Hondensport SCHAKEN I.V.N. HVK V.V.D. FNV I V# VROUWEb Venray AVOEDINGS BOND FNV WIJK NOORD-WEST „TUSSEN MAAS EN PEEL" Verbouwings- en inrichtingskosten voor het I.M.B.O. Modeshow Goed najaars programma voor slechthorenden in de regio Venray Filmnieuws Schouwburg Running informatie-avond in Venray Officiële opening opleidings centrum voor kantoor innovatie Nieuwe zaak in lederwaren PEEL EN MAAS uw weekblad Vredesopvoeding op de Venrayse scholen Opheffing en verplaatsing telefooncellen 10-jarig bestaan Kelderband Oirlo Beveiliging overweg Witte Vennenweg Oirloseweg Raads vergadering Vierlingsbeek VVD ONDERCENTRALE HORST Naar aanleiding van het werkbezoek an Jos van Rey aan de regio Venray in ieij.1. hebben ons herhaald verzoeken «reikt dit bezoek nog eens te herhalen m met name een diepgaandere discus- e te kunnen hebben over het heden en toekomst van de zelfstandige onder- emer in het midden- en kleinbedrijf. Als VVD Ondercentrale Horst zijn ij blij de kamerleden Jos van Rey en 'iet Blauw in onze regio te mogen ont- angen. Maandag 26 november a,s, om 20.00 ur in café-restaurant Vlakwater. Beide heren zullen de avond beginnen iet een korte inleiding over de hen Kgewezen vakgebieden in de Tweede amer. resp. Midden- en Kleinbedrijf Agrarische Zaken toegespitst op bio- idustrie en superheffing. Het thema van deze avond zal zijn: Ondernemer zijn in een Midden-Klein Agrarisch bedrijf in het huidige Dlitieke klimaat". Wij hopen op deze avond alle geïn- resseerde ondernemers te mogen cgroeten die belang stellen in de olitieke standpunten in deze van de VD. De roegang tot deze bijeenkomst is jsoluut niet beperkt tot VVD-leden, laar staat open voor iedere geïnteres- «rde. Op de clubavond van 20 september as er werk te zien van de clubleden: jos Seijkens, Ger Verstappen, Theo Wilbers, Wiel Friesen en Martien Gom- mans. Op deze avond werd gevraagd de jnlevertermijn voor foto's voor deel name aan de rayon-fotowedstrijd met 2 weken te verlengen. (Dit voorstel is akkoord, men kan dus tot 4 oktober in leveren). Het programma voor de fotroclub- avond van 4 oktober wordt in zijn geheel gevormd door een spreker. Wij hebben Frans Bellen, een van de betere amateurfotografen bereid gevonden een selectie uit zijn fotowerk te presenteren. Dat dit een leezame en boeiende avond zal worden, behoeft geen betoog, derhalve vragen wij U om een grote op komst. Clubleden en belangstellenden (voor een eerste of verdere kennismaking) zijn van harte welkom. Plaats: Aktiviteitencentrum Kenne- dyplein 1, Venray. Aanvang: 20.00 uur. I II K' KATHOLIEKE VROUWENVERENIGING Op donderdag 4 October a.s. brengen •ij een bezoek aan „Juweel 84". Om- at we op dit moment nog niet weten an welk punt we in Venray vertrekken n hoe laat, verzoeken we de leden, die ich voor deze excursie hebben opgege- en, volgende week donderdag 4 octo- er onmiddelijk na de ontvangst van Vel en Maas te kijken naar het vereni- ingsnieuws, want dan zal vermeld taan tijd en plaats van vertrek 18.30 ur met de bus naar Juweel 84. Ook kan ten zich in verbinding stellen met de se- retaresse, tel. 87308 Alle volksdansgroepen zijn weer gestart met nieuwe energie. Wel zijn er nog plaatsen in de kindergroepen voor enthousiaste kinderen. Klas 1 en 2 maandag 16.30 tot 17.30 u. klas 3 en 4 maandag 17.45 tot 18.45 u. Klas 5 en 6 woensdag 17.45 tot 18.45 u. Er kunnen zich ook nog tieners opgeven voor de tienergroep. Tieners woensdag 19.00 tot 20.00 uur. Plaats: wijkcentrum 't Schöpke in Vel lum. Inlichtingen Gerrie Geene, Tele foon 84882. Vrijdag 28 sept, is het wijkgebouw voor de bewoners gesloten. Daarna kunt U weer iedere vrijdag avond vanaf 21.15 uur terecht om te kaarten, biljarten etc. Ook kunnen de bewoners dan terecht voor vragen of verdere informatie v.m. de Wijk. Er is dan altijd een van de wijkraadsleden aanwezig. Dinsdag 2 okt. is er weer de maande lijkse openbare wijk raadsvergadering, aanvang 20.00 uur in het wijkgebouw Beukenlaan 3. Tot ziens. FNV HOUTBOND Morgen vrijdag 28 sept en maandag 1 okt. a.s. is het kantoor van de bouw- en houtbond gesloten. Voor WW inschrij vingen e.d. dinsdag 2 okt van 09.00-12.00 uur. Het seizoen '84/'85 is alweer een maand bezig. A.s. maandag houden wij de 2e info bestuursbijeenkomst. In af wijking van het vorige seizoen worden deze bijeenkomsten nu gerouleerd onder de bestuursleen d.w.z. iedere maand bij een ander bestuurslid. A.s. maandag is deze avond bij P. Herens, Kruidenlaan 13 te Land weert van 19.30 tot 21.00 uur. Mocht U iets hebben waarvan U denkt, daar kom ik niet uit of daar wil ik meer van weten kom dan naar bovenstaand adres. We zitten er dan tenslotte ook voor. Ook niet leden kunnen hier terecht. Wilt U wel, indien mogelijk, even een telefoon tje vooraf geven, tel. 04780-89465. Aktiviteitenprogramma. Zaterdag 29 sept. Dansavond voor al le wijkbewoners. Met muziek van Hol lands Glorie. Zondag 30 sept. van 10.00 uur tot 12.30 koffie- kaartuurtje. Woensdag 3 okt Volksdansen aan vang 21.00 uur. Zondag 7 okt Van 10.00 uur tot 12.30 uur koffie-kaartuurtje. 19.30 uur gezel lige kienavond t.b.v. Stichting wijkcen trum Noord West. Aanvang 19.30 uur zaal open 18.30 uur. De afdeling I.V.N. Venray-Geysteren komt komende maandag 1 oktober om 19.30 uur bijeen in café Lenssen te Geijsteren, alwaar ter plaatse we kennis kunnen maken met 't thema: KAAS MAKEN. Na een inleiding hierop gaan we een bezoek afleggen bij vee-boerderij Weyers te Geijsteren. Aldaar kunnen we kennis opdoen over het wel en wee van de melkwinning. Bij terugkeer in café Lenssen, waar inmiddels de kaasprocessen zijn doorge voerd, worden we verdiept in de uitein delijke bereiding van de kaas en zal mogelijk een proef „uit 't vuistje" de smaak doen pakken! Niet-leden-interessanten zijn even eens van harte welkom! Let wel op de aanvangstijd: 19.30 uur! huisvrouwenkontalct brukske Na onze goedbezochte imkerochtend, die u allen hopelijk ook ze leerzaam en gezellig vond als wij, brengen we 2 okt. een heel ander programma: enkele dames zullen dan n.l. komen spreken over borstamputatie. Weliswaar eveneens een zeer leer zaam onderwerp, waar eigenlijk iedere vrouw iets over zou moeten weten, maar ook een onderwerp, dat velen af schrikt. Toch is het iets, waar menigeen van ons persoonlijk of in haar of zijn nabije omgeving ooit mee te maken zal hebben. Uit ervaring weten wij, dat de dames, die ons over borstamputatie komen voorlichten, op een zeer fijne manier inzicht weten te geven in zowel de geestelijke als de lichamelijke proble men, die hierbij voorkomen. Daarom nodigen wij IEDEREEN dan ook uit, om dinsdagochtend om 9.00 uur eens te komen luisteren in het wijkcentrum „De Kiosk". De kosten voor deze morgen zijn weer 3,25 incl. 1 kopje koffie en vanzelfsprekend kunnen uw kleintjes terecht in onze crèche. Voor nadere inlichtingen klint u bellen naar Lenie Gosling (tel. 81059) of naar Ria v. Bredenrode (tel. 87042). boekhandel van den munekhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Op zaterdag 22 september jl. behaal de ons lid, de heer C. v. Vught met zijn hond Barry op de Nederlandse Kam pioenschappen reddingshond een eer volle 5e plaats met 210 punten. Tevens werd de heer van Vught kampioen van Venray op zondag 23 september jl. met 422 punten. Wij wensen hem en zijn hond Barry verder nog veel succes in hun verdere dressuur. Namens PHV Bij dag en Nacht, bestuur en leden. P.H.V. BUITENLUST De Venrayse P.H.V. „Buitenlust" kan terugzien op een uiterst geslaagd kampioenschap. Er waren 7 combinaties die om de wisselbeker streden en het was een spannende wedstrijd. Winnaar werd dhr. C. v. Vught van P.H.V. Dag en Nacht met 422 pnt. Ge volgd met 1 pnt. achterstand, 421 pnt., de reserve-kampioen van Nederland dhr. L. Janssen van P.H.V. Buitenlust. Derde werd dhr. P. Huys met 410 pnt. van P.H.V. Gemmadal. 4. F. Thomassen 398 pnt. 5. Mevr. T. Smits 389 pnt. 6. A. Pelzer 381 pnt. 7. J. v. Bergen 377Vi pnt. Als keurmeesters fungeerden de heren E. Leenders uit Grubbenvorst, P. v. Dijk uit Maashees en P. v. Kiviets uit Boxmeer. De helpers waren H. Pelzer en A. Watty. Bij deze nog hartelijke dank voor hun medewerking. Voordat er dinsdagavond geschaakt werd, sprak Gerard Kortenoeven na mens het bestuur Karin Jeuken toe om haar te feliciteren met haar Limburgs kampioenschap. „Eén vrouw is duizend manhen te erg", zo besloot hij zijn speech. Dat bleek toch wel mee te vallen, want hij versloeg Karin dezelfde a-ond. Verder liet Rob Keereweer zien dat hij het schaken nog niet verleerd is. Hij speelde remise tegen Ton Coopmans. Remise werd oook de partij tussen Harry Coolen en Jan Tiggeloven. Wim Jeuken beslsite zijn partij tegen Victor Elfring door een paardoffer op f 7. In groep 2 maakte Jan Houwen al meteen in de eerste rinde duidelijk dat zijn verdwijnen uit groep 1 slechts een tijdelijke zaak zal zijn. Met wit versloeg hij Mischa Nabben. Piet Rouvroye en Kees Krook speelden remise. Ok in groep 3 maar twee partijen: Romeo Hendrix verloor van Gerard Breukers, de nieuwe man Pieter van Rijswijck deed hetzelfde tegen Barry pleit. In groep 4 won Henk Meyer van Frits Frederiks, Hein van Gerven versloeg Marcel Koorevaar, terwijl Xander v. d. Heyden won van jong talent Oscar Lemmers. Kees Beeftink versloeg in groep 5 Jos Bell. De jeugdspelers van de schaakclub spelen dinsdagavonds voor acht uur een onderlinge competitie. De uitslagen daarvan kunt U voortaan ook op deze plaats aantreffen. Hier zijn ze: Mischa Nabben-Raymond Arts 1 -0 Marcel Korevaar-Ton van Ham 1-0 Peter Windemuller-Oscar Lemmers0-1 Harld Moss-Bart Grubbers Yi-A Reeds in juni j.l. heeft de gemeente raad 100.000,— beschikbaar gesteld voor uitvoering van achterstallig onder houd aan het pand Leunseweg 2 het voormalige Lyceum en nu grotendeels in gebruik bij het Instituut voor Middel baar Beroeps Onderwijs. Dinsdag, tijdens de raadsvergadering deed men daar nog eens een extra grote schep bij, door 1.900.000,— beschik baar te stellen voor verbouwings- en in richtingskosten. Daardoor komen o.m. 11 leslokalen gereed, waarvan er 8 dit jaar nog in gebruik worden genomen en de 3 resterende het volgend jaar. De twee miljoen die de gemeente in dit pand investeert, wordt gedeeltelijk gecompenseerd door Rijksbijdragen, anderzijds door een verhoogde huurop brengst. Kwam men bij de exploitatie van dit gebouw vorig jaar nog ruim 200.000,- tekort. Dat wordt dit jaar teruggebracht tot circa 120.000,— en het volgend jaar tot ongeveer 70.000,—Mogelijk komt men in de nabije toekomst zelfs nog tot een voordelig saldo. De aanleg van een energiebesparende centrale verwarming is echter niet door te voeren, omdat het Rijk dat niet ver goedt. En dat, ondanks het feit, dat de aanlegkosten na twee jaar al zouden zijn terugverdiend door lagere stook kosten. Meer dan 1000 belangstellende dames hebben vorige week donderdag een be zoek gebracht aan de najaarsmodeshow in Modehuis Thomasen. Een gebeuren waar Venray als winkelcentrum terecht trots op mag zijn en een geweldige pu bliekstrekker is gebleken. Zes mannequins en drie dressmen toonden in een sprankelende show de internationale najaarscollecties. De tal rijke bezoekers kregen een goede indruk van lijnen, kleuren en accessoires die dit najaar aktueel zijn. Het was een zeer geslaagde „happening". De afdeling Venray van de Neder landse Vereniging Voor Slechthorende (NWS), bestaat ruim een jaar. In die tijd heeft zij zich weten op te werken tot een zeer actieve organisatie die regelma tig van zich doet spreken. Het ledenaan tal loopt tegen de honderd en groeit nog steeds gestaag. De nieuwbakken afde ling weet dat er ook nog heel wat slech thorenden in de regio zijn die schromen lid te worden. Elke activiteit staat dan ook pen voor mensen die eens vrijblij vend willen komen informeren. Tot die afdeling behoren ook de gemeenten Meerlo-Wanssum, Bergen, Vierlings beek, Boxmeer, Oploo en Wanroij. BRAAKLIGGEND Venray viel eerst onder de afdeling Venlo. Tussen de afdelingen Venlo en Nijmegen lag op dit gebied een groot terrein braak. Slechthorenden gaan niet graag ver weg en zeker niet in de avon duren. Dat was een van de beweegrede nen om de afdeling Venray tussen beide plaatsen te creëren, En het is een goede gedachte geweest. Piet Franssen uit Wanssum verwisselde het secretariaat van de afdeling Venlo met de voorzit- terspost van Venray en omstreken. Hij kreeg mevr. Ploegmakers als een goede secretaresse. Haar moeder, Corry Loof uit Overloon, zag een droomwens in vervulling gaan. Zij heeft als NVVS- informatrice hard gesleurd aan de reali satie van deze afdeling. Via de ontplooi de activiteiten kreeg de afdeling steeds meer gestalte. Er werden instructieavon den belegd en ontspanningsbijeen komsten. Bovendien lopen er namelijk 3 lipleescursussen bij Liesbeth Toonen in Venray die zelf ook deel uitmaakt van het bestuur. NAJAARSPROGRAMMA Het naajaarsprogramma mag er zijn. Daarvan is inmiddels de kegelmiddag al voorbij. A.s zaterdag 29 september wordt in de Overloonse bossen een oriëntatie-wandeltocht gehouden. Daar aan kunnen ook huisgenoten deelne men. Verzamelen om half twee bij „De Hof van Loon" vertrek twee uur. Na afloop gezellig samenzijn. Op zaterdag 27 oktober een aange paste dansavond. Behalve huisgenoten zijn hierbij overige familieleden en ken nissen van Harte welkom! Op woensdag 27 oktober een aange paste dansavond. Behalve huisgenoten zijn hierbij overige familieleden en ken nissen van herte welkom. Op woensdag 14 november in „De WieënhoF' (Clubhuis van de afdeling) te Venray de film „Hear no evil". En natuurlijk ook weer een kienavond - vo rig jaar zeer in (rek - en wel op vrijdag 23 november. Zaterdag 15 december staat genoteerd voor een kerstviering. CONCERSEREN De NWS, Venray en Omstreken is er zeer op gebrand steeds familieleden en kennissen van slechthorenden bij de ac tiviteiten te betrekken. Het bevordert het beter /.verstaan" van elkaar. Dat bleek bijvóorbeeld tijdens de jongste ke gelmiddag. Heel opvallend de manier waarop slechthorende met elkaar - oh zo druk - kunnen praten. Een conversa tie waarbij men elkaar laat uitspreken, waarbij rustig en duidelijk gearticuleerd word. Dat schijnt moeiteloos te verlo pen. Wie meer wil weten over het werk van deze organisatie kan zich in verbin ding stellen met de voorzitter: tel. 04784-1874 (na 18.00 uur) of de secreta resse: Tel. 04939-443. Deze week start voor de 10e week de film POLICE ACADEMY in Venray. Daarmee is de langst aaneengesloten reeks met één film een feit, want het vo rige record stond op naam van Turks Fruit met negen weken. Gemiddeld wer den er 16 voorstellingen per week gege ven van Police Academy zodat er deze week de 160e voorstelling door gedraaid wordt. Desondanks zijn er nog steeds voorstellingen uitverkocht. De mensen willen kennelijk lachen. De film DE SCHORPIOEN met Mo nique van de Ven, Huub Stapel, Henk van Ulsen en Peter Tuinman gaat deze week in première. Een goed gemaakte film over een corruptieschandaal in het voormalige Nederlands Indie. Goede ontvanst voor „DER BE TELSTUDENT" en voor „WAT IS ER MET MELVIN". A.s. maandag kan men in de Venrayse Streekschouwburg de bekende operette van Millöcker „DER BETTELSTUDENT" beluisle ren. Het is een fijne operetteavond gworden die de liefhebbers veel genoe gen zal verschaffen. Er zijn nog plaat sen beschikbaar en die verdienen het om bezet te worden. Het blijspel van Neil Simon WAT IS ER MET MELVIN is door de pers jui chend ontvangen. Eindelijk weer zo'n toneelavond waar men volop genoegen aan beleeft. Diepgraverij is er niet bij. Er wordt op een luchtige manier een vrolijke toneelavond gebracht door twee sterren van formaat. Ton van Duinhoven heeft al vele malen laten zien dat hij kan acteren. Welnu, deze keer is hij wel heel bijzonder op dreef. Vak kundig wordt hij nu terzijde gestaan door Sjoukje Hooymaayer die in de tv serie zeg eens AAA zoveel sukses boek te. Beide voorstellingen staan dus garant voor een fijne schouwburg avond. Men sen die liever geen risico lopen en wach ten tot er iets goeds aangeboden wordt kunnen dus nu terecht. De Vernayse atletiek- en rekreatieve- reniging Regio houdt a.s. maandaga vond 1 October een informatieavond over loopschoen. De avond wordt ver zorgd door de vroegere midden- afstandloper Haico Scharn die deel heeft uitgemaakt van de Olympische Ploeg in 1972. Op deze avond kun je al lerlei informatie krijgen over loopschoe nen. Wat is goed voor welke voet? Wel ke schoen voor welke ondergrond. Deze en meerdere vragen kunnen dan beant woord worden. Het is zelfs mogelijk je eigen loopschoenen mee te brengen. Heb je vragen, problemen klachten etc. breng de schoen dan mee. Wellicht kan deze avond verhelderend werken. Het is de bedoeling dat deze avond voor IE DEREEN TOEGANGKELIJK IS. Dus kom eens luistern. De aanvang is 19.30 üur in de Wieënhof aan de Leunseweg te Venray. De toegang is gratis! Wie de schoen past, trekke hem aan! Op woensdag 17 oktober 1984 om 15.30 uur opent drs. J. de Koning, Mi nister van Sociale Zaken en Werkgele genheid, in Venray het Opleidingscen trum voor Kantoorinnovatie. Het opleidingscentrum stelt zich tot doel een brugfunktie tussen het onder wijs en het bedrijfsleven te vervullen op het gebied van kantoorautomatisering. Daartoe is inmiddels gestart met een cursus voor werkzoekende jongeren, die gedurende 12 weken in theorie en prak tijk vertrouwd worden gemaakt met micro-computers, tekstverwerkers en telecommunicatieapparatuur. In het leerplan van het opleidingscen trum staat de praktijkgerichte training centraal. Het Opleidingscentrum voor Kan- tootinriovatie is een uniek initiatief van het bedrijfsleven (DSM, PTT, Océ, Rank Xeox), in samenwerking met de lokale en provinciale overheid en de ministeries van Economische Zaken en Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Vorige week berichtten wij in dit blad o.m. dat in de voormalige winkel van Nic van der Veen in de Markthof een zaak in lederkleding gevestigd zou worden. Dat bericht was niet helemaal juis, want volgens de advertentie op de voorpagina opent er vandaag een zaak in lederwaren, en dat is wel iets anders als lederkleding. Deze nieuwe zaak met o.a. vele tassen naar eigen ontwerp en eigen fabricage, zoekt het vooral in de betaalbare klasse, ook bij de verschillende grote merk artikelen. Naast de tassen vindt men er diverse accessoires, riemen, halskettink jes en Italiaanse modeschoentjes. Er wordt prijs op gesteld dat het pu bliek vrij en ongedwongen kan winke len, zonder direct „lastig te worden ge vallen" door winkelpersoneel. De in richting en presentatie van de artikelen is daar dan ook speciaal op gericht. In de Vredesweek van 16 tot 23 sep tember werd op de lagere scholen bin nen de gemeente Venray aandacht be steed aan Vredesopvoeding. Voor de kleuterscholen werd het thema „boos zijn" behandeld, terwijl in de le, 2e en 3e klas het onderwerp „Ruzie" centraal stond. In de 4e, 5e en 6e klas werd het thema „Pesten en vooroordelen" behandeld. In het kader van dit educatieve vre- desprogramma wordt vrijdag 28 sep tember in de foyer van de schouwburg voor de klassen 1 t/m 6 een creatieve morgen georganiseerd onder leiding van docenten van de Vrije Academie Venlo. Theatergroep „Rats" zal op vrijdag 28 september het stuk „De Vuilnisko- ningin" in de schouwburg opvoeren voor de leerlingen van de 4e, 5e en 6e klas. In de foyer van de schouwburg wordt een tentoonstelling gehouden van muur- kranten voor een wedstrijd en als resul taat van de creatieve morgen, voor leer krachten, ouders en andere belangstel lenden. Men kan terecht vanaf 14.00 uur. Naar aanleiding van een herzienings- beleid met betrekking tot het plaatsen van telefooncellen, heeft de PTT-Tele- communicatie het telefooncellenbe- stand in de gemeente Venray doorge licht. Daarbij is gebleken, dat het exploi tatieresultaat van de telefooncellen aan de Blauwververstraat en aan de Bevrij- dingsweg te Venray, als mede van die aan de Watermolenstraat in Oostrum door het geringe gebruik voor de PTT niet langer acceptabel is. Burgemeester en wethouders hebben geen bezwaar tegen de opheffing van de telefooncellen aan de Bevrijdingsweg en de Watermolenstraat. In Oostrum blijft in de onmiddellijke omgeving de moge lijkheid tot telefoneren open in de cel op het N.S. Station. Wat de telefooncel aan de Blauwver verstraat betreft hebben b. en w. aan de PTT voorgesteld deze te verplaatsen naar de Langstraat, hoek Hoebertweg, waar reeds ee.. stadsplattegrond ge plaatst is. Als argument voor herplaat sing wordt aangevoerd, dat de Lang straat een van de belangrijkste invals wegen van Venray is. Verder stellen b. en w. voor de tele fooncel nabij de muziekschool in de Grotestraat te verplaatsen naar de noord-westelijke hoek van de kruising Julianasingel-Wilhelminastraat op het daar gelegen parkeerterrein. VEEL BEKEURINGEN BIJ VERKEERSCONTROLE Donderdag hield de politie een uitge breide verkeerscontrole op de Leunse weg, waar bij het terrein bij de Zuivelfa briek gebruikt kon worden om enkele honderden voertuigen nader te onde- zoeken. Tegen 36 bestuurders werd pro cesverbaal opgemaakt: uiteenlopend van slechte banden, kleine technische gebreken, niet gekeurde vrachtauto, overtreding van de Wet Autovervoer Personen, en geen rijbewijs, 5 autos werden van de weggehaald omdat deze auto's direct zichtbare gebreken ver toonden en het onverantwoord was met die auto's verder te rijden. Opvallend was dat 45 autobestuurders de vereiste bescheiden niet konden tonen en deze dus later op het politieburo moesten la ten zien. Gezien het resultaat zal bin nenkort dit soort controles worden voortgezet. Op 6 oktober a.s. viert „De Kelder- band" uit Oirlo haar 10-jarig bestaan. De Kelderband werd begin 1974 opge richt door een groep jonge muzikanten van fanfare Ons Genoegen met de be doeling om leuke, vlotte muziek te spelen. Men ging regelmatig aan het repete ren in jeugdsoos ,,'t Kelderke", en bin nen enkele jaren werd een breed reper toire opgebouwd, waarmee men kon gaan optreden. Die optredens volgden al snel, eerst in Oirlo zelf, later ook buiten Oirlo. Vooral het opluisteren van vele carnavalsaktiviteiten en van plaat selijke muziekfeesten is inmiddels een belangrijk onderdeel geworden van de vele optredens van de Kelderband. In haar 10-jarig bestaan is de Kelder band verscheidene malen op concours geweest, waar zij altijd goed voor de dag kwam. Verleden jaar behaalde zij op een concours te Huissen (Gld.) een eerste prijs met lof alsook de publieks prijs. Tien jaar voor een kapel is al een hele tijd, zeker als men bedenkt, dat het grootste gedeelte van de leden vanaf de beginperiode lid is. Juist het feit, dat deze leden al zo lang met elkaar muziek maken, heeft de Kelderband gemaakt tot een hechte groep, die met veel ple zier muziek maakt. Op 6 oktober a.s. zal het 10-jarig jubileum gevierd worden in het gemeen schapshuis „De Linde" te Oirlo. Het zal een feest zijn dat voor iedereen vrij toegankelijk is. De muziek op deze avond zal verzorgd worden door de Rutbach Boys uit Meerlo, de Eykenhof- kapel uit Oostrum en de Hop Swing Band. Deze laatste band is samengesteld uit muzikanten van .vooral de regio Vierlingsbeek en zij staat garant voor een swingend slot van deze avond. Up deze feestavond zal er geen offi ciële receptie zijn. Toch hopen de leden van de Kelderband op deze avond vele mensen uit Oirlo te begroeten en met name mensen van verenigingen uit Oirlo, waarvoor zij wel eens gemusi ceerd hebben. Ook muziekliefhebbers uit de regio zijn van harte welkom. De muziek begint om 8 uur en de entree is vrij. De aanleg van het fietspad langs de Oirloseweg biedt de mogelijkheid de spoorwegovergang Witte Vennenweg- Oirloseweg beter te beveiligen, waarmee dan tevens tegemoet wordt gekomen aan een desbetreffend verzoek van de dorpsraad Oostrum. Vanaf 1981 heb ben zich op deze overweg vier ongeval len voorgedaan, waarbij drie personen werden gewond. De aansluiting van de Witte Vennenweg op de Oirloseweg ligt zodanig, dat het afslaande verkeer van de Oirloseweg naar de Witte Vennen weg moeilijk kan zien welk signaal de automatische knipperlichtinstallatie geeft. Om dat verkeer hierop te" atten deren zullen in overleg met de N.S. langs de Oirloseweg twee oranje knipperlichten met pijl worden bijge plaatst. Deze lichten gaan knipperen als de automatische lichten voor de over weg rood signaal geven. Bij Gedeputeerde Staten zal een verzoek worden ingediend om de kosten van de overwegbeveiliging te subsidië ren in het kader van de door de provin cie verleende subsidie voor de aanleg van het fietspad langs de Oirloseweg. In de periodieke raadsvergadering "van de gemeente Vierlingsbeek nam de raad de navolgende besluiten. Het katholiek onderwijs te Vier lingsbeek kan de gevraagde klimtouwen en touwladders aanschaffen. A. Nabuurs uit Boxmeer kan in het voormalige kindertehuis te Vortum- Mullem, ziojn bedrijf voor het bereiden en opslaan avn huisdiervoeders gaan uitoefenen. Het bestaande bestem mingsplan zal worden aangepast. Evenmin had de raad bezwaren tegen wijziging van het bestemmings plan waardoor de heer Derks 9 sheds kan bijbouwen aan zijn bestaande vos- senfarm. Hij heeft dan ruimte gekregen voor het houden van 500 moederdieren. an de heer van Dun, wonende aan de Schutsboom te Venray, werd een kavel bouwgrond verkocht voor de prijs van 45.291,—. Aan de Stichting Volkshuisvesting Vierlingsbeek werden 48 bouwkavels verkocht voor een totaalbedrag van 770.401,—. NIEUWE GEMEENTESECRETARIS Evenals het college had de raad moeite met het benoemen van de nieuwe gemeentesecretaris als opvolger van de in de VUT gaande secretaris J. Wijnho ven. Moeite, omdat men twee kandida ten uit eigen kring had. Beiden haalden „ruimschoots voldoende" en het liefst had biurgemeester v. d. Moosdijk hen beiden benoemd, maar dat ging natuur lijk niet. Omdat er inspraak was ge weest, ook door het eigen personeel, was men toch tot overeenstemming ge komen en werd de heer J. Goossens met 12 stemmen benoemd. (Het paadslid Bardoel was afwezig). De nieuwe gemeentesecretaris is 42 jaar oud en sinds 12 jaar werkzaam als hoofd van de afdeling algemene zaken van de ge meente Vierlingsbeek. SPORTZAAL MAASHEES Uitvoerig werd gedebatteerd over het voorstel een bedrag van 43.827,be schikbaar te stellen voor herstel van het dak van de sportzaal te Maashees.' Het voorstel werd eerst aangenomen nadat de vergadering was geschorst en het college een compromisvoorstel had gedaan. De raadsvoorzitter bestreed, dat er geen onderzoek naar de dakschade was geweest. Hij zelf was met 2 deskundigen op het dak geweest. De sportzaal is 9 jaren geleden gebouwd en bleek al 8 jaar een lekkend dak te hebben. Omdat er gevaar voor de sportbeoefening is ontstaan was er nu haast geboden. Het groene licht voor herstel heeft het college gekregen onder het uitdrukke lijke voorbehoud dat eerst een onder zoek zal worden gedaan door een exter ne deskundige. Alleen als deze het aan te brengen herstel als afdoende zal be vinden, kan er worden begonnen. Blij ken er echter duurdere voorzieningen nodig te zijn, dan moet het college eerst weer bij de raad terugkomen. MANIAK AAN HET WERK? In de nacht van zondag op maandag kwam bij de politie een melding binnen dat op de Gussenstraat een auto in brand stond; een Citroën CV, eigendom van een inwoonster van Leunen. De auto was aan de achterzijde in brand gestoken. De achterklep was openge maakt en daar was het vuur gesticht. De brandweer kon voor de nablussing zorgen, want de auto was grotendeels uitgebrand. In dezelfde nacht kwam er een mel ding binnen dat in de Eindstraat ook een Citroën CV, eigendom van een inwoner in brand stond. Ook hier was de brand aan de achterzijde gesticht. De brandweer is nog ter plaatse geweest, maar ook deze auto moest als verloren worden beschouwd. De politie verzoekt dringend aan een ieder die inlichtingen kan verstrekken over de daders van dit misselijk en ge vaarlijk vandalisme, zich met haar in verbinding te stellen. Gebleken is ook dat in dezelfde avond of nacht getracht is brand te stichten in een Van de toiletten van „De Steeg" te Leunen. Weinig vuur, wel veel rook. Ook de daders van dit brandje zijn nog niet achterhaald.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 11