GEMEENTEPRAAT Nieuwe verkeersregelingen in centrum Venray NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie GA. Schütte, Bureau Voorlichting C cetvew 20% KORTING op alles* C CCNCCS) 20% KORTING op alles*C CG(V m.i.v. 25 september Hinderwet Kermis Veulen Herverkaveling Vlakwater II Spreekuur vervalt Hinderwet Collektekalender september 1984 Commissie openbare werken c.a. Bouwvergunning verleend Verkeersmaatregel Oirloseweg Nieuwe verordening Toeristen belasting Vrije uren in Sporthal De Wetteling in september Commissie onderwijs en cultuur Venray opnieuw de boer op? Kulut I Eerste dag- enveloppe herdenking Willem van Oranje Commissie Financiële en Economische Zaken Venray 40 jaar bevrijd Zoals bekend zal zijn, is voor het cen trum van Venray een verkeerscirculatie plan door de gemeenteraad van Venray vastgesteld, waardoor verschillende ver keerssituaties zullen veranderen. Hierbij gaat hel met name om veran deringen in de parkeermogelijkheden, hei instellen van nieuwe eenrich tingsstraten en het openstellen van een- richtingstraten voor fietsers en brom fietsers in beide richtingen. Het verhangen van de bordjes om aan de weggebruikers de nieuwe circulatie duidelijk te maken kan niet in een dag gebeuren. Trouwens niet alleen nieuwe bordjes zullen moeten worden gehan gen, ook nieuwe wegmarkeringen zullen moeten worden aangebracht. Vanaf de volgende week zal begonnen worden met het plaatsen van de palen voor de nieuwe borden en het aanbren gen van wegmarkeringen. Alles natuur lijk zodanig dat de huidige situatie niet onnodig verwarrend wordt. De nieuwe wegmarkeringen zullen de duidelijkste voortekenen zijn van de nieuwe verkeerscirculatie. In het zuide lijk deel van de Schoolstraat zal een fietsstrook worden aangebracht. Een zelfde behandeling zullen de Marktstraat, Jan Hensenstraat, Kemp- weg, Leeuwstrat en kleine gedeelten van j de Hoenderstraat en Eindstraat onder- BLAUWE ZONE Daarnaast zal een aantal Venrayse straten worden opgesierd met een blau we streep, waarmee de blauwe zone wordt aangegeven. Door het instellen van een blauwe zone mag in een aantal straten met gebruikmaking van parkeer- schijf ten hoogste één uur worden ge parkeerd. De straten binnen deze zone zijn Gro te Markt, Marktstraat, Schoolstraat, Jan Hensenstraat, Hofstraat, Kemp- weg, Merseloseweg (tussen Deken Thie- lenstraat en Henseniusplein), Henseni- usstraat (Noordelijk deel), Henseni usplein, Paterstraat, Poststraat en Wil- helminastraat. De huidige parkeermogelijkheden in deze straten (m.u.v. Marktstraat en Leeuwstraat) blijven gehandhaafd, zij het dat de auto maximaal één uur mag blijven staan. De grote parkeerterreinen aan de Juli- anasingel, Jan Hensenstraat en Gouden Leeuwterrein vallen niet onder de blau we zone. Dinsdag 25 september is dan de grote dag. In de loop van de ochtend zal het centrum van Venray niet bereikbaar zijn en zullen medewerkers van de dienst ge meentewerken de borden verhangen. In de loop van de dag is de nieuwe verkers- situatie een feit. In de komende maand zal op deze pa gina nog nader worden ingegaan op de nieuwe verkeersregeling. Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: H. Reijnders, Lollebeekweg 33 te Castenray, voor een vergunning inge volge de hinderwet voor het ex art. 6a, uitbreiden/wijzigen van een legkippen- houderij, gelegen aan de Lollebeekweg 33 te Castenray, gedeeltelijk; P. Kuenen, Scheiweg 13 te Leu nen, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het ex art. 6a, uitbreiden/'wijzigen van een var- kensmesterij en -fokkerij, gelegen aan de Scheiweg 13 te Leunen; Maatschap Michels, Haag 4 te Merselo, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkenshouderij, gele gen aan de Haag 4 te Merselo; P.H. Koonings, Van Megenstraat 32 le Leunen, voor een vergunning inge volge de Hinderwet voor hel uilbreiden van een varkensmesterij, gelegen aan de Veulenseweg 1 te Leunen, positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tol 13 september 1984, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld legen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 lot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 lot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dal hij daartoe rede lijkerwijs niet in staal is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 30 augustus 1984. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen.' 1, 2, 3 en 4 september 1984 De kermis te Veulen begint op zater dag 1 september te 16.00 uur en duurt tot dinsdag 4 september te 24.00 uur. De atracties van de kermis van dit jaar zijn: autoscooter, per 2 persoonswa gen, ƒ1,per rit, ƒ5,voor 7 ritten en 10,— voor 15 ritten. kindervliegtuigmolen, 75 cent per rit, ƒ2,50 voor vier ritten. boksbal, ƒ1,— voor4x slaan. schietsalon, ƒ1,50 voor 3 schoten, ƒ5,— voor 12 scholen, ƒ3,50 voor 3x k leuren fotoschieten lijntrekspel en/of bussensport, ƒ1,per spel, ƒ2,50 per 3 x spelen. balco-rotor, 25 en 50 cent per spel, naar keuze van de speelkast. Daarnaast zijn op de kermis nog aanwe zig een nougat-suikerkraam, en een fri- ture. De exploitanten mogen de attracties naar believen openen, maar op de vol gende uren dienen zij open te zijn: zaterdag na 17.00 uur. zondag na 13.00 uur. maandag en dinsdag na 16.00 uur. Burgemeester en wethouders zijn van plan een gedeelte van hei grondgebied in het bestemmingsplan Vlakwater 11 te herverkavelen. In het geldende bestem mingsplan hebben de kavels een opper vlakte van 100 m3 tot 3000 m3. Er blijkt alleen vraag te zijn naar de kavels van rond de 1000 m3. Voor grotere ka vels is nauwelijks of geen belangstelling. In het uit le geven plangedeelte zijn de gangbare kavels verkocht. Om aan de vraag naar kavels van rond de 1000 m3 te kunnen voldoen, is een herverkave ling van een gedeelte van het plangebied nodig. Er is nu een plan gemaakt voor 45 kavels van 1000 m3 tot 1500 m3. Voor belanghebbenden en belangstel lenden is er op dinsdag 4 september a.s. een informatie-avond over het hervcr- kavelingsplan in de burgerzaal van het raadhuis. De informatie-avond begint om 20.00 uur. Maandag 3 september a.s. zal het spreekuur van wethouder mevr. P. Poels-Peiers wegens ziekte vervallen. Voor dringende zaken kan men kontakt opnemen met de behandelende afdeling. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 22 augustus 1984 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van Mevr. A.C.M. v.d. Rijt- Hendriks, Eindstraat 1 te Venray, voor het oprichten en in werking hebben van een cafétaria, waar voedings- en genot middelen worden gebakken in olieën en vetten, gelegen aan de Eindstraat 1 te Venray; Gebr. Zanders, Bremmenkamp 2 te Oirlo, voor het ex art. 6a, uilbreiden/wijzigen van een legkippen- houderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Bremmenkamp 2 te Oirlo; J.P.M. Willems, Rouwkuilenweg 25 te Ysselsteyn, voor het uitbreiden en wijzigen van een pluimveehouderij, waarbij mest en meststoffen worden op geslagen, gelegen aan de Rouwkuilen weg 25 te Ysselsteyn; J. Arts, Vredeweg 2 te Vredepeel, voor het uitbreiden en wijzigen van een legkippenhouderij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Vredeweg (ongenummerd) te Vredepeel. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel van 30 augustus 1984 tot 30 september 1984 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de V/et algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 30 september 1984 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangehebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 30 augustus 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Van 27 augustus t.m. 9 septem ber: Koningin Wilhelminafonds (lande lijke aktie; van 17 t.m. 23 september Prinses Beatrixfonds (landelijke aktie). Alleen voor deze akties zijn collekte- vergunningen verleend. Collekteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het ligitimatiebewijs zichtbaar dragen. De voor maandag 3 september ge plande openbare vergadering van de commissie openbare werken, verkeer en agrarische zaken gaat niet door. Naar verwachting is de eerstvolgende openba re vergadering van deze commissie op 8 oktober a.s. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 22 augustus 1984 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van eén of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. de bouw van een garage aan de Deurneseweg 41 te Heide, t.n.v. J.A.P. Willems; de uitbreiding van de woning aan de St. Catharinastraat 4a te Leunen, t.n.v. W.T.G.M. Claessens; de bouw van een kantoor aan de Geijsterseweg 18 te Oostrum, t.n.v. A.M.L. van Soest; de bouw van een garage aan de Hogeweg 12 te Oirlo, t.n.v. P.K.L. Steeghs; de bouw van een terrasoverkap ping gevelbetimmering aan de Wil- helminastraat 7 Venray, t.n.v. A.H. Kennis; de bouw van een fabriekshal aan de Energieweg te Venray, t.n.v. Th. Remmens b.v., Postbus 22 te Zeddam; de bouw van een berging/tuin huisje aan de Hatendonkstraat 25 te Oostrum, t.n.v. H. Slangen. Venray 30 augustus 1984 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend hun besluit van 29 augustus 1984, waarbij in verband met een bochtenverlegging in de Oirloseweg is besloten om gedurende de periode van 9 september t/m 5 okto ber 1984 of zoveel korter of langer als in verband met de omstandigheden moge lijk dan wel noodzakelijk is: I. door hét plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeers regels en verkeerstekens gesloten te verklaren voor alle verkeer uitgezon derd voetgangers in beide richtingen, het gedeelte van de Oirloseweg en ge legen tussen de Gunhoekweg en de Hulstweg II. Ontheffingen. Eveneens is besloten tot de vol gende ontheffingsmogelijkheid: voor zover genoemde omstan digheden dit toelaten en de veilig heid van personen of goederen niet in gevaar wordt gebracht ont heffing te verlenen van de onder I genoemde verkeersmaatregelen ten behoeve van bestuurders van motorvoertuigen op meer dan twee. wielen: a wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de onder I vermelde weg(en) en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motor voertuig kunnen; b. wanneer zij het motorvoertuig besturen in opdracht of met toestemming van de onder a vermelde personen en onder aan de personen gestelde voor waarden; c. wanneer aangetoond of aanne melijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dat het onder I genoemde verkeersmaatregel(en) gelden gebruik moeten maken van de onder I vermelde weg(en) voor het laden of lossen van goede ren of voor het verrichten van noodzakelijke werkzaamhe den met het door hen bestuur de motorvoertuig en deze acti viteiten niet of bezwaarlijk op andere wijze kunnen verrich ten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking beroep aante kenen. Het beroepschrift wordt aan de Ko ningin gericht en ingediend bij de Com missaris van de Koningin. Venray, 30 augustus 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, H. Defesche, burgemeester J. Poels, secretaris Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter De jurisprudentie rond de toeristen belasting heeft de aanpassing van de Venrayse verordening noodzakelijk ge maakt. De nu nog geldende verordening dateert van 27 november 1973. De enige wijziging op deze verordening is van 1980 en betreft een bijstelling van het ta rief. Toeristenbelasting moet betaald wor den voor overnachtingen, binnen de ge meentegrenzen, in vakantiehuisjes, ten ten, vouwwagens, kampeerauto's, toer- caravans e.d. of in woningen, die in hoofdzaak bestemd zijn voor vakantie- of recreatief verblijf maar wel voor een bepaalde periode per jaar worden ver huurd voor vakantiedoeleinden. Ook dient toeristenbelasting te worden be taald over vaste standplaatsen op cam pings. De belasting moet worden betaald door eigenaren van vakantiehuisjes c.q. woningen of van de terreinen waarop tenten en caravans e.d. geplaatst kun nen worden. De belastingplichtige is verplicht om aangifte te doen. De belasting wordt berekend per overnachting, het tarief wordt in de ver ordening gesteld op 0,35 per over nachting. Geen toeristenbelasting zal worden geheven, volgens het ontwerp van de verordening, voor overnachtingen in hotels en pensions. Ook het jeugdbui- tenverblijf in Ysselsteyn en de jeugd kampen in blokhutten e.d. blijven bui ten de toeristenbelasting. Aan de commissie voor financiële en economische zaken wordt in de vergade ring van 5 september a.s. gevraagd of zij kan instemmen met de nieuwe verorde ning en de daarin vastgelegde regelin gen. Dinsdagen: 11 september 18 september 25 september Woensdagen: 5 september 12 september 19 september 26 september Donderdagen: 6 september 13 september 20 september 27 september Zaterdagen: 1 september 8 september 15 september 22 september 29 september Zondagen: 2 september 9 september 16 september 23 september 30 september 23.00-24.00 uur 23.00-24.00 uur 23.00-24.00 uur 23.00-24.00 uur 23.00-24.00 uur 23.00-24.00 uur 23.00-24.00 uur 23.00-24.00 uur 23.00-24.00 uur 23.00-24.00 uur 23.00-24.00 uur 8.00- 9.00 uur 8.00- 9.00 uur 8.00- 9.00 uur 8.00- 9.00 uur 8.00-10.00 uur 8.00-10.00 uur 22.00-24.00 uur 8.00- 9.00 uur 22.00-24.00 uur 8.00-10.00 uur 13.00-24.00 uur 8.00-10.00 uur 22.00-24.00 uur 8.00-10.00 uur 22.00-24.00 uur Op dinsdag 4 september a.s. komt om 17.00 uur de commissie voor onderwijs en cultuur in een openbare vergadering bijeen. Deze vergadering vindt plaats in kamer 127 van het raadhuis. Naast de gebruikelijke punten ver meldt de agenda voor deze vergadering de volgende onderwerpen: verlenen van medewerking voor het vervangen van tijdens een inbraak vernielde kasten in de St. Fransiscus- school; verlenen van medewerking voor vervanging en aanschaf van meubilair in de lager school De Kemp; bespreking raadsvoorstel m.b.t. het beschikbaar stellen van gelden t.b.v. de afdeling zeer jeugdigen van LOM- school 't Groenewold; een uiteenzetting over het werk van de Onderwijs Begeleidings Dienst (OBD). De directeur van de OBD, drs. P. Maas zal hierbij aanwezig zijn. De N.V. Industriebank LlOF wil via een vervolgcampagne potentiële in vesteerders wijzen op de mogelijkheden voor bedrijfsvestiging in Limburg. In deze nieuwe acquisitiecampagne zal niet alleen met algemene adverten ties worden gewerkt maar zullen ook mogelijke investeerders rechtstreeks worden benaderd. De eerste campagne, waaraan ook door de Gemeente Venray werd deelge nomen, had vooral tot doel om Lim burg, met name in het westen van ons land, als zodanig te presenteren bij het bedrijfsleven, het imago te verbeteren en bedrijyen voor bedrijfsvestiging te interesseren. Voor de gemeente Venray heeft deze campagne niet geleid tot een bedrijfs vestiging. Wel is duidelijk geworden dat potentiële investeerders nu eerder den ken aan Limburg (en dus ook aan Ven ray?) als vestigingsplaats voor hun be drijf. De tweede campagne heeft vooral tot doel om de interesse vast te houden. De kosten voor de gemeente Venray wor den voor deze vervolgcampagne bere kend op 26.000,-. Aan de commissie voor financiële en economische zaken wordt op 5 septem ber a.s. gevraagd of zij kan instemmen met deze vervolgdeelname en de kosten. Het door burgemeester en wethou ders op 23 mei 1984 vastgestelde wij zigingsplan/uitwerkingsplan Kulut I is bij besiuit van 24 juli 1984 door Gede puteerd^ Staten goedgekeurd en daar mee onherroepelijk geworden. De eerder bestelde le dag enve loppen no. 219 uitgegeven t.g.v. de herdenking van Willem van Oranje zijn ontvangen. Het bestelde aantal kan via de recep tie op het raadhuis worden afge haald tegen betaling van 10,- per enveloppe. Op woensdag 5 september a.s. begint om 17.15 uur in kamer 127 een openba re vergadering van de commissie voor fi nanciële en economische zaken. Op de agenda voor deze vergadering staan de volgende onderewerpen: wijziging provinciaal toezicht op de gemeentelijke financiën; raadsvoorstel betreffende de vaststelling van een nieuwe verordenin" op de heffing en in ordening van een toeristenbelasting; de acquisitiecampagne in samen werking met de N.V. Industriebank LIOF. Op 18 oktober a.s. zal het veertig jaar geleden zijn, dat Venray werd bevrijd. Het Oranje-comité, de Ge schied- en Oudheidkundige Kring Venray en het gemeente bestuur zijn van mening, dat dit feit niet ongemerkt voorbij mag gaan. Inmiddels heeft zich een com missie gevormd, bestaande uit vertegenwoordigers van het Oranje-Comité, de G.O.K. en de gemeente, ter voorbereiding van de herdenking van deze dag. Als onderdeel van deze bevrij dingsherdenking zal in de hal - en zo nodig in de burgerzaal - van het raadhuis een grote tentoon stelling worden gehouden met als thema Vrijheid-Onvrijheid. De commissie heeft intussen al de beschikking gekregen over een grote collectie fotopanelen waar door het onderwerp onvrijheid in de periode tussen 1930 en 1945 in Nederland op indrukwekkende wijze wordt uitgebeeld. De bedoeling is, dat deze col lectie wordt uitgebreid met foto's en documenten uit de periode waarin Venray gebukt ging onder onvrijheid. Daarnaast zal ruime aandacht worden besteed aan de wederop bouw en de verdere ontwikkeling van Venray vanaf 1945 tot heden. Met nadruk kan worden ge steld, dat het niet de bedoeling is wapens of andere uit de oorlogs jaren afkomstige voorwerpen te exposeren. Het gaat alleen over foto's, documenten etc. die een beeld geven van de onvrijheid in de bezettingsjaren. Hoewel de organisatoren van deze tentoonstelling al veel ma teriaal hebben gevonden in de gemeente-archieven, is men er van overtuigd, dat ook de inwo ners van Venray nog foto's of documenten hebben, die zich uit stekend lenen voor deze tentoon stelling. Hierbij wordt b.v. ver der gedacht aan affiches uit de jaren 1940/1945, persoonlijke documenten, illegale bladen etc. Wanneer men bereid is een en ander in bruikleen voor deze ten toonstelling af te staan, kan men contact opnemen met het Bureau Voorlichting en Inspraak van de Gemeente Venray {G. A. Schüt te, tel. 04780-83838 toestel 125]. o.a. serviezen - pannen uitzetten - cassettes - lederwaren - verlichting - huishoudelijke art. enz. enz. o.a. serviezen - pannen uitzetten - cassettes - lederwaren - verlichting - huishoudelijke art. enz. enz. o.a. serviezen - panner Alleen vrijdag 31 augustus - zaterdag 1 en zondag 2 september. AUeen vrijdag 31 augustus - zaterdag 1 en zondag 2 september. Alleen vrijdag 31 augustus - zaterdag 1 en zondag 2 september. Alleen vrijdag 3' 'Waardebonnen bij aankoop van elke f 25.- van niet afgeprijsde artikelen 'Waardebonnen bij aankoop van elke f 25.- van niet afgeprijsde artikelen 'Waardebonnen bij aankoop van elke f 25.- van met afgeprijsde artikelen. 'Waardebonnen bij aankoop van elke f 25.- van niet afgeprijsde artikelen. 'Waardebonnen bij aankoop van elke f 25,- v,

Peel en Maas | 1984 | | pagina 11