om er 1984 Boelchandel van den Munckhof MUZIEKSCHOOL JBC Venray '80 I EXCURSIE rjierukikb Oppascentrale gehandicapten PROMOTIE WEEKEINDE VIERLINGSBEEK Wi GEORGE ORWELL GROTESTRAAT 68 - VENRAY - TEL. 04780-82727 Getuigschriften Deze instrumentenparade in de aula tan het Boschveldcollege was een gran dioos succes. Een stampvolle aula was getuige van menige muzikale prestatie. Vooral op het gebied van de blaas instrumenten was er veel te beluisteren. Honderden kinderen die uit handen van de directeur het getuigschrift moch ten ontvangen, zongen en speelden jdaarna ter afsluiting van de I.V.M.-cur- Gedurende 1984 waren voor het In strumentaal Vormend Muziekonderwijs p klassen samengesteld voor jong en In aansluiting op deze cursus kunnen jde leerlingen kiezen uit 36 vervolgcur sussen. Een praktisch volledig aanbod Van instrumenten (zowel klassiek als lichte muziek) en zang. Zes einduitvoeringen 1 Gedurende deze wek is er iedere hvond om 20.00 uur een einduitvoering gepland. Zaterdagmiddag om 16.00 Peinduitvoeringen zijn ter afslui- 1 de cursus 1984 voor leerlingen gradentoets of officieel W.V.C.- doen. Vij deze laatste examens gecomrniteerde plaats nemen door het ministerie van W.V.C. aange wezen. Ca. 350 leerlingen ontvangen deze week een gradengetuigschrift ofWVC- Üiploma. Voor het behalen hiervan iwordt gemiddeld uitgegaan van 2 jaar. Uiteraard speelt het werktempo van de leerling hierbij een zéér belangrijke rol. Mocht U geïntereseerd zijn dan kunt 1) de einduitvoeringen waarop exami nandi spelen of zingen gratis bijwonen, jn de aula van de muziekschool. j JBC Venray 80 is een actieve vereniging met momenteel 40 leden.d lOm het spelpeil in de wintermaanden jniet terug te laten lopen, wordt naarstig gezocht naar een overdekte gelegenheid van ongeveer 200 m2 met een vloer waarop Jeu De Boules mogelijk is. Gedacht wordt aan een leegstaande hal of schuur met een zand of leemvloer. (Als iemand in de omgeving van Venray een dergelijke gelegenheid ter beschik king heeft, zouden wij het zeer op prijs Stellen dat U contact opneemt met het secretariaat. De Bedoeling is een ruimte Ier beschikking te krijgen voor een avond (bij voorkeur dinsdag) en een morgen of middag (zaterdag of zondag) Secretaris, Marian Zeelen-Begas, tel. 04780-84380. 29 NOVEMBER EXCURSIE NAAR DE TENTOONTSTELL1NG DE SCHATTEN VAN DE SAN MARCO Daar de excursie op zaterdag 8 december geheel volgeboekt is zal een tweede excursie plaatsvinden op zondag 13 januari 1985. De tentoonstelling in !het „Römisch-Germanisches Museum" te Keulen bevat alle voorwerpen uit de schatkamer van de San Marco kerk te (Venetië. Vele voorwerpen werden in jl204 door de kruisvaarders geroofd in Ëintijnse stad Constantinopel, het Istanbul. De excursie wordt door de kunsthistoricus Ger. ven. Na het bezoek aan de :ntoonstelling vindt nog een wandeling uitleg plaats door de grote kerk van Keulen. De kosten (inclusief bus. entree en eiding 35,— p.p. U kunt betalen n de bus. 13 januari, vertrek uit Boxmeer, jemeentehuis om 8.00 uur, vertrek uit /ierlingsbeek, Vrijthof om 8.15 uur, /ertrek uit Venray, Raadhuisplein om 1.30 uur. Aanmeldingen voor deze excursie i te geschieden uiterlijk voor 10 iro 1985 telefonisch 04781-1325, of ftelijk naar adres G.G.M. Ver- Spoorstraat 2, 5821 BD srlingsbeek. 6 december zal voor de :rs en belangstellenden ovaer e tentoonstelling een dialezing gege ven worden in de .foyer van de Schouwburg te Venray. aanvang 20.00 uur. W MODELBOUW GEREEDSCHAPPEN Hofstraat 6 Venray Tel. 04780-81069 In de komende dagen en weken zal men op verschillende plaatsen affiches en folders van de Oppascentrale voor gehandicapten tegenkomen. Het bestuur van de Oppascentrale wil op deze wijze attenderen op de hulp, die deze Oppascentrale kan bieden. Tevens wil zij een beroep doen op vrijwilligers, vooral in de kleinere kernen, waar een duidelijke behoefte bestaat. Het is een goede zaak, dat in de moderne tijd gehandicapten, zieken en oudere mensen zovéél mogelijk de ge legenheid wordt gegeven thuis te blijven wonen. Ook de ouders van gehandicapte kinderen streven daarnaar. Ze hebben (gelukkig!) de steun en medewerking van beroepshelpers en overheid. Maarals je een gehandicapte in huis hebt, betekent dit dat je toch wel eens de deur uit moet. Voor grotere in kopen. Familiebezoek. Of.... noodza kelijke ontspanningen om er weer tegen te kunnen. Gelukkig springen familie en buren graag bij. Maar.... dat is niet al tijd mogelijk. Daarom zijn er de Oppascentrales, waartoe men zich kan wenden. Daarvoor zijn vrijwilligers nodig, die de speciale zorg, het geduld en de extra aandacht kunnen geven. Vrijwilligers worden vertrouwd met kind of oudere gehandicapte gemaakt, die niet alleen in huis kan blijven. Men weet als (vaste) vrijwilliger ook gauw genoeg wat belangrijk is in een gezin. Omdat men goed geïntroduceerd wordt, behoeft men beslist geen speciale oplei ding gehad te hebben. Men moet ge woon gemotiveerd zijn. Wel menen we, dat men in het alge meen genomen 18 jaar dient te zijn. Verder speelt leeftijd geen enkele rol. Er zijn vrijwilligers nodig, zowel voor overdag als voor avonden en weeken den. Ook kan men zich opgeven voor bepaalde vakantie-perioden. Vrijwilligers krijgen enige vergoeding en ze zijn kollektief verzekerd, tegen wettelijke aansprakelijkheid. Wilt U óók best wat vrije tijd stoppen in de Oppascentrale als vrijwilliger. Geef U dan op bij het onderstaande adres, zodat we kontakt met U kunnen opnemen, voor eenb gesprek. Ook als U als ouder graag gebruik maakt van de mogelijkheden, welke de Oppascentrale biedt, laat het even bij het secretariaat weten. Oppascentrale voor gehandicapten Noord-Limburg p/a Secr. Vossenerlaan 151, 5924 AD Venlo-Blerick Tel. 077-24387. Zaterdag 24 en zondag 25 november organiseren het bestuur van ,,De Joffershof" en de stichting ,,De oude schoenendoos" een Beekse Promotie dag. Op deze dagen zal de presentatie en de verkoop van het eerste fotoboek over Vierlingsbeek, Groeningen, kerk en onderwijs, centraal staan. De festi viteiten starten zaterdagmiddag om 15.00 uur in de „Joffershof" met de officiële overhandeging van de eerste exemplaren aan de besturen van de Katholieke en Ned. Hervormde kerken, het schoolbestuur en Gemeentebestuur. Tevens wordt dan de grote fototen toonstelling geopend, waarop alle fo to's uit dat boek in groot formaat te zien zullen zijn, bovendien vele andere foto's die in verband met de omvang en de prijs geen plaats meer konden krijgen in het fotoboek. Bij deze presentatie zal de nieuwe geluidsonstal- latie, geschonken door het Anjerfonds van Noord-Brabant aan de „Joffers hof" prima dienst doen. Deze dagen vindt bovendien een expositie plaats van werken van kunste naars uit de regio. Zaterdagmiddag zal hel bejaardenkoor rond 16.00 uur het gebeuren met enkele liederen opluis teren. Zondagmiddag geven vanaf 14.00 uur leerlingen van de muziek school enkele korte concerten. We-hopen dat U deze dagen komt aefueten van de foto's de kunst en de muziek en zeer zeker ook van de vele herinneringen die bij U op zullen komen bij het zien en lezen van het fotomate- boek. De hierbij geplaatste foto is er een uit „de ouden schoenendoos" en toont het H. Antonius en St. Nicolaas Gilden uit Groeningen, direct na de oorlog. Na zondag 25 november zal het fotoboek verkrijgbaar zijn op de rabobank te Vierlingsbeek aan het Vrijthofplein. -

Peel en Maas | 1984 | | pagina 11