BET W08DT WEED CARNAVAL PEEL EN MAAS HUB 1 PRINS VAN DE PIËLHAZEN Circus Mök: door overweldigende belangstelling besloten tot een zesde uitvoering Boerebrulluft ien Rooy 1985 (jienjétiiki* Gaat de kinderoptocht verdwijnen? PEEL EN MAAS Wie wordt Jeugdprins 1985 Gouden Knol voor Truus van Cor De Karklingels Oostrum De Piëlreuzen Ysselsteyn Afscheid bij De Zagewetters Schanseknuppels HET DARTELE VEULEN JUK Een ruim drie uur durende zitting, onder de titel „Prinseproklematie" bracht jl. zaterdag een gloednieuwe carnavalsprins voor de Venrayse Piël- hazen, in de persoon van Hub Clephas. Het werd een alleszins goede carnavals- zitting, welke begon met de presentatie van de bekroonde Venrayse vaste- laovesliedjes, die weer goed in het gehoor bleken te liggen en hun opname op de jaarlijkse carnavalsplaat ten volle verdienen. Inderdaad worden ook kleine meisjes groot - zoals vorst Wim annonceerde - in de garde van de Hazekeutel; een optreden o.I.v. Marielle Pouwels dat bij geen carnavalszitting mag ontbreken. Nieuw in deze Prinseproklematie was het optreden van het Gemengd koor Ars Musica, o.I.v. Rob Berben. een meer dan geslaagde premiere van dit koor, dat zonder meer gerekend kan worden tot de drie muzikale hoogtepunten van deze avond; naast het Venrays Man nenkoor (met solist Fleurkens) en onze Koninklijke Harmonie Euterpe. De dirigenten, Pierre Gerits en Pierre Steyvers hebben volop eer gehad van hun werk. Vooral Euterpe kwam onverwacht professioneel uit de hoek met muziek die men alom wist te waarderen. Het geroep om „zugabe" benadrukte dat eens te meer. De „Grande Ouverture" en de „Venroi Rapsodie" waren ongetwijfeld toppers. Het aftreden van Prins Ben II werd een lollige aangelegenheid met Joeks kapel Moi Zat, die na een jaar de Prins en z'n adjudanten weer tot zijn werkende leden mocht tellen. Iets minder geslaagd vonden we de opname van ex-prins Ben in de Aide Prinse Kompeneej. De fleurige entou rage en de prachtige kleding van „de Wijnproevers" beloofden veel, maar kwam jammer genoeg niet voldoende „uit de verf". Jammer; dat had ook een leuke act kunnen worden. En het kon niet anders, of ook Sjef Goumans en Het was er weer spannend, jl. zaterdag, toen er kaartjes voor Circus Mök in de vrije verkoop kwamen. Een klein rekensommetje leerde dat van de 5 voorstellingen met 2400 entree's nog „slechts" 360 kaartjes voor de vrije verkoop beschikbaar waren. Niet alleen het publiek, dat geduldig op een of meerdere kaartjes stond te wachten, maar ook de Commissie Circus Mök kon toen al op de vingers natellen, dat dèt er veel te weinig zouden zijn. Temeer omdat er geadver teerd was, dat er tot 10 kaartjes per persoon verkocht zouden worden... De commissie zag de bui al hangen en probeerde de zaak te rekken, door de norm van 10 kaartjes te verlagen naar zes; daarbij overwegende dat dan tenminste ook de laatst-komende „mis schien" nog een kaartje zou kunnen bemachtigen. Helaas, die maatregel was tegen het zere been schoppen van hen die op acht of tien kaartjes stonden te wachten; voor familie, buren of vere niging. Zij moesten onverrichter zake huiswaarts keren en waren terecht „gloeiend gepikeerd". Inderdaad, de Commissie is hier buiten d*r boekje gegaan. Als men adverteert met maximaal 10 kaartjes, Totaalprogramma van akti- viteiten van de verenigingen aangesloten bij de VORSTENRAAD (orgaan van de Samenwerkende Vastelaovesverenigingen in de ge meente Venray) Zaterdag 19 januari Venray. „De Pielhaas Ondertrouwbal in de kantine van Inalfa Venray, „De Hazekeutel" Jeugdzitting in foyer Schouwburg Leunen ,,'t Knölleke" Prinsenbal in gemeenschapshuis Castenray, „Schanseknuppels" Receptie gemeenschapshuis Ysselsteyn, „De Piëlreuzen" Verlovingsbal en uitreiking van de reuzekluut in zaal Roelanzia Veulen, ,,'t Dartele Veulen" Receptie prins in zaal T Veule Oirlo, „Spurriemökke" Prinsenbal in De Ruif Vredepeel, de Kluutetrappers prinsen bal zaal de Kleine Loef. Ooostrum, jeugapnnsenoai, zaal de Kar klingel. Zondag 20 januari Leunen, T knölleke jeugdprinsen- bal, Gemeenschapshuis Vrijdag 25 januari Ysselsteyn, de Piëlreuzen Bonte avond. Zaterdag 26 januari Oostrum, Prinsenbal Gemeenschaps huis. ziene huushald moesten hun carnavals liedje ten gehore brengen. Zoals bekend hebben zij hun schlager op een apart singeltje in de handel gebracht. Zonder iets af te doen aan de kwaliteiten van de Sevenumse buutne- reedner Loek Severens en het Arnhemse duo dat een wervelende Rock en Roll act presenteerde, vinden we dat er genoeg keus is uit Venrayse carnavals- dan moet men ook maximaal 10 kaartjes verkopen - ook al zouden dan de „laatkomers" voor een uitverkochte zaal komen te staan. En het is niet de eerste keer dat de kaartverkoop van Circus Mök door het publiek bekriti seerd is geworden; daar had men intussen wel lering uit kunnen trekken. Verschillende boze brieven en tele foontjes van teleurgestelde mensen kwamen bij ons binnen. Opnieuw werd de kritiek niet gespaard en dat doet de goede naam van Circus Mök die men de laatste tien jaren toch verworven heeft, zeker geen goed. Gedane zaken nemen geen keer en daarom is het maar gelukkig dat de commissie nu tenminste één ding geleerd heeft: Carnaval en Circus Mök zijn er voor alle mensen, en als die mensen niet in vijf voorstellingen ondergebracht kunnen worden, dan moet men een zesde voorstelling organiseren. En dat heeft de commissie nu gedaan. Die zesde voorstelling zal worden gegeven op zondag 27 januari. Bij de vrije verkoop van jl. zaterdag kon men reeds voor deze voorstelling inschrijven. Zij die dat gedaan hebben genieten bij de verkoop van plaatskaar tjes a.s. zaterdag voorrang. Zij kunnen namelijk in de schouwburg terecht van 13.00 tot 14.00 uur. Daarna, van 14.00 tot 15.00 uur kan iedereen er een of meer kaartjes komen kopen. Hopenlijk worden daarmee alle te leurgestelde mensen tevreden gesteld en is het gebeuren voor de Commissie Circus Mök aanleiding om in de toekomst in een vroeger stadium een zesde uitvoering in te lassen. Overigens blijft het onverklaarbaar, dat men als Circus Mök bijna 3000 entreekaartjes kan verkopen, zonder dal ook maar een enkel onderdeel van het programma is gepubliceerd. Wij artiesten om een geheel eigen program ma te kunnen brengen. En dan was er de nieuwe prins: Hub d'n uurste, geassisteerd door Theo Linssen (die al meermalen als adjudant fungeerde) en Mathieu Pijnappels. Een drukbezochte - wat men noemt spontane receptie - toonde duidelijk, dat de Prinsekeuze ook dit jaar weer aller goedkeuring kan wegdragen. Ysselsteyn, „De Piëlreuzen" Bonte-avond in de Smelehof Leunen ,,'t Knölleke" Vorstenhal en uitreiking Gouden Knol in gemeenschapshuis Castenray, „Schanseknuppels" Jeugdprinsenbal in gemeenschaps huis Merselo, „De Zagewetters" Prinsenbal in zaal 't Anker Zondag 27 januari Leunen, ,,'t Knölleke" Jeugdvorstenbal in het gemeen schapshuis Woensdg 30 januari Circus Mök voor bejaarden en inva liden in de Schouwburg Vrijdag 1 februari Venray, „De Piëlhaas" Circus Mök in de Schouwburg Castenray, „Schanseknuppels" Zitting Vredepeel „De Klutetrappers" Zitting in De Kleine Loef Zaterdag 2 februari Castenray, de Schanseknuppels zit ting, Gemeenschapshuis. Oostrum, Aldewieverbal, Gemeen schapshuis. Veulen, 't Dartele Veulen alde wieverbal, zaal 't Veule. Oirlo, Spurriemökke, aldewieverbal Zaal de Ruif. mochten even een blik werpen op de lijst van deelnemende artiesten en noteerden o.m. „De Stieve", Van huure zegge, Jac Penris als buutnereed- ner, de Heilige voor de tiende keer op de bühne, Breakdancers uit Venray, Grad en Petran, Möks Swinging Circus, de Trennesetters en natuurlijk het Hof- koor en de Hofkapel. Uiteraard komen wij komende weken nog op dit Circus terug. De traditionele Boerebrulluft wordt dit jaar georganiseerd door de perso neelsvereniging van Inalfa. Al geruime tijd is zij bezig met de voorbereiding en. Een en ander wordt grondig aangepakt, om zo goed mogelijk voor de dag te komen en natuurlijk om er voor iedereen een onvergetelijke Boere- brulloft van te maken. ONDERTROUW Zaterdag a.s. zal de ondertrouw plaatsvinden. Dit gebeurt tijdens het jaarlijkse Carnavalsbal van de perso neelsvereniging van Inalfa of te wel de „ieservreters van de Mesesseweg". Die ieservreters hebben hun kantine omge bouwd tot een boerenhof wat de sfeer zeker ten goede zal komen. Later op de avond zal in aanwezigheid van Prins Hub en zijn gevolg de bekendmaking plaatsvinden van het boerebrulluftpaar 1985 dat op carnavalsdinsdag officieel in de onecht verbonden zal worden. Venrays, voor deze gelegenheid, Boerehofkapel verzorgt de muzikale omlijsting terwijl ook Rats d'r Neve, als huisorkest van de ieservreters, de gehele MODELBOUW GEREEDSCHAPPEN Hofstraat 6 Venray Tel. 04780-81069 Zondag 3 februari Ysselsteyn, de Pielreuzen Boeren- bruilloft, Smelehof. Maandag 4 februari Castenray, „Schanseknuppels" 50 bal in gemeenschapshuis Donderdag 7 februari Ysselsteyn „De Piëlreuzen" Bejaardenavond in de Smelehof Vrijdag 8 februari Leunen, ,,'t Knölleke" Jeugdprinsenreceptie in De Herberg Castenray, „Schanseknuppels" Aldewieverbal in gemeenschapshuis Zaterdag 9 februari Oostrum, Receptie Prins, zaal de Karklingel. Venray, „De Piëlhaas" Vorstebal en uitreiking APK-plak en Verenigirigsonderscheidingen in de Schouwburg Leunen, ,,'t Knölleke" Aldewieverbal in gemeenschapshuis Merselo, „De Zagewetters" Aldewieverbal in zaal 't Anker Zondag 10 februari Venray, „De Piëlhaas" Ochtendconcert in de Schouwburg Oirlo, „Spurriemökke" Prinsereceptie in De Ruif Vredepeel „De Klutetrappers" Prinsereceptie in De Kleine Loef Ysselsteyn, 14.11 uur receptie 2x11 jarig bestaan van de Jeugdcarnavals- vereniging. In deze tijd waarin de diverse karna- valsagendapunten elkaar opvolgen als de wagons van een goederentreintje, een actueel onderwerp. Wij allen, dat wil zeggen het publiek dat in karnaval nog altijd iets meer ziet dan het georgani seerd konsumptief gefrot en gefriemel, hebben kunnen konstateren dat het met de kinderoptocht droevig gesteld is. Terwijl alle wagons netjes achter moe der lokomotief aanhobbelen lijkt het of het kinderoptochtwagonnetje is afge haakt en moedeloos zijn best doet op de rails te blijven. Wat natuurlijk moeilijk is als je van elke hulp verstoken bent. Laten we even in herinnering roepen: de eerste kinderoptochten waarbij het meedoen belangrijker was dan de kwali teit van kledij of uitmonstering. Alle maal op een kluitje, halverwege in een trechter wachtende op een rolletje snoep of koereepje, uitgedeeld door een stel letje enthousiastelingen, herkenbaar aan een rode band om de arm. Men keek niet zo nauw, en zeker niet of er toevallig twee kinderhandjes verdacht veel op elkander leken. Ieder handje wat in beeld kwam werd gewoon volgestopt. Herkent U het nogEr is niet veel van dit beeld overgebleven. Belangrijke pijlers werden onder het degelijke karnavalsbouwwerk vandaan geschopt. De scholen, eens door hun bruisende aktiviteiten een bron waaruit de kinderoptocht kon putten en daar door meer aan inhoud ging bieden, stopte hun aandeel in een potje waarvan niemand het etiket kon lezen. Derhalve blijft dat potje dicht, al wil iemand van de ouderkommissies het nog wel eens in de handen pakken om te kijken of het dekseltje érg vast zit. Hiermee wil niet gezegd worden dat de scholen de enigste schuldigen zijn. De mentaliteit van het afschuifsysteem komt men tegen in alle gelederen van onze huidige maatschappij. Men rede neert gauw van: laat gemand anders het maar eens doen. En'wie doet het dan? Wie voelt zich geroepen dit stuk verant woordelijkheid op zich te nemen? Een onduidelijke zaak. Men laat de jeugd maar wat z'n gang gaan. Of is er mis schien iemand die denkt dat een paar mensen die zo'n kinderoptocht organi seren honderden kinderen kunnen moti veren. Het lijkt er wel op, want anders was de medewerking wel groter. Over de jeugd is al veel gezegd en ge schreven, vaak tegen een achtergrond van kansen die niet door hen aangeno men c.q. gegrepen zouden worden. Maar men moest eens weten op wat voor knullige manier diezelfde kansen vaak aangeboden worden. En nu staan we voor de beslissing wat te gaan doen. Wordt er geprobeerd om een traditie nieuw leven in te blazen of kiepen we met z'n allen dal wagonnetje uit de rails en wassen daarna onze handen in on schuld. Blief wakker Piëlhaas. EEIM ABONNEMENT WAARD! Boerebrulluft zal begeleiden. Gezien de wijze van voorbereiden blijkt dat de „ieservreters van de Mesesseweg" biestig veul zin hebben in de Boerebrulluft en hopen op massale deelname van alle Piëlhazen en -hazin- nekes. Maandag 11 februari L.S.O. concert en uitreiking „Wak kere Piëlhaas in de Schouwburg Zaterdag 16 februari Venray, „De Piëlhaas" Installatie van de Prins in het ge meentehuis. Alleen van genodigden. Groot jeugdbal van 18.00 tot 22.00 uur in de tent van de jeugdcarnaval. Entree 2,50. Leunen ,,'t Knölleke" Prinsereceptie in zaal Martens Castenray, „Schanseknuppels" Jeugdbal in gemeenschapshuis wmterschilders omdat schilderen een zaak van vertrouwen is. cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 DONDERDAG 17 JANUARI 1985 Nr. 3 HONDERDENZESDE JAARGANG Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b.v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 Piëlhaze, Pielhazinnekes en Hazekeu- tels. Als jullie dat willen weten moeten jullie zaterdagavond 19 januari naar de Schouwburg komen. Om 18.00 uur ope nen wij onze poort om jullie de gelegen heid te geven de wervelende Jeugdzit ting bij te wonen. Door onze mensen is een show opge zet die kan wedijveren met de zo ge roemde circus-voorstellingen van de groten. Als jullie mij niet geloven dam moet je maar komen kijken. Vele plaatselijke artiesten laten horen en zien wat ze kunnen. Natuurlijk met de muzikale omlijsting van de enige ech te jeugd-hofkapel. Welke Jeugdkarna- valsvereniging heeft een eigen hofkapel? Niemand, alleen wij en daar zijn we trots op. Kom maar kijken. Om U, ouders, gerust te stellen heb ben wij voor veel toezicht gezorgd. Deze zien erop toe dat U kind niets overkomt. Kom maar kijken. Van prins Mare nemen wij afscheid. Samen met zijn adjudanten heeft hij kleur gegeven aan de karnaval 1984. Jammer boys, maar zo is het nu een maal. En dan. Wie wordt de nieuwe Prins? Grad Schols of... Kom zelf maar kij ken. Het jeugdboerenbruidspaartje wordt eveneens aan de aanwezige gasten voor gesteld. Wie dat zijn? Kom zelf maar kijken. De entree bedraagt 2,50 p.p. Dit is toch geen geld. Zo'n show voor dat geld, daar moet je écht naar komen kij ken. Wij vinden het fijn als U komt of als Uw kinderen mogen komen. Wij zul len er goed op letten. Om ca. 22.00 uur, kan iets uitlopen omdat het gezellig is, is het afgelopen. De Hazekeutel. Op 18 december jl. werd op de bestuursvergadering van Carnavalsver eniging ,,'t Knölleke" te Leune besloten om de gouden Knol uit te reiken aan Truus Creemers, in de volksmond beter bekend als Truus van Cor. In 1955 verhuisden Cor en Truus van Venray naar de Gussenstraat in Leunen. In deze plaats werden in dat jaar ook de eerste gesprekken gevoerd over de oprichting van een carnavalsvereniging. In 1956 werd dit een feit. Cor Creemers was een man die vanaf het begin een van de promoters was van onze huidige carnavalsclub. Vele jaren was hij nar en bestuurslid van onze club. Iedereen ziet de nar met zijn vele kleuren en zijn beschilderd gezicht, maar hoeveel werk dat is voordat het zover is, daar staat niemand bij stil of je moet toevallig nar zijn geweest in een van de 29 jaren dat onze vereniging nu bestaat. In het begin gingen ze hiervoor overal naar toe, totdat Truus zei dat kan ik ook wel, dat gesjouw iedere keer. En zo is het gekomen dat het grimeren van onze narren nog steeds gedaan word door Truus van Cor. Heel gewoon, ofdat dit nooit anders is geweest, stappen de narren naar binnen, vele malen per jaar. Het bestuur van onze vereniging heeft gemeend dat zij, die naast haar gezin Na de opening van beide zittingsa vonden door Prins JoosI stond de aanwezigen een van de beste zittingsa vonden in de historie van de karklingels te wachten. De Eikenhofkapel bleek met hun eerste nummer een muzikale voltreffer te plaatsen met Gruss an die Karklingels maar ook trompetten Echo en Adelita waren smaakmakers. Henk Stevens als „boerenknecht" had de tweifelachtige eer de spits te moeten afbijten met zijn rijmbuut en dat met succes. Grad en Petran hadden een wereld reis gemaakt en vriendschap gesloten met de Baghwan sekte en ondergingen een verjongingskuur, maar waren weer blij in Oirlo op hun praatbankje te mogen zitten. Oere Toe, Oostrums Hofkoor, is de laatste tijd met bijval bezig geweest aan hun teksten en mochten terecht het bordje opsteken met applaus dat was voor het attente publiek niet nodig maar het banknummer aan de achterzijde misschien wel 140003391. Mogelijk is een sololiedje ook te waarderen, liedjes over de crossbaan en Lozo en het Karklingellied waren duidelijke aan winsten voor dit gezellige koor. In de pauze liet het „Got hore" dat ze al weer enkele jaren bezig zijn voor de joeks te spelen. W. Peeters uit Venlo als parkeer wachter maakte weer talloze lachwek kende voorvallen mee, zodat we weer van een goede buut hebben genoten. van vijf kinderen, waar trouwens twee Ald-Prinsen bij zijn, en haar werk wat zij toch al had in hun zaak, vanaf 1960 zich altijd bijzonder veel heeft ingezet om het welslagen van onze aktiviteiten te bevorderen. Wij beschouwen haar als een van de stille werkers achter de schermen, waar normaal gesproken iedereen gewoon aan voorbij loopt, behalve natuurlijk het aantal narren die zij al van een kleurtje heeft voorzien. Deze personen weten precies met hoeveel plezier zii deze tijd voor de carnaval ter beschik king heeft gesteld. Voor al dit goede zal op zaterdag 26 januari tijdens het Vorstenhal door onze nieuwe prins haar de gouden Knol opgespeld worden. De carnavalsvereniging „De Piëlreu zen" heeft al vanaf 1976 een speciale ORDE VAN DE REUZEKLUUT. Deze wordt éénmaal per jaar uitgereikt aan een yselsteyner die zich bijzonder ver dienstelijk heeft gemaakt voor de gehele dorpsgemeenschap. Dit jaar wordt die toegekend aan THEY VAN DE PAS, en hem op zaterdag 19 januari tijdens een verkleed karnavalsbal in zaal Roelanzia uitgereikt door PRINS JAC den twedde. They van de Pas werd geboren in 1905 te Meerlo. In 1947 verhuisde hij met zijn gezin naar Ysselsteyn. Hier raakte hij al spoedig ingeburgerd en werd hij aangetrokken als bestuurslid van de plaatselijke fanfare. In Ysselsteyn bij De Peelklank was hij 22 jaar bestuurslid en reeds vanaf 1980 erebestuurslid, ook nu bezoekt hij regelmatig de bestuursvergaderingen en repetities van „zijn" fanfaar. Momenteel is hij nog bestuurslid van de Vriendenkring van de Fanfare. Verder had hij zitting in het bestuur van de Boerenleenbank en de plaatse lijke Boerenbond L.L.T.B. afd. Yssel steyn, uit hoofde van deze funktie was hij jarenlang kontaktpersoon bij de O.V.M. verzekering. Daarnaast was hij jarenlang voorzit ter van de LIMCO afd. Ysselsteyn. Ook na zijn pensionering als land- VOF de toekomst hadden alleraar digste liedjes „Blauwe zone", de Rose Vlek van Oostrum,, met middenstands- belangen. Afgewisseld met een „kerke lijke plaatsbekleder" als spreker. De teksten waren pikant van smaak en soms waren te veel kruiden bijgevoegd wellicht niet naar ieders smaak! H. Freriks wist het echter boeiend te brengen. Maar hopenlijk kunnen ze zich volgend jaar laten begeleiden door een gitaarspeler dan krijgen Sjef Claessens zijn liedjes nog meer glans. Wiel Zeelen een kei onder de buutreedners kwam als volkstuinier. In het begin dachten vele dat hij van de voorlichting was. Dikke aardappelen worden geoogst door domme boeren vandaar dat zijn produkten heel dun waren, de zogenaamde peuters. Ook zijn buurvrouw, An Dijvie kon zijn pijn niet verminderen toen hij door de tuinslang werd gebeten, spoedig daarna was zij met de hoogtezon verdwenen. Een vakman, die vrijdag mogelijk kampioen kan worden van onze pro vincie. De lievelingen van Oostrum publiek vormen de Trennesetters. Ze waren in het leer gestoken, nadat ze vorig jaar nog broeders waren. In een van hun leuke liedjes lieten ze horen over deze verwisseling van kleding. Een bijna ontroerend lied over hun vroegere vriend Geert Arts thans wonend in de USA. De oud Oostrummer vraagt ieder jaar per brief hoe het staat met de vastelaovend en andere zaken. Geert ligt van dit alles te mijmeren in een villa aan een van de goudgele stranden in America. De familie Sjefke Goumans zong uit volle borst hun succesvolle schlager. Vorst Jan dankt medewerkers en publiek voor de gezellige avonden. bouwer heeft They van de Pas zich voor de Ysselsteynse gemeenschap ingezet. Zo is hij ondertussen al weer bijna 15 jaar voorzitter van de Ouderenvereni ging Ysselsteyn. Verder heeft hij als afgevaardigde van de gezamenlijke Ouderverenigingen van de kerkdorpen, zitting in het be stuur van het Welzijn werk voor Oude ren in de gemeente Venray. Het moge duidelijk zijn dat They van de Pas ook nu nog, op bijna 80-jarige leeftijd, erg aktief is en vaak onderweg is voor „zijn fanfare en Ouderenver eniging" of voor enig ander doel. Op deze carnavalsavond zal ook het Boerenbruudspaar 1985 zich komen aangeven bij de burgerlijke stand om in ondertrouw te gaan voor de grote Boerenbrulluft, welke wordt georgani seerd door Fanfare De Peelklank. Vrijdagavond nemen de Zagewetters in Merselo afscheid van twee carnavals- figuren, die jarenlang voor hun vastela- ovesvereniging hebben klaargestaan. Allereerst is dat Tien Hoenselaar, die in 1958 aan de wieg stond van deze vere niging, welke toen gedoopt werd als de „Pezerikken". Het duurde zes jaar voordat die naam gewijzigd werd in De Zagewetters. Vanaf de oprichting fungeerde Tien Hoenselaar als ceremoniemeester.. Bo vendien was hij vanaf 1963, dus nu al 22 jaar. Vorst en voorzitter van de Vastela- ovesvereniging. Het bloed kruipt echter waar hel niet gaan kan, want Tien blijft fungeren als voorzitter van de carnavalsvereniging, welke vanaf dit seizoen een eigen bestuur heeft. De tweede man waar de Zagewetters afscheid van nemen is Harrie Arts. Va naf 1958 vervulde hij de funktie van se cretaris. Maar ook Harrie kan niet van alles afstand doen. Hij blijft voorlopig de Prinseproklamasie verzorgen en zal zijn opvolger als secretaris terdege in werken. Het behoeft geen betoog, dat ze er vrijdag in Merselo nog eens flink tegen aan zullen gaan. De carnavalsplechtig heid begint om 20.11 uur en iedereen is natuurlijk van harte welkom. CASTENRAY Op zeer ludieke wijze werd de nieuwe Prins van de Schanseknuppels dit jaar gepresenteerd. De in een holle boom verborgen Prins werd door enkele in de zaal aanwezige „houthakkers" te voor schijn gekapt en gezaagd. Het is Prins JAN 1 (Jan Weys), die dit jaar de scep ter zwaait over het Schanseknuppelrijk. Zaterdag 19 januari a.s. zal Prins Jan 1 een receptie aangeboden krijgen in het gemeenschapshuis, aanvang 20.00 uur. De 31e Prins Carnaval van „Ut Dartele Veule" is Prins Jan I (Jan Lit- jens). De receptie wordt gehouden op zaterdag 19 januari om 20.00 uur in de perdestal.

Peel en Maas | 1985 | | pagina 9