GEMEENTEPRAAT Dinsdag a.s. wordt de maandelijkse openbare raadsvergadering gehouden nm m ESI IV nonu /vv NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting gemeente venray INFO VOOR Opgave van leerlingen voor de basisscholen Bekendmaking Verklaring van geen bezwaar Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning verleend Openbare kennisgeving Maaien van bermen Hinderwet Na massale hondensterfte nu honden- geboorte-golf Boomplantdag uitgesteld Kinder vakantiewerk HO Dinsdag 26 maart om 19.00 uur houdt de gemeenteraad zijn maandelijk se openbare vergadering in de raadszaal. De agenda vermeldt maar liefst nege nendertig punten, maar een groot aantal voorstellen zal ongetwijfeld zonder meer de voorzittershamer passeren. Dat zal b.v. het geval kunnen zijn bij de meeste van de de dertien onderwijsza ken die te maken hebben met het treffen van inpandige voorzieningen of hel aan schaffen van vermenigvuldigingsappa- ratuur. Tot de belangrijkste punten mo gen worden gerekend het behandelen van de Nota Volkshuisvesting .Onder de pannen" en de Nota „Evaluatie be leidslijnen voor de kleine kernen". Na afloop van de vergadering kan het pu bliek met het college van b. en w. en de raad van gedachten wisselen over het geen deze avond aan de orde is geweest. Van de raad wordt medewerking ge vraagd voor eerste aanschaf óf uitbrei ding van vermenigvuldigingsapparatuur ten behoeve van de lagere scholen: St. Petrus Banden, De Hommel, Merselo en Vredepeel. In verband met de inter gratie kleuter-basis onderwijs zullen in pandige voorzieningen moeten worden getroffen aan de volgende scholen: St. Fransiscus, De Vlaswei, De Kemp, De Meent, Veulen, Heide en Vredepeel. Met betrekking tot het onderwijs zal de raad het bevoegd orgaan uitvoering Overgaanswet en Wet op het Basisonde- wijs moeten vaststellen. SPORTPARK „DE WIEËN" Aan de raad wordt een krediet ge- Met ingang van 1 augustus 1985, der halve ingaande het schooljaar 1985/1986 worden de kleuter en lagere scholen opgeheven en komen daarvoor in de plaats de basisscholen. Op maandag 25 maart a.s. kunnen de leerlingen worden opgegeven die voor het eerst in het schooljaar 1985/1986 een van de basisscholen in Venray-kom zullen gaan bezoeken. In al deze scholen - katholieke, protest, chritelijke en openbare - kunnen oudes/voogden daarvoor terecht van 16.00-17.00 uur. Als leerling kunnen worden aange meld de kinderen die bij aanvang van het schooljaar 1985/1986 vier jaar zijn, resp. tijdens dat schooljaar vier jaar worden. Bij het opgeven van de leerlin gen dienen door de ouders/voogden persoonsgegevens te worden overlegd, derhalve wordt verzocht het trouwboek je of paspoort mee te brengen. De drie katholieke schoolbesturen in Venray-kom hebben, om de leerling op timaal over hun scholen te verdelen, besloten een voedingsgebied te definië ren Voor de protestante christelijke school „De Hommel" en de openbare scholen „De Keg", „De Flierefluit" en „De Landweert"; gelden géén voe- dingsgebieden en uit deze scholen kan dus gewoon een keus worden gemaakt. Het voorgaande betekent dus, dat de kinderen die een katholieke school gaan bezoeken dienen te worden aangemeld bij de school in hun voedingsgebied. Zie voor voedingsgebieden de vorige week gepubliceerde kaart. Burgemeester en wethouders van Venray, maken hiermee bekend hun besluit van 13 maart 1985, nr. 212 waarbij ten behoeve van de standplaats van het mobiel kantoor van de A.N.W.B. tot de volgende tijdelijke verkeersmaatregel is besloten. I. in de periode van 18 maart lot en met 26 augustus 1985 door het plaatsen van de borden 49 van bijlage II van Reg lement verkeersregels en verkeerstekens met onderbord als genoemd om artikel 121 van dit reglement het parkeren in 4 parkeervakken gelegen aan de Schoolstraat, ten zuiden van het verbin dingsweggetje lussen de Schoolstraat en de Merseloseweg, Schouwburgplein ge naamd op maandag van 10.00 tot 16.00 uur te verbieden. II. het mobiel kantoor van de A.N.W.B. ontheffing te verlenen: a. van de onder 1 genoemde maatregel. b. van de voorschriften voor het parke ren binnen de parkeerzone gelegen in hel centrum van Venray. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift dient aan de Konin gin te worden gericht, maar worden in gediend bij de commissaris van de Ko ningin Venray, 21 maart 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. vraagd van 625.000,- ten behoeve van de herinrichting van het sportpark „de Wieën, waaronder een bijdrage in de aanleg van een kunstgrasveld, de re constructie van een halfverhard veld en de aanleg van een atletiekbaan. Het be drag is opgenomen in de prioriteitenlijst voor 1985 en 1986. In verband met de aanleg van het kunstgrasveld zal recht van erfpacht moeten worden verleend aan Mixed Hockey Club Venray. Dan is er een bedrag van 25.000,- nodig voor technische vervanging van onderdelen machinekamer gemeentelijk zwembad. Ook dit bedrag is opgenomen in de prio riteitenlijst voor 1985. OVERIGE AGENDA Ten behoeve van de uitbreiding van zijn houtdroogbedrijf aan de Metaal- weg, zal de raad erfpacht moeten verle nen aan de heer M. Willems. Hetzelfde geldt voor de fa. Lucassen ten behoeve van de oprichting van een industriële groothandel voor lastechniek op het in dustrieterrein Smakterheide. Nadat de gemeenteraad de subsidiere geling onderhoud molens heeft bij gesteld, zal een voorbereidingsbesluit moeten worden genomen en behoeve van de premie-woningbouw in Leunen, Merselo, Oostrum en Veulen. De raad wordt voorgesteld 1.99.70 ha land bouwgrond, gelegen in het plan Braban der te verkopen aan de heer L.J.H. van Dijck. In Kempkesberg zal landbouw grond worden verkocht aan de heren W.J. Peeters te Leunen, P..J.C. van Ass, Deurneseweg, H.J.A.J. Spreeu- Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 15 maart 1985 aan het ge meentebestuur verzonden de navolgen de verklaring van geen bezwaar, als be doeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, en/of artikel 50, lid 8 van de Woningwet, welke is vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunning voor: het bouwen van 4 recreatiewonin gen aan de Zeilbergseweg 3 te Ys- selsteyn, t.n.v. Camping de Berkhorst, Zeilbergseweg 3 te Ysselsteyn. Deze verklaring van geen bezwaar kan worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van de ze verklaring van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 21 maart 1985 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een tochtportaal met overstek aan de Ysselsteynseweg 54, t.n.v. P.G.M. Smits, Ysselsteynseweg 61 te Ysselsteyn; het bouwen van een broeikasje aan de Molenhoek 10 te Oirlo, t.n.v. C.M.C. Peters, Molenhoek 16 te Oirlo; het geheel overdekken van een binnenplaats aan de Leeuwstraat te Venray, t.n.v. H. Coenders, Henseni- usplein 5 te Venray; het bouwen van een bedrijfswo ning aan de Deurneseweg 190 te Ys selsteyn t.n.v. J.G. Janssen; het renoveren van een kippenhok aan de Timmermansweg 40 te Ys selsteyn, t.n.v. P. Michels; het bouwen van een berging en aan scheidingsmuur aan de Twistweg 17 te Vredepeel, t.n.v. T.J.A. Arts; het uitbreiden van een fokvar- kensstal aan de Oirloseheide 1 te Castenray, t.n.v. Maatschap Wismans; het bouwen van een machine loods aan de Molenhoek 10 te Oirlo, t.n.v. G.M.C. Peters, Molenhoek 16 te Oirlo. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 21 maart 1985 ge durende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 21 maart 1985. De burgemeester van Venray Mr. H.J.M. Defesche wenberg te Ysselsteyn, J.J. Wilmsen te Ysselsteyn, C.A.M. Commers te Ys selsteyn, H.G.M. Janssen te Ysselsteyn, F.A.P. Franken te Ysselsteyn en F.P.A. Janssen te Merselo. Hoewel het college van b. en w. al ge ruime tijd geleden heeft besloten mede werking te verlenen aan het „Anti- Rookplan" voor de jeugd, door het be schikbaar stellen van 650,- zal de ge meenteraad het zijne moeten doen aan de actie, die in de gemeente Venray van 22 tot en met 26 april op de scholen zal worden gehouden. De gemeenteraad zal zich vervolgens bezighouden met behandeling en vaststelling van de volkshuisvestingsno ta „Onder de pannen" en de „Evaluatie beleidslijnen voor de kleine kernen". De heer B. Linders, Andantestraat is bij de raad in beroep gegaan tegen wei gering van bouwvergunning tot uitbrei ding van een aanbouw van zijn woning. De exploitatie opzetten voor alle kerkdorpen zullen moeten worden her zien en vastgesteld, evenals voor het bestemmingsplan Landweert. Tenslotte zal van de raad een krediet t.b.v. de wijziging van de openbare straatverlichting in het buitengebied, worden gevraagd. Deze wijziging is het gevolg van de verkabeling in het boven grondse net. Van de raad zal een krediet worden gevraagd voor de vervanging van de toe gangspui van het raadhuis en de verbou wing van het raadhuis i.v.m. uitbreiding van de afdeling Sociale Zaken. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 13maart 1985 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. het bouwen van een berging aan het Ceciliapad te Venray, t.n.v. P.W.J. van den Broek; het verbouwen van de woning aan de Eindstraat 23a te Venray, t.n.v. J.H.M. Rutten, Eindstraat 25 te Ven ray; het bouwen van een portaal aan de Herik 19, te Venray, t.n.v. H.A.G.M. Clevers; het uitbreiden van een berging aan de Hooipas te Leunen, t.n.v. H.E.J. Claessens; het bouwen van een volière aan de Touwslagerstraat 32 te Venray, t.n.v. G.A. Goumans; het verbouwen van de woning aan de Haalakker 11 te Oirlo, t.n.v. A.M. Nelissen-van der Sterren; het bouwen van 5 woongebouwen aan de Stationsweg 46 te Venray, t.n.v. Stichting Psychiatrisch Centrum Ven ray; het uitbreiden van een fokvar- kensstal aan de Paardekopweg 9 te Ys selsteyn, t.n.v. G.J.M. Jenniskens. Venray 21 maart 1985 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend dat met ingang van heden, op kamer 119 van het raadhuis, voor een ieder ter lezing is neergelegd de door de raad dezer ge meente bij besluit van 29 januari 1985, nr 576, vastgestelde Verordening He lingbestrijding. Deze verordening is door Gedeputeerde Staten van Limburg goedgekeurd bij besluit van 5 maart 1985, nr. BO 2911, en treedt in werking op 1 april 1985. Venray, 21 maart 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, Mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, Secretaris. Particulieren worden weer in de gele genheid gesteld het maaisel van bermen en slootkanten te verzamelen om te la ten dienen als veevoer. Degenen die be langstelling hebben voor het maaien van bermen en slootkanten dienen zo spoe dig mogelijk contact op te nemen met de heer Krebbekx. Tel. 04780-83838 toestel 326. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 13 maart 1985 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvraag van: M.H.C. Lensen, Hoopweg 36 te Venray, voor het uitbreiden van een varkensfokkerij, gelegen aan de Hoop weg 36 te Venray; M.A. Derks. Puttenweg 134 te Ys selsteyn (Lb.) voor het uitbreiden en wijzigen van en varkensmesterij en leg- kippenhouderij, gelegen aan de Putten weg 134 te Ysselsteyn; J.J.F. Hendrikx, Horsterweg 18 te Leunen, voor het oprichten en in wer king hebben van een varkensmesterij, gelegen aan de Horsterweg (ongenum merd) te Castenray; J. Deters, Puttenweg 93 te Ys selsteyn (Lb.) voor het oprichten en in werking hebben van een varkensmeste rij, gelegen aan de Puttenweg (onge nummerd) te Ysselsteyn (Lb.); F. Janssen, Weverslo 2 te Merse lo, voor het uitbreiden van een var kensmesterij en -fokkerij, gelegen aan de Weverslo 2 te Merselo; L. v.d. Mortel, Ericaweg 7 te Oir lo, voor het uitbreiden van een var kensmesterij en -fokkerij, gelegen aan de Ericaweg 7 te Oirlo. Varkensmesterij Nijssen B.V. Veulenseweg 20 te Veulen, voor het wij zigen van een varkensmesterij, gelegen aan de Hoef 18 te Leunen. A. Vriens, Timmermannsweg 66 te Ysselsteyn (Lb.) voor het ex art. 6a uitbreiden/wijzigen van een var kensmesterij, -fokkerij en rundveehou derij, gelegen aan de Timmermansweg 66 te Ysselsteyn (Lb.); C.H.H. Steeghs, Zandhoek 2 te Oirlo, voor het uitbreiden en wijzigen van een rundveehouderij, waar pro- paangas wordt gebruikt, gelegen aan de Zandhoek 2 te Oirlo. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 21 maart 1985 tot 21april 1985 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukkm kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 21 april 1985 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 21 maart 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. VIV verliefd V verloofd verlinden JUWELIER VERUNDEN Venray Grote Markt 7 tel. 04780-86817 Er schijnt in Venray een vreemde hondenziekte te heersen, die op bepaal de tijdstippen een massale sterfte onder deze viervoeters tot gevolg heeft. In de loop van één jaar bleken rond twee hon derd honden aan deze geheimzinnige ziekte te zijn bezweken. In de afgelopen veertien dagen is ech ter geconstateerd, dat de hondenziekte is afgenomen en dat een hondengeboor tegolf hiervoor in de plaats is gekomen. In twee weken tijd werden alleen al in de woonwijk Brukske 89 honden meer ge leld, dan in de lijsten van de honden controleur stonden aangegeven. Een ander vreemd verschijnsel onder de Venrayse honden is, dat zij zich zelf komen melden terwijl het baasje in alle toonaarden tegen de hondencontroleur staat te betogen dat er geen hond in huis is... Waarmee maar gezegd wil zijn, dat de gemeentelijke hondencontroleur weer erg actief is en alleen al in Brukske 89 niet voor de hondenbelasting opgege ven honden heeft opgespoord. Intussen heeft hij een andere woonwijk onder handen genomen om straks ook nog alle kerkdorpen te bezoeken. Om moeilijkheden te voorkomen doet men er goed aan een hond, waar voor nog geen belasting wordt betaald, aan te geven bij de afdeling financiën en belastingen. In verband met het zeer slechte weer op woensdag jl. is het geplande en goed voorbereide bomenplantfeest niet door gegaan. De festiviteit is daarom uit gesteld tot volgende week vrijdag op de zelfde tijden en plaatsen. Agenda: Vrijdag 22 maart. Om 18.30 uur voor alten en sopranen. Om 19.15 voor tenoren en bassen. Zondag 24 maart. Om 10.15 uur hoogmis in de Paters kerk. (alle Loreto gangers dienen aan wezig te zijn). Maandag 25 maart. Om 19.00 uur spelavond voor alle jon gens. Dinsdag 26 maart om 18.30 uur repetitie voor de alten. Woensdag 27 maart Om 18.30 uur repetitie voor de sopra nen. Afmelden: Secretariaat Langstraat 104 tel. 81690. Algemeen: De volgende inleverdatum voor oud papier is zaterdag 13 april a.s.. Nadat het weer de gebruikelijke tijd stil geweest is rond het kindervakantie werk weer de eerste tekenen van leven. We zijn alweer druk bezig met de voor bereidingen van het nieuwe seizoen. De globale plannen liggen alweer ter tafel. Wat voor sommige ouders op dit mo ment misschien het belangrijkste is zijn de data van het KVW. Net zoals in het verleden werken we ook dit jaar weer de twee weken voorafgaand aan de Ven rayse kermis. Van 22 tot en met 26 juli en van 29 juli tot en met 6 augustus. Over het programma willen we nu nog niet meer kwijt dan dat cowboys en indianen er een grote rol in zullen gaan spelen. Ook een beetje nieuw is dat we bijna de hele week op een en dezelfde lokatie zullen vertoeven, nl. in de bos sen nabij Vlakwater. Omdat daar een groot deel van het programma wordt uitgevoerd zullen we ook de vertrouwde verzamelplaats bij de sporthal gaan ver laten. We doen dit omdat we dan vooral voor de kleintjes veel lopen willen voor komen. In volgende bullentins zult U over een en ander nog nader geïnfor meerd worden. Tot slot van dit eerste artikel willen we nog een dringend be roep doen op personen die in ieder geval 20 jaar oud zijn, zin hebben om het pro gramma voor de kinderen in de voorbe reidingsfase mee uit te werken en in de week zelf mee uit te voeren. Door het vertrek van een aantal medewerkers/sters zitten we met een te kort aan man- vrouwkracht. Langs deze weg willen we iedereen die dit soort werk erg leuk lijkt de kans geven zich op te geven en of informatie in te winnen bij Dhr. M. Houwen, Bachstraat 81 tel 89498, of bij Dhr. H. Wijnhoven, Vica- rieweg 36 Leunen, tel. 10561. Wanneer DESTRUCTIEMELDINGEN NIET MEER BIJ GEMEENTE NIEUW MELDINGSNUMMER Vanaf maandag, 1 april 1985, kan het destructie- materiaal NIET MEER bij de gemeente Venray Venray gemeld worden. Als gevolg van de overdracht van de vleeskeu ringsdienst aan de Rijksdienst voor de keuring van Vee en Vlee (RVV), onderdeel van het Ministerie van Landbouw en Visserij, zullen vanaf 1 april 1985 alle destructiemeldingen gedaan moeten worden bij het nieuwe centrale nummer van deze dienst te Roermond: 04750-1596 Voor de houders van destructievaten, die zonder melding wekelijks geledigd worden, betekent dit dat zij voortaan de meldingen zelf moeten doorgeven aan bovenstaand nummer. Het nieuwe meldingsnummer is eveneens aan gesloten op een antwoordapparaat. Wij radën U aan bij de melding van kadavers en de vaten uw woonplaats (kerkdorp) tevens op te geven om vertraging bij het ophalen te voorkomen De destructiebonnen over de maanden januari, fe bruari en maart 1985 zullen U in april a.s. door de gemeente Venray toegezonden worden. Vanaf april 1985 neemt de RVV ook dit gedeelte van de werkzaamheden over. Op het nummer (04780) 88899 kunt U nog meldin gen doorgeven tot en met vrijdag, 29 maart a.s. 16.00 uur. Vanaf 18.00 uur die dag moet U melden bij het nieuwe nummer je zoveel mogelijk kans wilt hebben bo venstaande personen thuis aan te treffen raden we je aan om te bellen tussen 6 en 7 uur 's avonds. Ook oud-leiding die tenminste 20 jaar oud is en die zin heeft om ons team te komen versterken, is van harte welkom. In de campagne tegen martelen staat op dit moment toegang tot gevangenen centraal, maar ook de andere maatrege len die nodig zijn om martelen te voor komen zullen onderwerp van de cam pagneactiviteiten blijven. Toegang tot gevangenen is van groot belang in de strijd tegen martelen. Het is nodig dat de gevangene contact heeft met de bui tenwereld, omdat martelingen veelal in het geheim plaatsvinden. Het zal duide lijk zijn dat hoe korter een gevangene het contact met familie en/of advocaat mist, des te geringer is de kans op mar telingen. In de eerste plaats is het dus van belang te weten waar een gevangene zich bevindt. Bij navraag zeggen de ver antwoordelijke autoriteiten vaak dat niets over de persoon bekend is, hij of zij is verdwenen. Het komt ook voor dat men toegeeft dat er iemand gearresteerd is, maar dat men niet weet of niet zegt waar die persoon zich bevindt. In deze gevallen is er sprake van „geheime de tentie" In sommige landen zijn er speci ale „geheime detentiecentra,, in een fa briekspand, of in de kelder van een niet voor het publiek toegankelijk gebouw. Er is geen controle meer mogelijk op de behandeling van de gevangenen. Dit is een belangrijke barrière die overwonnen moet worden: het opheffen van „gehei me detentiecentra" is punt drie van van ons twaalf puntenprogramma. Maar dit is slechts een stap in de richting van het uitbannen van martelen, en een maatre gel die belangrijk is om toegang tot de gevangenen te realiserens. Wellicht dat U hierover iets meer wilt vernemen over waar en hoe de acties gevoerd worden. Dat kan natuurlijk want op Zaterdag 23 maart staan we weer met een stand in de Grotestraat 's middags van 1-4 uur. U bent van harte welkom. Informatieblad voor ouderen Waarschijnlijk heeft U ook enkele we ken geleden het eerste nummer van „De Schakel" „ontvangen. Daarin vroeg de centrale van Bejaardenverenigingen of u wilde reageren op haar blad. Ondertus sen is al gebleken dat het maken van een dergelijk blad erg veel tijd kost; en de groep is wat aan de kleine kant. Ge vraagd worden dus ouderen welke be roepshalve en zomaar geintresseerd zijn om mee te werken aan de totstandko ming van dit blad. Uw bijdrage kan va- rieeren van artikelen schrijven, illustre ren tot vouwen en nieten van de boek jes. Meld U spoedig wij hebben U hulp in de redactie dringend nodig. Mevr. I. Weyers, Broek 2, 5824 AC Holthees, tel. 04782-534. Toneel voor ouderen. Op woensdag 24 april a.s. speelt de He- gelsomse toneevereniging „Poespas" het stuk Het eindpunt. Korte inhoud: kinderen van een bejaard echtpaar vin den het hoog tijd. worden dat hun ou ders naar een verzorgingstehuis gaan. Maar de ouders voelen zich nog veel te jong. Wie zal het pleit winnen? Alle ou deren uit de regio worden uitgenodigd om te komen kijken. Aanvang 14.00 uur. Entree 5,- p.p. Kaartjes verkrijg baar bij het Welzijnswerk voor ouderen aan het Kennedyplein en via de secreta rissen van de bejaardenverenigingen. FNV BELASTINGSERVICE Mensen die nog geen jaaropgave van hun inkomsten hebben ontvangen moe ten er aan denken dat ze uitstel aanvra gen. Dit kunt U doen door naar de be lastingen in Venlo te bellen (077-16241) en te vragen of ze U een formulier voor het aanvragen uitstel sturen. Uitstel be tekent dat U dan 3 maanden speling krijgt om u A of E formulier op te stu ren. Voor zover deze mensen lid zijn van het FNV zullen we ze in april of be gin mei alsnog de mogelijkheid geven hun formulier door de kaderleden te la ten invullen. Heeft U er al eens over ge dacht dat leden van het FNV en hun huisgenoten de belastingcursus van het FNV kunnen volgen. Die cursus is hele maal gratis. De enigste tegenprestatie die we daarvoor vragen is dat U dan in de maand maart Uw kennis ter beschik king stelt door mee te helpen met het invullen van de formulieren van de le den. Voor meer informatie (04780) 83740 of 85055. Mensen die in de Bijstand zijn en toch een aanslag krijgen van de belasting is te adviseren met die aanslag naar de vak bond te gaan. Daar bekijken ze dan of U in aanmerking kunt komen voor kwijtschelding. Als dat niet mogelijk is kan er nog een aanvraag worden gedaan bij de gemeente voor een eenmalige bij zondere uitkering. Dat is alleen voor echte minima. Maar ook hier adviseert onze groep kaderleden U wat U het beste kunt doen. Kanarievereniging De Huisvriend Vergadering maandag 25 maart 1985 om 20. 00 uur In den Engel. Opening, verslag, ingekomen stukken, bestuursmededelingen, contributie inning, uitreiking ringen, rondvraag, sluiting.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 13