VMNHMSNIEIIWS nmnesiv 0 >NJ SPRINGPLANK L.V.B. JUM Merselo iniERimmmni Venray INI I.V.N. Venrays Mannenkoor St. Pe\^S Peelland Operette RUILBEURS Orkest vereniging Venray KINDERKOOR de BANDELIEREN PEEL EN MAAS AVOEDNGS BOND FtW Theobaldusgilde Overloon Marokkaanse vereniging Buurtvereniging Brukske B.B.0. LANDWEERT 0JC DE BRAK WIJKVEREN1GING VELTUM WIJK NOORD-WEST 'T BESSEMKE „TUSSEN MAAS IN PEET" Verenigingsnieuws s.v.p. zo vroeg moge lijk inleveren, uiterlijk dinsdags 10 uur. Donderdag 1 november om 19.30 uur repetitie tenoren en om 20.00 uur gehele koor. Donderdag 8 november om 19.30 uur repetitie bassen en om 20.00 uur het hele koor. 17 November deelname aan het vier- korenconcert in Linne. Op 24 november opluistering 251jarig huwelijk G. van Geenen. H. Mis om 14.30 uur in de Paterskerk. Receptie om 19.00 uur in zaal Martens in Leunen. Zaterdag 8 december jaarlijkse feestavond in de foyer van de schouw burg. 25 en 30 december kerstconcerten. 12 januari, opluistering prinsenpro clamatie. Denkt U aan het ophalen c.q. passen van de nieuwe pantalon. Gaarne vóór 10 november! Afmelden bij R. van Mil, tel. 86917 of bij het clublokaal Vlakwater, tel. 82318. KONINKLIJKE HARMONIE EUTERPE VENRAY Donderdag 1 november. Om 19.30 uur repetitie harmonieorkest. Generale repetitie. Zondag 4 november. Deelname aan gemeentelijk muziek- tournooi te Ysselsteyn. Aanwezig zijn om uiterlijk 19.30 uur in concertuni form. Ons optreden is van 20.15 tot 21.00 uur. Vervoer onderling regelen. Donderdag 8 november. Om 19.30 uur repetitie harmonieorkest. AGENDA Zaterdag 17 november. Ceciliafeest. Intocht St Nicolaas. Dinsdag 27 november. Serenade. LEERLINGENOPLEIDING Donderdag 1 november. Repetitie om 18.30 uur. Donderdag 8 november. Repetitie om 18.30 uur. Individuele repetitie volgens afspraak met Uw leraar. DRUMBAND Dinsdag 6 november. Repetitie van 18.30 tot 19.30 uur. Bardienst dhr. Verhoeven. HOFKAPEL Zaterdag 3 november. 17.00 uur repetitie. Dinsdag 6 november. 20.00 uur repetitie. i Afmelden harmonie-orkest bij de se cretaris, lel. 80225; leerlingen bij de heer Raedts, lel. 82803 en drumband bij de heer van Els, lel. 86824. Telefoon clublokaal, 82515. Agenda: Vrijdag 2 november. om 18.30 uur repetitie voor alten en so pranen. Om 19.15 uur voor tenoren en bassen. Maandag 5 november. Geen repetitie. Wel om 19.00 uur spela- vond. Dinsdag 6 november. Om 18.30 uur repetitie alle alten. Woensdag 7 november. Om 18.30 uur repetitie voor alle sopra nen. Afmelden: secretariaat Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen: We mogen terugzien op een zeer geslaagd concert afgelopen zaterdag in Tegelen. Het was een weldaad om ons koor eens te kunnen horen in een zaal met perfekte akoestiek. Onze veront schuldigingen aan de, oudérs voor het feit dat het wat later werd dan we had den gepland. Zondag 4 november zingen we om 10.15 uur de Hoogmis in de Paterskerk. Woensdag 7 november van half 7 tot half 8 repetitie in het akti- viteitencentrum. Gaarne trouwe opkomst. Ook nieuwe leden zijn van harte welkom. Ook graag mannen. Bij afwezigheid s.v.p. even afmelden bij nummers 81719 of 81451 Komende zondag 4 november zal ons korps optreden om 18.45 uur in Ys selsteyn op het gemeentelijk muziek- toernooi. Hiervoor vertrekken we zon dagavond om 18.00 uur vanaf de LTS. 24 november: Caeciliafeesl. Repetitietijden: Miniretten Elke woensdag van 18.30 tot 19.30 uur bij St. Vincentius en 's zondags van 10.00-11.00 uur in de LTS.. Afmelden bij Mevr. Siebers, tel. 85944. Majoretten Elke woensdag van 19.30-21.00 uur in St. Vincentius en 's zondags van 11.00- 12.00 uur in de LTS. Afmelden bij Mevr. Kessels, tel. 84459. Leerling tamboers. Elke woensdag van 18.30-19.30 uur in de LTS. Afmelden bij Ton Huijbers tel. 87380 Leerling blazers Iedere woensdag van 18.30-19.30 uur in de LTS, en 's zondag vanaf 10.30 uur in de LTS. Afmelden bij Ton Huijbers tel. 87380. Korps, Blazers, en Tamboers. Indien gezamelijk, elke woensdag van 19.30-21.30 uur in de LTS. Indien niet gezamelijk, tamboers van 19.30-21.30 uur, eveneens in de LTS. Verder iedere zondag van 10.30-12.00 uur in de LTS. Afmelden en verzorging materiaal: Ton Huijbers, lel. 87380. Verzorging uniformen: W. Stoffels tel. 88279. Ver zorging muziekpartijen P. van Kempen, tel. 86588. Aanmelden nieuwe leden kan tijdens de repetitietijden. ï'z^lfiNMIIKOO* DE VREDCSKIOK JESj# Vrijdag 2 november. Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Vrijdag 9 november. Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.30-17.15 uur Zaterdag 10 november. We zingen de mis van 19.00 uur. Vrijdag 16 november. Repetitie le stem 16.00-16.45 uur Repetitie 2e stem 16.45-17.30 uur Jammer dat het weer voorbij is! Wat hebben jullie mooi gezongen! Onze dank speciaal aan de ouders die met ons meegeweest zijn. Het was een waar feest. Maar het kan niet op, want we hebben nog een grote verrassing voor jullie in petto. Op de repetitie horen jul lie daar meer over. De repetities zijn weer op normale tij den. Veel nieuwe liedjes staan nog op het programma, dus verwachten we jul lie weer allemaal. Een goede voorberei ding is het halve werk. Tol morgen. Dinsdag 6, 13, 20 en 27 november om 20.00 uur repetitie in de Fatimaschool, Hogeweg 6 te Deurne. I.v.m. onze première in januari 1985 is repetitiebezoek door iedereen niet en kel wenselijk doch strikt noodzakelijk. Vanaf 6 november starten wij met on ze oud-papieraktie. Indien iedereen zich hiervoor inzet, kan ook dat een succes worden. Een hoge of een lage „C", zingt U moeiteloos met ons mee! Dus sluit U als zanger(es) bij ons aan, mogelijk zal het dan nog beter gaan. Contaktman voor Venray e.o. dhr. A.H. Cleven, Serenadestraat 61, Venray-Brukske. Telefonische aan- en afmeldingen bij mevr. F. v.d. Steen-Poels, tel. 04930- 13524, na 17.30 uur. DAMESKOOR Zaterdag 3 november zingen we om 19.00 uur tijdens de avondmis in de Vre- deskerk. Daarna vieren we ons Caecilia- feest in zaal Thielen. Woensdag 7 november om 20.00 uur repetitie voor het hele koor. Zaterdag 10 november zingen we om 18.30 uur de meerstemmige latijnse mis in de Munsterkerk in Roermond. Zaterdag 24 november om 14.00 uur opluistering van de mis t.g.v. het zilve ren huwelijksfeest van ons medelid Mevr. van Geenen. Als U verhinderd bent, graag uw af melding aan Mevr. Sijbers, tel. 81353, of aan Mevr. v.d. Bekerom, tel. 83332. Op zondag 4 november wordt in wijk centrum De Kiosk in het Brukske een ruilbeurs gehouden van 10.00 tot 13.00 uur. Er kan geruild worden in postze gels, munten, kaarten etc. Tevens is er een vogelmarkt waar U vogels kunt ko pen en/of verkopen. Toegang gratis. „CAPRICCIO" Zaterdag 3 november. Vertrek om 7.45 uur bij Boschveld. Om 20.00 uur feest bij Smeets. Zondag 4 november. Geen repetitie. Maandag 5 november. Gezamelijke repetitie i.v.m. Spraeland om 18.45 uur. BOJEMA Vrijdag 2 november. Gezamelijke repetitie om 18.45 uur. SALTARELLO Zaterdag 3 november. Om 16.00 uur repetitie in Den Hoebert. Woensdag 7 en 14 november om 20.15 uurorkestrepetitie o.l.v. L. Boogaarts en repetitie van het kleinen- semble o.l.v. M. Stelten. Repetitieruimte de M.L.K. school De Essel. Afmelden Pie Noten tel. 87858 Programma: 8 december om 18.30 uur opluiste ring adventsviering door het klein en semble in de Lambertuskerk te Horst. 22 december om 18.30 uur opluistering adventsviering door het klein ensemble in de Paterskerk te Ven ray. 23 december om 15.00 uur kerst concert in de Grote Kerk te Asten. Het symfonie-orkest begeleidt het Astens ge mengd koor. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ARS MUSICA Dinsdag 6 november 19.30 uur repeti tie voor de tenoren. Om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij dhr. .1. Steijlen, Kolk weg 3, tel. 81221, of bij mevr. W. Manders- Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. Gedurende de openingstijden van het tuincentrum Henk Smits kunt U oud papier deponeren in de loods achter het centrum. katholiek vrouwengilde venray Seer. Betty Thijssen-Janssen Patersstr. 18 Venray, tel. 04780-86182 Maandag 5 november om 19.30 uur is er in De Wieënhof een kienavond t.b.v. ons Braziliëprojekt. In het ontwikke lingsland Brazilië woont en werkt Jac queline Eibers die al sinds vele jaren door het Vrouwengilde gesteund wordt d.m.v. kleding, speelgoed, andere noodzakelijke middelen en ook finan ciële giften. De aardige prijzen worden door de le den en andere verschillende vrijwillige instanties ingebracht. Iedereen is welkom en wij hopen dat door uw inzet een royale opbrengst voor Jacqueline wordt verzameld. Financiële giften kunnen gestort wor den op rek. nr. 15.39.29.103 t.n.v. C. Smits-v.d. Puttte K.V.G. Wilt U prijzen* inbrengen voor de kie navond dan kunt U zich melden bij het secretariaat. Wij rekenen op Uw steun. Dinsdag 6 november. Geen notenlezen. Om 18.30 uur koorre petitie. Dinsdag 13 november. Koorrepetitie om 18.30 uur. Zaterdag 17 november. We zingen de mis van 19.00 uur. We zijn om 18.30 uur in het repetitiezaaltje in uniform. Jullie hebben het prima gedaan. Zorg dat je bij de repetitie op tijd bent zodat we meteen kunnen beginnen. Tot dins dag. AFDELING OOSTRUM Donderdag 8 novémber zal mevr. M. Beerkens „Schoonheidsspecialiste" een informatie- en demonstratie-avond ver zorgen. Aanvang 20.00 uur in het ge meenschapshuis. bouw- en houtbond FNV Op maandag 5 november houdt het afdelingsbestuur van de bouw- en hout bond FNV Venray een openbare verga dering in het kantoor aan de Burg. v.d. Loostraat. Aanvang 19.30 uur. Thema: arbeidsvoorwaarden en het eigen CAO. Zie ook het laatste oktoberprofiel. 'n leesbare krant A.s. maandag 5 november houden we weer een info-avond, deze keer bij P. Smits, Ravelstraat 2 te Venray. Op deze avond zitten we er ook voor U, dus als U iets meer wilt weten over b.v. loon, roostervrije dagen, VUT, ontslag etc. kom dan naar ons toe. Wij houden zit ting van 19.30 tot 21.00 uur. FANCY FAIR Traditiegetrouw organiseert de Theo baldusgilde weer haar jaarlijkse fancy fair. Deze keer vind het op één zondag plaats nl. 4 november. We beginnen di- rekt na de hoogmis om half twaalf. De fancy fair zal, net als het rad van avon tuur, de hele dag draaien in het Gilde- huis. 's Avonds vind dan de trekking plaats van de grote loterij. Om 22.00 uur zal de burgemeester Van de Moos- dijk, de beschermheer van de Gilde, de trekking verrichten. Prijzen zijn geld en enkele levensmiddelenpakketten. Het is zeker de moeite waard om zon dag eens naar het Gildehuis toe te ko men. En als alles meezit zal er dit jaar een speciale attraktie aanwezig zijn. Kom dus even kijken, maar houdt er re kening mee: dit jaar maar één zondag fancy fair. Namens de Marokkaanse gemeen schap te Venray, werd onlangs een Ma rokkaanse werkgroep opgericht. Deze groep bestaat uit de volgende personen: Dhr. A. Benmaati, voorzitter Dhr. M. Nejmi, secretaris Dhr. M. Yassine, secretaris assistent Dhr. S. Iguider, penningmeester Dhr. M. Hlimi, vice-penningmeester Dhr. A. Misri, sportactiviteiten Dhr. A. Mossaleh, sportactiviteiten Dhr. H. Belrouche, jeugdactiviteiten Dhr. M. El Fathi, ontmoetingscentrum activiteiten. De werkgroep is bezig tot een Marok kaanse vereniging te komen en be schouwd zich als bestuur van de Marok kaanse vereniging in oprichting. Het contaktadres is Mozartstraat 70 Venray. Hieronder verkleind de Marokkaan se tekst. -»L>— lolB „Vi fj-ivUij, ->^«.1 J, LA—Jl 'J-J—O. - .liyUI uUjl jl Jt r. nii!' Hierbij nodigen wij U uit voor de Le denvergadering op 7 november a.s. in het wijkcentrum „De Kiosk", aanvang 20.00 uur. De agenda: opening notulen in- en uitgaande post, mededelingen bestuurlijke parti cipatie wijkradenoverleg eerste rondvraag pauze speelgoedmarkt, rommelmarkt Sinterklaas 1 dec. kie nen financieel overzicht 3e kwartaal 1984 begroting 1985 rondvraag sluiting 22.30 uur). We rekenen op Uw aller komst. Iede reen is van harte welkom. Agenda vergadering woensdag 7 no vember in het wijkcentrum Landweert, Boterbloem 45. Aanvang 20.00 uur. Opening notulen 3 oktober in- en uitgaande post verslag wijkradenover leg verlsag stichting wijkcentrum 5 verslag wijkkrant het gezicht van de B.B.O. activiteitenkalender nog in te lassen agendapunten rondvraag en sluiting. Op zondag 11 november vieren we St. Maarten. Om 17.00 uur verzamelen bij het wijkcentrum waarna lampionop tocht en St. Maartensvuur. DIABETES VERENIGING NEDERLAND PRAATAVOND DIABETICI De werkgroep ouders/jeugddiabeten van de afdeling Venlo houdt op woens dag 7 november a.s. om 20.00 uur een praatavond in het Groene Kruis gebouw in de van Bornestraat 1 te Blerick (ach ter winkelcentrum De Wieën). Voor de ze avond is geen professionele kracht of gastspreker uitgenodigd. De werkgroep gaat er vanuit dat het wel eens nuttig is om alleen eens met ouders onder elkaar te zijn om hun ervaringen met diabetes kinderen uit te wisselen. Vooral ouders die nog niet zoveel ervaring hebben met hun diabetes kind zitten vaak met veel praktische vragen. Voor de avind, die vrij toegankelijk is, worden alle ouders van een diabetes kind uitgenodigd. Donderdag 1 november twee rock en roll bands uit Engeland nl. The Priso ners en The Milkshakes. Deze laatste groep had kort geleden vier lp's in relea se wat hun totaal op acht in twee jaar bracht. Een ervan bevat 20 rock en roll hits uit de 50-er en 60-er jaren. De sound klink ook alsof zij uit die tijd ko men. The Prisoners in het voorprogramma heeft een iets nieuwer geluid maar toch weer die oude teint. Beide bands zijn zeer de moeite waard. Aanvang 22.00 uur. Op zaterdag 3 november swingavond met dans, disco etc. Zondag 4 november reggae avond met live uit Engeland de 12-mans for matie Doris and the Dots" die voor de vierde maal in Nederland optreden. Dit concert begint om 22.00 uur en is gratis toegankelijk. Vrijdag 2 november is er voor de jeugd van 12 t.m. 15 jaar weer een disco-avond. Iedereen kan dan vanaf 19.00 uur weer bij ons terecht. Zaterdag 3 november gewoon geopend vanaf 20.00 uur voor iedereen vanaf 15 jaar. Zondag 4 november geopend vanaf 15.00 uur. Om 20.00 uur wordt er weer een film gedraaid. Iede reen vanaf 15 jaar is weer welkom. Vrijdag 2 november, INTEGENDEEL en DIE ROTE KAPELLE Vanaf 22.00 uur weer twee bands. Als eerste speelt Integendeel uit Horst. Hun muziek valt in-te delen bij Motel Bokas- sa en Slagerij van Kampen. Alleen maar drums dus. Wieke Smets en Piet v.d. Munckhof brengen „werken" van Inte gendeel II en III. Hun muziek loopt ge deeltelijk langs vaste lijnen, anderzijds via improvisatie. Daarna speelt Die Rote Kapelle. Deze groep bestaat al enkele jaren en nadat ze een paar keer op de radio waren geweest besloten ze om toch serieus door te gaan. Zij maken moderne muziek met teksten die getuigen van maatschappe lijke betrokkenheid, maar ook van een (on)gezonde portie humor. De bezetting: Marius van Dam, bas, gitaar en synthesizer; Johan Gooren, zang en synthesizer; R.E. Vox, drum computer, bassynthesizer en effecten. Wiek Lenssen verleent op de bühne de nodige bijstand op gitaar. Programma komende weken 9 november, Duplex Johnson 16 november, Roland Workshop 23 november Rosa King Up side Down 30 november Reality KIM, ALAIDE, FATIMA en vele anderen Een boedhistische non in Vietnam, een Guatemalteekse feministe, een kleindochter van de afgezette keizer van Ethiopië. Deze drie vrouwen hebben een ding gemeen: ieder is een gewetens gevangene. Ieder van hen staat als voor beeld voor alle vrouwen die dit jaar worden belicht in de najaarsaktie van Amnesty International. Het thema dit jaar is vrouwen in de gevangenis. Vrouwen ondergaan veelal dezelfde wrede behandeling als mannen. Daar naast moeten ze echter vaak ook nog sexuele vernederingen ondergaan zoals verkrachting. Vaak worden echtgenoten of zelfs kinderen gedwongen bij de mar telingen aanwezig te zijn. De redenen waarom gemarteld wordt zijn vaak verschillend. Het is een middel om de bevolking te intimideren en om informatie te verkrijgen en bekentenis sen af te dwingen. Niet alleen vrouwen die actief betrok ken zijn bij de politieke situatie in hun land worden opgepakt maar vaak ook vrouwen die hier niet mee bezig waren worden gearresteerd en meegenomen voor verhoor. Ze worden opgepakt om dat hun echtgenoot, hun zoon of andere leden van de familie gezocht worden en men via hen inlichtingen probeert te krijgen of zo hun familie onder druk zet. Zo hebben vrouwen een soort gijze- laarsfunktie waarmee anderen gechan teerd worden. Om aandacht te vragen voor deze vrouwen houdt de Amnesty groep van Venray op zaterdag 3 november van 10.30 lot 16.00 uur een stand in de Gro testraat. Er is informatie over dit thema en er zijn voorbedrukte kaarten te krij gen die U naar autoriteiten kunt verstu ren om vrijlating van vrouwelijke gewe tensgevangenen te vragen. Ook is in de stand het JAARBOEK VAN DE POLITIEKE GEVANGE NEN van A.I. verkrijgbaar. Het doet verslag van de schendingen van de men senrechten in 1983 in meer dan 110 lan den. Ook is het verslag van de activitei ten van de Nederlandse afdeling opge nomen. Voor meer informatie hierover kunt U terecht bij Jeanne Beeks, tel. 077-63208. Jongens en meisjes opgelet. Voor jullie is er op woensdagmiddag 7 november weer iets leuks te doen in 't Schöpke. We gaan dan samen lampion nen maken voor de St. Maarten- optocht. Deze kunnen we maken van suikberbieten of schoenendozen. Wij zorgen voor de suikerbieten en de kaars jes. Jullie mogen meebrengen, een schoendoos, een mesje voor de suiker biet uit te snijden (wel goed inpakken als je het mee moet nemen, en een stok je waaraan je de lampion draagt. We beginnen om 14.00 uur. De kosten zijn 0,50. Donderdag 8 november informatie middag voor vrouwen. Op deze middag kunnen vrouwen uit Veltum hun interesse bekendmaken voor een aantal onderwerpen voor de vrouwenmiddagen Het programma kan bestaan uit ,doe- dingen" zoals zelf speelgoed maken, kleien, brooddeeg of wasfiguren ma ken, kleine breiwerkjes maken etc. En kele vrouwen die deze technieken be heersen zullen samen met U bekijken hoe dat zoal in zijn werk gaat. Ook kunnen er „thema-middagen" worden gehouden. Op de informatie middag worden mensen uitgenodigd, die op het gebied van het onderwerp in formatie kunnen geven. Daarbij denken wij aan specifieke vrouwenzaken (infor matie VIDO, vrouwen en gezondheid, de alleenstaande vrouw), gezinszaken (gezin in de samenleving, kinderopvoe ding, werkloosheid in het gezin) en alge mene zaken (verslaving van drugs en al cohol, euthanasie). U begrijpt wel dat hier nog meer on derwerpen te noemen zijn. Op donder dag 8 november hopen wij die van U te horen. Zo kunnen we samen een pro gramma opstellen waar U ook iets in ziet. Dus tot 8 november in 't Schöpke. 10 November, dropping. In plaats van disco is er nu voor de jeugd vanaf 12 jaar een dropping. Wil je ook meedoen, schrijf je dan in vóór het te laat is. Je kunt je opgeven in 't Schöp ke tot en met 4 november. De kosten zijn ƒ2,50 inclusief een lekkere kop soep. a Het afgelopen zondag gehouden sjoeltoernooi was erg succesvol. Om elf uur startten de eerste tien deelnemers en om half zeven was de laatste serie er door. In een gezellige sfeer streden 109 personen om een beker of andere prijs. Gezien de belangstelling zal dit toernooi zeker een vervolg krijgen. Men is zelfs van plan om een sjoelvereniging op te richten. Aktiviteitenprogramma. Zaterdag 3 november disco voor de jeugd. Aanvang 19.30 uur. Entree 1,50. Zondag 4 november koffie-kaart- uurtje van 10.00 tot 12.00 uur. Dinsdag 6 november kienen t.b.v. de Reisvereniging. Aanvang 20.00 uur. Donderdag 8 november laatste kaart avond uit serie van vijf. Aanvang 20.00 uur. De eerder bekend gemaakte dansa vond op zaterdag 10 november gaat niet door. Deze week een excursie naar het maasheggenlandschap en de afgesneden Maasheggenbochten bij Boxmeer. Er wordt naar vogels en paddestoelen geke ken. Omdat het 's morgens nog donker is vertrekken we van 8.30 uur vanaf de schouwburg. Het zou leuk zijn als er veel excursiegangers komen omdat er ook enige aspirantleden meegaan. Hallo jongelui. A.s. donderdag club van 18.15 tot 19.45 uur voor de jeugd van 6 tot 9 jaar. oJ.v. Trudy, Jeanne, Monique, Jolan- da, Michel en Hedy. A.s. Vrijdagavond club van 19.00 - 21.00 uur. Voor de jeugd van 9 tot 13 jaar. Groep 3 heeft het programma in handen, dus Mia, Wiel, en Gerard. Zaterdagavond club voor de jeugd van 13 t/m 16 jaar van 19.30 tot 22.30 uur. Discotheek „Detroit" komt jullie een gezellige disco-avond bezorgen. De entree is ƒ2,-. Indien jullie dat willen komt deze discotheek vaker op de zater dagavond. Maak dit kenbaar bij de lei ding. Breng gerust een vriend of vrien din mee. Tot a.s. weekend. Vrouwentrefcentrum Behalve koffie-ochtenden en trefa- vonden (dinsdags en donderdags) orga niseert het Vrouwentrefcentrum ook thema- en filmavonden. De eerstvolgen de filmavond is op donderdag 8 novem ber. Aanvang 20.30 uur in het Vrou wentrefcentrum, Bachstraat 14b. De film heet Maternale en gaat over de te genstrijdige funktie van een moeder. Aan de ene kant beperkt zich het leven van de moeder tot het huis, de zorg voor het eten en voor kinderen en man. Aan de andere kant wordt van haar verwacht dat zij - vooral - haar dochter opvoedt zodat zij zich kan handhaven in die we reld. De dochter is ziekelijk, heeft een verlamd been en is helemaal afhankelijk van de moeder. Als zij beter wordt wil zij zich los maken van die afhankelijk heid maar de moeder probeert dat tegen te houden. Een film die zeer de moeite waard is om te bekijken. Dus tot don derdag 8 november. Ook op donderdag, maar dan smor- gens, gaan we leren klussen. In een aan tal bijeenkomsten willen we samen aller lei kluskarweien die we in onze woon-, werk- en leefomgeving tegenkomen, on der de knie krijgen. Alle vrouwen die dit leuk vinden worden donderdagmorgen 8 november uitgenodigd om van 10.00 tot 11.15 uur mee te doen. De kosten zijn nihil. Op donderdag 15 november houden weeen informatie-avond over „Hoe zeg je wat je denkt!" Vrouwen dié interesse hebben voor deze cursus kunnen vanaf 20.00 uur in het trefcentrum terecht. U kunt met Nettie bellen (80294). In de lektuurhoek van het centrum ligt een brochure met veel informatie over deze cursus. Wip dus even binnen! Op diensdag- en donderdagmorgen kunnen alle vrouwen binnenlopen ^tij dens de koffie-ochtenden. Ook hebben we een open trefavond op de maandag vanaf 20.00 uur. ZURE REGEN-BOSSTERFTE De afdeling Venray-Geijsteren van het I.V.N. organiseert op maandag 5 november een informatie-avond over zure regen en bossterfte. Deze avond is ook voor niet-leden open! Naast de informatie-avond zal op 18 november eveneens een aangepaste ex cursie plaatsvinden. Het bestuur van I.V.N. Venray-Geijsteren prijst zich zeer gelukkig twee deskundigen bereid te hebben gevonden deze avond een ex cursie te willen verzorgen. Dit zijn Jan Roelofs, wetenschappelijk medewerker van de K.U. te Nijmegen en Theo Jans sen, districtshoofd Natuurbehoud bij het Staatsbosbeheer. De informatie-avond wordt gehouden in De Wieënhof, Leunseweg 20 te Leunen-Venray en begint om 20.00 uur. Het avondprogramma ziet er als volgt uit: 20.15-21.00 uur inleiding door Theo Janssen, waarna de beschikbare gegevens worden verhaald over hun ver kenningen en een overzicht gegeven wordt van alle symptomen van bodem- verrijking en bossterfte. 21.00-21.15 uur pauze. 21.15-22.00 uur Het verschijnsel ZURE REGEN. Er wordt een overzicht gegeven van onderzoekresultaten. De le zing zal door dia-beelden worden ver rijkt, onder de titel: Bossterfte in de Peel. Van enkele eerdere publikaties over deze materie van beide deskundigen zul len fotokopiën tegen kostprijs ter plaat se over te nemen zijn. We hopen op ve ler belangstelling! De excursie op 18 november a.s zullen wij tijdig onder Uw aandacht brengen! Verenigingsnieuws s.v.p. dinsdags voor 10 uur inleveren.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 5