VERENIGINGSNIEUWS tx.irïf C gemeentepraat Kw HVK L.V.B. IVenrays Mannenkoor KINDERKOOR de BANDELIEREN Peelland Operette St. Pe^ SJOELCLUB DEN HOENDER AV3EDNGS BOND FNV DERDE ORDE Bekendmaking Vuurwapenwet Commissie Openbare werken bekijkt situatie Schoolstraat Studiekosten en studietoelagen voor 1985/1986 Commissie onderwijs en cultuur vergadert Geen visboer meer in Veltum Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. Donderdag 3 januari om 19.30 uur repetitie voor de tenoren en om 20.00 uur voor het hele koor. Donderdag 10 januari om 19.30 uur repetitie bassen en om 20.00 uur gehele koor. 12 januari prinsenproclamatie. Aan vang 20.11 uur. Tijdstip van optreden 22.15, uur. Hoogstwaarschijnlijk 's middags om 14.30 uur korte generale re petitie in de schouwburg. Maandag 7 januari bestuursvergade ring in 't Upke. Afmelden bij R. van Mil, tel. 86917 of bij het clublokaal Vlakwater, tel. 82318. Agenda: Vrijdag 4 januari. Geen repetitie. Zondag 6 januari. Driekoningenzondag, om 10.15 uur Hoogmis in de Paterskerk. Maandag 7 januari. Om 19.00 uur spelavond voor alle jon gens. Dinsdag 8 januari. Om 18.30 uur alleen voor de alten. Woensdag 9 januari. Om 18.30 uur alleen voor de sopranen. Afmelden: secretariaat Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: Wij wensen alle koorleden, ouders enz. van harte een voorspoedig 1985. Vanwege Driekoningen beginnen we wat eerder met het programma van de hoogmissen. Na de feestdagen en jullie inspannin gen om die voor iedereen feestelijk te maken kunnen we weer vol goede moed beginnen aan het nieuwe jaar. Ik hoop dat we er samen weer een heel fijn koor jaar van kunnen en mogen maken. Dinsdag 8 januari. Koorrepelitie om 18.30 uur. Dinsdag 15 januari. Fluitgroep repetitie om 18.00 uur. Koorrepetitie om 18.30 uur. Bert, onze vaste medewerker heeft ons inmiddels verlaten. Zijn afscheid „vieren" we nog eind januari. Alvast héél erg bedankt Bert! Karin Thijssen zal Bert gaan vervan gen en we hopen op een prettige samen werking met elkaar. DAMESKOOR Zaterdag 5 januari zingen we om 14.00 uur in de kapel van het St. Jozef klooster t.g.v. een zilveren huwelijk. Om 15.30 uur zingen we in Horst, St. Antoniusverpleegtehuis, een meerstem mige mis met enkele kerstliederen, ook in officiële kleding. Woensdag 9 januari om 20.00 uur re petitie in zaal Thielen. Vrijdag 11 januari opluistering van een huwelijksmis in de Paterskerk om 15.00 uur. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevr. Sijbers, tel. 81353, of aan Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. Dinsdag 8, 22 en 29 januari om 20.00 uur repetitie, in De Peelpoot, Markt 5 Deurne. Zaterdag 12 januari om 20.30 uur ons eerst optreden in De Vierspan, Hogeweg te Deurne. Iedereen is van harte wel kom. Dinsdag 15 januari om 20.00 uur eva luatie eerste optreden en daarna algeme ne ledenvergadering met bestuursverkie zingen. Houdt de data 12 en 15 januari dus goed in de gaten. Houdt deze vrij en wees aanwezig op deze dagen. Contaktman voor Venray e.o. dhr. A.H. Cleven, Serenadestraat 61, Venray-Brukske. Telefonische aan- en afmeldingen bij mevr. F. v.d. Steen-Poels, tel. 04930- 13524, na 17.30 uur. Vrijdag 4 januari, serenade 25-jarige bruiloft om 19.00 uur in zaal In den En gel. Zaterdag 5 januari grote dropping- oriëntatietocht. Deelnemers verzamelen om 19.30 uur bij De Springplank. Niet vergeten een zaklamp en pen mee te ne men. Zaterdag 12 januari, deelname play- in Wanssum. Zaterdag 19 januari, jeugdzitting en bekendmaking Jeugdprins in de schouwburg. Zondag 20 januari koffieconcert in Melderslo. Vertrek LTS om 10.30 uur. Donderdag 31 januari, installatie van Prins Karnaval van het Schuttersveld. Optreden van onze miniretten van 19.45 lot 20.15 uur. Optreden van korps en majoretten van 20.30 tot 21.00 uur. Repetitietijden: Miniretten Elke woensdag van 18.30 tot 19.30 uur bij St. Vincentius en 's zondags van 10.00-11.00 uur in de LTS.. Afmelden bij Mevr. Sfebers, tel. 85944. Majoretten Elke woensdag van 19.30-21.00 uur in St. Vincentius en 's zondags van 11.00- 12.00 uur in de LTS. Afmelden zondag's bij Mevr. Kessels, tel. 84459, en 's woensdags bij mevr. Willems, tel. 82338. Leerling tamboers. Elke woensdag van 18.30-19.30 uur in de LTS. Afmelden bij Ton Huijbers tel. 87380 Leerling blazers Iedere woensdag van 18.30-19.30 uur in de LTS, en 's zondag vanaf 10.30 uur in de LTS. Afmelden bij Ton Huijbers tel. 87380. Korps, Blazers, en Tamboers. Indien gezamelijk, elke woensdag van 19.30-21.30 uur in de LTS. Indien niet gezamelijk, tamboers van 19.30-21.30 uur, eveneens in de LTS. Verder iedere zondag van 10.30-12.00 uur in de LTS. Afmelden en verzorging materiaal: Ton Huijbers, tel. 87380. Verzorging uniformen: W. Stoffels tel. 88279. Ver zorging muziekpartijen P. van Kempen, tel. 86588. Aanmelden nieuwe leden kan tijdens de repetitietijden. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Dinsdag 8 januari 19.30 uur repetitie voor het hele koor in De Essie. Om 21.00 uur generale repetitie in de Schouwburg i.v.m. de Prinsenprokla- matie. Ingang Jan Hensenstraat. U wordt verzocht de kleding van 12 janua ri te dragen tijdens de generale repetitie. Zaterdag 12 januari medewerking Prinseproklamatie in de Schouwburg. Ingang Jan Hensenstraat. Aanvang 20.00 uur. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221, of bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Gedurende de openingstijden van het tuincentrum Henk Smits kunt U oud papier deponeren in de lods achter het centrum. Bestuur en dirigent wensen U een voorspoedig 1985. „CAPRICCIO" Maandag 7 januari. Repetitie om 19.00 uur. Zondag 13 januari. Repetitie om 10.30 uur tenoren en bas sen en om 11.00 uur hele koor. BOJEMA Vrijdag 11 januari. Gezamelijke repetitie om 18.45 uur. SALTARELLO Zaterdag 12 januari. Om 16.00 uur repetitie. CRESCENDO Zondag 6 januari om 10.15 uur zingen we de Hoogmis in de Paterskerk. Woensdag 9 januari. Van half zeven tot half acht repetitie in het activileitencentrum. Gaarne trouwe opkomst. Ook nieuwe leden zijn van harte welkom. Ook graag mannen. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij nummers 81719 of 81451 Verenigingsnieuws dient dinsdags vóór 10.00 uur te zijn ingeleverd AFDELING OOSTRUM De excursie naar het Dagblad voor Noord Limburg te Venlo is op dinsdag avond 15 januari. Vertrek om 19.00 uur bij het gemeenschapshuis te Oostrum. Ieder dient voor eigen vervoor te zor gen. De excursie bestaat uit informatie en rondgang in het bedrijf en een diase rie. Voor deze excursie kunnen zich nog enkele personen opgeven bij mevr, D. Wolters, tel. 82129. huisvrouwenlcontakt brukske Allereerst iedereen en voorspoedig nieuwjaar! Ook in 1985 hopen we, dat velen van U weer zullen deelnemen aan onze ochtenden. Ons programma voor het eerste seizoen ziet er als volgt uit: 8 januari, bloemenverwerking in kleine geschenken. 22 januari, bezoek aan een stomerij. 5 februari, voorlichting over milieu en huishouding. 26 februari, informatie over homeo pathische geneeswijze dr. Vogel. 12 maart, bezoek aan slagerij. 26 maart, mexicaanse ochtend. 16 april, lezing door een opticien over optische hulpmiddelen. 7 mei, bowlen. 11 mei, rommelmarkt. We openen, zoals hierboven vermeld, op 8 januari met bloemenverwerking in kleine geschenken. Op deze ochtend kunt U van 9.00 tot 11.30 uur in De Kiosk zien én zelf uitproberen, hoe u kleine voorwerpen, zoals geschenken of snuisterijen in huis, tot een persoonlijk iets maakt, door ze op eenvoudige wijze te versieren met bloemen. Heeft U zin om te komen, dan bent U van harte welkom. De kosten zijn ƒ3,25 incl. koffie.Wél verzoeken wij U een wijn fles, leeg of vol, en een kop en .chotel mee te brengen. Vanzelfsprekend kun nen Uw kleintjes weer terecht in onze creche. Nadere inlichtingen bij Lenie Gosling tel. 81059 of bij Ria v. Brederode, tel. 87042. Tot ziens! a 0 WIJK NOORD-WEST Het gezellige kaartconcours werd druk bezocht en is bij iedereen goed in de smaak gevallen. Zodoende geven wij de uitslagen van deze ronde: jokeren. 1Mevr. v. Kempen 291 pt. 2. Nellie Arts 334 pt. 3. Ellie v.d. Zanden 342 pt. rikken 1André Gooren 2020 pt. 2. Paco Guinea 1834 pt. 3.SjefSmals 1811 pt. kruisjassen 1Jan Ponjee 20.509 2. Ben Janssen 19.905 3. Jan Creemers 19.738 Aktiviteitenprogramma. Zondag 6 januari koffie-uurtje van 10.00 tot 12.30 uur. Zondag 6 januari kienen t.b.v. wijk centrum Den Hoender. Aanvang 19.30 uur. Maandag 7 januari vanaf 20.00 uur starten we met een sjoelclub o.l.v. Har- rie Scheepers, Tolstraat 9, tel. 86691Ie dereen die ouder is dan 16 jaar en eens per week wil komen sjoelen is van harte welkom. Entree of contributie zal niet gevraagd worden daar het de bedoeling is om onderling voor gezellige sjoela vonden te zorgen, geen vereniging dus! Woensdag 9 januari volksdansen. Aanvang 21.00 uur. Donderdag 10 januari, geen kaarten. Vrijwilligers. Lever deze week de briefjes in op het secretariaat vanwege de organisatie op 25 januari. Op maandag 7 januari wordt in wijkcentrum den Hoender officieel de eerste sjoelavond geopend van sjoelclub den Hoender. Na een voorwoord door de voorzitter en de toekomstige coordi nator kan hierna direkt al met het sjoelen begonnen worden. Het is niet de bedoeling om in verenigingsverband te spelen, echter om onder elkaar zorg te dragen voor gezellige sjoeluurtjes op de maandaga vonden. Diegene die toch met sjoeltoer- nooien mee wil spelen, welke georgani seerd worden door de sjoelbond kan zich individueel bij desbetreffende bond aansluiten. Bent U geinteresseerd om in deze huiselijke kring te komen sjoelen dan nodigen wij U graag uit om op maandag 7 januari om 20.00 uur bij de opening aanwezig te zijn. Natuurlijk kunt U ook op een van de hierop volgende sjoelavonden een bezoek brengen aan wijkcentrum den Hoender Ursulastraat 2 Venray. Voor inlichting en kunt Utevens contact opnemen met Harrie Scheepers Tolstraat 9 Venray. Tel. 04780-86691. Cursus en nieuwe groepen De volksdansvereniging Opanka gaat een nieuwe beginnerscursus starten. Bo vendien komt er bij voldoende be langstelling, een nieuwe groep bij voor mensen boven de veertig jaar. De beginnerscursus zal gegeven wor den door Gerry Penris op woensdaga vond, te beginnen op 9 januari. De cur sus omvat ongeveer 20 lessen met dan sen uit binnen- maar vooral buitenland en vormt een afgerond geheel. Ruim an derhalf uur zullen de deelnemers elke week doende zijn in het wijkcentrum/ jeugdhonk De Springplank aan de Beu kenlaan 4. Vanwege de ruimte kunnen slechts 25 cursisten worden toegelaten. De lessen zijn van 19.00 tot 21.00 uur. De kosten bedragen 5,- per avond. Be langstellenden kunnen zich opgeven bij Elly Herraets, tel. 86819, na zes uur. Het ligt bovendien in de bedoeling om te beginnen met een vaste groep mensen van veertig jaar en ouder. Deze 40 groep zal een vast onderdeel wor den van de volksdansvereniging. De kosten worden op dit moment geraamd op ƒ12,50 per maand. De vereniging wil eerst weten of er voldoende belangstel ling is voor een dergelijke groep, voor er definitieve stappen worden genomen. Opgave eveneens bij Elly Herraets. WIJKVERENIGING VELTUM Nieuwjaarsreceptie Het jaar 1984 ligt al weer achter ons en het nieuwe jaar heeft zich aange diend. Een reden om eens stil te staan bij de ontwikkelingen én het glas te heffen op' de toekomst. Daarom nodigen wij U uit om op zondag 6 januari a.s. vanaf 12.00 uur in Wijkcentrum het Schöpke met ons een dronk uit te brengen. Graag tot dan. Attentie Woont U in het Bergkwartier Groene Hart of Westeinde dan even Uw aandacht. De wijkvereniging Veltum wil in een viertal avonden samen met bewoners van Veltum praten over de aktiviteiten die er plaats vinden in Veltum, georganiseerd door de wijk vereniging. Van U willen we dan graag horen of U daar tevreden mee bent of indien dit niet het geval is, wat U daar graag zou zien aan aktiviteiten. Uiter aard kunnen ook vragen die op een ander terrein liggen dan aktiviteiten ook besproken worden. Voor u, woonachtig in Bergkwartier, Westeinde of Groene Hart, is deze avond op dinsdag 8 januari a.s. om 20.00 uur in 'T Schöpke. Wij hopen een groot aantal bewoners te mogen begroeten zodat we samen met de aktiviteitencommissie van de wijkvereniging kunnen komen tot een aktiviteiten programma waarin ook U zich kunt vinden. Tot 8 januari dan... Lourdescomité afdeling Venray In tegenstelling tot eerdere bëricht- geving, organiseert de Stichting Lim burgse Bedevaart naar Lourdes in 1985 geen twee, maar drie bedevaarten naar Lourdes. De officiële data zijn: 30 mei - 6 juni; 6- 13 sept.; 12- 18okt. Voor onze regio is de mei/juni-bede- vaart de belangrijkste, omdat dan weer ruim 20 zieken uit de gemeente Venray een gratis Lourdes-reis kunnen maken. De voorbereidingen voor deze bede vaart zijn al geruime tijd gaande. Thans wachten we nog op antwoord van enkele huisartsen, waarna men zich met len. aanwijzen. We hopen binnen af zienbare tijd de zieken te bezoeken en in te schrijven, zodat zij zich in alle rust kunnen voorbereiden op hun a.s. pel grimstocht. bereiden op hun a.s. pelgrimstocht. Op het programma ontbreekt dit jaar natuutlijk ook niet de inmiddels tradi tionele voorlichtingsavond. Op veler verzoek organiseert de Stich ting Limburgse Bedevaart naar Louides dit jaar ook weer een derde bedevaart en wel van 12-18 oktober. Voor deze reis gelden speciale lage tarieven. Er kunnen aan deze bedevaart helaas geen hospitaal-pelgrims deelnemen. Zodra er geschaatst kan worden op de visvijver „De Ballonzuil" te Merselo treft men daar weer onze medewerkers aan, die in hun stand warme dranken, broodjes e.d. te koop aanbieden. We zullen U de komende tijd regelmatig op de hoogte houden van de stand van zaken op velerlei gebied, want het bruist weer van de aktiviteiten. Pelgrims kunnen zich nu reeds opgeven voor de met-bedevaart bij de dhr. G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, tel. 04780-83575. Ook voor alle inlich tingen kan men daar terecht. Wij wensen U allen nog een gezond en voorspoedig 1985. Hallo jongens en meisjes! Wanneer jullie boven dit artikel het plaatje zien staan van „Jeugdwelzijn Veltum" dan kunnen wij ons voortstel len dat er een heleboel kinderen zijn die niet weten wat dat nou precies is. Daarom proberen wij in het kort dit aan jullie te vertellen. In de wijk Veltum worden al jaren lang allerlei aktiviteiten georganiseerd voor de lagere-school-jeugd. Het Jeugd welzijn Veltum heeft daar ooi altijd aan meegedaan. Dat gebeurde dan in de kel der van de school Coninxhof. Daar or ganiseren wij knutselclubs, disco avonden etc. Sinds enige tijd zijn we verhuisd en in ons nieuwe clublokaal, een leslokaal van Coninxhof (de oude kleuterklas van juffouw Thea) zijn we gestart met nieu we activiteiten. De disco is verhuisd naar het wijkcentrum 't Schöpke en wij gaan vol goede moed door met onze creatieve avond en middag in ons eigen clublokaal. Natuurlijk willen jullie graag weten wat je zoal bij ons kunt doen tijdens de cluburen. Eigenlijk is dat te veel om op te noemen maar wij werken met allerlei materialen zoals hout, klei, plastic, pa- piermaché enz. en maken daar allemaal leuke dingen van. Ook spelen wwe wel eens toneel of studeren een musical in. Zoals je ziet al lemaal ontspannende en creatieve din gen. Heb je zin om eens te komen kij ken? Dat kan want we starten in januari met wat wij noemen „open dagen". Op dinsdagavond 8 januari van 18.00 tot 20.30 uur en op woensdagmiddag 9 januari van 14.00 tot 16.00 uur kun je gratis kennis komen maken met onze club. We gaan dan allemaal leuke dingen doen. Breng gerust je vriendje of vrien dinnetje mee en ook als je ouders graag meer van ons willen weten zijn ze van harte welkom. Tot kijk op 8 of 9 januari bij Jeugd welzijn Veltum, clubgebouw: Tinnegie terstraat 2. A.s. maandag 7 januari houden we weer een informatieavond voor al onze leden. Als U ergens problemen mee hebt of U wilt meer weten over b.v. huursubsidie, kinderbijslag, ziekengeld uitkeringen, roostervrije dagen, uitke ringen WW e.d., dreigend ontslag, kom dan a.s. maandag naar A. Evers, Grootdorp 10 te Merselo van 19.30 tot 21.00 uur. Indien er iets is kom dan direct want hoe eerder er bij een betreffende instantie e.d. aan de bel getrokken wordt hoe beter. Laat geen tijd onnodig verlopen gaan indien U meent ergens recht op te hebben. U kunt van tevoren ook even bellen, 04786-410. Ook indien U geen lid bent van de voedingsbond FNV kunt U komen. Op woensdag 9 januari houden wij onze kerstviering. Pater Groart uit Roermond zal ons iets laten zien en hoeren hoe in diverse landen Kerstmis wordt gevierd. Een wat late, maar hopenlijk sfeer volle afsluiting van de Kersttijd. Uiteraard zijn ook niet-leden van harte welkom. De viering vindt plaats om half acht in het Schuttersveld. I II KATHOLIEKE I ME VROUWENVERENIGING Dinsdag 8 januari a.s. houden we een ledenvergadering. De avond zal verder verzorgd worden door Mevr. Gemen van de Kappersvakschool in Blerick. Zij komt spreken over haarverzorging en geeft een demonstratie kappen. De avond begint om 20.00 uur in zaal „In den Engel". Na 50 maanden trouwe dienst heeft Jan Verheyen de soos de rug toege keerd. Erg veel werk heeft deze projekt- leider verzet en ontzettend goeie dingen gedaan met en voor de soos. Samen met vele bekenden vieren we op donderdag 3 januari (om 20.30 uur) een feestje. WELKOM! De nieuwe projektleider, Pieter van Hoenselaar start zijn werkzaamheden in de soos op maandag 7 januari. Kom hem maar alvast bekijken en bewonde ren. Vrijdag 4 januari 1985 Het nieuwe jaar starten we met een flitsend optreden van een 3 mans band: IGOR en THE ZW1JNE. De groep maakt een prachtige show met surf- instrumentals, sixties en garagerock. Nasst heftige covers heeft Igor en The Zwijne grotendeel eigen zang. Het optreden begint omstreeks 10 uur, maar vantevoren is er natuurlijk weer sfeer in het kafé. PEEL EN MAAS uw weekblad VRIJDAG 4 JANUARI sporthal «de WETTELIIMG aanvang 10.00-1S.30 en 13.30-16.00 WAT IS ER ALLEMAAL TE VOEN Je kunt cLLvzaaz (ttm ztzn zn zn zijn mznAzn diz Zn^osunattz gzvzn zn dzmonótnattzA gzvzn ovzA- - FZzt&cnoAAzn fnampotinzApnLngzn/ Honk-So^tbaZ Tazkiwn-do Sunfizn UandboogAckiztzn Achakzn konfi- baZ ModzZvZZzgzn TaizZZzjnnZi, zn nog vzzZ mzzn. BZj dz mzzAtz vzAznigZngzn mag jz dz A po At ook nog zzZl pnobznzn, duA nzzm jz ApontAputZzn mzz. - GR0CT LUCHTKUSSEN - KuAAzngzvzcht zn dznkopdnazhtzn. ENTREE «1.5Q per dagdeel De burgemeester van Venray, hoofd van de plaatselijke politie in de zin van de Vuurwapenwet 1919, maakt ten be hoeve van houders van een algemene of bijzondere machtiging tot het voorhan den hebben van vuurwapens of munitie bekend, dat het merendeel van deze machtigingen op 15 januari 1985 zijn geldigheid verliest. Wie na voormelde datum houder van een geldige machtiging wenst te blijven, dient zijn machtiging tijdig ter verlen ging aan te bieden of een nieuwe mach tiging aan te vragen. Ingevolge de wet wordt een machti ging alleen verleend voor zover enig re delijk belang dat vordert en misbruik van de machtiging of van het vuurwa pen niet te vrezen is. Bij vernieuwing van de machtiging dienen twee recente pasfoto's te worden bijgevoegd. Bij verlenging is zulks niet nodig. Aanbieding of aanvraging van de machtiging kan vanaf heden geschieden bij de afdeling openbare orde, veiligheid en milieuzaken van de gemeente, kamer 119. Leden van een schietvereniging die nen tevens hun schietpaspoort, ter con trole, aan te bieden. Venray, 28 december 1984 de burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche Op maandag 7 januari komt de com missie voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken om 18.00 uur bijeen in kamer 127 van het raadhuis om het college van b. er. w. te adviseren over een aantal zaken. Op de agenda staat als bespreekpunt de verkeerssituatie op de Schoolstraat als gevolg van de invoering van het verkeerscirculatieplan. Zeer tot ongenoegen van de winkeliers aan de Schoolstraat is de rijrichting voor auto's omgedraaid terwijl het voor auto's ver boden is de Schoolstraat vanaf het Hen- seniusplein in te rijden. De commissie zal worden voorgesteld om bij wijze van proef gedurende een aantal maanden ook de rijrichting voor het autoverkeer tussen Henseniusplein en Jan Hen senstraat om te draaien waarbij het au to's verboden wordt dit gedeelte Schoolstraat in noord-zuidrichting te berijden. GRONDTRANSACT1ES In deze vergadering wordt een groot aantal grondtransacties aan de orde gesteld. Begonnen wordt met het geven van advies over de verkoop van een tweetal percelen landbouwgrond. Voor gesteld wordt ca. 2.18.10 ha voor 106.067,- te verkopen aan de heer L.J.H. van Dijck aan Venrays Broek en ca. 0.82.10 ha aan de heer E.G. Derckx, Buitenweg, voor 37.260,-. De com missie krijgt inzage van een lijst van mo gelijk te verkopen landbouwgronden. Verder wordt advies gevraagd over: verkoop ondergrond garage ter grootte van 22 m-' aan de Houten Hoek aan de heer W. Franssen; verkoop van ca. 8 m2 grond, no dig in het kader van verbouw winkel, aan de heer Kessels te Oostrum; verkoop van 635 m2 grond aan het Rectoraat St. Antonius van Padua te Veulen. Het betreft hier grond, waarop voorheen de kleuterschool heeft gestaan; aankoop van ca. 1.520 m2 grond in Ysselsteyn van de Stichting Gemeen schapshuis Ysselsteyn tegen de symboli sche prijs van 1,- totaal. Het gaat hier bij over de Dillingstraat. De woningen aan deze straat zijn destijds, onder beta ling aan de gemeente van een exploita tiebijdrage via een makelaarskantoor gebouwd. Abusievelijk is daarbij de on dergrond niet overgedragen; het verlenen van recht van er fpacht t.b.v. de oprichting van een garage-caravanbedrijf te Ysselsteyn aan de heer H.L. Baartmans. Tenslotte zal worden gesproken over de verbetering van de Mgr. Nolensstraat en de Hoenderstraat. Als de leerlingen uit de hoogste klas straks hun huidige school verlaten om door te gaan studeren, komen hun ouders voor nieuwe uitgaven te staan. Vooral voor gezinnen met een beperkt inkomen kan dit nogal wat problemen met zich meebrengen. Soms gaat het zelfs zover, dat het kind om deze reden niet de gelegenheid krijgt de gewenste studie te volgen. En dat terwijl er met het oog op dit soort situaties twee rege lingen in het leven zijn geroepen: TEGEMOETKOMING IN DE STUDIEKOSTEN en RIJKSSTUDIETOELAGEN. Maarjuist die gezinnen kennen de regelingen vaak niet of ze hebben drempelvrees, aarzelen hulp van buiten af te aanvaarden. Degenen die in aanmerking komen, kunnen een formulier „Aanmelding-A (SO)" voor een tegemoetkoming in de studiekosten opvragen bij de school voor voortgezet onderwijs. Voor het formulier „Aanmelding-A-(TO)" voor een rijksstudietoelage kan men terecht bij een school voor HAVO, VWO of MBO, dan wel naar de instellingen van wetenschappelijk of hoger beroeps onderwijs, waar de leerling verder wil studeren. De ingevulde formulieren moeten zo spoedig mogelijk worden ingezonden. Op dinsdag 8 januari a.s. om 17.00 uur komt de commissie voor onderwijs en cultuur in openbare vergadering bijeen in kamer 127 van het raadhuis omdat het college van b. en w. over een aantal zaken moet worden geadviseerd. Het eerste punt, dat in behandeling wordt genomen is de straatnaamgeving in Ysselsteyn. Via de Dorpsraad Yssel steyn is het verzoek aan de gemeente ge daan om het aan de Ysselsteynseweg ge legen industrieterrein een eigen straat naam te geven. Het college van b. en w. ziet hierin nogal wat problemen o.m. door vernummering van de daar geves tigde bedrijven, hetgeen weer gepaard gaat met extra kosten voor gemeente én bedrijven. Niettemin willen b. en w. graag de mening van de commissie hierover horen, voordat een definitieve beslissing wordt genomen. Verder vermeldt de agenda nog een aantal onderwijszaken, waarvan het vaststellen van het z.g. „bedrag per leerling voor 1985" voor het gewoon lager onderwijs het voornaamste punt is. Voorgesteld wordt dit bedrag vast te stellen op 472,15 en het bedrag ter bestrijding van de administratiekosten te stellen op 43,75 per leerling. Voorgesteld wordt een bedrag van 506,beschikbaar te stellen voor het herstellen van door inbraak geleden schade aan de M.L.K.-school. Bij een inbraak tijdens de herfstvakantie 1984 werden door onbekenden een lichtkoe pel en een deur geforceerd. Tenslotte zal worden gesproken over de aanvullende inrichting van de lagere school te Vredepeel. De fa. Otten heeft de gemeente laten weten niet meer in de gelegenheid te zijn Veltum op vrijdag te bezoeken met zijn viswagen. Vandaar dat de standplaats aan de Blauwververstraat op vrijdag tot nader bericht onbezet zal blijven. Vragen..? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter

Peel en Maas | 1985 | | pagina 9