GROETEN UIT VENRAY KERKELIJKE DIENSTEN INGEZONDEN In Peel en Maas van afgelopen week heeft U kpnnen lezen wat de bedoeling is van mijn rubriek „Groeten uit Ven- ray". Hiervoor wil ik dhr. van den Munck- hof hartelijk danken en hem vanaf deze plaats veel succes toewensen met zijn nieuwe serie „Venrayse Monumentjes" Aanvankelijk was het mijn bedoeling om in elke aflevering een leuke ansicht kaart te plaatsen, maar zoals u wel gemerkt zult hebben ben ik hiermee enigzins afgeweken in die zin dat ik af en toe ook een oude foto plaats. Dit zijn vaak zo'n mooie opnames die men op een ansichtkaart niet zal vinden, hetgeen dus betekent om de veertien dagen een mooie ansichtkaart of een oude foto in „Groeten uit Venray". In januari van dit jaar was het 50 jaar geleden dat de bekende Venrayer Jan Poels, lid van het Kerkbestuur, Syndi cus van de Paters Franciscanen, lid van de Gedeputeerde Staten van Limburg, oud-lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, Officier in de Orde van Oranje-Nassau op 63-jarige leeftijd in zijn geboortehuis overleed. Uit bijgaande foto, genomen bij het sterfhuis van Jan Poels in de Hofstraat blijkt dat de belangstelling voor deze begrafenis enorm was. Die dag hingen de vlaggen vanaf het woonhuis tot aan de Grote Kerk half stok en onder het zware klokkengelui van de oude toren trok de stoet richting de kerk waar zich bij de ingang een ere wacht gevormd had van schutterij St. Anna en schutterij Het Zandakker. In deze zeer lange stoet liepen talrijke schoolkinderen, verenigingen met vaan dels en besturen mee. Verder de buurt, Venray's Fanfare corps (thans Harmonie Euterpe). Eerw. Heren geestelijken, Par. Kerkkoor, fa milieleden en zeer veel autoriteiten (om er enkele te noemen: Mgr. Lemmens bisschop van Roermond, Mgr. Gou- mans en natuurlijk ook Mgr. Poels (broer van Jan Poels) en de commissaris van de Koningin). In de overvolle kerk werd een plech tige Requiemdienst gehouden door de Z.E. Heer Deken Thielen. In Peel en Maas van 27 januri 1934 stond het volgende artikel over Jan Poels waarvan ik ik bij deze gelegenheid graag een gedeelte wil overnemen. Op 1 Mei 1870 te Venray geboren, volgde hij na het lager onderwijs in zijn woonplaats te hebben genoten de Hoogere Burgerschool te Rolduc. Hij werd opgeleid voor den handel, in het bijzonder voor den schapenhandel, die in zijn jeugd vooral in Limburg zeer levendig was. Reeds op betrekkelijk jongen leeftijd begaf Jan Poels zich, de traditie zijner familie getrouw, naar het buitenland. Hij zag een aanzienlijk deel van de wereld en verbleef gedurende eenigen tijd in Noord- en Zuid-Ameri- ka. Tot in den oorlogstijd legde hij zich voornamelijk op den veehandel toe en stichtte huizen van Poels en Co. te Ant werpen en Buenos Aires. In Noord Limburg vooral, maar ook in het overige deel der provincie, was hij zeer populair. Hij was dan ook voort durend de vraagbaak voor zeer velen in zijn omgeving. Overal werd om zijn voorlichting gevraagd en er zal in zijne streek wel geen sociale vereeniging tot stand zijn gekomen zonder zijn steun. Limburg verliest in hem een zijner meest verdienstelijke vertegenwoordi gers en een van de werkzaamste en sym pathiekste boerenleiders. Welk een groot vertrouwen in hem werd gesteld, bleek in 1916, toen hij door het toenmalige kiesdistrict Horst met een enorme meerderheid van stemmen tot lid van Provinciale Staten werd gekozen. In dit vertegenwoordi gend college werd hij in 1926 benoemd tot lid van het Gedeputeerd bestuur, waarin hij een der leden was, die her haaldelijk op den voorgrond traden en welke functie hij vervulde tot aan zijn dood. In 1918 werd hij bij de Tweede Ka merverkiezingen tot lid der Kamer ge kozen. Den zetel, dien hij niet had gezocht, heeft hij met eere bekleed. Hij was dan ook in de volksvertegenwoordiging een steun voor den landbouwende bevol king, maar diende met zijn breede op vatting niet minder het algemeen be lang. Met veel toewijding gaf hij zich voor de nooden der economisch zwakken en zoo kwam hij, woonachtig in een land bouwstreek, als vanzelf in de boerenbe- weging, al behoorde hij niet recht streeks tot den landbouwenden stand. De overledene was voorzitter of be stuurslid van tientallen vereenigingen. Hij heeft zitting gehad in het bestuur van den L.L.T.B. en was o.m. voorzit ter van de Provinciale Vereeniging „Eigen Erf" sinds de oprichting in 1917 en sinds datzelfde jaar lid van de door den L.L.T.B. ingestelde Arbitra ge, verder voorzitter van de Prov. Rege lingscommissie voor de Paardenfok kerij in Limburg en voorzitter van de afd. Limburg van het Stamboek van het Ned. Trekpaard. Een paar weken nadien schreef men in ditzelfde blad dat de gedachten er reeds waren voor het oprichten van een standbeeld in 't hartje van Venray met de ene hand uitstrekkend naar zijn geliefd volk van Venray en de andere naar Ysselsteyn (het Venrayse kerkdorp waarvan hij één der initiatiefnemers was). Zover is het nooit gekomen, alleen de JAN POELSWEG in Ysselsteyn herinnert ons nog aan de reuzenfiguur JAN POELS. Sjaak Laurensse. PAROCHIE GROTE KERK Zaterdag: 19.00 nederlandse hoogmis int. overl. ouders Verstraelen-v. Meijel Sraar Poels overl. ouders v. Opbergen-Fransman (namens de kinde ren) Hendrik v. d. Heuvel. Zondag: Zesentwintigste zondag door het jaar. 8.00 leesmis, int. overl. parochianen; 9.30 gregoriaanse hoog mis, int. Pastoor van Boxtel Bets Ver- meulen-Drabbels en echtgenoot t.e.v. H. Antonius; 11.00 nederlanfse hoog mis, int. Herman Coopmans Josephi- na Hendriks-Ariëns en ouders Wilhel mus Swinkels, zoon Frans em Martin. Maandag: H. Teresia vari het Kind Jezus, maagd. 9.00 oude stichtingen; 19.00 DFina Wismans jrd. Handrie Jans-Beken. Dinsdag: H.H. Engelbewaarders. 9.00 uit dankbaarheid; 19.00 bijzondere intentie (P). Woensdag: 9.00 Geetruida Braam- Thijssen; 19.00 jrd. Theodorus Arts en Antoon van Dooren. Donderdag: G. Franciscus van Assisi. 9.00 bijzondere intentie. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 9.00 Miets Raedts; 19.00 Handrie Jans- Beken en zoon Arnold. Zaterdag: 9.00 Harrie Messemaec- kers; 19.00 Wim van den Munckhof en overl. fam. Jaap Hendricx Johan Moorrees en overl. fam. Wim Vermeulen jr. Mededelingen: Vrijdag, eerste vrijdag vei de maand, wordt de heilige Communie ge bracht aan de zieken. In de oktobermaand, de rozen- kransmaand, wordt door de week vóór de mis van 9.00 uur de rozenkrans ge beden. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Erik en Sandra Wekking, lezer: W. Bistervels. Zondag: 8.00 Wilbert van Waayen- burg en Wiljan Wilms, lezer: J. Wekking; 9.30 Anja Sijbers en Jacque line Classens; 11.00 Mirjan en Anneke van Soest, lezer: C. Hendriks. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Timo Flinsenberg en Wilco Jansen. Woensdag en vrijdag: 19.00 Rens van Nisselroy en Joris Truyen. KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag 29 sept.: 18.30 Eucharistie viering met volkszang, int. voor overl. Broeders. Voorganger en schriftuitleg: p. P. Hendriks, lector-assistent: R. v. Veen. Misdienaars: Bas Dirkx en Gert- Jan Wismans. Betsemming kollekte: Pax Christi. Zondag 30 sept.: 26e zondag door het jaar. 9.30 Eucharistieviering met koor en volkszang (greg. en ned. gezangen). Voorganger en schriftuitleg: p. P. Hendriks, lector-assistent: Br. Arte- mius. Misdienaars: L. Nolléen J. Boon man. Bestemming kollekte: Pax Christi. Door de week om 18.30 op maandag en woensdag eucharistieviering; op dinsdag en donderdag woord- en communiedienst. PAROCHIE PATERSKERK Zaterdag: 18.30 avondmis opgeluis terd door de Zangers van St. Frans bij de reünie vanwege het 25-jarig jubi leum. Zondag: H. Missen: 9.00; 10.15 hoogmis gezongen door Crescendo; 11.45; 18.00 avondmis. Woensdag: 19.00 avondmis; 19.45 gebedsdienst in het koor. Donderdag: Feest van St. Franciscus. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus; 19.00 avondmis om Gods zegen te vra gen over de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 14.00 gezongen H. Mis bij gelegenheid van het 25-jarig huwelijk Overbeek-Morsink; 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Mededelingen: In de oktobermaand, te beginnen maandag 1 oktober, bidden wij om kwart voor zeven 's avonds de rozen krans, behalve op zaterdag en zondag. Aan de vooravond van het feest van St. Francuscus, woensdagavond 3 oktober, herdenken wij het zalig afster ven van Franciscus in een gebedsdienst. Deze dienst begint om kwart voor acht. Belangstellenden, bijzonder leden van de franciskaanse lekenorde, zijn daarbij van harte welkom. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Sjaak Classens voor overleden moeder. Zondag: 9.00 voor overledenen (of ferbus) voor de parochie; 10.15 Martinus Veldhuizen; -11.45 overl. ouders Rongen-Buijssen en familie Piet Baken; 18.00 tot zekere intentie. Maandag: 8.00 overl. familie van Houdt; 19.00 Harrie Janssen uit dankbaarheid. Dinsdag: 8.00 Maria Barnhoorn-van Houdt; 19.00 Wim van den Munckhof en overl.' fam. overl. ouders Basten- Bonants. Woensdag: 8.00 overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 overl. fam. Janssen-Krijns. Donderdag: 8.00 overl. fam. Ambro- sius; 19.00 Peter Antoon Camps en overl. familie uit dankbaarheid. Vrijdag: 8.00 Celina Rojer en Con stant Rojer; 19.00 gezinsmis; fam. Pe ters-Arts Sef Drabbels. Zaterdag: 8.00 Antoinette Elsevier en Eva Rojer; 14.00 uit dankbaarheid bij een 25-jarig huwelijk. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Tonny Vermeulen. Zondag: 9.00 Martijn Smelt; 10.15 Pepijn Dobbelaar; 11.45 André Basten; 18.00 Martin Leenders. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 René Jansbeken; 19.00 Nancy Eibers. Dinsdag en donderdag: 8.00 Theo Camps; 19.00 Twan van Mil. KERK 'T ZONNELIED BRUKSKE Pastoor G. Bruggink, Klarinetstraat 32, tel. 85206. Voor het maken van af spraken liefst bellen tussen 13.00 en 13.30 uur. Zaterdag 29 sept.: 19.00 H. Mis als zeswekendienst voor Annie Schoteten, Zondag 30 sept.: Zesentwintigste zondag door het jaar. 10.00 Gezinsvie ring; H. Mis voor het geestelijk en tij delijk welzijn van onze parochie; voor overleden hr. P. Kruysen en familie. De kindercrèche zal worden verzorgd door Bernadine de Nijs en Mechtild van Cas teren. Deze H. Mis wordt gezongen door ons kinderkoor. Maandag 1 okt.: Gedachtenis v. d. H. Theresia van het Kind Jezus. 18.40 Rozenkrans; 19.00 H. Mis voor Hennie Goumans-van Wijk. Dinsdag 2 okt.: Gedachtenis van de H.H. Engelbewaarders. 8.30 H. Mis voor de bekering van hen, due in zonde leven. Woensdag 3 okt.: 18.40 Rozenkians; 19.00 H. Mis voor priesterroepingen. Donderdag 4 okt.: Hoogfeest van de H. Franciscus van Assisië, patroon van onze parochie. 18.40 Rozenkransgebed; 19.00 Hoogmis met Groegoriaanse zang m.m.v. ons Gem. Kerk. Zangkoor. H. Mis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie; tot zekere in tentie. Vrijdag 15 okt.: Eerste vrijdag. 18.40 Kruisweg; 19.00 H. Mis voor Hennie Goumans-van Wijk; voor Sjeng Hoede- maekers. Misdienaars: Zaterdag 29 sept.: 19.00 Paul Ver hoeven, Richard Kinderdijk, Davy Theeuwen. Zondag 30 sept.: 10.00 Twan en Peter Franssen, Silvester en Maarten Bom- beeck. Maandag 1 okt.: 19.00 Maurits Ver meulen en Jeroen Swinkjels. Woensdag 3 okt.: 219.00 Twan en Peter Franssen. 9.00 Tom Versteeg, Luc Kemmelings, Jurgen Vollenberg. Vrijdag 5 okt.: 19.00 Marco van Neer en Paul Francken. Lektoren: Zaterdag 29 sept.: 19.00 dhr. H. Francken. Mededelingen: 1. Vieringen.... Zondag a.s. is er een gezinsviering om 10.00 uur met als thema: „Als de bl?aderen vallen...." Deze viering wordt mede verzorgd door de kinderen cab een eerste klas van de Foekepot. Alle ouders met hun kinde ren dus van harte uitgenodigd! In de maand oktober zal voor de avondmis (behalve zaterdags) om 18.40 uur de rozenkrans gebeden worden. A.s. vrijdag wordt op deze eerste vrijdag om 18.40 uur de kruisweg ge beden. Donderdag 4 oktober is er een Hoog mis met Gregoriaanse zang om 19.00 u. Op dit grote feest voor onze parochie vragen we Gods zegen op voorspraak van de H. Franciscus. Alle gezinnen zijn bijzonder welkom! 2. Gedoopt: 22 sept. Boy Vaessen, Ouverturestraat 49; 23 sept.: Nico Houtakkers, Mambostraat 42; 23 sept.: Freek Alkemade, Wagnerstraat 8. 3. Gezinsbijdrage: Maak van uw ge zinsbijdrage geen sluitpost, veel proble men kunnen dan worden opgelost. Ned. Credietbank Venray nr. 23.18.08.461 of giro 2552386 t.n.v. RK Kerkbestuur inz. Gezinsbijdrage, Marimbastraat 26. Met veel dank voor uw gave. 4. Om over na te denkenGod heeft een recht op Zijn eigen werk, om ermee te doen wat Hij wil. Kunnen we niet proberen het aan Zijn handen over te laten en tevreden te zijn? PAROCHIE VREDESKERK Zaterdag 29 sept.: 18.00-18.45 gele genheid tot biechten; 19.00 Vooravond mis voor de 26e zondag door het Jaar. Kindermis. Het kinderkoor De Vredes- klokjes zal de zang verzorgen. Voor overleden Toon van Dijck (col.) Overl. Martha van Mil-van Meyel (coll.) overl. Harry van Geffen (coll.) Peter Pelzer over?. Cor van den Heuvel overl. Jac. Thijssen overl. fam. Voesten-Pelzer, Mat Basten en Marco Basten. Zondag: 26e zondag door het jaar. 8.30 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie Harry Janssen en overl. familie Piet Willems en overl.' familie; 10.00 Nederlandse Hoogmis. Voor Toon en Mathie van den Beuken (coll.); 11.30 voor Jan de Wit (coll.); 18.30 voor overl. ouders Smits-Flinsenberg. Maandag 1 okt.: Gedachtenis van de H. Teresia van het Kind Jezus. 8.00 voor overleden Thijs Arts; 19.00 tot ze kere intentie (Th.) voor overl. Martha van Mil-van Meyel (L.V.B.). Dinsdag 2okt.: Gedachtenis van de H.H. Engelbeeaarders. 8.00 voor het behoud van het geloof in de gezinnen en speciaal bij de kinderen; 15.00 Gelegen heid tot het bidden van de Rozenkrans, 19.00 voor overl. familie van Hoof- Spreeuwenberg Martin Wilmsen (coll.) overl. Arnoldus Schwachöfer overl. Annie Linders-Welten. Woensdag 3 okt.: 8.00 voor overl. Piet Swaghoven voor overl. Toon van Lierop; 19.00 voor overl. ouders Simons-Willems overl. Martha van Mil-van Meyel (buurt). Donderdag 4 okt.: Gedachtenis van de H. Franciscus van Assisië. 8.00 voor de gezinnen van de parochie; 19.00 H. Uur. Tot bijzondere intentie voor de priesters. Voor Christ Vollenberg. Vrijdag 5 okt.: Eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 8.00 voor overleden ouders Derikx-Geurts; 15.00 plechtige huwe lijksinzegening van het bruidspaar Ver- heyen-Merkx in de kapel van Veltum; 19.00 voor overl. familie Thielen-Hen- driks. Zaterdag 6 okt.: Gedachtenis van Maria op zaterdag. 8.00 ter ere van Maria hulp der christenen. Mededelingen: Vanaf maandag né de avondmis van 19.00 uur zal er de rozenkrans gebeden worden in de kerk. Vrijdag 5 okt. is de eerste vrijdag van de maand, Na de ochtendmis van 8.00 uur zal de ziekencommunie worden rondgebracht. Donderdagavond om 19.00 uur is er weer H. Uur. Iedereen is van harte uit genodigd. De kapelaan zal vanaf woensdag 3 oktober een week op vakantie zijn. Zaterdagavond om 19.00 uur is er weer een kindermis. De lezingen en de preek en voorbeden zullen aangepast zijn voor de kinderen. Ons kinderkoor zal dan weer zingen. Ouders met kinde ren natuurlijk van harte uitgenodigd. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 9.30 Oscar Geurts; 10.00 John Dommeck, Stefan Rongen, Ur- bain van Weert; 11.30 Pascal van Weert; 18.30 Theo Krouwel. Maandag tot en met woensdag: 8.00 Paul Bodden; 19.00 Jose Cornejo. Donderdag tot en met zaterdag: 8.00 Erik Dijkmans; 19.00 Ludi van der Wijst. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP Venray e.o. In de dienst van zondag 30 september a.s. zal in „Den Hoebert", Westsingel 1 voorgaan mevr. J. den Ouden-Ligtelijn uit Steyel. Aanvang 9.30 uur. De koliekten zijn bestemd voor Kerk en Zendingsprojekt. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindernevendienst gehou den. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 Gerrit Reintjes Piet Litjens Petronella Achten-Verdijk (v.w. de Buurtbewoners) Jan Custers. Zondag: 8.30 Hannes Verberk; 10.00 Lei Janssen Jan Loonen; Matthias van Mil (Gem. Koor). Maandag: 9.00 tot zekere intentie t.e.v. O.L. Vrouw van Oostrum. Dinsdag: 19.00 uit dankbaarheid bij de 96e verjaardag van Mevr. Jacobs Mevr. Rutten uit Heeze. Woensdag: 9.00 uit dankzegging. Donderdag: 9.00 gest. jaard. Albert Claessens en Aleida Claessens-Teuws. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 9.00 gest. jaard. Martinus Verheijen en echtgenote. Zaterdag: 19.00 Gertruda Janssen- Peeters Harry Achten jaard. Gerard Hendrickx; Martien van Arsen. Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Mieke Hoedemae- kers, Desiree Haegens, Bianca Claes- sen, Marian Hendrix. Zondag: 8.30 Geert Versteegen, Arno Janssen, Maarten Camps, Paul Boven- deerdt; 10.00 Jacq. Camps, Ralph Bus, Bart Nellen, Ton Verstraelen. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: 17.00 gez. H. Mis (Jonge Garde Koor) B.g.v. verjaardag; 19.00 gez. H. Mis (Jonge Garde Koor), Lei Ewals (koll.) Maria Versleijen-Joos- ten (koll.) Lambert Joosten (koll.). Zondag: 8.30 H. Mis Pastoor J. Jans sen; 10.00 PI. Hoogmis uit dankbaar heid bij 110ste verjaardag van Mevr. Theodora Euwals-Pijpers Piet Jans sen (koll.) Harry Camps (mnd.) Mathieu van Rijswijck (mnd.) Jan Ne- lissen (jrd.). (Medewerking Dames- en Herenkoor). Dinsdag: 8.00 H. Mis st. Wilhelmus Steeghs, Maroia Janssen en Maria Maassen. Woensdag: 8.00 H. Mis tot bijzonde re intentie (O). Donderdag: 19.00 H. Uur en Eucha ristieviering. st. Math. Baeten en Jo hanna Baeten en Johanna Smits. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. hart. 19.00 H. Mis t.e.v. H. Hart en voor Priesterroepingen, st. Gerrit ten Haaf Willem Michels en Wilhelmina van Osch. Zaterdag: 18.45 Rozenkransgebed; 19.00 gez. H. Mis (Dameskoor), Piet Classens (mnd.) st. Jan Muijzers. RECTORAAT HEIDE 26e zondag door het jaar. 20 sept. 1984. Zaterdag: 19^30 Avondmis voor Betje Geurts-Gellings en Maria v. Dijck- Duijkers en tevens voor Theodorus en Lien Peeters-Janssen. Zondag: 8 uur H. Mis voor Betje Ewals-Fleuren; 10 uur Hoogmis, gest. gezongen jaargetijde voor Thoma Mi chels en Elisabeth Rongen. Akolieten: Nico Jacobs en Leon Pouwels. Misdienaressen van de week: Nicole Jacobs en Petra Willems. Maandag: H. Teresia van het Kind Jezus, maagd. 8 uur H. Mis voor Wim Derikx en overl. familieleden Derikx- Voesten. Dinsdag: H.H. Engelbewaarders. 8 uur H. Mis uit dankbaarheid. Woensdag: 8 uur H. Mis voor Teng Janssen. Donderdag: H. Franciscus van Assisi 8 uur H. Mis voor Helm Claes en over leden familieleden. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.45 H. Mis voor de overl. ouders Loo- nen-Baltussen; 2 uur plechtige Jubi- leummis b.g.v. het zilveren huwelijks feest van Sef Claessens en Riek van Kempen. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Ge- rardus Michels en Jacoba Jakobs, tevens voor Johannes en Hendricus van Kempen en Ger v. Kempen-Friesen en tevens voor Theodorus en Lien Peeters- Janssen. PAROCHIE LEUNEN Zesentwintigste zomdag door het jaar. Gezinsbijdrage: het jaar 1984 is voor drie-kwart ten einde. De gezinsbijdrage is een peiler waarop de kerk voor een groot gedeelte moet „draaien". Mogen wij U vragen als u uw bijdrage nog niet gegeven hebt dit nu te doen. Wij rekenen op u allen! De kerk dat zijn wij allemaal samen. Laat de lasten niet aan de ander over om deze te dragen, maar help zelf mee deze te verlichten!!!!- Zaterdag: 19.00 lsm. v. 80-jarige uit dankbaarheid (B) lsm. v. Anna Jans- sen-Achten (vanw. L.V.B.) jrd. v. Ge rard Willemse lsm. v. Jan Ewals (vanw. buurt). Zondag: 8.00 gest. jrd. v. Carolina Peeters Nelly Valckx; 10.00 hgm. v. lev. en overl. leden van Harmonie en Drumband St. Catharina gest. jrd. v. Jan Reintjes en echtg. gest. jrd. v. Piet Loenen, echtg. en Jan Loenen; 11.15 weekd. v. Anna Janssen-Achten lsm. v. Michel Loonen gest. jrd. v. overl. fam. de Mulder overl. ouders Janssen- v. d. Berg en Louis Janssen Antoon Janssen en echtg. Elisab-'" ^enniskens. Maandag: 19.00 lsm. u overledene (B). Dinsdag: 8.00 jrd. v. Catharina Cuijpers en echtg. Woensdag: 19.00 lsm. v. Frans van Bavel ep overl. fam. lsm. v. Anna Janssen-Achten (vanw. buurt). Donderdag: 8.00 gest. jrd. v. Peter Joh. Wilmsen en Johanna Wismans. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart. 8.00 lsm. v. overl. ouders Martens-Smedts en Henri Mariens; 15.00 45-jarig huwelijk Leijs- sen-Linders. Zaterdag: 19.00 lsm. v. Antoon Voer- mans, echtg. en zoon Antoon lsm. v. Jan Ewals (vanw. buurt) lsm. t.i.v. D. Strijbosch-Rongen Misdienaar: 19.00 Geert Thijssen. Akolieten: za 19.00 Tj. Jenniskens en Th. v. Kempen; zo 8.00 J. Janssen; 10.00 hgm. S. Peeters, Rich. Jenniskens en P. v. Zandvoort; 11.15 Ruud Jennsieksn en pet Geurts. Allerheiligen: het feest van Allerheili gen wordt gevierd op zondag 28 okto ber. De gebedsdienst is 's middags om half drie. PAROCHIE CASTENRAY Misdienaars: zat. di. en wo.: Wouter en Ivan; zond. 8 u. do. en vr.: Guido en Roel; zond. 10 u.: Martijn en Joris. Zaterdag 29 sept.: 19.00 Matthias Drabbels, dochter Door en zoon An toon. Zondag 30 sept.: 8.00 voor het geestel. en tijdel. welzijn van alle paro chianen; t.e.v. O.L. Vrouw van Altijd durende Bijstand; 10 uur Ger Janssen (coll.). Dinsdag 2 okt.: 19.00 Willem Baltus- sen (coll.). Woensdag: 8.00 tot intentie van de offeraars. Donderdag: 8.00 Piet Rambags (coll.). Vrijdag: 8.00 om meer vrede. 9.00 Zieken-Comminie. Ie Vrijdag. Zaterdag 6 okt.: 2.00 gez. H. Mis uit dankbaarheid b.g.v. het zilveren huwe lijk van de fam. Janssen-Thijssen; 19.00 jrd. voor overl. ouders Philipsen-Vous- ten. RECTORAAT VEULEN Zondag 30 sept.: 26e zondag door 't jaar. Zaterdag 29 sept.: om 7 uur Hgm. jgt. overl. fam. Hendriks-Hendriks. Zondag: 9.45 Hgm. overl. fam. van Rengs-Jenneskens; 11.15 Hgm. overl. fam. van Soest-Cox. Maandag: 8 uur lsm. voor zal. Leo Geelen en broer Harrie. Dinsdag: 8 uur lsm. overl. ouders en jgt. Theo Groetelaars. Woensdag: 8 uur gest. jgt. fam. Reintjes en echtg. Donderdag: 8 uur lsm. ovewrl. leden Derde Orde. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd H., Hart. Om 8 uur bijz. H. Mis ter ere van H. Hart van Jezus. Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 uur lsm. voor deze intentie; 's avonds 7 uur Hgm. jgt. zal. Henri van Lipzig. Akolieten voor 30 sept.: T. Leyssen, J. Reintjes, E. v. Dongen. Misdienaars: J. Nijssen en J. Litjens. PAROCHIE MERSELO Zaterdag 29 sept.: Feest van de H. Michael, Gabriël en Rafaël, Aartsenge len. 19.00 jgt. M. v. d. Zanden. Zondag 30 sept.: 26e zondag door het jaar. 10.00 Sibertys Muysers en Maria Michels (40 jaar geleden Mnr. Muijzers slachtoffer van oorlog); 11.30 Henr. v. Osch en Theodora Poels. Maandag: H. Teresia van het Kind Jezus. 8.30 ter ere van O.L. Vrouw. Dinsdag: H. Engelbewaarders. 8.30 Martinus en Gerardus Arts. Woensdag: H. Franciscus Borgia, Schoolmis. 8.45 voor roepingen (Schoolmis); 18.40 Rozenhoedje; 19.00 H. Mis bijz. intentie (J). Donderdag: H. Franciscus van Assi si. 8.30 Theodorus Verheyen en Antonia Poels. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.30 ter ere van H. Hart voor wie geof ferd hebben. Zaterdag 6 okt. H. Bruno.17.00 H. Mis uit dankbaarheid (80 jaar oud); 19.00 Henk van Meyel. Misdienaars: Zondag 30 sept. 10.00 en zaterdagavond Gerton Claessen en Eric van Dijck; 11.30 Arno Poels en Mare van Tilburg. Kollektanten: zaterdagavond 29 sept. Teng Arts; zondag 30 sept.: 10.00 Teng Emonts; 11.30 H. Arts. Kerk schoonmaken 4 okt.: Mevr. Versteegen-Willems, Haag; Mevr. Heg- ger, Op de Kamp. Mededelingen: a) Op woensdagavond gedurende ok tober zullen we het rozenhoedje voor de H. Mis bidden. Rozenhoedje begint 20 minuten voor de H. Mis, 18.40 uur. b) H. Vormsel zal aan de zesde klassers toegediend worden op 16 nov. om 19.00 uur door Bisschop Gijsen. RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag: 19 uur voor Bertha v. d. Pas-Camps. Zondag: 10 uur voor Frans Geven. Maandag: 19 uur voor Bertha v. d. Pas-Camps. Dinsdag: 19 uur voor overl. fam. Arts-Kuypers. Woensdag: 19 uur t.i.v. M. Janssen. Donderdag: 19 uur t.i.v. fam. Huys. Vrijdag: 8.30 Eerste vrijdag van de maand. H. Mis voor Agnes Verstraeten- Otten. Zaterdag: 19 uur t.i.v. fam. van Bakel. RECTORAAT SMAKT Zaterdag 29 sept.: 19.00 Avondmis voor Corry Peters (Ke), fam. Eeerden- burg en voor overleden oom en tante. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor overl. ouders en fam. Ermers-Ver- steegen, Piet Willems en fam. v. d. Heyden; 10.00 Hoogmis voor overl. fam. van Kempen-Lochtens, Josephina en Henricus Janssen, Arnoldus Reijn- ders, fam. Elzen. Maandag: 8.45 H. Mis voor de over ledenen van de Carmel en v.b.i. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor fam. Ver heijen, t.e.v. Jozef, Maria en Antonius. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor fam. Peters en bij een no veen. Donderdag: 8.45 H. Mis voor de in tenties van de Pelgrims en fam. Ver heijen. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. het Heilig Hart voor alle zieken. 15.00 Plechtige H. Mis bij gelegenheid 35-jarig huwelijksfeest van P. v. d. Heijden-van Veghel. JEHOVAH'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij U uit voor het bijwonen van een bijbeltpespraak met als thema: Stemt uw denkwijze met die van God overeen?" In de Konink rijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10 uur v.m. Gratis toegang, geen collecte. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 1. gest. H. Mis voor levende en overl. leden van de LLTB; 2. H. Mis voor overl. ouders Spreeuwen- berg-Verlinden en Wim en Jan Spreeu- wemberg; 3. jgt. v. Reinier Swinkels, Anna Verschuuren en Jo en Antoinette Swinkels; 4. H. Mis voor overl. fam. Thijssen-Verhoeven. Zondag: 8.30 H. Mis voor Jozef Mar tens; 10.00 1. H. Mis voor Piet Potten nms. fam. Potten; 2. gest. jgt. v. Petrus Claessens, Mechtilda van Megen en dochier Maria; 11.30 1jgt. v. Gerardus v. d. Munckhof; 2. H. Mis voor levende en overl. fam. Strijbosch-v. Lipzig. Maandag: 19.00 1. H. Mis voor Jan Vergeldt nms. fam. Vergeldt; 2. H. Mis voor Frans van Soest nms. de buurt. Dinsdag: 8.00 gest. H. Mis voor Godefridus Vermeulen en Gertruda Jentjens. Woensdag: 19.00 1. H. Mis voor Ma thieu Arts; 2. jgt. voor Thei Sanders. Donderdag: 8.00 H. Mis voor Jan Hendrix. Vrijdag: 19.00 H. Mis voor Jep Ver hoeven nms. Janssen-Lichtenveld. Zaterdag: 19.00 1. gest. jgt. v. overl. ouders Litjens-FIeurkens; 2. H. Mis voor Mevr. Bos-Janssen nms. neven en nochten; 3. H. Mis voor Frans van Soest nms. fam.; 4. maandd. v. Fien Fleurkens-Keij sers Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Mare Sijbers en Roel Smits. Zondag: 8.30 Tjeerd Jenniskens en joan Lutters; 10.00 Bart Rongen en Pa trick Marcellis; 11.30 Tom Lemmens en Patrick Vergeldt: Weekdagen: Rob Reijnders en Mare Derckx. Vrij: Peter Michels en Mattie van Ass. VAMOS A VER NOTICIAS RELIGIOSAS EI domingo próximo, el dia 30 de sep- tiembre NO habrè misa en nuestra capilla porque ni el Padre Juan ni el Sr D Jacobs estaran. SI el primer domingo de octubre habrè Misa y luego reunión en la salita del convento con un cafelito. Hasta la vista! NOTICIAS CULTU RALES Sigue la adaptación del nuevo local en la escuela Coninxhof; con la ayuda de todos podemosa acabar antes de 1. de noviembre. Hasta la vista! Reaktie op ingezonden stuk: „WORDT MANUAL KAMPIOEN?" Het jeugdteam, waarvan dhr. Jans sen spreekt, bestaat uit meisjes tot en met 18 jaar, een leeftijd, waarop men voor één keer wel verantwoording kan dragen. Zeker als van te voren het hoe en waarom duidelijk is uitgelegd (trai ning donderdag 6 sept. 1984). De kontributie is inderdaad hoger dan bij S.V.V., maar deze kan nog niet alle uitgaven dekken. Hiervoor organi seert H.V. Manual enkele financiële ak- ties. Juist deze groep meisjes funktio- neert dan uiterst negatief (verlenen nauwelijks tot geen medewerking). Het afgelasten van een wedstrijd is zaak van de thuisclub of de scheidsrech ter. In tegenstelling tot wat de vereni ging DES uit Weert tegen dhr. Janssen vertelde hebben zij op die bewuste zon dag zeer zeker niet naar Venray gebeld. Navraag bij DES leverde op dat er spra ke was van een „misverstand". Overigens dat er voor niets wordt ge reden komt bij elke veldsport wel eens voor en niet alleen bij handbal. Bij dhr. Janssen kan dit in het verleden ook niet gebeurd zijn, want dit zou de eerste keer in 5 jaar zijn, dat u voor vervoer zou zorgen. Het is voor H.V. Manual een prach tig en noodzakelijk iets als er ouders willen rijden. Zonder hun medewerking zouden we van openbaar vervoer of je- huurde bussen gebruik moeten maken, waardoor de kontributie nog hoger zou moeten. Maar let wel meneer Janssen, u rijdt niet voor het plezier van de vereniging, maar voor het plezier van uw eigen dochter. Dat wij, vrijwilligers voor de handbalsport en andermans kinderen, die hiervoor ettelijke uren in de week pro deo bezig zijn, fouten maken geef ik toe, maar ik vind het betreurenswaar dig, meneer Janssen, dat u uw grieven niet eerst bespreekbaar hebt gemaakt i.p.v. een poging te doen H.V. Manual ten onrechte publiekelijk aan de schandpaal te nagelen. Als iemand iets heeft aan te merken op uw stukadoorswerk, komt hij toch eerst naar u en probeert hij niet u via Peel en Maas zwart te maken. Indien uw woede bekoeld is willen wij graag met u in diskussie treden, maar dan wel persoonlijk. Wij hopen dat er nu weer een aantal zaken zijn rechtgezet. Namens het bestuur van H.V. Manual, E. WIJNEN

Peel en Maas | 1984 | | pagina 16