GEMEENTEPRAAT GEWIJZIGDE VERKEERSSITUATIE IN HET CENTRUM VAN VENRAY gemeente venray NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Scliütte, Bureau Voorlichting Met ingang van woensdag 26 september a.s. Oirloseweg afgesloten Oproep Commissie Ruimtelijke Ordening vergadert Commissie Jeugd, Sport en Recreatie Hinderwet ADMINISTRATIEF BOEKHOUDKUNDIG MEDEWERK(ST)TER Bouwvergunning verleend Bekendmaking Venray 40 jaar bevrijd fparke «rte/rVin, (.-haven of-^trt?ok 0 wi^igingeo parkeren «pYijVtg p - parkeerterrein, /rijrichting ^auto's rrijrichting ♦[('brom^f i«t»«rs blauwe zone@ 1 WIJZIGINGEN PARKEREN en VERKEERSCIRCULATIE IN HET CENTRUM Wanneer men op de vroege ochtend van woensdag 26 september a.s. na ont-.* waken en ontbijten wil gaan deelnemen aan het verkeer, zal men geconfron teerd worden met een danig gewijzigde situatie in het centrum van Venray. Deze grote gebeurtenis werpt nu al haar schaduw vooruit, omdat in tal van straten witte strepen zijn getrokken om fietspaden te markerenen blauwe lij nen op het wegdek aangeven waar straks de „blauwe zone" begint en ein digt. Bovendien zijn het en der in het centrum nieuwe paaltjes geplaatst waaraan de borden zijn bevestigd die de nieuwe verkeerssituatie zullen aan geven. Men zal er rekening mee moeten hou den, dat de rijrichting in verschillende eenrichtingsstraten zal worden omge draaid en dat in enkele eenrichtingsstra ten het fiets- en bromfietsverkeer van beide rijrichtingen gebruik mag maken. Door het invoeren van een „Blauwe Zo ne" wordt het gebruik van een parkeer- schijf verplicht, zodat de politie kan zien, dat er in het centrum buiten de grote parkeerplaatsen niet langer dan één uur wordt geparkeerd. BLAUWE ZONE Vanaf 26 september vallen de volgen de straten binne de blauwe zone: Pa terstraat, Poststraat, Henseniusstraat, Kempweg en Merseloseweg tussen De ken Thielenstraat en Henseniusplein. Wanneer men daar de auto op de aange geven parkeerstroken of vakken wil neerzetten, zal men door middel van de parkeerschijf moeten aangeven hoe laat men er de auto neerzet. Het gebruik van de parkeerschijven is verplicht van maandag tot en met za terdag tussen 8 en 18.00 uur en op koopavonden tot 21.00 uur. Op zondag hoeft geen parkeerschijf gebruikt te worden. Bovendien zal men er rekening mee moeten houden dat niet mag wor den geparkeerd op de gemarkeerde fietsstrook. WIJZIGINGEN Om een duidelijk overzicht te geven van de wijzigingen in de verkeerscircula- tie, welke in de vroege ochtend van woensdag 26 september van kracht wor den plaatsen we hierbij een kaartje, waarop de nieuwe situatie is aangege ven. De op het kaartje aangegeven cijfers corresponderen met de cijfers, welke in onderstaande beschrijvingen zijn ver meld. 1. Aansluiting Overloonseweg - St. Jo- zefweg - Eindstraat. Hier wordt de voorrang zodanig ge wijzigd dat het verkeer uit de Eindstraat voorrang moet verlenen aan het overige verkeer. 2. Eindstraat vanaf Marktstraat tot Parkeerterrein Voor het autoverkeer wordt eenrich tingsverkeer ingesteld in noordelijke richting. 3. Hoenderstraal vanaf Schoolstraat tot ingang Parkeerterrein. Voor het autoverkeer wordt eenrich- tings verkeer ingesteld in westelijke rich ting 4. Marktstraat Het parkeren op de rijweg wordt ver boden en fietsers en bromfietsers mogen in deze straat in beide richtingen rijden. 5. Schoolstraat tussen Marktstraat en Jan Hensenstraat. De rijrichting voor auto's en brom fietsen wordt omgedraaid. Alleen fiet sers mdgen hier in beide richtingen rij den. Het parkeren is alleen toegestaan aan de oostzijde van de straat. 6. Schoolstraat tussen Jan Hens enstraat en Henseniusplein. Fietsen en bromfietsen in beide rich tingen toegestaan. Hel parkeren op de rijweg is verboden. 7. Jan Hensenstraat. De rijrichting wordt omgedraaid vor het autoverkeer. Fietsen en bromfietsen mogen deze weg in beide richtingen be rijden. De afrit van hel lijdelijke par keerterrein aan de Merseloseweg blijft gehandhaaft. 8. Deken Thielenstraat. Om in deze woonst raat het doorgaan de verkeer vanaf de Marktslraat/Hoenderstraal te gunnen weren, gaat hier eenrichtingsverkeer gel den voor auto's. Het verkeer mag deze straat alleen vanaf de Merseloseweg in rijden. 9. Kempweg tussen Langeweg en de Gouden Leeuw. Op dit weggedeelte wordt het parke ren beperkt tot 18 parkeerplaatsen, die door markeringen op het wegdek zijn aangegeven. Bromfietsen en fietsen mo gen in beide richtingen rijden. 10. Leeuwstraat. Hier wordt het parkeren op de rijweg verboden. Fietsen en bromfietsen mo gen in beide richtingen rijden. 11. Schouwburgplein (straat voor Schouwburg). Hier word de rijrichting omgekeerd waardoor het inrijden vanaf de Schoolstraat is toegestaan. Er mag in dit straat niet langer dan 10 minuten wor den geparkeerd. 12. Henseniusplein. Vier parkeerplaatsen worden inge richt tot permanente rijwielstalling van plm 100 fietsen. Vanaf maandag 10 september zal de Oirloseweg tussen Hulstweg en Gunhoe- kweg worden afgesloten. Naar verwach ting zal de weg na 5 oktober weer zijn opengesteld. In de tussenliggende maand zal de onoverzichtelijke bocht in de Oirloseweg worden gesterkt. Omlei dingsroutes zullen met borden worden aangegeven. 2 leden van de werkgroep emancipa tiebeleid zijn per 1 september een oplei ding gaan volgen en stellen hun plaats in de werkgroep ter beschikking. Wie graag mee wil denken over en werken aan een gemeentelijk emancipatiebeleid en belangstelling heeft voor deze werk groep, kan voor nadere informatie kon- takt opnemen met de ambtenaar eman cipatie toestel 227. Natuurlijk kunnen ook mannen aan deze werkgroep deel nemen. Vandaag, donderdag 6 september, om 17.30 uur wordt in kamer 127 van het raadhuis een openbare vergadering van de commissie voor ruimtelijke orde ning en volkshuisvesting gehouden. De vergadering begint met het horen door de commissie van de Heer Hoebers te Castenray. Hij heeft bij de gemeente raad - zoals dat heet - voorziening ge vraagd in verband met het weigeren door het college van b. en w. van een bouwvergunning voor het aanbrengen van een aanbouw aan zijn woning aan de Castelostraat. Het college vindt, dat de aanbouw te groot wordt waardoor de verhoudingen in het gedrang komen. Dan zal het advies van de commissie advies worden gevraagd over het nemen van een voorbereidingsbesluit ten be hoeve van de uitbreiding van tuincen trum Thuylshof. Tenslotte wordt het herverkave lingsplan voor Vlakwater II door de commissie besproken. .Vanavond, donderdag 6 sept wordt om 17.30 uur een extra openbare verga dering van de commissie Jeugd, Sport en Recratie gehouden. De vergadering begint in kamer 127 van het raadhuis en zal eindigen op het sportpark de Wieën. De agenda voor deze vergadering ver meldt naast de gebruikelijke punten twee onderwerpen. Ten eerste zal wor den besproken een notitie m.b.t. de ta rieven van de sportaccommodaties. Ten tweede staat een bezoek van de commis sie aan het sportpark de Wieën voor een oriëntatie op de herinrichting daarvan op het programma. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend: dat op 27 juli 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van H.G.M. Pijnenborg, Timmermansweg 113 te Ysselsteyn (LB) voor een vergun ning ingevolge de hinderwet voor het uitbreiden wijzigen van een rundvee houderij waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Timmermansweg 113 te Ysselsteyn (Lb) dat op 3 augustus 1984 bij hen een aanvraag is binnengekomen van W.M.L. Geurls Veulensewaterweg 22 te Veulen, voor een vergunning ingevolge de -Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een rundveehouderij, waar elektro motoren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan I,5 Kw, gelegen aan de Veulensewater weg 22 te Veulen; dat op 9 augustus 1984 bij hen een aanvraag is binnengekomen van M. Wismans, Tunnelweg 4 te Castenray, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het oprichten en in werking hebben van een varkensmesterij gelegen aan de Roffert (ongenummerd) te Oirlo. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 6 oktober 1984, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 6 september 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Op de afdeling BEDRIJFSADMINISTRATIE GEMEENTEWERKEN kan worden geplaatst een in deeltijd (20 uren per week) Functie-inhoud - het coderen van werkbrieven (tijdverantwoording); - het verzamelen, coderen en via terminal inbrengen van gegevens uit deze werkbrieven; - het controleren van de computerverwerking; - het assissteren bij de verwerking van facturen; - het verrichten van opbergwerkzaamheden. Functie-eisen: Tenminste LEAO of MAVO, aangevuld met het praktijkdiploma boekhouden. Deeltijdsalaris: Aanloopschaal II (tot max. f 1062,-) Funktieschaal III (tot max. f 1167,- met diensttijduitloop tot max. f 1275,-) Sollicitaties te richten aan het college van burgemeester en wethou ders, postbus 500, 5800 AM Venray, binnen 10 dagen na het ver schijnen van deze advertentie en onder vermelding van het vacature nummer PZ-266. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 29 augustus 1984 voor de onderstaande bouwplannen -bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. de uitbreiding van een garage ber ging aan de Largostraat 13 te Venray, t.n.v. L.A.H. Kusters; de bouw van een berging/tuinhuisje en een schutting aan de Adelbertweg 46 te Venray, t.n.v. M.J.G. Hanssen; de bouw van een transformator huisje type OC 5 aan de Bremmenkainp te Oirlo, t.n.v. NV Plem, Gellissendo- mein 5 te Maastricht; de bouw van een tuinhuisje aan de Laurahof 6 te Venray t.n.v. D. West- dijk; de verbouwing van een garage aan de Hoogriebroekseweg 5 te Oirlo, t.n.v. Komach Oirlo b.v.; de bouw van een berging en een carport aan het Sparveld 9 te Leunen t.n.v. J.F.M. Litjens. Venray 6 september 1984 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. De Burgemeester van Venray, maakt er voldoening van het bepaalde artikel 22 van de wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 28. augustus 1984 in voorbereiding heeft verklaart de gedeeltelijk herziening van 1. het bestemmingsplan Buitengebied voor percelen gelegen aan de Koe pas te Oirlo en de Testerik te Mer- selo ten behoeve van de voorgeno men inrichting van genoemde per celen tot kampeerterrein; 2. het bestemmingsplan Leunen voor een perceel aan de Urbanusweg te Leunen ten behoeve van de voorge nomen bouw van een dubbel woon huis. De voorbereidingsbesluiten met de daarbij behorende tekeningen liggen in gaande heden voor een ieder ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, ka mer 201, van hel raadhuis. Venray, 31 aug. 1984 De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Op 18 oktober a.s. zal het veertig jaar geleden zijn, dat Venray werd bevrijd. Het Oranje-comité, de Ge schied- en Oudheidkundige Kring Venray en het gemeente bestuur zijn van mening, dat dit feit niet ongemerkt voorbij mag gaan. Inmiddels heeft zich een com missie gevormd, bestaande uit vertegenwoordigers van het Oranje-Comité, de G.O.K. en de gemeente, ter voorbereiding van de herdenking van deze dag. Als onderdeel van deze bevrij dingsherdenking zal in de hal - en zo nodig in de burgerzaal - van het raadhuis een grote tentoon stelling worden gehouden met als thema Vrijheid-Onvrijheid. De commissie heeft intussen al de beschikking gekregen over een grote collectie fotopanelen waar door het onderwerp onvrijheid in de periode tussen 1930 en 1945 in Nederland op indrukwekkende wijze wordt uitgebeeld. De bedoeling is, dat deze col lectie wordt uitgebreid met foto's en documenten uit de periode waarin Venray gebukt ging onder onvrijheid. Daarnaast zal ruime aandacht worden besteed aan de wederop bouw en de verdere ontwikkeling van Venray vanaf 1945 tot heden. Met nadruk kan worden ge steld, dat het niet de bedoeling is wapens of andere uit de oorlogs jaren afkomstige voorwerpen te exposeren. Het gaat alleen over foto's, documenten etc. die een beeld geven van de onvrijheid in de bezettingsjaren. Hoewel de organisatoren van deze tentoonstelling al veel ma teriaal hebben gevonden in de gemeente-archieven, is men er van overtuigd, dat ook de inwo ners van Venray nog foto's of documenten hebben, die zich uit stekend lenen voor deze tentoon stelling. Hierbij wordt b.v. ver der gedacht aan affiches uit de jaren 1940/1945, persoonlijke documenten, illegale bladen etc. Wanneer men bereid is een en ander in bruikleen voor deze ten toonstelling af te staan, kan men contact opnemen met het Bureau Voorlichting en Inspraak van de Gemeente Venray (G. A. Schüt- te, tel. 04780-83838 toestel 125].

Peel en Maas | 1984 | | pagina 11