Bero ep skeuzeweek in Venray van 24 tm 28 september VEILIG VERKEER VENRAY PEEL EN MAAS JOS VAN ES co Om de nieuwste mode voor mannen en jongemannen nog beter te kunnen presenteren gaan wij intern verbouwen en moderniseren. Dit brengt veel ongemak met zich mee, daarom geven wij van 20 t/m 30 september op iedere 25 gulden besteding 'n waardebon van 2.50 gld. Bovendien kunt U in deze periode profiteren van diverse zeer aantrekkelijke aanbiedingen! beslist van profiteren! (InhiHcvyen beslist van profiteren! „Nut van Actie Veilig Rijden staat voor ons vast" (ftenchikb Auto - Carrosserriedelen Zeer gevarieerd zondagochtend concert te Venray Nieuw kruis in de Vredeskerk Gespecialiseerd in mode voor mannen en jongemannen Gemeenteraad Meerlo-Wanssum Met het doel meer bekendheid te geven aan het onderwijs- en beroeps keuze werk en de eventuele drempel, om gebruik te maken van haar diensten, te verlagen, is de week van 24 tot en met 28 september uitgeroepen tot Nationale Beroepskeuzeweek In Venray zal daaraan medewerking worden verleend door het aan de Leunseweg 2a gevestigde Onderwijs- en Beroepskeuzebureau en het Gewestelijk Arbeidsbureau. Op de beide bureaus kan men tijdens deze week terecht voor informatie, advies en begeleiding op het gebied van onderwijs- en beroepskeuze en beide bureaus hebben dan ieder hun eigen programma. Het in het voormalige Gymnasium aan de Leunseweg gevestigde bureau werd op 10 december 1982 officieel ge opend als „speerpunt" in het Noord limburgse van het bureau in Geleen, dat al sedert 1970 de beroepskeuzevoorlich ting op de meeste lagere scholen en scholen voor voortgezet onderwijs in Noord Limburg verzorgt. De Stichting Openbaar Bureau voor Onderwijs en Beroepskeuzevoorlichting zoals de officiële naam luidt adviseert bij de keuze van studierichting en het te kiezen vakkenpakket voor voortgezette beroe- penstudie. Ook mensen zonder werk en degenen, die van baan willen veranderen, kunnen bij het bureau terecht om zich te laten voorlichten over beroepsmogelijkheden en daarvoor te volgen studie. INFORMATHEEK Op maandag 24 september, dinsdag 25 september van 9.00 tot 16.30 uur en woensdagochtend 26 september van 9.00 tot 12.30 uur is er gelegenheid op de informatheek van het Bureau voor onderwijs en beroepskeuze te bezoeken. De informateek is een systematische verzameling van brochures over oplei dingen in den lande. Deze informatheek is sinds kort gereedgekomen en zal in deze wek officieel in gebruik worden genomen. Op woensdagmiddag om 14.30 uur kunnen zij, die meer over hun beroeps gerichte interessen te weten willen komen, onder begeleiding een belang stellingsvragenlijst maken. Deze aktivi- teit is kosteloos. De deelnemers worden op vrijdag 28 september uitgenodigd om de resultaten met een adviseur te bespreken omdat een belangstellingsvragenlijst uiteraard een deskundige toepasselijke uitleg ver eist. Voor deze aktiviteit zijn maximaal dertig deelnemers nodig. Men kan zich hiervoor opgeven in de voorafgaande dagen tijdens het bezoek aan de informatheek of telefonisch via de administratie (04780 - 10 032). Donderdag 27 september is gereser veerd voor de schooldekanen in de regio. Vrijdag 28 september vinden de gesprekken plaats naar aanleidihg van de belangstellingsvragenlijst, tevens kunnen anderen met vragen, die een persoonlijk onderhoud vergen, op deze dag op afspraak komen. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU In het kader van de Nationale Be roepskeuzeweek houdt het Gewestelijk Arbeidsbureau in de op de hoek van Julianasingel en Wilhelminastraat ge vestigde dependance een open dag op woensdag 26 en donderdag 27 septem ber. In de informatieruimte zal men zich kunnen laten informeren over de moge lijkheden que beroepen en opleidingen in diverse sectoren. Verder worden er diaklankbeelden over beroepen vertoond en zijn er be roepskeuze-adviseurs en beroepsvoor- lichters aanwezig om vragen te beant woorden en de nodige toelichting te geven. Tussen 9.00 en 16.00 uur is iedereen welkom. „Wij willen onze waardering uitspre ken over de Actie Veilig Rijden van Vei lig Verkeer Nederland en vaststellen dat dez actie haar uitwerking heeft op het veilig verkeersgedrag, hetgeen een posi tieve bijdrage betekent voor de bevorde ring van de verkeersveiligheid in Neder land. Wij wensen U voor de toekomst veel succes toe met de verdere uitbouw van dit project". Citaat uit een brief van een weg- transportbedrijf aan VVN. MOTIVEREND Nog meer complimenten, nu van een vervoersmaatschappij die het volgende schrijft: „Wij zijn tot de overtuiging ge komen dat de Actie Veilig Rijden bij zonder motiverend werkt op onze chauffeurs. Het bereiken van een respectabel aantal jaren schadevrij rij den wordt ervaren als een onderstreping van het eigen vakmanschap. Een zeer belangrijk en uiteraard beoogt effect is, dat de verkeersveiligheid met deze actie in bijzondere mate wordt gediend, het geen ook tot uiting komt in de verlaging van het aantal aanrijdingen waarbij een autobus van ons bedrijf is betrokken". Na opgemerkt te hebben dat het aan tal schadegevallen ook een belangrijk positief kosteneffect heeft (met een ver laging van het schadebedrag en de ver zekeringspremie tot gevolg), besluit het vervoersbedrijf zijn brief aan VVN al dus: „Wij zouden U - voor zover dat nodig zou zijn - willen aansporen Uw Actie Veilig Rijden voort te zetten en zo mogelijk uil te breiden. Het nut daarvan slaat voor ons vast". Hoort U het ook eens van een ander! NIEUW GEZICHT Jan Harskamp, al lange tijd in dienst van VVN en sinds 1 januari van dit jaar landelijke coördinator van de Actie Vei lig Rijden, is zichtbaar ingenomen met die waardering van buitenaf. Hij is dui delijk van plan verder te gaan in de voetsporen van zijn voorganger Marlien Nonhebei, die het project van 1972 af begeleidde en kans zag het aantal deel nemende chauffeurs eestaag te doen groeien. De Actie Veilig Rijden - kortweg AVR - heeft niet alleen een nieuwe man gekregen, maar ook een nieuw gezicht; een beeldmerk waarin een autobus, een bestelwagen, een vrachtauto en een taxi zijn opgenomen. Het zijn immers de chauffeurs van deze categoriën voertui gen op wie het AVR zich richt. Ter ver- OPROEP AAN GETUIGEN Een autobestuurder uit Holthees reed, komende vanaf de Smakt, in de richting van de Maasheseweg, over de St. Jozeflaan. Hij zag twee fietsers na deren, die op dat moment werden inge haald door een bruinkleurige personen auto. De bestuurder uit Holthees was daardoor genoodzaakt zover mogelijk naar rechts te rijden. Op dat weggedeel te lag los grint waardoor hij zijn auto niet onder controle kon houden. De auto ging schuiven; de bestuurder ver loor de macht over het stuur en via een links gelegen voortuin kwam de auto tegen het woonhuis van de fam. B. tot stilstand. De auto werd totaal vernield, terwijl de voorgevel van de woning zware schade opliep. Gelukkig voor de bestuurder liep hij geen noemenswaar dige verwondingen op. Aldus een bericht vorige week in dit blad. Tot op heden hebben zich nog geen getuigen van dit ongeval bij de politie gemeld. De politie verzoekt drin gend, zowel de beide fietsers als de bestuurder van de bruinkleurige perso nenauto, om zich met haar in verbin ding te willen stellen. Ook eventuele an dere getuigen worden dringend verzocht kontakt op te nemen met de politie. houding van de herkenbaarheid is dit beeldmerk doorgevoerd op alle uitingen van de actie, van (enigzins gewijzigd) reglement tot affiche en van diploma tot brochure. Maar ook met andere midde len gaat Veilig Verkeer Nederland met de AVR nog meer aan de weg timmeren dan tot nu toe het geval was. VEILIG EN CORRECT „Daar is best aanleiding toe" vindt Jan Harskamp. De AVR bestaat 35 jaar. Een jubileum dus. Maar veel be langrijker is het doel van de AVR. Het veilig en correct rijden door beroep- chauffeurs bevorderen en aanmoedigen. En dat deze activiteit van VVN aanslaan bewijzen de positieve reacties. Deelname aan de AVR staat open voor iedereen die in dienstbetrekking of als ambtenaar werkzaam is als bestuur der van een vrachtwagen, bus of perso nenauto. Voor elk jaar dat een chauf feur veilig en correct heeft gereden, ont vangt hij van VVN een diploma en een insigne, waarop het aantal ongevalsvrije jaren staat vermeld. JAARSTAAT Wie beoordeelt het rijden van de chauffeurs? Harskamp: „Dat doet hun werkgever. Nadat deze zijn personeel voor deelname aan de AVR bij VVN heeft aangemeld - alleen op die manier is opgave mogelijk - houdt hij een jaarstaat bij van de verrichtingen van de chauffeurs. In die jaarstaat wordt on dermeer vermeldt - en nu citeer ik het reglement van de AVR - of de chauffeur terzake van het begaan van een verkeer sovertreding onherroepelijk veroor deeld is, dan wel een transactie aange gaan is. Ook moet worden ingevuld, zo gaat dat reglement verder, of de chauf feur zich in het verkeer heeft gedragen op een wijze welke naar het oordeel van zijn werkgever uit het oogpunt van ver keersveiligheid afkeuringswaardig is. Als uit de jaarstaat blijkt dat die twee feiten zich niet hebben voorgedaan krijgt de aan de AVR deelnemende be roepschauffeur zijn onderscheiding". (wordt vervolgd) MODELBOUW GEREEDSCHAPPEN Hofstraat 6 Venray Tel. 04780-81069 DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1984 Nr. 38 HONDERDENVIJFDE JAARGANG Voor kleine en grote drukwerken van den Munckhof b. v. Grotestraat 68 - Venray - natuurlijk mag U bellen: 82727 Loobeekweg 2 Holthees, tel. 04782-777 Bumpers, grillen koplampen Sikkens autolakken A.s. zondag 23 sept. aanvang 11.30 uur vindt er in de foyer van de schouw burg te Venray een zeer gevarieerd zon dagochtendconcert plaats, waaraan fanfare St. Oda uit Merselo, mando linevereniging „Rosa Musica" uit Lot- tum (zie foto) en 't Venrays Mannen koor hun medewerking verlenen. Venrays Mannenkoor o.l.v. Pierre Gerits uit Hoensbroek bestaat binnen kort 75 jaar en de 100 zangers zijn al druk aan 't repeteren voor 't grote ju bileumconcert samen met het L.S.O. in maart 1985. Een klein gedeelte van dat repertoire zal a.s. zondag uitgevoerd worden met als gastsoliste de sopraan Marga Schoenmakers uit Oss die onlangs in Engeland op 't internationale Intertie zangconcours te Middelsbrough de le prijs in de wacht sleepte, terwijl uit eigen gelederen Henk Koenen (tenor) en Wim Fleurkens (bariton) als solist zullen fungeren. Venrays Mannenkoor krijgt bij enke le werken instrumentale ondersteuning van mandolinevereniging „Rosa Mu sica" uit Lottum o.l.v. Frans Poels uit Meerlo welke vereniging haar 25-jarig jubileum gaat vieren. Na de pauze komt dan de welbekende fanfare St. Oda uit Merselo met 'n zeer gevarieerd programma aan de beurt en zal onder leiding van Harrie Boers de ongetwijfeld volle foyer laten genie ten van hun kwaliteiten. Programma Venray's Mannenkoor 0.1.v. Pierre Gerits. 1. Moderato de Slijper uit 'n suite van volksliederen van Anton de Beer. Pianobegeleiding: Gerald Wijnen. 2 SanktPaulus war ein medicus. (Herman Schroeder) 3 No Coj Pa Venturine. Solist: Henk Koenen tenor. 4 Chor der Gefangene uit de opera Fidelio van Ludwich Beethoven: so listen Wim Fleurkens bariton en Henk Koenen tenor. Vrijdagavond heeft Mgr. Gijssen bisschop van Roermond, tijdens een eucha ristieviering, een nieuw kruisbeeld, achter het hoofdaltaar ingezegend. Het corpus, dat 2 meter groot is, is vervaardigd door de Venrayse kunstenares Emi ly Gossens-van Bragt en gebakken van rivierklei. Tot nu toe hing achter het altaar een gestyleerd kruishout zonder corpus. De Vre deskerk is trouwens wel heel arm aan beelden. Het is mede daarom dat mevr. Gossens nu ook bezig is aan het vervaardigen van een Mariabeeld. 5 La Vergine Degli Angelo uit de opera La Forza del Destino: solisten Marga Schoenmakers (sopraan) en Wim Fleurkens (bariton), piano G. Wijnen 6 Intermezzo van mandolinever. „Rosa Musica" uit Lottum o.l.v. Frans Poels met Entre Nous van A. Hen- driksen. 7 Venray's Mannenkoor samen met Rosa Musica uit Lottum Troika Fahrt(Otto Groll). 8 Venray's Mannenkoor weer samen met Rosa Musica, Zigeuner spiel uns auf (Otto Groll) met als solist Wim Fleurkens. Na de pauze: Programma Fanfare St. Oda nit Merse lo o.l.v. Harrie Boers uit Geleen. 1 Margam abbey Tom J.Powell 2 Voices of Youth Edward Gregson 3 Royal Processional John J.Morrissey 4 De geuzen in de Bomlerwaard Henk van Lijnschoten 5 Primero Torero Robert Martin 6 Spiritual Contrast Harold L. Walters 7 Madnight Cowboy Barry deMelj 8 Jezes Christ Superstar Weber - Hautvast 9 Them Basses G. H. Huffine Dit concert is voor iedereen gratis toegankelijk. VENRAY De raad van de gemeente Meerlo- Wanssum kwam in vergadering bijeen. Deze keer ontbrak, wegens ziekte, burgemeester Dittrich. De vergadering werd daarom voorgezeten door loco- burgemeester Jan Rutten. Het was de tweede keer, in de 22-jarige ambts periode van burgemeester Dittrich dat een loco de vergadering moest voorzit ten. Het was overigens de laatste maal dat de raad in de houten raadszaal bijeen kwam, omdat de volgende raadsverga deringen plaatsvinden in het nieuwe ge meentehuis, dat op 7 oktober in gebruik zal worden genomen. Baron de Weichs de Wenne sprak dan oók een „afscheidswoord". Tien jaar lang werden in dit houten gebouw be langrijke beslissingen genomen, en on danks dat het wel eens dreigde met de eensgezindheid van de faad, is het steeds overeind gebleven. KORTE AGENDA De raadsleden Mevr. Franssen, Vol- lenberg en Beterams vonden de aange paste verordening betreffende de subsi diëring van het Jeugd- en Jongeren werk, van het kindervakantiewerk en van de nationale feestdagen een goede zaak. Zij hadden tegen de inhoud geen bezwaren; wel over de hoogte van de subsidiebedragen. Toen de raadsleden echter de verzekering kregen, dat alleen maar een plafond was ingebouwd, en de raad ieder jaar toch bij de begroting de gelegenheid zal krijgen de bedragen aan te passen, hadden ook deze raadsleden er verder geen moeite mee. De vaststelling van de planningslijs- ten voor de woningbouw bracht méér zorg bij enkele raadsleden. 160 woningen bouwen in 5 jaar is te weinig. Het college werd opgedragen te onderzoe ken of er woningwetwoningen bewoond worden door alleenstaanden, en zo ja, of deze dan niet naar een bejaardenwo ning zouden kunnen verhuizen. Dat on derzoek werd toegezegd. DE BEGROTING die werd aangeboden had een bedrag van 14.142.664,— aan inkomsten en uitgaven. Voor onvoorziene uitgaven is een bedrag van 325.432,opgeno men. Dat bedrag moet nog wel worden verminderd met de kosten van de recon structie van de Veestraat, het buitenge woon onderhoud van de ambtswoning, het buitengewoon onderhoud van we gen èn de kosten van het afscheid-van burgemeester Dittrich in 1985 dh de in stallatie van zijn opvolger. De algemene beschouwingen kan de raad houden in een vergadering van 5 november, welke vergadering aanvangt om 7 uur. De vaststelling kan plaatsvin den in de vergadering van 26 november, welke eveneens om 7 uur zal aanvangen. Getracht zal worden het „reglement van orde voor de raad" voor die datum aangepast te hebben.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 9