VENRAYSE MONUMENTJES KERKELIJKE DIENSTEN PARFUMERIE BYOUX SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN I GROTE KERK VENRAY Zaterdag: 19.00 nederlandse hoogmis int. overl. fam. Peeters-Kerstjens jrd. Wim Jansen. Zondag: Derde zondag door het jaar. 8.00 leesmis, int. overleden parochia nen; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Herman Coopmans en ouders Jo Custers Gerrit Janssen en overl. fam. José Min-Hendricx, vader en fam.; 11.00 nederlandse hoogmis, int. overl. ouders Verstraelen-van Meijel Ben van Daal (v. e. vriend) Lies Gerrits- Hermans Piet Hanssen. Maandag: H. Thomas van Aquino, priester en kerkleraar. 9.00 oude stich tingen Wiel Custers, overl. ouder schoonouders en fam. levende cn overleden leden van de Handboogschut terij Diana; 19.00Drien Arts-Dommeck (buurtver. St. Jozef) Anna Smits- Lijssen (buurtver. St. Jozef) Jan Arts ouders Hub Schols-Vosters en overl. fam. Dinsdag: 9.00 Mina Kersten-van Bracht; 19.00 Johannes Hendrikus Hu- bertus Oudenhoven. Woensdag: 9.00 Theodor Droesen, Elisabeth Poels, Anna Catharina Poels en kinderen; 19.00 Martin Hoedemae- kers en overl. ouders. Donderdag: H. Johannes (Don) Bosco, priester. 9.00 Miets Raedts bij zondere intentie. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 9.00 Peter van Meijel Hubertus Koo nings ouders Arts-Cornelissen; 19.00 fam. Hendricus Arts en Jacoba Huber- dina Janssen uit dankbaarheid. Zaterdag: Opdracht van de Heer in de tempel - Maria Lichtmis. 9.00 ouders Bouten-van Megen en Huberta van Megen; 19.00 ouders Hanen-Willems Coby Jacobs-Reijnders (buurtver. St. Jozef) ouders Arts-Verkoeyen. Mededeling: Vrijdag, eerste vrijdag van de maand, wordt de heilige communie ge bracht aan de zieken. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Veronique Jakobs en José Aerts, lezer: L. Truyen. Zondag: 8.00 Wilbert van Waayen- burg, lezer: T. Verbeek; 9.30 Fieke Schwachöfer en Petra Berkers; 11.00 Anneke van Soest, lezer: C. Hendriks. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Timo Flinsenberg en Wilco Jansen. Woensdag en vrijdag: 19.00 Anouk Pijpers en Bianca Prinsen. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag 26 jan.: 18.30 Eucharistie viering met volkszang, int. L. en F. Sala, voor een bijz. int. Voorganger en schriftuitleg P. Hendriks, lector: R. v. Veen. Bestemming kollekte: Zr. Truus Lemmens (Pakistan). Misdienaars: Bas Dirkx en Gert-Jan Wismans. Zondag 27 jan.: 3e zondag door het jaar. 9.30 Eucharistieviering met koor en volkszang (greg. en ned. gezangen), int. voor een moeder, om genezing. Lector: Br. Artemius. Door de week om 18.30 maandag en woensdag eucharistieviering, dinsdag en donderdag woord- en communiedienst. Donderdag 16.00 werkgroep thema- dienst. PAROCHIE PATERSKERK Zondag: H. Missen: 9.00; 10.15 Hoogmis gezongen door Crescendo; 11.45; 18.00 avondmis. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over de gezinnen van de parochie. Zaterdag: Maria Lichtmis. 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Sjaak Classens jgt. Louis Linders en beide schoonzoons Aldegondavan Kessel-Gellen. Zondag: 9.00 voor de overledenen (offerbus) voor de parochie; 10.15 Harry Smits; 11.45 overl. ouders en familie Theuvenet; 18.00 pastoor Bei ten. Maandag: 8.00 overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 Gertruda Madou-Claassen Constant Pijls Jacques, Hub en overl. familie. Dinsdag: 8.00 overl. ouders Janssen- Krijns en kinderen; 19.00 familie Loenen-Poels. Woensdag: 8.00 Jacques van Beesel en Petronella Cortenbach; 19.00 God fried Philipsen en overl. familie. Donderdag: 8.00 overledenen (koll. Allerzielen); 19.00 Johan Maas (buurt) /jgt. pater Floris Claessens. Vrijdag: 8.00 Celina Rojer en Con stant Rojer; 19.00 gezinsmis; Sef Drab- bels overl. ouders Aarts-Jacobs. Zaterdag: 8.00 familie Wismans-van der Sterren. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Tonny Vermeulen. Zondag: 9.00 Martijn Smelt; 10.15 André Basten; 11.45 Johan Pouwels; 18.00 Leo Pouwels. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Theo Camps; 19.00 Twan van Mil. Dinsdag en donderdag: 19.00 Per Lenssen. KERK 'T ZONNELIED BRUKSKE Pastoor G. Bruggink, Klarinetstraat 32, tel. 85206. Voor het maken van afspraken liefst bellen tussen 13.00 en 13.30 uur. Zaterdag 26 jan.: 19.00 H. Mis voor alle weldoeners van onze parochie. Zondag 27 jan.: DERDE ZONDAG door het jaar. 10.00 Hoogmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze U KUNT NU UW EERSTE RIMPELTJES UITSTELLEN Het gebeurt misschien maar eenmaal in een decennium dat een huidverzor- gingsprodukt een ware revolutie veroor zaakt in de wereld van de cosmetica en een nieuwe dimensie toevoegt aan het begrip huidverzorging. Voor zo'n doorbraak zorgde het afge lopen jaar ESTEE LAUDER met haar produkt NIGHT REPAIR. Dit cellular recovery complex zet de stap van huid verzorging naar huidherstel. Morgen kan Uw huid er al beter uit zien dan vandaag. Hoewel U het mis schien niet direkt merkt, is Uw huid ter dege bewust van de schade die het on dervindt door weersinvloeden, luchtver vuiling en droge verwarming. Uw huid komt daarop ook meteen in aktie door 's nachts haar beschadigde cellen te her stellen en vernieuwt zich vervolgens door deling van deze herstelde cellen. Night Repair is een biologisch com plex, dat in werking treedt wanneer Uw eigen mechanisme verstek laat gaan. Deze opzienbarende formule versnelt het natuurlijk herstelproces van bescha digde cellen. Night Repair geeft nog een ander, di rect zichtbaar resultaat. Huyluronzuur, een uiterst belangrijk bestanddeel dat het vocht in de huid bindt, wordt nl. ook aangetast door blootstelling aan U.V. licht, waardoor de werking ver mindert. Night Repair bevat hyaluron- zuur in zijn meest functionele vorm, waardoor Uw huid het voor haar zo be langrijke vocht kan vasthouden. Soepel kan blijven, fris en stralend. Het werkt inderdaad verbluffend, dat kunnen we inmiddels zeggen. LANCASTER kon in deze nieuwe ontwikkeling natuurlijk niet achterblij ven en lanceerde recentelijk de ligne Su- ractif Plus. Een huidverzorgingslijn die speciaal is afgestemd op de vrouw en haar veertigste verjaardag. Deze uiterst intensieve en doeltreffende verzor gingslijn heeft er nu twee nieuwe pro- dukten bij: SURACTIF PLUS - POUR LE VI SAGE en POUR LE CORPS. Zeer intensieve, regenererende ver zorging voor gezicht en lichaam. Waar devolle bestanddelen verbeteren meteen zichtbaar het aanzien van de huid. Het in water oplosbare retinol stimuleerd de celvernieuwing. Daarnaast bevatten bei de preparaten intensief vochtherstellen- de stoffen, waardevolle natuurlijke oliën en rustgevende bestanddelen die de huid voor irritatie behoeden. Deze produkten vindt U natuurlijk op de adressen, die over voldoende vak manschap beschikken om U daarover goed en degelijk te informeren. Loopt U zo'n speciaalparfumerie eens even bin nen. Wellicht hebben ze een probeerver- pakking voor U met een informatieve folder waarin U alle informatie nog eens rustig kunt nalezen. Wilhelminastraat 1a Venray Telefoon 04780-03877 parochie; voor Peter en Marianne Ver stappen, Ton Korsten, overl. ouders en schoonouders. Deze Hoogmis is er meerstemmig gezongen latijn. Maandag 28 jan.: Gedachtenis v. d. H. Thomas van Aquino, priester en kerkleraar. 19.00 H. Mis voor dhr. Snij ders. Dinsdag 29 jan.: 8.30 H. Mis voor priesterroepingen Woensdag 30 jan.: 19.00 H. Mis voor de zielen in het vagevuur. Donderdag 31 jan.: Gedachtenis v. d. H. Johannes Bosco, priester. 8.30 H. Mis voor Leo Zegers, Martien Zegers en mevr. Janssen. Vrijdag 1 febr.: Géén H. Mis. Zaterdag 2 febr.: Feest van de Op dracht van de Heer in de tempel - Maria Lichtmis. 10.00 Plechtige H. Mis ter ere van Maria. Tijdens deze viering worden de kaarsen gezegend. Lektoren: zayterdag 26 jan.: 19.00 zr. Servaasd; zondag 27 jan.: 10.00 mevr. Hoedemaekers. Mededelingen: 1. Gedoopt: Daniël Janssen, Klari netstraat 32. Ouders van harte proficiat en Gods zegen over uw kind! Biechtgelegenheid: zaterdag 26 jan. van 18.00 tot 18.30uur. 2. VieringenZondag a.s. is er een meerstemmig Latijnse Mis gezongen door het solokwartet van de fam. Klassen. Zaterdag 2 febr. is er om 10.00 uur een plechtige H. Mis op Maria Lichtmis. Dan worden ook de kaarsen gezegend, die u meebrengt. Van harte welkom! 3. Pausbezoek.... Er is ons gevraagd het aantal mensen te noteren, dat op dinsdag 14 mei naar Beek wil gaan om daar de paus te ontmoeten. Het vervoer per bus wordt geregeld. U kunt zich opgeven bij dhr. B. Swiiste, Mozart- straat 74, tel. 81686. 4. Gezinsbijdrage.... Ned. Crediet- bank Venray rek. nr. 23.18.08.461 of giro 2552386 t.n.v. RK Kerkbestuur Brukske, inz. Gezinsbijdrage, Marim bastraat 26. Met veel dank! 5. Om over na te denken.... Tiendui zend moeilijkheden maken nog niet ene twijfel. PAROCHIE VREDESKERK Zaterdag 26 jan.: 18.00-18.45 gele genheid tot biechten. 19.00 Vooravond mis voor de derde zondag door het jaar. Kindermis met medewerking van ons kinderkoor ,,De Vredesklokjes". Voor overl. Bert Sanders en overl. fam. San- ders-Verheyen Jacobus Thijssen (coll.) Antoon van Soest (coll.) Toon van Dijck (coll.) Handrie Willemse Wiel Franssen (coll.) Toos Lamers-Jacobs (coll.) Petronella Wismans-Dijcks (coll.). Zondag 27 jan. De derde zondag door het jaar. 8.30 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie Agnes van Ass; 10.00 Nederlandse Hoogmis. Voor Jan Essing Leo Cortenbach Toon en Mathie van den Beuken (coll.) jaargetijde Louis Cus ters uit dankbaarheid (H); 11.30 voor Huub Jacobs en overl. familie Henk Vermeulen (coll.) Cor van Kempen (coll.); 18.30 voor Emilie Mathon2 Leo- nardus Sophie. Maandag 28 jan.: Gedachtenis van de H. Thomas van Aquino, priester en kerkleraar. 8.00 voor een geestelijke en verstandelijke verdieping van ons ge loof; 19.00 voor Adrianus Kuunders en zoon Frans, ouders Stiphout-Jacobs en zoon Leo en voor Jan Jacobs. Dinsdag 29 jan.: 8.00 voor priester roepingen en roepingen tot het religieu ze leven; 15.00 ge31egenheid tot het bidden van de rozenkrans; 19.00 voor Thei Linders (coll.). Woensdag 30 jan.: 8.00 voor de ernstig zieken van onze parochie; 19.00 voor Toon Stevens. Donderdag 31 jan.: Gedachtenis van de H. Joannes Bosco, priester. 8.00 Om groei en bloei van ons parochieleven (D); 19.00 H. Uur als voorbereiding op de eerste vrijdag. Voor Rombout Appels. Vrijdag 1 febr.: Eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 8.00 tot eerherstel aan het H. Hart. Na de H. Mis zal de ziekencom munie worden rondgebracht. 15.00 Gelegenheid tot het bidden van de Kruisweg. 19.00 voor overleden familie Thielen-Hendriks voor Jacob de Bruyn (buurt). Zaterdag 2 febr.: Feest van de op dracht van de Heer in de tempel. Maria Lichtmis. 8.00 voor overl. familie Jen- neskens-Muysers voor onze parochie. Tijdens de H. Mis kaarsenwijding. Mededelingen: 1. Zaterdagavond om9.00 uur is er weer een kindermis in onze kerk. De le zingen, voorbeden en de zang zullen verzorgd worden door ons kinderkoor. Als eucharistisch gebed zal de kinder canon gebeden worden. Tevens zal er een kinderpreek zijn. Ouders met kleine kinderen van harte welkom. 2. Dinsdagmiddag om 15.00 uur gelegenheid tot het bidden van de rozen krans. 3. Omdat het vrijdag de eerste vrijdag van de maand is, zal er gelegenheid zijn in de kerk om 15.00 uur gemeenschap pelijk de kruisweg te bidden. Het gaat hier om een oud gebruik om het lijden van onze Heer Jezus Christus te over wegen. Van harte uitgenodigd. 4. Donderdagavond 19.00 uur H. Uur. Na de H. Mis zal het Allerheiligste worden uitgesteld en is er gelegenheid tot gemeenschappelijk gebed. 5. Vrijdagmorgen om 8.30 uur (na de H. Mis) zal de ziekencommunie worden rondgebracht. 6. Zaterdagochtend tijdens de H. Mis van 8.00 uur zal de kaarsenwijding plaatsvinden. Na de H. Mis künt U ge wijde kaarsen tegen een vergoeding ver krijgen in de sacristie. 7. Zaterdagavond (2 februari) en in alle H. Missen (3 februari) zondags, zal na de H. Missen de Blasius-zegen worden uitgedeeld. 8. Aan alle parochianen. De aktie Kerkbalans is weer in het land gestart. Ook in onze parochie. Wij vra gen dan ook uw aandacht, want als U in de kerk komt, verwacht u een goed verwarmd en goed verlicht gebouw, met een niet lekkend dak. Dat wij er prijs op stellen dat het gebouw goed verwarmd is, hebt u de afgelopen weken zowel in de weekenden als ook door de week kunnen merken. Echter dit kost handen vol geld. Wanneer iedereen een steentje bijdraagt, drukt de last niet op enkelen. Wij rekenen op uw medewerking. Stort uw bijdrage op giro 42.02.249 t.n.v. ge zinsbijdrage Chr. Koning Pareochie Venray, of Rabobank 1539.39.559 t.n.v. Gezinsbijdrage Chr. Koning Par. Venray. Bij voorbaat onze hartelijke dank. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.30 Oscar Geurts; 10.00 Stefan Rongen, Gebr. van Weert; 11.30 John Dommeck; 18.30 Giel Krijnen. Maandag tot en met woensdag: 8.00 Erik Dijkmans; 19.00 Jos Vercauteren. Donderdag tot en met zaterdag: 8.00 JoseCornejo; 19.00 Jos Verstegen. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP VENRAY e.o. In de dienst van zondag 27 januari zal Ds. H. van Es de voorganger zijn. Aanvang van de dienst is 10.00 uur. De koliekten zijn bestemd voor de Kerk en de Diakonie. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindernevendienst gehou den. De kerkdiensten vinden weer plaats in „Den Hoebert", Westsingel 1 te Ven ray. PAROCHIE OOSTRUM ZXatyerdag: 19.00 Gertruda Janssen- Peeters overl. fam. Madou-v. d. Elzen Jan Haegens, Jos Haegens en Annie Haegens-van Bergen. Zondag: 8.30 Lei Janssen; 10.00 overl. ouders en familie Kleuskens- Thoone Toon Camps (Gem. koor). Maandag: 9.00 Hannes Verberk. Dinsdag: 9.00 voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Woensdag: 9.00 tot intentie Vermeu- len-Moorrees. Donderdag: 9.00 tot zekere intentie. Vrijdag: 9.00 Jan Bernaerts. Zaterdag: 19.00 Toediening van het H. Vormsel. Voor de Vormelingen (Kinderkoor). Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Bert Camps, Joris Rutten, René Bonten, Jules Janssen. Zondag: 8.30 Pieter Rijs, Bram Joosten, Jacco Camps, Ralf Bus; 10.00 Bart Nellen, Gardo Linders, Rob van Lieshout, Ton Verstraelen. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Jonge Gardekoor). Lei Ewals (koll.) Maria Versleijen-Joosten (koll.)) Martein Classens (jrd.). Zondag: 8.30 Herman Kerkhoff (koll.); 10.00 Hoogmis, Harrie Camps (koll.) Mathieu van Rijswijck (mnd.) Lambert Joosten (koll.). Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Woensdag: 8.00 H. Mis t.e.v. de H. Machutus. Donderdag: 19.00 H, Uur en Eucha ristieviering. st. Jan Custers en Wilhel- mina Vergeldt st. Gerardus Kessels en Elizabeth Hellegers. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart. 19.00 H. Mis st. Baeten-Jeurissen st. Mathias Beurskens en Johanna de Mulder. Zaterdag: Feest van Maria Lichtmis. 19.00 gez. H. Mis (Dameskoor) Johan na Bots-ten Haaf (koll.) Piet Classens (koll.) Bernard Janssen (koll.) Anna Steeghs-van Rijswijck (mnd.) Jan Peeters (jrd.) Johannes van de Berg. Tijdens deze Eucharistieviering kaar senzegening. Na deze dienst Blasius- zegen. PAROCHIE CASTENRAY Misdienaars: zat. di. en wo.: Guido en Roel; zond. 8 uur, do. en vr.: Mar tijn en Joris; zond. 10 uur: Marcel en Ronny. Zaterdag 26 jan.: 19.00 jrd. voor Willem Thielen, Lambertus Weys, Ger truda Linders en Piet Thielen. Tevens jrd. voor Piet Rambaghs. Zondag 27 jan.: 8.00 Antonius Hu bertus Janssen (coll.); 10.00 Pieter Jan Alfonsus Reynders (coll.). Dinsdag: 19.00 Antonius Drabbels (coll.). Woensdag: 8.00 tot intentie van de offeraars. Donderdag: 8.00 Jacob van Kuyck- Verrijdt. Vrijdag 1 febr.: 8.00 voor de weldoe ners van onze parochie. Eerste vrijdag van de maand. Om 9 uur ZIEKEN COMMUNIE. PAROCHIE LEUNEN Derde zondag door het jaar. Zaterdag 26 jan.: 19.00 weekd. v. overl. fam. Baltussen-Bertrams lsm. v. Bert Jenniskens (vanw. de buurt) lsm. v. fam. Heidens-Smits /2 lsm. v. Johanna Swinkels-v. Rijswijck en W. Swinkels (vanw. de buurt). Zondag: 8.30 weekd. v. pastoor Lit- jens lsm. v. overl. fam. Claessens- Gussen; 10.00 jrd. v. Hendrina Jennis- kens-Voermans en echtgen. Hgm. v. overl. ouders Schreurs-Verdellen en overl. fam. Hgm. v. Harrie Reintjes (vanw. Directeurenoverleg RABO) hgm. v. Josef Croymansm echtg. en Martin Croymans Hgm. v. Maria Loonen-Scheffers; 11.15 lsm. v. An toon Janssen en echtgen. Elisabeth Jenniskens lsm. v. Hermine de Bruijni -Raafs en overl. fam. lsm. v. Michel Loonen lsm. v. Sjang Loenen. Maandag: 19.00 lsm. v. Joos Jennis kens lsm. v. Hendrina Baltussen (vanw. de buurt). DFinsdag: Geen H. Mis. Woensdag: 19.00 lsm. v. overl. ouders Janssen-v. d. Berg en Louis Janssen. Donderdag: Geen H. Mis. Vrijdag: 19.00 weekd. v. Bert Jennis kens lsm. uit dankbaareheid (Ja). Zaterdag: 19.00 maandd. v. Harrie Reintjes weekd. v. overl. fam. Baltussen-Bertrams lsm. v. Helm Claessens en overl. fam. lsm. v. Gerrit Janssen lsm. uit dankbaarheid (fam. Jenniskens-Vissers). Misdienaar: 19.00 P. v. Zandvoort. Akolieten: za 19.00 Th. v. Kempen en Tj. Jenniskens; zo 8.30 J. Janssen; Hgm. 10.00 H. en J. Cornelissen en Ruud Jenniskens; 11.15 M. en T. Heesen. Huwelijksafk.: Johan Romme (Yssel- sleyn) en Elly Rongen. RECTORAAT VEULEN Zaterdag 19.00 hgm v. zal. v. Rijs wijck. Zondag 9.45 hgm. tot int. Jan Jen- neskens; 11.15 hgm. jgt. zal. Geert Classens. Maandag 8.00 2e zeswekendienst zal. Toon Drabbels. Dinsdag 8.00 lsm zal. Lies Mulders. Woensdag 8.00 lsm. zal. Wim v.d. Goor. Donderdag 8.00 lsm. zal. Wim Reint jes. Vrijdag, le vrjdag v.d. mnd. toegew. H. Hart, 8.00 H. Mis ter ere v. H. Hart van Jezus. Zaterdag, priesterzaterdag, 8.00 H. Mis voor deze int.; 19.00 Hgm. gest. fam. Fleurkens-Janssen. Akolieten 27 jan. H. Geruts, E. v.d. Ligt, T. Ja cobs. Misdienaars J. Nijssen, M. v. Kempen, M. Hagens. RECTORAAT HEIDE Derde zondag door 't jaar. 27 jan. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor over leden vader Theo Linders. Zondag: 8 uur H. Mis uit dankbaar heid; 10 uur Hoogmis voor het recto raat. Akolieten: Peter Paul Janssen en Henk Maas. Misd. van de week: Nicole Jacobs en Petra Willems. Maandag: H. Thomas van Aquino, priester en kerkleraar. 8 uur H. Mis t.z.i. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Gerardus Michels en Jacoba Jakobs. Woensdag: 8 uur H. Mis t.z.i. Donderdag: H. Johannes Bosco, priester. 8 uur H. Mis t.z.i. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.45 H. Mis t.z.i. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor de overleden familieleden Achten-Cox. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 1H. Mis voor Mevr. Gooren-Keijsers nms. fam. Keijsers; 2. H. Mis voor Thei Janssen nms. de buurt. Zondag: 8.30 jgt. v. Lei Maessen en Anna Gooren; 10.00 1. gest. jgt. v. Mathieu Arts; 2. H. Mis voor Frans Werneke nms. fam. Joosten; 11.30 1. gest. jgt. v. Sjaak Janssen; 2. H. Mis voor Jan Hendrix. Maandag: 19.00 H. Mis voor bijzon dere intentie. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de overle den parochianen. WEoensdag: 19.00 1. maandd. voor Piet Potten; 2. H. Mis voor Marian v. Haperen en overl. fam.; 3. H. Mis voor Peter Johannes Philipsen. Donderdag: 8.00 H. Mis voor Jozef Martens. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 19.00 H. Mis boor overl. ouders van Soest-Jenniskens, overl. ouders van Soest-Swinkels, overl. ouders Jennis- kens-Gielen en Theo van Soest. Zaterdag: 19.00 1. jgt. v. Jan Spreeuwenberg; 2. jgt. v. Jan Hendrix; 3. maandd. v. Mevr. Fleurkens-Keijsers 4. maandd. v. Thei Janssen; 5. H. Mis voor Mevr. Bos-Janssen nms. neven en nichten Bos. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Tom Lemmens en Patrick Vergeldt. Zondag: 8.30 Tjeerd Jenniskens en Rob Jenniskens; 10.00 Rob Reijnders en Marc Derkx; 11.30 Mattie van Ass en Patrick Marcellis. Weekdagen: Peter Michels en Roel Smits. Vrij: Bart Rongen en Joan Lutters. Mededeling: 1. In het weekend van 2 en 3 februari is er een extra kollekte voor de MEMISA. De Medische Missieaktie die zorgt voor de gezondheidszorg in de ontwikkelingslanden, door opleiding van doktoren en verplegend personeel, door medicijnen en inrichtingen van poliklinieken en ziekenhuizen enz. Dit jaar is de MEMISA 60 jaar werkzaam op dit terrein. Een reden om een extra verjaardagscadeau te geven in de kollekte, zodat zij kan blijven voldoen aan de vele aanvragen. PAROCHIE MERSELO Zaterdag H.H. Timolheus en Titus, bisschoppen en martelaren, 19.00 jgt. fam. v. Osch-janssen, Zondag 10.30 plechtige H. Mis van dankbaarheid bij gelegenheid van gou den priesterfeest. Geen H. Mis om 11.30. Maandag H. Thomas van Aquino, 8.30 Lambert Lemmens en Cath. Hoe- demakers en kinderen. Dinsdag 8.30 Joh. Hendrix Woensdag H. Aldegondis, schoolmis 8.45 voor roepingen; 19.00 Christiaan Klaassen en Jacomina Kuster. Donderdag H. Johannes Bosco 8.30 fam. v. Rijswijck-Verhoeven. Vrijdag H. Brigida, eerste vrijdag v.d. maand, 8.30 ter ere van H. Hart. Zaterdag opdracht van de Heer in de Tempel. 19.00 Pierre Zwitserlood. Misdienaars Zondag 10.30 en woensdag en zater dagavond Gerton Claassen en Jpric van Dijck. Kollectanten Zaterdagavond Teng Emonts. Zondag H. Arts en F. Hendrix om 10.30 uur. Kerk schoonmaken Mevr. Hendriks-Rutten, Weth. Pub- benstr. en Mevr. Hendriks-Flinsenberg, Grootdorp. Zondag 27 januari is er maar een H. Mis en dat is om 10.30 uur. We zullen de Memisacollekte hebben op 9 en 10 februari. RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag 19.00 v. Bertha v.d. Pas- Camps. Zondag 10.00 v. Willem Peters. Maandag 19.00 t.i.v. M. Jansen. Dinsdag 19.00 t.i.v. fam. v.d. Heu vel. Woensdag 19.00 voor overl. fam. v. Kasteren-Jacobs. Donderdag 19.00 voor overl. fam. Bloemen. Vrijdag 19.00 t.i.v. fam. - Pouwels-v.d. Steeg. Zaterdag 19.00 voor overl. ouders Pe ters en Thea de dochter. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 26 jan.: 19.00 Avondijiis voor de weldoeners van St. Jozef en t.z.i. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor fam. v. d. Heijden. 10.00 Hoogmis voor Arnoldus Reijn ders en Martinus Geurts-Heldens. Maandag: 8.45 H. Mis voor de over ledenen van de Carmel en v.b.i. Dinsdag: 8.45 H. Mis uit Dankbaar heid. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef en t.z.i. en bij een noveen. Donderdag: 8.45 H. Mis voor over leden fam. Coppis-Gielen. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. het Heilig Hart en le vrijdag van de maand. JEHOVAH'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak met als thema: „Behoud tot aan het einde toe een krachtig vertrouwen". In de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunant- straat 11, aanvang 10 uur v.m. Gratis toegang, geen collecte. VAMOS A VER NOTICIAS RELIGIOSAS Esperando que el domingo próximo harè tiempo mejor, celebraremos nu- estra Misa dominical en nuestra capilla, Overloonseweg 2, a las once y cuarto. Después de la Misa reunión en la salita del convento. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES Nada especial. Hasta la vista! carnaval '85 dag en nacht Deze gedenksteen werd in 1976 geplaatst bij een eikenboom die in 1970 was geplant als nagedachtenis aan de oud-Venrayer Herman Maas. Boom en steen staan op de grond van de familie van Baar, aan de Deurneseweg in Ysselsteyn, even voorbij het Defensie kanaal. Degenen die deze steen plaat sten hebben zich wel vergist in het geboortejaar van Herman Maas. Deze is niet 1878, maar 1877. Veel is er zowel in Peel en Maas als in andere bladen geschreven over Herman Maas, die dikwijls „de strijder tegen het onrecht der hoge heren" genoemd werd. Zo schreef bijvoorbeeld Hub Schols in zijn rubriek „Venray van vroeger" bij de 100e geboortedag van Maas o.m.: De belangrijkste schrijver van Noord-Limburg, Herman Maas werd op 24 februari 1877 te Oostrum geboren. Daar doorliep hij ook de lagere school en volgde hierna de Normaalschool te Venray, die gevestigd was „Onder de Boog" aan de Markt. Reeds zeer jong beheerste hij zijn Nederlandse taal/Een oom van hem, die het Gymnasium Imaculatae Con- ceptiones te Venray afgemaakt had, hielp hem met de Franse taal en letterkunde. Maas had goede aanleg voor de studie. Hij leerde Latijn en heeft vertalingen uit het Frans-Duits en En gels op zijn naam. Als onderwijzer is hij begonnen; werd leraar aan de Kweekschool en was jaren lid van de examencommissies voor hoofdakte en gaf cursussen voor het behalen van deze akte. Hij was een prima leraar. Het meest opvallende dat Klaas gedaan heeft, is romans schrijven. Verder schreef hij over dingen van het dagelijkse leven, wetenschappelijke on derwerpen, folklore, geschiedenis taal studie, litteratuur enz. enz. Een zeer bekende roman van hem is: „Het goud van de Peel". Evenals de „Max Havelaar van Multatuli", is deze roman in de Tweede Kamer besproken. Het boek ging over wantoestanden die toen nog door velen als vanzelfsprekend beschouwd werden. De Venrayse schrijver was reeds jong gegrepen door de slechte sociale toe standen van de Peelwerkers en in niets ontziende felheid heeft hij zich op zijn gestelde taak geworpen. Hij bestudeer de de toestand in de Peel gedegen en heeft toen zijn boek geschreven. Zijn streven viel samen met dat van enkele vooruitstrevende katholieken en socia listen. De betekenis van sociaal en socialist viel toen veel samen. Evenals de socialisten voerde hij met niets ontziende kritiek zijn strijd, wat bij velen aanleiding gaf tot misverstand. De schrijver heeft daardoor veel tegenstan ders en vijanden gemaakt. Deze Venrayer van geboorte, woon achtig te Eindhoven, heeft een enorm werkzaam leven gehad. Vele jaren heeft Maas bijdragen geleverd aan en arti kelen geschreven voor week- en maand bladen en vooral voor zijn geliefd weekblad „Peel en Maas". Met een artikel in dit blad begon een zeer bewogen schrijversloopbaan. Met zijn geschriften richtte Maas zich vooral tegen tal van misstanden, met name in zijn eigen geboortestreek. In 1901 publiceerde Maas zijn eerste roman. Kort na zij huwelijk in 1903 kreeg hij een benoeming als onderwijzer in Ospel Daar werd hij 1911 vanwege zijn geschriften ontslagen. Hij kreeg een betrekking aan de rijksnormaal school in Venlo, maar ook daar werd hij niet geduld. In 1912 verhuisde Maas naar Roermond en later verbleef hij o.a. in Doetinchem, Nijmegen en Eindhoven. Hij overleed in 1958. De eerste reacties op Maas werk kwamen toen hij in Peel en Maas „schetsen over het gemeentebestuur" begon te schrijven onder het pseudo niem Hendrik van Gehuchtenisse. De Venrayse vroede vaderen herkenden zichzelf onmiddelijk en voelden zich te kijk gezet. Sindsdien heeft Herman Maas in feite geen dag meer gekend zonder strijd en tegewerking. Hij bleef ageren tegen wat naar zijn mening fout was. Hij probeerde intussen in de journalistiek terecht te komen. Hij schreef voor bladen als Limburgs Belang, de Zuidlimburger en de Roer mondenaar. Van dat laatste blad werd hij redakteur, maar het hem beloofde hoofdredakteurschap ontging hem door allerlei intriges. Toen hij dan eindelijk in 1923 Limburg verliet om in Doetin chem directeur te worden van de Rijksnormaalschool werd hij al spoedig beschuldigd van fraude en onzedelijk gedrag. Hij kreeg een functie aan een school in Nijmegen, maar die werd na drie jaar opgeheven. Opnieuw aanvaardde hij een functie als onderwijzer nu in Eindhoven, maar na een half jaar werd hij op wachtgeld gezet omdat het aantal leerlingen terugliep. Door al deze tegenslagen en moeilijkheden werd de vrouw van Herman Maas in een psychiatrische inrichting opgenomen, waar ze later overleed. Maas vereenzaamde langzaam maar zeker, ook al produceerde hij in de dertiger jaren nog een onbekend aantal boeken en geschriften. Grote bekendheid als schrijver heeft Herman Maas nooit gekregen en het valt daarom niet te verwonderen toen hij in Eindhoven stierf, hij bijna door iedereen vergeten was. 'i

Peel en Maas | 1985 | | pagina 14