feeót ramma wie de jeuyd lieert, heeft de toehomót „Euterpe" een deel van de •Venrayse gemeenschap pr°9 Dat „Euterpe" ook nu nog zeer intens betrokken is bij datgene wat in Venray ge beurd, moge ondermeer blijken uit on derstaande summiere overzicht uit het jaar-, verslag van 1984. - Op 13 januari 2 serenades, aan een gou den bruidspaar en een biljartkampioen. - Zaterdag 14 januari een concert met de Harmonie uit Heel in de schouwburg. - Zondag 19 februari joekskapellenfestival. - Tijdens de carnavalsdagen werd meege daan aan de kinderoptocht op zondag en de grote optocht op carnavalsmaandag. - De drumband verleende op 18 mart mede werking aan een drumbandtreffen te Wanssum. - Zaterdag 7 april een uitwisselingsconcert met de harmonie uit Reuver. - Op 15 april een zondagochtendconcert in de schouwburg. - Op zaterdag 28 april een drumbandfesti val te Holthees. - 29 april een zondagochtendconcert door de jeugdharmonie van Euterpe. - Koninginnedag 30 april muzikale opluiste ring door het jeugdorkest tijdens de rom melmarkt en aubade Euterpe op het ge meentehuis. - Op 1 mei voor dag en dauw er op uit om diverse autoriteiten en bestuursleden de tra ditionele aubade te brengen en het planten van de 1 mei bomen. - Op 4 mei werd de plechtige dodenherden king in de Grote Kerk met aansluitend kranslegging bij het monument aan het kerkpad. - Vrijdagavond 18 mei vierde M.M.S.K. Petrus Banden het zilveren jubileum en bracht Euterpe uiteraard een serenade. - 's Avonds werd deelgenomen aan een drumbandfestival te Stevensbeek. - Het harmoniekorps bracht diezelfde avond een serenade bij een gouden bruidspaar. - Op de zondag 20 en 27 mei werden de communiecanten respectievelijk naar de kerk gebracht terwijl in de Petrus Banden Kerk tevens de kerdienst muzikaal werd op geluisterd. - De jeugdharmonie deed intussen hetzelfde in de wijk Brukske en was tevens present op de muziekfeesten te Merselo tijdens de Play-Inn. - Défilé op zondagmiddag 17 juni aan het slot van de jeugdvierdaagse. - Donderdagavond 21 juni een zomera vondconcert tijdens de picknick van de be jaarden nabij Schuttersveld. - Zondagmorgen 24 juni begeleiden van ne omist Vredeskerk naar Vlakwater voor re ceptie. - 29 juni ojb openluchtconcert op de markt. - De drumbdhd trad op zondag 30 septem ber aan te Wanssum tijdens een drumband festival. - Op zondag 7 oktober een uitwisse lingsconcert te Blerick. - De viering van 40 jaar bevrijding werd op Vrijdag, 26 april 1985. 17.00 uur: Ontvangst door de leden van „Euterpe" van haar gasten: de Mu- sikverein Dipperz (Fulda) in de „Perdstal". 20.30 uur: Interne feestviering in Restaurant „Vlakwater" van leden en familiele den van Euterpe" en Brüderschaft- trinken met gasten uit Dipperz. Zaterdag, 27 april 1985 10.00 uur: Dipperz Rondrit door omgeving Venray, waarin opgenomen: Bezoek aan champignonkwekerij. (Onder voorbehoud) bezoek aan Na tuurpark ,,De Grote Peel". Winkelen in centrum van Venray. Gezamelijke maaltijd. 13.30 uur: Dipperz Deelname aan de Stertocht naar schouwburg Venray, gezamelijk met: Fanfare ,,De Peelklank" uit Ysselsteyn. Harmonie ,,Sub Matris Tutela" uit Castenray. Harmonie ,,St. Catharina" uit Leunen Fanfare ,,Ons Genoegen" uit Oirlo. Fanfare ,,St. Oda" uit Merselo. Muziek en Majoretten showkorps ,,St. Petrus Banden" uit Venray (onder voorbehoud) Welke ieder vanuit een der windstreken opmarcheren naar de schouwburg. 14.00 uur: Euterpe en Dipperz: Muzikale mars door centrum Venray van alle muziekkorpsen, waarbij Euterpe" zich presenteert in haar nieuwe uniformen. 14.00 uur: Officiële ontvangst op het Gemeente huis van Koninklijke Harmonie Euterpe" en Musikverein Dipperz- met familieleden door het gemeentebestuur. 16.00 uur: Dipperz: Vertrek per bus voor bezoek aan Be graafplaats in Ysselsteyn, alwaar kranslegging en muziek plaatsvindt. 16.15 uur: Euterpe: Muzikale opluistering b.g.v. de opening der tentoonstelling „Geschiedenis van de Muziek in Venray" in het Freulekeshuus aan de Eindstraat te Venray. 16.30 uur: Euterpe: Mars door centrum van Venray met serenade op diverse haltes 20.15 uur: Aanvang van gratis jubileumconcert van populaire en populaire-klassieke muziek in de schouwburg te Venray, uitgevoerd door orkest en drumband van „Euterpe" o.l.v. Pierre Steyvers en Fer van Els Aanbieding van het nieuwe vaandel. 22.00 uur: Feestavond in de feestelijk versierde foyer van de schouwburg voor alle deelnemers en bezoekers wan het concert. Versiering van podium, zaal en foyer geschiedt door Piet Hermans e.c. en Tuincentrum Thuylshof. Huldiging van de jubilarissen Muzikale begeleiding: „De Hosbengels" uit Deurne. Zondag, 28 april 1985 11.00 uur: Plechtige Eucharistieviering in de Petrus Banden kerk te Venray met muzikale opluistering van Euterpe" en „Venrays Mannenkoor". Dit is een herhaling van de Plechtige dienst van 21-4 welke op de TV werd uit gezonden. Inzegening van het nieuwe vaandel. 12.30 uur: Aanvang receptie door het bestuur van Euterpe" in de foyer van de schouwburg voor de gehele Venrayse bevolking. 14.00 uur: Einde receptie, waarna gezellig samenzijn met muziek van de „Hofkapel" 16.00 uur: Uitzwaaien van gasten uit Dipperz en einde officiële viering feestweekend. het Engels kerkhof muzikaal opgeluisterd evenals de plechtige dodenherdenking op zondag 28 oktober begraafplaats Boschhui zen. - Zondag 4 november gemeentelijk muziek- toernooi te Ysselsteyn. - St. Nicolaas werd muzikaal ingehaald op 17 november. - Een gouden bruidspaar werd op dinsdag 27 november muzikaal verrast. Uit het bovenstaand blijkt dat een lid van Euterpe gemiddeld per jaar zo'n 70 uur dienstbaar is aan de gemeenschap - dat is toch niet weinig. Om dit allemaal te kun nen, kost nog eens gemiddeld 90 uur repeti- tietijd per jaar.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 20