VENRAY ANNO DOMINI 1984 i JANUARI Met een, volgens de politie, rustig verlopen Nieuwjaarsnacht is 1983 weer een herinnering geworden en ligt 1984 noE voor ons als een onbeschreven blad Per 1 januari 1984 is r. W. Sonneborn benoemd tot algemeen directeur van de Rank Xerox Venray en Madrid vesti gingen, als opvolger van de op 2 december 1983 overleden ir. L.A. Stier- Joost van de Vorle, het derde PvdA- raadslid in de Venrayse gemeenteraad, heeft zijn lidmaatschap bij deze partij opgezegd, maar weigert echter zijn raadszetel ter beschikking te stellen. In de nacht van oud- op nieuwjaar is emiritus pastoor,Sjef Janssen uit Yssel- steyn op bijna tachtigjarige leeftijd overleden. Onder zijn pastoraat groeide Ysselsteyn uit tot het grootste kerkdorp van Venray. Het eerste gouden bruidspaar van 1984 in Venray is het gouden paar Sjang Dericks en Grada Volleberg. De commissie voor financiële en economische zaken heeft zich uitge sproken over de ingewikkelde financiële afwikkeling van het nieuw gebouwde Venrayse politiebureau. Het totale tekort wat ten laste komt van de Venrayse gemeente bedraagt 2.700,000-, Een Venrayse graveerploeg, bestaande uit 33 vrijwilligers, start met het project graveren van fietsen ter bestrijding van de fietsendiefstallen. De Venrayer Piet Volleberg, lid van de biljartvereniging ,,De Ketsers", is Nederlands kampioen biljarten 2e klas se kader 38/2 geworden. De teelt van maïs, gerst en aardap pelen op grond in bestemmingsplannen die (nog) niet voor bebouwing in aanmerking komen, heeft de gemeente afgelopen jaar ruim 100.000,- opge leverd. Ook dit jaar zal de gemeente de exploitatie van landbouwgronden weer zelf ter hand nemen waarbij dan een nog hogere opbrengst wordt verwacht. Het voorlopig bevolkingscijfer per 1 januari 2984 in Venray bedraagt 17.006 mannen en 16.778 vrouwen, totaal 33.784. De bevolkingsafname bedroeg in 1983 -49. Het aantal huwelijken was 209 en het aantal echtscheidingen 46. De echtelieden Sjef Vollenberg en Trien Jacobs vieren in het Schuttersveld hun gouden huwelijk. Het in november 1981 door Irma Goldenbeld genomen initiatief, te ko men tot de oprichting van een z.g. „Speel-O-Theek" in Venray mondt op 15 januari uit in de officiële opening ervan. Psychiater Wout Hermans gaat op 60-jarige leeftijd met vervroegd pen sioen. Hij heeft dan 24 jaar zijn functie als zenuwarts uitgeoefend bij het Psychiatrisch Centrum Venray. De werkgroep „Historie Heide" organiseert een grote tentoonstelling over de geschiedenis van dit Venrayse kerkdorp. Met de oprichting van deze werkgroep hoopt de dorpsraad een stukje historie te achterhalen en vast te leggen voor het nageslacht. Op paleis Soestdijk wordt in besloten kring het Engelstalige boek „Orders and Decorations of the Netherlands" aangeboden aan zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard. Mede-auteur is H.G. Meijer, hoofd kostenvoorcal- culatie bij Rank Xerox. Het wijkcentrum Den Hoender her opent zijn deuren voor de bewoners van de Venrayse wijk Noord-West. Op bijna 76-jarige leeftijd overleed de heer P.J. Loonen uit Oostrum. Jaren lang heeft hij zich ingezet voor de diverse landbouworganisaties. Hij stond bekend als een kundig bestuur der Zijn grootste werkterrein lag in de zuivel. De Piëlhazen nemen afscheid van Prins Piet III (Hermans) en verwelko men hartelijk en spontaan Prins Ben II (Min) en zijn adjudanten Peter Teeu- wen en Frank Nelissen. De jeugd van Brukske protesteert om het behoud van hun speelterrein tijdens een discussie met wethouder Willems. De besturen van het St. Vincentius- huis en het Psychiatrisch Centrum Venray hebben officieel bekendge maakt te streven naar een volledige fusie. Burgemeester Defesche opent offi cieel het nieuwe post-voorsorteercen- trum op het industrieterrein De Hulst. Het gemeentebestuur van Venray is duidelijk van plan meer aandacht te gaan besteden aan de lokale ontwikke ling van toerisme en recreatie. Het college van b. en w. heeft de gemeente raad een aspectenplan t.b.v. een lokaal toeristisch en recreatief overallplan aangeboden. De afdeling Venray van de CPN besluit zich terug te trekken uit het samenwerkingsverband met de PSP en de PPR. Door het ontstaan van enkele niet op de vullen vacatures zou de CPN pro forma deelnemen aan het samen werkingsverband wat zij niet wenselijk achten. Het was weer carnaval in het land van de Piëlhaas onder de scepter van Prins Ben II. De commissie voor openbare werken c.a. houdt zich uitvoerig bezig met het winkelcentrum Brukske, waarvan het voorbestaan kennelijk afhankelijk is van het al dan niet doortrekken van een weg, waardoor een noord-zuid verbin ding bij dit winkelcentrum ontstaat. Veilig Verkeer Nederland zal hierover een advies gaan uitbrengen: een gegeven waar de raad straks ook rekening mee kan gaan houden! Zuster Laetitia de Boeck neemt af scheid als hoofd van de afdeling ont spanning van St. Anna. De zingende zuster heeft zich dan 40 jaar lang ingezet voor de ontspanning en recreatie van de patiënten van dit Psychiatrisch Centrum. Te Oostrum herdenkt Pater Hugo Sanders o.f.m. het feit dat 40 jaar geleden zijn priesterwijding plaats vond. Tijdens een feestelijke bijeenkomst, ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Kring Limburg van de KNZB, wordt Koen Wouben (Spio) het kring- Ereteken opgespeld. „Dingus", Venrays jongste jongeren centrum, voorheen Free Wheelin, gooit haar poorten wagenwijd open. Voor alle Venrayse jongeren tijdens een feestweek ter gelegenheid van deze opening. In verband met de voorgenomen verbouwing c.q. renovatie van het postkantoor worden de loketten en postbussen ondergebracht in de voor malige Ursulaschool. B. en w. laten een onderzoek instellen naar de behoefte aan voorzieningen tot 1991 i.v.m. de ruimtelijke herindeling van het centrale sportpark „De Wieën" Dit is verwoord in het „sportrapport" met als voornaamste conclusie dat de sportbeoefening daalt! De jaarlijks terugkerende feestelijke boomplantdag vindt plaats in de wijk Landweert wat door de afdeling plant soenen van de gemeente Venray als projekt is uitgekozen. In het Rayon Venray-Gennep daalde het aantal mannelijke werlozen van 3951 eind januari tot 3855 einde februari. In Gennep was dat -51 en in Venray -45. De Venrayse Vereniging van Zelf standige Ondernemers presenteert het rapport „aanbevelingen voor verster king van de centrumfunktie van Ven ray". Het is het resultaat van een onderzoek naar de mogelijkheden om de aantrekkingskracht van Venray als streekcentrum voor het winkelend en toeristische publiek te vergroten. Bij de Toneelclub „De Kerkdijkers" vieren Nellie en Philip Kortekaas hun „zilveren" aandeel in de successen van deze club. Er wordt gestart met de aanleg van kabel-t.v. in Venray in de wijk Desselke. APRIL De commissie voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken houdt een excursie „over" de Venrayse wegen om zich een beeld te kunnen vormen van de broodnodige herstellingen en voorzie ningen die er getroffen moeten worden. De heer Jac Mariens krijgt de zilveren ere-speld van de LOZÖ opgespeld voor zijn 14-jarige inzet als bestuurslid van de VZO en als afgevaardigde in de STUW, de centrumplancommissie en de Marktcommissie. Venray is een „tafelronde" rijker: de Venrayse afdeling van de World Council of Young Men's Service met als hoofddoel dienstverlening. Er staat in Venray weer wat te gebeuren op het gebied van fietscross. Fietscrossclub Flying Flies organiseert onder auspiciën van de KNWU een nationale wedstrijd voor licentiehou ders op het circuit Vlakwater. In de leeftijd van 78 jaar overleed de heer Johannis Kousemaker, de steun en toeverlaat van de Protestants Christe lijke gemeenschap, de pionier van de Hervormde Gemeente Blitterswijck. Mede door zijn inzet kreeg de Protes tantse gemeenschap vaste grond in onze gemeente. Nu wordt bekendgemaakt dat in het begin van het schooljaar '84-'85 een afdeling voor zeer jeugdigen (4 jaar) geopend zal worden aan de LOM- school te Venray. De opnamenmogelijkheid voor gein- diceerde bejaarden uit het verzorgings gebied Horst/Venray alsook het funk- tioneren van het dagbehandelingscen trum De Kruuze blijft gewaarborgd ondanks de afbouw van 176 naar 125 plaatsen. Het ministerie van volks gezondheid heeft ingestemd met deze capaciteitsvermindering, met het oog op een betere spreiding van verpleeghuis plaatsen in Noord Limburg. De postzegelvereniging van Venray vierde haar 25-jarig bestaan met een grote posizegeltentoonstelling in de foyer van de schouwburg. De laad- en losplaats bij het NS-sta- tion zal definitief worden gesloten. De NS sluit alle vervoersarme laad- en losplaatsen omdat het ministerie van de NS heeft geëist het tekort van 60 miljoen op het goederenvervoer te halveren. In het plantsoen aan de Westsingel- Hagelweg wordt een nieuw Hagelkruis geplant op verzoek van de Werkgroep Kruisen en Kapellen van Veldeke Venray, als herinnering aan het vroe gere hagelkruis, dat stond op de split sing van de Hoenderstraat en de Hagel- weg ter hoogte van het huidige St. Ceciliapad. Uit een door de gemeente opgesteld overzicht van de verkeersongevallen in de gemeente Venray blijkt, dat het vorige jaar het aantal verkeersongeluk ken met 11 is toegenomen. De Eerwaarde broeder Frans Win- ckers herdenkt het feit dat hij 50 jaar geleden, in het moederhuis van de Broeders van Liefde te Gent, zijn gelofte van die Congregatie aflegde. Zowel bij de gemeenteraad als bij het college van b. en w. is men ervan overtuigd dat in de nabije toekomst de exploitatie van gemeentegronden ver liesgevend zal worden. De winst, welke het gemeentelijk grondbedrijf maakte, werd deels aangewend als reserve en deels gebruikt in de algemene dienst ter financiering van de prioriteiten. Ener zijds werden de gemeentegronden dus duurder door het bijschrijven van de investeringsrente, anderzijds werden de grondprijzen aangepast aan de geldende normen. En dat betekent een jaarlijkse herwaardering met ruim 10%. Tijdens een receptie in de schouw burg neemt de Heer Knoet afscheid als algemeen directeur van Inalfa en maakt men kennis met diens opvolger, de heer drs. F. Welschen. Tijdens deze receptie wordt de heer E. Knoet benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. De heer A. Koonings wordt door de Drum- en Showband Venray e.o. in de bloemetjes gezet, vanwege het feit dat hij 25 jaar intensief bij de tamboer- korpsen in en buiten Venray betrokken De Vereniging van Rundveehouderij Belangen Noord-Limburg opent offi cieel haar nieuwe kantoorruimten aan de Acaciastraat. Men heeft daar tesamen met de K.I. een alleszins modern en functioneel onderdak gevon den. Met de feestelijke aankondiging door Herauten te paard wordt Koninginne dag 1984 ingeluid. De heer P. Hendrix uil de Pr. Marijkestraat kreeg de zilveren ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau opgespeld, alsook enkele andere, oud-Venray- naars. MEI Het team van de afdeling Venray van Veilig Verkeer Nederland wint de dis- trictskwis van Veilig Verkeer Neder land. De meerjarenbegroting voor de jaren 1984 t.m. 1987, wordt in de raadsver gadering behandeld. Hieruit blijkt dat het zwaartepunt van de bezuinigingen in de jaren 1985 en 1986 komen te liggen. In het centrum van Venray wordt de meikoningin ingehaald en de Meiboom geplaatst. De maand mei telt drie gouden bruidsparen, te weten het paar Wekx- Weinrich, het paar Droesen-Janssen en tot slot het paar Hermans-Hoeijmakers. Psychiater Marlet en voorzitter van de stichting Psychiatrisch Centrum Venray en de heer Russel nemen af scheid van het PCV, omdat zij met vervroegd persioen gaan. Het Nederlands Verpakkings Cen trum honoreert een door Nelipak b.v. ingezonden verpakking voor een nier- dialysefilter met een gouden „noot". Aan deze verpakking wordt tevens de Nederlandse Federatie voor Kunststof fen-prijs toegekend. De Koninklijke Harmonie Euterpe begint met de voorbereidingen voor de viering van het 125-jarig bestaan van de vereniging in 1985. Wethouder H. Willems opent in de hal van het gemeentehuis een tentoon stelling die een beeld geeft van alle woningbouwprojekten in onze gemeen te op dit tijdstip. Het aanbrengen van een verkeers lichteninstallatie op het kruispunt Noordsingel-Raadhuisstraat wordt op nieuw uitgesteld: er zullen eerst alterna tieve plannen op tafel moeten komen. Dr. J. Kremers, commissaris der Koningin in de provincie Limburg, verricht de officiële opening van het European Data Centre van Xerox Computer Services b.v., naast de Rank Xerox gebouwen aan de Maasheseweg. Op een bijzonder passende wijze vond in Venray de dodenherdenking plaats. Burgemeester mr. E.W.M. Meijer van de gemeente Bergen opent officieel het watersportopleidingscentrum „Wa terrecreatie Bergerheide": een op Ven- ray's initiatief opgericht centrum voor watersport. „Ars Musica" viert haar tienjarig bestaan met een groots concert in de St. Petrus-Bandenkerk Ook het Muziek- en Majoretten Showkorps St. Petrus Banden viert een jubileum tijdens een feestweekeinde: 25 jaar muziek, show én 10 jaar taptoe in Venray. In Den Haag wordt aan de heer Paul Rippe het kruis van Verdienste van het Nederlandse Rode Kruis in goud uitge reikt vanwege vele en belangrijke aan het Rode Kruis bewezen diensten. Voor het eerst in de geschiedenis van Venray wordt er een z.g. Kennedy-mars gehouden: deze wandeltocht staat in het teken van de jubileumviering van de „Zangers van St. Frans". Gedeputeerde Staten van Limburg hebben toegezegd, de aanleg van een fietspad Oostrum-Oirlo te zullen subsi diëren (75% van de totale kosten) De Venrayse Biljartbond viert op de eerste dag van deze maand zijn zilveren bestaan. Van handboogschulterij „St. Anna" wordt mevrouw Elle Arts Limburgs Persoonlijk Kampioen, 4e klasse dames en Kitty Janssen krijgt dezelfde titel bij de junioren. PSP/PPR en PvdA stemmen tegen het voorstel om 11 ha bos ter beschik king te stellen van het ministerie van Defensie ter bevordering van de veilig heid en het operationeel houden van de vliegbasis „De Peel". Het CDA en VVD doen er het zwijgen toe. Ter gelegenheid van zijn 40-jarig dienstjubileum bij Campina Venray wordt Harrie Kessels gehuldigd met de Koninklijke onderscheiding in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De gemeenteraad wijst het verzoek van de FNV af om massaal stelling te nemen tegen de voorgenomen regerings maatregelen waardoor de zwaksten in de samenleving nog meer in moeten gaan leveren. Boekentassen, leerboeken en agen da's aan vlaggestokken getuigen weer van een aantal geslaagden aan onze Venrayse scholen. De VVV verhuist naar een nieuw onderkomen in de Latijnse school op de Grote Markt, na jarenlang te gast te zijn geweest in de Schouwburg. Dankzij een ruime financiële bijdrage van de 40-jarige Rabobank te Yssel steyn, kon de werkgroep Kruisen en Kapellen de renovatie van de historische plek aan de Jacobspeel ter hand nemen en kon nu de herinzegening van het kruis aldaar plaatsvinden. Dr. G.M.J. van der Vegt, wordt in Roermond tot priester gewijd. In september vorig jaar werd hij diaken gewijd en sindsdien is hij werkzaam in de parochie van de Vredeskerk. Oud-Venrayer Pater Thijs Smits o.f.m. herdenkt te Maastricht dat hij 25 jaar geleden tot priester werd gewijd. Op Tweede Pinksterdag overlijd Piet Schoester op 80-jarige leeftijd. Oudere Venrayers zullen hem ongetwijfeld herinneren als „Pietje Schoester van de PLEM". De 26e avondvierdaagse start weer! De fraktievoorzitters zijn niet tevre den over de door het college van b. en w. opgestelde privatiseringsnota. Zij vinden dat er niet voldoende naar de particuliere sector wordt overgeheveld. Bij het opstellen van de nieuwe nota weet het college nu dat privatisering niet mag leiden tot ontslagen in de gemeen telijke dienst. Uit het jaarverslag van de bibliotheek blijkt dat zij met grote moeilijkheden te kampen heeft wat betreft huisvestiging, bezuinigingen en het ledenaantal. Van de 23.723 stemgerechtigden in Venray brengen slechts 10.256 kiezers hun stem uit voor de verkiezing van een Europees Parlement. Het opkomstper centage is dan ook slechts 43,23. Op de Vrije Academie, heeft een zevental vrijwilligers zich met veel elan geworpen op het boetseren van nieuwe reliefs voor de Zeven Smarten van Maria. Over enkele maanden hopen zij deze plateaus te plaatsen in de kapelletjes langs de Paterskerk. Arno Cools neemt afscheid als raadslid; een funktie die hij 2 jaar als vertegenwoordiger heeft vervuld. Hij geeft zijn plaats over aan de heer J.C.M. Hendriks, wiens geloofbrieven in orde zijn bevonden. De bewoners van het Desselke en plan Molenklef ontvangen voor het eerst televisiebeelden via de nieuwe „Kabel televisie Venray". De afdeling Venray van Horeca Nederland organiseert de Zomerfeest activiteiten waarin veel dans en muziek. Bij de in Zeelst gehouden Nationale Persoonlijke kampioenschappen Hand- boogschieten behaalt mevr. A. Thijssen van de Venrayse Handboogvereniging Diana het kampioenschap van Neder land in de eerste klasse dames. Joos Truyen en Theo Lormans starten voor een gigantische wandel tocht door tien gemeenten, eenentwintig parochies en langs negenentwintig kruisen en kapellen: ruim 198 km wandelen ten bate van de werkgroep Kruisen en Kapellen. De gemeente wacht op een schrijven van Gedeputeerde Staten, die de conclusie van Provinciale Waterstaat nl. dat er in het grondwater van Ven- ray's Broek niets aan de hand is, moet bevestigen en de gemeente daarmee vrijheid van handelen moet geven. Op voorstel van de plaatselijke monumentencommissie is door het college van b. en w. besloten zeven panden op de gemeentelijke monumen tenlijst te plaatsen: Grotestraat 26, 20 en 26, Hoenderstraat 6 en 8, Leeuw straat 2, Patersstraat 35, Stationsweg 119, Raadhuisstraat 3 en 36 en de Schaapskooi aan de Overloonseweg. Na urenlang vergaderen gaai de raad akkoord met het dekkingsplan 1985- 1987 waarbij echter aan de jaren 1986 en 1987 slechts indicatieve waarde zou mogen worden toegekend. De volgende prioriteiten gaan deel uitmaken van de begroting 1985: nieuwbouw brandweerkazerne, recon structie en uitbreiding De Wieën, technische verbetering zwembad, aan passingen sportaccommodaties, ver vanging lichtmasten in buitengebied, bewegwijzering, jongerencentrum, on derhoud wegen, dompelpomp, onder houd gebouwen gemeentewerken, sub sidie VVV, verlies op gemeentegaran ties, politiebureau, telefooncentrale raadhuis, wijkcentra, sporthal en be vordering werkgelegenheid. Peter Stiphout uit Ysselsteyn, fiets- crosser bij Flying Flies Venray, mag zich Europees kampioen noemen in de Cruiser-klasse. Voor de derde maal worden door de KNVB jeugdkampen georganiseerd in hel sportpark De Wieën. De kampen worden bevolkt door pupillen en junioren, afkomstig van sportverenig ingen van de KNVB uit het hele land. Voor zo'n 300 Venrayse jongens en meisjes van de basisscholen start het kindervakantiewerk. AUGUSTUS Het „kermisgeweld" breekt weer los op de Grote Markt, het Hensenius- plein en het terrein van de voormalige Gouden Leeuw. Negenendertig attrac ties zorgen voor een gezellige en sfeer volle kermis '84. Vijf mensen uit Venray en Rotterdam die betrokken zijn geweest bij de huur- moord op de 29-jarige Venrayse taxi chauffeur Matti van den Beuken, horen in totaal 58 jaar gevangenisstraf tegen zich eisen. In Veltum herdenkt het echtpaar Franssen-Linders het feit dat zij 50 jaar geleden in het huwelijk traden. Voor het eerst in de geschiedenis van Venray zal een open Dartstoernooi worden gehouden. Venrays eerste bloemenzaak Eeuwig» Lente" wordt verleden tijd, daar di winkeldeuren na 65 jaren nu definitie! dichtgaan. Pastoor Albers van de Vredeskerjf zegent het gerenoveerde St. Annakaj pelletje aan de Langeweg in. De buurtbus in Merselo en Vredepi rijdt 5 jaar! Voor de eenentwintigste keer ont? vangt burgemeester Defesche in he{!ji gemeentehuis de Duitse jongeren, die ii hun vakantie werken op het Duit?1 soldatenkerkhof te Ysselsteyn. m Met de inmetseling van de eerste steeiil in het nieuwe brigadegebouw van d<j£ Koninklijke Marechaussee in OttersumS ziet het ernaar uit dat medio 1985 de brigade van het Wapen der Koninklijke Marechaussee uit Venray zal gaan verdwijnen. In een gecombineerde vergadering van het Curatorium-en het Stichtings bestuur van het Nationale Oorlogs- en Verzetsmuseum wordt afscheid geno men van mr. Fr. van Thiel en de heer Harrie van Daal, die sinds de oprichting' van het museum in 1946 onafgebrokei secretaris is geweest. SEPTEMBER Het Winkelcentrum Venray organi seert een straat-festival, wat een weekj end lang duurt. Het straatfestival kaï worden gezien als een prelude op de' jubileumtaptoe van het Muziek- en! Majorettenkorps St. Petrus Banden die traditiegetrouw om 21.00 uur begon op de Grote Markt. Doodgraver Toon Janssen legt na 47 jaar zijn werk neer omdat hij gebruik1 maakt van de gemeentelijke VUT-rege-i ling. De Zangers van St. Frans vieren! feest. Hun koor bestaat 25 jaar en de oprichter, de heer W. Buys, is ook al weer 25 jaar dirigent. Ook een 25-jarig jubileum viert meester Joost van den Heuvel als onder wijzer. Karin Jeuken uit Leunen mag zich, als 17-jarige, en eigenlijk nog juniore, Limburgs schaakkampioene bij de dames senioren noemen. Tijdens de jaarlijkse feestavond van de afdeling Venray van het Nederlandse Rode Kruis is aan mevr. Mia Storms- Pijpers de medaille van verdiensten in zilver uitgereikt voor haar meer dan 25-jarige trouwe dienst. Mgr. Gijssen, bisschop van Roer mond, zegent, tijdens een eucharistie viering, een nieuw kruisbeeld achter het! hoofdaltaar in de Vredeskerk in. Het corpus, 2 meter groot, is vervaardigd y! door de Venrayse kunstenares Emily '"$8 Gos^ens-van Bragt. In het centrum van Venray wordt men, met ingang van 26 september, geconfronteerd met een veranderde verkeerscirculatie en geldt voorlaan ook een z.g. blauwe zone voor hel parkeren. Tijdens de Nederlandse kampioen schappen fietscross wordt onze dorps genoot Mark Pelzer Nederlands kam- pioen 1984 in de klasse Experts, 15 jaar. T— De oudste inwoonster van de ge meente Venray wordt 100 jaar. Hel is mevr. Door Euwals-Pijpers aan de Deputé Petersstraat in Oirlo. Vijftig jaar geleden gaven Bertus Albers en To Huisman elkaar het ja-woord. De gemeente zit nog al opgescheept met veel kavels bouwgrond in bestem mingsplannen en grote percelen indu strieterreinen. Al die onverkoopbare gronden kosten jaarlijks handenvol geld aan rente. Teneinde de verkoop van bouwkavels te bevorderen, ziet de gemeente uit naar mogelijkheden de grondverkoop aan aspirantbouwers aantrekkelijk te maken: verlagen van de m3-prijs en kleinere kavels. De heer H. Pluk viert zijn vilveren ambtsjubileum als hoofd van de school in Oostrum. VE (rdie j dit Ver )-jaa ïrde De Venrayer Hennie Meijer, die de laatste jaren grote bekendheid heeft gekregen als verzamelaar van alle soorten eretekens, heeft tijdens een Internationale bijeenkomst in Stock holm van verzamelaars van eremetaal, de Deense medaille in brons voor de verdienste van het Ordenhistorisch Genootschap in ontvangst mogen ne men. Op de hoek van de Passage/School straat wordt het „schapenmonument" van kunstenaar Dolf Wong uit Neer, onthuld, ter herinnering aan de Venray se Schaapscompagnieën uit het einde van de vorige eeuw. In Oostrum draagt Mgr. Castermans een hoogmis op bij gelegenheid van de inzegening van het nieuwe Mariabeeld op het Dorpsplein. OKTOBER Broeder Pontanius Th. Janssen her denkt in het communiteitshuis de dag waarop hij 50 jaren geleden toetrad tot j de Franciscaanse broederschap. In het Venrayse museum is een expo- stitie te bezichtigen onder de titel „Honderd jaar melk en zuivel in Venray". Do mbt ierin Po iert De (esta ieke ymp )uo Di loei; >pen foor jple (an DCf pet ien Soci Dijl jaai

Peel en Maas | 1984 | | pagina 4