GEMEENTEPRAAT Volkskredietbank in Venray ging maandag jl. van start jUmROOM BORSTPLMT y6c NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting INGEZONDEN Bevrijdings exposities op zaterdag en zondag open Zwemlessen particulieren Voorzieningen op de begraafplaats Nasnuffelen van vuilniszakken strafbaar Brandweer Bouwvergunning verleend Snoeien van hinderlijk groen Commissie maatschappelijke zorg Ontgrondings vergunning Raadsvergadering Meerlo-Wanssum Vergunning voor groepsvervoer Collektekalender november 1984 Zaterdag geen vrijzwemmen PIERRE PIJPERS 4 OPROEP Vanat maandag 12 november jl. kunnen de inwoners van Venray en een aantal andere Noordlimburgse gemeenten ge bruikmaken van de diensten van de Volkskredietbank, welke in De Clockert is gevestigd. De Volkskredietbank, waarvan de officiële naam Gemeen telijke Kredietbank luidt, is tot stand gebracht door het Ge west Noord Limburg op verzoek van de gemeenten, die in dit samenwerkingsverband samenwerken. Het gewest heeft daarvoor een dienstverleningsovereen komst gesloten met de Gemeentelijke Kredietbank Nijmegen, die zodoende haar werkgebied heeft uitgebreid met de zestien in het gewest deelnemende gemeenten. Een aantal Noordlim burgse gemeenten wordt bediend door de in Venlo gevestigde dependance, terwijl de gemeenten Bergen, Broekhuizen, Grubbenvorst, Horst, Meerlo-Wanssum, Sevenum en Venray tot de lokatie Venray worden gerekend. KONSUMPTIEF KREDIET Vanouds kan ieder bij de GKB terecht voor een normaal konsumptief krediet tegen een redelijke rente. Haar uit gangspunt is steeds geweest het op zake lijk en sociaal verantwoorde manier ver strekken van leningen op basis van fi nanciële draagkracht. Naast „normale kredietverstrekking heeft de GKB een belangrijke taak op het terrein van de zogenaamde sociale kredietverstrekking. Mensen met een minimumloon of lage sociale uitkering, oudere mensen, bijstandsgerechtigden, worden door particuliere banken veelal niet kredietwaardig geacht. Of de ge vraagde kredieten voor de toch noodza kelijke huishoudelijke aankopen zijn zo laag, dat deze groepen niet aantrekke lijk zijn. Kleine kredieten - tot 3.000,- - zijn in het algemeen verliesgevend en ar beidsintensief. De Gemeentelijke Kredietbanken vin den dat hier een duidelijke sociale taak voor hen ligt. Uiteraard dient nauwlet tend in de gaten te worden gehouden, of de periodieke aflossing het evenwicht niet verstoort tussen inkomsten en uit gaven. Voor het beoordelen van de krediet waardigheid moet de GKB zich steeds de belangrijke vraag stellen: is er vol doende zekerheid dat de kliënt in staat, en bereid is, om het gevraagde krediet terug te betalen zonder zijn budget te overschrijden. Uit het bovenstaande kan worden afgeleid dat de GKB, on danks haar sociale doelstelling, een za kelijke aanpak en kliëntbenadering voorstaat. SCHULDREGELING Een tweede belangrijke sociale taak vormen de schuldsanering en de schuld bemiddeling. Vooral als gevolg van de economische teruggang gedurende de laatste jaren is de vraag naar deze diensten van de GKB belangrijk toege nomen. In veel gezinnen betekent de huidige crisis ombuiging. Bijna ieder huishou den ervaart de teruggang in het besteed baar inkomen. Ook de inkomensverslechtering van de minimum-inkomens houdt nauw ver band met deze ontwikkeling. De marges worden smaller en er moet geleefd wor den met een steeds kleiner budget, waar door een nieuw evenwicht moet worden In verband met de grote belangstel ling voor de tentoonstellingen ter her denking van de bevrijding van Venray, op 18 oktober jl. veertig jaar geleden, zal het raadhuis a.s. zaterdag- en zon dagmiddag geopend zijn van 14.00 tot 17.00 uur. In de infotiek van het raadhuis is de tentoonstelling „Tekens aan de wand" opgesteld. Aan de hand van een groot aantal panelen wordt een overzicht ge geven van de opkomst van Hitler-Duits- land en de ellende welke het nazidom over Europa heeft gebracht. Hierop aansluitend wordt in de bur gerzaal de tentoonstelling „Venray toen-Venray nu" gehouden. Met foto's en documenten etc. wordt Venray uitgebeeld in de periodes van voor, tijdens en na de oorlog. De vele honderden belangstellenden, die in de afgelopen weken beide ten toonstellingen hebben bezocht, waren zeer onder de indruk van hetgeen beide tentoonstellingen laten zien. Indrukwekkend en emotioneel is de film „Haarlem helpt Venray" die regel matig in de raadzaal wordt vertoond. Over het algemeen kan worden gesteld dat deze film dagelijks om elf uur en om half vier wordt vertoond. In dien er belangstelling voor is, wordt de film ook op andere tijden gedraaid. Door de week kan men beide ten toonstellingen zien van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tol 17.00 uur, met ui- zondering van maandagmorgen. Om degenen, die op werkdagen niet kunnen, de gelegenheid te geven de ten toonstellingen te bezoeken en de film te zien is het raadhuis dus a.s. zaterdag- en zondagmiddag ook van 14.00 tot 17.00 uur geopend. gevonden in een ander bestedings- en leefpatroon. Een zeer groot deel van het budget van mensen met een minimum inkomen gaat op aan de vaste uitgaven voor huur, gas, electriciteit, gemeentelijke belastingen e.d.. Deze vaste lasten zijn de laatste jaren aanzienlijk gestegen. Voor de minima houdt dit in, dat hun toch al geringe vrije bestedingsruimte nog verder is ingekrompen. Een niet onbelangrijke rol in de fi nanciële huishouding speelt het con sumptief krediet. Eind jaren zeventig werd door banken en andere instellin gen, zoals postorderbedrijven voor 8 a 9 miljard gulden per jaar aan konsump tief krediet verstrekt. Gemiddeld één op de drie gezinnen heeft een of meer kon- sumptieve kredieten. De schuld per hoofd van de bevolking bedroeg eind 1983 rond 830,-. Naast leningen en financieringen zijn er vaak nog andere huishoudelijke schulden, zoals het rood staan op giro of bank, onbetaalde rekeningen, het op de pof kopen bij de detailhandel enz. Een bijkomend probleem vormt de sterke toename van huurachterstanden en de niet betaalde rekeningen van gas en electriciteit met veelal de dreiging van huisuitzetting en afsluiting van energie. Als belangrijke oorzaken voor het ontstaan van schulden kunnen worden genoemd: de snelle daling van de koop kracht na een lange periode van groei. De aanpassing van het bestedingspa troon aan de gewijzigde omstandighe den is voor velen een zware opgave; onverwachte daling van in komsten door werkloosheid, wegvallen van overwerk e.d.; te veel en te gemakkelijk lenen; onverstandig financieel beheer; door diverse tegenslagen buiten ei gen schuld in moeilijkheden geraken; relatieproblemen. Bij vastgelopen financiële posities is er altijd sprake van een samenloop van diverse schulden. Aanvankelijk pro beert men nog het ene gat met het ande re te dichten tot het moment aanbreekt, dat dit niet meer lukt. Jammer genoeg wordt de GKB steeds vaker geconfronteerd met dergelijke vastgelopen gezinsfinanciën. Indien mo gelijk zal de GKB proberen om via een schuldregeling tot een oplossing te ko men, hetzij schuldbemiddeling dan wel schuldsanering. Bij schuldbemiddeling worden de schulden die totaal uit de handgelopen zijn nauwkeurig vast gesteld, waarna de GKB probeert - veel- OPLEIDING A DIPLOMA Aanvangsleeftijd: 5 jaar Cursusduur: 24 lessen, 2 x per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 80,50 voor kinderen tot 16 jaar, inclusief entree. Cursusaanvang: 19 november Lestijden groepen: ma. t.m. vr. 16.00 tot 18.00 uur za. 11.00-12.00 uur. OPLEIDING A DIPLOMA Aanvangsleeftijd: vanaf 16 jaar Cursusduur: 24 lessen, 2 x per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 104,00 inclusief entree. Cursusaanvang: 19 november. Lestijden: ma. en dond. 20.00-20.30 uur ma. en dond. 20.30-21.00 uur OPLEIDING B DIPLOMA Aanvangsleeftijd: tot 16 jaar en in bezit van het A-diploma. Cursusduur: 12 lessen, 1 x per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 40,25 inclusief entree. Cursusaanvang: vanaf 21 november tot en met 20 februari 1985. Lestijden: woensdag van 16.45 tot 17.15 uur. OPLEIDING ZWEM VAARDIGHEIDSDIPLOMA Aanvangsleeftijd: tot 16 jaar en in bezit van het A- en B-diploma. Cursusduur: 12 lessen, 1 x per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 40,25 inclusief entree. Cursusaanvang: vanaf 21 en 24 novem ber t.m. 9 en 20 februari 1985. Lestijden: woensdag van 17.15-18.00 uur zaterdag van 12.00 tot 12.45 uur Inschrijven aan de kassa van het zwembad voor bovengenoemde cursus sen, maandag tot en met vrijdag van 15.45 tot 18.45 uur en zaterdag van 10.45 tot 13.45 uur. al na moeizaam overleg met schuldeisers - een regeling te treffen. De betalingen lopen dan vervolgens via de GKB. Bij schuldsanering geeft de GKB voor eenmaal een lening waarmee de schul den geheel of gedeeltelijk ineens worden betaald. Schuldregeling vereist een gecombi neerde aanpak waarbij de kliënt, de GKB, de banken, de woningbouwvere niging, het energiebedrijf en anderen betrokken kunnen zijn. Bij schuldrege ling wordt de lijn gevolgd van de ge dragscode schuldregeling van de Vereni ging voor Volkskredietwezen. Deze gaat ervan uit dat iemand die door overkre- ditering in een uitzichtloze financiële positie is beland, in principe in drie jaar schoon schip moet kunnen maken. Hij moet dan bereid zijn in die tijd zijn gehele aflossingsruimte in te bren gen. Dat kan betekenen: auto de deur uit, fors bezuinigen in het gezinsbudget, kostgeld verlangen van verdienende kin deren enz. Van schuldeisers wordt gevraagd om na drie jaar een streep door de rekening te halen. In de praktijk roept dit laatste echter nog wel eens problemen op. Voor een aantal gezinnen, dat kampt met chronische financiële problemen, is ge zinsbudgettering door het maatschappe lijke werk noodzakelijk. Een structurele oplossing van de financiële problemen is dan alleen mogelijk bij deskundige en effectieve begeleiding. Het is daarom van groot belang dat een goede samenwerking wordt opge bouwd tussen GKB, de Instellingen voor Maatschappelijk Werk en de Soci ale Diensten. LOKATIE ln Venray zal spreekuur worden ge houden in De Clockert, Bergweg 4. Het spreekuur zal uitsluitend plaatsvinden op afspraak en wel op donderdagmor gen en vrijdagmorgen. Aanvraagformulieren zijn verkrijg baar bij de sociale diensten van de ge meente en de GKB-instellingen. Voor afspraken en inlichtingen kan bovendien kontakt opgenomen worden met de Kredietbank zelf, tel. 080- 299555. Alle aanvragen moeten in eerste in stantie worden gestuurd naar de GKB te Nijmegen. Indien dit nodig wordt geacht, ontvangt de kliënt zo spoedig mogelijk schriftelijk een uitnodiging voor een nader gesprek op een bepaalde dag en uur. De uiteindelijke uitbetaling van hel krediet vindt plaats door overschrijving op giro- of bankrekening van de kliënt. Ten gerieve van degenen, die de alge mene begraafplaats Boschhuizen bezoe ken en wat aan het onderhoud van de graven willen doen, is op het kerkhof door de gemeente een. pomp geslagen. De pomp is uiteraard ook gemakkelijk voor het water geven aan bloemen en planten. Deze pomp zal echter in de winter maanden, in verband met de kans op bevriezing, worden verwijderd en in het voorjaar terug worden geplaatst. Met ingang van heden zijn ook de toi letten in de aula voor het publiek toe gankelijk. Met beide voorzieningen komt de ge meente tegemoet aan de wensen van vele kerkhofbezoek(st)ers. De laatste lijd bereiken de gemeente klachten over konijnen die bloemen en planten opvreten die bij de graven zijn geplaatst. Er zijn echter planten die voor de konijnen niet aantrekkelijk zijn zoals vlijtige liesjes en begonia's. Het komt de laatste tijd regelmatig voor, dat vuilniszakken worden nages nuffeld op er wat bruikbare spullen uit te halen. Met name wordt gezocht naar oud papier. Het gevolg van dit snuffelen is, dat in veel gevallen de zakken open blijven waardoor de inhoud op de straat terecht komt. Wij menen er goed aan te doen met er op te wijzen, dat het ingevolge de af- valstoffenverordening verboden is aan de straat geplaatste vuilniszakken open te maken. Degenen, die dit toe doen zijn straf baar. Vandaar, dat de politie hierop toezicht zal uitoefenen. JUBILARIS, GESLAAGDEN EN BEVORDERINGEN BIJ DE VRIJWILLIGE BRANDWEER Tijdens de feestavond van de brand weer op vrijdag 9 november jl. is de brandweerman F.A.J. Verbeek gehul digd wegens 25 jaren brandweerdienst. De burgemeester belichtte bij die gele genheid de brandweerloopbaan van de jubilaris, die met zijn gezin in met bloe men versierde brandweerwagens van huis was gehaald. De jubilaris, die jarenlang bevelvoer der bij de brandweer is geweest, heeft die functie enkele jaren geleden neerge legd om meer tijd beschikbaar te hebben voor andere, de conditie ten goede ko mende bezigheden. Uit handen van de burgemeester ont ving de jubilaris het verzilverd brand- weerkruis en de van gemeentewege daar aan toegevoegde gratificatie. Vervolgens was het woord aan de commandant brandweer, die betrokke ne kenschetste als een man van de prak tijk, waarna de voorzitter van de brand weer personeelsvereniging, tevens bevel voerder van de jubilaris, nog het woord voerde. Zoals gebruikelijk werden op die avond ook de in het cursusjaar 1983/'84 behaalde diploma's uitgereikt. L. Bouwens, P. van der Burgt, A. Cremers, T. Fila, L. van der Heijden, J. Koenen, H. Odenhoven, H. Pelzer en P. Swinkels ontvingen het diploma hoofdbrandwacht, terwijl J. Bouten en L. Troisfontaine het diploma pompbe- diener in handen kregen en B. Hermsen het diploma brandwacht 2e klasse. Voorts werd gememoreerd dat P. Lens- sen en H. Janssen al eerder in het bezit kwamen van het diploma onderbrand meester. Voorts werden de bevorderingen per 1-1-'85 bekend gemaakt en dat beteken de voor P. van der Burgt, J. Bouten, a. Cremers en H. Odenhoven bevordering tot hoofdbrandwacht en voor B. Her msen en F. Thijssen bevordering tot brandwacht 2e klasse. De brandweerlieden C. van Rooij, L. Troisfontaine en G. Verdonschot ont vingen de vrijwilligersmedaille wegens 10 jaar vrijwillige verbintenis, terwijl de commandant, Th. Manders, het aan die medaille verbonden jaarteken XX kreeg overhandigd. Het bronzen brandweerkruis, verbon den aan 12'/2 jaar brandweerdienst, kwam in het bezit van M. Arts, W. Ewals, A. Kusters en E. Oomens. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 7 november 1984 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. de bouw van een garage/werkplaats aan de Gunhoekweg 10 té Oirlo, t.n.v. G.J. Gooren; de verbouw van een spoelruimte/berging aan de Grotestraat 101 te Venray, t.n.v. P.J.T.G. Thielen, Vogezenlaan 19 te Venray; het vernieuwen van een warenhuis aan de Rosmolenweg 4a te Oostrum, t.n.v. A.W.M. Thielen; het via een aanbouw uitbreiden van de keuken aan Christoffelkruid 56 te Venray, t.n.v. H.F. Bombach; de bouw van een garage/berging aan de St. Catharinastraat 23 te Leu nen, t.n.v. H.J. Verstappen; de verbouw en via een aanbouw uitbreiden van de keuken aan de Krui denlaan 28 te Venray, t.n.v. L.M.L. Kanters; de bouw van een sorteerruimte aan de Deurneseweg 168 te Ysselsteyn, t.n.v. H.F.M. Camps; de bouw van een woning aan de Herik 14 te Venray, t.n.v. F.A.J. Schmeetz, Beethovenstraat 13 te Ven ray. Venray 15 november 1984 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. In de afgelopen zomer is het groen alom weer aardig opgeschoten. Zo zelfs, dat op wegkruisingen en hoeken van straten het groen het uitzicht belemmert voor de verkeersdeelnemers. Men wordt daarom verzocht, hinder lijk groen, ook langs trottoirs, te snoei- Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Dinsdagmiddag 20 november a.s. be gint om 17.00 uur een openbare verga dering van de commissie voor maat schappelijke zorg. Op de agenda voor deze vergadering, die plaats vindt in het gemeentehuis, staan twee onderwerpen vermeld nl. een raadsvoorstel inzake werklozenzorg en de Notitie Sociale Zaken, de commissie wordt geïnformeerd over de organisatie van de afd. Sociale Zaken. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, dat bij gedepu teerde staten van Limburg is ingekomen een verzoek van Van Rattingen b.v., Henri Dunantstraat 37 te Oostrum, om verlening van een ontgrondingsvergun ning voor het ontgronden van gronden aan de Pauwweg te Oirlo. De gronden bestaan uit de aaneen gesloten percelen, kadastraatl bekend gemeente Venray, sectie R, nrs. 557, 558 (ged.), 559(ged.), 560 en 561 (ged.). Blijkens de aanvraag is het doel van de ontgronding het winnen van ophoog- c.q. aanvulzand en het treffen van agrarisch-technische voorzieningen. Hel verzoek ligt met ingang van 12 november a.s. gedurende dertig dagen voor iedereen ter inzage bij de afdeling Burgemeester drs. Dittrich bevond zich in de maandag gehouden raadsver gadering in een voor hem nog vreemde omgeving. Het was voor hem de eerste keer dat hij in de nieuwe raadszaal de raad mochten voortzitten. Hij was gelukkig na zijn ziekte weer present te zijn en bracht dank aan zijn twee wethouders, voor de voortreffelijke wijze waarop zij hem in die periode hadden vervangen. Op deze vergadering waren natuurlijk het belangrijkste de Algemene be schouwingen. Er was voor het talrijk opgekomen publiek een enorm incasse ringsvermogen nodig om die beschou wingen van de raadsleden te beluisteren. 8 raadsleden droegen hun algemene beschouwingen voor, bestaande uit een totaal van 53 vellen, zowel beschreven als getypt. Zoals de traditie wil had Weichs de Wenne ook dit jaar niks op papier staan staan en het enige wat wij van hem noteerden, was dat er nu volgens hem mogelijkheden zouden zijn om in het gemeentehuis (zeker als de balie klaar is) de Vereniging voor Vreemdelingen verkeer onder de aandacht te brengen. Trouwens dat was ook de wens van enkele andere raadsleden. Vooral ook als de touristenbelasting zal worden doorgevoerd. Ook de heer Vollenberg, sinds kort lid van de VVD had zijn betoog niet op schrift staan. Van hem noteerden wij zijn stelling dat de kwaliteit van de raadsvoorstellen aan het afnemen was en dat het werk in de commissie's moest worden verbeterd. Volgens Vollenberg zal de raad medwerking moeten verle nen tot verbetering van van het dorpsplein te Blitterswijck, omdat dit voor de vele touristen het visitekaartje is van de gemeente. De jachthaven zal meer de aandacht moeten krijgen, aldus deze spreker, en indien de huidige pachter niet wil meewerken dan maar uitzien naar een andere pachter. Hij stelde, dat de samenstelling van de raad achterhaald is, de wethouders zijn gekozen zonder duidelijke afspraken en dat hij bij de volgende verkiezing met een VVD Lijst zal uitkomen. Hij hoopt dat het CDA dan ook klaar zal zijn. KRITIEK OP WETHOUDER WIJNHOVEN Felle kritiek werd uitgesproken door L. Beterams van de PK aan het adres van wethouder Wijnhoven, die volgens hem dikwijls de materie niet beheerst. Enkele andere raadsleden hadden ook kritiek maar deden dat onder meer vriendelijke bewoordingen. ANDEREZAKEN Zonder te veel in details te treden, kwamen de meeste raadsleden aandra gen met hun wensen, al dan niet specifiek voor hun eigen kerkdorp. Een goede zaak was dat de Onroe rend Goed Belasting niet wordt ver hoogd en dat zowelde Centrale Antenne Inrichting als de Vuilnisop haaldienst kosten dekkend moeten blijven. Voor de in 1990 aan te' schaffen nieuwe brandweerauto (de huidige brandweerauto is al afgeschreven) zal men toch geld blijven reserveren. Doorvoering van de administratie automatisering is noodzaak, Daarom ambtenaren cursussen daarvoor laten volgen. De straatverlichting binne de ge meente dusdanig inrichten dat de verkeersveiligheid gewaarborgd blijft. ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur en overigens volgens afspraak. Ingevolge het bepaalde in artikel 5, lid 2, van de Verordening op ontgron ding in Limburg kan een ieder geduren de bovenvermelde termijn schriftelijk bezwaren tegen inwilliging van de aan vraag tot verlening van de vergunning indienen. Een bezwaarschrift dient te zijn gericht aan gedeputeerde staten van Limburg en worden ingediend bij de ge meente Venray. Venray, 8 november 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Burgemeester en wethouders van Venray maken hiermee bekend hun besluit van 31 oktober 1984, nr. 1336, waarbij aan mevrouw C.J. van den Beu ken (Taxicentrale 10.000) te Venray, lot 1 augustus 1985 vergunning is verleend voor de uitvoering als groepsvervoer binnen de gemeente Venray van het te verzorgen vervoer van M.L.K.- en L.O.M.-scholieren op schooldagen van Ysselsteyn, Vredepeel, Merselo en een opstappunt in Venray naar de M.L.K.- school aan de St. Ursulastraat en de L.O.M.-school aan het Groenewoltse- pad, beide te Venray, en terug. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep instellen bij hel college van gedeputeerde staten van Limburg te Maastricht. Het besluit ligt gedurende die lermiji voor belangstellenden op kamer 119 vai het raadhuis ter inzage. De vergunnini is bij voorraad uitvoerbaar verklaard hetgeen wil zeggen dat daaraan onmid- delijke werking is verleend. Venray, 8 november 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. ;d tie k Van 12 november t.m. 18 novei ber: Nationaal Fonds Sport Gehani capten (landelijke aktie). Op 24 november: Jeugdopvanj Drum- en Showband Venray e.o. (plaai selijke aktie in het kader van het jeugi collektewezen). v Alleen voor deze akties zijn collekte iu> vergunningen verleend. Collekteren buiten de aangegeven pi riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moetei het ligitimatiebewijs zichtbaar dragen Dond ur repi •hele k 17 Nc orenco .a. gen ïes. Op Dek ge: e Wiel ipiredei ir was idiijdig ai ur. Zaterdag 17 november a.s. is er tus sen 13.00 en 16.00 uur geen vrijzwem men in het gemeentelijke zwembad Evenals vorige week zaterdag is er d; diplomazwemmen. UW BANKETBAKKER MAAKT'T NU WEER: BROOD- EN BANKETBAKKERIJ GROTE MARKT 19 Dond ur rept ko< Op 2' iwelijl 4.00 u ie pluiste omst c eunen Zater testavc lurg. A 25 Er 12 te lamatii 28 Mi 13 en iestaan Afmc kf bij iï 2518. Ondanks het door de firma Nelissen geschonken bedrag van 40.000,- is er nog steeds geen zicht op de stichting van een Openbare Bibiliotheek. Natuurlijk kwamen er ook nu weer verschillende voorstellen tot verhoging van de leefbaarheid; kwamen er weer de bekende vragen omtrent de woning bouw; werd er ook gesproken over de verwerking van de mestoverschotten en kwamen er ook nu weer verschillende subsidie's aan de orde. Maar, al met al, konstateerden de raadsleden dat er vruchtbaar met dit college was gewerkt. AFSCHEID BURGEMEESTER Verschillende raadsleden memoreer den tijdens hun beschouwingen het komende vertrek van Burgemeester drs. Dittrich. Hendrix deed daar nog een schepje bovenop. Hij is reeds van 18 jaar raadslid en stelde dat hij vele malen niet eens was geweest met de voorzitter. Mogelijk dat daardoor altijd een behoorlijke opkomst van publiek is geweest. Op een punt, aldus Hendrix heeft de raadsvoorzitter nooit gekregen. Dat was het idee de voetbalclubs van de gemeente Meerlo samen te voegen en deze op een eigen sportpark in Meerlo te laten voetballen. Die samenvoeging zou volgens Dittrich realiseerbaar zijn. Dat is niet uitgekomen. Wel is uitgekomen de voorspelling van de heer Hendrix, dat iedere sportclub in zijn eigen dorp zou blijven bestaan en met een eigen sportpark. Nu is dat gelukt, mede door de zelfwerkzaamheid van vele leden. Vele gemeenten aldus de heer Hendrix zouden graag dat voorbeeld willen volgen. Ook betrokken veel raadsleden het komende afscheid van de burgemeester met de komst van de nieuwe burge meester. Omtrent het profiel zal de raad zich in een later stadium uitspreken. Op 26 november zal het college de raad antwoord hebben gegeven. Op die datum zal de raad dan de begroting vaststellen. SNELHEIDSCONTROLES Maandag hield de politie sneheids- controles op de OVerloonseweg, de Noordsingel en de Horsterweg te Castenray. In totall werden 28 proces sen verbalen opgemaakt voor hen die zich niet aan de 50 km grens hielden. RUIT INGEGOOID Of twee jongelui van plan zijn geweest in te breken in een woning aan de Julianasingel, kon niet worden vastgesteld. De bewoonster werd ge- alameerd doordat een ruit van haar woning werd ingegooid. Toen ze ging kijken zag ze 2 knapen wegrennen. Ze kon wel een signalement doorgeven. FIETSEN GESTOLEN Er kwamen twee aangiften binnen van diefstal van damesfietsen. Een aan de Veltumse Kleffen en een bij het ziekenhuis. Dond >m 19. Zater mocht 4.45 u iemeer Dond ipm 19. 4.45 u Dinst erenac In de Peel en Maas van 8 novembei ;eeiliaf stond een artikel onder de kop „DOE HET ZELF" Als men op de fiets of lopend door dj gemeente eens rond kijkt is het inder daad met de wegen en trottoirs, na de, aanleg van de kabeltelevisie, treurig tepëtit~ gesteld. De fa. Edsas heeft nu wel dc Dont verplichting op zich genomen een jaar lepetit lang deze wegen en trottoirs te onder |ncjjv houden voor eventuele schade door d< aei Uw aanleg van de Kabel-t.v. ontstaan, maai de nederlandse burocratie dagelijks on dervindend, zal daar m.i. wel niet vee Dins< van terechtkomen. Want wie houdt lepetit daar toezicht op? tardier Het is misschien een karwei voor we -'e ot>l thouder Claessens door lopend of per fiets de zaak eens te gaan bekijken en/of te controleren. Hij kan dan wat 1 hij zelf suggereerd in genoemd artikel het beste gelijk een schop meenemen! Achter een bureau kun je niet alles ,relans wat er in de gemeente voorvalt beoorde- 'aed,s len. Het gezegde van „Och, een goed lid eye|^ van de commissie Openbare Werken heeft thuis zelf wel een schop staan, gaat hier niet op. Wat de heer v.d. Vorle naar voren heeft gebracht sta ik volkomen achter Laat wethouder Claessens er zelf maai eens tegen aan gaan. U redaktie, dank ik voor de plaatsing. W.C. de Klerk Deken Berdenstraat 23 5801 ET Venray Jinsda; aJ)m 20. Afmi iretaris ln verband met een te houden ten toonstelling in het voorjaar van 1985 zoek ik gegevens over het St. Annagildi Venray, vroeger beter bekend als Schut terij St. Anna of Schutterij Het Eind. Dit kunnen boeken, kranteknipsels foto's, aantekeningen en gebeurlenissei zijn die nog in Uw geheugen liggen Maar ook materiële zaken, zoals enkeli oude koperen ei) nikkelen klaroenen zilveren of van andere materialen ver vaardigde schilden, medailles enz. door de toestand van de 50-60-er jaret in de vergeetdoos zijn geraakt en ziel mogelijk bij de oud-leden thuis bevin den. Wie heeft er in de jaren 1910-1925 d< geschiedenis van bovengenoemd gilde of schutterij uitgediept, of weet hier noj iets van? Mensen die gegevens hebben kunnen zich wenden tot Mieke Rongen, Park weg 5, Venray, tel. 86946. 'er da? KIJKDAG FIETSEN Geinteresseerden kunnen zich op zaterdag 17 november 1984 tussen 09.00 en 13.00 uur vervoegen aan het bureau van de politie te Venray om na te gaan of zich onder de daar aanwezige (brom)fieisen mogelijk een eigendom bevindt. Agendi Vrijd )m 18 lm 19 Zatei )m 10. ialmh alendi Zone 'm 10 ;erk. Maai >m 19 ongen Dins >m 18. Woe )m 18 Afm Jecreta Alge Aansta iresent an all< veer e< va i

Peel en Maas | 1984 | | pagina 10