GEMEENTEPRAAT ie; nformatie over openbaar vervoer n Venray en omgeving. NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Afsluiting Christoffelkruid Bekendmaking Borden plaatsen verboden Bekendmaking Commissie voor onderwijs en cultuur 4 juni Bekendmaking Hinderwet Hinderwet Commissie ruimtelijke ordening Commissie openbare werken In verband met rioleringswerkzaam- :den moet het deel van de Christoffel- uid tussen Akelei en Boterbloem voor het verkeer worden afgesloten. De of- :iele bekendmaking hiervoor kunt U deze pagina lezen. Het betrokken gvak zal gedurende drie dagen wor- :n afgesloten mi.v. 4 juni a.s. Overi- ns onder de voorwaarde dat de weer- mstandigheden de werkzaamheden elaten. Indien het weer dan te slecht wordt met het werk gestart zodra ogelijk is. De kruispunten Christoffelkruid kelei en Christoffelkruid Boter- oem zullen tijdens de werkzaamheden zijn afgesloten. De zuidoost er Lijndienst 29 zal ge rende deze 3 dagen niet door de wijk c en jjandweert rijden. De bushalte aan gewee hristoffelkruid komt tijdelijk te ver- illen. Passagiers voor deze busdienst ook, unnen opstappen bij de halte aan de itionsweg. e fina Nef van de ;ander rlbaue Md Si dj 'n cn omd 'IJZIGINGEN w^utOBUSDIENSTEN Deze week geven wij een overzicht Freci( in alles wat er wijzigt in de lijndiensten de ZUID-OOSTER Autobus- enslen. Lijn 28: Deze lijn wijzigt zowel qua mte als vertrektijden. Van Well tot enray wordt de huidige route gehand- aafd. Van Venray naar het Ziekenhuis naar Overloon Vierlingsbeek wij- gt de route wel. In feite gaat men de jn in tweeën splitsen: een lijntje naar et Ziekenhuis en de lijn naar Overloon Vierlingsbeek. De eerste, naar het Zie- enhuis volgt de huidige route via Julia- luiten asingel, Oude Oostrumseweg, Paters- j|e lan, Langeweg, Merseloseweg en de ,weede rijdt vanaf het Autobusstation iver de Julianasingel, Raadhuisstraat, loordsingel en vervolgens via de Over al Donseweg de tot nu toe bestaande route aar Overloon en verder via Vierlings eek Station (waar aansluiting op de j reinen is) naar Vierlingsbeek Dorp. Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend hun besluit van 29 mei 1985 waarbij in ver band met rioleringswerkzaamheden in de periode van 4 tot 7 juni 1985 of zo veel korter of langer als in verband met de werkzaamheden mogelijk dan wel noodzakelijk is besloten is: I. door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeers regels en verkeerstekens het gedeelte van Christoffelkruid, gelegen tussen Boterbloem en Akelei gesloten te ver klaren voor alle verkeer - behalve voetgangers in beide richtingen. II. voor zover genoemde werk- zaamhedendit toelaten en de veilig heid van personen of goederen niet in gevaar wordt gebracht onthef fing te verlenen van de onder I ge noemde verkeersmaatregelen ten behoeve van bestuurders van mo torvoertuigen op meer dan twee wielen: a wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de onder I vermelde weg(en) en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motorvoertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig besturen in opdracht of met toestemming van de onder a vermelde personen en onder aan de personen gestelde voor waarden; c. wanneer aangetoond of aanne melijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dat het on der I genoemde verkeersmaat- regel(en) gelden gebruik moeten maken van de onder I vermelde weg(en) voor het laden of lossen van goederen of voor het ver richten van noodzakelijke werkzaamheden met het door hen bestuurde motorvoertuig en deze activiteiten niet of be zwaarlijk op andere wijze kun nen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift wordt aan de Ko ningin gericht en ingediend bij de Com missaris van de Koningin. Venray, 30 mei 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, H. Defesche, burgemeester J. Poels, secretaris Suil :hter ij de 22 aurt te en poule van 'oor het gemak van de reiziger geven hieronder een overzicht van de voor- VAN VENRAY AUTOBUSSTATION Naar Well w 7.40 9.36 11.36 13.06 za 15.36 w 15.47 w 17.36 Naar Ziekenhuis w 8.30 w 9.24 w 10.24 w 11.24 13.54 15.12 w 16.37 w 17.24 w 18.24 w 19.16 Naar Overloon en Vierlingsbeek w 8.30 za 8.34 W 10.40 -x» 12.24 14.31 za 16.34 w 16.37 w 18.34 Verklaring van de tekens bij de vertrek tijden: w maandag t.m. vrijdag za zaterdag maandag t.m. zaterdag Op zon- en feestdagen rijdt lijn 28 niet. Lijnen 27 en 29: De vertrektijden van deze lijnen wijzi gen niet. Wel vervallen de ritten op koopavonden zoals die tot nu toe gere den werden. Voor de bewoners van het Brukske is het van belang er aan te den ken dat op zon- en feestdagen de treinen van de uurdienst overdag in de richting Nijmegen om 2 minuten over het hele uur vertrekken. Zij dienen dan naar het spoorstation te reizen via het auto busstation met overstap aldaar van lijn 27 op lijn 29. Weliswaar rijden op die dagen de treinen naar Nijmegen al om 8.03 en 9.02 doch op die treinen rijden geen aansluitende bussen! De eerste bus, die aansluit op de uurdienst naar Nijmegen, vertrekt om 9.47 van het Au tobusstation (aansluiting van Brukske met lijn 27 om 9.35 uur!). Voor alle duidelijkheid publiceren wij hierbij een kaartje met de routes en hal teplaatsen van de buslijnen in Venray. Nadere bijzonderheden in het busboek je van de Zuid-Ooster Autobusdiensten. Veelvuldig worden langs de openbare weg op gemeentebermen, tegen bomen, lichtmasten en verkeersvoorzieningen tekst- en overige verwijzingsborden aan gebracht zoals AARDAPPELEN TE KOOP ASPERGES GROENTEN TE KOOP etc. Dit is verboden ingevolge artikel 10 van de algemene politieverordening voor de gemeente Venray. In voorko mende gevallen zullen deze op gemeen tegrond geplaatste borden in het vervolg zonder voorafgaande waarschuwing van gemeentewege worden verwijderd. In dien men toch dergelijke borden wenst te plaatsen kan men dit buiten de be bouwde kom op eigen grond doen, waarbij men rekening dient te houden met de provinciale reclameverordening en de gezamelijke grote van bedoelde niet meer is dan 0,5 m2. De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de wet op de ruimtelij ke ordening bekend, dat bij Koninklijk besluit van 2 april 1985, nr. 12 gedeelte lijk niet ontvankelijk, gedeeltelijk ge grond en overigens ongegrond is ver klaard het beroep, ingesteld tegen het besluit van gedeputeerde staten van Limburg van 15 juli 1980, le afdeling, nr. BI 20519, waarbij gedeeltelijk is goedgekeurd, het bestemmingsplan ,,De Witte Vennen", vastgesteld bij het raadsbesluit van 24 april 1979, nr. R 224. Het plan is thans onherroepelijk met uitzondering van enkele sub-leden, woorden of zinsneden van de van het plan deel uitmakende gebruiksvoor schriften, waaraan de goedkeuring is onthouden. Het bestemmingsplan ligt ter gemeen tesecretarie voor een ieder ter inzage. Venray, 31 mei 1985 Op dinsdag 4 juni a.s. komt de com missie voor onderwijs en cultuur om 17.00 uur in kamer 127 van het raadhuis in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. de volgende pun ten waarover geadviseerd moet worden aan het college van b. en w. Het be schikbaar stellen van een krediet van 25.000 ten behoeve van de de aanpas sing van de ingangspartij van het cultu reel centrum „De Beejekurf" Dit be drag is opgenomen op de prioriteiten lijst voor 1985. De werkzaamheden bestaan uit het aanbrengen van nieuwe deuren en een tochtsluis bij de ingang van het cultureel centrum. De andere punten hebben alle betrekking op on derwijszaken; vaststelling afvloeiingsregeling voor het onderwijzend pesoneel van de openbare basisscholen; vaststelling diverse onderwijsver- goedingen over 1984 t.b.v. het buitenge woon onderwijs; nadere vaststelling exploitatiever goeding over het jaar 1978 voor de lage re school St. Franciscus; nadere vaststelling exploitatiever goeding over het jaar 1983 voor de lage re school St. Bernadette; verlenen van medewerking voor het herstellen van door vandalisme ont stane schade aan de Kleuterschool ,,'t Beukenhofke"; het verlenen van medewerking voor het herstellen van schade als gevolg van inbraak t.b.v. de lagere school Hei de; idem voor de aanvullende en eer- sae inrichting van de lagere school te Vredepeel i.v.m. verbouwing tot basis school; idem voor het herstellen van een afscheidingsmuurtje t.b.v. de lagere school St. Clara. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat bij ge deputeerde staten van Limburg is inge diend het verzoek om verlening van een ontgrondingsvergunning door Van Rat tingen Water- en Wegenbouw BV tot het ontgronden van de percelen sectie R, nrs. 536, 533, 354, 540 en 862 (ged) gele gen nabij de Pauwweg en de Blakter- weg. Het doel van de ontgronding is het winnen van ophoogzand voor wegen bouw en bouwwerkzaamheden en het treffen van agrarische cultuur technische voorzieningen. De ontgron ding betreft het verlagen van het maai veld (na afwerking) met gemiddeld ca 1 meter. Het verzoek ligt met ingang van 24 mei 1985 tot en met 24 juni 1985 voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruim telijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 09.00 tot 12.00 uur en overigens volgens afspraak. Ingevolge het bepaalde in artikel 5, lid 2 van de Verordening op ontgrondin gen in Limburg kan een ieder binnen dertig dagen na dagtekening van deze bekendmaking schriftelijk bezwaren te gen inwilliging van de aanvraag tot ver lening van de vergunning indienen, te richten aan gedeputeerde staten en in te dienen bij de gemeente Venray. Venray, 23 mei 1985 Burgemeester en Wethouders voornoemd, Mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: Nestlé Nederland BV Hilver- sumstraat 116 te Amsterdam voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een aardappel- verwerkingsbedrijf waar elektro moto ren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 Kw, gelegen aan de Witte Venneweg 6 te Oostrum Agrarisch bedrijf Houbensteyn, Ysselsteynseweg 69 te Ysselsteyn (Lb) voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het wijzigen van een var kensfokkerij gelegen aan de Rouwkui- lenweg 3a te Ysselsteyn (Lb) J.A.G. Hendrickx, Buitenweg 4 te Venray voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een reparatie in richting voor melkstallen en een melk- machinehandel waar electro motoren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 kw gelegen aan de Buitenweg 4 te Venray; Hendrix Veevoeders, Veerstraat 38 te Boxmeer voor een vergunning in gevolge de Hinderwet voor het uitbrei den en wijzigen van een varkensfokke rij, -mesterij en legkippenhouderij gele gen aan de Twistweg 14 te Vredepeel. Positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving le ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 13 juni 1985, elke werk dag van 09.00 uur tot 12.00 uur. na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet' in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp- Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 22 mei 1985 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: Gebr, Willems, Zandhoek 11 te Oirlo (Lb) voor het uitbreiden en wijzi gen van een varkensfokkerij gelegen aan de Zandhoek 11 te Oirlo (Lb) P.H.G Leijssen, Steegsepeelweg 83 te Veulen voor het ex art. 6a uitbrei den Wijzigen van een pluimveehoude rij en timmerwerkplaats gelegen aan de Steegse Peelweg 83 te Leunen; L.H.H. Janssen, Molenhoek 14 te Oirlo (Lb) voor het uitbreiden en wijzi gen van een legkippenhouderij, gelegen aan de Molenhoek 14 te Oirlo (Lb) J.G.M. Philipsen, Groenwoud 15 te Deurne voor het uitbreiden en wijzi gen van een pluimveehouderij, gelegen aan de Deumeseweg 116 te Ysselsteyn (Lb) Th. Wismans, Deputé Pe tersstraat 26 te Oirlo (lb) voor het uit breiden van een varkensfokkerij, gele gen aan de Ericaweg 4 te Oirlo (Lb.) J.A.M. Hagens, Veulensweg 32 te Veulen voor het uitbreiden van een var kensfokkerij en -mesterij gelegen aan de Veulenseweg 32 te Veulen; J.H.L. Dircks, Blakterweg 3b te Oirlo (Lb) voor het wijzigen van een leg kippenhouderij, gelegen aan de Blakter weg 3b Te Oirlo (Lb.) H. Lenkens, Vredeweg 11 te Vre depeel voor het oprichten en in werking hebben van een varkensmesterij gelegen aan de Vredeweg (ong) te Vredepeel. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 30 mei 1985 tot 30 juni 1985 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 30 juni 1985 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsmg van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 30 mei 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 30 mei 1985 De mogelijkheden voor verblijfsre- creatie staan centraal in de komende vergadering van de commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuis vesting. In die vergadering van 6 juni a.s., die begint om 17.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis, behandelt de com missie als eerste vergaderpunt hel bae- zwaarschrift van G.H. Pepplinkhuizen tegen het besluit van de gemeenteraad om geen medewerking te verlenen aan een wijziging van het bestemmingsplan buitengebied. De heer Pepplinkhuizen wilde op zijn eigendom een verblijfsre- creatieve vestiging mogelijk maken. Volgens de gemeenteraad betekende een dergelijke bestemmingswijziging een te grote beperking van het agrarisch ge bruik van omringende gronden, waar door een aanzienlijke vermogensschade kan ontstaan. Voordat de raad een beslissing neemt op het bezwaarschrift wordt betrokkene in de gelegenheid gesteld zijn standpunt nader uit een te zetten. De raadscommissie fungeert na mens de gemeenteraad als hoorcommis- sie. Het kampeerplaatsenplan voor de gemeente Venray zal vervolgens door de commissie worden besproken. Aan deze bespreking zal ook de commissie voor jeugd, sport en recreatie deelnemen, zo dat er sprake is van een gecombineerde vergadering. Exemplaren van deze nota waren bij het ter perse gaan van de krant nog niet beschikbaar zodat wij er niet uit kunnen citeren. Subsidieverordening en verdeel- besluit in het kader van de Wét Stads en dorpsvernieuwing is nummer 3 op de agenda. Over dit onderwerp s door ons in Gemeentepraat van 23 juni jl. gepu bliceerd. Voorbereidingsbesluit gedeelte bestemmingsplan buitengebied is het laatste onderwerp op de agenda van de commissievergadering. Het voorberei dingsbesluit is nodig in verband met de voorgenomen inrichting van een kam peerterrein voor naturisten aan de Os- sendijk. De mogelijke aanleg van riolering in Veulen en de kredietstelling voor de bouw van de brandweerkazerne zijn 2 van de acht ondewerpen die worden besproken in de komende vergadering van de commissie voor openbare wer ken en agrarische zaken. Deze vergade ring zal plaatsvinden op maandag 3 juni om 18.00 uur in het raadhuis en is zoals gebruikelijk openbaar. Met uitzondering van de vaste agen dapunten ziet de agenda voor deze ver gadering er als volgt uit: uitbreiding riolering in Veulen en Volen. uitbreiding riolering Ringweg, met 4 aansluitingen; krediet nieuwbouw brandweerka zerne; bijdrageregeling onrendabele uit breidingen nutsvoorzieningen. In vroe gere lijden is door de gemeenteraad een bijdrageregeling vastgesteld voor de aanleg van het elektriciteitsnet en water leidingnet in onrendabele gebieden. In middels is de gehele gemeente voorzien van electriciteit en kunnen slechts enkele panden alleen met zeer hoge kosten worden aangesloten op het waterlei dingnet. Voorgesteld wordt om de twee bijdrageregelingen in te trekken; aankoop van een stuk grond voor hei pand Langstraat 27; bespreking van een notitie over verkeersbelasting landbouwwegen; verslagen van de werkgroep ver keersmaatregelen, m.b.t. de laatste drie vergaderingen van deze werkgroep. evaluatie planlsoenonderhoud, naar aanleiding van de rondleiding die de commissie heeft gehad langs veschil- lende plantsoenen in Venray. 32 Tips voor een onbezorgde vakantie. Wa, If aar moet u aan denken voordat u met vakantie gaat? En waar moet u aan denken als u met vakantie bent? Dat is nogal wat. Dat is zelfs zóveel dat het ons goed leek het allemaal maar eens op 'n rijtje te zetten. Natuurlijk probeert de politie, ook in de vakantieperiodes, zoveel mogelijk misdrijven te voorkomen. Maar u kunt er zelf ook veel aan doen. Het voorkomen van misdri|ven is immers een zaak van de politie èn u. Als u weet dat de meeste misdrijven die gepleegd worden, kleine misdrijven zijn, en als u.weet dat die vaak alleen maar gepleegd worden omdat de gelegenheid zich voordoet begrijpt u gelijk wat u moet doen om misdrij ven te voorkomen. Hoe minder gelegenheid, hoe minder misdrijven. Hoe zo min mogelijk gelegenheid geeft staat in deze folder. Er is op 'n overzichtelijk njtje gezet waaraan u moet denken. Wat u moet doen. En wat u moet laten. Kruis aan wat voor u van belang js en probeer u er aan te houden. Prettige vakantie. Thuis. 1 Ramen en deuren goed afsluiten Vergeet vooral met w.c. raampjes, ramen en deuren van schuur, garage, kelder etc. 2 Laat geen sleutels aan de binnenzijde in de sloten zitten. 3 Controleer het hang- en sluitwerk op defecten. 4 Binnendeuren met afsluiten. Kostbaar meubilair ook niet. Extra schade wordt daarmee voorkomen 5 Geen geld, waardevolle papieren en/of sieraden thuis achterlaten. In een kluis bij de bank is het safe. 6 Laat met zien dat u weg bent. Plak dus geen briefjes op de deur waarop staat voor hoe lang u weg bent. Geen touwtje uit de bus laten hangen Sluit de overgordijnen met Haal de planten met uit de vensterbank Etaleer geen kostbaarheden. 7 Vraag familie of kennissen uw brievenbus dagelijks te legen. 8 D Ladders en andere dingen die inklimming kunnen vergemakkelijken wegzetten. 9 Gebruik registratiekaarten (Ook voor fiets bromfiets en boot.) Op de politiebureaus liggen die voor u klaar. Goed ingevuld kunt u daarmee na eventuele diefstal duidelijk aangifte doen. En zo vergroot u dan de kans dat u uw eigen dommen terugkrijgt 10D Zet uw fiets/brommer altijd op slot. Ook als u binnen stalt. Tijdens uw afwezigheid kunt u ook het beste de banden leeg laten lopen. 11 Laat geen volle vuilniszakken bij uw huis achter Onderweg. 12 Als u ergens parkeert of aanlegt sluit dan uw auto/caravan of boot goed af. Laat er nooit geld of waardepapieren in achter. 13 Laat met iedereen zien wat u bij u heeft. Camera's, kijkers, radio's dus met in 't zicht achterlaten 14 Waardepapieren, paspoort en geld bij u dragen. 'n Halstasje is daarvoor bij uitstek geschikt 15 Voor caravans, aanhangwagens, boottrailers- en buitenboordmotoren bestaan speciale sloten Op 't vakantieadres. 16D Sluit auto/boot/caravan/hotelkamer/hut goed af 17 Waardevolle goederen of voorwerpen meenemen of in bewaring geven. 18ED Op plaatsen waar het druk is. het strand bijvoorbeeld moet u zo min mogelijk bij u hebben. Vooral geen sieraden of waarde papieren. 19 Bewaar cheques en betaalpas altijd gescheiden. 20D Draag uw tas tijdens een wandeling altijd aan de kant waar de huizen staan. Iemand die langsrijdt komt dan niet zo snel in de verleiding. En denk ook nog even hieraan: 21D Vertel familie en kennissen wanneer en waar u met vakantie bent Zorg ervoor dat ze in geval van nood uw woning in kunnen Vraag ze een beetje op te letten. Geef ze trein- en vliegnum- mers door van vertrek- en aankomstpunten. Geef merk, type, kenteken van uw auto op. 22 Zorg voor een geldig paspoort, En noteer de paspoortnummers. 23 Denk aan de verzorging van de huisdieren. 24 Schakel elektrische apparaten uit en sluit gas en waterkraan af. 25 Houd u verre van drugs. In vele landen staan er jarenlange gevangenisstraffen voor. 26 Vraag uw arts een internationale verklaring als u gebruik maakt van een injectiespuit. 27 Noteer uw bloedgroep, rhesusfaktor. allergie. vaccinaties en eventueel gebruik van medicamenten. 28 Breng de reisapotheek op orde 29 Niet vergeten een brandblusser mee te nemen. Hoort aanwezig te zijn in iedere auto/caravan/ tent/boot. 30 Reservebril? Kan van pas komen. 31 Vervang gasflessen, gaslampen e.d altijd buiten. 32ED Oriënteer u op uw vakantiebestemming op aanwezige vluchtwegen. Oriënteer u aan boord van een schip waar zich de reddingsmiddelen bevinden. Inwoners die op vakantie gaan, kunnen bij de politie mededeling doen wanneer men met vakantie gaat en dan tevens het sleu teladres opgeven. Bij het surveilleren zal de politie rekening houden met uw afwe zigheid en zo mogelijk Uw huis op hun ronde in de gaten houden. Aan de balie op het politiebureau kunt u alle mogelijke in formatie krijgen, maar U kunt ook, even 's woensdagmiddags binnenlopen, dan is in ieder geval een van de leden van de afde ling Voorkoming Misdrijven aanwezig. De afdeling Voorkomen Misdrijven wenst U een prettige vakantie en... een prettige thuiskomst.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 11