunnen krijgen. Bij het begin van de raadsvergadering werd medegedeeld dat bode Toon Goo- ren voor de laatste maal de raadsleden en pers van koffie zou voorzien, omdat Toon gebruik gaat maken van de VUT- regeling. Van een officieel afscheid wil deze sympathieke bode niets weten. ALD MERSELSE DAG HAD PRETTIG VERLOOP Hoewel velen kritiek hadden, zowel inwoners van Merselo als van daarbui ten, tegen de voor de eerste keer door de organisatoren genomen maatregelen om Merselo geheel af te sluiten en het pu bliek alleen tegen betaling Merselo binnen te laten, spreekt de Venrayse politie van een geheel prettig verlopen Aid Merselse dag. Door de inzet van de Reserve Politie kon er ook veel aan een goede organisatie worden bijgedragen. Na een waarschuwing, welke uit Roermond bij de Venrayse politie binnen kwam, dat er zware storm met hade windstoten te verwachten was, kon in goed overleg van politie, organi satoren en het Rode Kruis de te nemen maatregelen worden doorgesproken en was men op eenb eventuele calamiteit voorbereid. Gelukkig dat die storm niet boven Merselo kwam. VENRAYS POLITIE HAD WEER EEN NIEUWE MOTOR Dat de motor bij de Venrayse politie van onschatbare waarde is, is weer eens gebleken. Een 17-jarige jongeman uit Overloon dacht dat zijn opgevoerde bromfiets sneller zou zijn dan de Venrayse politiemotor. Met een snel heid van meer dan 90 kilometer per uur „scheurde" hij door Venray en negeer de alle stoptekens. De politie wist hem toch aan te houden. De nodige processen-verbaal werden hem aange zegd en zijn opgevoerde bromfiets werd voor nader technisch onderzoek in beslag genomen. TWEEMAAL POGING TOT INBRAAK Zowel aan een woning aan de Merseloseweg als bij „Doe het Zelf" aan de Zuidsingel, werden braaksporen aangetroffen. In beide gevallen is de dader niet binnen geweest. De politie vermoedt dal deze in zijn werk is ge stoord. EVEN OORBEL INZETTEN Zaterdag vervoegde zich bij een juwe lier in het centrum een zestal knapen die allen een oorknopje in hun oor wilden hebben. Ze betaalden voor het knopje en verdwenen, maar toen ontdekte de juwelier dat een zilveren armband ter waarde van 260 gulden verdwenen was. De knapen waren nergens meer te ontdekken. WEER ERNSTIG VERKEERS ONGEVAL OP MIDDEN PEEL WEG Dinsdagmorgen omstreeks half elf stond op de Midden Peelweg ter hoogte van de afslag Veulensewaterweg een personenauto met aanhangwagen uit Hom, voorgesorteerd stril. Waarschijn lijk heeft de achteropkomende 24-jarige bestuurder van een trekker met aan hangwagen, v. d. L. uit Heesch, die stil staande auto te laat opgemerkt. Hij kon niet uitwijken over het fietspad, omdat daar een paar fietsers aankwamen. Hij trachtte door te remmen en nog wat uit te wijken een botsing te voorkomen. Dat gelukte niet. Vrijwel direkt na de botsing vloog het trekkende gedeelte van de auto in brand. De vrachtwagen chauffeur heeft eerst de bestuurder uit de personenauto gehaald, die op eigen kracht niet uit de auto kon komen hij zat namelijk bekneld in zijn autogordel. Het trekkende gedeelte kan echter als verloren worden beschouwd. Ook de personenauto werd behoorlijk bescha digd. De bestuurder van de personen auto moest met zware verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. KINDEREN BIJ VERKEERS ONGELUKKEN GEWOND Dinsdagmiddag stak een 8 jarig kind per fiets vanaf de Pas te Merselo de Merseloseweg op. Zij lette onvoldoende op en werd door een personenauto aan gereden. Het kind werd met zeer ernsti ge verwondingen naar het ziekenhuis vervoerd. Een 6-jarige knaap stak per fiets de Zuidsingel over in de richting van de Henri Dunantstraat, mogelijk werd hem het uitzicht belemmerd door een bij de bushalte staande autobus, zodat hij te gen een passerende auto botste. De jon gen werd met verwondingen naar het ziekenhuis vervoerd. Het ongeluk ge beurde onder de ogen van de moeder welke de jongen per fiets volgde. DIEFSTALLEN Aangifte werd gedaan dat, ver moedelijk zaterdagavond, in een woon wijk van het Schuttersveld, uit een geld kistje, enkele honderden guldens zijn ontvreemd. Door forcering was toegang verkregen tot de slaapkamer. In een onbewaakt ogenblik werd uit een pand aan de Schoolstraat een portemonnaie ontvreemd met een klein bedrag aan geld. Van een pand aan de Schoolstraat werden 2 vlaggemasten met 2 Skol vlag gen weggehaald.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 9