GEMEENTEPRAAT Weinig ruimte voor nieuwe dingen in Welzijnsprogramma 1985 NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting 11e Recreatief Volleybal toernooi op 27 en 28 oktober INSCHRIJFFORMULIER U INLEVEREN VÓÓR 12 Q OKTOBER Bouwvergunning verleend Inspraak Welzijns programma 1984 Verklaringen van geen bezwaar Tentoonstelling Martelen is Mensenwerk Bekendmaking Hinderwet Bouwvergunning aangevraagd Uitslagen verkiezingen dorpsraad Ysselsteyn 1984 Lustrum kerkdorpen fietstocht Hinderwet Commissie financiële en economische zaken Comité recreatie sport Venray organiseert opleidingen in samenwerking met de N.K.S. e gen EN -19501 iNSSUh rEN E Miei 31 Hel Jaarprogramma Specifiek Wel zijn 1985 is in ontwerp gereed. Hel be schrijft de maatregelen die het gemeen tebestuur zich voorstelt te nemen voor ^360 de bevordering van het welzijn van de j burgers in Ven ray. Op het welzijnspro gramma 1985, wordt, evenals vorig jaar het geval was, door de problematische financiële situatie van onze gemeente een stempel gedrukt. Ook voor het ko mende jaar zijn er bezuinigings voor stellen en is er weinig ruimte voor nieu we dingen. Bij de bezuinigingsmaatregelen is ge- ten RUM 'enra| 92851 ïleric 1006 »C|k| probeerd de welzijnsvoorzieningen als lüHzodanig overeind te houden. WERK 1 Andere uitgangspunten voor de voorgestelde bezuinigingsmaatregelen zijn de priori teiten die gelden voor de gemeentebe groting 1985 en de voorrang binnen het welzijnswerk voor uitvoerend werk en activiteiten, voor de meest kwetsbare groepen en voor het vrijwilligerswerk. Bezuinigingen zijn niet alleen nodig om de inkomsten en uitgaven in evenwicht te brengen maar ook om de ruimte te scheppen voor nieuw beleid. Daarbin nen krijgen voorzover haalbaar, de wer klozen zorg en de jeugd en het jongeren werk de voorrang. Enkele belangrijke ontwikkelingen m.b.t. algemene beleidsdoelen van de j gemeente zijn: HUD de organisatorische afronding van UW! de samenwerking van de instelling op het terrein van het welzijnswerk; I. 818f het nieuwe rijksbeleid m.b.t. vol- 1 wassenen educatie. Bekend is dat voor l/ICI terre'n een aanla' veranderingen op **1 komst is. Onbekend is echter welke; I Het gemeentelijk beleid zal hier gericht zijn opliet handhaven van de bestaande voorzieningen: - de decentralisatie van het minder- hedenbeleid. Vanaf 1 januari. 1985 is de gemeente verantwoordelijk voor beleid en financiering van activiteiten en voor- zieningen t.b.v. plaatselijke minder heids groeperingen, i Het jaarprogramma Specifiek Wel- zijn 1985 is het laatste programma dat opgesteld wordt op basis van het wel- zijnsplan 1982 t.m. 1985. Het is niet de bedoeling van het gemeentebestuur om I een geheel nieuw welzijnsplan op te stel- j len voor de periode 1986 t.m. 1989. I Volstaan zal worden met het bijstellen I van onderdelen van het gelden plan. I Het jaarprogramma 1985 is opge- I deeld in de drie sectoren zorg, educatie en recreatie en als slothoodstuk de acco- modaties. Hierinder zullen wij deze de len de revue laten passeren, waarbij we zullen volstaan met een blik in de toe komst. ZORG Binnen deze sector vallen de gezond heidszorg, de maatschappelijke dienst verlening, en de zorg voor de woonwa genbewoners. In 1985 zal verder gewerkt worden aan de planningswerkzaamheden in het kader van de Wet Voorzieningen Ge zondheidszorg. Daarnaast zal er een „intergemeentelijk plan gezondheids zorg" verder worden uitgewerkt. De gezondheidswinkel laat zich om schrijven als een informatieplaats over gezond zijn en niet gezond zijn: een bron van voorlichting op dit terrein. De gezondheidswinkel kan ook een om budsmanfunctie gaan vervullen en zal worden bemand door werkers uit de ge zondheidszorg. Zij zijn uiteindelijk ook degenen die de gezondheidswinkel in houd zullen gaan geven. Geen nieuwe ontwikkeling voor 1985 zijn voorzien op het terrein van de maatschappelijke dienstverlening. De gemeente zal zich hier beperken tot het volgen van de huidige ontwikkelingen en zonodig passende besluiten nemen. M.b.t. de zorg voor woonwagenbe woners kan het volgende worden opge merkt. In de loop van 1984 is een aantal mogelijke lokaties voor uitbreiding van de standplaatsen voor woonwagens on derzocht. In 1985 zullen hierover nadere voorstellen worden gedaan en zal over leg worden gevoerd met omwonenden van aan te wijzen locaties. EDUCATIE Binnen deze sector vallen de volgende werksoorten: kinderopvang. Jeugd en jongerenwerk, opbouwwerk, werklo zenzorg, Welzijnswerk ouderen, Cultu rele minderheden, Volwassenen educatie, Emancipatie en Cultuur. Binnen deze sector zijn voor 1985 geen volledig nieuwe zaken aan dae orde. Er is voornamelijk sprake van een uitwer king en/of volgen van het bestaand be leid. Zo zal binnen het jeugd- jongeren werk extra aandacht worden gegeven aan activiteiten voor „Probleem jonge ren". Jongeren die maatschappelijk ge zien nogal wat problemen oproepen en die doorgaans binnen de bestaande jon gerengroepen niet worden opgevangen. Ten behoeve van werklozen zal in 1985 een aantal projecten worden opge zet. In het jaarprogramma worden ge tel OR i EST - iur uur ie nietf f kom 'orm»i tal 14: ruine Op beide toernooidagen wordt exact om 9.30 uur gestart. Er wordt de gehe le dag, tot ongeveer 18.00 uur, in drie poules gespeeld nl. DAMES, HEREN en GEMENGD. Bij de gemengde teams dienen minimaal 3 dames opgesteld te zijn. Aan dit toernooi waar iedereen aan mee kan doen, volleyballer of niet, staat gezelligheid en sportiviteit hoog in het vaandel. Een team bestaat uit minimaal zes en maximaal acht spelers. Er mogen per team niet meer als twee spelers opgesteld zijn die in NEVOBO- competitieverband spelen, leder team moet verder één leider hebben en ie mand die als scheidsrechter kan fungeren. Het toernooi wordt gehouden in sporthal ,,De Wetteling". Inschrijving kost f 30,- per team. INSCHRIJVING IS MOGELIJK MIDDELS ONDERSTAAND IN SCHRIJFFORMULIER. DEZE FORMULIEREN DIENEN VOOR 12 OK TOBER GEZONDEN TE WORDEN AAN HET GEMEENTEHUIS TE VENRAY, BUREAU SPORTZAKEN EN RECREATIE. U ontvang na inschrijving automatisch bericht m.b.t. regelementen en poule-indeling. Inlichtingen: Gemeentehuis Venray, afd. 11D, Sportzaken. Tel. 04780- 83838, tst. 244 t.n.v. W. Smits. 1 Team: I Spelers: dames heren gemengd. Leider: scheidsrechter: voorkeursdag: torn- lel- HNIE 8653? noemd een project voor vrouwelijke werklozen onder de 25 jaar, het werker varingsproject voor jongeren in het vrije bedrijfsleven en een bosbouwproject. Samen met andere instellingen zal door het gemeentebestuur in 1985 gezocht worden naar nieuwe vormen van op vang of werkgelegenheid voor potentië le W.S.W. werknemers. Voor het on derdeel Cultuur kan nog worden ver meld dat met ingang van 1985 het LSO niet langer meer gesubsidieerd wordt door de Limburgse gemeenten maar door de rijksoverheid. RIJKSOVERHEID De derde sector in het jaarprogram ma laat zich opdelen in de onderdelen sport en Recreatie. Het beleid in 1985 m.b.t. het onderdeel sport zal zich met name richten op het behoud van de kwaliteit van de accomodaties, zelf werkzaamheid en privatisering. Zo zal er o.a. naar gestreefd worden op het tennispark Vlakwater voor het seizoen 1985 te privatiseren. Ook de organisatie van recreatieve sportbeoefening wil het college overdragen aan het particuliere initiatief. Zoals bekend is door het gemeente bestuur afgezien van de realisatie van een tweede buitensport-complex, maar zal worden overgegaan tot herinrichting an het sportpark de Wieën. Uiterlijk 1986 dient hier de atletiekaccomodatie te zijn gerealiseerd, terwijl ook voor 1985 de renovatie van een trainingsveld en de aanleg van een kunststofveld voor de hockey sport op het programma staan. Het onderdeel recreatie zal met name van zich doen spreken als in 1985 het kampeerplaatsenplan aan de raad wordt voorgelegd. Ook zal het komend jaar opnieuw geprobeerd worden het trekkershutten-project van de grond te krijgen. ACCOMMODATIES Het laatste onder deel van het jaar programma gaat over accommodaties. Verwacht wordt dat in 1985 een begin wordt gemaakt met de uitvoeringswerk zaamheden van het opgestelde onder- houdsschema voor accomodaties, Daar naast zullen in de loop van het jaar voorbereidingen worden getroffen voor de renovatie/uitbreiding van het ge meenschapshuis Castenray en de nieuw bouw van het wijkcentrum Landweert. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 19 september 1984 voor de onderstaan de bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. de bouw van een fokvarkensstal aan de Carmelietenstraat 2 te Smakt t.n.v. Maatschap Philipsen; de bouw van een tuinhuisje aan de Brennerlaan 9 te Venray, t.n.v. J.H.A. Raadschelders; de bouw van een legkippenhok opslagruimte aan de Roland 3 te Castenray, t.n.v. Th. W. Vullings; de bouw van 28 woningwetwonin gen en 41 premiehuur-woningen in de 2e fase van het plan Landweert te Venray, t.n.v. woningbouwvereniging „Noord Limburg", Plataanstraat 15 te Venray; de bouw van een woning met ga rage aan de St. Odastraat te Venray, t.n.v. A.M.A.M. van Houdt, Prinses Irenestraat 10 te Venray; de bouw van een woning met ga rage aan de St. Oda straat te Venray, t.n.v. Th.L.D. Nelissen en J.A.M.M. Josten, Geysterseweg 10 te Oost rum; de bouw van een serre aan de Kruidenlaan 26 te Venray, t.n.v. G.H.J.M. Cox; de bouw van een terrasoverkap ping aan de Witzand 7 te Venray, t.n.v. P.F.C.M. Ariaens; het plaatsen van een dubbel deur kozijn met deuren aan het Gemmadal 6 te Venray, t.n.v. J. B. Sloot; de bouw van een loods aan de Laagheidseweg 30 te Venray, t.n.v. J.P.M. van Dijck; de bouw van een tuinhuisje aan het Lamersveld 17 te Venray, t.n.v. G.M.A. Vennekens. Venray 27 september 1984 De burgemeester van Venray, Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Voor het Jaarprogramma Spe- ciefiek Welzijn 1985, dat in ont werp is afgecond, geldt een in spraakprocedure, die loopt tot 15 oktober 1984. Gedurende deze periode ligt het programma ter inzage in de Infotiek van het raadhuis en in de Bibiliotheek. Door belanghebbenden kan op het programma schriftelijk wor den gerageerd. SCHRIFTELIJKE REACTIES Aan alle in het programma op genomen organisaties is het op hen betrekking hebbende deel toegezonden. Hierin kunnen zij lezen of zij in principe voor subsi die in aanmerking komen. De hoogte van het subsidiebedrag is afhankelijk van de vorm waarin de subsidiering plaatsvindt en kan afwijken van de in het pro gramma opgenomen bedragen. Organisaties die geen jaarpro gramma hebben ontvangen maar wel van mening zijn dat zij in het Jaarprogramma Specifiek Wel zijn behoren te zijn opgenomen, worden verzocht zich te melden bij het college van B en W. MONDELINGE REACTIES Behalve de mogelijkheid om schriftelijk te reageren kan ook mondeling op het programma worden gereageerd tijdens de be handeling van het jaarprogram ma in een van de betrokken com missies, via gebruikmaking an het spreekrecht. Deze behande ling zal plaatsvinden gelijktijdig met die van de gemeentebegro ting 1985 in de commissie. De commissie voor Onderwijs en Cultuur zal op dinsdag 23 okto ber a.s. haar onderdelen uit het jaarprogramma bespreken. De commissie voor Maatschappelij ke zorg zal op 24 oktober het jaarprogramma bespreken. De commissie voor jeugd. Sport en Recreatie zal op haar beurt dit op 25 oktober doen. Begin november zal het college van b. en w. zich over het jaar programma buigen, nadat alle in- spraakgegevens zijn verzameld en voorzien zijn van een preadvies. Deze adviezen zullen worden toe gezonden aan de insprekers. Die hebben dan de mogelijkheid be zwaar aan te tekenen bij de ge meenteraad. Deze raad zal in de cember bij de behandeling van de gemeentebegroting 1985 het jaar programma Specifiek Welzijn vaststellen. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 18 augustus 1984 aan het ge meentebestuur verzonden de navolgen de verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 lid 8 van de Woningwet, welke zijn ver eist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunningen voor: de bouw van 47 woningen premie- huur (non Profit) aan de Kruidenlaan, Bingelkruid en Aronskelk te Venray t.n.v. de Nederlandsche stichting voor andere Woonvormen, Koningsweg 84 te 's Hertogenbosch; de bouw van 20 premie B wonin gen aan het Herderstasje en Honingkla- ver te Venray, t.n.v. Maasveste b.v. Jan Schmitzlaan 4g te Eindhoven; de bouw van een woning aan de Herik te Venray, t.n.v. F.A.J. Schmeetz, Beethovenstraat 13 te Ven ray. Deze verklaringen van geen bezwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 27 september 1984. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. In de infotiek is op dit moment de tentoonstelling „Martelen is mensen werk" te bekijken. De tentoonstelling wordt gehouden in het kader van een landelijke aktie van Amnesty Internati onal en wordt georganiseerd door de Venrayse afdeling. De tentoonstelling blijft tot 1 oktober a.s. te bezichtigen. Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierdoor bekend op ba sis van de eerder dit jaar vastgestelde notas's „De verkeerscirculatie in het centrum van Venray" en „de Blauwe Zone" in Venray thans het ver- keersmaatregelbesluit te hebben vast gesteld voor het wijzigen van diverse verkeerssituaties in het centrum van Venray. Dit besluit van 13 juni 1984 nr 722 be helst onder meer: het omdraaien van de rijrichting voor (auto)verkeer in een gedeelte van de SCHOOLSTRAAT en de JAN HENSSENSTRAAT: Het openstellen van een aantal EENRICHTINGSSTRATEN in het centrum voor FIETSVERKEER in TWEE RICHTINGEN, alsmede het aanbrengen van FIETSSTROKEN: Het instellen van eenrichtingsver keer - uitgezonderd (brom)fietsen - in de DEKEN THIELENSTRAAT en gedeel ten van de EINDSTRAAT en de HOENDERSTRAAT: het instellen van een parkeerzone BLAUWE ZONE) in het centrum waarbinnen het gebruik van een par- keerschijf verplicht is en het parkeren langer dan 1 uur is verboden. Het besluit en de daarbij behorende stukken liggen voor een ieder op kamer 117 van het raadhuis TER INZAGE. Belanghebbende kunnen tegen dit besluit BINNEN 30 DAGEN na dalum van deze bekendmaking BEROEP aan tekenen. Het beroepschrift moet aan de Koningin worden gericht, maar worden ingediend bij de commissaris van de Ko ningin in Limburg, Postbus 1980, 6201 BZ Maastricht. Venray, 27 september 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J. Defesche Burgemeester. J.M. Poels, Secretaris. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op, artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 19 september 1984 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van J.H.L.M. Camps Mgr. Hans- senstraat 77 te Oostrum (Lb) voor ex. art. 6a uitbreiden wijzigen van een kal veren mesterij, gelegen aan de Mgr. Hanssenstraat 77 te Oostrum (LB) Th.M.J.M. Janssen, Pottevenweg 7 te Ysselsteyn (LB) voor het oprichten en in werking hebben van een plaatwer kerij waar electromotoren worden ge bruikt met eengezamelijk vermogen van meer dan 1,5 Kw, gelegen aan de Potte venweg 7 te Ysselsteyn (LB); NV Waterleiding mij. Limburg, Prins Bisschopsingel 1 te Maastricht voor het oprichten en in werking hebben van een pompstation ten behoeve van de drinkwatervoorziening, waar elektro motoren worden gebruikt met een geza- melijk vermogen van meer dan 1,5 Kw, gelegen aan de Zuiderbergweg onge nummerd te Oostrum (LB); De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel van 27 september 1984 tot 27 oktober 1984 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 20 oktober 1984 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangehebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 27 september 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: de bouw van een garage en het slo pen van een bestaande loods aan de Veulenseweg 23 te Veulen, t.n.v. W.J. Holtermans de bouw van een toiletgebouw aan de Koepas 8 te Oirlo t.n.v. Th. G Ja cobs; de bouw van een garage aan de buitenweg 2a te Venray, t.n.v. J.J.TH. Janssen; de bouw van een loods voor rups voertuigen aan de Timmermansweg 89 te Ysselsteyn, t.n.v. het ministerie van Defensie, Hornerweg 2 te Roermond; de inbouw van een bejaarden-unit in het pand Spurkterdijk 10 te Oostrum t.n.v. C.P. Aben; de verbouw van een garage/opslagruimte aan de Overbroek- seweg 3 te Leunen, t.n.v. G.H. Claes- sens; de bouw van een loods aan de Kempkesberg 30 te Ysselsteyn, t.n.v. F.A.P. Franken; de uitbreiding van een fokvar kensstal aan de Twistweg 10 te Vrede- peel, t.n.v. A.J.M. van Hoof; de bouw van een fokvarkensstal aan de Haag 4 t.n.v. Maatschap Mi- chels; de uitbreiding van een zeugenstal aan de Haag 4 te Merselo, t.n.v. Maat schap Michels; de bouw van een garagen en een opslagruimte aan de Gunhoekweg 8 te Oirlo t.n.v. L.F.J.J. Verstappen; de uitbreiding van een loods aan de Beekweg 52 te Merselo, t.n.v. P.H.I.M. Keuten; het geheel vernieuwen van een wa renhuis aan de Rosmolenweg 4a te Oostrum, t.n.v. A.W.M. Thielen; de uitbreiding van een woning aan de Gosewijnhof 5 te Venray, t.n.v. F.C.H. Cortenbach. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 28 sept. 1984 ge durende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 27 september 1984. In het afgelopen weekend zijn de ver kiezingen van de leden van de dorpsraad Ysselsteyn gehouden. Er hebben 584 van de 1426 stemgerechtigde inwoners van Ysselsteyn hun stem uitgebracht. Dit is 40.95% (4 jaar geleden 48%). Bij het tellen van de stemmen bleek dat 4 stembiljetten ongeldig waren. De nieu we dorpsraad telt 13 leden. Uit de 18 kandidaten zijn gekozen: (alleen op per soonlijke titel): Harrie Philipsen 448 st. Wim Verschuuren 445 st. Annie Hubers 443 st. Sybert Nijssen 441 st. Nelly Ewals-Vergeldt 432 st Wim Willems 389 st. Mart van Hoof 383 st. Jan Janssen 382 st. Jan Michels 369 st. Bert v. Veghel 348 st. Toon Vullings 308 st. LeiPouwels 276 st. Toon Winnen 267 st. Niet gekozen zijn: Jan Reijnders 227 st. Piet Cox 205 st. Wim Janssen 202 st. JannyJuvett 126 st. Leny V riens-van Gog 96 st Op zondag 30 sept. a.s. vindt alweer de 5e kerkdorpenfietstocht plaats. De tocht zal ongeveer 80km lang zijn, maar daar kan de hele dag over gedaan wor den. In ieder kerkdorp van de gemeente Venray kan gestart worden. STARTPLAATSEN Venray: sporthal „de Wetteling" Oostrum: Café van Dijk Smakt: Pelgrimshuis St. Jozef Merselo: cafe Jansen Vredepeel: gemeenschapshuis de Kleine Loef Ysselsteyn: café van Dijk Heide: gemeenschapshuis „Gelderkoel" Veulen: zaal 't Veule Castenray: café Cuypers Oirlo: café Marjacq Leunen: café Martens Starttijd: tussen 10.00 en 12.00 uur. Kosten: tot 14 jaar 1.50 vanaf 14 jaar 3.00. Iedereen ontvangt een leuke her innering. TOT ZIENS OP 30 SEPTEM BER. Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: A. Leeyen Moostdijk 11 te Ys selsteyn voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het wijzigen van een rundveehouderij, waar propaan wordt gebruikt, gelegen aan de Moostdijk 11 te Ysselsteyn; positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 11 oktober 1984, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 27 september 1984. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. Op woensdag 3 oktober om 17.15 wordt in de b. en w. kamer een openba re vergadering van de commissie voor fi nanciële en economische zaken gehou den. Hel voornaamste punt van de agenda bestaat uit een evaluatie van de nota „Onbegonnen werk". Aansluitend op deze vergadering vindt het onder zoek plaats naar de rekening 1982. WAAROM CURSUSWERK? De Nederlandse Katholieke Sportfe deratie bepleit en bevordert de vorming van bestuurskader en technisch kader en van de jeugdsportleiders, omdat daar door de begeleiding van de jeugdigen op levensbeschouwelijke grondslag gewaar borgd wordt. De leiders/sters drukken hun persoonlijke stempel op de gehele inhoud van de sportbeoefening, dus ook op de persoonlijkheid van de jeugdige sporters. De jeugd ontmoet in de sport vereniging, als aanvulling en voortzet ting van het eigen gezins en leefmilieu, in de leider/ster de volwassene en diens opvattingen. WELKE CURSUSSEN WORDEN ER GEGEVEN? De N.K.S. heeft daartoe een aantal kursussen opgezet, waarvan verschillen de in nauw overleg met de betrokken sportbonden. Algemene Basis Opleiding Kursusgeld 57.50 kursusduur 30 klok uren oftewel 10 avonden. Recreatiesportleider A Kursusgeld 275,- kursusduur 70 klok uren en 25 uren stage Bestuurskadercursus Kursusgeld 25,- kursusduur 15 klok uren Jeugdvoetballeider/ster Kursusgeld 70,- kursusduur 40 klok uren Jeugdatletiekleider/ster Kursusgeld 110,- kursusduur 60 klok uren. De kursussen zijn voor iedereen toe gankelijk vanaf de leeftijd van 17 jaar en ouder m.u.v. de A.B.O. opleidingen n.I. 16 jaar. Bij voldoende aanmeldin gen (15 personen) worden de kursussen in Venray gegeven. E.e.a. in overleg met de betrokken docent. Inlichtingen Gemeente Venray, Buro Sportzaken en Recreatie, Raadhuisstraat 1 te Venray. Tel. 04789-83838 tst. 243.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 13