HET WORDT WEER CARNAVAL PEEL EN MAAS 1 DRIE DOLLE DAGEN! MQDEHUfö cor CIRCUS MÖK Aid Prinse Plak 1985 PEEL EIM MAAS Kinderoptocht Venray 1985 De Vastelaoves- optocht in Venray Zon rfieiuhikb Wakkere Piëlhaas bij Modehuis Thomassen. De allerlaatste streep door onze winterkollektie SLECHTS DRIE DAGEN Donderdag Vrijdag Zaterdag 24 januari 25 januari 26 januari De Karklingels Oostrum PEEL EN MAAS meesterschilders van hartje venray 't Knölleke Leunen m Het gouden paard voor Grad den Bekker Jeugdzitting Hazekeutel Bonte avond van eigen bodem in Castenray Morgen vrijdag begint het Venrayse Circus Mök weer volop te draaien. Liefst zes uitvoeringen in negen dagen tijds worden op de bühne gebracht. Voor de amateurartiesten ongetwijfeld een zware opgave om elke avond het hooggeëerde publiek weer het beste uit het beste te bieden, en telkens met even veel plezier de voorstelling te presente ren. Maar als we dan de lijst van deelne mende artiesten bekijken, dan lijkt het ons of die amateurs er nooit genoeg van kunnen krijgen. Want niet alleen het Hofkoor, de Hofkapel, Jac Penris en de Trennesetters zijn oude bekende in dit circus, maar ook de Heilige van de Groéte Kerk staan ditmaal zelfs voor de tiende keer in de piste. Vorig jaar kon men ze feliciteren met hun 50e voorstel ling; nu dan met het tweede lustrum. Een prestatie die weinige groepen hen zullen nadoen. Vanzelfsprekend ontbreekt in het cir cus ook de kindergarde niet. En op nieuw zal met belangstelling worden ge keken naar de diverse acts van „De Stie- ve". Ook „van huure zegge" is van de partij. Nieuw in Circus Mök is Marc van den Heuvel die met z'n compagnon 'n num mertje breakdance weggeeft waar je van huivert. Grad en Petran, en tenslotte „Móks Swinging Circus" maken het ruim drie uur durende circusspeklakel kompleet. De verwachtingen zijn hoog gespan nen....! Voor de zesde, toegevoegde uitvoe ring van a.s. zondag 27 januari zijn nog een honderdtal plaatsen beschikbaar. Deze plaatsen worden nog verkocht a.s. zaterdagmiddag (zie advertentie). Alle andere voorstellingen zijn uitverkocht. De uitreiking van de APK-plak 1985 zal plaatsvinden op 9 februari a.s. in de schouwburg. Voor de Aid Prinse Kompeneej was het al heel gauw duidelijk: „Kandidaat voor 1985 moet Deken L. A. Theunis- sen worden", hij voldoet aan alle gestelde krileria. Op 28 december 1984 liet Kandidaat Plakdrager 1985 aan Deken Geert (van de A.P.K.) weten de onderscheiding met genoegen te aanvaarden. Eerder werd de Aid Prinse Plak uitge reikt aan Karei Wijnen, Toon Kor- tooms, Harry Notenboom, Wim van den Munckhof, Dick van Bommel, Jan Ruyten, Frans van der Voort, Lambert Laurensse, Piet Muis, Henriëtte Poels- Peters, Sjoerd de Jong, Loek Nelissen, Grad Schols, Pater Piel Gussen en Vastelaovesvereniging De Piëlhaas. Deken L. A. Theunissen werd gebo ren op 1 februari 1921 te Gennep en tot Priester gewijd op 5 augustus 1945. Hij werd tot Pastoor-Deken te Venray geïnstalleerd op 14 november 1971. Naast zijn voorzitterschap van het Kerkbestuur Sl. Petrus Banden en van de Parochieraad van deze kerk, is hij ook voorzitter van de vergaderingen met Pastoors en Rectoren van de bij het Dekenaat Venray behorende parochies. Verder is hij geestelijk adviseur van talloze verenigingen en instellingen. Op persoonlijke titel is hij bestuurslid van de Mavo-school de Kolk, het St. Elisa- beth-ziekenhuis te Venray en de Pedac te Venlo. Ook in de begeleiding van Religieuze groepen heeft hij een belangrijke taak. Zijn grote verdiensten liggen in het betrokken zijn bij het wel en wee van zijn parochianen. De wijze waarop hij als medemens midden tussen hen staat en dan zo goed aanvoelt waar hij aan kan bijdragen met vooral zijn steunende en bemoedi gende woorden door nooit iets te willen „vertellen" maar altijd wat ZEGT. Zijn nimmer aflatende ijver voor het werk wat van hem verlangd wordt, maakt hem tot-een druk mens en siert zijn taak als Parochieherder. Zijn overblijvende schaarse vrije tijd kan deze vrolijke en humoristische man rijkelijk vullen met sporten, fietsen, trouwe familiebezoeken èn met het zingen van het hoogste lied, in z'n eentje. Meer dan reden genoeg om de Als Prinse Plak 1985 als inleiding op het Vorstenhal uit tereiken aan Pastoor- Deken L. A. Theunissen op zaterdag 9 februari in de Schouwburg en dat aan de vooravond van zijn 40-jarig Priester feest dat hij op 25 augustus 1985 hoopt te vieren. Alle Plakdragers, dus ook alle leden van de Piëlhaas, zijn uitgenodigd om de Plakuitreiking te vieren in de stijl van het vorige jaar. De volgende week komen wij nog nader terug op het programma. uw weekblad Beste ouders. Als jullie kinderen dit stukje niet kunnen lezen, lees het dan voor, want het is erg belangrijk. De organisatie gaat van start met het inschrijven van de kinderoptocht. ledereen mag meedoen en het kost niets. Je moet je alleen opgeven, en om het een stuk gemakkelijker te maken hebben we dit jaar op 3 verschillende plaatsen inschrijving, namelijk: „Dingus", (soos) Hoenderstraat 10; „De Kiosk" wijkgebouw Brukske; ,,'t Schöpke" wijkgebouw Veltum. De data zijn: zondag 27 januari, zon dag 3 februari en zondag 10 februari. Alle 3 de zondagen steeds van 11 tot 1 uur. Als je niet weet wat je wil gaan doen, dan kun je ook op deze adressen terecht om advies te vragen. Oké meisjes en jongens, we gaan er samen met jeugdprins Robert I een reuze gezellige optocht van maken. En ouders onze leus luidt: „Hedde gej kiender? Laot ze dan mit- doen an de kienderoptocht. Tot ziens Hazekeutels, de kinderoptocht kommissie. PEEL EN MAAS WISSELTROPHEE Na het in mineur geschreven artikel dat vorige week in dit blad stond, waar bij de stem van het geweten sprak, zijn er toch wat reakties losgekomen vanuit het Venrayse. Een daarvan was het ter beschikking stellen door ons aller „Peel en Maas" van een prachtige beker. Deze beker gaat als Peel en Maas wissel trofee de Free-Wheelin wisselbeker ver vangen, die zoals iedereen weet vorig jaar na 3 toekenningen voorgoed in het bezit kwam van de jeugd van het Dessel- ke. De schenking van deze wisseltrofee is hopelijk een aanzet voor anderen om ook de aandacht eens te gaan richten op de jeugdkarnaval en de kinderoptocht leder jaar trekt op carnavalsmaandag de grote vastelaovesoptocht door de straten van Venray. Grote en kleine groepen, eenlingen, wagens, joekskapellen, harmonieën en fanfares zorgen voor een groots spek takel. Van wijd en zijd komt het publiek samengestroomd om de bonte carna valsstoet te bekijken. VEILIGHEID We mogen er in Venray trots op zijn dat we kunnen spreken van een veilige optocht. Zowel de deelnemers als het publiek spelen daarbij een belangrijke rol. Echter de laatste jaren worden we geconfronteerd met een fenomeen dat bij carnaval niet thuishoort, n.l. het agressieve gedrag van toeschouwers ten opzichte van met name deelnemende groepen. Het doorprikken van ballonnen is kinderspel. Erger wordt het als men deelnemers gaat beentje lichten of gaat bekogelen met stenen. Te erg is het als men rotjes afsteekt en deze bij deelne mers die helemaal ingepakt zijn en dus geen verweer hebben, naar binnen gooit. DRINGEND BEROEP We doen een dringend beroep op het publiek dat komt kijken om aktief in te grijpen als dergelijke vormen van agres sief gedrag ten opzichte van de deelne mers zich voordoen. Laat het niet alleen van de ordecom missarissen afhangen dat de optocht veilig blijft en dat de deelnemers die zich maanden voorbereid hebben onge schonden het einde van de route kunnen halen. De optochtcommissie MODELBOUW GEREEDSCHAPPEN Hofstraat 6 Venray Tel. 04780-81069 Prins Hub 1 van de Venrayse Vastel aovesvereniging „De Piëlhaas" heeft afgelopen vrijdag de „Wakkere Piël haas" uitgereikt aan de scheidende vorst van de Merselose Zagewetters, t.w. Tien Hoenselaar. Deze onderscheiding kent „De Piël haas" toe aan personen die zich belan geloos voor de Venrayse gemeenschap inzetten op sociaal-cultureel, educatief of algemeen cultureel terrein. De vele verdiensten op het sociaal cul turele vlak voor de Venrayse gemeen schap in het algemeen, maar in 't bij zonder voor de gemeenschap Merselo werden door Vorst Wim uitvoerig toe gelicht. Grotestraat 93 - Venray in het bijzonder. Er wordt wel eens gezegd: „Een goed begin is het halve werk". Men kan benieuwd zijn in hoeverre dat in dit geval opgaat. um op de wisseltrofee zelf terug te komen. Hoe komt men eigenlijk in het bezit hiervan? In de eerste plaats na tuurlijk door mee te doen aan de kin deroptocht. Deze kinderoptocht wordt beoordeeld door een jury. En wie nu volgens deze jury het beste is van de hele optocht, en het doet er niet toe of dit een eenling, duo, wagen, grote groep is, die krijgt de wisseltrofee. En de jury let dan op de volgende punten: zelfinbreng van de jeugd bij het maken van de attri buten, de aktualiteit of originaliteit van het onderwerp en vooral het enthousias me waarmee een en ander gepresenteerd wordt. Afgelopen zaterdagavond is tijdens het zeer geslaagde Ondertrouwbal bij de Iezervrèters van de Maasheseweg het Boerebruidspaar 1985 bekend gewor den. Benny Ruys en Kitty Gerards zullen nu na hun verloving in de onecht wor den verbonden op Carnavalsdinsdag. De bekendmaking gebeurde door Prins Hub, daarin bijgestaan door Vorst Wim. De Iezervrèters hadden het hele ge beuren goed in scène gezet en de verras sing was groot toen het Bruidspaar uit eindelijk uit de hooimijt tevoorschijn kwam. Het Bruidspaar en de familie werden vervolgens tijdens de drukke receptie overladen met felicitaties en cadeaux als ondersteuning voor hun goede voorne men. Bij de receptiebezoekers waren ook aanwezig Venrays nieuwe Jeugdprins Robert met zijn gevolg en het jeugd- boerenbruidspaar Anouk en Bram. Dit was het eerste officiële optreden na hun bekendmaking tijdens de zeer gezellige zittingsavond van de Hazekeu- tel in de Schouwburg, eerder op de avond. Gezien de sfeer die er heerste tijdens het ondertrouwbal durven we rustig te stellen dat de Boerebrulluft 1985 bij de Personeelsvereniging van de Iezervrè ters van de Maasheseweg in zeer goede handen is. Zij zeggen niet voor niets: Sla dit jaar maar niet op tilt, en schuuf mar mit ós mil. Wie gaat Joos Linskens opvolgen als Karklingele Prins? Komende zaterdag zal tijdens het Prinsebal een einde komen aan allerlei gissingen omtrent de opvolging van Prins Joos. Voordat hij van zijn waardigheden ontdaan zal worden zal hij eerst nog de medaille van verdienste uitreiken. Om 22.00 uur zal Vorst Jan de nieuwe heerser over „Oatrum, Lull en Boshuuze" voorstellen. Muziek is van het bekende Venrayse orkest „Aces", bijgestaan door de Eikenhofkapel. Voldoende redenen om dit traditionele gezellige bal te bezoe ken. Karnavalszondag na de „Karnavals" Hoogmis zal de mogelijkheid bestaan de nieuwe jeugdprins Willem Volleberg, Vorst Ronald Hoex en Nar Clemens Weys te feliciteren en wel in café Ver meulen om 11.00 uur. EEN ABONNEMENT WAARD DONDERDAG 24 JANUARI 1985 Nr. 4 HONDERDENZESDE JAARGANG Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b.v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 m&s mode camps juwelier thomassen interieur caesar mode santé craem spetters jeugdmode berden mode ijshuisje hendriks schoenen durfinger spiegelkwartier rong en's bakkerij holland internationaal ariens schoenen postkantoor hermans optiek muziekschool cor retjnders dr. poelstraat 14 venray tel 82810 De Knöllekes van Leunen hebben ook hun nieuwe carnavalsprinsen. mL éfm ja Hay Smits uit de Albionstraat zal Prins Hay 4 gaan regeren. Hij weet zich daarbij o.m. gesteund door de jeugd prins Karlo 1, die normaal gesproken als Karlo Rongen uit de Vullingsstraat door het leven gaat. BOEREBRULLUFT Leunen heeft er weer een heiligen- huisje bij gekregen en wel een op wiele tjes en uit dit mooie staaltje huisvlijt, kwam het nieuwe bruidspaar tevoor schijn. De volle zaal heette het bruidspaar enthousiast welkom. Nieuw voor dit jaar was de onthulling van drie bruids meisjes, die bij de receptie erg in de smaak vielen. Nieuw ook was de suikeroom en sui kertante, die nu al door hun optreden de verwachting schepten, dat er na hun dood veel te erven zal zijn. Tja en dat is tenslotte hun taak. De vader onthulde een heel mooi bruidje: Anneke van Reintjes Grad en Annie van Hoever Wimke en Friesen Mien. De bruidegom: Maarten van Gussen Jan en Mien van Olsen Bert was er erg mee in zijn sas en aan zijn glimmende oogjes kon je zien, dat hij er dit jaar een fijne boerebrulluft van zal maken. Op zaterdag 2 februari a.s. zal tijdens het Aide Wievebal te Veulen voor de zesde maal de uitreiking plaats hebben van „Het Gouden Paard". Deze hoogste onderscheiding van de carnavalsvereniging „Ut Dartele Veu- le" is dit jaar toegekend aan oud-Veule- naar G. L. van Gassel (75 jaar), bij allen beter bekend als Grad den Bekker. De heer van Gassel werd op 5 mei 1909 te Sevenum geboren. Meer als veertig jaar was hij bakker te Veulen. Behalve bakker was hij café- en zaal houder en was zodoende betrokken bij alle verenigingsaktiviteiten te Veulen. Voor zijn geweldige inzet en betrok kenheid bij het wel en wee van het Veulen, zal hij a.s. zaterdag gehuldigd De Venrayse Hazekeutel kan terug zien op een zeer geslaagde zitting. De onderlinge programmapunten volgden elkaar vlot op. De jeugdhofkapel zette de avond in met de hun bekende stemmingsmuziek. De jeugd vond dit prima gezien het hossen. De nieuwe Jeugdvorst Eric (Eric Geuyen) kondigde de programma's, eerst nog wat onwennig, maar later moeiteloos aan. Hel eerste liedje werd gebracht door Boy Derksen. Het „As gej mit mej wilt dansen" ging er in als koek. De miniretjes van M.M.S.K. St. Petrus Banden hadden een prachtige dans onder de begeleiding van het eigen korps. De leider van dat korps, dhr. Lei Beterams, ontving uit handen van de voorzitter Paul Min de Orde van de Hazekeutel. Dat de dames van de Garde kunnen dansen, is na de Prinseproklamatie bij iedereen bekend. Jammer dat zij wat weinig plaats hadden. Het zijn ook hele dames. En wat te denken van de Venrayse Dolly Dots. Dit sprak de jeugd aan, wat te merken was aan de openhengende mondjes. Het tweede liedje van de avond werd gebracht door Corry Peeters. Op waardige wijze nam de Hazekeu tel afscheid van Prins Mare en zijn adjudanten Michel en Arie. Tot ieders verbazing traden de Garde- Dames nog eens op. Dit keer met een cowboy-dans. Hier zat nog eens vuur werk in. Schitterend. Het bestuur van de Piëlhaas met Prins Huub, adjudanten en Raad van Elf, die inmiddels ook waren gearri veerd keken met een jaloerse blik naar het podium. Ja jongens, zo doen ze dat bij de Hazekeutel. Dat Venray ook een „Heintje" heeft wisten wij, maar dat hij echt zó goed kon zingen wisten wij niet. Hij presen teerde zichzelf al zingende en dat ging hem goed af. Weer een artiest erbij voor de Hazekeutel, tenminste als hij dat wil blijven doen. Richard Philipsen is zijn naam en we zullen er nog veel meer van horen. De Jeugd-Boerebrulluft presenteerde hun paartje aan het aanwezige publiek, worden met deze hoge onderscheiding. Sinds januari 1976 geniet de heer van Gassel van een welverdiende rust in zijn geboortedorp Sevenum. „Het Gouden Paard" wordt door de carnavalsvereniging van 't Veulen Slechts bij uitzondering en maximaal eenmaal per jaar uitgereikt. Tot nog toe werd deze onderscheiding vijfmaal uit gereikt aan inwoners van dit kerkdorp. Nu zal voor de eerste keer een niet-in- woner daarmee geëerd worden. Zoals elk jaar verzorgt carnavalsver eniging „de Schanseknuppels" uit Cas tenray een tweetal bonte avonden. En kele jaren geleden hebben reeds enkele dorpsgenoten zoals MARION en het duo ABC een optreden tijdens deze avonden verzorgd. Nu hebben wij een bijna avondvullend programma met eigen artiesten, die zich op bovenstaan de foto aan U presenteren. De beide avonden worden op 1 en 2 februari in het gemeenschapshuis ge houden, voorafgegaan door een gene rale repetitie waarnaar de Castenrayse jeugd tot en met 14 jaar kan komen kij ken. Wij hopen dan ook dat deze opzet goed slaagt en dat dit voor deelname van andere artiesten volgend jaar een stimulans mag zijn om hieraan mee te doen. Wij wensen iedereen deze avonden erg veel plezier toe. dat inmiddels met grote getalen was binnengestroomd. De Bruid is Anouk Pijpers van Tiny en Piërre Pijpers, de hete bakker van de Markt. De Bruidegom is Bram Reijn- ders van Tiny en Cor Reijnders, de schilder uit de Dr. Poelsstraat. Het derde liedje van de avond werd met enige vertraging ten gehore ge bracht door Piet Jeuken. De Kempke Backers gaven met veel vaart en snelheid een act weg die ieder een versteld deed staan. Achter de buun was het een wissel- en verkleedpartij van jewelste. De jeugd vond dit prachtig dat is zeker. Het laatste liedje werd gebracht door Joke Halmans en Boy Derksen. Het Hofkoor van de Piëlhaas gaf ook acte de presence. Met zo'n koor is het podium meteen gevuld. Met hun stem volume is de foyer ook meteen gevuld. Als hoogtepunt van de avond mag de proclamatie van de Jeugdprins worden genoemd. Gezien de reakties van de zaal is de keuze voor 1985 een goede ge weest. Jeugdprins 1985 is geworden: Robert de la Roy als Robert d'n 1ste. Tot zijn adjudanten heeft hij gekozen Harm Koppens en Luc Wienstjens. D eerste medailles die de Prins ging uitreiken waren bestemd voor opa en oma de la Roy*. Een schitterend moment om een (zeer) spontane receptie aan te vangen. Wat een drukte. Een dankwoord aan alle artiesten is zeker op z'n plaats, want het is mede door hun spontane medewerking dat het een van de beste zittingen is gewor den.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 9