i STRAAT- FESTIVAL VENRAY i horossen ZATERDAG-ZONDAG BRADERIE-MODE-MUZIEK Gisteren: Vandaag: Zondag 2 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING 5 JAAR BUURTBUS IN VENRAY HILHORSfli hoorde U het leest U het sept.: kunt U het zien Zondag 2 september tonen 5 nieuwe najaarskollekties rrt MOTIUkS Belgische Koninklijke onderscheiding DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1984 Nr. 35 HONDERDENVIJFDE JAARGANG ra PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 68 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN PEREHALFJAARR]J 12^50dUITSLUITEND BIJBVOTRUIÏBETAUN! BUITEN DE REGIO 17,- ITI Maandag jl. hebben de vrijwillige chauffeurs van de buurtbus Venray een feestje gebouwd in zaal Arts te Merselo, fer gelegenheid van het 5 jarig bestaan van deze instelling. Dhr Cor Huys die als voorzitter van het buurtbuscomite de feestelijke bij leenkomst presideerde, herinnerde er aan, dat reeds 6 jaar geleden pogingen in het werk waren gesteld om openbaar vervoer te krijgen voor de Vredepeel en Merselo. In eerste instantie was gedacht aan een belbus of iets dergelijks, maar het is uiteindelijk de buurtbus geworden. Gezien het toch wel kleine jvoedingsgebied, wordt er z.i. toch wel een goed gebruik gemaakt van deze ;dienst, die onlangs nog werd uitgebreid met Smakt, Holthees en Maashees. Dhr. Huys gaf enkele cijfers over frequentie en passagiersvervoer, welke :cijfers later nog werden aangevuld door de heer Werson, namens de Zuid Ooster directie. Zo konden 14 vrijwillige chauffeurs de buurtbus draaiende hou den, van hen zijn er 11 die 5 jaar geleden ook de start meemaakten. Maar desondanks kan de buurtbus nog altijd (Vrijwilligers gebruiken dus meldt U aan!!!. In die 5 jaar legde de buurtbus 300.000 km af, dat is 7,5 maal de omtrek van de aarde en circa 5000 km per maand. 40.000 passagiers werden vervoerd, dat is gemiddeld 749 reizigers per maand. In de beginperiode had men maanden met 1000 passagiers, later in 1982-1983 trad er een inzinking in, die nu gelukkig weer voorbij is. De opbrengst van de buurtbus was tot nu toe 31.000,- of 534,- per maand. De kosten per maand werden maar niet igenoemdIn 1979 werd begonnen met een rittenprijs van 45 ct. Nu is dat reeds 85 ct. En volgend jaar april zal het tarief zeker 90 ct. bedragen. Wethouder W. Claessens had een speciaal woord van dank aan de vrijwillige chauffeurs die de dienst hebben onderhouden, maar óók van de (Passagiers, want zonder passagiers zou de buurtbus gauw verleden tijd zijn. Hen aandenken van de gemeente, een iets van bovenstaande foto, werd aan de (aanwezigen uitgereikt. De heer Doveman, die de gedepu teerde staten vertegenwoordigde zei nooit aan de haalbaarheid van deze buurtbus dienst getwijfeld te hebben. Hij noemde de lijn Venray-Merselo- iVredepeel een goedlopend project, dat hu reeds 1936 dagen fungeerde. Hij zou graag over 1936 dagen, bij het 10-jarig bestaan weer in Merselo aanwezig willen zijn. De Zuid Ooster autobus dienst, die volgens de heer Werson niet kon juichen over de resultaten van het streekvervoer, kon deze jubilerende buurtbus toch niet zonder een presentje laten staan. Een geschenk onder couvert werd netjes met applaus in ontvangst genomen. En wie in Merselo het laatste woord moet hebben, is natuurlijk Tien Hoen- selaar. Op de van hem bekende wijze herinnerde hij er aan, dat de initiatief nemers van de buurtbus de dorpsraden waren geweest. Hij deed een dringend beroep op de bewoners van Merselo en Vredepeel om méér gebruik te maken van de buurtbus. ,,Als we een lege bus moeten rijden vragen we ons toch wel eens af waar we mee bezig zijn. Ook al zeggen we dan tegen buitenstaanders, dat bij ons de passagiers plat in de bus liggen Hij bedankte Sjeng Cox, mede namens alle andere vrijwilligers, voor „het gruwelijk veule werk" dat hij voor de buurtbus doet als coördinator. Achteraf bleek dat de heer Cox wegens het bereiken van de 70 jarige leeftijd, het coördinatie werk zal moeten laten liggen. Een andere vrijwilliger zal zijn werk moeten overnemen. Wel zal de heer Cox de administratie blijven verzorgen. Met succes uw woning verkopen 04740-65958-92308 Na de jammerlijk verregende zo merfeesten van medio juli wil het Winkelcentrum Venray a.s. zater dag en zondag duidelijk bewijzen dat het koopcentrum Venray in de lift zit. Op verschillende manieren wil het aantonen, dat Venray als koopcentrum een regio-funktie te vervullen heeft. Vandaar, dat niet alleen de winkeliers van de Gro testraat, maar ook die van de Schoolstraat, Poststraat, Henseni- usstraat, Merseloseweg, Wilhelmi- nastraat, Schoutenstraatje en Marktstraat en natuurlijk de beide markten en de Passage mee aan de weg gaan timmeren. Heeft men tot voor kort de naam „braderie" gegeven aan de aktivi- teiten van de Venrayse mid denstand, voor het komend week end heeft men gekozen voor de naam „straatfestival". Behalve dat de zakenlieden met hun speciale aanbiedingen en koop jes in de meest letterlijke zin „de straat opgaan", wordt er op diverse punten van het koopcentrum speci ale aktiviteiten voor jong en oud ge organiseerd. Door de grote deelname van de winkeliers, is het mogelijk gewor den gestalte te geven aan de wens, het winkelcircuit, gelegen tussen de beide markten, (Grotestraat en Schoolstraat) met elkaar te verbin den. En dit alles wordt dan gelar deerd met veel muziek, show en dans. Nieuw voor Venray en de regio is de winkelopenstelling op zondag middag. Dat is onlangs door de wij ziging van de winkelsuitingswet toe gestaan. De winkeliers van Venray willen daarvan profiteren, voorzo ver zulks met het winkelpersoneel te regelen is. Maar in ieder geval ko men op die zondagmiddag de kra- merijen weer voor de dag, en wor den de shows van zaterdag weer met alle pracht en praal herhaald, zelfs meer nog.... Op het Henseniusplein wordt een groot terras ingericht, terwijl men in het Schoutenstraatje kan proeven van alle bieren waar Limburg trots op is. En dat is niet alleen voorbe houden aan een brouwerij in Wylre. Vorige week kondigden wij aan dat daar in het Schoutenstraatje buiten landse bieren getapt zouden wor den, maar daar zaten we „mooi" naast. Het wordt heus een proeverij van Limburgse bieren, zo verzeker den ons de organisatoren. Op verschillende plaatsen wordt op straat en in de modezaken de na jaarsmode 1984 gepresenteerd. Ook zijn er demonstraties van make-up, evenals van hondentrim- men. MUZIEK, DANS en SHOW Het winkelende publiek wordt beide-dagenV)p een zeer prettige wij ze bezig gehouden. Op verschillende punten zal er voor de vuist weg worden gemusiceerd. Zaterdag bij voorbeeld, wordt gespeeld door de „Beehive City Jazzband", en zon dag zal de bekende Venrayse Hof kapel, onder leiding van Herman Stevens wel iets meer dan carna valsmuziek alleen brengen. Zaterdag komt er bovendien een Joekskapel uit Venlo en op zondag een dames-joekskapel uit Helden de sfeer in de Schoolstraat verhogen. Verder kan men kijken naar de kunst van het glasblazen, poffert jesbakken, pottenbakken enz. In de Henseniusstraat kunnen jong en oud proberen zo lang moge lijk te blijven zitten op een mechani sche rodeo-stier. Elders kan men zijn krachten botvieren om te proberen een brandkast te openen. Op de Grote Markt wordt door „Campina" een kunstkoe ge plaatst. Voor één gulden kan ieder een proberen zoveel mogelijk melk uit de namaak „melkfabriek" te trekken. Voor de winnaars zijn mooie prijzen beschikbaar. In de Schoolstraat kan de jeugd veel plezier beleven op een groot luchtkussen. Op het schouwburgplein zijn de bekende Mini-rakkers aktief met hun kleine motortjes. Voor twee kwartjes mag men op de motor een ritje maken. De ruiterclub St. Isodoris ver zorgt beide dagen rondritten met een ponywagen door Venray. De bekende folkloristische dans groep „Hakkespits" zal op ver schillende plaatsen in het centrum van hun kunnen blijk geven. De kunstkring Amber Uit Ven ray, die tot 30 augustus exposeert in de schouwburg van Venray, en in middels al over de duizend bezoe kers trok is bereid gevonden te de monstreren tijdens deze dagen. De kunstzinnige demonstraties vinden plaats in het Schoutenstraat je en de Schoolstraat. Het is een welkome aanvulling en afsluiting van hun jaarlijkse ten toonstelling en voor Venray een unieke kans kennis te maken met vele kunstenaars-exposanten van ei gen streek. Bij Berden in de Grotestraat wor den diverse activiteiten uitgevoerd zoals een tentoonstelling van pop pen gemaakt door Zr. Anne Marie de Haas uit Blerick. Belangstellen den kunnen zich aanmelden voor een cursus poppen maken b.v. kerstgroepen, poppen in oude kle derdrachten enz. enz. Verder wordt gedemonstreeö/met papieren poppen, gemaakt door Truus Sloot. Zij legt U uit om met weinig materiaal, dus weinig kosten, wel met een beetje creativi teit enorme leuke sucessen te beha len. Tevens is aanwezig bij Berden, binnen in de zaak, de portret- en sneltekenaar Gijs Trepels. Hij maakt een mooi origineel portret voor 25, Ook weer iets aparts is, dat bur gemeester Defesche op zondag 12.00 uur een nieuwe zaak opent. Dat is de Hub Fashion Hairshop op de Grote Markt. Om het geheel nog aantrekkelij ker te maken, hebben verschillende sportverenigingen toegezegd de monstraties en voorlichting te geven van en over hun tak van sport. Ze ker zullen aanwezig zijn de tafelten nisclub Red Stars, Zwemvereniging Spio en Ruiterclub St. Isodoris. In het kader van het stratenfestival zal het VVV-kantoor aan de Grote Markt ook op deze beide dagen geo pend zijn, om vriend en vreemde ling te kunnen inlichten over bij voorbeeld najaarsuitstapjes, wandel- en fietsroutes in en rond Venray. Om de inwendige mens te verster ken, zijn er links en rechts hartige hapjes en broodjes te krijgen, maar er wordt ook nog een barbeque in gericht waar men diverse soorten vlees en vlees produckten kan krij gen. Tijdens de officiële presentatie van de beide boeken over de Ven rayse Schaapscompagnieën, heeft burgemeester Defesche aangekon digd, dat in Venray-Centrum een monument zou worden geplaatst ter herinnering aan deze schaapscom pagnieën. Toen reeds had het Ven rayse gemeentebestuur aan de kunstenaar Rob Wong hiertoe op dracht gegeven. Inspelend op het straatfestival, wil het gemeentebestuur dit beeld - dat geplaatst wordt nabij de apo theek in de Passage - officieel laten onthullen, in aanwezigheid van en kele nazaten van de families die destijds tot de schaapscompagnieën behoorden. Deze kleine plechtigheid, met een ludiek karakter, zal zaterdagmor gen om 11.00 uur plaatsvinden, met medewerking van twee herder met schapen en de folkloristische dans groep „De Hakkespits". TAPTOE Het zaterdagse straatfestival kan worden gezien als een prelude op de jubileum-taptoe van het Muziek- en Majorettenshowkorps St. Petrus Banden. Deze tiende taptoe van het zilve ren korps, begint traditiegetrouw klokslag negen uur, op de Grote Markt, tegen het verlichte decor van het oude raadhuis. Voor de eerste keer in de geschie denis van tien-jaar taptoe Venray zal het wachtende publiek met een voorprogramma aangenaam en mu zikaal worden bezig gehouden door de Meijelse Dörskes, die optreden van 20.15 to 20.45 uur. De organisatoren van het tweeda- gen durend straatfestival hebben er slim aangedaan, hun aktiviteiten te laten samenvallen met deze taptoe, want het is een traditie geworden dat het muzikaal afscheid van de zomer nog steeds gepaard is gegaan met prachtig weer. Slechts eenmaal in deze tien jaar moest men vanwe ge de regen uitwijken naar Sporthal de Wetteling. Men heeft dus alle kans dat ook nu deze feestelijke da gen begunstigd worden door fraai weer, van een zomer die ons ook de laatste weken niet in de steek gela ten heeft. Meer over het Taptoe-gebeuren kunt U lezen elders in deze krant. Bij het afscheid van voorzitter Fr. van Thiel van het Stichtingsbestuur reikte commissaris van de Koningin Dries van Agt hem de erepennig van de Provincie Noord Brabant uit, reikte burgemeester van Moosdijk van de gemeente Vier lingsbeek hem de erepenning van de ge meente Vierlingsbeek uit én ontving hij een cadeau van het Nationale Oorlogs en Verzetsmuseum. Dat alles als dank voor zijn inbreng van 1965 tot 1972, als lid van het Curatorium en als voorzitter van de Stichting. HARRY VAN DAAL oprichter, sti mulator en 38 jaar secretaris van dit mu seum kreeg van zowel de Commissaris der Koningin als van burgemeester van Moosdijk vriendelijk woorden gn van de vice-voorzitter van de Stichting, oud burgemeester van Heusden, een.... boe- kenbon. Mevr. van Daal kreeg een boe- GRIJP DIE KANS NU voor iedereen die de maat 25 - 26 - 27 - 28 Of 152 t/m 174 heeft, hebben wij al onze Lee Levi's en Mustang strakke broeken in katoen en in rib AFGEPRIJSD In alle kleuren, normale prijs f 79,-/f 85,- NU f 39,- JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray mannequins en 2 dressmen de in ons modehuis, vanaf 13.30 uur. Grotestraat 93, Venray, tel. 04780-81214 ket bloemen. Gevraagd waarom Harry van Daal geen erepenning van de ge meente Vierlingsbeek kreeg, deelde een woordvoerder van de gemeente ons me de, dat Harry van Daal reeds eerder ko ninklijk was onderscheiden.... Op 22 augustus jl. werd de heer E. J. Knoet uit Venray benoemd tot officier in de Orde van Leopold de II. De heer Knoet ontving deze belangrijke Belgi sche onderscheiding uit handen van de Gouverneur van Belgisch Limburg, de heer H. Vandermeulen, tijdens een feestelijke bijeenkomst op het zusterbe drijf van Inalf in Hamont (België) De gouveneur sprak tijdens deze bijeenkomst zijn waardering uit voor de verdiensten van de heer Knoet en voor de industrialisatie van Noord Limburg. De heer Knoet ontving deze orde in het bijzijn van enige prominente Belgische zakenlieden. Begin mei werd de heer Knoet bij zijn afscheid als algemeen Directeur van Inalfa Venray reeds benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. Derhalve werd tijdens de geanimeerde receptie ter gelegenheid van zijn nieuwe onderscheiding gesteld, dat de heer Knoet nu weer in zijn evenwicht is. De heer Knoet is comissaris van Inalfa Venray en voorzitter van de beheerraad van Inalfa Hamont en bezit nu uit beide landen een hoge onderscheiding.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 1