VENRAY OP DE T.V. Euterpe presenteert zich Raad tegen herinrichting van schouwburgplein voor kennis RECEPTIE Leenenl EUTERPE REKENT VOP U! WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING KON. HARMONIE EUTERPE 125 JAAR de^e' Winkelcentrum weer aktief J. v.d. BEUKEN Enquête onder winkelpersoneel PEEL EN MAAS uw weekblad HYPOTHEKEN CAESAR Aan de inwoners van Venray Programma Koninginnedag dinsdag 30 april 1985 DONDERDAG 25 APRIL 1985 Nr. 17 HONDERDENZESDE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 68 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 30 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 12,50 UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING BUITEN DE REGIO J 17,— -ms- -+86Q- Voor de gehele Venrayse bevolking op zondag 28 april a.s. van 12.30 - 14.00 uur in de foyer van de schouwburg. I Na een strenge winter en een nat en koud voorjaar heeft het „Winkelcen- I trum Venray" voor de komende weken weer verschillende aktiviteiten op het programma staan. Zoals reeds eerder gemeld, verleent het winkelcentrum volop medewerking i aan de jubileumviering van Euterpe, door middel van een etalage-wedstrijd, j De deelnemersformulieren moeten mor gen vrijdag 26 april zijn ingeleverd bij I het VVV kantoor aan de Grote Markt. Op dinsdag 30 april is het winkelcen trum weer een van de sponsors van de inmiddels traditionele Oranje loop. Op zaterdag 11 mei vinden de meiboomfeesten weer in het centrum plaats. Ditmaal dus niet op de eerste maar op de tweede zaterdag van mei. Dit ï.v.m. de dodenherdenking. Daags er na, zondag 12 mei is het I moederdag. Zoals gewoonlijk wil het Winkelcentrum dan de eerst aangegeven baby die op die dag wordt geboren, in het zonnetje zetten. Figuurlijk dan wel te verstaan. De gelukkige baby van het vorig jaar krijgt ook weer een verjaar dagstaart. 's Woensdags erna, 15 mei wordt er op het Henseniusplein weer een grote kindermarkt georganiseerd. Op vrijdagmiddag 17 en zaterdag 18 mei houdt het winkelcentrum weer bra derie. Het geheel zal uiteraard weer mu- sicaal worden omlijst, Gepoogd zal worden - door een betere planning van i de verschillende modeshows - „filevor ming" in de Grotestraat zoveel mogelijk te beperken. Tot zover de aktiviteiten voor de' maand mei. Voor juni staat voor het eerst een asperge-weekend op het pro gramma, georganiseerd door Horeca Centrum Venray. Verder in juli 'n fietsvierdaagse en zo merfeesten om dan in september weer te besluiten met een straatfestival. Uiteraard komen wij op deze aktivi teiten nog nader terug. Voor alle soorten KOOL- en SLAPLANTEN kunt U terecht bij: Plantenkwekerij Krekelkamp 3 Wanssum Tel. 04784-1629 De Coördinatoegroep Centrumfunc tie Venray, waarin de vereniging van Zelfstandige Ondernemers, de Winkel iersvereniging, de VVV en Horeca Centrum Venray samenwerken, is niet zo gelukkig met de huidige winkelslui ting op dinsdag. Die winkelsluiting op dinsdag is een gevolg van het houden van de markt op maandagmorgen. Over hel algemeen zijn in het hele land echter de winkels op maandagmorgen (en middag) gesloten. Aansluiting bij die landelijke situatie lijkt, vooral gezien het toenemend eco nomisch belang van het toerisme voor 1 de regio, de centrumfunktie van Venray ten goede te kunnen komen. Daarom onderzoekt de coördinatie groep momenteel de mogelijkheden om te komen tot een verplaatsing van de Venrayse weekmarkt naar een andere dag. De keus is daarbij gevallen op de woensdagmorgen omdat er dan in de omgeving nog geen markten gehouden worden. Tot dit onderzoek behoort ook het in ventariseren van de meningen van de betrokken groepen belanghebbenden. De leden van de winkeliersvereniging hebben zich inmiddels al met een twee derde meerderheid uitgesproken voor winkelsluiting op maandag(morgen) en verplaatsing van de markt. De coördinatiegroep gaat nu in de ko mende week ook de mening peilen van de overige winkeliers in het centrum, en zij gaat tevens het winkelpersoneel enquêteren. Voor deze laatste groep be tekent de huidige situatie een versnippe ring van de vrije dagen over de week, dus winkelsluiting op maandagmor gen) en verplaatsing van de markt naar woensdagmorgen zou ook voor het winkelpersoneel verstrekkende gevolgen hebben. AUTOBANDEN ACCU'S SCHOKDEMPERS 2 daarom! UW SPECIALIST1' 'flllHIIIIIIII BffRKfNS BANDCN VENLO VENRAY HELDEN Straelseweg 23 Venlo 077-18347 Roggelseweg9 Helden 04760-2163 ^Zuidsingel 6 Venray 04780-82374 Het is natuurlijk onredelijk te veron derstellen, dat de K.R.O. de uitzending van de Mis uit de St. Petrus Bandenkerk zou hebben willen gebruiken voor een soort „Venray Promotion". Maar het is zo menselijk om tóch bij het volgen van de televisiemis uit Venray te hopen op iets specifieks Venrays. Alle ingrediënten lagen voor de tele visiemakers binnen handbereik. Men was te gast in een laat-gotische kerk, een van de grootste in Nederland een kerk in het bezit van een zeer belangrijke collectie Nederrijnse beel den uit de 15e en 16e eeuw (o.a. van de Meester van Varsseveld). Dr. F. Gorissen, oud-stadsarchivaris van Kleef, schreef in 1966 in Maasland: „Het beeldhouwwerk In de kerk van St. Petrus' Banden is een reis naar Venray waard." Maar de televisie liet niets zien van deze unieke beeldenschat. Maar ook niets van de 16e eeuwse doopvont en de 17e eeuwse preekstoel. Zelfs de Wanneer de bouwplannen voor het centrum van Venray doorgaan, ziet het er somber uit voor de Venrayse kermis. Hierover schreven wij vorig jaar reeds, toen verwacht werd dat deze zomer al het Gouden Leeuwterrein zou worden bebouwd met een meubelzaak en een bank. Toen lag ook voor de hand dal „binnen afzienbare tijd" gestart zou worden met de uitvoering van de Rose Vlek, waardoor er geen plek meer zou zijn voor de wagens van de kermis exploitanten. De soep van toen behoefde echter niet zo heet te worden geconsumeers ais zij werd opgediend, want in augustus a.s. zijn alle terreinen van weleer nog be schikbaar voor de jaarlijkse kermis. Ma&r, het moment waarop de bouw plannen voor het Gouden Leeuwterrein en de Rose Vlek kunnen worden gerea liseerd komt steeds dichterbij. Vandaar, dat de gemeente naarstig aan het zoeken is naar een alternatief terrein. Uit de meerjarenbegroting voor de jaren 1985 t/m 1989 blijkt, dat het college een oplossing meent te hebben gevonden. Als prioriteit staan aangegeven de „herinrichting van het Schouwburg plein en het parkeerterrein aan de Julianasingel (achter de Muziekschool) in verband met de kermis „voor een bedrag van 265.000, RAAD TEGEN Ofschoon de gemeenteraad zich pas in juni definitief zal uitspreken over de meerjarenbegroting en de prioriteiten lijst, werd het dinsdagavond toch wel heel duidelijk, dat de gemeenteraad zich tegen deze uitgaaf keihard zal verzetten. Vrijwel alle frakties hadden geen goed woord voor deze prioriteit. Wel was men van mening, dat de kermis in Venray moest blijven. Maar dat mocht zeker niet ten koste gaan van het schouwburgplein. Hoewel 't soms Makelaars- en Taxatatiekantoor Zei Uw huis bij ons in de verkoop. Bij geen resultaat geen kosten Stationsweg 7b. Venray. tt leek dat men meer tegen was vanwege de hoge kosten, dan voor het behoud van het plein. Er bleef voor wethouder W. Claes- sens derhalve, niet veel over dan te be loven deze zaak nog eens nader onder de loep te nemen en de haalbaarheid te bekijken van het gelanceerde idee de kermis in de toekomsUe houden op de parkeerterreinen bij het gemeentehuis. SCHOUWBURGPLEIN In het begin van de zeventiger jaren lag het schouwburgplein er bij als een „maanlandschap": een hobbelige zand vlakte, dat als parkeerterrein dienst deed. Een groep particulieren, verenigd in „Venray Promotion" beijverde zich om met behulp van gelden uit het bedrijfs leven, het plein aan te kleden. Ook de gemeente zelf heeft geld gestoken in de aankleding van het schouwburgplein. De bekende luifels werden gebouwd, er kwamen vitrines waarin het zakenleven zich kon presenteren, beplanting werd aangelegd en er kwam zelfs een fontein. Bovendien kwam er een podium, in de hoop dat er op zomeravonden werd gemusiceerd en een schaakboord, waar voor door de Technische School „levensgrote" schaakstukken werden gemaakt. De eerlijkheid gebiedt te zeggen, dat het schouwburgplein nooit optimaal is benut. Te hooi en te gras zijn hier aktivitei ten georganiseerd, zoals straattheater of een muziekuitvoering. De schaakstuk ken zijn nooit op het bord gezet, de fontein is afgebroken evenals de meeste vitrines. VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 8% - 15/20 jaar vast unieke laat-gotische koperen lessenaar moest deze ochtend plaatsmaken voor een amorfe houten gevalletje waarvan er dertien in een dozijn voorkomen. Andere zo voor de hand liggende ingrediënten waren het orkest en het koor, dat muzikale medewerking gaf aan deze Eucharistieviering. De Ko ninklijke Harmonie „Euterpe" met de respectabele leeftijd van 125 jaar en het Venrays Mannenkoor dat zijn 75e ver jaardag vierde. Naar onze mening toch twee gezelschappen waarop toch wel eventjes de aandacht had mogen worden gevestigd. Zo uit het niet verscheen daar plots als eenzame figuur op een verlaten zangkoor een vrouw met een prachtige stem in het beeld tegen de achtergrond van het prachtige orgel. Mèt de kijkers in het land bleven zelfs de Venrayers on kundig van de identiteit van deze uitste kende soliste. Voor degenen, die het weten willen: het was mevr. B. M. Schoonbrood uit Venlo, zangdocente aan de Venrayse muziekschool. Dit had bij de „aftiteling" rustig ver meld mogen worden, evenals de titels van de stukken, welke de harmonie tijdens het communie-uitreiken en als „toegift" bracht. Het eerste werk was van Berceuse van Jocelyn, terwijl de uitzending werd afgesloten met „Ich bete an die Macht der Liebe". Ondanks de uitstekende orkestratie, zang en solo, de zeer goed verzorgde lezingen door mevr. Tiny Verbeek-Vol- lenberg en Louis Truyen en de pakken de preek van deken Theunissen, kwam het geheel bij de kijker toch wel erg statisch over. Er was weinig variatie in het beeld omdat de camera's te weinig „switchen" waardoor te veel dezelfde personen in beeld kwamen. Men moet echter de achtergronden kennen om begrip te kunnen opbrengen voor een televisieuitzending, zoals deze zondag vanuit Venray in de Nederland se huiskamers werd gebracht. Normaal komen de Eucharistievie ringen op zondagmorgen vanuit de kerk van het Omroeppastoraat in Amers foort, waar alle televisiefariliteiten vast aanwezig zijn. In de Venrayse Grote Kerk moesten complete steigers worden opgebouwd voor b.v. de belichting en de opstelling van de camera's. Dat daardoor het manoeuvreren met de camera's in het gedrang komt, laat zich gemakkelijk denken. Alhoewel wij als leken met 'n hand camera toch wel enige shots hadden kunnen schieten.... Overigens was het bij de harmonie en het mannenkoor bekend, dat er niets zou kunnen worden gedaan aan „Ven ray Promotion". Bij de K.R.O. stond het uitzenden van een Eucharistievie ring voorop. De kontakten met de K.R.O. dateren al van een jaar geleden. Na aanvanke lijke weigeringen heeft men uiteindelijk tóch besloten tot het maken van een uit zending van een Eucharistieviering in Venray. Dat deze samenviel met de ver jaardagen van Euterpe en Venrays Mannenkoor was dus puur toevallig heid. DE MOOISTE VOORJAARSCOLLECTIE VINDT U BIJ Grotestraat 2 Venray tel. 10943 Gasthuisstraat 28 Venlo tel. 077-41960 Dit weekend viert de Koninklijke Harmonie Euterpe haar 125-jarig bestaan. Het programma van deze feestelijke gebeurtenis mag intussen bekend zijn. Euterpe" wil dit bijzonder jubileum vieren met ge heel Venray. Ondergetekenden brengen hiermee de uit nodiging van onze Harmonie tot mede-viering nog eens speciaal onder uw aandacht. De Koninklijke Harmonie Euterpe vervult een zeer belangrijke culturele en maatschappelijke functie in onze samenleving. Wat de maatschappelijke functie betreft is het goed te weten dat een lid van Euterpe" gemiddeld 70 uur per jaar dienstbaar is aan de gemeenschap. Wij hopen dan ook dat de Venrayse bevolking in y grote get alen gevolg zal geven aan de invitatie van Har monie Euterpe tot bijwoning van de viering van haar 125-jarig bestaan. Het komitee van aanbeveling Mr. H.J.M. Defesche, Burgemeester J.A.A. van Oers Wethouder onderwijs en culturele zaken L.A. Theunissen Deken E.J. Knoet Voorzitter Industiële Club L.M.M. Laurensse Ere-President Euterpe C.J. Reijnders Voorzitter Vereniging van Zelfstandige Ondernemers J. Strijbosch Voorzitter Gemeentelijke Federatie van Muziekverenigingen Zoals wij U vorige week uitgebreid berichtten, maakt de Koninklijke Har monie Euterpe zich op, om a.s weekend haar 125-jarig bestaansfeest te vieren. Euterpe heeft zich ten doel gesteld om dit jubileum te vieren samen met de gehele Venrayse bevolking en heeft daartoe vele bestaande en nieuwe vrienden uitgenodigd voor een gratis jubileumconcert. De Harmonie kan zich gelukkig prijzen met een overgrote belangstelling zoals uit de aanmeldingen blijkt. Daarom zal het voornemen om op Koninginnedag een extra uitvoering van het jubileumconcert te laten plaatsvin den, ook daadwerkelijk worden uitge voerd. Diegenen, die op zaterdag niet meer terecht kunnen of verhinderd zijn, worden dus alsnog in de gelegenheid gesteld om op Koninginnedag om 20.15 uur in de foyer van de schouwburg, hetzelfde programma bij te wonen. NIEUW VAANDEL Tijdens het gratis jubileumconcert van zaterdagavond zal het comité van aanbeveling, hierboven genoemd, het door hen geschonken vaandel aan Euterpe aanbieden. Het vaandel is ont worpen door notaris Kooien, de presi dent van de harmonie. In de plechtige Eucharistieviering van zondag a.s. zal dit vaandel worden ge zegend. Zoals men weet is deze eucharistie viering een herhaling van de vorige zondag via de televisie uitgezonden kerkdienst uit de Grote Kerk. Zowel Euterpe als Venrays Mannenkoor ver lenen weer hun muzikale medewerking. STERTOCHT Op zaterdagmiddag vanaf 14.00 uur zal Euterpe zich op straat presenteren in haar nieuwe uniformen. Op die middag zal het centrum van Venray een waar muzikaal centrum zijn. Liefst acht muziekkorpsen zullen een mars door het centrum maken en begeleiden Euterpe van de Schouwburg naar het Raadhuis, alwaar Euterpe en haar bui tenlandse gasten Musikverein Dip- perz officieel ontvangen worden door het gemeentebestuur. Zes zusterverenigingen uit de kerk dorpen zullen daartoe samen met het showkorps „St. Petrus Banden" vanaf omstreeks 13.00 uur „vanuit alle wind richtingen opmarcheren naar de schouwburg. De deelnemende korpsen en de te volgen route zijn hieronder vermeld. Op de terugweg vanaf het Raadhuis zal Euterpe op diverse plaatsen in het centrum halt maken en een serenade verzorgen. Euterpe verwacht uiteraard ook, dat vele inwoners gevolg zullen geven aan haar oproep om op zondag v.a. 12.30 uur de receptie te bezoeken, zodat zal blijken, dat deze keer Euterpe ook op Venray kan rekenen. Stertocht-route van elk der muziekge zelschappen: 1. Fanfare „Dorpsklank" Castenray: Startplaats: Sporthal de Wetteling. Route: Zandakker, Schutsboom, Ven del, St. Antoniusstraat, Paterslaan, Pa- tersstraat, Henseniusplein, Schouw burgplein. 2. Fanfare „St. Oda", Merselo: Startplaats: Parkeerplaats bij het zwem bad. Route: Hoopweg, Merseloseweg, Helfrichstraat, Kempweg, Schouwburg plein. 3. Harmonie ,,St. Catharina" Lcu- nen-Veulen-Heide. Startplaats: Ter hoogte van het Politiebureau. Route: Leunseweg, Beukenlaan, Vlierstraat, Prinses Beatrixstraat, Prins Bernhard- st.aat, Poststraat, Henseniusplein, Schouwburgplei n 4. Fanfare „Ons Genoegen" Oirlo. Startplaats: Prot. Chr. School „De Hommel". Route: Oostsingel, (weste lijke Parallelweg), Prins Bernhard- straat, Kolkweg, Wilhelminastraat (Ju lianasingel oversteken), Grotestraat, Passage, Schoolstraat, Schouwburg- 5. Harmonie „Sub Matris Tutela" Oostrum. Startplaats: Parkeerplaats tussen Raadhuis en Ursulaschool. Rou te: Raadhuisstraat, Hofstraat, Grote Markt, Marktstraat, Hoenderstraat, Langeweg, Merseloseweg, Schouwburg plein. 6. Muziek- en Majoretten Showkorps „St. Petrus Banden" Venray. Start plaats: L.T.S. Route: St. Jozefweg, Be- vrijdingsweg, St. Ursulastraat, Tol straat, Overloonseweg, Eindstraat, Schoolstraat, Schouwburgplein. 7. Fanfare „De Peelklank" Yssel- steyn. Startplaats: Winkelcentrum Vel- tum. Route: Veltumse Kleffen, Molen pad, Kennedyplein, Helfrichstraat, Kempweg, Schouwburgplein. Gezamenlijke tocht naar het gemeen tehuis: Route" Schouwburgplein, Henseniusplein, Grotestraat, Hofstraat Raadhuisstraat. (onder voorbehoud) 8.30 uur Herauten kondigen de feestdag aan. 8.45 uur Opening zaalvottbaltoernooi in sporthal de Wetteling 09.00-19.00 uur tournooiwedstrij- den. 19.30-20.30 uur finalewedstrijden om de 3e en 4e, en le en 2e plaats. Vanaf 19.00 uur tussen de wedstrijden een optreden van DSV. 9.00 uur Tafeltenniswedstrijden in het tafeltenniscen- trum Kiosk la (naast Foekepot) 09.00-10.00 uur inschrijven vanaf 10.30 uur wedstrijden 10.30 uur Aanvang wedstrijden stijldansen in Dan scentrum Janssen, Raadhuisstraat. 10.30 uur Feestelijke bijeenkomst in het raadhuis van de gemeente voor genodigden en gedeco reerden. 11.30 uur Aubade voor het raadhuis door de Konin klijke Harmonie Euterpe". 13.00 uur Oranje voetbaltoernooi. Sportpark „De Wieën" A- elftallen van Ysselsteyn, Venray, Oirlo, Castenray, Leu nen en Oostrum 14.45 uur finalewedstrijden Sportpark „De Heesakker", Oirlo: B- elftallen van Holthees, Merselo, Oirlo, Ven ray, Castenray, Oostrum, Leunen en Ys selsteyn. 16.15 uur finalewedstrijden. Sportpark „De Spar", Oostrum: C- elf tallen van Oostrum, Venray, Oirlo, Merse lo, Leunen en Ysselsteyn. 15.45 uur finale wedstrijden. Sportpark „De Vloet", Merselo: D- elf tallen van Castenray, Holthees, Merselo, Venray, Oostrum, Leunen en Oirlo. 15.30 uur finalewedstrijden. Sportpark ,,'t Klaverblad", Leunen: E- eiftallen van Oirlo, Leunen, Oostrum, Mer selo, Venray en Castenray. 14.45 uur finale wedstrijden. Sportpark „De Halt", Holthees: F- elf tallen van Holthees, Merselo, Leunen en Venray. 13.00 uur Fietscroswedstrijden op de baan in Vlakwa ter. 13.00-13.30 uur inschrijven. 13.30-14.00 uur trainen. 14.00-16.30 uur wedstrijden. 16.30 uur Prijsuitreiking op de crossbaan. 13.30 uur Jeu de Bouleswedstrijden in Vlakwater m.m.v. JBC Venray '80, vrije deelname. 13.30 uur Scouting demonstraties in Vlakwater. 13.30 uur Midgetgolfwedstrijden op de baan bij het restaurant Vlakwater. 13.30- Schaak- en damwedstrijden op het 17.00 uur schouwburgplein m.m.v. Schaakvereniging Venray en Damvereniging Venray (bij slecht weer in de schouwburg). 14.00 uur Kinderrommelmarkt nabij de Perdstal aan de kempweg. 14.30-15.00 uur opluistering door net jeugdorkest van de Koninklijke Harmonie Euterpe". 14.30 uur Koninginneloop door het centrum van Ven ray m.m.v. Atletiekvereniging Venray. Vanaf 14.30 uur inschrijven in de schouw burg. .15.30 uur scholierenloop 9 en 10 jarigen; 11 en 12 jarigen. 15.45 uur scholierenloop 13 en 14 jarigen; 15 en 16 jarigen. 16.15 uur Grote trimloop vanaf 17 jarigen. 17.30 uur Prijsuitreiking in de Schouwburg 15.00- Politiehondendemonstratie op het terrein 15.30 uur Vlakwater. 19.30 uur Bridgedrives in restaurant Vlakwater, Kempweg, en gastencentrum wieënhof, Leunseweg m.m.v. Bridgeclub Doublet en beginnersclub. 20.30 uur Oranjebal in Danscentrum Janssen, Raad huisstraat. Aan alle in Venray wonende gedecoreerden. Ter gelegenheid van Koninginnedag 1985 wordt op dinsdag 30 april a.s. des voormiddags om 10.30 uur een feestelijke bijeenkomst gehouden in het raadhuis voor degenen, die Koninklijk onderschei den zijn. Alle reeds gedecoreerden zijn daarbij uitgeno digd. Voor zover U eventueel geen uitnodiging ont vangen hebt, willen wij gaarne langs deze weg ook U uitnodigen. Om 11.30 uur zal de Koninklijke Harmonie Euterpe" een muzikale hulde brengen aan alle ge decoreerden vóór het raadhuis. Bij voorbaat heten wij U welkom. Burgemeester en wethouders van Venray, Mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Venray, april 1985.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 1