GEMEENTEPRAAT Bestemmings plan Burggraaf: overgang tussen het centrum en plan Landweert NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting gemeente venray Bekendmaking jachtwet Vóór april aangevraagde reispapieren goedkoper Commissie ruimtelijke ordening vergadert Commissie voor onderwijs en cultuur 12 maart bijeen Hinderwet Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning verleend Hinderwet 62 TE KOOP BIJ INSCHRIJVING TWEE KAVELS LANDBOUWGROND Hinderwet Buurtbus ruim boven bestaans grens DONDERDAG 7 MAART 1985 Nr. Vergeleken met de 130 ha., welke het bestemmingsplan Landweert beslaat en Brukske met ruim 70 ha., is het bestemmingsplan Burggraaf met een oppervlakte van slecht 35 ha een betrekkelijk klein gebied. De grenzen van dit plangebied worden gevormd door in het noorden het industriegebied Smakterheide, in het oosten de Nieuwe Maasheseweg en de Oostsingel, in het zuiden de Stationsweg, en in het westen de Raadhuisstraat en de Dr. Kort- mannweg. Het gehele plan wordt doorsneden door de Noordsingel. Maar ondanks de geringe opper vlakte van het gebied, dat een over gang vormt tussen het (oude) cen trum en de (nieuwe) woonwijk Landweert, wijkt het bestemmings toch aanmerkelijk af van andere Venrayse bestemmingsplannen. In feite gaat het bestemmingsplan Burggraaf uit van het invullen van lege plekken met bebouwing van diverse aard. Daarbij moet evenwel terdege re kening gehouden worden met hel waar de, borgen van bestaande rechten. Van oudsher zijn binnen het plangebied al diverse woonvarianten aanwezig. Bo vendien zijn hierin .gelegen en garage, twee tankstations, (waarvan 1 met was serette), een supermarkt, winkels, (aan de Stationsweg en aan de Raad huisstraat), een bouwmaterialenhandel, een opslagruimte, een praktijkoriente- rende leerplaats, (POL Project), een or thopedische schoenmakerij, een buson derneming en een horecabedrijf. Bij het opstellen van het bestem mingsplan had men dus te maken met een groot aantal verschillende bestem mingen. GELUIDSHINDER Als extra moeilijkheid bij het opstel len van het plan kwam de Wet Geluid hinder om de hoek kijken. Daardoor werd het bestemmingsplan Burggraaf het eerste plan waarop deze wet van toe passing is gebracht. Als een van de eerste gemeenten in Limburg heeft Ven- ray een geluidsonderzoek moeten instel len. Hierin is de geluidsoverlast gemeten van een vijftal wegen in het plangebied, waarop per etmaal meer dan 2.450 voer tuigen passeren. Ter vermindering van de overlast zijn daarom in het noorde lijk gedeelte tussen de Nieuwe Maashe seweg en Zandbleek geluidwerende voorzieningen gepland tot een hoogte van meer dan 2.50 m. Pas nadat deze voorzieningen in de vorm van een wal en een scherm zijn uitgevoerd, mogen er woningen worden gebouwd. Ook aan de woningen zullen dan nog geluidwerende maatregelen worden getroffen (b.v. ex tra beglazing). De in het plangebied ge vestigde bedrijven zijn niet of nauwe lijks bronnen van geluidshinder, zoals intussen wel is gebleken. BOUWMOGELIJKHEDEN Aan beide zijden van de Noordsingel zijn plekken aangewezen voor bedrijfs doeleinden. Op de begane grond zijn bedrijfsruimten verplicht, waarboven dienstwoningen zijn toegestaan. Deze terreinen zijn/worden ontsloten via de Noorderhof en de Hoeveweg. Ten noor den van de Noordsingel zijn bouwmoge lijkheden voor eengezinswoningen, hoofdzakelijk gepland langs, Zand bleek, de Bosweg, de Dr. Kortmann- weg, De Maasheseweg, de St. Odastraat, het Nieuweind, de Noorder hof en de Seilier. Na de onlangs gereed gekomen nieuwbouw langs Maashese weg en St. Odastraat zal binnen enkele I maanden gestart worden met de bouw I van 7 energie-zuinige koopwoningen aan de koopwoningen aan de Zand bleek. De nieuwbouwmogelijkheden ten zuiden van de Noordsingel zijn hoofd zakelijk gepland langs de Hoeveweg en de Akkerweg. Het ligt in de bedoeling hier nog in 1985 een tiental huurwonin gen te realiseren. UITVOERING De uitvoering van dit bestemmingsplan zal geleidelijk aan tot stand komen. Er resteert nog ruimte voor een 65 tal nieuwbouwwoningen. Deze zullen via plannen, die ieder voor zich beperkt van omvang moeten zijn, worden gereali seerd. Belangstellenden voor meer be drijfsmatige activiteiten hebben zich nog niet gemeld. Nu de commissie voor de ruimtelijke ordening en volkshuisvesting zich intus sen al akkoord heeft verklaard met het bestemmingsplan Burggraaf, zal dit plan nog voor de zomer aan de gemeen teraad ter vaststelling worden aangebo den. De Burgemeester van Venray, hoofd van de plaatselijke politie in de zin van de jachtwet, maakt bekend dat op 31 maart 1985 de geldigheid van de jacht akten afloopt. Houders van een jachtakte die in het sei zoen 1985/1986 weer gaan jagen, dienen voor 20 maart 1985 een nieuwe akte aan te vragen. Het aanvraagformulier is kostenloos af te halen bij de afdeling openbare orde, veiligheid en milieuza ken van de gemeente (kamer 119 le ver dieping) of aan het het bureau van ge meentepolitie (Leunseweg 4). De aanvragen dienen bij de politie, te worden ingediend. Venray, 7 maart 1985 de burgemeester voornoemd, Mr. H.J.M. Defesche. In de maanden april t/m juli zullen de kosten van een paspoort en van een toe- ristenkaart met 4,75 worden ver hoogd. In de maand maart zijn ze dus goedkoper. Indien' U vóór 1 april a.s. een reispapier aanvraagt bedragen de kosten voor een Paspoort 59,25 Paspoort (tot 16 jaar) 38,00 Toeristenkaart B 28,25 Toeristenkaart BJ(eugd) 11,30 (eventuele tussentijdse verhoging van de rijksleges zijn hierin niet begrepen). Het reispapier wordt zoveel mogelijk gereed gemaakt terwijl U er op wacht, behalve donderdagmiddag, dan lan het vrijdags tot 12 uur worden afgehaald. De openingstijden van de afd. Bevol kingszaken zijn: maandag t/m vrijdag 9-12 uur, donderdags bovendien 15.30- 17.00 uur. De eerstvolgende vergadering van de commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting wordt vandaag don derdag 7 maart, om 17.30 uur in kamer 127 van het raadhuisgehouden. De agenda vermeldt de herziening van de exploitatie-opzetten voor de bestem mingsplannen Veltum II, Landweert en alle kerkdorpen. Verder dienen er voor- bereidingsbesluiten te worden genomen ten behoeve van de bouw van een wo ning aan de Albionstraat le Leunen, van 4 premiewoningen aan de Urbanusweg te Leunen, van 6 premiewoningen aan de Vicarieweg te Leunen, van 8 premie- woningen aan de Pastoor de Bolstraat te Merselo en van 4 premiewoningen aan de Goetzenhof/Jofferspas te Oostrum. Op dinsdag 12 maart komt de com missie voor onderwijs en cultuur om 17.00 uur in openbare vergadering bij een in kamer 127 van het raadhuis. De agenda vermeldt de volgerfde ondewer- pen: bijstelling subsidiéregeling onder houd molens; vaststelling bevoegd orgaan Over gangswet W.B.O. en Wet op het Basis onderwijs; medewerking voor (eerste) aanschaf of uitbreiding van vermenigvuldiging- sapparatuur t.b.v. de lagere scholen te Merselo, St. Petrus Banden, Vredepeel en de Hommel. Kennisgeving bekendmaking ontwerp-beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: H. Camps, Deurnesweg 168 te Ys selsteyn (Lb.) voor een vergunning inge volge de Hinderwet voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een aardappel- bewaarplaats en reparatiewerkplaats van eigen materiaal, waar elektromoto ren worden gebruikt met een gezamelijk gebruik van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Deurneseweg 168 te Ysselsteyn (Lb.); M. v.d. Winkel, Spurkt 12 te Smakt, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een varkensfokkerij, gelegen aan de Spurkt 12 te Smakt, positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving le ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 21 maart 1985, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: het verbouwen van een woning aan de Moostdijk 13 te Ysselsteyn, t.n.v. W.P.M. van Dijck. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 8 maart 1985 ge durende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 27 februari 1985 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. het bouwen van een tuinkasje aan de Hoofdstraat 29 te Oirlo t.n.v. P.J.J. Swinkels; het bouwen van een kas aan het Kleindorp 6a te Merselo, t.n.. P.J.M. Altink; het bouwen van een jongveestal aan de Lorbaan 6 te Veulen, t.n.v. J.J.C. Bosgoed; het verbouwen en uitbreiden van een kamphuis aan de Koepas 8 te Oirlo, t.n.v. Th. G. Jacobs. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend: dat op 24 januari 1985 bij-hen een aanvraag is ingekomen van Janssen apa- ratenbouw B.V., Potvenweg 7 te Ys selsteyn (L.b.)voor een vergunning inge volge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een plaatwer kerij, waar metalen platen worden be werkt of verwerkt, gelegen aan de Ysselsleynseweg-Jan Poelsweg (onge nummerd) te Ysselsteyn (Lb.); dat op 4 februari 1985 bij hen een aanvraag is ingekomen van Hou- bensteyn B.V., Ysselsteynseweg 69 te Ysselsteyn (Lb.) voor een vergunning ingevolge de hinderwet voor het uitbrei den en wijzigen van een varkensfokke rij, gelegen aan de Spieker! 14 le Heide; dat op 5 februari 1985 bij hen een aanvraag is ingekomen van H.J.J. Smiths, Puttenweg 80 te Ysselsteyn (Lb.) voor een vergunning ingevolge de hinderwet voor het uitbreiden van een champignonkwekerij, waar elektro mo toren worden gebruikt met een gezame lijk vermogen van meer dan 1,5 Kw, ge legen aan de Puttenweg 80 te Ysselsteyn (Lb.). dal op 5 februari een aanvraag is ingekomen van A. Jenniskens, Putten weg 108 te Ysselsteyn (Lb.) voor een vergunning ingevolge de hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een varkensmesterij en kalkoenenhou- derij, gelegen aan de Lorbaan (onge nummerd) te Veulen; dat op 5 februari 1985 bij hen een aanvraag is ingekomen van H.W. van Bakel, Vredeweg 9 te Vredepeel, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking heben van een rundveehouderij en var kensmesterij, gelegen aan de Vredeweg 9 te Vredepeel; dat op 5 februari 1985 bij hen een aanvraag is ingekomen van P.M.W. Vervoort, Laagheidseweg 18 te Venray, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij en -mesterij en rundveehouderij, gelegen aan de Laag heidseweg 18 te Venray; dat op 5 februari 1985 bij hen een aanvraag is ingekomen van J. Slangen, Eijkenhofweg 7 te Veulen, voor een ver gunning ingevolge de Hinderwet voor het uilbreiden en wijzigen van een var kensmesterij en rundveehouderij, gele gen aan de Eijkenhofweg 7 te Veulen. De aanvragen en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 7 april 1985, elke werk dag van 9.00 tol 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De Betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot ëen ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen hel bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 7 maart 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. 1. kavel aan de Overloonseweg, groot ca. 2.03.53 ha., gelegen schuin tegenover het pand Overloonseweg nr. 93 2. kavel aan de Laagheidseweg, groot 2.90.63 ha., gelegen tegenover het pand Laagheidseweg nr. 15. De kavels zijn voor agrarische produktiedoeleinden te gebruiken en uitsluitend te bebouwen met agrarische hulpgebouwen (geen wo ningen zijnde) t.b.v. een bestaand agrarisch bedrijf. Verkoop vindt plaats bij inschrijving, en wel voor elke kavel afzonder lijk. Inschrijvingsbiljetten, verkoopvoorwaarden en situatie-schets zijn verkrijgbaar op het Raadhuis, Raadhuisstraat 1, Venray (kamer 204, tel. 04780-83838, toestel 352). Gegadigden kunnen zich onder het doen van een bod, enkel middels genoemde inschrijfbiljetten, bij burgemeester en wethouders melden tot uiterlijk dinsdag 12 maart 1985, tot 10.00 uur. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 27 februari 1985 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van: Bouwbedrijf Verhoeven Venray B.V., Dr. Poelsstraat 10 te Venray, voor het uitbreiden en wijzigen van een timmerfabriek, gelegen aan de Dr. Poelsstraat 10 te Venray; H.G.M. Pijnenborg, Timmer- mannsweg 113 te Ysselsteyn (Lb.) voor het uitbreiden en wijzigen van een rund veehouderij, waar elektrootoren wor den gebruikt met een gezamelijk vermo gen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Timmermannsweg 113 te Ysselsteyn (Lb.); M. Wismans, Tunnelweg 4 te Castenray, voor het oprichten en in wer king hebben van een varkensmesterij ge legen aan de Roffert (ongenummerd) te Castenray; A. Janssen, Meerselsepeel 7 le Ys selsteyn (Lb.) voor het oprichten en in werking hebben van een rundveehoude rij, waar elektromotoren worden ge bruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Meerselsepeel 7 te Ysselsteyn (Lb.); W.M.L. Geurts, Veulensewater- weg 22 te Veulen, voor het uitbreiden en wijzigen van een rundveehouderij, waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Veulensewater- weg 22 te Veulen; A. Vissers, Middenpeelweg 8 te America, voor het oprichten en in wer king hebben van een aardbeienplanten- selektiebedrijf, waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 kW. gele gen aan de Ericaweg 1 le America. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel van 7 maart 1985 tot 7 april 1985 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 7 april 1985 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niel in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van dc Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Dc beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 7 maart 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen', het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. In de ruim vijf jaar dat de Venrayse buurtbus op Merselo en Vredepeel, met een verzorgingsgebied van totaal 1300 inwoners bestaat, heeft zij haar bestaansrecht dubbel en dwars waar ge maakt. Vanaf de oprichting tot juni 1984 - toen ook Smakt, Holthees en Maashees in de route werden opgeno men - werden ruim 40.000 reizigers ver voerd. Het aantal vervoerde reizigers in 1984 bedroeg in totaal 8367, hetgeen een gemiddelde is van 679 reizigers per maand. Dit gemiddelde ligt 75 hoger dan de jaren 1982 en 1983. Het Venray se project ligt derhalve ruim boven de bestaasgrens van gemiddeld 400 reizi gers per maand. Uit de passagiers, haltetelling van no vember 1984 is gebleken, dat per week gemiddeld 159 reizigers van de buurtbus naar Merselo en Vredepeel v.v gebruik maken en 58 van de buurbus naar Smakt, Holthees en Maashees v.v.. De route-uitbreiding naar Smakt Hol thees, Maashees, met in totaal 1600 in woners heeft in het eerste half jaar slechts een matig aantal reizigers opgele verd. n april ScHoou/oenML Jongens i ik ap/ol schoolvoetaal Meisjes t 9 APRIL ScHOOLTAFELTEHNHTOUHHOoi i iO/ll/ll MeiFlÊTSORlEDAAüse

Peel en Maas | 1985 | | pagina 12