Gemeentelijk werkgelegenheidsfonds CAMPAGNE TEGEN MARTELEN Noodgedwongen goedkopere grond voor woningen Asperge-feest 1 en 2 juni, Grote Markt te Venray XDn ft <Y JTl Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Bromfietsers opgelet CAESAR CDA in Vierlingsbeek Venray gaat werk maken van zijn centrumplan Amnesty International fietstocht 1 juni Bewegwijzering te duur? Hertog van Kent bezoekt Engels oorlogskerkhof Inscharing vee op weilanden in Venrays Broek uitgesteld Venray doet te weinig aan on derhoud bossen 40 jaar bij de PTT HYPOTHEKEN Nieuwe schooldirecties Ouderavond nieuwe basisschool Grote kerk vier dagen dicht NDERDAG 30 MEI 1985 Nr. 22 HONDERDENZESDE JAARGANG andag dagen 'OOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN GAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY I0TESTRAAT 68 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 30 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 12,50 UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING BUITEN DE REGIO 17,— Zo goed als de asperges dit jaar loopt schijnen de „asperge esten" het te doen. Van Nationaal Aspergefestival tot eenvou- n de bt|g aspergefeest, is er in diverse plaatsen iets georganiseerd. Venra"oor piepjonge Horecavereniging Centrum Venray was dat iang"Jn bijzondere stimulans om onder het motto ge kos Aspergefeesten" iets heel bijzonders voor de Venrayse ge- bepe! eensc'iaP en liefhebbers van asperges te organiseren. De Grote ids gal arkt wordt omgetoverd van een parkeerplaats tot een oerge- ie laatsfllig marktplein met kramen en terrasjes. Men kan o.a. zien De de asperge groeit, gestoken, gewassen en gesorteerd wordt. ;den van de Horecavereniging zullen hun kunnen tonen in het :reiden van de „Koningin der Groenten" en het toepassen in verse hapjes, welke uiteraard genuttigd kunnen worden op het larvoor opgestelde terras. Dit alles onder het genot van een drankje en het luisteren naar jzellige muziek. Zaterdag- en zondagmiddag wordt de muziek :rzorgd door de Rocking Starfighters. Verder treden op: Ven- ys Mannenkoor (zaterdagmiddag) en de Drum en Showband etrus Banden (zondagmiddag). Ook de jeugd zal zich best kunnen amuseren met o.a. pony- jden. Kortom als „het weer" een beetje mee wil werken zal het eslist een gezellige boel worden. De leden van Horecaverenigin - ■lentrum Venray zullen U gaarne verwelkomen. EN .AG 1IND WOE 7854 De Venrayse politie maakt bekend, dat met ingang van 16 mei 1985 nieuwe bromfietsbepa lingen geldig zijn. Bromfietsen behoeven geen trappers meer te hebben. Vaste voetsteunen, uit het oogpunt van stabiliteit van de bromfiets ver dienen de voorkeur boven trap pers. De aanwezigheid van een gele of oranje plaats bestempelt het voertuig in juridische zin tot bromfiets. De gele plaat voor de normale bromfietsen, ook de drie-wielige. De oranje plaat voordez.g. „snorfietsen".Tot 1 januari 1986 mag de gele plaat nog op de snorfiets gevoerd worden. De wielmaat van de brom fietsen is vrij. De verplichting van kleine wielen voor de snorfiets vervalt. De maximum-snelheid voor snorfietsen wordt verhoogd van 20 naar 25 km per uur. De maximum-snelheid voor bromfietsen blijft 40 km per uur. De bromfiets mag maxi maal drie wielen hebben en geen gesloten carrosserie. De eis, dat een bromfiets gebonden is aan een cylinder- inhoud van de verbrandings motor van max. 50 cc blijft be staan. DE MOOISTE ZOMER COLLECTIE VINDT U BIJ Grotestraat 2 Venray Gasthuisstraat 28 Venlo tel. 077-41960 Bij de gemeenteraadsverkiezingen van maart volgend jaar zal het CDA deelnemen. Dit is voor het eerst in de geschiedenis van Vierlingsbeek dat zich een politieke partij voor de gemeente raad aanmeldt. Er is inmiddels gewerkt aan een concept verkiezingsprogramma. Meer hierover kan men vernemen op een bij eenkomst volgende week dinsdag 4 juni, in café De Wildeman te Vierlingsbeek. De CD A-promotors verwachten bij de komende verkiezingen 5 6 zetels te kunnen verwerven, waarbij men dan ook hoge ogen wil gooien voor een wet houderszetel. Nu het gemeentebestuur met het besteden van de gelden, welke voor werkgelegenheidsbevordering zijn be stemd, enige experimentele ervaring heeft opgedaan, zal de raad worden voorgesteld een werkgelegenheidsfonds „Lange tijd is er weinig of niets vernomen over de uitbouw van Venray's centrum. Te lang mogen we wel zeggen..." Aldus Henk Willems, wethouder ruim telijke ordening, in een uitnodi ging aan middenstand, Winkel centrum, Lozo en alle andere die geinteresseerd zijn in het Venray se centrum-gebeuren. Een uitno diging om te komen luisteren en kijken naar de plannen die op korte, middellange en langere ter mijn in het centrum van Venray verwezenlijkt gaan worden De wethouder licht in zijn uitnodi ging al een tipje van de sluier op: de bebouwing van het Gou den Leeuwterrein (is de afwer king van de laatste wand van het Henseniusplein) gaat van start; er wordt een begin gemaakt met bouwaktiviteiten in De Rose Vlek; parkeerterreinen worden aangelegd of verbeterd. woningcomplexen worden gerealiseerd; er wordt gerestaureerd en ge-face-lift... Over al die plannen worden in formaties gegeven tijdens een bij eenkomst in de burgerzaal van het raadhuis, op dinsdag 11 juni a.s. om 19.00 uur. Natuurlijk gaan wij onze lezers daarover verslag brengen, maar wie dat wil, is welkom op bedoelde infor matieavond. Voor alle soorten bloemen en perkplanten tomaten - selderij paprika - kool slaplanten en potgrond kunt U terecht bij: Plantenkwekerij J. v.d. BEUKEN Krekelkamp 3 Wanssum Tel. 04784-1629 I Het is niet prettig voor U om er aan lierinnerd te worden dat mensen worden kemarteld in de wereld. Maar oneindig peel erger is het voor het slachtoffer Het is schokkend om gedetailleerde perslagen over martelingen te lezen; het wefst zou je die vol afschuw terzijde Peggen. Maar hoe afgrijselijk moet het dan wel niet zijn voor degene die het is overkomen. Daarom moeten we er toch kennis van nemen en op alle mogelijke unanieren proberen hieraan een eind te maken. Marteling is een fundamentele schen king van de rechten van de Mens en als zodanig door de Verenigde Naties ver oordeeld. Ook is marteling krachtens verschillende bepalingen van nationaal |cn internationaal recht verboden. Toch wordt er nog dagelijks over de gehele wereld gemarteld. Daarom is Amnesty International een campagne legen martelen begonnen, die vorig jaar april is gestart en tot eind 1985 zal duren. Aan martelen móet een einde worden gemaakt. RESULTATEN Al meer dan een jaar dus voert Amnesty International campagne en het zinvol even stil te staan bij de resultaten die het actievoeren heeft opgeleverd. We weten nooit precies wat de beweegredenen zijn achter een besluit van een regering en daarom wil Amnesty zich er niet op beroepen dat zij het is die bepaalde veranderingen heeft teweeg gebracht. Toch zijn er enkele hoopvolle feiten te noemen: Lucia Gilboa uit Uruguay en Inez Murillo Schwaderer uit Honduras, beiden voorbeelden van gemartelde gevangen in de campagne, werden vrijgelaten. Premier Gonzales van Spanje reageerde op de duizenden brieven die hij ontving over Joaquin Olano met een brief aan Amnesty International waarin hij een onderzoek aankondigde naar de beweerde marteling van Olano. Deze is inmiddels ook op vrije voeten. Simon Farisanie kreeg voor de martelingen die hij had ondergaan in het Zuidafrikaanse thuisland Venda een schadevergoed i ng Griekenland heeft een wet aangeno men waarin marteling strafbaar wordt gesteld. De algemene vergadering van de Verenigde Naties heeft op 10 december jl. het verdrag tegen foltering aangeno men. De actieweek „Toegang tot ge vangenen" is een succes geworden, alleen al in Nederland werden ruim 90.000 kaarten verstuurd. Al met al redenen genoeg om door te gaan met hel actievoeren tegen marte len; enerzijds kan moet worden geput uit bovenstaande ontwikkelingen, an derzijds moet er nog veel gebeuren. FIETSTOCHT Ook de Venrayse Amnestygroep is al sinds april 1984 bezig met de campagne tegen martelen. Zo ook a.s. zaterdag, 1 juni. Dan starten op verschillende plaatsen, waaronder Venray, fietstoch ten, mede om op deze manier Amnesty International nog eens onder de aan dacht te brengen. Overal start men tegelijk, nl. om 12.00 uur. De start in Venray is op de Grote Markt tegenover de Muziekschool. Het startsein wordt gegeven door wethouder Willems. U kunt kiezen uit een tocht van ±15 of ±25 km. Deelname slaat open voor iedereen en is gratis. Wel staat er bij de stand een ton waarin U eventueel een vrijwillige bijdrage kunt deponeren. En ook al fietst U niet mee en komt U toch langs onze stand, dan is uw gift van harte welkom. Want...., zoals U weet is Amnesty International voor haar inkomen geheel afhankelijk van giften en contributies van haar leden, donateurs en sympathi santen. En er zijn nog altijd ontelbare gewetensgevangenen. Politieke gevan genen zijn nog steeds slachtoffer van oneerlijke processen. Er wordt nog steeds gemarteld. Nog dagelijks worden executies gemeld. Amnesty Internatio nal blijft helaas nog nodig. Inlichten over de Amnestygroep Venray kunt U krijgen bij Wolda Schlepers, tel. 87386. in te stellen. Door dit fonds wordt fi nanciële steunverlening aan met name startende bedrijven mogelijk gemaakt. Het college van b. en w. zal echter eerst aan de commissie voor financiële en economische aangelegenheden - die op woensdag 5 juni a.s. om 17.15 uur in het openbaar vergadert - hierover advies vragen. In de in mei 1983 verschenen nota „Onbegonnen werk?" (werkgelegen- heidsnota) werd door het college het standpunt gehuldigd, dat naarmate de economische situatie slechter wordt, er meer geld en energie aangewend moet worden om tegenwicht te bieden. Daarom werd voorgesteld voor de komende jaren een structurele begro tingspost op te voeren voor werkgele- genheidsbevorderende maatregelen. In de één jaar later verschenen evaluatie van de nota „Onbegonnen werk?" werd verantwoording afgelegd van de gevallen waarvoor in enigerlei vorm steun is verleend. Geconcludeerd werd, dat het nodig was een werkgelegen heidsfonds te creëren, met name om op verantwoorde wijze te kunnen door gaan tot het verlenen van garanties voor bankleningen ten behoeve van (starten de) ondernemingen. SLAGVAARDIG BELEID De bedoeling is, dat jaarlijks 36.000 zal worden uitgetrokken voor de voeding van het fonds. De omvang van dit werkgelegenheidsfonds zal ten hoog ste 200.000,bedragen. Het verlenen van financiële steun aan (startende) bedrijven blijkt in de prak tijk op slagvaardige wijze te moeten kunnen gebeuren. Hoewel er vaak vele maanden van intensief kontakt met het betrokken bedrijf (i.o.) en met adviserende instan ties, banken e.d. aan vooraf gaan, blijkt de uiteindelijke besluitvorming in een korte tijd te moeten geschieden. Daarom verzoeken b. en w. de raad het college mandaat te verlenen tot het kunnen afgeven van garanties of het verstrekken van leningen tot een bedrag van ten hoogste 25.000,— per bedrijf, zonder advisering vooraf door de raads commissie voor financiële en economi sche zaken. Steunverleningen, die het bedrag van 25.000,— te boven gaan, zullen in een besloten vergadering van deze commis sie om advies worden voorgelegd. In de jaarlijks te verschijnen nota „Stand van zaken werkgelegenheid" zal inzicht worden gegeven in het totaal van de financiële steunverlening uit het werkgelegenheidsfonds. De gemeenteraad zal tevens in een regeling de voorwaarden voor steunver lening en de vorm waarin dat kan ge beuren, moeten vastleggen. Deze passen overigens geheel in het door her Rijk aande gemeente toebedachte beleids ruimte op dit punt. In februari van dit jaar verkocht de gemeente ca 7855 m2 in Landweert voor de bouw van 47 huurwoningen, aan de Stichting voor Andere Woonvormen. In maart d.o.v. is door de Provinciale Directie van de Volkshuisvesting de maximale stichtingskosten van de hier bedoelde woningen vrij fors verlaagd: circa ƒ11.000 tot 15.000,- per wo ning. Omdat de grondkosten ook een deel uitmaken van de stichtingskosten, bete kent de maatregel van „Volkshuis vesting" dat ook de grondkosten ver laagd dienen te worden. Voor de ge meente een strop van 188.600,- voor het gehele complex, of 3900 per wo ning. In de commissie voor openbare wer ken c.a. ging men in eerste instantie niet akkoord met deze prijsverlaging. En dat niet alleen vanwege het geldelijke ver lies, maar ook vanwege mogelijke precedent-werking: andere bouwlusti- Vanuit westelijke richting is de Mid den Peel weg Beekweg een belangrijke invalsroute naar Venray. Daarom is een duidelijk zichtbare bewegwijzering op de aansluiting Beekweg - Westsingel noodzakelijk. Die ontbrak tot nu toe. De gemeente heeft dan ook aan de ANWB offerte gevraagd voor het leve ren en plaatsen van inwendig verlicht bewegwijzering en een voorwaarschu wingsbord op bedoelde aansluiting. Volgens de ontvangen offerte wordt deze hele klus begroot op 18.000,- en aan de gemeenteraad werd deze week gevraagd met die investering akkoord te gaan. Natuurlijk waren alle raadsleden het met het voorstel eens. Alleen de heer J. van de Vorle had zijn bedenkingen, niet tegen de wegwijzers als zodanig, maar wel tegen de prijs. Als met deze beweg wijzering rechtstreeks bij de fabrikant koopt - zo wist hij te vertellen - dan bespaart men 5000,-. Dat bedrag ver dwijnt nu in de portemonnaie van de ANWB. Verder vond Van de Vorle dat 4000,- voorbereidingskosten welke in het totaalbedrag zijn opgenomen, aan de vrij hoge kant waren. Wethouder Claessens was niet zo overdonderd door genoemde besparing. Hij verwachtte uiteindelijk zeker niet goedkoper uit te zullen zijn. Bovendien, zo zei hij, is het wenselijk dat we allemaal dezelfde bor den hebben en ook het onderhoud door één bedrijf geschiedt. De voorberei dingskosten noemde hij niet overdre ven. Alles wordt tegenwoordig naar de projecten toegerekend en behalve het plannen-maken zijn ook hier bestek en tekeningen nodig. En zo blijven we bij borden van de ANWB die binnen afzienbare tijd op de Beekweg geplaatst zullen worden. gen zouden met dit voorbeeld in de hand ook eisen kunnen gaan stellen. In een extra commissie-vergadering kwam wethouder H. Willems nog eens de puntjes op de i zetten. De grondprijs, aldus de wethouder, werd door „Volks huisvesting" vastgesteld. Juist daarom hebben andere bouwers geen enkel recht van spreken en geen eisen te stellen Bovendien is het zo dat, als de gemeen teraad „neen" zegt tegen het voorstel om de grond voordeliger te verkopen er niet gebouwd wordt en dan halen we dit jaar ons contigent nieuwe woningen niet. en dat heeft dan weer gevolgen voor het volgend jaar. En het is niet alleen de gemeente, die de prijs moet verlagen, ook de bouw heer (de Stichting Andere Woonvor men) heeft water bij de wijn moeten doen - zo troostte de wethouder de aan wezige commissieleden. En die konden al niet veel anders meer doen dan „ja" zeggen; zij het met tegenzin, zij het noodgedwongen. In de deze week gehouden raadsver gadering kon o.m. het CDA deze prijs verlaging toch niet zonder meer over zich heen laten gaan. Bij monde van de heer Reintjes werd de bezorgdheid uit gesproken over de totale exploitatie kosten van plan Landweert. Met deze te goedkope grond en de eerder geleden verliezen verwachtte hij dat de gemeente uiteindelijk in Landweer een miljoen te kort komt. Wethouder Willems was echter niet zo somber, maar kon toch niet verhelen dat „de schade" zo'n 7 ton zou kunnen belopen. De heer Kersten (PvdA) noemde Ven ray het slachtoffer van het steeds maar drukken van de stichtingskosten. „Maar er blijft ons weinig anders over" zo verzuchtte hij. Hij had daarbij zijn twijfels over de kwaliteit van de wonin gen en vroeg dringend om een goede controle op de uitvoering en de te ge bruiken materialen. De wethouder kon hem alleen toezeggen dat de gemeentelij ke-controle geschiedt aan de hand van de bouwvoorschriften.... Wethouder H. Willems „onthulde" dat vorig jaar ook al eens aan de Wo ningbouwvereniging goedkopere grond was verkocht. Maar dat was toen niet zo opgevallen, omdat tegelijkertijd meer dere grondtransactie plaatsvonden. Hij verwachtte dat ook in de toekomst nog wel eens „onder de prijs" zal moeten worden verkocht. We hebben immers die sociale woningen nodig. De wethouder bleek overigens opti mistischer gestemd te zijn over de wo ningbouw in Venray - en Landweer! in hel bijzonder - dan enkele maanden ge leden. Het aantal inwoners, aldus de wethouder, is sterker gaan stijgen dan de prognoses deden verwachten. De wo ningbouw trekt weer aan. Zo ligt een nieuw plan klaar voor 19 premie C wo ningen en gaat Venrode de Gouden Leeuw voltooien met 41 woningapparte menten. Van een in aanbouw zijnd pro ject van 41 woningen elders in Land weert waren er al 18 verkocht voordat men er mee ging adverteren. Op woensdag 5 juni zal de Hertog van Kent in zijn functie van president van Commonwealth War Graves Commissi on een bezoek brengen aan de Britse mi litaire begraafplaats aan de Hoen derstraat. De Hertog van Kent, een neef van Koningin Elisabeth maakt momen teel een inspectiereis langs de Britse Oorlogsgraven in Nederland, Belgie en Duitsland. Na een bezoek te hebben ge bracht aan het Venrayse kerkhof, reist hij door naar Uden, waar hij zal worden voorgesteld aan degenen, die belast zijn met het beheer en onderhoud van de oorlogskerkhoven. De Hertog van Kent zal o.m. worden vergezeld door de secretaris-generaal van Commonwealth Ware Graves Conf- mission, de vice president en enkele am bassadeurs van het gemenebest. Het be zoek draagt een onofficieel karakter. Enige tijd geleden werd besloten de omstreden pachtgronden van Van Dijck in het Venrays Broek voor de duur van één jaar aan daarvoor in aanmerking komende veehouders te verpachten. Daarna zal worden bekeken of de be treffende gronden kunnen worden ver kocht. Met de Stichting Gezondheidsdienst voor Dieren in Limburg was de afspraak gemaakt, dat per 1 mei ca 36 stuks jong vee van alle pachters tezamen zouden worden ingeschaard en wel zodanig dat in eerste instantie inscharing van het to taal aantal stuks vee zou plaatsvinden op het daarvoor meest geschikte deel van de grond (ongeveer 6a 7 ha). Regel matig zou de gezondheidstoestand van de dieren worden beoordeeld, waarna de beslissing over de verkoop van grond zou kunnen vallen. Intussen heeft zich een moeilijkheid voorgedaan, waardoor de inscharing één jaar is uitgesteld. Het inzaaien van de percelen is in verband met de weers omstandigheden te laat in het voorjaar gebeurd, waardoor het inscharen van het veel niet eerder dan in juli a.s zou kunnen plaatsvinden. Voor de Gezond heidsdienst voor Dieren was dit een te beperkte periode om nog een verant woorde controle op de koeien te kunnen uitvoeren. De dieren zouden dan in het eerste gedeele van het weideseizoen niet op de bewuste gronden kunnen worden geweid. In samenspraak met de veehouders en de Stichting Gezondheidsdienst voor Dieren is daarom besloten de inscharing een jaar uit te stellen en dus in mei 1986 met de controle te beginnen. De weilanden worden wel aan de pachters verpacht, doch zij mogen dit jaar daar geen vee op laten weiden. Het gras mag door de pachters worden ge hooid of ingekuild, maar dient bewaard te worden totdat beweiding met contro le plaatsvindt. Het tijdstip waarop het hooi - en/of kuilgras vervoederd mag worden zal in overleg met de Stichting worden bepaald. fijdens een excursie in de Venrayse bossen, door de leden van de commissie openbare werken c.a., bleek dat Venray te weinig aan het onderhoud van die bossen doet. Volgens dhr. W. Groot- jans, Th. Manders en J. Vaessen van de dienst gemeentewerken en bos- en plantsoenendienst, is dat onderhoud achterop geraakt door de bezuinigingen die de gemeente noodgedwongen moet doorvoeren. Voor jaren terug werkten nog 28 man in de Venrayse bossen, die 1400 ha. groot zijn. Nu is hun aantal gedaald tot slechts 4 personen. Het behoeft geen betoog dat nu op het personeel niet verder bezuinigd kan worden. Hoe erg er in 't Venrayse groen bezuinigd is, wordt ook wel geïllu streerd door een vergelijking met landelijke cijfers. Uit een enquete blijkt namelijk dat de gemeenten in Neder land aan het onderhoud van bossen en plantsoenen gemiddeld 2,25 per m2 per jaar uitgeven. In Venray was dat tien jaar geleden nog 1,80. Nu nog slechts 0,80. De heer J. van Heur, directeur van het postkantoor te Venray, viert zijn 40- jarig dienstverband met een receptie op woensdag 5 juni a.s. van 17.00 tot 19.00 uur in de Wieënhof aan de Leunseweg. Als directeur van een postkantoor vervult men voor het publiek een vrij onopvallende functie. Doch dat is maar schijn. De heer van Heur heeft o.m. grote bemoeienissen gehad met de bouw van het PTT-voorsorteercentrum aan de Hulst, waardoor de postverwerking in ons rayon opnieuw gecentraliseerd werd. Ook de renovatie en modernise ring van het postkantoor ging hem van zelfsprekend zeer ter harte. 1 VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 8% -15/20 jaar vast Vorige week heeft het bestuur van de kleuter- en lagere school in Oirlo de benoeming bekend gemaakt van de heer M. van der Sanden tot direkteur van de nieuwe basisschool en van mej. L. van de Bekerom tot adjunct-direkteur. De heer van der Sanden was al hoofd van de lagere school, terwijl mej. van de Bekerom hoofdkleuterleidster was. In de deze week gehouden raadsver gadering werd benoemd tot directeur van de openbare basisschool „nieuwe stijl" de Flierefluit de heer P. Panne- koek, thans nog hoofd van die school. Als adjunct-directeur van de Flierefluit werd benoemd de heer L.J. Smits, on derwijzer aan deze school. Makelaars- en Taxatatiekantoor Zet Uw huis bij ons in de verkoop. Bij geen resultaat geen kosten Stalionsweg 7b. Venray, lel 0 Op donderdag 30 mei om 20.00 uur heeft in de aula van het 1MBO (het voormalig lyceum aan de Leunseweg) een ouderavond plaats voor alle ouders van leerlingen van de huidige scholen 't Beukenhöfke, St. Claraschool, en St. Franciscus school, welke scholen op 1 augustus de katholieke bassisschool De Bongerd gaan vormen. Op deze avond worden de ouders geinformeerd over de stand van zaken betreffende de fusie werkzaamheden, het schoolwerkplan, de verbouwing van de St. Franciscus- school, die als hoofdgebouw dienst gaat doen, de toekomst van de andere schoolgebouwen en zo meer. Ook de ouders die het komende schooljaar voor hel eerst een kind naar „De Bongerd" sturen, zijn voor deze informatieavond uitgenodigd. Daarnaast wordt voor hen op 25 juni nog een aparte ouderavond belegd. RESTAURANT In de Keulsche Pot Fondue-, Gourmet- en specialiteiten restaurant. Voor informatie of reservering. TEL. 04788 1774 HOLTHESEDIJK 2 0VERL00N Maandag 3 juni wordt in de Grote Kerk de houtworm bestre den. Daarom zal van maandag tot en met donderdag de kerk ge sloten zijn. Er is die dagen om 9.00 uur een heilige mis in de kapel van het St. Jozefklooster. De avondmis vervalt.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 1