VERENIGINGSNIEUWS ^ZCLtdo- Heil der zieken ZUID Venrays Mannenkoor St. Pe\^S KINDERKOOR de BANDELIEREN PEEL EN MAAS Peelland Operette Buurtvereniging Brukske WIJK Iets voor meisjes Iets voor jou? AVOEDNGS "BOND FW HL* Derde Orde Welzijnswerk ouderen Venray Bestuurs verandering bij slechthorenden Afd. Venray e.o. Speel-O-Theek Natuurvereniging tussen Peel en Maas Donderdag 11 april om 19.30 uur re petitie tenoren en om 20.00 uur het hele koor. Zaterdag 13 april verzamelen om 13.45 uur in uniform in de schouwburg alwaar ons koor met een twetal num mers hel mannekoorfestival opent. Dit festival duurt van 14.30 tot 17.00 uur. Wilt U allen zoveel mogenlijk dit festi val bijwonen, 's Avonds is er dan de grote feestavond met de gastkoren in de foyer van de schouwburg. U wordt na tuurlijk allen met dames om 20.00 uur in de schouwburg verwacht. Uiteraard in uniform. Zondag 14 april receptie van 12.00- 14.00 uur in de schouwburg waarna frühshoppen. U wordt om 11.30 uur in de schouwburg verwacht voor het opspelden van de corsages. Uiteraard in uniform. Donderdag 18 april is de repetitie in de Grote Kerk om 20.00 uur i.v.m. uil zending op 21 april. Zaterdag 20 april ekstra ingelaste re petitie van 17.30-18.30 uur in de grote kerk. Zondag 21 april Eucharistieviering in de Grote Kerk. Uilzending rechtstreeks door K.R.O. televisie. Gelieve aanwezig te zijn om 09.00 uur. Dit vroege uur is hard nodig voor de organisatie ter plaat se. Maandag 22 april bestuursvergade ring. Zondag 28 april Eucharistieviering in de Grote kerk t.g.v. 125 jaar Kon Har monie Euterpe en 75 Venray's Mannen koor. Verzamelen om 10.30 uur in de Grote Kerk. Aanvang 11.00 uur Na de mis opluistering receptie. Donderdag 2 mei algemene jaarverga dering om 20.00 uur in Vlakwater. 15 mei optreden in Castenray. 1 juni Geritskorenavond in Hulsberg. Afmelden R. v. Mil tel 86917 of clu blokaal Vlakwater tel. 82318. ^985- 1860 Donderdag 11 april. Om 19.30 uur repetitie harmonie-orkest Zondag 14 april. Bijeenkomst om 11.45 uur in café vol- lenberg voor aubade mannenkbor. OUD UNIFORM. Maandag 15 april. 19.30 uur repetitie. Donderdag 18 april repetitie in de schouwburg AGENDA Donderdagen 18-25 april: repetitie in de schouwburg. 13-14 april: Solistenconcours te Oostrum. Zondag 14 april: aubade mannen koor. 21 april Opluistering H. Mis in Grote Kerk (TV uitzending). 26 april: 17.00 uur ontvangst Dipperz feestavond. 27 april: 's middags opening ten toonstelling etc. 's avonds galaconcert met aansluitend feestavond. 28 april: 11.00 uur H. Mis en aanslui tend receptie. 30 april: Koninginnedag. 5-12 mei: Communiefeesten. 9 juni: Jeugdvierdaagse 6 oktober: uitwisselmgsconcert te Gre- venbricht me harmonie Heel- Grevenbricht en Venray. MEDEDELING Afmelden voor harmonie-orkest voor taan bij dhr. Herman van de Steeg, tele foon 82539. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 11 april. Geen repetitie i.v.m. vakantie. individuele repetitie volgens afspraak met Uw leraar. DRUMBAND Zondag 14 april Zie harmonieorkest. Dinsdag 16 april. Om 18.15 uur leerlingen. Van 19.00 tot 20.00 uur repetitie drumband. Bardienst Hr Thomassen Afmelden harmonie-orkest bij de hr. v.d. Steeg, tel. 82539; leerlingen bij dhr. Raedts, tel. 82803 en drumband bij dhr. van Els, tel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Zondag 14 april 12.00 uur receptie in de foyer van de schouwburg bij gelegen heid van hel 75 jarig bestaan van het Venray's mannenkoor. Dinsdag 16 april 19.30 uur repetitie- voor de sopranen om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Stcijlen, Kolkweg 3, lel. 81221, of bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Gedurende de openingslijden van het tuincentrum Henk Smits kunt U oud papier deponeren in de loods achter hel centrum. Agenda: Zaterdag 13 april Tussen 11.00 en 12.00 uur inleveren van oud papier bij de zijingang van Inalfa. Vrijdag 19 april, om 18.30 uur voor allen en sopranen, om 19.15 uur voor tenoren en bassen. Algemeen: Graag doen wij weer een beroep op alle ouders om mee te werken aan de oud papier aktie. Op maandag 15 april keren de Loreto gangers weer Venray terug. Ouders en echtgenoten krijgen telefonisch bericht omtrent het tijdstip van aankomst. Wij verzoeken hen daarom \anaf 17.00 uur telefonisch bereikbaar zijn. DAMESKOOR Zondag 14 april zingen we in de om 10.00 uur de Latijnse hoogmis in de ka pel van hel ziekenhuis; in officiële kle ding, weest u a.u.b. om 9.30 uur aanwe zig. Woensdag 17 april om 20.00 uur re petitie. Zaterdag 20 april zingen we om 14.00 uur een H. Mis in de kapel van St. Ser- vatius t.g.v. een gouden Kloosterfeest; in officiële kleding. Zaterdag 11 mei zingen we om 14.00 uur in de Paterskerk t.g.v. het zilveren huwelijksfeest van ons medelid Mevr. Boom-Simons. Zaterdag 25 mei zingen we tijdens de avondmis van 19.00 uur in Oostrum. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevr. Sijbers, tel. 81353, of aan Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. Zaterdag 13 en Zundag 14 april deel name solistcnconcours van de federatie in Oostrum. Zondag 28 april serenade 125 jaar Eu terpe. Op zaterdag 8 juni neemt ons korps deel aan de taptoe in Mijdrecht. Denk aan het overmaken van de contri butie 1985. Repetitietijden: Minirelten Elke woensdag van 18.30 tot 19.30 uur bij St. Vincentius en 's zondags van 10.00-11.00 uur in de L.TS.. Afmelden bij Mevr. Siebers, tel. 85944. Majorelten Elke woensdag van 19.30-21.00 uur in St. Vincentius en 's zondags van 11.00- 12.00 uur in de LTS. Afmelden zondag's bij Mevr. Kessels, tel. 84459, en 's woensdags bij mevr. Willems, tel. 82338. Leerling tamboers. Elke woensdag van 18.30-19.30 uur in de LTS. Afmelden bij Ton Huijbers lel. 87380 Leerling blazers Iedere woensdag van 18.30-19.30 uur in de LTS, en 's zondag vanaf 10.30 uur in dc LTS. Afmelden bij Ton Huijbers tel. 87380. Korps. Blazers, en Tamboers. Indien gezamelijk, elke woensdag van 19.30-21.30 uur in de LTS. Indien niet gezamelijk, tamboers van 19.30-21.30 uur, eveneens in de LTS. Verder iedere zondag van 10.30-12.00 uur in de LTS. Afmelden en verzorging materiaal: Ton Huijbers, lel. 87380. Verzorging uniformen: W. Stoffels lel. 88279. Ver zorging muziekpartijen P. van Kempen, lel. 86588. Aanmelden nieuwe leden kan tijdens de repetitietijden. Dinsdag 23 april. Fluilgroep repetitie om 18.00 uur. Koorrepetitie om 18.30 uur. Kom allemaal op tijd. Fluitgroepje denk aan jullie instrumenten en aan de liedjes. Kinderen die nog lid willen wor den van het koor kunnen komen kijken om 18.30 uur tijdens de repetitie. P.s. het beleidsgroepje en de ouders die mee werken aan het uitstapje op 1 juni ko men woensdag 17 april om 20.00 uur bi jeen in het repetitiezaaltje. 'n leesbare krant „CAPRICCIO" Zaterdag 14 april. 12.(K) uur ge/amclijke repetitie op de Hoebert. BO.IEMA Vrijdag 12 april GEEN REPE I'l l IE. SAI.I ARELLO Zaterdag 13 april. 15.30 uur Repetitie bij de familie Jans sen in Merselo. Eigen standaard meene men. Donderdag 14 april Om 15.00 uur zingen wij de Huwe lijksmis in de Paterskerk. Woensdag 17 april. Van half 7 tot half 8 repetitie in het akti- viteitencentrum. Gaarne trouwe opkomst. Ook nieuwe leden zijn van harte welkom. Ook graag mannen. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij nummers 81719 of 81451 ongerenkoor VREDESKERK VENRAY Hier volgt ons programma voor de komende lijd. 12 april 14.45 huwelijk Paterskerk. 21 april v 13.00 korenfestival Haps. 1 mei v 13.15 huwelijk Horst-America 4 mei 18.00 H. Mis Vredeskerk. 7 juni 13.45 huwelijk Velt Kapel. 14 juni 13.45 huwelijk Paterskerk. 15 juni 18.00 H. Mis Vredeskerk 6 juli 18.00 H. Mis Vredeskerk Nieuwe leden zijn van harte welkom. We repeteren iedere woensdagavond van half 7 tot kwart voor 8. Ons koor stelt zich ook beschikbaar voor huwe lijksmissen e.d. tegen een kleine vergoe ding. Dinsdag 16 en 30 april 1985 repetitie in Hotel De Peelpoort. Dinsdag 23 april 1985 de jaarvergade ring om 20.00 uur in de Peelpoort. Contaktman voor Venray e.o. dhr. A.H. Cleven, Screnadestraat 61, Venray-Brukske. Telefonische aan- en afmeldingen bij mevr. F. v.d. Steen-Poels, tel. 04930- 13524, na 17.30 uur. Op vrijdag 12 april organiseert de buurtvereniging Brukske een een grote kienavond met geweldige prijzen. Denkt U er aan deze avond vrij te houden. Dit gebeuren vindt plaats in het wijkcen trum Kiosk in het Brukske. De aanvang is om 20.00 uur. Wij hopen dat U met velen op deze avond aanwezig zult zijn. 0 WIJK NOORD-WEST Zaterdag 13 april disco voor de jeugd aanvang 19.30 uur entree 1,50. Zondag 14 apr. kaartuurtje van 10.00 tot 12.30 uur. Kienen t.b.v. Wijkcen trum Noord West, aanvang 19.39 uur. Maandag 15 apr. sjoelen vanaf 20.00 uur. Dinsdag 16 apr, kienen t.b.v. Reisve- reniging aanvang 20.00 uur Woensdag 17 apr. volksdansen aan vang 21.00 uur. Voor beheerszaken s.v.p bellen 04780-87822. Vrijdagavond is het wijkgebouw voor de bewoners gesloten, daarna kunt u weer iedere vrijdagavond van 21.15 uur terecht om te kaarten biljarten enz. Zondagmiddag van 14.00-17.30 uur voor de jeugd wjz met eigen aktivitei- ten. Maandagmiddag v 13.30-15.30 uur handwerken voor alle dames jong en oud uit onze wijk en omstreken. Zaterdag 27 april is er weer onze jaar lijkse rommelmarkt heeft U al spullen bel dan 82310 86211 dan worden de spullen bij U opgehaald. Daarnaast ko men wij op 13 en 20 april bij U aan de deur om alsnog de spullen op te halen. Bij voorbaat dank, de wijkraad. A.s. vrijdag 12 april komen The Nits naar Venray, een band die weinig verde re uitleg nodig heeft. Een Nederlandse Top Act, een groep die al jaren zeer be scheiden maar wel overtuigd aan de weg timmert. Af en toe dringen ze door tot de hitparade en wie kent niet de hits „Tutti Ragazzi", „Red Tape", „Ne- scio" en „Sketches of Spain". De band bestaal uil Henk Hofstede (zang, toetsen en gitaar) Rob Kloet (slagwerk) Michel Peters (zang en gi taar) en Robert Jan Stips (toetsen). The Nits spreken voor zich, ze zijn een muzi kaal hoogtepunt, ongekende klasse. The Nits in Dingus, a.s. vrijdag 12 april. De kaartjes in de voorverkoop kosten 7,50 en zijn le krijgen bij Dingus,pla tenzaak Grammo en de muziekhal. Aan de kassa betaal je 10,- de zaal gaat om 21.00 uur open. Werk in uitvoering bekend van pro ducties als „het ergste van het ergste", „Overlast", „De oplossing" en „Voco der" is een Groningse Muziektheater greop. A.s. woensdag 17 april treden ze op in Dingus. Hun nieuwe produktie heet „Nuwa Kojeha" wal jl. zaterdag 6 april in premiere is gegaan in de vrije vloer in Utrecht. Het brein achter dit stuk is Bert Barten, menig popliefheb ber zal hem nog kennen als de zanger toetsenist van Marsh Mallow. Werk in uitvoering produceert „Nuwa Kojeha" popmuziek en beweging; een oud gege ven, afgekloven in bijna elke video-clip Mechanisch bewegende dames en heren lachen lief en zingen er een liedje bij. De terreur van Sky-Channel. Het kan ook anders: „Nuwa Kojeha" 2 vrouwen en een man. Een strak functioneel decor, tangram aanstekelijke, swingende maar ook indringende muziek. Een totaal van klanken, licht en beweging; van echt mooi tol intens smerig. Een wild gewor den videoclip, uit de buis gesprongen, nu en dan een podium act met een inten se uitstraling. Werk in uitvoering, het neusje ..van de zalm als het over mu ziektheater gaal a.s. woensdag 17 april, de zaal gaat om 21.00 uur open en het kost je maar 6,- Na een week vakantie beginnen we a.s. donderdag 18 april met ons nieuwe thema textiel bedrukken. Dus als je zijn hebt kom je van 7 uur tot half 10 in Din gus, Hocnderstraal 10. Entree een Piek. yt A.s. maandag kunnen alle losse werk nemers die werkzaam zijn in de agrari sche sektoren hub vakantiebonnen of A.S.F. cheques inleveren van 18.00-21.00 uur bij P. Koonings Gus- senstraat 33 in Leunen. Dc vakantie bonnen dienen ingeplakt le zijn in de daarvoot bestèmde boekje van het va- kanliefonds voor de landbouw. Deze boekjes zijn verkrijgbaar op bovenver meld adres. Vakbondsleden dienen of de ledenkaart of hel laatste betalingsbe wijs, of de wikkel van het bondsblad bij zich te hebben. Iedereen die inlevert dient een bank of giro nummer bij zich te hebben waarop hel bedrag gestort dient te worden. t.0 ri n 58oo AA VWjy I h Teruggave inhouding Overbruggings- uitkering. BLUT wil alle uitke ringstrekkers op de hoogte brengen van de mogelijkheid om bezwaar aan te te kenen tegen het terugbetalen van de overbruggingsuitkering. Mr. Th. Wer- ter van hel Buro van Rechtshulp heeft de gemeente Venray laten weten, dat het inhouden van het voorschot door de G.S.D. onwettig is. De gemeente had dit niet mogen doen zonder uitspraak van de kantonrechter. BLUT heeft een stan daard brief gemaakt, die je slechts hoeft over te schrijven in te vullen, te onderte kenen en de gemeente toe te zenden. De gemeente moet daar gehoor aan geven en mag niet langer je geld inhouden. Hei ingehouden geld krijg je dan terug. BLUT houdt deze maand iedere woens dagochtend spreekuur in het gebouw van MASJ Hoenderstraat 33, van 9.30 tot 12.30 uur. Daar kun je ook zo'n standaardbrief ophalen. Natuurlijk kun je ook lid worden van BLUT, Postbus 20 5800 AA Venray. Venray(datum) Bezwaarschrift. Aan de directeur van de Gemeentelijke Sociale Dienst Postbus 500 5800 AM Venray Onderget(naam) wonende: (straat) te: (woonplaats) Verbiedt U de maandelijkse aflossing met betrekking tot de overbruggingsuil- kering van hem/haar in te houden en eist terugstorting van reeds verrichte in houdingen. (handtekening) We rkgroep Gehandicapten •-V Belangen .JjJp-YENRAV I \lF" Ni Aandacht voor doven en slechthoren den. Mensen die, ais U en ik, gewoon hun boodschappen willen en kunnen doen, die een jurkje of lange broek ko pen: die aan de balie bij de bank of aan een loket bij een kantoor een vraag stellen en daarop antwoordt verwach ten. Maar hel antwoordt ze niet. Zelfs (vaak) niet met het hoorapparaatje dat achter hun oor zit. Natuuriijk kan dat af of in- gesteld worden, maar dat hangt ook weer af van een gesprek via een z.g.n. ringleiding via direct van mens tot mens spreken, bijgeluiden, lawaai enz. enz. Vaak hebben doven en slechthoren den problemen van een geheel andere aard. Muziek die te hard staat in een of andere zaak. Of de cassiere die onduide lijk mompelt „hebt U er een gulden bij?". Zij wordt niet gehoord en niet be grepen. Of de dove moet, als ieder an der vragen naar de prijs als die niet staat aangegeven. Naar het antwoordt moe ten ze dan ook gissen! Doven ervaren dat het aan balies en loketten al net zo moeilijk is - juist daar wil men inlichtin gen - juist daar komen die inlichtingen heel slecht over. Daar kunnen we met zijn allen best wat aan doen. Veel doven hebben een stickertje bij zich waarmee ze te kennen geven dat ze niet, of niet goed kunnen horen. Veel mensen weten dat niet, daarom plaatsen wij die sticker hierbij met de vraag dat als iemand U in uw winkel, aan de balie, aan het loket, in de bus of trein zo'n stickertje laat zien, of U er enigzins rekening mee wilt houden dat deze persoon doof is. Wees dan wat zorgzamer met uw uitspraken, praat rustig en duidelijk en recht naar de persoon toe. Laat „doven" ook ho ren wat U te zeggen hebt, een gesprek met zijn tweeen is toch veel prettiger. Witte (oude) sticker zwart oor met rood kruis erdoor. Blauwe (nieuwe) sticker met witte „do ven" symbolen. Maandvergadering. Op woensdag 17 april houden wij onze maandvergade ring. Om 7.30 uur Eucharistieviering die in hei teken van Pasen zal staan. Op dinsdag 21 mei houden wij onze jaar lijkse Maria bedevaart. Dit jaar gaan we naar Uden O. Lieve Vrouw behoudenis der Kranken. Men kan zich voor deze middag opgeven bij de Hr. Jcukeh, Ou de -Oostrumseweg 24, tel. 82046 eventu eel op de maandvergadering. Verenigingsnieuws dient dinsdags vóór 10.00 uur te zijn ingeleverd Toneel voor ouderen. Op woensdag 24 april a.s. brengt de Hegelsomse to neelvereniging „Poespas" het stuk „Eindpunt". Korte inhoud: Kinderen van een bejaard echtpaar vinden dat het tijd geworden is dat hun ouders naar een verzorgingstehuis gaan. Maar de ouders voelen zich nog veel te jong. Wat er dan allemaal gebeurt en wie het pleit gaat winnen... kunt U allemaal komen zien in de schouwburg. Alle ouderen uit de regio zijn van harte welkom op woensdag 24 april a.s. om 14.00 uur in de Venrayse schouwburg entree 5,- per persoon. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij het welzijnswerk ouderen Kennedy- plein 1 en bij de secretariaten van de ou derenverenigingen. Wacht niet te lang. De afdeling Venray en omstreken van de Ned. ver. voor slechthorenden heeft een nieuwe voorzitter. Piet Franssen uit Wanssum is opgevolgd door Mieke Ploegmakers-Loof uit de Rips. Laatst genoemde was voordien secretaresse en is in die functie opgevolgd door Anne- ken Arts uit Boxmeer. De heer K. de Ponti uit Swolgen is nieuw uit in het bestuur waarin Martha Timmermans uit Veulen het penningmeesterschap blijft vervullen. Logepediste Liesbeth Tonen uit Venray completeert het bestuur. Het bestuur kent als belangrijke adviseurs informatirice Corrie Loof uit Overloon en Fons van Gorp uit Maashees. De heer van Gorp is specialist in technische uitrustingen. GROTE STIMULATOR De afgetreden voorzitter is de functie van informateur (asprirant) van de NWS aangeboden. Piet Franssen gaf ruim anderhalf jaar geleden de grote stoot die moest leiden naar de oprich ting van de afdeling Venray en Omstre ken. Samen met Corrie Loof deed hij veel Pionierswerk om het braakliggend terrein tussen de afdelingen Venlo en Nijmegen van een bloeiende vereniging te voorzien. Het eerste levensjaar van Venray en omstreken is een goed jaar geweest. Veel activiteiten met goede be langstelling van de zijde der leden. Ook nu weer wacht de leden een goed aange past programma. De jaarvergadering verlichte het werk van de bestuursleden door een te stemmen met een kleine ex tra bijdrage om de (privé) onkosten van de organisatoren te verlichten. De kas- commissie liet bij monde van mevrouw Jo Schelbergen weten de zaken in orde bevonden te hebben. In haar plaats werd Wim Angenent gekozen om vol gend jaar met Gerrit Heynen de kas te controleren. Kegelen De activiteiten kalender ver meldt als eerste evenement de kegelmid dag welke op zaterdagmiddag 20 april aanstaande wordt georganiseerd. In ca fé Verhoeven te Vierlingsbeek vanaf half drie. Voor nadere informaties kan men zich wenden tot Mieke Ploegma kers (vrz.) 04939-443. Naar aanleiding van onze enquete on der de leden zijn wij van plan om 3 mei te beginnen met een openingsuur op de vrijdagavond. Er was grote vraag naar. De openingstijden worden 's woendags normaal van 2-4 uur. Vrijdags van 4-5.30 uur en van 7-8 uur. Er valt een tijd tussenuit, omdat we dan beter uit kwamen met de tijd van de vrijwil ligsters. Er is ook gebleken dat er in die tijd weinig mensen kwamen. Om op onze vrijwilligsters terug te komen. Wij zoeken nog een man of vrouw voor de woensdagmiddag en de vrijdag. Degenen die zich aanmeldt kan daneerst meelopen om er geleidelijk aan in te komen. U hoeft geen lid te zijn van de S.O.T. om dit te doen. Inlichtingen kunt U krijgen bij Irma Goldenbeld Isa- bellahof 16 Venray tel. 04780-87329. Deze maand hebben wij weer iets nieuws. De verjaardagskoffer is klaar. U kunt deze koffer reserveren. U mag hem een week houden. Hij moet ge haald worden op het eind van de uit- Ieentijden en teruggebracht worden in het begin dan weten we zeker dat hij er is voor de volgende persoon. De kosten zijn ƒ3,- per persoon. Inhoud: dart bord, poppenkast met poppen, goochel- doos, twister, spreekbeest, kegelspel, ganzenbord (bestaande uit geplastifi ceerde kaarten die op de grond gelegd kunnen worden met opdrachten) een map met uitgewerkte spelletjes etc. De dingen zitten allemaal samen in een goed draagbare koffer. U kunt thuis uw keuze maken, wat wilt U eruit gebrui ken. De eerste reserveringen zijn al bin nen. Wij hopen dat het aan zijn doel zal beantwoorden. Wij hadden nog graag suggesties voor speelgoed van de 10-12 jarigen. Ook al bent U geen lid uw idee- en zijn van harte welkom. Ons adres is Speel o Theek „Het Kolkje" Kolkweg 29 Venray. Ledenvergadering op dinsdag' 16 april 1985 om 20.00 uur in zaal de Volle Maan, Merseloseweg 36 Venray. Agenda, opening, notulen, ingekomen stukken, kontributue, bespreking lezing vogels, rondvraag-sluiting. Lourdescomité afdeling Venray Op de bestuursvergadering van hedc (donderdag) avond zal de laatste han worden gelegd aan het programma vj de voorlichtingsavond op donderdag mei a.s. We beginnen deze voorlicl tingsavond met een eucharistievieringi de mooie aula van Huize de Kruuzt opgedragen door onze geestelijk adv seur pastoor Bruggink. Alle ingeschrt ven zieken en pelgrims ontvangen ec persoonlijke uitnodiging. Natuurlij zijn familieleden en bekenden maar od mensen die met bus of andere wijze nat Lourdes gaan van harte welkom. Ooi diegenen die wat meer willen weien ovc Lourdes zijn van harte welkom. Direct na de bedevaart van 30 mei- juni staat onze jaarlijkse huis aan hui kollekte geprogramcerd. We zouden hj zeer op prijs stellen als we hiervoor nos enkele medewerkers erbij hadden on onze gelederen te versterken. Opgavei informatie bij G. Philipse Goudsmidstraat 42, lel. 83575 of H Beerkens Noordsingel 11 lel. 83428. Mocht U nog interesse hebben oo van 30 mei - 6 juni mee naar Lourdes li gaan neem dan kontakl op met G. Phi lipsen Tel. 04780-83575. In het kader van de aktie bosalarn wordt door de natuurvereniging tussei Peel en Maas een informatieve middaj georganiseerd omtrent de verzurend: problematiek. De aktie bosalarm is eet samenwerkingverband van een groo aantal milieu organisaties voor het orgj niseren van aktiviteiten op zure reget gebied in de internationale aktiewecl zure regen. Het voornaamste doel var bosalarm is zoveel mogelijk mensen dr schade aan bomen eri bossen door zurr regen te laten zien. Onder het motte herkennen van de schade is erkennei van het probleem moet dit ertoe leidei Soe dat de deelnemers geinteresseerd raket Geb in de problematiek en bereid zijn er wa sper aan te doen. Daarnaast heeft bosalarmSpir een demonstratief doel. Door een grotePapi belangstelling wordt getoond hoezeerParij een groot aantal mensen verontrust is door de zure regen. De veertiende april vormt, zoals reeds vermeld is een begir van de Internationale aktieweek zure re-finac gen waarin vele groepen in verschillen! landen aandacht voor de problematic! gevraagd wordt. De natuurverenigini probeert dit te realiseren door het orga niseren van een informatie stand en dc; voor het publiek open te stellen 14.00-17.00 uur in zaal van Haren te Anonis. We zullen proberen daar breed mogelijke informatie te verstrel ken aan de hand van dia's en documet tatie materiaal. Het vervolg van dei middag zal een excursie zijn; de datum p£[ daarvan zal nog nader bekend gemaak; worden. Tel. Op 3 april jl. werd op de kruuze k Lourdes dia informatieavond gehou den. Deze avond werd druk bezocht w men kon spreken van een zeer geslaagd; avond. D.m.v. de dia's die gemaakt geprojecteerd werden door dhr van d( Heuvel, werd al een duidelijk beeld weci gegeven over Lourdes. De directeur vat de Nationale bedevaarten nam in di pauze het woord en verhandigde teven! de nieuwe hulp propagandisten speld. Vol lof was men over de directie A. van de Kruuze die hun zaal ter beschik king hadden gesteld t.g.v. deze dia avond. Langs deze weg wil dc directeur en de medewerkers van de Nationale bc- devaarten de directie van de Kruuze har telijk danken voor de ondervondet gastvrijheid. Een mei a.s. vertrekken dc pelgrims naar Lourdes, voor zover mo gelijk is alle informatie doorgegeven. Mocht er binnenkort nog nieuws binnen komen, dan komen we er t.z.t. in blad op terug. En U weet vragen staa'. vrij. Inl. G. Pirlo Esdoornstraat 18 tel 04780-86018. Amateur Fotografen Vereniging A. F. V. VENRAY Tijdens de clubavond van 4 april wa! er eigen werk van Bertus de Berk en Wi Friesen, na dit fotowerk was er nog vol doende tijd tot het uitdiepen van onder linge contacten en het uitwisselen vat foto gedachten. Voor de clubavond van 18 april is een spreker uitgenodigd, en wel Louis Gruiters (BMK) uit St. Oc- denrode. Louis Gruiters geeft een pre- AA sentatie van eigen zwart wit werk en mo gelijkerwijs zien we een creatieve visie op land- en andere schappen. Het be loofd een boeiende avond te worden en wij zien uit naar uw aanwezigheid.^ Clubleden en belangstellenden (voor een eerste of verdere kennismaking) zijn welkom. Plaats Akliviteitencentruni Kennedyplein 1 te Venray aanvang 20.00 uur. Brii

Peel en Maas | 1985 | | pagina 12