Het was weer carnaval Leenen Moeder overste St. Josefklooster naar Blerick I HYPOTHEKEN HILHORfjjB DONDERDAG 21 FEBRUARI 1985 Nr. 8 HONDERDENZESDE JAARGANG ÜS PEEL EN MAAS DRANKEN VOOR AL UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY \A/FFIfRI Al) VOOR VFNRAY FM OAAOFVIMO ADVERTENTIEPRIJS 30 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS GROTESTRAAT 68 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIRO 1050652 W* SS!VWIiMl/ WWI% kl^HM kl^ WlflSJfc V II^VJ PER HALFJAAR 12,50 UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING BUITEN DE REGIO 17,— RESTAURANT In de Keulsche Pot Fondue-, Gourmet- en specialiteiten restaurant. Voor informatie of reservering: TEL. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 0VERL00N Binnenkort zal de Eerw. zuster Mar- cellina (Oudenhoven) afscheid nemen van de kloostergemeenschap van St. Jo zef waar zij 6 jaar overste is geweest. Als dank voor de ondervonden mede werking zowel van het korps als aan de Venrayse gemeenschap zal het Muziek en Majoretten Showkorps van St. Pe trus Banden haar een afscheidsserenade aanbieden. Zuster Marcellina is door het bestuur van de congregatie van de Zusters van de Goddelijke Voorzienigheid overge plaatst naar het klooster van de Congre gatie aan de St. Antoniuslaan te Blerick waar 45 zusters van een welverdiende rust gaan genieten, en aan haar zorgen worden toe vertrouwd. Zij is een rasechte Venrayse zuster. Geboren en getogen in de Tuinstraat en 49 jaar oud. Zij behoort tot de jongste zusters van deze congregatie. Van 1954itot 1960 was Zr. Marcellina werkzaam op Maria Roepaan in Otter- [#1VAN DIE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 8% - 15/20 jaar vast sum. In 1960 deed zij haar intrede in de congregatie en hoopt dus nog dit jaar haar zilveren kloosterjubileum te vie ren. Dat had ze graag temidden van de Venrayers gedaan, maar haar superieu ren beschikten anders. Als haar opvolgster is aangewezen Zr Stella Maris (Hendriks) geboren in Hel den. In het St. Jozefklooster verblijven momenteel 35 religieuzen waarvan er nog slecht 2 onder de 65 jaar zijn. De oud ste zuster heeft een leeftijd van 95 jaar bereikt. Van de glorie van het St. Jozef klooster is eigenlijk nog maar weinig te ontdekken. Maar vanuit die „burcht van naastenliefde" is ontzettend veel voor de Venrayse gemeenschap gedaan. Niet alleen in de wijkverpleging en de zorg voor de ouder wordende mens, maar ook voor de internaatskinderen die hier een veilig tehuis vonden. Dat in ternaat is niet meer. In het gebouwen complex zijn nu 7 klassen van de Scho lengemeenschap van „Jerusalem" on dergebracht en het Vincentiushuis is een onderdeel van het psychiatrisch zieken huis St. Anna geworden. Al doen de zusters elkaar zoveel mo gelijk helpen, toch is er nog altijd de hulp van een bejaardenverzorgster en zorgt een leken «kok voor de inwendige mens. Bovendien is er nog wat ander le- kenpersoneel. St. Jozef zal nog lang een deel blijven van het Venrayse; met veel banden in het verleden en in het heden verbonden met die gemeenschap. En al moet deze rasechte Venrayse Zuster Marcellina, Venray voor Blerick ruilen, gezien haar leeftijd is het niet onmogelijk dat ze nog eens voor 6 jaar naar Venray terug zal komen. Makelaars- en Taxatatiekantoor Zet Uw huis bij ons in de verkoop. Bij geen resultaat geen kosten Stationsweg 7b, Venray, tel. 04780-85958-82308 De drie dolle dagen zijn weer voorbij. De Prinsen, Vorsten en Raadsleden hebben hun steken en jassen weer opge borgen en zijn weer gewoon als Hub, Wim en Piet aan het werk gegaan zij het misschien met 'n zwaar hoofd en heel veel zin in 'n zure haring Het is voorbij voor de wagenbouwers die met veel geduld en nog veel meer enthousiasme de kolder in beeld ge bracht hebben, die alle eer voor hun werk gekregen hebben in de lange, lange optochten door Venray èn z'n kerkdor pen. Elders in dit blad laten we daar nog wat beelden van zien. En zoals elk jaar zijn deze laatste herinneringen (zwart wit) voor 5,per stuk te verkrijgen. Geen nabestellingen!Op is op. En hier tenslotte de uitslagen van de optocht door Venray. Jeugd prinsenwagens: 1Heide 2. Leunen 3. Oostrum Prinsenwagens: 1Leunen - wisseltrophee 2. Oostrum 3. Ysselsteyn 4. Venray Eenlingen en Paren: 1Schijnheilige 2. Ozze pliesie krimpt in 3. Carnavalsverkeers vurlichtings- menneke Kleine groepen: 1. Alternatieve garde 2. Haze allerlei 3. Weej gaon op eige höltje 4. Groête schand Middelgroepen: 1Daor hedde de poppe an 't danse Volgende week viert het Boschveld- college zijn 3e lustrum. Het gebouw aan de Zuidsingel is dan 15 jaar in gebruik. Ter gelegenheid van het lustrum wordt er voor de ouders en de leerlingen op 5 avonden de revue „Je neemt er wat van mee" opgevoerd in de schouwburg van Venray. De revue is een gezamen lijke produktie van leerlingen en docen ten. JUBILEA Op vrijdag 1 maart worden maar liefst drie jubilarissen gehuldigd, de do centen Gerrit Bongers (latijn en grieks) en Ton Hollaardt (frans) en de school- assistent Sjaak Dierx. De huldiging wordt besloten met een feestavond. Alle drie kwamen in een tijd, dat de school, in vergelijking met nu, nog maar klein was. In 1959 was het totale leerlingen-aantal 450, van wie 200 inter nen. Het was het eerste jaar, waarin er meer externen op school zaten dan in ternen. De volledige uitgroei,van de HBS was daar de oorzaak van. Thans telt de school 1670 leerlingen. Internen zijn er al lang niet meer en na de naamswijziging van „RK Lyceum voor Jongens" in „Boschveldcollege" nu 15 jaar geléden werd de schoolpoort ook geopend voor meisjes. Met alle veranderingen in het onder wijs en de school zijn de jubilarissen volledig meegegroeid en hebben er zelf mede gestalte aan gegeven. REÜNIE Op zaterdag 2 maart zullen de oud- Boschvelders elkaar weer ontmoeten. Voor de jaargroepen 1970 tot 1980 wordt er een reünie gehouden in het ge bouw, waarin zij hun laatste schooljaar doorbrachten. Circa 500 reünisten worden er verwacht. De reünie is in verband met die ver wachte deelname beperkt gehouden tot deze 10 jaargroepen. Om 10.00 .uur begint de reünie in frühschoppen-stijl. Om 15.00 uur wordt in de schouwburg een selectie uit de lustrum-revue opge voerd. Het afscheid zal genomen worden in de foyer van de schouwburg. Ieder oud-leerling uit de jaargroepen 1970-1980 die nog geen uitnodging mocht hebben ontvangen, kan zich vandaag nog aanmelden, door over making van 15,— op Rabobank Venray: 17.39.21.337; giro van de bank:1068514. t.n.v. Reünie Boschveldcollege (exa menjaar vermelden a.u.b.). Als toe gangsbewijs wordt een programma boekje toegezonden. EXPOSITIE In het kader van de viering van dit 3e lustrum zal tot en met 8 maart een tentoonstelling te bezichtigen zijn, in het schoolgebouw, van kunstwerken ge maakt door oud-leerlingen van het Boschveldcollege, die na hun middelba re school een of andere kunstopleiding hebben gevolgd. 'N 12-tal „oud-Bosch- velders" zal een groot aantal werken tonen vanuit verschillende disciplines en kunstuitingen. De grote diversiteit van het tentoongestelde werk onderstreept het unieke karakter van deze manifes tatie. Nog nooit waren de artistieke re sultaten van artistieke oud-leerlingen op eigen bodem te bezichtigen. De tentoonstelling is toegankelijk voor publiek op werkdagen tussen 9.00 en 16.00 uur en zondag 3 maart van 13.00 tot 17.00 uur. De exposanten zijn: 1 Fieke Billet - grafiek 2 Nelly Claessens - keramiek 3 Henry Croqué - tekeningen v. kle dingontwerp 4 Theo Duykers - airbrush illustraties 5 Herman v. d. Heuvel - lino- en hout sneden 6 Jos v. d. Munckhof - schilderijen, beelden in de gemeenteraad van Meerlo-Wans- sum, kon hij vanwege zijn drukke werk zaamheden niet continueren. Wel is hij Wanssum als woonplaats trouw geble ven en gaat hij dagelijks op en neer naar Venray. In de middagpauze blijft hij in het Boschveldcollege, waar zijn kan toordeur steeds openstaat; zowel voor de leerkrachten als voor de leerlingen. Lesgeven is er voor de heer Huren kamp niet meer bij, maar vanwege het kontakt met de leerlingen noteert hij persoonlijk het verlof en het spijbelen van de jeugd. Daardoor neemt hij kennis van het wel en wee van zijn pu pillen en raakt dikwijls ook betrokken bij de relaties ouders-kinderen. Desgevraagd vertelde ons rector Hurenkamp: Aan de groei van het aantal leerlingen (nu 1670) komt na het schooljaar 1985- '86 een einde. De jongelui uit de ge- boortepiek van de tweede helft der zesti ger jaren hebben dan de eindexamen klassen bereikt. Bij de brugklassen komt een terugloop, omdat ook al 'n zestal jaren op de- basisscholen minder leerlingen worden aangemeld. De totale terugloop duurt tot in de jaren '90. Dan zal het aantal leerlingen zich stabiliseren rond 1100. Alle leerlin gen kunnen dan in de bestaande gebou wen worden ondergebracht. Een uit breiding van het schoolgebouw, ter ver vanging van de vele noodlakalen die nu nog in gebruik zijn, zal dus zeker niet meer plaatsvinden. Het aantal onderwijskrachten van het Boschveldcollege bedraagt momenteel 107. Daarbij zijn inbegrepen 10 leer krachten die men per 1 februari j.l. mocht aannemen voor bepaalde onder- wijs-ondersteunende projekten in de jonge klassen. Het niet-onderwijzend personeel administratief enz. bestaat uit 20 per sonen. GERRIT BONGERS Geboren in 1934 in Zeeland (N.B.). Na zijn gymnasi ale studie klasieke taal en letterkunde gestudeerd in Nijmegen. Studie afgesloten in februari 1961. Na zijn kandidaatsexamen als leraar Latijn, Grieks en Oude Geschiedenis benoemd aan het Boschveldcollege, dat toen nog de R.K. Lyceum voor jongens heette. Be noemd per 1-9-1959. De leerlingen vinden hem een aardige leraar. Terecht! Zelf heeft hij veel ervaren en dat maakt, dat hij een buitengewoon goed inleve ringsvermogen heeft ontwikkeld voor andermans moeilijkheden. Het heeft hem omzichtig gemaakt in de omgang en mild in zijn oordeel over anderen. TON HOLLAARDT Geboren in 1929 te Rotterdam. Na net behalen van zijn onderwijzersakte was hij achtereenvolgens werk zaam als onderwijzer te Noordwijk en te Apeldoorn. In die tijd behaalde hij zijn hoofdakte en zijn be voegdheden voor Engels en Frans. Zijn studie Frans sloot hij af in Amsterdam met het behalen van de MO-B akte. Qp september 1959 werd Ton Hollaardt benoemd aan hel Boschveldcollege als docent Frans. Zeven jaar lang was hij als docent verbonden aan de MO-A opleiding bij de Gelderse Leergangen in Arnhem. Ton Hol laardt is tevens bekend van zijn conversatiecursussen Frans bij het Vrouwengilde en Nestlé. SJAAK DIERX Geboren te Maasniel in 1931. Na de middelbare school in militaire dienst als dienstplichtige. Vandaar ging hij over naar de Koninklijke Marechaussee. Be noemd per 1 maart 1960 aan het Boschveldcollege. Sedert 1969 woont hij in de dienstwoning en bewaakt hij bij nacht en ontij de school. Hij heeft de funktie van schoolassistent, d.w.z. dat hij in hel centrum zit vanwaaruit een grot deel van de organisatie gestalte krijgt. Door de aard van zijn funktie is dhr. Dierx al jaren de meest bekende persoon binnen de school. Nieuwe leerlingen kennen meestal eerder zijn naam dan die van de rector of hun conrector. Ook hijzelf kent zeer veel leerlingen en oud-leerlingen bij naam en toenaam. 2. Eindelijk beweging in de rose vlek 3. de Goofy's 4. Weej zien nog half blauw Grote groepen: 1Enne troep kiekers beej mekaar 2. Prins Hub is ozze groëte haas 3. Och man 4. De Lotto, iëne ware ze d'r kwiet Wagens: 1Alibaba en de 40 rovers 2. Weej stèke de draak mit 3. 't Oëg mot ok wat hebbe 4. Fitnes Centrum KINDEROPTOCHT Die twee namaakhondjes van de „Rooje hond" gezien? Echte carnavals- kwats, leuk contact met het publiek en dus goed voor een eerste Dlaats. Enlaat eens wat aktie zien in de optocht, zoals de circusgroep dit jaar. Ook om even bij stil te staan: er bestaat een extra prijs voor kinderen, die niet zijn ingeschreven, maar toch meelopen in de optocht. Voor de deelnemer met bordje 49 was het de laatste kinderop tocht. Jammer voor die jongen. In zijn plaats komen honderden anderen, want Rooy zonder kienderoptocht is as de Piëlhaas zonder zien stertje. De Jury. 7 John van Ochten - beelden en objec ten 8 Anton Reinders - kleireliëfs 9 Tim Schaper - sieraden, objecten 10 Margriet v. Stratum - schilderijen 11 Joof Teeu wen - schilder ij en 12 Henk Vissers - schilderijen DRS. J. A. HURENKAMP Met het derde lustrum van het Bosch veldcollege, is het ook twee jaar geleden dat drs. J. A. Hurenkamp werd be noemd tot rector van het Boschveldcol lege. k De heer Hurenkamp kwam in 1965 naar Venray, toen het gymnasium in Stevensbeek werd opgeheven en de leer lingen van die school in het Boschveld college werden ondergebracht. Als leraar Latijn en Grieks werd hij tevens conrector en de eerst aangewezen per soon om Pater dr. W. Gussen ofm als rector op te volgen. Zijn achtjarige „politieke loopbaan" Toen we het aantal prijzen zagen, dat er dit jaar was te vergeven, sloeg ons, juryleden, de schrik om het hart. Toch niet wéér hetzelfde als vorig jaar? Daar was geen aardigheid aan voor de jury. Bijna iedereen een prijs, zo weinig deden er mee. Zou de kinderoptocht dan echt verdwijnen? Niks daarvan, getuige de dikke vier honderd deelnemers van dit jaar. De organisatiecommissie heeft het klaar gespeeld om de smaakmaker van het hele carnavalsgebeuren de kinderop tocht weer nieuw leven in te blazen. Gezien de ruime deelname en de kwaliteit dit jaar, hebben we toch echt weer hoop op leuke optochten in de komende jaren en valt er tenminste voor ons echt te jureren. Uitslag: Eenlingen en duo's: 1. De Rooje hond (14) 2. De grote prins van Venray (16) 3) 4. Boksbal (28) 5. Venroi is poep op de stoep (6) 6. Spookrijder (27) Kleine groepen: 1Hier hadde geej kunnen loëpe (34) 2. De ijsbaan (35) 3. Ghost Busters (9) 4. Sneeuwwitje en de zeven dwergen(17) 5. Sprookjes (26) 6. Die Brinkman toch (38) Misschien wat bruikbare tips voor de volgende keer: beperk het aantal vol wassenbegeleiders tot een minimum. Zo blijft het een kinderoptocht. Om in de prijzen te vallen ziet de jury liever kin derbouwsels, hoe gammel dan ook, dan de resulaten van knutselparijen van pa en ma. Zoek ook de ideeën niet te ver. Grote groepen: 1. Circus (22) 2. Petrus Banden (48) 3. Haring in een tonnetje (43) 4. Blauwe zone (12) De Peel en Maas wisselbeker gaat naar de groep „Circus"; de extra prijs is voor de kinderen van joekskapel Rats d'r nève.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 1