Veel aktiviteiten in SVVenray's jubileumjaar 0®®® PEEL EN MAAS Zuster Truus Lemmens in Pakistan „Kinderen die bij mij komen hebben nog nooit liefde gehad,, GEMEENTERAAD VIERLINGSBEEK DISCRIMINATIE IN DE VERKEERSCIRCULATIE Subsidie voor De Karklingels Oostrum „WE LAOTE OS WÈRGAON" Op 26 maart 1985 bestaat de Venrayse voetbalvereniging SV Venray 40 jaar. Enige maanden geleden heeft het SVV bestuur een jubileumcommis sie in het leven geroepen. Deze staat onder voorzittersschap van de heer Karei Holla, oud*pennigmeester van deze vereniging. Op 3 december jl. heeft de jubileum commissie waarin alle geledingen van de vereniging zoveel mogelijk vertegen woordigd zijn, de voorbereidingen op het feestjaar nogmaals onder de loep genomen. Maar liefst 12 evenementen staan genoteerd op het feestprogramma dat steeds duidelijker vorm begint te krijgen. Zowel jong als oud komt aan zijn trekken bij een gevarieerd pro gramma dat niet alleen op de vereni- ginsleden is gericht. Natuurlijk over heersen de sportieve evenementen die voornamelijk op het gemeentelijk sport- park ,,De Wieën" hun beslag krijgen. De oprichting van SV Venray vond kort na de bevrijding plaats op 26 maart 1945. Een jubileumboek waarin 40 jaar SV Venray historie zal worden belicht, wordt omstreeks 26 maart uitgebracht. Dit boek wordt in de verkoop gebracht voor het luttele bedrag van vijf gulden. In april wordt een goochelmiddag georganiseerd in clubgebouw „Den Boggerd". Hiervoor komen kaarten in de voorverkoop. Onder leiding van full-time sportleiders van het STK (Sport technisch kader) die bij tal van verenigingen aktief zijn, vinden er sportkampen plaats in Venray. Dat gebeurt in april en mei. De A tm D jeugd van diverse verenigingen is dan in Venray te gast. Op 8 juni komen de allerkleinste voetballertjes naar Venray om deel te nemen aan een F pupillentoernooi. Ze zijn dan al vooraf gegaan door dames van tal van Venrayse verenigingen. j/po rfèencfrcikb MODELBOUW GEREEDSCHAPPEN Hofstraat 6 Venray Tel 04780-81069 Deze doen mee aan een dames omnisportdag die op 1 juni wordt gehouden. De organisatie van deze dag wordt voornamelijk verzorgd door' de actieve afdeling damesvoetbal van SV Venray. Het recreatievoetbal krijgt in het jubileumgebeuren ook de nodige aandacht. Op een nog vast te stellen dag zullen meer dan 10 teams uit Venray strijden om aantrekkelijke prijzen. De vele trouwe toeschouwers bij wedstrijden van de standaardteams kunnen rekenen op nogal wat thuis wedstrijden. Venray 1 speelt een nederlaag jubileumtoernooi tegen gere nommeerde tegenstanders als amateur landskampioen VV Geldrop en eerste divisionist RKC uit Waalwijk. Beide duels hebben plaats in de voorberei dingsperiode op voetbalseizoen 1985- 1986. Met enkele andere aantrekkelijke tegenstanders wordt nog onderhandeld over geschikte speeldata. Ook voor het Al elftal dat in de competitie weer erg goed op dreef is, komt er een nederlagentoernooi met tegenstanders van zéér goede komaf. De nadruk ligt iets minder op voetbal bij het behendigheids dat voor de D en E spelers wordt opgezet. Dezelfde jeugd zal ongetwijfweld met papier en pen de In Karachi, de hoofdstad van Paki stan, houdt de zeventigjarige zuster Truus Lemmens uit Oostrum zich bezig met de opvang van verschoppelingen. Van kinderen, die door hun ouders letterlijk op straal zijn gesmeten omdat ze gehandicapt zijn, geestelijk gestoord of mismaakt. In Pakistan wordt zo'n gehandicapt kind als een vloek van Al lah beschouwd. Aan de Kashmir Road staat het overbevolkte tehuis dat zuster Lemmens in 1969 heeft gesticht.Toen was er alleen een benedenverdieping. Nu, met kerst- mis 1984 zijn er drie etages. Totaal is zij al 45 jaar in i Pakistan en wie deze vitale vrouw voor I haar 123 kinderen ziet zorgen, raakt ontroerd en diep bewogen. GIFTEN „Fijn dat U bent gekomen. We heb ben belangstelling uit Holland nodig. Voor dit tehuis ben ik volledig afhanke lijk van giften uit Nederland. De Pa kistani geven op geen enkele wijze hulp", aldus Zr. Lemmens tegen een journalist van De Telegraaf, die haar onlangs een bezoek bracht. Vliegen, vliegen en nog eens vliegen. In het tehuis van zuster Lemmens zitten ze overal. Vooral op de gezichtjes van de kinderen. Boven een bureautje hangt een bordje met de tekst: „If your heart is full of love, you have always something "to give". Liefde geven... Zuster Lemmens: Dit werk kan ik niet alleen doen. Ik ben dolblij met de komst van zuster Annie. Zij is al 81, heeft in het binnenland gewerkt, maar is nu bij mij. En dan zijn er nog de Nederlandse vrijwilligers. Die helpen me met de verzorging van de kinderen. Soms vragen ze mij: zuster wat voor kwaliteiten moet je hebben om dat werk te doen? dan zeg ik: kind, liefde liefde en nog eens liefde, want de kinderen die bij mij komen hebben nooit liefde gehad. Geestelijk gehandicapten worden in Pakistan als honden behandeld. Zuster Lemmens: „Ik her er hier wel een aan de ketting in een hondenhok gevonden, terwijl andere kinderen steentjes naar hem gooiden." Ze schudt haar hoofd: „Er zijn hier verschrikkelijk veel sloppenwijken. De contrasten tussen rijk en arm zijn in Karachi enorm groot. Maar denkt U niet dat de meeste kinderen uit de arme wijken komen. Nee meneer, de rijke stinkers hebben hier ook kinderen gebracht. Ziet U dat jongetje daar? Hij is het neefje van een Pakistaanse gouverneur. Een schatrijke familie. Ze hebben hem drie jaar geleden gebracht en nooit meer naar hem omgekeken. ADRES Over hulp en geld heeft zuster Lemmens niet gesproken. Die zijn wel hard nodig. Vanuit Nederland kunt U helpen door kleding op te sturen of geld over te maken naar Zuster Lemmens Thuisfront giro 3595940 in Sittard. Haar adres in Pakistan is: Dar UI Sukun, St. Josephs Society of the welfare of the handicaped, 159h3 P.E.C.H.S. Kashmir Road Karachi. JOEP WIJNHOVEN NAM AFSCHEID ALS GEMEENTESECRETARIS In een stijlvolle zitting van de gemeenteraad van Vierlingsbeek nam vrijdagmiddag Joep Wijnhoven af scheid als gemeentesecretaris, na dit ambt 14 jaar te hebben vervuld. Burgemeester van de Moosdijk memo reerde in een zeer sympathieke toe spraak zijn loopbaan, en als blijk van dank en waardering bood de burgemeester hem namens de gemeente een wandbord en een fiets aan. Nestor Broeren bood namens de raad Bij het van kracht worden van de nieuwe verkeerscirculatie in het centrum van Venray is wel heel duidelijk aan het licht gekomen, dat de verkeerswetge- ving bepaald vrouw-onvriendelijk is. Er mag zelfs worden gesproken van een ernstige discriminatie van de vrouw in de verkeerscirculatie. Neem nu bijvoorbeeld de straten (schoolstraat, Kempweg, Marktstraat) waarop door middel van een lijn met Ifietsembleem het rijwielpad wordt aangegeven. Dit fietspad is kennelijk alleen bestemd voor mannen, want het embleem stelt een herenfiets voor. Wanneer men zich goed aan de borden houdt, mogen vrouwen geen ge bruik maken van de voetgangersover steekplaatsen. Zowel op de borden die aangeven dat men een voetgangersover steekplaats nadert, als op het bord bij het zebrapad, staat een mannetje aan geduid.... Vrouwen moeten maar zien hoe ze aan de andere kant van de straat komen. Boekhandel van den Munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Bij de verkeerslichten van hetzelfde laken een pak. De drukknopinstallaties voor voetgangers, brommers en fietsen geven duyidelijk aan, dat alleen mannen het voorrecht hebben de knop in te drukken om het verkeerslicht op groen te krijgen. Wanneer het verkeerslicht aangeeft, dat door voetgangers overgestoken mag worden, verschijnt er een groen manne tje, want het „veilig" geldt kennelijk weer niet voor vrouwen. Bepaald discriminerend is het ver keersbord, dat aanduidt dat men een school, speelplaats of andere plaats waar kinderen plegen over te steken, nadert. Hierop ziet men een klein meisje, dat zich angstig uit de voeten moet maken omdat zij achterna wordt gezeten door een enge vent met waar schijnlijk vrouw-vijandige literatuur in zijn koffertje. Tenslotte blijkt het voetgangersge bied enkel toegankelijk te zijn voor vaders en voor meisjes, die alleen aan de hand van pa dit gebied mogen betreden. een ladder aan, voor het vervullen van de vele klusjes welke hem te wachten staan. Marijke van Bergen bracht op charmante wijze de toekomst ten tonele en wees er op dat met de lente ook het nieuwe leven begint of beter gezegd een nieuwe levensfase. Daarbij betrok ze de vrouw van de secretaris en bood haar bloemen aan. Loco-secretaris Berden kon als enige spreken van een 30 jarige samenwerking met de scheidende secretaris. Namens het binnen en buiten-personeel bood hij hem een enveloppe met inhoud aan. Zoals de heer Wijnhoven altijd was, zo was hij ook bij zijn afscheid: „Ik heb alleen mijn plicht gedaan". Tijdens de receptie kon hij het beste ervaren welke plaats hij in de gemeenschap van Vierlingsbeek heeft ingenomen. Maar ook, dat hij nog vele banden heeft met die gemeenschap. Het werd een waardig afscheid, een afscheid dat de steeds lachende en voor iedereen klaar staande gemeentesecre taris meer dan verdiend had. Voordat de raad met de behandeling van de agenda begon, kwam eerst het antwoord van het college aan de orde, naar aanleiding van een brief van de Maaskantse fraktie, waarin deze stelling namen tegen het door wethouder Mevr. van Duynhoven gegeven antwoord om trent de overname van de weg van Op- loo naar Venray, de z.g. Provinciale weg. De raad was volgens de Maaskant vedetten tegemoet treden die in Venray de officiële huldigingswedstrijd tegen Venray 1 komen spelen. Concrete afspraken zijn er nog niet gemaakt zodat de jubileumcommissie aangaande dit gebeuren nadrukkelijk een slag om de arm houdt. Wel zijn er vergaande contacten met topteams uit eredivisie en Bundesliga. En alsof al deze activiteiten het 40-jarig bestaan van S.V. Venray nog niet genoeg hebben benadrukt, vindt er nog een feestweekend plaats op 31 augustus en 1 september. S.V. Venray is dan vrij van competitievoetbal. SW werkgroep de Vendeliers, draagt zorg voor het officiële gedeelte dat plaats vindt in de schouwburg van Venray. Na een te houden receptie, volgt er een groot jubileumfeest aldaar. Opdat feest is niet alleen de SVV-Familie welkom. Ook andere receptiebezoekers en niet receptiebezoekers zijn van harte uitge nodigd. Het vermaarde orkest Tulsa en de in Venray razend populaire groep Burlesque zullen zorgen voor een prima muzikale omlijsting. Deze happening is uitdrukkelijk gericht op de gehele Venrayse gemeenschap. De zondagoch tend nadien, kan men om te Fruhshop- pen terecht in SVV home Den Boggerd. winterschilders omdat schilderen een zaak van vertrouwen is. cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 BEJAARDENVERENIGING „ONS GENOEGEN" Het college van b. en w. heeft beslo ten aan de bejaardenvereniging „Ons Genoegen" met ingang van het nieuwe jaar een jaarlijkse subsidie toe te kennen. Het bijzondere hieraan is, dat „Ons Genoegen" de eerste wijkgebonden be jaardenvereniging is, die voor subsidie in aanmerking komt. In augustus van dit jaar werd „Ons Genoegen" in de wijk Smakterheide op gericht en telt momenteel een zeventig tal leden. se raadsleden onjuist voorgelicht. Mevr. van Duynhoven trok het boete kleed aan en verklaarde onbewust de raad verkeerd te hebben voorgelicht. Zij verklaarde toen dat het nog mogelijk was bezwaar aan te tekenen. Dat bleek niet juist te zijn. Nu nog bezwaar aantekenen had geen zin meer. Het college beloofde in de toekomst te waken voor dergelijke missers. De wethouder bood haar excuses aan. AGENDA - Geschiedkundige verenigingen en natuurverenigingen kunnen in de toe komst in aanmerking komen voor een jaarlijkse subsidie,- de raad heeft de subsidieverordening daarvoor aange past. - Als lid in de commissie welzijn werd benoemd de heer A. Weites uit Overloon, wegens het bedanken van de heer Marcellis uit Overloon. - De raad had geen bezwaar tegen het aangaan van een huurovereenkomst tussen de voormalige Laurentiusschool te Vierlingsbeek en de Stichting jeugd Ontspanningsclüb. Duidelijk werd door het college benadrukt dat de Horeca-wet hier van toepassing zal zijn. - De heer van den Hark werd ontslag verleend als ambtenaar van de Burger lijke stand. Mogelijk dat binnenkort de nieuwe gemeentesecretaris als onbezol digd ambtenaar van de burgerlijke stand zal worden beeedigd. - De raad had geen bezwaar tegen een krediet voor de aanschaf van een tractor en een houtversnipperaar. - Aandacht werd gevraagd voor het Joods kerkhof. De poort zal vervangen worden Het college bestreed dat de toestand van dit kerkhof een schand vlek was voor de gemeente Vierlings beek. De Joodse gemeente heeft vele jaren al zijn ontevredenheid uit ge sproken over de toestand van dit unieke kerkhof. - De jaarrekening van de Stichting Openbare Bibiliotheek te Vierlingsbeek en Overloon werd goedgekeurd. Er werd gewezen op de slechte staat van de bibiliotheek in Overloon. Men beloofde al het mogelijke te doen voor een oplossing maar wanneer die in zicht zou zijn, kon nog niet worden gezegd. - Geen bezwaar had de raad tegen garantie voor de geldlening van de stichting antenneinrichting te Maashees - Dat er nog steeds geen lichtjes branden op het fietsepad van Overloon naar Venray, is niet te wijten aan het college. Deze heeft reeds eerder op dracht gegeven tot het plaatsen van die lichtjes. Er zal nu worden getracht de aannemer tot spoed te manen. VRIJDAG 28 DECEMBER 1984 Nr. 52 HONDERDENVIJFDE JAARGANG Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b.v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 EEsaa Grandioze zittingen op 11 en 12 januari Op vrijdag 11 januari en zaterdag 12 januari 1985 zullen de jaarlijkse karna- valszittingen in het gemeenschapshuis plaatsvinden. De aanvang van beide avonden is 20.00 uur. De zaal is ge opend om 19.00 uur. De Karklingels hebben traditioneel klinkende namen op het programma staan zoals Trennesetters, Grad en Petran uit Oirlo, W. Peeters Venlo, Henk Stevens uit Ysselsteyn, W. Zeelen Maasbree V.O.F. de Toekomst en Genne Joeks beide uit Oostrum. De muzikale omlijsting is van de bekende Eikenhof.kapel uit Oostrum. Tijdens de pauze zal de Joekskapel Ut Göt enkele nummers ten gehore brengen. Leden kunnen de kaartjes afhalen tot 25 dec. Vanaf 27 dec. gaan de resterende entreebewijzen in de vrije verkoop \f 10,-. Voor het afhalen van kaartjes is het adres: Randerade 50, Sjef en Gien Arts, die ook graag nieuwe leden noteren. Tel. 84114. Totaalprogramma van akti viteiten van de verenigingen aangesloten bij de VORSTEIMRAAO (orgaan van de Samenwerkende Vastelaovesverenigingen in de ge meente Venray) Vrijdag 4 januari Leunen ,,'t Knölleke" Zitting in Gemeenschapshuis Zaterdag 5 januari Leunen ,,'t Knölleke" Zitting in Gemeenschapshuis Castenray „Schanseknuppels" Jeugdvorstenbal in Gemeenschaps huis Ysselsteyn, „Piëlreuzen" Prinsenbal in Roelanzia Veulen ,,'t Dartele Veulen" Prinsenbal in zaal 't Veule Dinsdag 8 januari Leunen ,,'t Knölleke" Bejaardenbal in zaal Mariens Vrijdag 11 januari Leunen ,,'t Knölleke Invalidenbal in Gemeenschapshuis Oirlo, „Spurriemökke" Bonteavond in zaal De Ruif Merselo, „De Zagewetters" Zitting in zaal 't Anker Zaterdag 12 januari Venray, De Piëlhaas Prinse-proklamatie in Schouwburg Leunen, ,,'t Knölleke" Aid Prinsenbal in gemeenschapshuis Castenray „Schanseknuppels" Prinsenbal in gemeenschapshuis Ysselsteyn „De Pieëlreuzen" Jeugdprinsenbal in de Koel Oirlo, „De Spurriemökke" Bonteavond in zaal De Ruif Zondag 13 januari Leunen ,,'t Knölleke" Jeugddisco in gemeenschapshuis Merselo „De Zagewetters" Zitting in zaal 't Anker Zaterdag 19 januari Venray, „De Piëlhaas Ondertrouwbal in de kantine van Inalfa Venray, „De Hazekeutel" Jeugdzïtting in foyer Schouwburg Leunen ,,'t Knölleke" Prinsenbal in gemeenschapshuis Castenray, „Schanseknuppels" Receptie gemeenschapshuis Ysselsteyn, „De Piëlreuzen" Verlovingsbal en uitreiking van de reuzekluut in zaal Roelanzia Veulen, ,,'t Dartele Veulen" Receptie prins in zaal 't Veule Oirlo, „Spurriemökke" Prinsenbal in De Ruif Ysselsteyn, „De Piëlreuzen" Bonte-avond in de Smelehof Leunen ,,'t Knölleke" Vorstenhal en uitreiking Gouden Knol in gemeenschapshuis Castenray, „Schanseknuppels" Jeugdprinsenbal in gemeenschaps huis Merselo, „De Zagewetters" Prinsenbal in zaal 't Anker Zondag 27 januari Leunen, ,,'t Knölleke" Jeugdvorstenbal in het gemeen schapshuis Woensdg 30 januari Circus Mök voor bejaarden en inva liden in de Schouwburg Vrijdag 1 februari Venray, „De Piëlhaas" Circus Mök in de Schouwburg Castenray, „Schanseknuppels" Zitting Vredepeel „De Klutetrappers" Zitting in De Kleine Loef Zondag 3 februari Venray, „De Piëlhaas" Joekskapellenfestival in de foyer van de Schouwburg Ysselsteyn „De Piëlreuzen" Boerebruiloft in De Smelehof DE KWARTAALKEUZE VAN UW BOEKHANDELAAR Het.boek dal iedere camavalist zal willen hebben. Want het neemt u mee op een kleurige tocht langs ruim honderd carnaval vierende gemeenten in Nederland en België. Het toont u dus een even rijke als bonte schakering aan festivi teiten en regionale gebruiken. Een boek dat lacht, danst en zingt als het carnaval zelf. Een kwartaal lang f 10,- goedkoper Maandag 4 februari Castenray, „Schanseknuppels" 50+ bal in gemeenschapshuis Donderdag 7 februari Ysselsteyn „De Piëlreuzen" Bejaardenavond in de Smelehof Vrijdag 8 februari Leunen, ,,'t Knölleke" Jeugdprinsenreceptie in De Herberg Castenray, „Schanseknuppels" Aldewieverbal in gemeenschapshuis Zaterdag 9 februari Venray, „De Piëlhaas" Vorstebal en uitreiking APK-plak en Verenigingsonderscheidingen in de Schouwburg Leunen, ,,'t Knölleke" Aldewieverbal in gemeenschapshuis Merselo, „De Zagewetters" Aldewieverbal in zaal 't Anker Zondag 10 februari Venray, „De Piëlhaas" Ochtendconcert in de Schouwburg Oirlo, „Spurriemökke" Prinsereceptie in De Ruif Vredepeel „De Klutetrappers" Prinsereceptie in De Kleine Loef Maandag 11 februari L.S.O. concert en uitreiking „Wak kere Piëlhaas in de Schouwburg Zaterdag 16 februari Venray, „De Piëlhaas" Installatie van de Prins in het ge meentehuis. Alleen van genodigden. Groot jeugdbal van 18.00 tot 22.00 uur in de tent van de jeugdcarnaval. Entree 2,50. Leunen ,,'t Knölleke" Prinsereceptie in zaal Martens Castenray, „Schanseknuppels" Jeugdbal in gemeenschapshuis Ysselsteyn, „De Piëlreuzen" Prinsereceptie in De Smelehof Merselo, „De Zagewetters" Prinsereceptie in zaal 't Anker De plaat van de familie Goumans mit op den A-kant „We laote ös wèr gaon" is op de mernt. De schlager die zó óvertuugend nummer 1 wier op den 11e van den 11e op Liedjes-Zondag ien de Schouwburg. De schlager waardig um ut vastelaoves-seizoen 1985 van de Piëlhaas te siere. De muziek is, zó as gillie wet van Th. Borghs uut Loën, tekst van Sjef Goumans en ut wert gezonge dur Sjef en zienen huushald. Piëlhaze en hazinne, ök den B-kant van de singel is enne Knaller. De Ketel-samba, mit bekende muziek van A.J. Hoes-F. Limpens. Venrodse tekst van Marietje Goumans en ök gezonge dur de familie Goumans. Telstar bringt dizze Venrodse Piël haas singel zelfs ien hiël Limburg op de mernt. Hoera! Ien de Prinse-proklèmasie op 12 jannewarie ien de Schouwburg werre allebei de schlagers nog is gebrocht en gezonge dur de familie Goumans en A.J. Hoes van Telstar zal hierbeej aanwezig zien. De pries van de plaat is 6,50 en alle financiële vurdiëlen hiervan zien vur de vastelaovesvereni- ging „De Piëlhaas". A.s. zaoterdag 29 december um 3 uur wert de singel live gebrocht dur Sjef en zienen huushald beej de plaate-zake Grammo en de Muziekhal. De singel is te koëp beej deez' zaake en ök beej de bekende adresse wór ök de andere Venrodse vastelaovesplaat te koëp kumt. „We laote ös wèr gaon" is ök te kriege a.s. zaoterdag 29 december ien de schouwburg beej de kaarte- verkoëp van Circus Mök en de Prinse- proklèmasie, tussen 1 en 3 uur.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 9