"GROETEN DIT VENRAY KERKELIJKE DIENSTEN PARFUMERIE BYOUX SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN PEEL EIM MAAS Knaleffect GROTE KERK VENRAY Zaterdag: 19.00 nederlandse hoogmis int. Wim van den Munckhof en overl. fam. Anna Smits-Lijssen (buurtver. St. Jozef) Coby Jacobs-Reijnders (buurtver. St. Jozef). Zondag: Openbareing des Heren /Driekoningen hooggfeesl. 8.00 leesmis int. overl. parochianen; 9.30 grego riaanse hoogmis, int. Wilhelmus Jans sen bijzondere intentie R.); 11.00 nederlandse hoogmis, int. jrd. Piet Lenssen Martien Gendreix Anna Kurstjens-Jennisekens (kaartvrienden Ysselsteyn). Maandag: 9.00 oude stichtingen W. Broers, echtgenote en overl. kinderen; 19.00 bijzondere intentie. Dinsdag: 9.00 Jozef Peeters Zr. Hermien Oosterom; 19.00 Johannes Franciscus Maassen en Elisabeth Ma- thila Vermeulen. Woensdag: 9.00 Piet Janssen-Ouden- hoven en fam. W. Broers, echtgenote en overl. kinderen; 19.00 Anna Smits- Lijssen (buurtver. St. Jozef) Wiel de la Roy en Anna v. d. Acker. Donderdag: 9.00 Geertruida Braam- Thijssen Miets Raedts. Vrijdag: 9.00 overl. fam. Backus- Thuijls/Mina Kersten-v. Bracht; 19.00 Wim Driessen en overl. fam. Cees Alkemade Antoon van Rooy. Zaterdag: 9.00 Elisabeth Gerrits:Her- mans; 19.00 ouders Arts-Verkoeyen Hendrik v. d. Heuvel Drien Arts- Dommeck (buurtver. St. Jozef). Mededeling: Zondag, eerste zondag van de maand, is er onder de mis van 11.00 uur een KINDERWOORDDIENST, the ma: DRIEKONINGEN. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Leon Stoffels, lezer: A. Verbeek. Zondag: 8.00 Tom Kengen, lezer: J. Wekking; 9.30 Erik en Sandra Wek king; 11.00 Saskia en Inge Truyen, lezer: G. de Groot. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Renz van Nisselroy en Joris Truyen. Woensdag en vrijdag: 19.00 Bianca Prinsen en Anouk Pijpers. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag 5 jan.: 18.30 Eucharistie viering met volkszang, int. L. en F. Sala. Voorganger p. P. Hendriks; schriftuitleg: G. v. Loenen; lector: R. v. Veen. Misdienaars: Bas Dirkx en Hans Hebben. Bestemming kollekte Zr. Truus Lemmens (Pakistan). Zondag 6 jan.: Driekoningen. 9.30 Eucharistieviering mer koor- en volks zang, int. voor een gezin. Lector: Br. Artemius. Misdienaars: L. Nollé en J. Boonman. Door de week om 18.30 op maandag, dinsdag en donderdag woord- en communiedienst; op woensdag: eucha ristieviering. PAROCHIE PATERSKERK Zondag: Feest van de openbaring des Heren, Driekoningen. H. Missen: 9.00; 10.15 hoogmis, gezongen door de Zan gers van St. Frans; 11.45; avondmis 18.00. Vrijdag: 15.00 gez. H. Mis bij gele genheid van een 25-jarig huwelijk; 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over de gezinnen en de bewoners van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Misintenties: Zaterdag: 18.30 jgt. Toon Sanders Harrie Lenssen. Zondag: 9.00 Gradje Custers; 10.15 Gerardus Peters en Elisabeth Derks Jacobus Philipsen en Francisca Goos- sens Konrad Thijssen en overl. familie; 11.45 overl. familie Maas- Derks;.J8.00 Pierre Janssen. Maandag: 8.00 Wim Pouwels; 19.00 Helena Holthuis. Dinsdag: 8.00 Antoon Bovée; 19.00 Wim van den Munckhof en overl. fa milie. Woensdag: 8.00 Giel Kusters en overl. familie; 19.00 overl. ouders Lu- cassen-Maassen en Pater Florentius. Donderdag: 8.00 overl. ouders Ak kermans-Timmermans; 19.00 Wilhel- mina Hendrix-Baken. Vrijdag: 8.00 Mathilde Wasscher en t.e.v. H. Geest; 15.00 uit dankbaar heid; 19.00 gezinsmis; Harrie Janssen. Zaterdag: 8.00 Elisa Palm en t.e.v. H. Geest. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Leo en Johan Pou wels. Zondag: 9.00 Pepijn Dobbelaar; 10.15 Martin Leenders; 11.45 Tonny Vermeulen; 18.00 Martijn Smelt. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 René Jansbeken; 19.00 Nancy Eibers. Dinsdag en donderdag: 19.00 Marcel Meijer. KERK 'T ZONNELIED BRUKSKE Pastoor G. Bruggink, Klarinetstraat 32, tel. 85206. Voor het maken van afspraken liefst bellen tussen 13.00 en 13.30 uur. Zaterdag 5 jan.: 19.00 H. Mis voor roepingen tot het priesterschap en het diakonaat. Zondag 6 jan.: Hoogfeest van de Openbaring des eren - Driekoningen. 10.00 Hoogmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie. Deze Hoogmis wordt gezongen door ons Gem. Kerk. Zangkoor. De kinder crèche zal worden verzorgd door Ellen Gerrits en Mechtild van Casteren. Maandag 7 jan.: 19.00 H. Mis voor de zieken. Dinsdag 8 jan.: 8.30 H. Mis voor de priesters van de Kerk. Woensdag 9 jan.: 19.00 H. Mis voor de overledenen van een familie. Donderdag 10 jan.: 8.30 H. Mis voor de zielen in het vagevuur. Vrijdag 11 jan.: 19.00 H. Mis om zegen over een gezin. Lektoren: Zaterdag 5 jan.: 19.00 mevr. Hoede- maekers. Zondag 6 jan.: 10.00 mevr. Tijmen sen. Misdienaars: Zaterdag 5 jan.: 19.00 Maurits Ver meulen en Davy Theeuwen. Zondag 6 jan.: 10.00 Twan en Peter Franssen, Paul Francken en Tom Ver steeg. Maandag 7 jan.: 19.00 Richard Kin derdijk en Jeroen Swinkels. Woensdag 9 jan.: 19.00 Maarten Bombeeck en Tom Versteeg. Vrijdag 11 jan.: 19.00 Luc Kemme- lings en Davy Theeuwen. WAT GEBEURT ER PRECIES IN DE SALON DE BEAUTE, EN HOE WERKT NU ZO'N ZONNEKUUR? Wat er precies in een salon de beaute gebeurt, hangt natuurlijk van Uw huid en Uw wensen af. Meestal staan een stoombehandeling, een intensieve reini ging, gezichtsmassage en een masker op het programma. Desgewenst epileert de schoonheidsspecialiste Uw wenkbrau wen. Zij verwijdert meeëters en kan U adviseren bij huidproblemen. Ook li chaamsmassage of een speciale tienerbe handeling, voor een speciale „tiener- prijs") behoren tot de mogelijkheden. En als U wilt kunt U na de behandeling een maquillage laten aanbrengen. Plaatselijk afslanken kan ook in de salon de beute. Dit gebeurt volgens de z.g. body-wrap methode en is buitenge woon effectief. Heeft U last van overbeharing op Uw gezicht of lichaam, dan kan de schoon heidsspecialiste dit tijdelijk verwijderen door te harsen. Wilt U er blijvend van af, dan kan dat volgens de uiterst be werkelijke, doch effectieve electroni- sche epileermethode. De volgens deze methode verwijderde haartjes komen voor 70% nooit meer terug. In veel ge vallen wordt deze methode vergoed door het ziekenfonds. En wilt U straks zonder ontsierende haartjes Uw bikini weer aan, dan is een lekker bruin kleurtje wel erg flatterend. Na een zonnekuur ziet U er niet alleen lekker gezond, fit en bruin uit, U voelt zich ook zo. Voor een hele kuur moet U op een goede en veilige UVA zonnebank/he mel, 10 x 20 tot 30 minuten liggen. Wanneer U normaal 's zomers in de zon snel verbrand is 20 minuten per keer voldoende. Anders is hel maximaal 30 minuten. Wanneer U dit tien keer om de twee of drie dagen doet is de kuur afge lopen en ziet U er uit als het eeuwige le ven. Om dit kleurtje nu vast te houden kunt U het evt. een keer per week nog eens bijhouden. Zo'n kuur kost 100,-, waarna U de eerst „bijhoudkuur" niet hoeft te betalen. Toch eens iets om te overwegen in deze kille dagen. foto: BIOTHERM Wilhelminastraat 1a Venray Telefoon 04780-83877 Mededelingen: 1. Biechtgelegenheid: zat. 5 jan. van 18.00-18.30 uur. 2. Gezinsbijdrage: Van 7 tot en met 20 januari wordt de landelijke aktie ge houden voor de gezinsbijdrage onder het motto: 'n Levensbelang. Nadere in formatie volgt. Hopelijk mogen we ook dit nieuwe jaar weer rekenen op de steun van velen. Bij voorbaat dank! Ned. Credietbank Venray rek. nr. 23.18.08.461 of giro 2552386 t.n.v. RK Kerkbestuur Brukske inz. Gezinsbijdra ge, Marimbastraat 26. 3. Om over na te denkenDe Kerk beweert dat zij op feiten gebouwd is, niet op meningen; op objectieve waar heden, niet op veranderlijke gevoelens; op getuigenis van oudsher, niet op vrije meningsvorming; op overtuigingen of waarnemingen, niet op gevolgtrekkin gen. PAROCHIE VREDESKERK Zaterdag 5 jan.: 18.00-18.45 gelegen heid tot biechten; 19.00 Vooravondmis voor het hoogfeest van de openbaring van de heer. Driekoningen. H. Mis met samenzang. Voor Jan Essing en overl. ouders Essing-Wlten Jacobus Thijssen (coll.) Antoon van Soest (coll.) Cor van den Heuvel Toon van Dijck (coll.) Martha van Mil-van Meyel (kennis sen) vader en moeder Swinkels, zonen Leo en Ger en voor Truus Guffens- Swinkels. Zondag 6 jan.: Hoogfeest van de openbaring van de Heer, Driekoningen. 8.30 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie Harry Janssen en overl. familie Piet Willems en overl. fam.; 10.00 Hoogmis, voor de zielerust van Steven de Krosse en An toon de Krosse; 11.30 voor Huub Ja cobs en overl. fam. Henk Vermeulen (coll.) jaarget. voor Harry Swinkels en overl. fam. Cornelis Matthijssen Cor van Kempen (coll.); 18.30 voor Emilie Mathon Leonardus Sophie. Maandag 7 jan.: 8.00 voor de zieken van de parochie; 19.00 voor priesterroe pingen en roepingen tot het religieuze leven. Dinsdag 8 jan.: 8.00 voor een goede katechese op onze basisscholen; 15.00 gelegenheid tot het bidden van de rozen krans; 19.00 voor Thei Linders (coll./ Arnold Swaghoven. Woensdag 9 jan.: 8.00 voor de zielen in hel vagevuur; 15.30 in de kapel van Veltum: huwelijksmis voor het bruids paar Hans Verlinden en Lisette Hesen; 19.00 voor Christine Beuvens (coll.) overl. ouders Bouten-van Megen en Hubertina van Megen. Donderdag 10 jan.: 8.00 voor de wereldvrede; 19.00 voor overl. ouders van der Vegt-Boerdijk. Vrijdag 11 jan.: 8.00 uit eerherstel aan het H. Hart van Jezus; 19.00 voor Toon Stevens. Zaterdag 12 jan.: 8.00 ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand. Mededelingen: Zaterdagavond is er H. Mis met samenzang. De uitslag van de opiniepeiling omtrent het diascherm en een kerk boekje is 54 voor een kerkboek en 61 voor het diascherm. Het kerkbestuur en de parochieraad zullen zich verder beraden wat er gaat gebeuren! Allen die hebben meegedaan aan de gezinsbijdrage voor onze parochie willen wij langs deze weg van harte dan ken. De parochie rekent ook dit jaar weer op uw steun. ook dank aan alle gulle gevers voor de bloemversiering. Door Uw milde gaven kan onze kerk er goed uit zien. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.30 Oscar Geurts; 10.00 Stefan Rongen, Gebr. van WEeert; 11.30 Theo Krouwel; 18.30 Giel Krij- nen. Maandag tot en met woensdag: 8.00 Erik Dijkmans; 19.00 Jos Vercauteren. Donderdag tot en met zaterdag: 8.00 Olaf van Leeuwen; 19.00 Jos Verstegen. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP VENRAY e.o. Op zondag 6 januari zal Ds. H. van Es voorganger zijn. In deze dienst wordt het Heilig Avondmaal gevierd. Aanvang van de dienst is 10.00 uur. De koliekten zijn bestemd voor Kerk en Diakonie. Tijdens de dienst is er konderopvang en wordt er kindernevendienst gehou den. Na de dienst is er koffie drinken. De dienst wordt gehouden in de Prot. Chr. Basisschool „De Hommel", Oost singel 39 te Venray. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 Martien van Arsen Piet Litjens overl. ouders Achten- Verdijk Jac. Camps en Clara Wolters- Camps (namens de buurt). Zondag: 8.30 Lei Janssen; 10.00 gest. jaard. overl. ouders Derks-Janssen gest. jaard. familie van'Heijster gest. jaard. overl. ouders v. d. Hoogenhof- Spreeuwenberg uit dankbaarheid (Jongerenkoor). Maandag: 9.00 gest. jaard. Jacobus Wilms en Wilhelmina Lemmen. Dinsdag: 9.00 overl. familie Ver- heijen-Kessels. Woensdag: 9.00 overl. familie Hen- drickx-Jenneskens. Donderdag: 9.00 overl. familie Ven- nekens-Verschuren. Vrijdag: 9.00 Lei Janssen. Zaterdag: 19.00 Jan Loonen Jac Camps en Clara Camps-Wolters Piet Litjens. Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Pieter Rijs, Bram Joosten, Jacco Camps, Ralf Bus. Zondag: 8.30 Bert Camps, Joris Rutten, René Bonten, Jules Janssen; 10.00 Marian Hendrix, Rion Verstrae- len, Mieke Hoedemaekers, Christianne Jacobs. Maandelijkse collecte In dit weekend in alle H. Missen de bijzondere maandelijkse collecte voor onze eigen kerk. Mogen wij weer rekenen op uw mildheid van het vorig jaar! Feest van Driekoningen Zondag a.s. vieren we het feest van Driekoningen. PAROCHIE OIRLO Hoogfeest van de H. Driekoningen. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Dames koor). Piet Classens (koll.) Bernard Janssen (koll.). Zondag: 8.30 H. Mis voor de paro chie; 10.00 Hoogmis, st. Henricus Heidens, Anna Louisa Bos, Leonardus Heidens en Gertruda van Vegchel Peter-Jan Driessen Anna Steeghs-van Rijswijck (mnd.) Pater Toon Peters Herman Hebing st. Grad. Theuws en Wilhelmina Theeuwen H. Custers (mnd.). Dinsdag: 8.00 H. Mis tot zekere in tentie. Woensdag: 8.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw. Donderdag: 8.00 H. Mis t.e.v. H. Machulus (H. C.). Vrijdag: 8.00 H. Mis tot bijzondere intentie. Zaterdag: 18.30 gez. H. Mis. Piet Classens (mnd.) FRans Baten (jrd.) Anna Steeghs-van Rijswijck (mnd.) Handrie Custers vanwege kleinkinde- PAROCHIE CASTENRAY Misdienaars: zat. di. en wo.: Wouter en Ivan; zondag 8 u., do. en vr.: Guido en Roel; zond. 10 uur Martijn en Joris. Zaterdag 5 jan.: 19.00 Petrus Johan nes Strijbos. Zondag 6 jan.: 8.00 jrd. voor Jose- phina Seykens-Collin; 10.00 overl. fam. Nooyen-Arts jrd. voor overl. ouders Cox-Janssen. Dinsdag: 19.00 overl. fam. Jacobs- Heesen. Woensdag: 8.00 Martinus Kuypers. Donderdag: 8.00 tot intentie van de fam. G. Vrijdag: 8.00 jrd. voor Willem, Lam- berdina en Martinus Friezen. PAROCHIE LEUNEN Feest van de Openbaring van de Heer (Driekoningen). Eerste zondag van de maand: extra collecte voor eigen kerk. Zaterdag 5 jan.: 19.00 jaard. v. Peter Asselberghs wefekd. v. Harrie Reintjes weekd. v. overl. fam. Baltussen-Ber- trams Ism. v. Helm Claessens en overl. fam. lsm. v. Theo Pouwels (vanw. de buurt). Zondag: 8.30 lsm. v. overl. fam. Claessens-Gussen; 10.00 Hgm. jaard. y. Antoon Peeters Maria Loonen-Schef- fers hgm. jaard. v. Piet Verschuuren en echtgen.; 11.15 maandd. v. Jan Janssen, echtgen. en zoon Gerrit maandd. v. Jozef en Gerrit Claessens Michel Loonen lsm. v. Gertruda Spreeuwenberg lsm. v. overl. ouders Janssen-v. d. Berg en Louis Janssen. Maandag: 19.00 maandd. v. Herman v. Leipsig lsm. v. Arnold Pijpers, echtg. en zoon Harry. Dinsdag: Geen H. Mis. Woensdag: 19.00 jaard. v. Maria Peeters lsm. v. Frans v. Bavel en overl. fam. lsm. v. Elly van Berlo en Elly en Michel Loonen lsm. t.e.v. de H. Gerardus (G.). Donderdag: Geen H. Mis. Vrijdag: 19.00 lsm. v. overl. fam. Loenen-Pouwels lsm. v. overl. ouders Janssen-v. d. Berg en Louis Janssen. Zaterdag 12 jan.: 19.00 weekd. v. Harrie Reintjes weekd. v. Harrie Reintjes weekd. v. overl. fam. Baltus- sen-Bertrams lsm. v. overl. fam. Ji- lesen-v. d. Steeg lsm. v. Jan Ewals Ism. v. Theo Pouwels (vanw. de buurt). Misdienaar: 19.00 M. Holtackers. Akolieten: za 19.00 P. Geurts en S. Peeters; zo 8.30 J. Janssen; Hgm. 10.00 P. v. Zandvoort, G. Thijssen en J. v. d. Aker; 10.15 M. en T. Heesen, Overleden: Bert Jenniskens. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 1. gest. H. Mis voor overl. fam. v. Asten-Jansen; 2. H. Mis voor overl. fam. v. d. Weijer-Martens; 3. H. Mis voor Jacqueline Bos-Janssen nms. fam. Bos. Zondag: 8.30 1. H. Mis voor bijz. intentie fam. Willems-Maessen; 2. H. Mis voor overledene; 10.00 1. jgt. v. Nellie Verlinden-Volleberg; 2. H. Mis voor overl. fam. Peters-Michels; 11.30 1. weekd. v. Mevr. Gooren-Keijsers; 2. gest. jgt. v. Gerardus Fleurkens en An na Pouwels. Maandag: 19.00 1. H. Mis voor Mevr. Gooren-Keijsers nms. LVB; 2. maandd. v. Jan Vergeldt. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor Martinus Janssen en Maria Droesen. Woensdag: 19.00 1. H. Mis voor Mevr. Gooren-Keijsers nms. de buurt; 2. H. Mis voor Jacqueline Bos-Janssen nms. vriendin. Donderdag: 8.00 H. Mis voor Jan Hendrix. Vrijdag: 19.00 1. H. Mis voor Grad Fleurkens nms. buurtvereniging; 2. H. Mis voor overl. farn. Wilmsen-Ver- heijen. Zaterdag: 19.00 1. H. Mis voor Grad Fleurkens nms. fam. Fleurkens; 2. H. Mis voor Jacqueline Bos-Janssen, Pier re en Harrie Janssen nms. fam. Jans sen; 3. maandd. v. Mevr. Fleurkens- Keijsers. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Mattie van Ass en Patrick Marcellis. Zondag: 8.30 Peter Michels en Roel Smits; 10.00 Bart Rongen en Joan Lut- ters; 11.30 Tom Lemmens en Patrick Vergeldt. Weekdagen: Tjeerd Jenniskens en Rob Jenniskens. Vrij: Rob Reijnders en Mare Derckx. In deze eerste aflevering van het nieuwe jaar een zeer oude prentbriefkaart uit de serie „Vivat" Amst. nr. 2256 van de Leunseweg in Venray. De opname van rond de eeuwwisse ling, is genomen ter hoogte van het te genwoordige kruispunt Leunseweg/Zuidsingel, richting Ven ray. De Prentbriefkaart die in 1902 vanuit Venray naar Jodoigne (B.) ver stuurd werd, is één van de weinige kaar ten die zo ver uil Venray weggingen en daarna in mijn verzameling terugkwa men. Deze prentbriefkaart met het Drachtige handschrift, laat ons zien hoe Mededelingen: 1. Zondag a.s. 6 jan. houdt pater De Hosson nog open huis in Deurne voor al degenen die nog afscheid willen nemen en wel van 15.00 - 17.00 uur in het Willibrord-klooster. 2. Heel hartelijk dank voor de vele gelukwensen die ik bij gelegenheid van kerstmis en Nieuwjaar mocht ontvan gen. De allerfijnste attentie was de enorme opkomst bij de diensten in de kerk. Daarvoor heel hartelijk dank. Houwen zo!!!!!! RECTORAAT HEIDE Openbareing des Heren. 6 jan. 1985. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Truus Gielens. Zondag: 8 uur H. Mis voor Betje Ewals-Fleuren; 10.00 Hoogmis: gesticht gezongen jaargetijde voor Hubertus Janssen en Huberta Janssen-Gellings. Misd. van de Hoogmis: Nico Jacobs. Petra Willems, Harriëtte Janssen, Olga Drabbels, Judith Voermans en Edith Geurts. Misdienaars van de week: Rian Claes sens en Monique Derikx. Maandag: 8.00 H. Mis voor overle den familieleden Rutten-Potlen. Dinsdag: 8 uur H. Mis t.b.i. Woensdag: 8 uur H. Mis voor Toon Huisman. Donderdag: 8.00 H. Mis voor Gerar dus Michels en Jacoba Jakobs. Vrijdag: 8 uur H. Mis uit dankbaar heid. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Nellie Claessens-Derikx en tevens voor de overleden ouders Poels-Michels. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 5 jan.: 19.00 Avondmis voor Corry Peters, overl. ouders Kers ten en Sraar, en Jan Rouwens. Zondag: 8.30 H. Mis voor fam. v. d. Heyden en voor hel rectoraat; 10.00 Hoogmis voor René Buijzen en fam. Vermunt en v.b.i. Maandag: 8.45 H. Mis voor de over ledenen van de Carmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor Rector Creemers en t.z.i. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef bij een noveen en uit dankbaar heid. Donderdag: 8.45 H. Mis voor de in tenties van pelgrims. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. het heilig Hart en t.z.i. VAMOS A VER NOTICIAS CULTURALES El domingo próximo, el dia 6 de Enero es el primer domingo del ano nuevo y fiesta de los Reyes: a las once y cuarto en nuestra capilla, Overloonse- weg 2, Misa con cantos y platica en Cas- tellano. En esta Misa pediremos la be- nección de Dios sobre el afio nuevo. Después de la Misa reunión en la salita del convento con un cafelito. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES El Padre Juan agradece a todos los Espafloles que han asistido en la recepción del aflo nuevo en su casa en Geysteren y les desea, también en nom- bre del Sr. D. Jo Jacobs, un próspero 1985. Todos sois bienvenidos en el local del Centro Espaflol en la escuela Coninxhof. Hasta la vista! JEHOVAH'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak met als thema: „Hoe geestelijk wakker te blijven". In de Koninktijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10 uur v.m. Gratis toegang, geen collecte. vredig en rustig Venray er toen uitzag, wanneer men vanuit Leunen o.m. te voet, te paard of met een rijtuig Venray binnenkwam. De lindebomen hier nog in volle glorie hebben in de zestiger ja ren plaats moeten maken ten behoeve van verkeerssituaties. De linkse bocht die de Leunseweg maakt is later bij een reconstructie verbeterd. INBRAAK IN WONING Bij thuiskomst ontdekten bewoners van een woning in de Hoenderstraat, dat er ongewenst bezoek was geweest. Ontvreemd werd een pot met guldens, en wat sigaretten. Hoe de dader in de woning is gekomen kon niet worden vastgesteld. GESTOLEN AUTO, GEDEELTELIJK UITGEBRAND, TERUGGEVONDEN Een op Nieuwjaarsavond in Land- weert ontvreemde Mercedes-personen- auto werd, gedeeltelijk uitgebrand, teruggevonden op een zandpad in de buurt van de Nijverheidsstraat. Voor de eigenaar een behoorlijke schadepost. EEN ABONNEMENT WAARD! Het fraaie handschrift onder op de kaart is van Ferdinand van Treeck, die destijds een meubelmakerij had in het pand waarin thans cafe Hulsman aan het Henseniusplein is gevestigd. Rechts op de achtergrond zien we nog heel vaag de Grote Kerk. Sjaak Laurensse "U hebt de mensen wèl laten schrikken, hè? begon de politierechter tegen een naar voren getreden jongeman met grijnzend rose aangelaat. "Om dat onnozele knalletje?" vroeg de verdachte met een dun, maar hogelijk verbaasd klinkend stemmetje "Dat gevaarlijke stukje vuurwerk, ja. Dat had iemand zijn ogen kunnen kosten." "Nee hoor." "Vuurwerk is zelfs levensgevaarlijk "Dit niet." "Er staan herhaaldelijk berichten in de kranten over ongelukken met vuurwerk. Er kunnen mensen blind van worden, of ernstig aan gezicht en handen worden gewond." "Niet van dit knaleffect." "Dat weet je nooit van tevoren. Er zijn wel fouten gemaakt in de vuurwerk fabrieken, waardoor de dingen te vroeg ontploften." "Dat kon bij deze niet "Hoor eens even," viel de politierechter nu uit, "u kunt nu wel alles blijven tegenspreken wat ik hier zeg, maar de feiten liegen er met om. Zelfs de beste vuurwerkfabriek kan fouten maken, dus elk stuk vuurwerk kan levensgevaarlijk zijn." "Maar dit niet, want dit kwam niet van een vuurwerkfabriek. Dit kunstje had ik zelf in elkaar gezet." De monden van de magistraten zakten open van verbazing. "Wat?" bracht de rechter eruit, "en dat durft u niet gevaarlijk te noemen?" Toen gaf de verdachte een uitvoerige handleiding voor het zelf fabri ceren van knaleffecten met middelen, die volgens zijn zeggen totaal ongevaarlijk zouden zijn, maar toch een dusdanig resultaat leverden dat ze in een roe zemoezig klaslokaal vol joelende leerlingen de uitwerking hadden als van een kanonschot bij heldere hemel. "Toe maar" zuchtte de rechter, "als het in zo'n drukte al klinkt als een kanon schot, moet het toch wel een formidabele ontploffing geweest zijn." "Een klappertjespistool is ook ongevaarlijk," zei de knalbomknutselaar "Dit was toch geen klappertje meer, dit moet een heel kruitvat geweest zijn," meende de officier. "D'r is geen mens gewond geraakt en geen boek beschadigd," voerde de doe-het-zelf-beter-weter aan. De getuigen kwamen wel met klapgevolgen. Het hoofd van de school somde op: drie gebarsten ruiten, een omgevallen bloempot, een paar verbrande stoelen en een geschroeide pantalon. Maar daar moest de knalexpert vreselijk om lachen. "Die ruiten waren al maandenlang gebarsten sinds we gevoetbald hadden in die klas, de bloempot viel pas om door de consternatie, die stoelen zitten vol vieze vlekken en dat is ook al jaren ondertussen, en in die broekspijp is alleen een gaatje ingebrand omdat iemand daar een sigaret tegenaan hield." De volgende getuige kwam inderdaad met minder resultaten naar voren. Het was de leraar Duits, die geen orde had kunnen houden, en die met de plof schrik aangejaagd moest worden. "Ze wilden dat ik nooit meer terugkwam," zei hij, maar ik heb ze d'r nou zo van langs gegeven, dat ze nooit van z'n leven meer een kik durven geven. "Maar de schade, waaruit bestond die nu precies?" "Ik was er een dag lang doof van, daardoor kon ik niet meer naar hun lawaai luisteren en dat beviel me zo goed, dat ik me voortaan altijd doof zal houden," onthulde de getuige. "Geen gebarsten ramen?" vroeg de rechter. "Die ramen in de school waren al allemaal gebarsten." "En dat brandgat in die pantalon dan?" "Van brand heb ik niks gemerkt." Er werd nog lang heen en weer gepraat, maar toen een derde getuige nog bevestigde dat er eigenlijk helemaal geen schade was aangericht door de plof. moest de officier ook toegeven dat er dan geen kruit gebruikt kon zijn. Zo kwam het tot een verzoek om vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. "Zal ik nou's wat vertellen?" begon de verdachte toen hij het laatste woord kreeg. "Ik had helemaal geen knalbom. Ik gaf alleen maar een klap met een line- aal op de tafel." De politierechter ontsloeg hem van rechtsvervolging. VW-

Peel en Maas | 1985 | | pagina 10