Zaterdag „open-dag" bij „Marianum" GEMEENTEPRAAT OPEN HUIS POSTKANTOOR INGEZONDEN Winter kost handenvol geld Hondencontroleur gaat weer op pad Dinsdagavond eerste raadsvergadering in het nieuwe jaar Verkeers maatregel Schoolstraat Verhuur gemeentelijke sport accommodaties Collektekalender januari 1985 Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning verleend Sporthal De Wetteling Werklozen mogen werken met behoud van uitkering NOT 11 IKs I A Ml.1)1.1)1 I l\(,I A Dl (.i:\iriATl Kcd.ulir Siliiillo. Bureau oorlit liling Ii.NR \Y Vorige week vrijdag is met enig cere monieel in de schouwburg de officiële heropening verricht van het verbouwde postkantoor. Hoewel door deze verbou wing het postkantoor uiterst modern en efficiënt is ingericht, werd vooral de na druk gelegd op de bereikbaarheid van hei gebouw door invaliden, met name rolstoelgebruikers. De heer Jacobs mocht dan ook als eerste invalide bezoe ker het postkantoor binnenrijden, waar hij aan het speciale loket door burge meester Defesche „bediend" werd. Het open huis, na de officiële opening trok veel bezoekers, hoewel hun aantal door de slechte weersomstandigheden minder was dan verwacht. JEUGDKARNAVALIN HET PIËLHAZE RIEK „Wie wordt er jeugdprins 1985". Kop van een artikel in de Peel en Maas van donderdag jl. In dit artikel stond ondermeer: „Om U, ouders, gerust te stellen, hebben wij vóór veel toezicht gezorgd. Deze zien er op toe dat Uw kind niets overkomt. Kom maar kijken." Bent U wezen kij ken? Het programma zal best mooi zijn ge weest, dat kan men in het Piëlhazenriëk wel. HeKU gezien dal Uw kind voor een gulden een glas frisdrank kon kopen? Hier is niets van te zeggen. Hebt U ook gezien dat, datzelfde kind, van twaalf jaar, consumptiepen ningen kon kopen voor een gulden vijf tig, waar o.a een glas bier, dus alcohol houdende drank, op verkrijgbaar is. Dat men in de schouwburg werkt, om via o.a. de buffetten te zorgen dal er gèld binnenkomt, is niet meer dan lo gisch. Hierbij kan hel gebeuren dat aan een 15-jarige alcoholhoudende drank verkocht wordt. Men zal zijn verant woordelijkheid in deze echt wel kennen. Maar het roept wel vragen op, als een twaalfjarige, penningen kan kopen waarop alcoholhoudende dranken ver krijgbaar zijn. Vraagt hij of zij met deze penning een cola, dan geeft men in een geval twee kwartjes terug, in een ander geval moet Uw kind een gulden geven (zijn laatste) en blijft met twee penningen zitten. Heeft hel hier aan een duidelijke prij saanduiding ontbroken, voor zover die er was? Hiervoor zijn toch voorschrif- I ten. Uw kind van twaalf jaar kon rustig al coholhoudende dranken nuttigen, zo- i veel hel wilde en geld had, of van ie mand anders kreeg, dat kan namelijk ook; en dan? Waarom moet er alcoholhoudende drank verkocht worden bij deze karna- vplsaktivileit voor de jeugd tot zestien jaar? Het duurt toch maar tot 22.30 uur. Hierna kunnen de ouderen nog ver der gaan tot 2.00 uur en alcoholhouden de dranken nuttigen zoveel als verant woord is. Wie draagt hier de verantwoordelijk heid? De jeugdkarnavalsvereniging die deze bijeenkomst organiseert óf de ver koper van de alcoholhoudende dran ken? Eenieder die op de hoogte is met de wet kan dit weten. Blijft nog de geruststelling die, door de organiserende vereniging, in Peel en Maas van vorige week aan de ouders is gegeven. Hoe gerust kan een ouder zijn? Ik wil hierbij herinneren aan stukken in de pers over alcoholgebruik en - misbruik onder de jeugd. Waar begint gebruik of misbruik? Ouders, blijf net als de Piëlhaas WAKKER! Math. Moens IJSPRET? Na veel bellen en vragen waren vorige week woensdag - nog midden in de vorstperiode - enkele moeders bereid om de rolschaatsbaan in 't Brukske sneeuwvrij te krijgen. Dit was een heel karwei. Na veel uren zweet en spierpijn werd dit karwei toch geklaard. In de uren dat wij daar aan het wer ken waren, liepen er mensen van en naar het winkelcentrum, sommige met een blik van „die zijn gek" maar ook enkele met positieve blikken en reacties. Nu kan ik die mensen met de blik van „die zijn gek" goed begrijpen. Want wat bleek donderdagavond, maar zeker vrij dagmorgen: het ijs was er, maar te ge bruiken, nee hoor. Alles was kapotge- trapt en gegooid. Hier zijn enkele men sen, kinderen of groten, bezig geweest de ijspret van enkele honderden kinde ren te vernielen. En dan praat ik nog niet over de uren dat wij daar gewerkt en gepost hebben om alles een beetje in de gaten te hou den. Nu kan ik alleen nog maar zeggen: sorrv mensen, wij hebben ons best ge daan om die ijsbaan te krijgen, maar dat er enkele zijn die de zaak vernielen, vind ik triest. Maar ik wil toch nog enkele mensen bedanken o.a. de moeders die ons vrij willig geholpen hebben; Paultje Patat voor de gratis aangeboden koffie; de brandweer voor hel sluiten van de put jes, en het opspuiten van het terrein; de heer A. Jansen van de afd. sport en re creatie van de gemeente Venray. Allen hartelijk dank P. v.d. Wouw Lid van de buurtvereniging Brukske. In de eerste veertien dagen van dit jaar heeft de gemeente bijna evenveel geld moeten uitgeven aan sneeuwrui men en gladheidsbestrijding, als in de jaren 1983 en 1984 samen. De strenge winter heeft tot nu toe de gemeentelijke schatkist een aderlating van ca. 265.000 gulden bezorgd. Ondanks het feit, dat in het kader van de bezuinigingen alleen op de hoofd- en toegangswegen alsmede de busroutes de gladheid wordt bestreden, is er vanaf 1 januari t/m 16 januari j.I. niet minder dan 550 ton a raison van 120,— per ton zout gestrooid. In dit verband is hei interessant te weten, dat bij behoorlijke gladheid er in één nacht 100 a 150 ton nodig is. Naast zoutstrooiers en sneeuwschui- ven werden door gemeentewerken 4 tractoren, 2 vrachtwagens en een laad- schop ingezet, die 1100 uren in touw zijn geweest. Hierin zitten 500 overuren van het bedienend personeel. Hierbij komen nog eens 2500 uren van 30 mensen van de buitendienst en extra uren van monteurs en ca, 200 uren van leidinggevend personeel waarvan 100 overuren. Bijna 30.000,— moest worden uit gegeven aan huur van machine en voer tuigen van derden. carnaval '85 dag en nacht Het college van b. en w. heeft beslo ten binnenkort de hondencontroleur weer op pad te sturen. In 1983 heeft de gemeente tweemaal een hondencontrole gehouden om na te gaan of iedere hondenbezitter(ster) wel hondenbelasting betaalt. Het resultaat voor de gemeente was erg succesvol, want tijdens de controle- perioden werden maar liefst 575 honden aangegeven, waarvan 395 aanmeldingen via de controleurs. In oktober van dat jaar moest voor 3.313 honden belasting worden betaald. Op 1 januari 1984 bleek de honden belasting „plotseling" piet 300 te zijn afgenomen, terwijl er op 1 januari van dit jaar nog maar 2800 waren. Bij de laatste controle is duidelijk naar voren gekomen, dat mensen de hond bij de gemeente afmelden, terwijl er toch een hond wordt gehouden. Eveneens is geconstateerd, dat men sen maar één hond opgeven, terwijl er neerdere honden worden gehouden. Vandaar, dat burgemeester en wet houders het nodig vinden de honden controleur weer op pad te sturen. Om moeilijkheden te voorkomen doet men er goed aan een hond, waar voor nog geen belasting wordt betaald, aan te geven bij de afdeling belastingen onder betaling van 49,30. INBRAAK Zondagavond werd ontdekt dat er was ingebroken in de lagere school van Heide. Ontvreemd waren een videore corder, typemachine, cassetterecorders, filmapparaat, cassettebandjes en koffie. Als jaarlijks terugkerend gebeuren, houdt de Scholengemeenschap Maria num ook dit jaar weer een zgn. Open Dag. Deze Open Dag is bedoeld om infor matie te geven en zich te presenteren aan: -r leerlingen die binnenkort naar het voortgezet onderwijs gaan hun ouders en verzorgers andere belangstellenden. Op deze dag zal zoveel mogelijk de dagelijkse gang van het onderwijs ge presenteerd worden. S.G. Marianum is samengesteld uit 4 vormen van beroepsonderwijs, t.w.: L.E.A.O. - Lager Economisch en Administratief Onderwijs L.H.N.O. - Lager Huishoud- en Nijverheidsonderwijs. I.H.N.O. Individueel Huishoud- en Nijverheidsonderwijs. Biologische School. Al deze 4 vormen worden bezocht door jongens en meisjes. THEORIE EN PRAKTIJK Als geen andere onderwijs-vorm kent het L.B.O. een samengaan en onderlin ge afstemming van de theoretische - leer - vakken en de praktische - doe - vakken. Zonder het een is het ander niet mogelijk. Vanuit de theorie wordt de praktijk getoetst; het proefondervindelijke be vestigt de theorie. Hierdoor is het L.B.O. een onder wijsvorm, die zowel een goede voorbe reiding op het latere beroep is en een prima basis is voor een verdere studie aan een van de scholen voor Middelbaar Beroepsonderwijs. Voor al die jonge mensen, die redelijk tot goede theoretische capaciteiten heb ben en daarnaast nog over een stuk creatieve vaardigheid en handigheid be schikken is het een prima onderwijs vorm met veel (vervolg)-mogelijkheden. PROGRAMMA'S In het L.B.O. heeft de leerling de mogelijkheid de vakken te volgen vol gens een programma dat bij zijn capaciteiten past. Dit zijn de A- B- en C-programma's ook wel niveau's ge noemd. Na 4 jaar doet hij dan ook examen volgens het door hem gekozen program ma in het door hem gekozen eindexa- mënvak. In het examenjaar 1985 zal het moge lijk zijn, zo dit gewenst wordt, eind examen wordt afgelegd volgens het D- programma. Dit alleen in een aantal vakken, die ook op M.A.V.O. voorko men. Hel is de uitdrukkelijke opdracht van het Ministerie dat zowel het C-program- ma als het D-programma van L.B.O. en M.A.V.O. volledig gelijk zijn. Dit wordt o.a. bereikt door hetzelfde eind examen af te nemen. Door deze invoering zullen de moge lijkheden voor de L.B.O. leerling nog groter worden, zowel op de arbeids markt als om door te studeren. ONDERBOUW De eerste twee jaar (brugperiode of onderbouw) zijn op Marianum zodanig ingericht dat de leerling pas aan het einde van de tweede klas een keuze hoeft te maken in de vorm van beroeps onderwijs die hij/zij wil gaan volgen in de bovenbouw (3e en 4e leerjaar). Dit uitstel betekent dat er een meer gemoti veerde keuze kan worden gemaakt doordat in de onderbouw middels het vak algemene technieken ruimschoots kennis wordt gemaakt met de beroeps oriënterende vakken in de bovenbouw. BOVENBOUW Na de 2e klas (brugklas) komt de leer ling in de bovenbouw (klas 3 en 4). Hierin wordt een sterk accent gelegd op die vakken die kenmerkend zijn voor de gekozen richting: L.E.A.O., L.H.N.O., Biologische School. Het aantal uren in de praktische vak ken neemt toe en de daarbij nodige ondersteunende theorievakken worden uitgediept. De leerling maakt een keuze uit de vakken waarin hij examen zal doen en legt levens vast volgens welk program ma dat gebeurt. GEÏNTEGREERDE EXAMENS Na 4 jaar wordt de opleiding afgeslo ten met een examen in 6 vakken. Slaagt men dan krijgt de leerling een diploma van het L.H.N.O., L.E.A.O., I.H.N.O. of Biologische School. Het was niet mogelijk examen te doen in een vak dat niet tot de gekozen afde ling behoorde. Zo kon bijvoorbeeld een L.E.A.O.-leerling geen vak uit het L.H.N.O. of de Biologische School kiezen. Wij zijn dan ook erg blij dat wij in overleg met de Inspektie en Ministerie toestemming hebben gekregen om leer lingen examen te laten doen, zo zij dat willen, in zes vakken, die op de scholen- gemeeschap onderwezen worden. Hierdoor is het mogelijk dat de leer ling een pakket kiest, dat nog meer aan sluit bij de persoonlijke interesse en de mogelijkheden van de leerlingen. Leerlingen die van deze verruimde keuze gebruik maken, krijgen bij het behalen van hun diploma een L.B.O.- diploma. OPLEIDINGEN Naast de algemeen vormende vakken: Nederlands, Engels, Duits, Wiskunde, Biologie, Natuurkunde, Scheikunde, Aardrijkskunde, Geschiedenis, Maat schappijleer, Godsdienst, kebt iedere afdeling zijn beroepsoriënterende vak ken. Vooral aan deze beroepsoriënterende vakken wordt tijdens de open dag extra aandacht besteed. In de gebouwen aan de Mgr. Nolens- straat 9: L.H.N.O. I.H.N.O. Huishoudkunde Gezondheidskunde Textiele Werkvormen L.E.A.O.: Kantoorpraktijk w.o. informatica Winkelpraktijk met stage Machineschrijven Handelskennis Biologische School, Eikenlaan 76: Plantenverzorging w.o. bloemsierkunst Groente bloementeelt aanleg en onderhoud van tuinen. V.A.P.'Verwerking Agrarische Produk- ten. Dierverzorging. Techniek w.o. lassen en motoren. VOORLICHTING Op beide gebouwen is een voorlich tingsstand waar men ziek kan laten in formeren over opleidingen en toekomst mogelijkheden. KLANKBEELD Bovendien wordt in de aula van de Biologische School een dia-klankbeeld vertoond (ieder half uur ern heel uur) dat een overzicht geeft van alle opleidin gen op Marianum. Volgende week dinsdagavond, 29 ja nuari, zal de gemeenteraad voor het eerst in het nieuwe jaar in openbare ver gadering bijeenkomen. Zoals gewoonlijk begint deze verga dering om zeven uur. In het begin van de vergadering wordt een aantal routinezaken behandeld, maar aan het staartje van de agenda ko men enkele belangrijke zaken aan de or de zoals: het maken van bezwaren tegen het toedelingsplan van de ruilverkaveling Overloon-Merselo; vaststelling herziening bestem mingsplan Vlakwater II; beslissingen op beroepschriften te gen plaatsing van panden op de gemeen telijke monumentenlijst; en discussienota heroverweging bestuurlijke structuur en taken Gewest Noord Limburg. Aan het einde van de vergadering krijgt, zoals de traditie dat wil, het publiek de gelegenheid met de raad en het college van b. en w. te discussieren over hetgeen deze avond aan de orde is geweest. DE AGENDA De agenda vermeldt verder de volgen de voorstellen: aanvullende inrichting van de la gere school in Vredepeel; het beschikbaarstellen van gelden voor het herstellen van door inbraak ge leden schade aan de MLK school. Voor het vervangen van een vernielde deur en het herstellen van een lichtkoepel is rond 500,- nodig; vaststellen van het z.g. bedrag per leerling voor het jaar 1985. Voorgesteld wordt dit bedrag te stellen op ƒ472,15 terwijl er ƒ43,75 voor de bestrijding van administratiekosten aan wordt toe gevoegd. Voor de openbare school Landweert zal een ander bedrag gelden omdat deze school, zoals dat heet, in bijzondere omstandigheden verkeert; het verlenen van medewerking voor de inrichting van een lokaal en het aanschaffen van ontwikkelingsmateri aal i.v.m. de start van de derde kleuter groep van de kleuterschool De Vlaswei (in Landweert); vaststelling verordening ingevolge de Winkelsluitingswet 1976 (de z.g. veertien dagen regeling); vaststelling van de beroepsproce dure ingevolge de Wet op de Bejaarde noorden. Het is nl. verboden een be jaarde in een bejaarden op te nemen zonder dat het door b. en w. ingestelde indicatiecommissie hierover een advies heeft uitgebracht. Het is aan de gemeen teraad om een regeling op te stellen waardoor de bejaarde in beroep kan gaan tegen een advies, waardoor hij/zij niet kan worden opgenomen; vaststelling van een verordening waardoor het een bejaarde wordt toe gestaan bij b. en w. een bezwaarschrift in te dienen, wanneer hij/zij zich niet kan verenigen met (de hoogte van) de vastgestelde eigen bijdrage in de verzor- gingsprijs; aankoop grond in het Centrum plan van de fa. tot Exploitatie van On roerende Goederen Venrode te Venray. Het gaat hier om ca. 2.150 m2 grond van het Gouden Leeuwterrein, dat nodig is voor de aanleg van parkeerterreinen; aankoop van ca. 0.44.80 ha grond, gelegen aan de Pioniersstraat en de Timmermannsweg te Ysselsteyn, van de heer G. Vergeldt; overdracht van de ondergrond van de Dillingstraat in Ysselsteyn voor de symbolische prijs van 1,-; verkoop van 10.244 m: grond aan het Look, de Hondsdraf, het Fluite- kruid en het Hoefblad aan de woning bouwvereniging Noord Limburg ten be hoeve van de bouw van 28 woningwet woningen en 41 premie-huurwoningen; verkoop van 635 mJ grond in Veu len aan het rectoraat H. Antonius van Padua. Dit is de grond waarop tot voor kort de houten kleuterschool heeft gestaan; verkoop ondergrond garage aan de Houten Hoek aan de heer W. Frans- sen; verkoop van gronden in het Ven- rays Broek aan de heren L.J.H. van Dijck en E.G. Derckx. Deze terreinen liggen buiten het toekomstige woonge bied Den Brabander en buiten het ruil- verkavelingsblok en de laatste jaren via een inscharingsovereenkomst in gebruik bij beide heren; verkoop van 8 m' grond, gelegen aan de Mgr. Hanssenstraat aan de heer Kessels; het verlenen van recht van er fpacht ten behoeve van de oprichting van een garage- en caravanbedrijf te Ys selsteyn door de heer H.L. Baartmans; het beschikbaarstellen van een krediet van 16.180,- t.b.v. het conti nueren van het experiment maatschap pelijke dienstverlening voor culturele minderheden; vaststelling verordening heling bestrijding; voorziening in de vacature in het college van bijstand, ontstaan door het overlijden van de heer H. Reintjes. Op de voordracht staan de namen van de heren .J.H.M.O. Truyen en H.J.G. Cunnen; Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Burgemeester en wethouders van Venray, maken hiermee bekend dat besloten is (besluit d.d. 16 januari 1985, nr. 55) tot het omdraaien van de rijrich ting voor (auto-)verkeer in het gedeelte van de Schoolstraat, gelegen tussen hel Henseniusplein en de Jan Hensenstraat. Voor fietsers en bromfietsers blijft het toegestaan dit weggedeelte zowel in noordelijke als in zuidelijke richting te berijden; alle andere verkeer (voetgan gers uitgezonderd) mag derhalve, zodra de maatregel op 29 JANUARI aan staande is uitgevoerd, dit gedeelte van de Schoolstraat alleen vanaf het Hense niusplein inrijden. Deze wijziging zal als proef worden uitgevoerd en draagt derhalve een tijde lijk karakter. De proef zal een half jaar duren. Het besluit ligt voor eenieder ter inza ge op kamer 117 van het raadhuis. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift dient aan de Konin gin te worden gericht, maar worden in gediend bij de commissaris van de Ko ningin in Limburg, Postbus 1980, 6201 BZ Maastricht. Venray, 24 januari 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Sinds kort beschikt de tafeltennisclub Red Stars over een eigen clubaccommo datie. Door het gereedkomen van hun nieuwe hal zijn er uren in de gymzaal Beukenlaan en Raadhuisstraat vrijgeko men. GYMZAAL BEUKENLAAN Maandag 19.00-24.00 uur Dinsdag 18.00-22.00 uur en 23.00-24.00 uur Woensdag 18.00-24.00 uur Donderdag 18.00-24.00 uur Vrijdag 18.00-24.00 uur GYMZAAL RAADHUISSTRAAT Maandag 18.00-24.00 uur Dinsdag 18.00-20.00 uur en 22.30-24.00 uur Woensdag 18.00-19.00 uur en 21.30-24,00 uur Donderdag 22.30-24.00 uur Vrijdag 18.00-24.00 uur Voor informatie en verhuur accom modaties kunt U zich in verbinding stel len met buro sportzaken en recreatie ge meentehuis Venray, tel. 04780-83838, tst. 244. Op 26 januari, Stichting Samen werkende Scoutinggroepen, (plaatselij ke aktie in het kader van het jeugdcol- lektewezen). Alleen voor deze aktie is een collekte- vergunning verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het ligitimatiebewijs zichtbaar dragen. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: de bouw van een tuinkasje aan de Hoofdstraat 29 te Oirlo, t.n.v. P.J.J. Swinkels; de verbouw van de woning aan de Deken Thielenstraat 10 te Venray, t.n.v. P.J. Thoone-Aarts; de bouw van een fokvarkensstal aan de Kempkensberg 2a te Ysselsteyn, t.n.v. J.J. Wilmsen; de bouw van een berging aan het St. Ceciliapad 20 te Venray, t.n.v. P.W.J. van den Broek; de bouw van een zijdelingse aan bouw aan de woning Randenrade 44 te Oostrum t.n.v. H.J.M. v.d. Boom; de verbouw van een kippenhok tot varkensstallen aan de Twist weg 14 te Vredepeel, t.n.v. Maatschap A. en H. Cornelissen, Boxmeerseweg 30 te St. Anthonis; de bouw van een kas aan Klein- dorp 6a te Merselo, t.n.v. P.J.M. Al- tink; het uitbreiden van een schoolge bouw aan de Heuvelstraat 4 te Venray, t.n.v. Schoolbestuur „Jerusalem". Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 25 januari 1985 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 24 januari 1985. De burgemeester van Venray Mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 16 januari 1985 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar^ schrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. de bouw van een fokvarkensstal aan de Timmermannsweg 129 te Ys selsteyn, t.n.v. P.J.M. Arts; de bouw van een terrasoverkap ping aan de Gertrudisstraat 20 te Oirlo, t.n.v. L.P.A. Gommans; het plaatsen van een grote deur in het achterhuis van het pand Ericaweg 1 te Oirlo, t.n.v. A. Vissers, Middenpeel- weg 8 te America; de verbouw van de winkel aan de Schoolstraat 26 te Venray, t.n.v. Ijzer handel Henk Smits; het uitbreiden van een zeugenstal aan de Haag 4 te Merselo, t.n.v. Maat schap Michels; de bouw van een caravanoverkap ping aan de Ringweg 33 te Ysselsteyn, t.n.v. W.J. Jaspers. Venray 24 januari 1985 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. VRIJE UREN IN JANUARI EN FEBRUARI Maandagen 16.00-17.00 uur Dinsdagen 23.00-24.00 uur Woensdagen 16.00-17.00 uur 23.00-24.00 uur Donderdagen 23.00-24.00 uur Vrijdagen 16.00-17.00 uur Zaterdag 26 januari 22.30-24.00 uur Zaterdag 9 februari 8.00- 9.00 uur Zaterdag 16 februari 8.00- 9.00 uur 21.30-24.00 uur Zondag 27 januari 8.00- 9.00 uur Zondag 3 februari 22.30-24.00 uur Zondag 10 februari 23.00-24.00 uur Zondag 24 februari 8.00- 9.00 uur 21.30-24.00 uur Mensen die van of via welke instantie dan ook een uitkering ontvangen, mo gen onder bepaalde voorwaarde met be houd van hun uitkering werkzaamheden verrichten. Voorop dient echter te staan, dat het werk gratis geschiedt en geen bedrijfsmatig karakter draagt. Met ingang van 1 januari jl. is een re gionaal toetsingscommissie in het leven groepen voor onder meer de gemeenten Bergen, Meerlo/Wanssum, Horst, Se- venum en Venray. Deze commissie heeft tot taak het werken met behoud van uit kering in goede banen te leiden. Een project waarop een of meer vrij willigers kunnen werken toetst de com missie aan een aantal criteria. In de commissie zijn vertegenwoor digd de regio gemeenten, de werkgevers, de werknemers, het GAB en de rijk sconsulentschappen sociale zekerheid alsmede voor handel, ambachten en dienst. Bedrijven en instellingen kunnen bij voormelde commissie waarvan het secretariaat gevestigd is in het gemeente huis van Venray, projecten aandragen. Op de eerste plaats bekijkt de commissie of het werk geen doorkruising betekent van het landelijk beleid. Vervolgens be oordeelt ze of het aangevraagde werk geen concurentie of budgetvervalsing inhoudt. Bij het plaatsen van een kracht krijgen zij die langdurig werkloos zijn voorrang. Afhankelijk van de aard van de werkzaamheden geldt de plaatsing voor maximaal twaalf maanden. Men sen die werkzaamheden willen verrich ten moeten hiervoor wel toestemming vragen aan de instantie die de uitkering verstrekt. Voorbeelden van projecten die in aanmerking komen zijn onder meer het besturen van de buurtbus, ondersteu nende w erkzaamheden ten behoeve van schoolbibiliothekenondersteunende aktiviteiten van jongerencentra, oppas voor kinderen, bijhouden documenta tiecentrum, werkzaamheden ten behoe ve van het verenigingsleven en het bie den van de helpende hand in ziekenhui zen en inrichtingen. INFORMATIE Nadere informatie over een en ander kan men inwinnen bij de sociale dienst van de voormelde gemeenten, het secre tariaat van de toetsingscommissie (ge meentehuis Venray, Postbus 500, tel. 04780-83838 toestel 223) of de vrijwilli- gerscentrale van STUW (Bergweg 4 in Venray, tel. 04780-86245). DIEFSTAL UIT AUTO Op de Oostsingel werd uit een gepar keerde auto twee rijbewijzen, drie paspoorten en autobescheiden ont vreemd. De auto stond in een oprit. Hoe de dader in de auto is kunnen komen, kon nog niet worden Vastgesteld. Er werden geen breeksporen aangetroffen.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 11