Jubileumconcert Venray's mannenkoor PEEL EN MAAS corPlHipIIHMIiiiipilhiplliiipillll meesterschilders in venray Schitterende foto tentoonstelling „Het Kerkpad" aparte schoenen. Gevraagd Elektro Martens en de klantenservice Installatie verkeers- brigadiers De gemeente verkoopt grond OVERSLAG-BEDRIJF Van Rattingen water- en wegenbouw bv neemt container- bedrijf J. Kortenoeven over DONDERDAG 21 MAART 1985 Nr. 12 HONDERDENZESDE JAARGANG Hei Venray's Mannenkoor stari op donderdag 28 maart a.s. de jubileum- aktiviteiten t.g.v. hun 75-jarig bestaan met het geven van een jubileumconcert samen met het Limburgs Symphonie- orkest in de schouwburg van Venray. Het concert begint om 20.00 uur. Dat er een enorme belangstelling voor dit concert is bleek uit de kaarverkoop. Binnen zeer korte tijd was men uitver kocht en nog steeds komen vele verzoeken om kaarten binnen. Onlangs had het Mannenkoor in Apeldoorn veel succes met een nieuw, Hollands repertoire welk toen gebracht werd t.g.v. het 125-jarig KNZV. Voor dit concert heeft men in de opbouw van een compleet repertoire bewust gekozen voor een gedegen mannenkoorrepertoi re uit de 19e en 20e eeuw, welk bij het publiek zeer herkenbaar zal overkomen. Dirigent Pierre Gerits uit Hoensbroek heeft de laatste maanden met de ruim honderd zangers dan ook keihard gewerkt om de toehoorders een mooi concert te bezorgen. INBRAKEN EN DIEFSTALLEN Van de Koppel Meubelen aan de Markthof kreeg ongewenst bezoek via een geforceerde toegangsdeur. Een geldkistje verdween uit een opgengebro- ken bureaulade, met een geldbedrag van ƒ1.000,. Het daarlangs gelegen restaurant Quick In kreeg eveneens ongewenst bezoek. De speelautomaat werd open gebroken en het daarin aanwezige geld, naar schatting 300 gulden, verdween eveneens. In de nacht van vrijdag op aterdag werd via een klapraam toegang «rkregen tot een woning aan de Jambostraat, terwijl de bewoners thuis Wren. Uit de woning verdween een 'hilips videorecorder, enkele Euro- heques met pasje, girokaarten met (asje, een portefeuille met rijbewijzen En kentekenbewijs alsmede een registra- iebewijs van een caravan. De bewoners lebben van de inbraak niets gehoord, naar mogelijk hebben andere personen rel iets verdachts gezien. Zij worden 'erzocht kontakt op te nemen met de lolitie. In de nacht van zaterdag op Ondag werd eveneens in de Mambo- traat, op dezelfde wijze toegang 'erkregen tot een woning waarvan de lewoners niet thuis waren. Deze nbraak werd door de buren ontdekt. Vat er precies verdween is nog niet lekend. Het programma van het jubileum concert ziet er als volgt uit: O Isis und Osiris uit Die Zauberflöte van Mozart (koor en orkest). Dir, Seele des Weltalls van W.A. Mozart (koor, sopraansoliste en orkest) Chor der Gefangenen uit de opera Fidelio van L. van Beethoven (koor, tenorsolist, bassolist en orkest). Aria Estrano uit de opera La traviata van Verdi (soliste Ans Hublet). Het gebed van Fiesco uit de opera Simone Boccanegra van G. Verdi (soliste Ton Thissen). Aria come un bel didi magio uit de opera Andrea Chenier van G. Umberto (solist Peter Kokkelmans). Landerkennung van E. Grieg (koor, bassolist en orkest). Pauze. Invocation van C. Debussy (koor, tenorsolist en orkest). Duet Marquérite en Faust uit de opera Faust van Ch. Gounod (solisten: Ans Humblet en Peter Kokkelmans). In taberna uit de opera Camina Burana van C. Orff (koor, vierhandig piano en slagwerk). Zimmermannslied uit de opera Zar und Zimmerman van A. Lortzing (koor, tenorsolist en bassolist). Allegri, Beviam! uit de opera Ernani van G. Verdi (koor en orkest). La vergine degli angeli uit de opera La forza del destine van G. Verdi (koor, sopraansolist, bassolist en orkest). Op 13 en 14 april vervolgt het koor haar festiviteiten met een mannenkoor festival en een grootse receptie. Terwijl samen met de Kon. Harmonie Euterpe, die haar 125 jarig bestaan viert, op 21 en 28 april de Eucharistieviering wordt verzorgt in de Grote Kerk. Op 21 april verzorgt de KRO televisie zelfs een rechtstreekse uitzending. Op deze festiviteiten komen we nog extra terug. TONEELVERENIGING COMEDIA IN DE SCHOUWBURG Zondag a.s. kunt u weer genieten van een avond amateurtoneel. De Leunse toneelvereniging heeft dit jaar een thriller op heer repertoire genomen. „Wie heeft Jean Baptiste vermoord" van Jan van Duynen wordt door vier dames en drie heren opgevoerd. Het stuk speelt zich af in de buitenwijken van Parijs. Met trillend hart en bevende handen wordt onder leiding van Ad van Glabbeek de spanning '.en top gevoerd. Wie amateurtoneel wvci te waarderen kan nu genieten van een erg spannende avond. De Leunse toneelvereniging zet alles op alles om U te amuseren. De voorstelling begint zondag 24 maart om 20.15 uur in de Schouwburg. De in de foyer van de Schouwburg ingerichte tentoonstelling „Het Kerk pad", van de Amateur Fotografenver eniging Venray is een bezoek meer dan waard. Wat daar door de leden is gepresenteerd, door dat plekje Venray door het oog van hun camera vast te leggen, is iets wat feitelijk elke Venrayer zou moeten gaan bekijken. Raadslid Toon Den Brok, zelf een enthousiast amateurfotograaf, hield bij de opening een inleiding. „De leden van de fotoclub zijn hobbyisten", aldus Den Brok, „die met hun camera bepaalde objekten aan hun film toever trouwen en daarna in hun doka's op papier vastleggen. Op clubavonden worden die opnames besproken en bekritiseerd, al zijn de makers-zelve overtuigd de beste foto's te maken". De fotoclub weet zich in stand te houden zonder enige vorm van subsidie, en telt 30 leden in de leeftijd van 30 tot 60 jaar. Ditmaal had men de gezamenlijke opdracht het maken van foto's rond het oude Kerkpad. Een onvervalst stukje oud-Venray, dat waard is om bewaard te blijven. De leden van AFV Venray hebben ieder op hun eigen wijze dat Kerkpad gefotografeerd, naar eigen kunnen en smaak. Zij hebben daarbij gedocumen teerd en vastgelegd, hoe mooi en schilderachtig het Kerkpad is. Toon de Brok rade de gemeente Venray aan, enkele van die foto's aan te kopen, als bewijs hoe mooi dat Kerkpad is, waard om bewaard te blijven. Ook niet op te offeren aan een Noord-Tan gent. Ook het VVV, de vereniging van het Venrayse Vreemdelingenverkeer, advi seerde hij enkele foto's aan te kopen, als wervingsmateriaal, terwijl iedere Venrayer feitelijk zo'n foto moest kopen en versturen met „Groeten uit Venray". De AFV heeft hier een keurig visite kaartje afgegeven door ons de schoon heid van dit stukje Venray voor ogen te houden. De tentoonstelling is nog te bezichti gen op vrijdag van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.oo uur. Verder op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 ,,/n kleur" Grote Markt 13 Venrav IEDERE WEEK IETS NIEUWS Wie heeft er gegevens over het Sint Annagilde Venray, vroeger beter be kend als Schutterij St. Anna of Schutterij Het Eind. Dit kunnen boeken, krantenknipsels, foto's, aan tekeningen en gebeurtenissen zijn, die nog in Uw geheugen liggen, maar ook materiële zaken, zoals enkele oude koperen klaroenen, zilveren of van andere materialen vervaardigde schil den en medailles enz. die door de toestand van de 50- en 60-er jaren in de vergeetdoos zijn geraakt, en zich mogelijk bij de oud-leden thuis bevin den. Wie heeft er in de jaren 1910-1925 de geschiedenis van bovengenoemde gilde of schutterij uitgediept of wie weet hier nog iets van? Voor reakties kunt U zich wenden tot Mieke Rongen, Parkweg 5, Venray, tel. 86946. DIEFSTALLEN Op de Zuidsingel werd een bromfiets van het merk Yamaha ontvreemd. De waarde van de bromfiets bedraagt ongeveer 400 gulden. Maandag werd uit een koeienstal aan de Lorbaan drie stalen gegalvani seerde roosters ter waarde van 300 gulden ontvreemd. Door een kast open te breken werden dinsdag 2 slijptollen en een boormachine bij Inalfa ontvreemd. De waarde bedraagt 2.000,-. Het gevecht om de gunst van de klant is ook in Venray weer in zijn volle hevigheid ontbrand, zij het dan dat de kwaliteit en de service een steeds voornamere plaats gaat innemen. Waren het in vorige jaren de aankoopprijzen voor elektrische appa raten, die de klant tot aankoop verleidde. Men heeft leergeld betaald. Goedkoop bleek vaak duurkoop te zijn. Kwaliteit, goede service en deugdelijke merkgarantie maken een TV, een video, een hifi-toren etc. vaak rendabeler dan een paar procenten korting bij aan koop. Daarbij vergt de steeds perfekter wordenden apparatuur een steeds spe- cialistischere service. Om hieraan snel en akkuraat te kunnen voldoen dient de verkoper niet alleen een steeds volledi ger en dus kostbaarder magazijn aan te houden, maar ook zijn werkplaats zo in te richten, dat hij met een minimum aan uurlonen een maximum aan service kan leveren. Daarvoor is testapparatuur nodig die er qua investering ook niet om liegt. Deze basisvoorwaarden om een be taalbare, voor zover mogelijk 24-uurs service te kunnen bieden, waren voor Elektro Martens Venray-Horst aanlei ding om haar komplete klantenservice in casu haar reperatie-ateliers en centraal onderdelenm.agazijn in de Schoolstraat in Venray te centraliseren. Deze omstandigheid, samen met een zorgvuldige selectie van de te voeren merken, die vanuit een zelfde uitgangs punt op de markt opereren (Philips, Grundig, AEG, B&O e.a.) verzekeren de klant van een optimale service en een snelle bediening. Dit is belangrijk. Tenslotte gaat Uw TV nooit kapot, alleen op de dag van de finale Europa Cup en juist dan kunt U hem het minst missen. Zo is het ook met Uw overige apparaten. Elektro Martens Installaties is daar mee kompleet met direktie verhuisd naar de Prinses Marijkestraat, waar het bedrijf om te beginnen al uit haar jasje barst. Niettemin was ook deze centra lisatie onontbeerlijk en is in afwachting van de geplande nieuwbouw in de komende jaren voor alle clientèle in de bouw, de industrie en bij instellingen een verbetering in de communicatie. Planning, calculatie, uitvoering en tekentafel zijn aldaar ondergebracht, zodat ook in deze tak van bedrijvigheid, het bedrijf vernieuwd en gemotiveerd gereed staat voor de tweede helft van de jaren 80. Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 Nog nooit heeft Veilig Verkeer Nederland in één bijeenkomst aan zoveel brigadiers de aanstelling uitge reikt als maandagmiddag in Venray. Maar liefst 240 dames waren uitgeno digd om hun aanstelling in ontvangst te nemen. In 1970 werd reeds in Venray aan verkeersbrigadiers gedaan, zowel door leerlingen van de hoogste klassen van de lagere scholen, als door ouders. In het bijzonder door de leden van de z.g. moederbrigade. Zij hebben er in het verleden voor gezorgd dat de leerlingen van de kleuter- en lagere scholen een veilige oversteek kregen. Gelukkig is het nooit tot een ernstig ongeval gekomen. Een officiële status hadden deze „klaar overs" niet en daar is sinds kort verandering in gekomen omdat nu in het Wegenverkeersreglement is vast gelegd, dat de stoptekens gegeven door de „klaar overs" door de weggebrui kers moeten worden opgevolgd. Die officiële erkenning was voor de afdeling Venray van Veilig Verkeer Nederland een unieke gelegenheid om massaal de aanstellingscertificaten aan de leden van de Moederbrigade te laten overhandigen door burgemeester Defe- sche, die iedere dame bij haar naam kon begroeten. Die overhandiging vond plaats in de schouwburg van St. Anna. In zijn inleiding wilde de burgemees ter nog eens de dank en waardering van het gemeentebestuur uitspreken voor de inzet van de verkeersbrigadiers. Zijn schoolweg was vroeger zonder gevaren geweest. Verkeersonveiligheid was toen een onbekend begrip. Vandaag kunnen wij die verkeersbrigadiers niet meer missen, noch in het centrum, noch in de kerkdorpen. De verkeersbrigadiers zijn, hoe jammer dat ook is, onmisbaar geworden. „Ik realiseer mij", aldus de burge meester, „dat hun inzet veel tijd kost. Des te meer waardering hebben wij dan ook dat er velen zijn die dit al een lange reeks van jaren doen: onder alle weersomstandigheden onze jeugd een veilige oversteek geven". Voor de uitreiking werd de nieuwste film van Veilig Verkeer Nederland vertoond, terwijl na de uitreiking een Amerikaanse film over drankmisbruik van verkeersdeelnemers werd getoond. In Venray zijn momenteel 140 jeugd- en 275 ouderbrigadiers aktief om te zorgen voor een veilige oversteek. Wij voldoen gaarne aan een verzoek van mevrouw Stram uit de Grotestraat, een oproep te plaatsen om versterking van de ouderbrigade die de jeugd van de St. Petrus Bandenschool moet helpen oversteken. Er zijn daar maar vijf leden actief, hetgeen te weinig is. Degenen die interesse hebben, gelieve met haar Vontakt op te nemen. In de commissie voor agrarische zaken c.a. deelde wethouder Claessens mede, dat de onlangs gehouden in schrijvingen voor aankoop van gemeen tegrond twee kopers heeft opgeleverd. Het ging hier om een perceel aan de Overloonseweg, groot 2.03.53 ha., waar de hoogste bieder met 100.159,- uit de bus kwam. Dat is 4,92 per m\ Voor een perceel grond aan de Laag- heidseweg, groot 2.90.63 ha, was het hoogste bod 189.500,- Dat is 6,52 per mJ. Desgevraagd zei de wethouder dat op deze percelen geen woningen of bedrij ven gebouwd mogen worden. De vestiging van tuinbouwkassen zag hij eventueel wel toegestaan. STIJGENDE GRONDVERKOOP Met een schuin oog naar de VVD - die al jarenlang aandringt op verkoop van gemeentegronden - vertelde wethouder Claessens dat de verkoop van gemeen telijke landbouwgronden zich in een stijgende lijn bevindt. In 1983 verkocht de gemeente grond voor 171.000,-. Vorig jaar was dat 300.200,- en nu in de eerste 2 Vi maand van 1985 was er al voor 1.600.000,- verkocht. „En we gaan daar mee verder" zo verzekerde de wethouder enthousiast. cor reijnders onderhouds-en kleurenadviseur dr. poelsstraat 14 telefoon 82810 J.Kortenoeven BERGWEG 23 VENRArr 04780 - B4210 Met ingang van 1 april a.s. zal Dhr. Jac. Kortenhoeven op 72 jarige leeftijd zijn activiteiten als eigenaar van contai ner en afvaloverslagbedrijf J. Kortenoe- ven te Venray beëindigen en het bedrijf over doen aan v. Rattingen Water- en Wegenbouw BV te Oostrum, die op hun naam dit bedrijf zullen gaan voortzet ten. De heer Jac. Kortenoeven vestigde in 1964 zijn „Eerste Noord-Limburgse Containercentrale" te Velden waar hij reeds jaren een aannemingsbedrijf van grond- en sloop werkzaamheden en transportbedrijf uitoefende. In 1970 kwam hij naar Venray, war zijn containers en containerwagens een bekend verschijnsel zijn geworden. We gens opheffing van de Venrayse stort plaats Venrays Broek werd besloten een overslagbedrijf te vestigen aan de Me- taalweg met een persinstallatie. Hier door werd bereikt dat bedrijven en par ticulieren alsnog in Venray hun vuil en afval konden storten zonder er onnodig ver voor te rijden naar de regionale stortplaats in Horst-America. Na twee en vijftig jaar zelfstandig werkzaam te zijn geweest, is hem de rust nu wel gegund, en hij zal hier dan ook dankbaar gebruik van maken. Het bedrijf, zowel het container- als het afvaloverslagbedrijf en de zand- en grindhandel, wordt met ingang van die datum overgenomen door Van Rattin gen Water- en Wegenbouw BV", aan nemingsbedrijf van grond-, sloop- en straatwerken en verhuurbedrijf van grondvêrzetmachines en telescoopkra nen. Dit bedrijf, gevestigd op het indu strieterrein De Hulst aan de Henri Dunantstraat 37, te Oostrum, heeft hiermede zijn dienstenpakket voor de bouw, industrie, overheid en particu lieren uitgebreid. Na jarenlang met draglines en hydraulische graafmachines werkzaam te zijn geweest, in diverse ruilverkave lingen door het gehele land, kwam van Rattingen in 1965 naar het toen sterk uitbreidende Venray en specialiseerde zich als dienstverlenend bedrijf in de bouwwereld, industrie en voor de overheid, maar ook voor particuliere instanties waar hij in de loop der jaren een klantenkring heeft opgebouwd. Door de uitbreiding van het bedrijf, met de overname van containerbedrijf J. Kortenoeven is het voor hen mogelijk geworden een ruim pakket van dienst verlenende werken aan te bieden en daarmee de teruggelopen activiteiten in de bouwwereld te compenseren. Uiter aard zal het overslagbedrijf aan de Metaalweg 7, voor het storten van afval en vuil, de gehele week en zaterdags tot 12.00 uur geopend blijven.... RESTAURANT In de Keulsche Pot Fondue-, Gourmet- en specialiteiten restaurant. Voor informatie of reservering: TEL. 04788-1774 10LTHESEDIJK 2 0VERL00N

Peel en Maas | 1985 | | pagina 7