Betaalbare koop woningen voor de kerkdorpen i ven ray en de (werkloosheid A <V> 3JI Venray bv.. PEEL EN MAAS uw weekblad Woonwagen totaal uitgebrand Tennis- accomodatie „Wieënhof" Gemeentegarantie voor ,,Werk in uitvoering". In Merselo wordt niet te hard gereden Sjoel toernooi Bestemmingsplan Oirlo in de molen Ingezonden Dartclub „In den Engel" In de maand september is de werk- isheid in Limburg onverwacht sterk I en wel met 1435 mannen. On- inks deze voor de tijd van het jaar jforse vermindering blijft de werkloos heid op een zeer hoog niveau. Momen teel zijn in Limburg 46562 mannen '/erkloos, dit is 18,7% van de afhanke lijke beroepsbevolking, tegenover |9,2% vorige maand. De belangrijkste oorzaken van de gedaalde werkloosheid zijn de enigszins loegenomen aktiviteilen in het bedrijfs leven en de vermindering van het aantal ingeschreven schoolverlaters. Verder nam de werkloosheid met ca. 325 mannen af door de reeds eerder ge noemde afschaffing van de plicht tot registratie bij de arbeidsbureaus voor uitkeringsgerechtigden van 571/2 jaar en ouder. Venray en Gennep zijn wat de dalende werkloosheid betreft, helemaal niet de minsten in Limburg. Onder staand tabelletje geeft duidelijk aan dat de laatste maanden steeds minder werk lozen noteren. juni juli aug. sept^ Venray 2239 2244 2119 2085 Gennep 1206 1222 1137 1117 Totaal 3445 3466 3256 3202 Door de forse daling in de afgelopen maand is de werkloosheid in Limburg voor het eerst beneden het niveau van 1983 gekomen. De werkloosheid is thans ca 800 mannen lager dan in sep tember 1983. Deze verbetering geldt niet voor alle rayons. Gelukkig wel voor Venray en Gennep. Venray telde vorig jaar september 2501 werkloze mannen; 2085. Voor Gennep waren deze cijfers 1372 en 1117. Zoals gezegd zijn ook de schoolver laters betrokken bij de daling van de werkloosheid. Er zijn nu minder school verlaters werkloos als vorig jaar, terwijl ook de jeugdigen tot en met 22 jaar minder werkzoekenden tellen als in sep tember 1983. Bij de vrouwen mocht men een lichte daling van de werkloosheid bij de schoolverlaters constateren. Venray en Kerkrade waren bovendien de enige plaatsen waar ook de werkloosheid bij oudere dames iets daalde. En zowel Venray als Gennep tellen procentsge- wijze de laagste aantallen werkloze vrouwen, n.l. 20.1 en 19.3% (gemiddeld 19.8%). Het gemiddelde percentage vrouwelijke werklozen in Limburg was 27.3%; in Nederland 20.6%. Onze niet-optimistische verwachtin- Igen van vorige maand, dat er wel een einde zou komen aan de al maanden durende daling van de werkloosheid in deze streken, is gelukkig niet bewaar heid. Blijft echter de vaststelling dat het aantal openstaande aanvragen dus beschikbare arbeidsplaatsen nog steeds op een minimum blift „hangen", mate- werd CAFÉ RESTAURANT VLAKWATER Waar u mensen treft die ook u graag zien Kempweg 162 5801 VV Venray Telefoon 04780-82318 Jacques en Bep Panken HOND OVERLEED TER PLAATSE Een overstekende bouvier op de Deurneseweg, ter hoogte van de Rouw- kuilenweg moest zijn wandeling met de dood bekopen. Een autobestuurder kon de hond namelijk niet meer ontwijken. De auto werd behoorlijk beschadigd. Omdat de hond geen halsband droeg en lot op dit moment de iegenaar van de hond nog niet bekend is, zit de eigenaar van de auto met een behoorlijke schade post. Hij hoopt dat de eigenaar van de hond zich in verbinding zal stellen met de politie. KABELTELEVISIE VENRAY In de wijken Desselke en Molenklef is de proefmaand inmiddels ruimschoots voorbij, in de week van 29 oktober zal daarom begonnen worden met de ont manteling van het oude centrale an tenne-systeem. Hierdoor zal het niet langer mogelijk zijn om via de oude wand-contactdozen radio en televisie signalen te ontvangen. Mochten zich hierdoor onverhoopt problemen voordoen, gelieve U de aan nemer Edsas te bellen 04789-2121 of K.T.V. 11211 in Venray. Tevens zal in de week van 29 oktober worden begonnen met de doorgifte van het beperkte aantal zenders, over eenkomstig de wensen van de abonnees. In de praktijk betekent dit dat die be woners in Desselke welke te kennen hebben gegeven slechts 6 zenders te willen ontvangen de zenders B.F.B.S. - R.T.B. I en II - S.W.F. - BRT II en Info kanaal, kunnen ontvangen. De ontvangst van de radiosignalen blijft ongewijzigd. De bewoners in Desselke welke niet op die brief van K.T.V. hebben gerea geerd, alsmede de bewoners welke een onduidelijke keuze hebben gemaakt, zullen zo spoedig mogelijk worden be zocht, teneinde hun definitieve keüze zeker te stellen. Verder zullen de t.v. toestellen van diegenen welke over een eigen mast be schikken en géén abonnement wensen, weer ingeregeld worden naar de oude situatie, waarna deze woningen zullen worden afgekoppeld van het kabelnet. Ook in de wijk Molenklef zullen diegenen welke te kennen hebben gegeven géén abonnement te willen op de kabeltelevisie van het net worden af gekoppeld. Ook hier zullen de t.v. toe stellen e.d. weer naar de oude situatie worden ingeregeld. De bewoners in deze wijk welke nog niet gereageerd hebben op het abonnementsvoorstel van KTV zullen alsnog door K.T.V. worden be naderd, teneinde hun wensen te verne men. In beide wijken zal een briefje in de brievenbus worden gedeponeerd indien de bewoner niet thuis wordt aangetrof fen. U wordt vriendelijk verzocht om in dit geval zelf te reageren. Telefonisch kan dit onder no. 11211 in Venray of U stapt even ons kantoor Stationsweg 7 binnen om Uw wensen aan ons mede te delen. Maandagavond omstreeks kwart voor elf is brand uitgebroken in een wooncaravan van de familie van G. aan de Broek weg. Toen de brand uitbrak was geen van de vier gezinsleden aan wezig. Moeder en kinderen waren op bezoek bij oma; vader was hen rond half elf gaan ophalen. Hij had voor hij wegging de oliekachel in de caravan aangestoken opdat het warm zou zijn bij zijn terugkomst. Maar toen bij terugkeer de deur werd opengemaakt, werd de brand ontdekt. Mogelijk door zuurstoftoevoer via de open deur, werd het vuur aangewakkerd en greep snel om zich heen zodat niets meer gered kon worden. Het was een complete vuurzee; de caravan brandde tot de grond af. De brandweerlieden konden niets doen dan wat nablussen. De schade bedraagt meer dan ƒ50.000,—. De vier gezinsleden werden elders ondergebracht. Zowel de brandweerlie den als de kijklustigen werden gecon fronteerd met de erbarmelijk slechte staat waarin de Broek weg verkeert. Het wordt de hoogste tijd dat aan die weg, evenals de Buitenweg, iets wordt ge daan. Als de bewoners moeten wachten op de realisatie van „de Brabander" dan zal dal gedeelte niets meer zijn dan een maanlandschap, terwijl er toch ook Venrayse belastingbetalers wonen. Zaterdag jl. vierde P.D.V. de Zwaluw haar 75-jarig bestaansfeest. Na een Eucha ristieviering in de Grote Kerk werd het. feest voortgezel in zaal In den Engel. Hierbij werden bovenstaande leden gehuldigd wegens hun meer dan 50-jarig lidmaatschap. Onder hen Sjef Vermeulen, 2e van links, die reeds lid is vanaf de oprichting. P.D.V. de Zwaluw kan terug zien op een geweldig feest en gaat vol frisse moed naar liet 100-jarig bestaan sturen. Op de foto, v.l.n.r.: Engelberl Vermeulen, Sjef Vermeulen, W. Lormans en Pierre Manders. De Val Ophovens cn Jaegers als ontginners Onlangs is verschenen een boekwerk je, getitteld „De Van Ophovens en Jaegers als ontginners". De auteur, later bijgestaan door een selecte redak- tiecommissie, is Sjang Hoeymakers uit Elsendorp. Hoewel de Van Ophovens hier in Venray geen onbekenden waren, zegt de naam Theodoor Jaeger veel meer. Hij was getrouwd met Bertha van Ophoven. Als beheerder van grote boerderijen in Duitsland begon hij in het begin van deze eeuw aan de ontgin ning van Ottersum. Later werd het „Wellsmeer" gepacht, kasteel „De Hattert" in Vierlingsbeek gekocht; 272 ha heide in Veulen gekocht en in ont ginning genomen; en begonnen met de ontginning van Wellerlloi. Allemaal aktiviteiten die de markante figuur van Theodoor Jaeger weerspiegelden. Vele Venrayers hebben hem nog ge kend. Dikwijls kwam hij, vergezeld van zijn dochter Thea naar Venray, waar ze in De Gouden Leeuw verbleven. Voor de bouw van de rectoraatskerk in Veulen stelde Jaeger destijds 3 ha. grond ter beschikking. Gesteund door deze bijdrage brachten de bewoners van Veulen in veertien dagen tijds het beno digde kerkegeld bij elkaar. Theodoor Jaeger overleed op 4 mei 1954 in Echt op de „Pepinushof"; hij werd te Mill begraven. Daar op het landgoed „De Princepeel" Wilbertoord woont sindsdien zijn dochter Thea. Het is juist de geschiedschrijving van Jaeger, die toch onmiskenbaar zijn stempel op Venray heeft gedrukt, die het boekje voor velen van ons als een welkome aanvulling zal doen zijn. Het is ó.m. in boekhandel van den Munck- hof verkrijgbaar. Het college van b. en w. heeft er geen bezwaar tegen, dat de heer Voermans, eigenaar van het in aanbouw zijnde ho tel „Wieënhof" aan de Leunseweg, een tennisaccommodatie aanlegt tegenover het hotel. Momenteel is dit perceel voor namelijk in gebruik als opslagplaats voor het bouwbedrijf Voermans, dat het hotel bouwt. De bedoeling is, dat er twee tennisbanen en een tennismuur worden aangelegd, welke als „extra wervend element" bij het hotel aanslui ten. In beginsel is overeenstemming be reikt over de grondtransacties. Het college vindt, dat deze tennisac commodatie n. .een mooi bij het ho tel aansluit, maar tevens een verbetering betekent van de entree van Venray. Anders dan de heer voermans aan vankelijk vroeg, zullen bij de tennisba nen geen parkeerplaatsen mogen wor den aangelegd, maar zal gebruik moeten worden gemaakt van de bij het hotel aanwezige parkeeraccommodatie. Nu het college zijn medewerking wil verle nen aan de realisatie, zal de normale procedure in werking worden gesteld. Het open Jeugdcentrum Dingus" is van plan in de schouwburg een optreden te verzorgen door de roek-theatergroep „Werk in uitvoering". Het college van b. en w. vindt dit optreden een zinvol experiment, omdat in samenwerking met een aantal instellingen wat grotere culturele activiteiten ten behoeve van jongeren worden georganiseerd. Daarom zijn b. en w. bereid een één malige subsidie van ten hoogste 1.000,- te verstrekken wanneer als gevolg van een tegenvallend bezoekersaantal, minstens 250, het optreden niet kosten dekkend zal zijn. Omdat de dorpsraad van Merselo zich zorgen maakte over het rijden met „forse snelheden" in dit kerkdorp, werd aan het gemeentebestuur gevraagd hieraan paal en perk te stellen. Naar aanleiding daarvan heeft de politie op verschillende dagen, zowel tijdens als na de schoolvakantie, gedurende de tijden net voor aanvang van de schooluren op diverse wijzen de snelheden gemeten. De metingen wezen uit dat het verkeer saanbod zeer gering is en de gemeten snelheden, op een enkele uitzondering na, (gelukkig) niet hoger dan toegstaan of toelaatbaar zijn. Het college van b. en w. ziet dan ook geen aanleiding om verkeersmaatregelen te nemen, maar hoopt wel de ongerust heid bij de dorpsraad te hebben wegge nomen. In de contacten tussen dorpsraden en gemeente is het bouwen op de kerkdor pen sinds jaar en dag een punt van dis cussie. Dikwijls is kritiek geuit op de ge ringe mogelijkheden voor de woning bouw. Deze kritiek wordt door het ge meentebestuur zeker niet op alle punten gedeeld. Immers, in de afgelopen drie jaren zijn van het totaal van 968 in de gemeente Venray gebouwde woningen, er welgeteld 221 in de kerkdorpen ge bouwd. Voor dit jaar nemen de dorpen zelfs 100 van de 251 woningen voor hun rekening! Nu in de komende jaren geen huur woningen in de sociale sector in de kerk dorpen zullen worden gebouwd, zijn er ideeën ontwikkeld voor bouwmogelijk heden in de koopsector. Vooral de dorpsraden hebben er bij de gemeente op aangedrongen alternatieven te ont wikkelen voor de bouw van woningen op de dorpen. In eerste instantie hebben zij daarbij gekeken naar een woning- bouwprojekt in Vinkei. Hier zijn goed kope woningen gebouwd in de koopsec tor, die echter op onderdelen niet vol doen aan de in Venray gestelde kwali teitseisen. Ook zouden de financiële consequenties van dit plan in Venray hoger uitvallen. Tijdens een maandag jl. in de raad zaal georganiseerde informatie-avond over bouwen op de kerkdorpen, heeft wethouder H. Willems nadere medede lingen gedaan over een door de gemeen te Venray ontwikkeld plan, dat neer komt op de bouw van een woning, waarvan de stichtingskosten, inclusief de bijkomende kosten komen op 125.000,- tot 127.500,-. Het is een normale gezinswoning met een inhoud van 345 m\ gesitueerd op een kavel van ca. 280 nrwelke met alle bestaande premieregelingen en zelfs in de vrije sector kan worden gerealiseerd. 'T is Kerst voor u'Iweel: Bestel nu vast Kerst-en V Nieuwjaarskaarten, Doe het dit jaar nu eens niet op het laatste moment. Op tijd bestellen, betekent kiezen uit o a de volledige Kennemer Kaarten Kollektie. van den munckhof bv boek- en kantoorboekhandel grotestraat 68 DADERS DIEFSTALLEN. AANGEHOUDEN Ui t het Bowling Centrum te Oostrum werd een leren jas en een leren petje ont vreemd. Dankzij een goede tip kon de politie reeds daags daarna de twee da ders aanhouden; inwoners van Oos- trum. De leren jas kon worden veilig ge steld, het petje bleef onvindbaar. Tegen het tweetal is procesverbaal opgemaakt. VECHTPARTIJ Een politiepatrouille kwam bij een vechtpartij in de Hofstraat uit. en had nogal wat moeite om de twee vechten den te scheiden. Het tweetal maakte zelfs gebruik van een bierglas. Een van hen had een flinke snijwond opgelopen. De politie moest gebruik maken van de wapenstok om aan het vechten een einde te maken. Van een en ander zal procesverbaal worden opgemaakt. WEER INBRAAK IN DE MLK SCHOOL Was er vorige week een melding van een poging tot inbraak in de MLK school aan de Ursulastraat, nu moest weer aangifte worden gedaan van een poging. De eerste keer was getracht via de luchtkoepel in de school te komen; deze keer door het maken van een gat in de toegangsdeur. In beide gevallen bleef de schade beperkt tot breekschade. Zoals de in april gehouden sjoeltoer- nooi organiseert Stichting Wijkcentrum Den Hoender zondag 28 oktober a.s. wederom dit evenement, zoals het genoemd mag worden door de wijze waarop dit toernooi georganiseerd is. Ze zijn er namelijk van uitgegaan dat voor iedereen de kans moet bestaan een beker te behalen, zonder tot -de beste sjoelers te behoren. Na een voorronde bepaalt de jury de klasse A, B en C door het aantal deelnemers in gelijke groepen te verde len, welke nog niet bekend gemaakt worden, zodat door niemand op „bekers" gespeeld kan worden. Voor de jeugd is een klasse apart ge houden, waarvoor 3 bekers beschikbaar gesteld zijn. (Jeugd tot 12 jaar). Winnaar(es) van de klasse C ontvangt tevens een prachtige wisselbeker, naast de gewonnen beker. Na de tweede en derde ronde vallen de eerste drie personen van elke klasse in de prijzen, zonder zelf te weten een beker behaald te hebben. Zo blijft het voor iedereen een spannende wedstrijd. Verder kan er gesjoeld worden op enkele vrije bakken, zoals een hinder- nisbak, een „blinde bak" en een mini- bak, waarbij damstenen als sjoelstenen gebruikt worden. Ook aan deze vrije bakken zijn leuke prijzen te behalen. In deze gezellige sfeer kan iedereen zich laten inschrijven van 10.00 tot 13.00 uur op zondag 28 oktober in wijk centrum Den Hoender, St. Ursulastraat 2 te Venray. De woningen kunnen worden ge bouwd in blokjes van twee of vrijstaand. De informatiebijeenkomst was be doeld om na te gaan of voor dit plan voldoende belangstelling bestaat. Daar om werden aan de vele belangstellenden inschrijfformulieren uitgereikt, welke vóór 1 december a.s. moeten worden ge retourneerd. Degenen, die serieuze belangstelling voor een dergelijke woning hebben, zul len te zijner tijd een garantie moeten storten van 1.500,-, welk bedrag als eerste aanbetaling wordt beschouwd. Haakt men om een of andere reden af, dan is men het geld kwijt, tenzij er spra ke is van overmacht. Wethouder Willems wil zich bij dit bouwprojekt in belangrijke mate laten adviseren door de dorpsraden over: het hanteren van de criteria in ge val er meer kandidaten dan huizen zijn; de volgorde waarin de kerkdorpen aan de beurd komen voor het bouwen van deze woningen. DIEFSTAL VAN FIETSEN Een aan de Hofstraat staande heren fiets bleek verdwenen te zijn. Ook kwam een aangifte binnen van diefstal van een herenfiets staande aan de Lang- straaf. VERNIELING Een nabij de sporthal de Wetteljng geparkeerde bestelauto uit Volkel bleek vernield te zijn. Uit de auto was niets verdwenen. Een zinloze vernieling dus. DIEFSTAL Uit een bar in het centrum werd een suède jasje ter waarde van 200, gestolen. In dat jasje zaten voor de eigenaar belangrijke bescheiden. BUIT 10 MILLE Bij terugkeer van de Herfstvakantie kwam een familie in de Tinnegieter- straat tot de minder aangename ontdek king dat er ongewenst bezoek was ge weest. De achterdeur was geforceerd. Ontvreemd waren sieraden, een verza meling van 3000 dubbeltjes, en bank- en spaarbrieven, samen tot een bedrag van 10.000,—. De recherche tracht deze diefstal op lossen, maar vraagt zich af waarom men een dergelijke waarde onbewaakt in huis achterlaat. DADERS DIEFSTAL PORTEMONNAIS AANGEHOUDEN De Venrayse politie hield twee kna pen van 17 en 14 jaar aan inzake diefstal van meerdere portemonnais uit de gym zaal aan de Beukenlaan. Na verhoor en aanzegging dat proces verbaal zal wor den opgemaakt werd het tweetal huis waarts gezonden. VERNIELINGEN AAN SCHOOL Tijdens het afgelopen weekend wer den vernielingen gepleegd aan de school „De Foekepot" in 't Brukske. Twee ruiten en een eternietplaat waren ver moedelijk met een wapen kapot gescho ten. De schade bedraagt rond de dui zend gulden. DIEFSTAL VAN Een inwoonster van Holthees deed aangifte van diefstal van een bumper met kentekenplaat en richtingaanwij zers van haar Volkswagen kever die aan de Zuidsingel geparkeerd stond. HET SCHOLIERENCAFÉ BEGINT WEER Na een lange zomervakantie wil jon gerencentrum Dingus weer beginnen met het scholierencafé. Vanaf vrijdag 26 oktober zal het cafégedeelte weer geo pend zijn voor scholieren, die tussen de middag hun lunchpakket willen gebrui ken. Je kunt dan tegen vergoeding soep, koffie en thee krijgen. Tevens is er de mogelijheid om te flipperen, te tafel voetballen en te tafeltennissen. Het scholierencafé is geopend van maandat t.m. vrijdag van 11.30 tot 13.30 uur. De eerste dag (vrijdag dus) is de soep, kof fie en thee gratis. KLEINSCHALIGE PROJEKTEN Het Koningin Juliana Fonds wil wer kloze schoolverlaters van sociale acade mies en inikojel opleidingen de moge lijkheid bieden met. behoud van uitke ring maximaal één jaar ervaring op laten dóen in een sociaal culturele instelling. Dingus heeft een aanvraag ingediend voor een dergelijk projekt, en dit ook toegewezen gekregen. Er zijn reeds een aantal konkrete pro- jekten, die draaien binnen Dingus zoals alternatieve wasserette, zeefdrukkerij, tweedehands kleding(ruil)beurs, starten van een kinderboerderij, recyclingpro- jekt (ophaaldienst van glas etc.), eetge- Ook zullen de dorpsraden worden be trokken bij de verdere uitwerking van de bouwplannen. Wanneer er inderdaad behoefte blijkt te bestaan aan deze goedkope woning bouw, zullen in de loop van 1985 als mogelijke eerste aanzet een dertigtal van deze woningen worden gebouwd. Voor een belangrijk deel hiervan zal het bouwcontingent voor 1985 worden aan gesproken. De plannen zullen nader worden uit gewerkt met een architekt, terwijl het de bedoeling is dat bij de bouw Venrayse bedrijven worden ingeschakeld. Belangrijk is ook, dat - waar gewenst - het bouwplan op onderdelen kan wor den aangepast aan de verlangens van de koper. Het ligt in de bedoeling dat medio 1985 de eerste spade voor deze wonin gen de grond in gaat. In alle kerkdorpen is voldoende bouwgrond beschikbaar. Alleen in WAT IS ER PRECIES GEBEURD? Dat vraagt de politie zich af, nadat ze een melding had gekregen, van een attente buurtbewoner, dat er bij het Hihi-centrum aan de Eindstraat ruiten werden vernield. Het eigenaardige was, dat het huisalarm niet in werking trad. Terwijl de politie nog met het onder zoek bezig was werd er weer een ruit kapot gegooid. Later kon de politie drie personen aanhouden, waarvan twee uit Helmond en een uit Deurne. Van dat drietal behoorde er één tot de eigenaars van dit centrum. Het drietal werd naar het politiebureau overgebracht en inge sloten, omdat hun verklaringen nogal uiteen liepen. Het drietal verklaarde o.m. geprobeerd te hebben of het alarm wel ingeschakeld was. Later wilde men de tegenstrijdige verklaringen weer in trekken, wat niet mogelijk was. Het zal een puzzel worden om uitgezocht te krijgen wat en waarvoor dat allemaal in elkaar is gezet. BOTSINGEN MET MATERIËLE SCHADE Door onvoldoende opletten óf on voldoende rekening houden met een nat wegdek, ontstonden de volgende bot singen, welke gelukkig beperkt bleven tot materiële schade. Op de kruising Deurneseweg- Heidseschoolweg-Wèverslo botsten 2 personenauto's tegen elkaar, toen een der auto's afremde om linksaf te gaan. De andere bestuurder bemerkte dat te laat. Op de Mgr. Hanssenstraat haalde een automobilist in en kwam te ver naar links. Een tegemoetkomende automobi list remde af, maar zijn auto schoof door en daardoor ontstond een botsing. Op de Castenrayseweg wilde een 18-jarige autobestuurster ter hoogte van Kleitf Oirlo rechtsaf. Zij werd op dat moment ingehaald door een personen auto uit Düsseldorf. De verklaringen lopen uiteen, de dame verklaart richting te hebben aangegeven, de Duitser bestrijdt dit. Maar wel volgde een bot sing. Op de kruising Kleindorp-Dorper- veld vond een botsing plaats tussen een vrachtauto uit Castenray en een perso nenauto uit Merselo. De personenauto schoof na de botsing nog door en kwam in de tuin van de fam. v. B. terecht.Be hoorlijke schade. legenheid voor jongeren en alleenstaan den. Het je vragen en/of interesse voor het opzetten van een kleinschalig projekt, neem dan kontakt op met Martin Vis sers van Dingus, Hoenderstraat 10, tel. 83293. MOTORSPORT „Veronica's Strandcross" Op de zaterdag j.l. gehouden strand- motorcross te Scheveningen (voorwed strijden van zondags) werd oud-inter national Peter Willems uit Ysselsteyn voor de tweede maal in successie glo rieus winnaar in de 500 cc viertakt. Evenals vorig jaar wist Peter, die het crossen blijkbaar nog niet verleerd is, alle drie de manches winnend af te slui ten. De meeste tegenstand had Peter van zijn eveneens oud-internationals Jo Lammers en Willie Meyer, maar wist zich toch in alle drie de manches van de 500 cc de sterkste te tonen. SCHIETVERENIGING DE KOOS LEUNEN Uitslagen: Leunen 2-Leunen 1 1055-1078 Beste schutter M. Keijsers met 275 p. Beste schutter 2e Th. Strijbosch met 274 Melderslo 1 -Leunen 3 1026-1048 Beste schutter A. Smits met 269 p. Leunen 4-Venray 1 1025-979 Beste schutter Th. Brok met 269 p. De tegenstanders van het 5e team kwamen door omstandigheden niet op dagen, maar de schutters hebben wel geschoten voor de persoonlijke gemid delden. Smakt ligt op dit moment de zaak nog iets moeilijk. In dit verband wordt een herziening van het bestemmingsplan Smakt voorbereid opdat volgend jaar, indien er de behoefte er is, ook daar een beperkt aantal van deze woningen kan worden gebouwd. Wethouder Willems is er van over tuigd, dat woningbouw op de dorpen meer maatwerk dan confectie moet zijn en ziet het gemeentelijk plan dan ook als een zinvolle bijdrage aan de verdere ont wikkeling daarvan. Omdat het voor Oirlo geldende bestemmingsplan nog slechts voorziet in een beperkt aantal woningbouwmoge- lijkheden, wordt gewerkt aan een her ziening van het bestemmingsplan. Intus sen heeft de dorpsraad ingestemd met een uitbreiding van het plan in zuid westelijke richting. Op 3 juli jl. werd in Oirio een inspraak/informatiebijeen komst voor alle inwoners en belangheb benden gehouden waarbij het plan over het algemeen positief werd ontvangen. De geboden inspraakmogelijkheden hebben geen reacties opgeleverd, welke tot een aanpassing van het ontwerp heb ben geleid. In het kader van het wettelijk voorge schreven overleg met provincie en Rijk is het ontwerp-plan thans doorgestuurd naar de Provinciale Planologische Com missie (P.P.C.) en de inspecteur van de Ruimtelijke Ordening. Zodra met deze instanties over eenstemming is bereikt, kan de formele procedure worden gestart, waarbij het plan ter visie wordt gelegd en bezwaren kunnen worden ingediend. Er waren veel kinderen bij de herden king afgelopen zaterdag op de Engelse begraafplaats. Voor het overgrote deel van de graven stonden kinderen klaar om een bos bloemen neer te leggen. En ze stonden daar geduldig stil, meer dan twintig minuten lang. Van de plechtig heden ging echter veel aan hen voorbij: ze stonden te ver van de sprekers af om iets te kunnen verstaan (er was geen ge luidsinstallatie) ook was er van de spre kers niets te zien omdat de volwassenen er omheen stonden. De herdenking kan zo geen inspire rende werking naar de kinderen toe heb ben gehad. Dat kan niet verwacht wor den van alleen een bosje bloemen mo gen leggen op een graf. Jammer! Hier is een kans gemist om de jonge mensen te laten meevoelen hoe dankbaar ouderen zijn voor een vrijheid, die door opoffe ring van vele jonge levens verkregen is. De herdenking was zoweing toekomst gericht. Naast dankbaarheid voor wat jonge mannen 40 jaar geleden presteer den, een gevoel dat vooral bij oudere mensen aanwezig zal zijn, had ook aan de jonge mensen van nu meer aandacht moeten gaan in de vorm van een bezie lende oproep tot inzet voor leven en vrijheid. Misschien is dat in de toespra ken en het gebed wel gebeurd, aan de kinderen ging het voorbij. Herman Bexkens onderwijzer. Langstraat 43a, Venray. provincie verlegt afrit deurneseweg Maandag a.s. zal de Provincie beginnen met het verleggen van de afrit van de Deurneseweg op de Leunseweg, waardoor de uitmonding op de Leunseweg aanmerkelijk veiliger zal worden. De in verband met deze werk zaamheden noodzakelijke ver keersmaatregelen worden door middel van borden aangegeven. Onze eerste Pub Dartavond is uitste kend verlopen, want er was voldoende belangstelling afgelopen zaterdag. De prijzen vielen als volgt: 1. Ger Willemsen 2. Martien Hendriks 3. Henk Vermeulen Op naar de volgende Pub Dartavond in november, dat is n.l. de derde zaterdag in die maand. A.s. donderdag 25 okt. zal de oefen avond vervallen d.i.m. een competitie wedstrijd met een dartclub uit helmond. Tot de volgende week. Uitslag Kringwedstrijd te Venray op 21 okt. 1984: Klasse B II: Brigitte Jansen, Varona le pr. 131 p. Klasse L I Mevr. Geerts-Turkenburg, Wiesenklee, le pr.; Ton Arts, White Lady, le pr. 127 p. Zondag 28 okt. zal een onderlinge wedstrijd worden gereden. Deze zal in het teken staan van het eerst lustruip van onze vereniging. De onderdelen zijn: dressuur, cross en springen. 's Avonds gezellig samenzijn en prijs uitreiking in café Janssen in Merselo.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 11