PEEL EN MAAS Tafeltenniscentrum wordt geopend LEXIBELE HULP VAN „DE GEZINSZORG" 25 jaar JUDO-VERENIGING meesterschilders in venray telefoon 82810 JOS VAN ES co cor|!l ïïsïïse: Goochelmiddag voor kinderen t.m. 8 jaar Informatie contactavond borstkankerpa- tiënten Venray Play Backshow en sound-mix test Rijk blijft deelnemen in het verlies bij gemeente garanties Voorlichting over de opleidingen en beroepen in de gezondheids zorg Auto - Carrosserriedelen .Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b.v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 DONDERDAG 11 APRIL 1985 N,. 15 HONDERDENZESDE JAARGANG Het is zover. Na jarenlange voorbe reiding, en na een bouwperiode van een halfjaar, zal het tafelte"niscentrum van Red Stars komende zondag 14 april officieel geopend worden. Een periode van keihard werken ligt dan grotendeels achter de rug. Door de enorme inzet van de leden, maar ook door de enthou siaste inzet van niet-leden, is er een hal gebouwd waarop men terecht trots is. De opening zal natuurlijk met de no dige festiviteiten gepar.r van. De ver eniging heeft om een ei. -nder luister bij te zetten een feest week op touw gezet. Het begint allemaal op zondag met de officiële opening. De heer Hilhorst, lid van Gedeputeer de Staten van Limburg, zal deze ver richten. Dat zal om 13.30 uur gebeu ren. Van 14.30 tot 16.30 uur vindt dan een receptie plaats waarbij het dagelijks bestuur en de bouwcommissie namens de vereniging zullen recipiëren. Op maandagavond vanaf 19.00 uur is hel ÓPEN HUIS. Iedereen die wil kan dan de hal bezichtigen, zelf tafeltennis sen, demonstraties bekijken etc. Op dinsdagavond wordt er een meer kamp door gehandicapten gespeeld. Aan deze in samenwerking met de I.S.V. georganiseerde 4-kamp zullen verschillende deelnemers aan de olym pische spelen voor gehandicapten mee doen. Het loont zich zeker de moeite om dan te komen kijken. Aanvang 19.30 uur. Op woensdag staat er een tafeltennis- instuif voor de jeugd van Brukske op het programma. Zij kunnen vanaf 14.00 uur vrijblijvend komen spelen onder deskundige leiding. 's Avonds zullen vanaf 19.30 uur 4 buitenlandse topspelers aantreden. De heren Hilton, Potton, Haldan en De Prophetis zullen een 4-kamp spelen. En tree voor deze avond is ƒ5,voor vol wassenen en 3,50 voor de jeugd tot 17 jaar. Op donderdag spelen de rekreanten van Red Stars, leden van de I.S.V. en deelnemers aan de bedrijfscompetitie een intern toernooi. De volwassenen uit de wijk Brukske kunnen op vrijdag vanaf 19.30 uur een klein toernooitje spelen. Inschrijving hiervoor is niet noodzakelijk. De zaterdag is helemaal gereserveerd voor de eigen leden. De jeugd kan 's middags deelnemen aan een spellenzes- kamp. Daarna zal er voor hen een film gedraaid worden. Om 19.30 uur start een feestelijk etentje waaraan alle leden die zich daarvoor hebben opgegeven kunnen deelnemen. Vanaf 21.00 uur tenslotte worden de festiviteiten besloten met een feest avond voor de senioren. In het kader van het 40-jarig bestaan van SV Venray heeft op zaterdagmid dag 20 april a.s. in het clubgebouw Den Boggerd aan de Sportlaan, een goochel middag plaats. De eerste voorstelling vindt plaats van 2 tot 3 uur. Alle jongens en meisjes kunnen, als zij niet ouder zijn dan 8 jaar, goochelaar Henk Linders uit Sevenum aan het werk zien. Het programma bestaat o.a. uit: goo chelen, buikspreken, wedstrijd, ballon- nenshow en parodie. Kaartjes voor deze middag zijn te koop voor slechts 1,Hiervoor krijgen de kinderen ook nog een verrassing. Ook de kaartverkoop heeft plaats in het clubgebouw. Men kan terecht: donderdag 11 april vanaf 18.00 uur; zaterdag 13 april tussen 14.00 en 16.00 uur zondag 14 april tussen 14.00 en 16.00 uur. Wilt U uw kinderen een leuke middag bezorgen, zorg dan tijdig in het bezit te komen van de vereiste entreekaarten. Helaas zijn er slechts een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. Op woensdag 17 april a.s. organiseert het Nazorgteam Venray voor de 5e maal een informatie/contactavond voor da mes die een borstamputatie hebben on dergaan, danwel met borstkanker zijn geconfronteerd. De avond begint om 20.00 uur en vindt plaats in Den Hoebert, Westsingel 1 te Venray. De avond is als volgt ingedeeld: 19.30 - 20.00 uur: ontvangst met koffie; informatiedeel van 20.00 tot onge veer 21.30 uur: welkomstwoordje door de heer T. van Gestel, Coör dinator van de groep; daarna houdt dr. van Tintelen, plastisch chirurge van het Canisius Ziekenhuis te Nij megen,. een inleiding over de moge lijkheden van Borstreconstructie na borstamputatie; zij zal daarbij ook een aantal dia's vertonen; zij zal in ruime mate gelegenheid geven om vragen te stellen; contactdeel ongeveer 21.30 tot maxi maal 23.00 uur: onder het genot van een kopje koffie kunnen er onder ling ervaringen, vragen, problemen en mogelijke oplossingen met elkaar worden uitgewisseld. I.v.m. het reserveren van de ruimte zouden wij het erg op prijs stellen als u even over uw komst (eventueel met echtgenoot, familielid of vri endin) te lefonisch contact opnam met één van onze teamleden 04780-83509 of 82972. Ook zonder telefonisch overleg bent U toch welkom. Tot ziens op 17 april a.s. Deze avond staat in het teken van de themamaand „zelfhulp/zelfzorg in Limburg" welke op 11 april begint en sluit op 11 mei a.s. Voor Noord-Lim burg is er een tentoonstelling van 27 april t/m 4 mei te Venlo (Openbare Bibiliotheek Begijnengang), waaraan ook onze groep medewerking zal verle nen. INBRAKEN In de meubelzaak Th. aan de Wil- helminastraat bleek te zijn ingebroken. Toegang was verkregen door forcering van een deur. Kassa en bureau's werden open gebroken. Er wordt slechts een klein geldbedrag gemist. Ook „Eurotapijt" kreeg onge wenst bezoek. En ook hier was toegang verkregen door forcering van een deur. Een geldkistje met bescheiden is ont vreemd evenals een schroefboormachi ne. Dieven bezochten een bedrijf aan de Nieuwhuisweg. Hier was toegang verkregen door een openstaand klap- raam. Er bleek alleen een klein geld bedrag verdwenen te zijn. In de dansschool aan de Raadhuis straat kwamen ongewenste gasten op een tijdstip dat er geen dansles gegeven werd. Ontvreemd werd een klein geld bedrag. Door forcering van een deur hebben onbekenden toegang verkregen tot een woning aan de Mr. de Haan straat te Leunen. Daar werd een video recorder ter waarde van enkele duizen den guldens ontvreemd. Door forcering van een raam in een deur, kwam ongewenst bezoek bin nen in een woning aan het Christoffel- kruid. Uit de woning werd een geldbe drag ontvreemd en diverse portemon- naies met enig geld. levens werd een radio-castte-recorder meegenomen. Via een niet goed afgesloten achterdeur werd toegang verkregen tot een woning aan de Florishof. Ook hier werd allen geld vermist. Op zaterdag 27 april 1985 om 19.30 uur wordt er in het wijkcentrum de Kiosk in Brukske een playbackshow en sound mix test gehouden. Kandidaten voor een van deze twee onderdelen kunnen zich opgeven op adres Beethovenstraat 8, 5802 GS Ven ray met vermelding van naam, adres, leeftijd, telefoonnummer. En natuurlijk het gekozen onderdeel. Er zijn leuke bekers te winnen in elke categorie. Voor inlichtingen bovengenoemd adres of tel. 04780 - 10008. Bij inschrijving kunt u ook toegangs bewijzen bestellen. I' Sinds 1 januari van dit jaar biedt de I Stichting Katholieke Gezinszorg Noor delijk Limburg aan cliënten de moge lijkheid van flexibele hulp, d.w.z. hulp i voor kortere tijd meerdere keren per I week, zowel overdag als 's avonds en in het weekend. Het heeft een lange tijd van voorbe- l reidinggekost. I Veel uitvoerende krachten hebben zich op de een of andere manier be schikbaar gesteld om flexibel te werken. Een aantal heeft inmiddels ook al enige j ervaring ermee opgedaan. I Het gaat nu vooral om de hulp die voor 's avonds of in het weekend nodig is. Flexibele hulp overdag voor 1 a 2 uur per keer blijkt al zo vaak voor te komen, dat deze manier van werken bij ons al bijna ingeburgerd is. Ondanks dat men nu pas enkele maanden bezig is en nog nauwelijks be- kendheid heeft gegeven aan deze nieuwe mogelijkheden, blijft er een grote j? behoefte aan bestaan. In de maanden januari en februari is i bij 10 cliënten met avond- en/of week- jj endhulp geholpen. In 3 van deze 10 situaties was ook hulp in het weekend j nodig. In de overige 7 situaties alleen 's morgens voor 8 uur of 's avonds na 6 l uur. In 3 gevallen betrof het bejaarde t cliënten; de andere waren gezinnen met f kinderen. Intussen is hel aantal cliënten met avond/weekendhulp gestegen lot 18. Hulp 's morgens was een aantal keren nodig voor de opvang en de verzorging van kleine kinderen i.v.m. de vroege werktijden van de man. Hetzelfde speelde 's avonds na 6 uur, meestal tot de thuiskomst van de man. In 2 gevallen was ook 's zaterdags hulp nodig ter ont lasting van het gezin bij de verzorging van een ernstig zieke. Bij de bejaarde cliënten ging het vooral om hulp bij het naar bed gaan. Zoals verwacht werd, gaat het bij avond- en weekendhulp vooral om ver zorgende taken. Om enig idee te geven om wat voor hulpvragen het gaat, wil de Stichting hier graag een hulpverlening wat nader beschrijven. Daarbij is de situatie van de cliënt zo veel mogelijk onherkenbaar gemaakt. Aan het betrokken echtpaar werd door ons al hulp gegeven. De man was thuis herstellende van een zware opera tie. De hulp overdag was nodig om de vrouw in de gelegenheid te stellen haar man te verzorgen. Door een ongeluk kige val brak de vrouw echter haar been, zodat beiden in bed kwamen te liggen. Het echtpaar pakte de situatie heel laconiek op, maar had toch op verschil lende momenten van de dag hulp nodig. Een buurvrouw kon wel regelmatig even binnenlopen, maar voor haar was het te moeilijk om de gehele verzorging op zich te nemen. De afspraak werd gemaakt dat naast de vaste hulp van 's morgens, ook hulp werd geboden tussen 5 en 6 uur 's avonds voor hel avondeten en de ver zorging voor de nacht, en op zaterdag en zondag ook tussen 10 en 12 uur 's morgens en eveneens van 5 tot 6 uur 's avonds. Deze hulp werd door drie verschillen de uitvoerende krachten gegeven, die een gezamenlijk dienstrooster hadden opgesteld. Zodra de vrouw is opge knapt, zullen de tijden daarop aange past worden. Voor dit echtpaar was de flexibele hulp een uitkomst. Wellicht zou zonder die hulp een heropname van de man in het ziekenhuis noodzakelijk zijn ge weest. Zoals uit de huidige voorbeelden Op grond van een aantal overwegin gen heeft de staatssecretaris van volks huisvesting, ruimtelijke ordening en mi lieubeheer besloten om een nieuwe rege ling in te voeren inzake het verlenen van geldelijke steun voor het in eigendom verkrijgen van een nieuwe woning. In de Beschikking geldelijke steun ei gen woningen 1984 is deze regeling neer gelegd. Als belangrijkste argument om zijn beleid aan te passen, voert hij aan dat de huidige inkomensontwikkeling en het toekomstig perspectief, daarbij betrokken de tendens van en het treven naar arbeidsduurverkorting, niet langer een uitganspunt van individuele inko- mensgroei rechtvaardigt. Een gestage verhoging van de woonlast voor de eigenaar-bewoner als gevolg van een af braak van de jaarlijkse subsidie acht hij dan ook niet langer meer verantwoord. Voorts geeft hij aan dat het van groot belang is om goedkoper en vooral ook qua kosten gedifferentieerder te gaan bouwen, zodat de kosten van het ver- blijkt, is avond- en weekendhulp geen luxe maar echte noodzaak als men cliënten zo lang mogelijk in hun thuis situatie wil helpen. WIJKBEJAARDEN- V ERZORGINGINGSPROJECTEN ln deze instelling wordt op drie plaatsen gewerkt in wijkbejaardenver- zorgingsprojecten. Dit gebeurt in Ven ray rond Het Schuttersveld. Verder nog in Gennepen Tienray. Doel van deze projecten is om aan bejaarden die in concentraties, zoals aanleunflats, bejaardenwoningen enz., wonen een hulpaanbod te doen dal heel direct is toegesneden op de concrete hulpvraag van de bejaarden. Er worden dezelfde taken verricht als bij de tra ditionele hulp, dus huishoudelijke, ver zorgende en begeleidende laken. De in dicatie gebeurt echter meer op taken dan op dagdelen. Voor bejaarden kan b.v. 5 keer per week een uur hulp beter aansluiten bij hun behoefte dan 2 hele dagdelen per week. De zorg van zo'n „wijk" ligt in han den van een team van enkele wijkbe- k rijgen in eigendom van een woning in een betere verhouding komt te staan tot het inkomen. ANDERE OPZET Ten aanzien van de subsidie heeft de staatssecretaris voor een geheel andere opzet gekozen. In het vervolg zal een jaarlijks gelijkblijvende bijdrage wor den verstrekt, waarvan de contante waarde vooraf, afhankelijk van het in komen is bepaald. Deze wijze van subsi diëren stelt de koper in staat om een deel van zijn hypotecaire geldlening af te zonderen. In de opzet van de garantieverlening heeft de staatssecretaris geen wijziging aangebracht. Onder dezelfde voorwaar den en bepalinen als in de Beschikking geldelijke steun eigen woningen 1979 zal hij deel blijven nemen in het verlies van een door de gemeente verstrekt garan tie. Door de invoering van deze nieuwe regeling is de Beschikking geldelijke steun eigen woningen 1979 komen te vervallen. Op basis van die regeling kan dan ook geen garantie meer afgegeven worden. Vandaar dat b. en w. de raad voorstellen om de garantieverlening nieuwbouw woningen te baseren op de Beschikking geldeljke steun eigen wo ningen 1984. Ter bescherming van de privacy van de aanvragers alsmede in verband met een snelle afwikkeling wordt voor gesteld het college te machtigen de indi- viuele aanvragen af te werken. jaardenverzorgsters/helpsters, die on der leiding staan van een leidinggeven de. Samen zorgen zij voor de planning en de onderlinge taakverdeling. Een be jaarde krijgt op deze wijze wel met enkele uitvoerende krachten te maken, maar het blijft een vaste groep, zodat de vertrouwdheid en herkenbaarheid, wat heel belangrijk is, gehandhaafd wordt. Voordeel voor de bejaarden is dat men veel meer hulp op maat krijgt. Voordeel voor de uitvoerende krachten is dat zij veel meer betrokken worden bij de verdeling van de laken. Zij hebben een grotere verantwoordelijk heid, uitgaand van de gedachte, dat je de verantwoordelijkheid voor de uit voering zo dicht mogelijk bij het veld moet leggen. Gevolg is dan uiteraard een groïere motivatie. De ervaringen tot nu toe zijn van dien aard, dal onderzocht zal worden in hoe verre hel mogelijk is op deze ingeslagen weg verder te gaan. Wie over de Gezinszorg meer wil weien, kan terecht te Venray, Westsin- gel 5, telefoon 04780 - 86363. schappelijk nivo (na VWO). HBO-verpleegkundige, Verlos kundige, Arbeidstherapeut, radiolo gisch laborant, orthoptist, oefenthera peut, mondhygiënist, Medisch sekreta- resse, operatie-assistent, logopedist, fysiotherapeut, huidtherapeut, podo- therapeut, diëtist, op HBOooonivo (na HAVO). Verpleegkundige (A), ziekenver zorger, doktersassistent, tandartsassis tent, apothekersassistent, medisch se- kretaresse, kraam-verzorgster, gezins verzorgster, kinderverzorgster, lichame lijk gehandikaptenverzorgster, pedicure /chiropodist, manicure/schoonheids specialist, verzorgingsassistent, kapper, op MBO-nivo of leerlingstelsel (na MAVO of LBO). BELANGSTELLING? Aanmelding voor deze voorlichtings bijeenkomsten kan telefonisch gebeuren vóór vrijdag 19 april onder tel. nr. 04780 - 10032. Daar wij bij de inrichting van de voorlichting rekening willen houden met de wensen van u, vragen wij u bij de aanmelding aan te geven welke studiesberoepen specifiek uw aandacht hebben. De voorlichting duurt van 14.00 - 16.00 uur en vindt plaats op de Leun- seweg 2a te Venray. In verband met de organisatiekosten wordt van de deelnemers een bijdrage van 5,— gevraagd. De deelnemers ontvangen een informatiepakket tijdens de voorlichting. De volgende voorlichtingsmiddag met als thema Geestelijke Gezondheids zorg is gepland op 15 mei. Komend weekend viert Judo Vereni ging Venray het feit, dat zij 25 jaar geleden officieel als vereniging werd op gericht. Destijds werd, in de voormalige zaal Wilhelmina, door een aantal enthousiastelingen, die onder leiding van de heer G. P. Royakkers uit Roer mond de judosport beoefenden, een vereniging gestart. Tol voorzitter werd toendertijd de zaaleigenaar Dorus v.d. Broek gekozen, maar na enkele maan den voorzitter te zijn geweest, moest hij, wegens drukke werkzaamheden, deze funktie neerleggen. Al vrij snel werd een nieuwe voorzitter gevonden in de heer van Slokkem, die tot op heden, na zo'n 24 jaar, nog steeds voorzitter van de vereniging is. Zijn grootste zorg in al die tijd is de huisvesting van de vereniging geweest. Na een verblijf van jaren in zaal Wilhel mina werd resp. onderdak gevonden in ren sportzaal van de Kruuze, een zolder op St. Servatius, een sportzaal in Den Hoebert, waarna in 1979 de huidige ac commodatie in het oude Lyceum, met de ingang aan de Antoniusstraat, na veel eigen werkzaamheid van de leden, in gebruik kon worden genomen. Tot op heden is ook de judoleraar, de heer Royakkers, nog nauw betrokken bij het reilen en zeilen van de vereni ging- Waren er destijds bij de start zo'n 45 tcucii, up liet moment is de vereniging uitgegroeid tot een van de grootste in Limburg met zo'n 250 judoka's. In sportief opzicht kan de vereniging zich meten met de sterksten, gezien de vele Limburgse kampioenen, die het vooral de laatste jaren heeft voortge bracht. Ook nationaal gezien worden af en toe goede prestaiies geleverd, vooral het nationaal kampioenschap van Ron nie Mulder vorig jaar is hier een voor beeld van. De viering van het jubileum wordt a.s. vrijdag gestart met een feestmiddag voor alle jeugdleden t/m 14 jaar. A.s. zaterdag worden tussen 12.00 en 17.00 uur veel belangstellenden ver wacht bij een internationale krachtme ting tussen judoteams van judoclub Koersel, België, S.V. Ubberoth Duits land, Judo Sarrequemines Frankrijk, Judovereniging Hamako Nijmegen en de jubilerende vereniging zelf. De entree is vrij en voor iedereen toegankelijk. Tot slot van de viering is zaterdagavond lussen 19.00 en 20.30 uur een receptie, waarna een feestavond start, waar naar men hoopt, vele oud-leden, huidige leden, relaties en ouders van jeugdleden kunnen worden begroet. De muziek van deze avond wordt verzorgd door joeks- kapel Brandholt. Deze feestavond wordt evenals alle andere festiviteiten in de judozaal aan de Antoniusstraat 3 ge houden. Op 24 april wordt in het kader van de serie voorlichtingsbijeenkomsten aan dacht besleed aan de gezondheidssektor (medisch en lichamelijk). Deze voor lichtingsmiddag wordt verzorgd door het Bureau voor Onderwijs en Beroeps keuze in samenwerking met het COA (Contactcentrum Onderwijs Arbeid). Ingegaan wordt op opleidings- en beroepsmogelijkheden binnen deze sek- tor. Om een indruk te geven van de sektor: Geneeskunde, Tandheelkunde, Farmacie, Diergeneeskunde, Gezond- heidskunde, Natuurgeneeskunde, So ciale Gezondheidskunde, op weten- MEISJE GEWOND Door onoplettendheid van een 12-ja- rig meisje, dat op de Leunseweg plot seling de Franciscuslaan in wilde rijden, werd ze door een klein personenbusje van een Venrays taxibedrijf geschept. Ze werd met lichte verwondingen naar het ziekenhuis vervoerd. OP HETERDAAD BETRAPT Twee inwoners van Venray, 21 en 28 jaar oud, dachten op een goedkope manier aan een partij klinkers te kunnen komen. Ze waren in Landweert met het inladen in een bestelauto bezig en hadden er reeds 200 klinkers in liggen, toen ze door de politie op heterdaad werden betrapt. Ze konden de klinkers weer uitladen en werden ver volgens meegenoen naar het politiebu reau. Na verhoor en anzegging dat procesverbaal zal worden opgemaakt, werden ze huiswaarts gezonden. Loobeekweg 2 Holthees, tel. 04782-777 Bumpers, grillen koplampen Sikkens autolakken

Peel en Maas | 1985 | | pagina 9