Gouden bruidspaar in Oostrum Vrijwillige Welfare van het Rode Kruis PEEL EN MAAS 98,- J7945,- CAESAR VAN GILS pantalons licht, midden, antraciet grijs meesterschilders Voorlichting over keuzemogelijk heden in het onderwijs A.P.K.-plak voor Deken Theunlssen Elfde prinse- proklemasie van De Piëlhaas VASTENAOVEND ien ROOY VASTELAOVEND IEN ROOY PEEL EIM MAAS Essssa Een gouden bruiloft is waard gevierd te worden. Ook al is de gezondheid niet wat het geweest is. Het blijft een van de zeldzame gebeurtenissen: 50 jaar samen lief en leed delenDat is een feest waard; hoe dan ook! De gouden bruidegom T1NUS LIN- DERS (84), geboren aan de Geysterse- weg te Oostrum bracht zijn hele leven door in dit VenraySe kerkdorp. Het is geen schande, zoon te zijn van een keuterboerke, maar het hield wel in dat men al jong aan de slag moest. Werken op de ouderlijke boerderij óf verhuurd worden bij andere boeren. Dat ging zo totdat er getrouwd werd en er geboerd kon gaan worden op een bedrijfje aan dezelfde Geysterseweg. Natuurlijk was het een gemengd be drijfje, zoals er in die dagen zovelen waren: enkele koeien; in het voorjaar wat jongvee; wat varkens en kippen. Maar de prijzen waren, zeker in de cri sisjaren, erg laag. En, omdat er toch ge zorgd moest worden voor een steeds groter wordend gezin, ging Linders de melkkar rijden voor de zuivelfabriek. Eerst voor de melkfabriek van Oos trum, later voor de Venrayse fabriek. In het begin was het alleen maar melk halen bij enkele boeren aan de Geysterseweg, de Wanssumseweg en in Oostrum, voor de prijs van, schrik niettwee kwartjes per dag. Maar, zo weet de gouden bruidegom nu nog te vertellen, dat het ook maar om enkele uren ging. Later werd dat meer. Maar toen moesten er ook meer bussen voor worden versjouwd en werden tevens de melkbussen meegenomen van de boeren van Lull en Brukske. heeft nog enkele speciale aanbiedingen zoals de: CAESAR, GROTESTRAAT 2 VENRAY De gouden bruid TONIA HEN DRIKS (83), geboren en getogen in Overloon, moest ook vrij vroeg mee helpen aanpakken. Aanvankelijk was dat bij de boeren; later ging zij uit dienen bij burgers en daar leerde zij ook haar latere bruidegon kennen. Beiden waren al de dertig gepasseerd toen er getrouwd werd. Maar liefst 12 kinderen werden er uit hun huwelijk ge boren, waarvan er 11 trouwden. Zij allen zullen met 31 kleinkinderen het feest meemaken. Maar voordat dit feest bereikt kon worden, moest er hard, zeer hard ge werkt worden aan de Geysterseweg. Maar daar wordt nu lachend over verteld. Zeker is/dat daar ook gezellige jaren werden doorgebracht, ondanks alle zorgen. Gezelligheid was troef in dat grote gezin. Maar ook van tegenslagen bleven zij niet gespaard. Tijdens de bevrijding ging hun boerderij in vlammen op. N a de bevrijding werd die herbouwd. In de na-oorlogse jaren werd er beter geboerd, maar het gebrek aan een op- volger was mede oorzaak dat toen Lin ders 65 jaar werd, hij stopte met zijn bedrijf en de grond verkocht. Na nog 12 jaar aan de Geysterseweg te hebben gewoond werd in 1977 een bejaardenwoning aan de Gildestraat be trokken. Daar hebben ze nog enkele jaren met veel plezier gewoond. Want vitaal waren ze beiden, ondanks hun leeftijd. ~^terukikii MODELBOUW GEREEDSCHAPPEN Hofstraat 6 Venray Tel. 04780-81069 Enkele maanden geleden werd moe der Linders getroffen door een beroer te. Na opname in het ziekenhuis volgde een blijvende verzorging in het St. An- tonius verpleeghuis in Horst. Nu de gouden bruidegom alleen is, wordt hij nog eens extra door zijn onge trouwde zoon verzorgd. Gezinshulp en de kinderen zorgen er mede voor dat het hem aan niets ontbreekt. Viermaal per week gaat Linders naar Horst toe, om een bezoek te brengen aan zijn vrouw. Beiden verheugen zich op het komende feest. De viering is natuurlijk afgestemd op de toestand van het gouden paar, maar gevierd zal het worden. Op dinsdag 8 januari a.s. zal om 4 uur 'n plechtige H. Mis tot hun intentie worden opgedragen in de kapel van het verpleegtehuis. Celebrant is de rector van dit tehuis, geassisteerd door de pastoor van Oostrum. Vermeldens waard is zeker dat het een Gregoriaanse viering zal worden waarbij de kinderen en kleinkinderen de gezangen zullen verzorgen. Daarna zal het feest in de familie kring te Oostrum worden gevierd. Er is geen algemene receptie, maar alleen voor de genodigden. Wel zal Harmonie Sub Matris Tutela een serenade bren gen, mede omdat de gouden bruidegom jarenlang werkend lid is geweest, maar ook omdat drie kinderen en 6 kleinkin deren aktief lid zijn van deze harmonie. winterschilders omdat schilderen een zaak van vertrouwen is. cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 CAESAR, GROTESTRAAT 2 VENRAY Contacten met anderen. Prettig en ge zellig bezig zijn. Wie wil dat niet? Er zijn echter in Nederland veel mensen die aan die behoefte moeilijk kunnen vol doen. Omdat ze door omstandigheden in hun mogelijkheden worden beperkt. Bijvoorbeeld omdat ze langdurig ziek zijn. Men is aan huis of instelling ge bonden en kan zo geïsoleerd raken. Het Nederlandse Rode Kruis biedt de ze mensen haar dienst aan in de vorm van de Vrijwillige Welfare. Het vrijwilli ge welfare-werk organiseert activiteiten om mensen in de gelegenheid te stellen gemakkelijker in contact te komen met anderen. Zo worden wekelijks in Neder land duizenden mensen, die dat graag willen, bezocht door Welfare-vrij willigers. Thuis en in tehuizen. In dienstencentra en sociëteiten. Wat houdt het Welfare in? Bezigheid. Deelnemers en vrijwilligers zijn samen bezig met activiteiten. Deze activiteiten kunnen vele vormen aanne men. Bijvoorbeeld werken met textiel, hout, verf of ander materiaal. Voorle zen. Naar muziek luisteren. Dit alles uit gaande van de wensen en belangstelling van de deelnemers. Samen bezig zijn betekent: ervaren dat men ondanks handicap of ziekte in staat is zelf iets te maken van blijvende waarde; een interesse delen met iemand anders; daar samen plezier aan beleven. Wie doet wat in het Welfare-werk? Bij de Welfare-activiteiten zijn be trokken: deelnemers, vrijwilligers en be roepskrachten. De deelnemers staan bij het welfare- werk op de voorgrond. Hun belangstel ling en mogelijkheden bepalen in belangrijke mate de activiteiten. De vrij- willege welfare gaat hierbij niet uit van wat een deelnemer niet kan, maar juist wat hij/zij nog wel kan, en zelf wil. Zo nemen ruim 38.000 mensen in Ne derland deel aan de welfare-activiteiten. Vrijwillig! In Nederland zijn ruim 12.000 vrijwil ligers die het werk onbetaald doen. Zij worden door het Nederlandse Rode Kruis op hel werk voorbereid en daarin begeleid. Zij worden door het Neder landse Rode Kruis op het werk voorbe reid en daarin begeleid. Zij besteden een aantal uren per week aan het Welfare- werk. De beroepskrachten ondersteunen de vrijwilligers vanuit het Nederlandse Ro de Kruis. Zij organiseren cursussen en verstrekken informatie over het werk. Zij stellen in samenwerking met de vrij willigers landelijke richtlijnen vast voor het Welfare-werk en onderhouden con tacten met andere organisaties in de ge zondheidszorg en welzijnszorg. De afdeling Venray wil graag meer in formatie verstrekken over het Welfare- werk. U kunt daarvoor terecht op tele foonnummer 04780-87061. INBRAKEN EN DIEFSTALLEN Uil een kelderbox aan de Haam- makerstraat werden een trekzaag, een doos met oude boeken en nog een doos met diverse goederen gestolen. De toe gangsdeur was geforceerd. Van een fiets, welke even in de Pa- tersstraal onbeheerd stopd, werd een boodschappentas met inhoud ont vreemd. In die tas zat o.m. koffie, thee, suiker en diverse andere boodschappen. DIEFSTALLEN EN VERNIELINGEN Bij een restaurant aan de Kemp- weg werden de buitenlampen kapot gegooid. Aan de kleuterschool „Het Beu kenhofje" werd weer een ruit inge gooid. Een personenauto, welke gepar keerd stond nabij de overstortvijver, werd zwaar beschadigd. Aangifte werd gedaan van diefstal van sierdoppen van een aan de randenrade geparkeerde personenauto. Van een aan de Langstraat geparkeerde taxi werd de mibilofoon en radio-antenne vernield. Aangifte werd gedaan van diefstal van een Ieren jack uit een café in het centrum. VANDALISME Verschillende malen moest de politie in aktie komen wegens overlast door het afsteken van vuurwerk; ook omdat er vuurwerk werd gedeponeerd in de groene brievenbussen. Veel vuurwerk werd in beslag genoemen en verschillen de processen verbaal opgemaakt. VERNIELINGEN Maandag ontdekte een bewoner van de Wagnerstraat dat de buitenspie gel van zijn geparkeerde auto was afge rukt. Het fietsverkeerslicht aan de Lang- straat-Zuidsingel was vernield, terwijl ook de kap van een der andere verkeers lichten onderhanden was genomen. Op Lamersveld was door vuur werk een brievenbus vernield. Een ruit was ingegooid van de fri- turezaak in de Hoenderstraat. Ook een winkelruit van de fa. H. in de Hofstraat was ingegooid. REE IN STRIK In een perceel bos aan de Nijverheid straat werd een ree, reeds in verregaan de staat van ontbinding, in een strik aangetroffen. De politiemannen hebben het ree ter plaatse begraven. Ergerlijk is niet alleen dat er op grof wild wordt gestroopt, maar ook dat de stroper de strikken niet tijdig gaat nakijken. Zoals vorige week reeds aangekon digd zal in het kader van de voorlich tingscyclus over onderwijs- en beroeps keuze op woensdag 16 januari a.s. van 10 tot 12 uur op de Leunseweg 2a, (ingang t.o. Paterskerk) de eerste themabijeenkomst worden gehouden. Deze zal gaan over onderwijskeuzemo- gelijkheden in Nederland. Een passende onderwijskeuze gaat altijd vooraf aan eer. passende beroeps keuze in het belang van een harmoni sche, persoonlijke ontwikkeling. Uit een recent onderzoek is gebleken, dat het goed voorgelicht zijn over keuze mogelijkheden net zo belangrijk is als het kennis hebben van de verstandelijke aanleg, wil men althans een juiste studie-/beroepskeuze realiseren. Op de bijeenkomst van woensdag 16 januari zal daarom dieper worden ingegaan op de onderwijsmogelijkheden in Neder land. Begonnen wordt met een inleiding - met woord en beeld - over het huidige onderwijssysteem in Nederland. Na de inleiding en de pauze wordt men in de gelegenheid gesteld om vragen te stellen. Desgewenst kan men gebruik maken van de „Informatheek" 'Dit is een systematisch opgezette vraagbaak over opleidingen en beroepen in Neder land, met name toegespitst op de regio. De voorlichtingsbijeenkomst wordt ver zorgd door Drs. R.A. Jansen, psycho loog. Geintresseerden voor deze themabij eenkomst dienen zich, om organisato rische redenen, veertien dagen van te voren aan te melden. Bij voorkeur vóór 10 januari onder tel. 04780-10032. In verband met de organisatiekosten wordt een bijdrage van 5,- gevraagd. Op woensdag 30 januari wordt een voor lichtingsbijeenkomst gehouden over de agrarische sector. DONDERDAG 3 JANUARI 1985 Nr. 1 HONDERDENZESDE JAARGANG Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b.v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 De Aid Prinse Kompeneej te Venray heeft in haar bijeenkomst van 17 de cember 1984 besloten de Aid Prinse Plak 1985 toe te kennen aan Pastoor- Deken L. A. Theunissen vanwege zijn grote verdiensten voor vooral de Ven rayse gemeenschap. De uitreiking van de Plak zal op feestelijke wijze plaatsvinden op zater dag 9 februari 1985 tijdens het Vorsten hal in de Schouwburg. In een uitgebreid artikel komen wij binnenkort hier nog nader op terug. Nadat in 1974 voor de laatste keer Prins Carnaval in de Circus Mök-zitting zijn intrede deed, maakte Ton I in 1975 zijn opwachting in de eerste Prinsepro- klemasie. Op 12 januari a.s. zal in de elfde Galavoorstelling als absoluut hoogte punt Prins Carnaval 1985 worden ge proclameerd. Vol vertrouwen gaat de organisatie deze Jubileumzitting presen teren, gezien de steeds groeiende be langstelling voor dit programma. Prins Ben II zal dan afscheid nemen van het Piëlhazenrijk, om daarna te worden opgenomen in de rij van oud Prinsen, verenigd in de Aide Prinse Kompeneej. Met zang, dans, muziek en een buut zal een vlot en bont program ma worden gepresenteerd met de muzi kale medewerking van de Hofkapel o.l.v. HermanStevens. Rond 23.00 uur vindt op een bijzon dere wijze de proklemasie van de nieuwe Prins plaats. Tijdens de pauze en direkt na afloop speelt de Joekskapel de Toetzengers. Na afloop is er een open bal met wederom muziek van de Hofkapel. Kaartverkoop 7.50 vindt nog plaats op de zaterdag 5 en 12 januari a.s. van 13.00-15.00 uur in de Schouw burg. Onder deze traditionele titel is de Venrayse vastelaovend-single 1985 eind vorige week uitgekomen. Na de grandioze liedjes-finale van 11 november j.l. en het daarna ontstane misverstand over het liedje van „Sef Goumans en ziene huushald" is de fa bricage van deze single met enorm veel vaart ter hand genomen. Op de plaat staan: „Ge ziet mien en- gelke", gezongen door Boy Derksen, met tekst van Pierre Pijpers en muziek van Jeu Vrancken; „Hazinne-aovend", een geheel eigen produktie van Corrie uw weekblad sportieve geruite SHIRTS CAESAR, GROTESTRAAT 2 VENRAY DE KWARTAALKEUZE VAN UW BOEKHANDELAAR Carnaval i n Nederland Bku;il BOEKHANDEL van den Munckhof GROTESTRAAT 68 VENRAY Het boek dat iedere carnavalist zal willen hebben. Want het neemt u mee op een kleurige tocht langs ruim honderd carnaval vierende gemeenten in Nederland en Belgié. Het loont u dus een even rijke als bonte schakering aan festivi teiten en regionale gebruiken. Een boek dat lacht,dansten zingt als het carnaval zelf. Gebonden Geïllustreerd f29,90 Een kwartaal lang f 10,- goedkoper |KWafTTAALEÖiK] Peeters; „De kienderköpkes", gezon gen door Piet Jeuken, met tekst en muziek van Jos en Leo Thielen; „As gej wilt danse" is de laatste schlager, die evenals de eerste afkomstig is van het trio Derksen - Pijpers - Vrancken. De Hofkapel o.l.v. Herman Stevens verzorgde de instrumentale begeleiding. De gehele muzikale leiding was in han den van Wiel Swaghoven. De opnamen kwamen als vanouds tot stand in de studio van oud-Venrayer Jan Theelen, waardoor de kwaliteit ge garandeerd is. Leo Otten tekende de hoes. Vanaf morgen vrijdag is dit vastel- aovendplaatje verkrijgbaar op de be kende adressen (zie advertentie) a 8.75. Totaalprogramma van akti- viteitsn van de verenigingen aangesloten bij de VORSTENRAAD (orgaan van de Samenwerkende Vastelaovesverenigingen in de ge meente Venray) Vrijdag 4 januari Leunen ,,'t Knöileke" Zitting in Gemeenschapshuis Zaterdag 5 januari Leunen ,,'t Knöileke" Zitting in Gemeenschapshuis Castenray „Schanseknuppels" Jeugdvorstenbal in Gemeenschaps huis Ysselsteyn, „Piëlreuzen" Prinsenbal in Roelanzia Veulen ,,'t Dartele Veulen" Prinsenbal in zaal 't.Veule Dinsdag 8 januari Leunen ,,'t Knöileke" Bejaardenbal in zaal Martens Vrijdag 11 januari Leunen ,,'t Knöileke Invalidenbal in Gemeenschapshuis Oirlo, „Spurriemökke" Bonteavond in zaal De Ruif Merselo, „De Zagewetters" Zitting in zaal 't Anker Zaterdag 12 januari Venray, De Piëlhaas Prinse-proklamatie in Schouwburg Leunen, ,,'t Knöileke" Aid Prinsenbal in gemeenschapshuis Castenray „Schanseknuppels" Prinsenbal in gemeenschapshuis Ysselsteyn „De Pieëlreuzen" Jeugdprinsenbal in de Koel Oirlo, „De Spurriemökke" Bonteavond in zaal De Ruif Merselo „De Zagewetters" Zitting in zaal 't Anker Zondag 13 januari Leunen ,,'t Knöileke" Jeugddisco in gemeenschapshuis boekhandel van den munckhof Is ook dinsdags de gehele dag geopend

Peel en Maas | 1985 | | pagina 7