PEEL EN MAAS Sukses voor fanfare „Ons Genoegen" Oirlo meesterschilders Gemeenteraad Vierlingsbeek Schanseknuppels „Nie Allien" winnend liedje in Overloon Bronzen Piëlhaas Vorstenraadsbal te Veulen Opening Boeren bondswinkel in Merselo 'T KNÖLLEKE Bssaa Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b.v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 DE KWARTAALKEUZE VAN LIW BOEKHANDELAAR DONDERDAG 22 NOVEMBER 1984 Nr. 47 HONDERDENVIJFDE JAARGANG De raad der gemeente Vierlingsbeek nam in de donderdag gehouden raads vergadering de volgende besluiten: De beschikbaarstelling van een krediet voor de aanschaf van muziek instrumenten voor de lagere school te Maashees. De vaststelling van het bestem mingsplan Makkenveld. Een krediet van 7.176,be schikbaar te stellen voor herziening van de straatnaamborden. De winkelsluitingswet werd, voor wat betreft de winkels gelegen aan het parkeerterrein bij het Nationale Oor- logs- en Verzetsmuseum, aangepast aan de behoefte. Dat betekent dat de slui tingstijden anders zullen zijn dan bij de andere winkels in Overloon. Medewerking te verlenen, tot 25% van de kosten, aan de renovatie van het torenuurwerk van de kerk te Vierlings- béek. Bij aanvragen van andere kerken, zullen dezelfde gedragsregels worden gevolgd. De klimleningen voor de bouw van huurwoningen zijn uit de gratie bij de raad van Vierlingsbeek. Wethouder Lit- jens zegde de raad. toe om in de verga dering van december te komen met een motie om het systeem van klimleningen af te schaffen. Die motie zal worden ge zonden aan de Vereniging van Neder landse Gemeenten, aan de Tweede Kamer en aan de politieke partijen. Het probleem speelt nóg niét, omdat het Rijk nog garant is voor rente en aflos sing. De raad gaf na uitvoerige discussie tóch het groene licht voor het aangaan van twee klimleningen en wel een van 850.000,die in het jaar 2005 is opgelopen tot een bedrag van ruim 1 miljoen gulden; de tweede tot een be drag van 1 Zi miljoen gulden. Deze zal in 2005 opgelopen zijn tot een bedrag van ƒ2,2 miljoen. Met dat geld zullen in Holthees 2 premie huurwoningen, in Overloon 12 premie huurwoningen in het Pasveld; bovendien nog 4 wooneen heden in Maashees en 8 in het Pasveld. OPLOSE- EN VENRAYSEWEG Bijna had het raadsvoorstel om de Provinciale Oploseweg en Venrayseweg van de Provincie over te nemen, geen meerderheid gehaald. Na schorsing ging de raad toch met 8 tegen 5 stemmen ak koord. De belangrijkste voorwaarde welke de raad wilde stellen was, dat de Provincie nü het aanbrengen van een nieuwe deklaag een garantie moet geven van 10 jaar tegen scheurvorming. Maar die garantie zou de Provincie natuurlijk nooit geven. Trouwens wejhouder mevr. van Duynhoven was bang dat, als de gemeente nu niet tot overname zou besluiten, het dan wel eens moeilijk zou worden. Nü stelt de Provincie dat de wegen goed zullen worden opgeknapt, nü is er nog geld, geld wat er straks mis schien niet meer zou kunnen zijn. Het college had geen reden te twijfe len aan de gegeven belofte. Het overnamevoorstel werd uiteinde lijk afgezwakt en een principebesluit kwam in stemming. Later, bij de defini tieve overname, zal het college opnieuw met voorstellen komen. GEMEENTESECRETARIS BEËDIGD De door de raad met ingang van 1 ja nuari a.s. benoemde ■gemeentesecreta ris, de heer Goossens legde ip handen van de burgemeester de vereiste eden af. Burgemeester v. d. Moosdijk bracht nog eens naar voren de eenstemmigheid van de raad rond zijn benoeming. Hij krijgt als secretaris een goed functione rend ambtenarenapparaat en een goed willende en hardwerkende raad naast het college van b. en w. Het moet een voorrecht zijn om in een dergelijke ge meente secretaris te mogen zijn. Een ge meente welke bovendien de herindeling zal kunnen weerstaan zo is uit infor maties op ambtelijk niveau gebleken neld merk IND Door far,fare ..Ons Genoegen" uit Qirlo, werd op zaterdag 17 november j.l. deelgenomen aan de concertwed strijden van het Federatief Muziekcon cours van de R.K. Bond van Muziekge zelschappen in het Bisdon Den Bosch, .welke werd gehouden te Heeze N.B. en door fanfare ,,St. Nica- 85-441S'US" 'e Heeze' Fanfare ,,Ons Genoegen" welke ■■■bnder leiding staat van dirigent Ant. Schellens uit Venray, is een korps met zeer veel jeugdleden. Meer dan 1/3 deel ^Van de muzikanten hebben de leeftijd 17 jaar of jonger, en deze hebben iiog geen enkele concourservaring. Onder de zeer bekwame em enthou siaste leiding van dirigent Schellens wist dit jeugdige korps een grootse prestatie te leveren op muzikaal gebied. Uitkomende in de Superieure Afde ling (de hoogste afdeling en waarin het korps sinds enkele jaren vertoeft), werden de concourswerken voor een deskundige en kritische jury, bestaande uit de heren W. Hautvast uit Nijmegen, J. Koops uit Alblasserdam en R. Rats uit Simpelveld uitgevoerd. Voor het ver plichte concourswerk: „Divertimente" van Marcel Poot werden 152 punten toeghekend. Voor het vrije concours- werk: 2e Rhapsody on Negro Spirituals van Eric Ball werden eveneens 152 punten toegekend. Totaal 304 punten, een zeer fraaie le prijs! (Bij 288 punten wordt een le prijs toegekend). Ter gelegenheid van dit sukses zullen bestuur, dirigent en leden van „Ons Genoegen" op vrijdag 20 november recipiëren in het gemeenschapshuis „De Linde" te Oirlo, bij welke gelegenheid de concourswerken nogmaals zullen worden uitgevoerd. Velen uit de regio zullen ongetwijfeld het suksesvolle korps en dirigent bij deze gelegenheid met het door hen behaalde sukses willen feliciteren. SISSER De carnavalsvereniging 't Knölleke in Leunen houdt vrijdagavond haar jaar vergadering. Deze begint om acht uur in het gemeenschapshuis. Er zal onder meer een film worden vertoond over het afgelopen seizoen. De Castenrayse Schanseknuppels houden komende zaterdagavond hun vorstenhal, dat om half negen in het gemeenschapshuis begint. Deze avoond zal afscheid worden genomen van enkele leden van de raad van elf, maar vooral van Prins Geert I. Verder zal het bóerenbruidspaar voor het komend jaar bekend worden ge maakt. De uit negen personen bestaande zanggroep „Tis grof "heeft afgelopen zaterdag in Overloon de liedjesavond van carnavalsvereniging De Huibuuken gewonnen met het lied „Niealliën". De groep kreeg 85 van de in totaal 223 uitgebrachte stemmen. Als tweede eindigden Ine Klaasen en Toon van Opbergen met „Marietje". Dit duökreeg 50 stemmen. Op de derde plaats eindigde het duo Wim en Nel de Smid met „Den Hui- buuk kent gen klok" met 35 stemmen. De liedjesavond vond voor de negen de keer plaats in het tot en met de laatste plaats gevulde gemeenschapshuis in Overloon. RIJDEN ONDER INVLOED Een Venrayse autobestuurder werd door de politie aangehouden en bleek onder invloed van alcohol te ver keren. De bekende proeven toonden dat duidelijk aan. Met de mededeling dat hem een rijverbod was opgelegd en dat tegen hem procesverbaal zal worden op gemaakt, werd hij huiswaarts gezon den. Een bromfietser was op de krui sing Steegse Peelweg-Scheiweg in een bocht ten val gekomen. Bij onderzoek in het ziekenhuis bleken de verwondin gen mee te vallen. Wel werd geconsta teerd dat hij te veel aan Bachus had ge offerd, en moeilijk op de been kon blijven. Hij kreeg een procesverbaal ter zake hel rijden onder invloed. MET TROTTOIRTEGELS RUITEN INGEGOOID Onbekenden hebben met trottoir tegels enkele ruiten ingegooid van het Chinees restaurant en van een ander restaurant in het winkelcentrum Bruks- ke. De schade bedraagt meer dan 1000 gulden. De politie hoopt dat eventuele getuigen zich zullen melden. De vastelaovesvereniging „De Piël haas" heeft besloten de „Bronzen Piël haas" 1985 toe te kennen aan de heer P. Clephas te Venray. De uitreiking zal plaatsvinden op het joekskapellenfestival op 3 februari 1985. We komen hier tezijnertijd op terug. Totaalprogramma van akti- viteiten van de verenigingen aangesloten bij de VORSTENRAAD (orgaan van de Samenwerkende Vastelaovesverenigingen in de ge meente Venray) Zaterdag 24 november Leunen ,,'t Knölleke" Liedjesavond Castenray „Schanseknuppels" Vorstenhal in gemeenschapshuis Vrijdag 4 januari Leunen ,,'t Knölleke" Zitting in Gemeenschapshuis Zaterdag 19 januari Venray, „De Piëlhaas Ondertrouwbal in de kantine van Inalfa Venray, „De Hazekeutel" Jeugdzitting in foyer Schouwburg Leunen ,,'t Knölleke" Prinsenbal in gemeenschapshuis Castenray, „Schanseknuppels" Receptie gemeenschapshuis Ysselsteyn, „De Piëlreuzen" Verlovingsbal en uitreiking van de reuzekluut in zaal Roelanzia Veulen, ,,'t Dartele Veulen" Receptie prins in zaal 't Veule Oirlo, „Spurriemökke" Prinsenbal in De Ruif Vredepeel „De Kluutetrappers" Prinsenbal in de Kleine Loef Zondag 20 januari Leunen ,,'t Knölleke" Jeugdprinsenbal in Gemeenschaps huis Vrijdag 25 januari Venray, „De Piëlhaas" Circus Mök in de Schouwburg Ysselsteyn, „De Piëlreuzen" Bonte-avond Op zaterdag 17 november is de carna val 1984-1985 geopend voor de geza menlijke vastelaovesverenigingen in de gemeente Venray, met het vorstenraads bal, ditmaal gehouden in de Perdestal te Veulen. Vorst Piet van ,,'t Dartele Veulen" heette de verenigingen hartelijk welkom en richtte zijn openingswoord tot alle carnaval vierders. Hierna werd door elke vereniging een toepasselijk cadeau aangeboden, dat later op de avond verloot zou worden. Nadat dit allemaal gebeurd was, kwam Hans Thomassen als voorzitter van de Vorstenraad op de bühne. Hij riep alle vorsten naar voren, want zoals gebruikelijk wordt er met de opening van het seizoen een orde van verdiensten uitgereikt, Ditmaal was de eer aan Vorst Piet van ,,'t Dartele Veu len". Zaterdag 5 januari Leunen ,,'t Knölleke" Zitting in Gemeenschapshuis Castenray „Schanseknuppels" Jeugdvorstenbal in Gemeenschaps huis Ysselsteyn, „Piëlreuzen" Prinsenbal in Roelanzia Veulen ,,'t Dartele Veulen" Prinsenbal in zaal 't Veule Dinsdag 8 januari Leunen ,,'t Knölleke" Bejaardenbal in zaal Martens Vrijdag 11 januari Leunen ,,'t Knölleke Invalidenbal in Gemeenschapshuis Oirlo, „Spurriemökke" Bonteavond in zaal De Ruif Merselo, „De Zagewetters" Zitting in zaal 't Anker Zaterdag 12 januari Venray, De Piëlhaas Prinse-proklamatie in Schouwburg Leunen, ,,'t Knölleke" Aid Prinsenbal in gemeenschapshuis Castenray „Schanseknuppels" Prinsenbal in gemeenschapshuis Ysselsteyn „De Pieëlreuzen" Jeugdprinsenbal in de Koel Oirlo, „De Spurriemökke" Bonteavond in zaal De Ruif Merselo „De Zagewetters" Zitting in zaal 't Anker Zondag 13 januari Leunen ,,'t Knölleke" Jeugddisco in gemeenschapshuis VERNIELINGEN Van een aan de Haammakerstraat {taande personenauto waren de ruiten wissers afgebroken. Ook de antenne jvas vernield. Een bewoner van de Bachslraat iverd door de politie aangehouden ierzake vernieling. Hij had met een bier fles een ruit bij de buren ingegooid, om bat hij, zoals hij verklaarde, zo maar Ineens kwaad was geworden. Hij bleek pnder invloed van alcohol te verkeren. Voor zijn en anders veiligheid werd hij n de daarvoor bestemde ruimte ter ont- mchtering ingesloten. Na ontnuchte- ing kon hij met de mededeling dat irocesverbaal zal worden opgemaakt, miswaarts keren. DIEFSTAL FIETSEN werden verkocht en men ging met Mer- selo-Vredepeel samenwerken. Om in te spelen op de behoeften van het agrarische bedrijf ging men alom over tot stichting van Boerenbondswin kels. Voor de bovengenoemde dorpen is dat Merselo geworden. Burgemeester Defesche stelde dat de agrarische wereld in Venray meer dan voldoende reden heeft om het voorzie ningenpakket samen te bundelen in een eigen winkel, waar ook niet-leden voor hun benodigdheden terecht kunnen. Daarbij dacht hij aan de 300 gezinnen die gebruik maken van de door de ge meente beschikbaar gestelde volkstuin tjes, aan de 200 particuliere volkstuin ders en niet te vergeten de inwoners die nog de beschikking hebben over een Zaterdag 26 januari Venray, „De Piëlhaas" Circus Mök in de Schouwburg Ysselsteyn, „De Piëlreuzen" Bonte-avond in de Smelehof Leunen ,,'t Knölleke" Vorstenhal en uitreiking Gouden Knol in gemeenschapshuis Castenray, „Schanseknuppels" Jeugdprinsenbal in gemeenschaps huis Merselo, „De Zagewetters" Prinsenbal in zaal 't Anker Zondag 27 januari Leunen, ,,'t Knölleke" Jeugdvorstenbal in het gemeen schapshuis Woensdg 30 januari Circus Mök voor bejaarden en inva liden in de Schouwburg Zaterdag 2 februari Venray, „De Piëlhaas" Circus Mök in de Schouwburg Castenray „Schanseknuppels" Zitting in gemeenschapshuis Veulen ,,'t Dartele Veulen" Aldewieverbal in zaal 't Veule Wij hopen dat hij nog vele jaren in goede gezondheid in ons midden mag blijven. Pietje, dat kun je niet maken, Pietje, dat kun je niet doen, Als vorst mag je niet staken. Pietje, Pietje, Pietje Oirlo, „Spurriemökke" Aldewieverbal in de Ruif BOEKHANDEL den Munckhof van GROTESTRAAT VENRAY Het boek dat iedere camavalist zal willen hebben. Want het neemt u mee op een kleurige tocht langs ruim honderd carnaval vierende gemeenten in Nederland en België. Het toont u dus een even rijke als bonte schakering aan festivi teiten en regionale gebruiken. Een boek dat lacht, danst en zingt als het carnaval zelf. f29,90 jÜTlüVHl (O l\ëflpri'Jtin fip HflfflF 1 kwartaalboek! Een kwartaal lang f 10,- goedkoper i Aan de Bachstraat werd een Super jport damesfiets ontvreemd. I Aan de Haammakerstraat verdween len zwarte damesfiets met postcode 1801 TE 46. Aan de Julianasingel kwam een Bata- rus herenfiets in verkeerde handen. Op de Grote Markt een groene heren fiets met postcode 5801 ED 15. Aan de Langstraat tenslotte werd een jroene BS A-heren fiets met postcode 1809 AA 65 gestolen. Vrijdag 1 februari Venray, „De Piëlhaas" Circus Mök in de Schouwburg Castenray, „Schanseknuppels" Zitting Vredepeel „De Klutetrappers" Zitting in De Kleine Loef Vorst Piet is mede-oprichter van ,,'t Dartele Veulen" in februari 1955. In 1960 regeerde hij over alle vullekes en vullinnekes. Verder is hij enkele jaren hofnar geweest, waarna hij in 1967 tot Vorst werd gekozen. De heer Cornelissen, als voorzitter, |ing na zijn begroetingswoord, in vogel- [lucht in op de vele ontwikkelingen van- if 1920 toen de kunstmest zijn intrede leed op vele boerderijen. Op ieder dorp f kwam toen een Boerenbond, men ging 'eevoeder produceren en er kwam een loerenleenbank. Vooral na de oorlog de wo ging men intensief coöperatief samen- r in hekken Maar, omdat er veel meer aan derobeyoorijchting werd gedaan en er door 'ertrek en bedrijfsuitbreidingen grotere Irijven ontstonden, kon er alleen ïter worden gewerkt als er samenwer- ;ingsverbanden kwamen. De bakens werden verlegd. De stier- luderij, eiervereniging en het verzeke- igswezen werden afgestoten, evenals |e Boerenleenbank. Deze gingen een sïfstandig bestaan leiden. Ook de Sebouwen van de Boerenbond Oostrum eigen tuin waar groenten worden ge teeld. Pastoor de Cuester uit Oostrum zegende naar goed gebruik de gebouwen in. Burgemeester Defesche kreeg een wandvoorstelling van „de boer hij ploegde voort" en voor zijn echtgenote een cake, gemaakt van produkten uit de nieuwe winkel. Pastoor de Cuester, Pastoor Jans en Rector Liebrechts uit de Vredepeel kregen een waardebon. Pastoor Jans van Merselo kon niet aan wezig zijn omdat in zijn kerk op dat moment het H. Vormsel wérd toege diend. Voorzitter Cornelissen ging in zijn dankwoord nog even in op de proble matiek rond het mestoverschot. Hij hoopte dat met medewerking van het gemeentebestuur en de Landbouworga nisaties bekeken kan worden wat op korte termijn kan worden gedaan aan de mestopslag en eventuele gaswinning in Wanssum. Hij riep nu reeds op deel te nemen aan een binnenkort te houden forumavond rond de mestproblematiek waarvoor deskundigen uit de Land bouw zullen worden gevraagd. I Vrijdagavond bevond burgemeester pefesche zich in Merselo. omdat de C.A.V. Venray en omstreken, met als Werkgebied de kerkdorpen: Merselo, iVredepeel, Smakt, Oostrum en Venray, in Merselo een nieuwe Boerenbonds- winkel gaat exploiteren, die onze eerste purger officieel kwam openen.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 7