GEMEENTEPRAAT gemeente venray 5P0RTen5FEL OUI VENSPOK, 12 APRIL 1985 T NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Veel grondtrans- acties in commissie openbare werken Anti-rookplan voor de jeugd basisscholen en brugklassen Bekendmaking Vooraankondi ging programma aktiviteiten Koninginnedag Verhuur gemeentelijke sport accommodaties Stuntverkoop van zwem abonnementen Aanvraag rijbewijs duurt langer Oranjefeesten 1985 zaalvoetbaltournooi GEMEENTELIJK COMBI-ZWEMBAD VENRAY verkoop seizoenabonnementen tarieven ft «O Tentoonstelling „alles uit de kast, keukenge rei rond 1900" Sport overdag Bouwvergunning verleend Tentoon stelling over zure regen in de infotiek Gemeentelijk grondbedrijf ii[ twee raadscommissie van den Munckhtfcii Op maandag 15 april om 18.00 uur wordt in kamer 127 van het raadhuis een openbare vergadering gehouden van de commissie voor openbare werken om het college van b. en w. van advies te dienen over een aantal zaken. Opval lend is, dat er deze keer veel grondtran- sacties op de agenda staan. De vergadering begint met een bespreking over de verkeersveiligheid van de Oude Oostrumseweg op de Oost singel. Hierover is, naar aanleiding van opmerkingen van de oudercommissie MAVO ,,De Kolk" en „De Hommel", een onderzoek ingesteld. De commissie zal in aanwezigheid van de oudtv.com- missies tot een oplossing te komen. GRONDTRANSACTIES In de eerste plaats moet worden gead viseerd over de verkoop van bouwgron den in Leunen, Heide, Veulen, Ys- selsteyn, Merselo, Oostrum en Oirlo/Castenrayy aan de autochtonen uit die kerkdorpen. Wat grondtransac- tie betreft vermeldt de agenda verder: verkoop landbouwgrond in Brabander aan de heren M.J. Aben (plm. 4.24.45 ha) en J.M. van Dijck (0.78.75 ha), perceel landbouwbgrond aan de Beemd- weg aan de heer G.M. Loonen te Oirlo (1.73.10 ha), verkoop ondergrond gara ge aan de Houten Hoek aan de woning bouwvereniging Noord Limburg (22m1). OVERIGE TRANSACTIES Verkoop van de woning Gasstraat 4 met bijbehorende grond aan de huur der, de heer J.M.P. Keijsers en de ver pachting van grond in het Venrays Broek. Er is een verdeling van de gron den gemaakt welke van tevoren in een vergadering met de betrokkenen wordt besproken. Tenslotte zal de commissie het college moeten adviseren over het beschikbaar stellen van een bedrag van 18.000,- voor A.N.W.B. bewegwijzering op het kruispunt Beekweg-Westsingel. In overleg met de leerkrachten van de Venrayse basisscholen en de brugklas sen van het voortgezet onderwijs wordt in de week van 22 tm 26 april een actie gehouden in het kader van het „Anti rookplan voor de jeugd". In de laatste raadsvergadering heeft de gemeenteraad hiervoor een krediet van 650,- be schikbaar gesteld. De bedoeling is dat in die week in de klassen 1 a 2 uur met de jeugdigen van 10 tm 14 jaar over roken en niet roken wordt gepraat. Tijdens de les wordt met de jeugd gesproken over a. de invloed van tabak en andere stoffen op het lichaam, b. de niet roker die meerookt, c. voorkomen, dat met roken wordt begonnen en d. het invullen van een niet-roken overeen komst ouderen kinderen. Onder het motto „Niet roken is ge makkelijker als je het nog nooit gedaan hebt", is de aktie gebaseerd op het af sluiten van een niet roken overeenkomst tussen ouders/opvoeders en hun zoons en dochters van 10 lot en met 14 jaar. Hierin wordt vastgelegd dat de kinderen gedurende een bepaalde periode b.v. tot de 18e verjaardag niet zullen roken waarna een financiële beloning zal vol gen, die of op de volgende verjaardag of op het einde van de overeenkomst zal worden uitbetaald. De overeenkomst zal via de scholen worden vespreid met een ondersteunende brief van het colle ge van b. en w. Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierdoor bekend hun besluit van 3 april 1985 no 302, waarbij parkeren aan de westzijde (kant met de even huisnummers) van het gedeelte van de St. Antoniusstraat, gelegen tussen de Paterslaan en de St. Franciscuslaan, wordt verboden. Belanghebbende kunnen legen dit besluit BINNEN 30 DAGEN na datum van deze bekendmaking BEROEP aan tekenen. Het beroepschrift moet aan de Koningin worden gericht, maar worden ingediend bij de commissaris van de Ko ningin in Limburg, Postbus 1980, 6201 BZ Maastricht. Voor inlichtingen kunt U zich wenden tot de afdeling openbare orde, veilig heid en milieuzaken van de gemeente Venray, 11 april 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. HJ. Defesche Burgemeester. J.M. Poels, Secretaris. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Op 30 april a.s. zijn er weer de jaar lijkse oranjefestiviteiten gepland, op de ze dag zullen o.a. plaatsvinden: Fietscroswedstrijden Organisatie: Fietscrossclub Flying Flies Venray, Leeftijden l.m. 16 jaar, jongens en meisjes mogen deelnemen. Inschrijfkosten 2,- p.p. Inschrijven vooraf bij de fietscrossbaan te Vlakwater. Midgetgolfwedstrijden. Organisatie Midgetgolfclub Venray. Alle leeftijden, Inschrijfkosten 1,- p.p. Inschrijven op de midgetgolbaan te Vlakwater. Tafeltenniswedstrijden Organisatie Tafeltennisclub Red Stars. Alle leeftijden, inschrijfkosten 1,- p.p. tot 16 jaar, 3,- p.p. 16 jaar en ou der. Inschrijven van 09.00-10.00 uur in het nieuwe tafeltenniscentrum van de tafeltennisvereniging Red Stars, Kiosk la in het Brukske. Zaalvoetbaltoernooi. Organisatie Dhr Janssen. Leeftijd v.a. 16 jaar en ouder. Inschrijfkosten 20,- per team, In schrijven bij het bureau sportzaken en recreatie gem. Venray tot 20 april a.s. Sporthal de Wetteling. Koninginneloop Organisatie Atletiekvereniging Venray. Diverse leeftijdscategorieën. Parcour centrum Venray, inschrijfkosten 2,- voor scholieren, 4,- grote trimloop, start en inschrijven bij de schouwburg. Jdeu de Boules wedstrijden. Organisatie Jeu de Boulesclub Venray. Alle leeftijden, deelname gratis, recrea tiegebied Vlakwater. Verder worden georganiseerd: Politiehonden demonstratie. Scouting demonstratie, rommelmarkt t.b.v. jeugd. GEMEENTEBAAN TENNISPARK VLAKWATER. Voor de tennisliefhebbers bestaat, evenals voorgaande jaren, de mogelijk heid gebruik te maken van de gemeente- baan op het tennispark Vlakwater te Venray. De vrije uren die momenteel nog beschikbaar zijn: Maandag 08.00-09.00 uur, 11.00-12.00 uur 12.30-16.30 uur. Dinsdag 08.00-09.00 uur, 12.30-13.30 uur Woensdag 08.00-09.00 uur, 20.00-21.00 uur Donderdag 08.00-09.00 uur, 11.00-12.00 uur 12.30-14.00 uur. Vrijdag 08.00-09.00 uur, 10.00-11.00 uur 12.30-13.30 uur, 15.30-16.30 uur 17.00-18.00 uur, 19.00-20.00 uur Zaterdag 12.30-14.30 uur, 15.30-16.30 uur 20.00-21.00 uur. Zondag 12.30-14.00 uur, 17.00-18.00 uur 20.00-21.00 uur. Huurtarieven Maandag t.m. vrijdag 's morgens van 08.00-12.00 uur 90,- Maandag t.m. vrijdag 's middags van 12.30-16.30 uur 125,- Maandag l.m. vrijdag 's avonds van 17.00-20.00 uur 161,50 en van 20.00- 21.00 uur/90,-. Zaterdag en zondag, zowel 's morgens, 's middags als 's avonds 161,50 Om hel bezoek aan het ge meentelijk zwembad te stimule ren en in de hoop dat er dit jaar van een mooie zomer is te genie ten, is de gemeente gaan „stun ten" met de voorverkoop van zwemabonnementen. Tot 26 april a.s. betalen kinderen tot 16 jaar slechts 25,- en volwassenen niet meer dan 40.- voor een heel zomerseizoen zwemmen. Vanaf 1 mei, de dag waarop het buitenbad weer wordt geo pend, zal men weer het volle pond moeten betalen. Dan moe ten kinderen tot 16 jaar 37,50 en volwassenen 58,50 betalen. Daarnaast is een nieuwe regeling gekomen, dat de abonnementen zowel voor het binnenbad als voor het buitenbad gelden wan neer beide baden gelijktijdig open zijn. Ook met deze maatre gel denkt het college van b. en w. het zwembadbezoek te kunnen stimuleren. In het komende zwtmseizoen kan men dus niet alleen goed koop zwemmen, maar bovendien kan men - bij slecht weer - met het abonnement voor het buiten bad ook binnen zwemmen (be halve in de vakantiemaand wan neer het binnenbad een paar we ken voor herstel gesloten is). Door allerlei omstandigheden is bij de Provinciale griffie in Maastricht vertra ging ontstaan in de afgifte van nieuwe en verlengde rijbewijzen. U dient er vooral met het oog op de naderende va kantieperiode rekening mee te houden dat de gehele aanvraag procedure mo menteel minstens zes weken in beslag neemt. Verwacht wordt dat deze vertra ging in de loop van juni a.s. beindigd zal zijn. Indien U een rijbewijs(-verlenging) heeft aangevraagd, ontvangt U van de afdeling Bevolkingszaken schriftelijk bericht, dat het kan worden afgehaald. U wordt verzocht vóór die tijd niet tele fonisch te informeren, of uw rijbewijs is binnengekomen. Evenals vorige jaren zal ook in 1985 het Oranjezaalvoetbaltoernooi worden georganiseerd in sporthal „de Wetteling" in het kader van Ko ninginnedag. Iedereen die aan dit evenement wil deelnemen wordt ver zocht onderstaand inschrijfformulier in te leveren bij Bureau Sportza ken en Recreatie gemeente Venray voor 20 april a.s. Tevens wordt men verzocht om het inschrijfgeld te voldoen bij inle vering van het inschrijfformulier. Deelnamekosten per team bedraagt 20,- INSCHRIJFFORMULIER ORANJEZAALVOETBALTOERNOOI 1985 Hierbij geven wij ons op voor het Oranjezaalvoetbaltoernooi 1985 met: 1 herenteam* 1 damesteam* Naam van het team (heren): Naam van hel team (dames): Kleur van de shirts/broek (heren) _(dames) Naam v.d. Contactpersoon: Adres: Woonplaats/postcode: Telefoon: Parkweg 2 Venray Telefoon 04780-82069 Het combibad Venray opent op 1 mei de poorten van het buitenbad. De verkoop van abonnementen is gestart. De kassa van het zwembad, is geopend van maandag tot en met vrijdag van 16.00-19.00 uur, zaterdag's van 13.30 tot 15.30 uur. GEZINSABONNEMENTEN f 124,- (geldig voor het hele gezin ongeacht het aantal gezinsleden) PERSOONLIJKE ABONNEMENTEN Volwassenen t.m. 26-4-1985 /40,— Volwassenen na 26-4-1985 f 58,50 Jeugd t.m. 16jaart.m. 26-4-1985 f 25.— Jeugd t.m. 16 jaar na 26-4-1985 37,50 Bovenstaande abonnementen zijn geldig voor de periode van 1 mei-1 september 1985. Zowel voor het binnen- als het buitenbad, wanneer beide baden gelijktijdig open zijn. comité recreatiesport W comité recreatiesport m U/AT HUW JE DOEM DIVERSE SPDETEM Ul'TPEDSEttN LEUKE SPtU-ETXS OP HEr LUCHT KUSSEN LEKKER SPRiuaEM N5TUIF WAAR SPOATHAL "da WETTEÜN6" HOE LAAT: 10 OO- IX.30 li.SO-lb.oO KOSTEN 17 APRIL SCHOOU/OETBAL JoMGENS Jf 29 APRJL SCHOOLVOETÜftL MEiSJES 2D ju Hl Mei: PlETSDRiEDflA&se Deze tentoonstelling staat nog in het museum tot en met 17 april 1985. Ze is geopend op de woensdagmiddag van 14.00-17.00 uur en zaterdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Deze tentoonstelling geeft een over zicht van de in de keuken rond 1900 ge bruikte voorwerpen voor het bereiden van de maaltijden. Ze laat zien welke voorwerpen in grootmoederstijd werden gebruikt en waarvoor. Hiervoor is de tenloonlelling ingedeeld in een aantal kategorieen voorwerpen, die bij de be reiding van een bepaald gerecht of ge rechten werden gebruikt. Zo ziet U er voorwerpen die nodig zijn bij de berei ding van Vlees, Vis, Groenten, Fruit, Brood en gebak, Zuivelprodukten en ei eren, Dranken en Koloniale waren. Dal dranken een belangrijk bestand deel zijn van de maaltijd mag bekend zijn. Neem nu de koffie en de thee, die men drinkt bij ontbijt of de lunch. Vroeger werd de koffie in eigen keuken gebrand, of vers gebrand gekocht bij een koffiebrander in de buurt. Te zien zijn twee koffiebrandpannen voor het fornuis. Ook het koffiezetten heeft een ontwikkeling doorgemaakt. Te zien zijn verschillende modellen van koffiezet ters, bestaande uit een koffiekan met daarop een vast koffiereservoir met fil ter. Voor de thee zijn er verschillende thee-eieren en thee zeefjes te zien. Ook dii jaar organiseert het Comité Recreatiesport Venray weer activiteiten in het kader van sport overdag. Er zul len 10 bijeenkomsten georganiseerd worden. De volgende sporten kunnen bedreven worden: Basketbal, volleybal, handbal, badmin ton, voetbal, zaalhockey, turnen, aero bic dance. Start: 3 mei a.s (en de daaropvolgende 9 vrijdagen. Opgeven: vóór 26 april. Hoe laai: telkens van 14.00-16.00 uur. Waar: Sporthal de Wetteling. Kosten: 1,50 p.p. per keer. Voor wie: iedereen van 16 jaar en ouder Inlichtingen: bureau sportzaken en re- crealie tel. 04780-83838 1st. 243. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 3 april 1985 voor de onderstaande bouw plannen bouwvergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. het bouwen van een garage ber ging aan de Bongerdstraat 8 te Venray, t.n.v. A.F.A. Heijstermann; het plaatsen van een raam in de woonkamer aan de Timmermannsweg 113 te Ysselsteyn, t.n.v. H.G.H. Pijnen borg; het uilbreiden van een champig nonkwekerij aan de Puttenweg 80 te Ys selsteyn, t.n.v. L.J.J. Smits. het uitbreiden van een kantoor aan de Rozendaal 2 te Merselo, t.n.v. Varkensonderzoekcentrum Nieuw Dal- land; het uitbreiden van het schoolge bouw aan de Heuvelstraat 4 te Venray, t.n.v. schoolbestuur „Jerusalem". het bouwen van een berging aan de Kempweg 141 te Venray t.n.v. J.A.P. Willems; het bouwen van een kraam- en op- fokstallen aan de Spiekert 14 te Heide t.n.v. Houbensteyn b.v., Ysselsteynse- weg 69 te Ysselsteyn; het bouwen van een trafohuisje op het industrieterrein Ysselsteyn, t.n.v. NV PLEM; het bouwen van een garage aan de St. Oda straat 29 te V, t.n.v. M.A. de Riet, Mozartstraat 35 te Venray; het uitbreiden van een woning aan de Meester de Haanstraat 2 te Leunen, t.n.v. J.H. Peters; het bouwen van een tochtportaal aan de schouwburg, schouwburgplein 1 te Venray, t.n.v. Gemeente Venray; het verbouwen van een bedrijfs ruimte aan de Nieuwhuisweg 1 te Ven ray, t.n.v. Demax Technics b.v. het uitbreiden van een bedrijfsge bouw aan de Overloonseweg 71 te Ven ray, t.n.v. Taxi Twan Peeters; het bouwen van een woning met carport aan de Athoslaan 4 te Venray t.n.v. C.E.W. van der Zanden, Hagel- weg 30 te Venray. Venray 11 april 1985 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. In het kader van de landelijke „week van de zure regen" wordt in de Infotiek van het raadhuis een interessante tentoonstelling gehouden over de schadelijke ef fecten van de zure regen. Deze tentoonstelling is afkomstig van de Brabantse milieu federatie en zal tot eind april te bezichtigen zijn. Op donderdag 18 april a.s. wordt in het raadhuis een bijeen komst gehouden van de (landelij ke) vereniging van hoofden van beplantingen. Op deze dag zal de tentoonstelling uiteraard ook centraal staan. Door middel van foto's, teksten en onderschrijften wordt de invloed van de zure regen op bomen aangetoond terwijl de ge meentelijke plantsoenendienst de expositie uitgebreid heeft met wal bomen, die zwaar te lijden heb ben gehad van de zure regen. De tentoonstelling is te bezich- tinge tijdens kantooruren. (geëcljuti- en ©ublieitifeunDig JRuëeum Tltnrap Tentoonstelling „De schutterijen van Venray" Op zaterdag 20 en zondag 21 april 1985 zullen de nog twee bestaande schutterijen te weten „Het schuttersgil de St. Anna" en „De schutterij 'l Zan- dakker. Gilde St. Jan" zich in een ten toonstelling presenteren aan hel Ven rayse publiek. Tijdens deze in het Ven rayse museum te houden tentoonstelling zullen zij een selectie van hun schatten en bezittingen tentoonstellen. Ook zor gen zij voor een deskundige uitleg en be geleiding van de bezoekers. De ope ningslijden van deze tentoonstelling zijn: Zaterdag 20 april van 14.00-17.00 uur. Zondag 21 april 13.00-17.00 uur. De gebruikelijke toegansprijzen zijn van toepassing. Op woensdag 17 april wprdt omj uur in de raadszaal een gecombin vergadering gehouden van de cot sies voor Financiële en Economi: ken en voor Openbare werken, en Agrarische zaken. In deze 0| vergadering zullen teide comi zich gezamelijk buigen over de fii le postitie van het gemeentelijk bedrijf. Na deze bespreking vergadert dei missie voor Financiële en Econoni Zaken verder om het college over aantal zaken van advies te kunnen nen. Op de agenda staan de volg 'aPe onderwerpen. Ian& - vervroegde aflossing geldlening: - analyse gemeenterekening 1983; 'al 11 - overzicht van de prioriteiten om crva zien; - deelneming van het rijk in gemer garanties; - eerste drie-maandelijkse aanpas van de gemeentebegroting 1985, - raadsvoorstel meerjarenbeli begroting 1985-1989. >pC Ciubkampioenschap N. M. Limb Na de knappe overwinning van op DC Venlo, hebben de Venrayse d mers wederom een zeer bevredigt prestatie geleverd, door in de twi thuiswedstrijd DC Donderberg Roermond een gelijkspel af te dwing Dit is des te meer een prestatie DC Venray als we weten dat de R mondenaren afgelopen winterseiz het kampioenschap in de eerste kl van de Limburgse Dambond heb behaald. Dat betekent dat DC Venray ook hoge ogen zou gooien. De si was zeer spannend. Bakker gaf i Venray het goede voorbeeld door een fraaie combinatie zijn tegenstai te overrompelen en al spoedig de binnen te halen. Ook Zaal had da winstkansen, maar wist die toch nii benutten en hij haalde een remise-; voor Venray binnen. Urenlang bleven de overige pan daarna op gelijke voet. Pas tegen dernacht vielen de beslissingen.! beste partij was ditmaal voor Bat» het tweede bord, die zijn iegenslt| in een vlekkeloze positie-partij knieën dwong. Er waren ook tegenvallers, zag in het middenspel een combii^ dreiging over het hoofd en stond d kansloos. De meest dramatischel knoping vond plaats in de partijl Berhitu, die een winnende doorbf combinatie foutief behandelde en| doende op verlies kwam te staan. Wester speelde op bord driej degelijke partij, waarbij hij in het! spel dicht bij de winst kwam, maar J dan remise zat er toch niet in. Noyens was in het middenspel iii zeer gecompliceerde partijstand spoor bijster geraakt en een schijf ter gekomen. In hel eindspel i echter op kundige wijze een gelijk* i—r dige remise af te dwingen. Tenslotte moest Kroh in een eindspel ondanks voordeel de 1 prijsgeven, maar zorgde tevens vooc 8-8 eindstand. Hiermee behoudt DC Venraj beste kansen op het kampioenschap - - C.C. PEEI. EN MAAS Wedvlucht Heverlé. Aantal du 2430. Afstand 117 km. 1 H. Janssen W 2 H. A. Rooymanssr. O 3 Chr. Hendriks O 4 Jac. Rullen W 5 Jos Piet Zw 6 H. Janssen W 7 Chr. Cuppen Zw 8 Ger Cuppen H 9 A. de Riet Zw 10 L. Snijders Vr Rijwiel gewonnen door Jac. Ru W. Op Heverlé 21 april te winnen serie van 1,stofzuiger. Aantekt in blanco kolom. BOEKHANDEL (ÏROTESTRAAT 68 VENRAY 156 156 155 155 155 154 154 154 2IJ 154 H( 154

Peel en Maas | 1985 | | pagina 10