OUDE FOTO'S AGENDA Jeugdmarkt in Oostrum PEEL EN MAAS GEVONDEN Gouden ring gevonden Heropening Livera - Ebberink Duitse jongeren in het gemeentehuis KRUISWERK Venray en de arbeidsmarkt 5 jaar buurtbus Vertrek Koninklijke Marechaussee uit Venray medio 1985 Sint Anna kapelletje ingezegend Zaterdag 25 augustus sart de Stich ting Jeugdwerk ADOR in Oostrum weer hun activiteiten met de jaarlijkse Jeugdmarkt. Aan deze jeugdmarkt kan iedereen deelnemen, ook de jeugd die niet in Oostrum woont. Tijdens de jeugdmarkt zijn er nog diverse andere aktiviteiten. Vanaf 10.30 uur kunnen de kinderen hun kraampjes opbouwen. Om 15.00 uur is er een balonnenwedstrijd. Kaartjes hiervoor zijn op de jeugdmarkt te verkrijgen. Het geheel wordt muzi kaal opgeluisterd met verzoekplaatjes. De jeugdmarkt en de andere activi teiten worden gehouden op de speelwei de bij het ADOR gebouw, aan de Witte Vrouwenstraat in Oostrum. Tot ziens op zaterdag 25 augustus op de jeugdmarkt. EEN ABONNEMENT WAARD tussen 13 en 19 augustus. Een chroomkleurige zonnebril, een bruine hond, ongeveer 6 weken oud een Mechelse herder, reu blauw wit trainingsjack met opschrift Cruyff Sports zwart-bruine herenportemon- naie met inhoud cilinderslot sleutel nr. 3042 groene fietstas met diverse voorwerpen schoudertas, crèmekleu rig, rode en blauwe strepen, met inhoud. Voor inlichtingen kunt U zich wenden tot de administratie van de Gemeentepolitie Venray, Leunseweg 4, tel. 04780-84888, tst. 227. Op het Veulen bij bloemkwekerij werd tijdens werkzaamheden op het land een gouden ring gevonden, deze ring draagt de inscriptie J.C. 29-4-'19 Wie heeft deze ring verloren. WAT KOST'N AUTO TEGENWOORDIG? f 110,- voor 'n héél weekend! Vanaf f 110,- huurt u 'n Hertz auto van vrijdag 17.00 tot maandag 09.00 uur, incl. alle kilometers, excl. b.t.w. van de Ven Leunseweg 47a, tel. 04780-85696 Deze week een foto van de Maria- congregatie in Leunen. De foto is genomen voor het patronaat in Leunen omstreeks 1926. Bovenste rij van links naar rechts. Drika Hoedemakers Tini Kusters S. Emons M. Smits M. Manders G. Willems D. Groymans M. Weys drie zusjes Jenneskens T. Linders T. Vullings M. Kusters. Tweede rij v.l.n.r. Jo Loonen twee zusjes Gooren N. de Bruyn L. Creemers H. Manders D. Verhalle Fien Bom T. Marcellis M. Derks B. Kusters A. Verheien G. de Lauw B. de Lauw M. Janssen. Derde rij v.l.n.r. H. Koenen A. Loonen N. Kusters C. Kusters N. Croymans Rector Goosens Drina Verhalle N. Manders L. Houtakkers A. Thijssen. Vierde rij v.l.n.r. G. Klaasen G. Ewals A. Keijzers A. Croymans M. Croymans T. Manders C. Verhalle M. Niessen. Foto's kunnen worden nabesteld bij J. v.d. Putten, Westsingel 8, tel. 89803. Hebt u ook een interessante oude foto, dan kunt u die zonder kosten laten opnemen in Peel en Maas. De foto krijgt U natuurlijk terug. Hertz. Vrijdag 17 augustus jl. was het feest in de Markstraat. Twee speciaalzaken gaan daar samen verder. Ebberink tex tiel, al meer dan 45 jaar een begrip in ■Venray en Livera die meer dan 8 jaar aan de Grote Markt gevestigd was. In een grotendeels nieuw interieur worden hier dames, huis- en nachtkle ding, ondergoed en huishoudtextiel, en een enorm ruim gesorteerd BH en foun dationvak gepresenteerd. De modern en gezellig ingerichte zaak is veel groter dan de oude vestiging aan de Grote Markt, die echt te klein geworden was. Dezelfde vakkundige Livera dames zullen u advies geven in de nieuwe zaak.Ook de meest ervaren dames van Ebberink zullen U in deze nieuwe Livera helpen waarbij erop wordt gewezen dat Camp corsetten en borstprotheses nu in de nieuwe Livera op voorraad zijn. Speciaal wordt erop gewezen dat u vanaf nu bij Livera ook herenonder goed kunt kopen (80% van het heren- goed wordt door dames gekocht) Het herenondergoed is een mooie aanvulling op het zeer grote aanbod damesonder goed. Omdat Ebberink textiel nog werkkle ding blijft verkopen is in de kelder een groot werkkledingwinkel gemaakt. De ze werkkledingwinkel is via de achterin gang van het pand Ebberink te berei ken. iVoor de eenentwintigste keer ontving de burgemeester van Venray, mr. H. Qefesche in het gemeentehuis de Duitse jongeren, die in hun vakantie werken op het Duits soldatenkerkhof in Yssel- steyn. :";jpok burgemeester Defesche vindt het, evenals zijn voorgangers, een uitermate belangrijke zaak dat de jeugd zich weet in te zetten voor een Vredes taak. Hij maakte in zijn toespraak dan ook duidelijk, dat de confrontatie van de jeugd met een soldatenkerkhof, een levende getuigenis is van het zinloze van een oorlog. Hij hield de jeugd voor, dat het hun plicht is, de herinneringen daaraan wakker te houden. Dr. von Klisow, cultureel attaché van de Duitse Ambassade, bracht de dank van zijn regering over aan het Venrayse gemeentebestuur voor deze ontvangst. Hij benadrukte nog eens, hoe belang rijk zowel hij als de Duitse Ambassa deur vindt, dat de Duitse jeugd geconfronteerd wordt met hetgeen het Nederlandse volk onder de bezetting heeft geleden. Een land waar de neutraliteit hoog in het vaandel stond. werd onder de voet gelopen; werden mensen naar concentratiekampen ge sleept en werden de joden vervolgd en vergast. Hij was er van overtuigd dat de jeugd hier tijdens hun vakantie meer geleerd heeft dan thuis in de geschiede nislessen. De leider van deze groep jongeren, afkomstig uit de Schutzenkreis Dur- mentingen, was getroffen door deze ontvangst, maar vooral ook door de ontmoetingen met de Nederlandse jeugd en ouderen, waardoor het mogelijk was „Land und Leute" beter te leren kennen. Eregaste was de 84-jarige mevrouw Von Zitzewitz uit Berlijn, die al meer dan 30 jaar haar vakantie doorbrengt op het soldatenkerkhof en die ook de stichteres is van het carillon aldaar. Na de ontvangst werd een koud buffet aangebo den door de koks van de Bundeswehr uit Budel. Ook dit jaar heeft de Duitse jeugd weer de weg weten te vinden naar het monument van de Venrayse gevallenen achter de Petrus Bandenkerk waar een krans als eerbetoon werd neergelegd. Heeft Uw kind er ook last van? Aandoeningen van de keel- neus- en luchtwegen komen veel bij kinderen voor. We denken dan aan kinderen die vele malen per jaar langdurug hoesten en of piepen, regelmatig oor- en of keelontstekingen hebben of soms zelfs perioden van hooikoorts, astma of bronchites doormaken. Sommige van deze kinderen kunnen op latere leeftijd een chronisch astma of bronchites ont wikkelen. We noemen deze aandoenin gen onder een naam „cara". Kinderen met cara kunnen vaker een dokter nodig hebben en moeten soms medicijnen gebruiken. Dit kan in het dagelijks leven moeilijkheden met zich meebrengen. Ouders hebben vaak vra gen over cara of willen met andere ou ders praten over hun omgang met het kind dat cara heeft. Het Groene kruis Venray wil voor de ouders van deze kin deren 4 avonden organiseren op maan dag te starten op 24 september 1984. Wilt U meer informatie over deze avon den of wilt U zich opgeven, bel dan naar het Groen Kruis Venray (Marjan Hoeij- makers, Hans Vestjens) Bergweg 4 Ven ray, tel. 04780-81269 Als men de werkloosheidscijfers over juli bekijkt, dan blijkt dat in Nederland het aantal werkloze mannen gelukkig slechts met 275 is gestegen. Maar als we dan ook zien dat die stijging voor meer dan de helft (156) voortkomt uit het Limburgse dan wordt de zaak voor ons al iets ernstiger. Bekijken we dan de cijfers voor Venray, dan klaart ons gezicht weer op, want in juli daalde op het Arbeidsbureau Venray het aantal werkzoekende mannen met 95. In Gennep daarentegen was een stijging te constateren van 16 werkzoekenden. Al met al dus in het Noord-Limburgse een daling van 79 werkloze mannen. Het saldo van 3466 is bovendien ruim 500 lager dan een jaar geleden. En dat geeft de burger moed!! Venray e.o. behoort daarmee echt tot de gebieden met het laagste werkloos- heidsperdcentage. Dat is hier namelijk 15,7%' in geheel Limburg gemiddeld 19% en landelijk 16,6%. Als oorzaken van deze gunstige ontwikkeling kunnen worden genoemd een lichte conjuncturele verbetering, die in in enkele beroepsgroepen nog werd ondersteund door seizoenmatige facto ren, en de tot nog toe in vergelijking met vorige jaren duidelijk kleinere instroom van schoolverlaters. Wel is het te verwachten, dat in de maand augustus nog een groot aantal school verlaters zal worden ingeschreven. Daarnaast kan een deel van boven genoemde ontwikkeling worden ver klaard uit de afschaffing van de plicht tot registratie bij de arbeidsbureaus voor uitkeringsgerechtigden van 57 Vz jaar en ouder. De arbeidsbureaus zijn nu namelijk, mits de betrokkenen accoord gaan, de werklozen ouder dan 57Vi jaar actief gaan uitschrijven. Verwacht mag worden dat voor het eind van het jaar alle betrokkenen benaderd zullen zijn. Het effect hiervan kan in Limburg voor de maand juli op ca. 275 mannen geraamd worden. DE VROUWEN Bij de vrouwen blijft het sukkelen. In Venray 19 werkloze vrouwen minder; in gennep 14 meer. Toch nog een kleine daling in het Noord-Limburgse. En dat is, gezien de toevloed van schoolverla ters, op zich toch een gunstige ontwikkeling. Het aandeel van de jeugd in de totale werkloosheid blijft zorgelijk. Bij de mannen is bijna 25% jonger dan 22 jaar' bij de vrouwen bijna de helft. Op 27 augustus aanstaande rijdt de buurtbus in Merselo en Vredepeel 5 jaar. Gezien het bijzondere karakter van deze vorm van openbaar vervoer, een periode van deze vorm van open baar vervoer, een periode om even stil bij te staan. In 1978 verkeerde het personen ver voer met buurtbussen nog in een experi menteerfase. Omdat de kosten voor het buurtbusvervoer voor rekening van het rijk komen, stelde de minister voor ver keer en waterstaat destijds na het om zetten van experiment- in definitieve re geling, een aantal criteria vast waaraan voldaan moest worden om in aanmer king te komen voor aanwijzing als buurtbusproject. Nadal begin „79mi. nisteriële goedkeuring was ontvangen, is het buurtbuscomité in april van dat jaar met de noodzakelijke voorbereidingen gestart en kon de buurtbus op 27 au gustus 1979 de eerste rit gaan rijden. De bedoeling van buurtbussen is om de landelijke gebieden te ontsluiten waar helemaal geen openbaar vervoer (meer) is, omdat het aantal reizigers er te klein is om het traditionele streekver voer met de grote bussen in te zetten. De achtpersoons buurtbus rijdt volgens een vaste dienstregeling en route die in nauw overleg met de plaatselijke bevolking wordt opgesteld. Verder wordt de buurtbus gekenmerkt door het feit dat de chauffeur een vrijwilliger is. De buurtbus in Mèrselo en Vredepeel wordt nu dus al vijf jaar bemand door een groep van ongeveer 20 vrijwilligers. Deze dragen op enthousiaste wijze hun steentje bij om de verplichte uitvoering van de dienstregeling te verzorgen. Voor veel vrijwilligers vormt het besturen van de buurtbus een welkome afwisseling in het dagelijks bestaan. Dit geldt temeer nu algemeen gebleken is dat de buurtbus heeft bijgedragen aan, pen vergroting van de leefbaarheid vah kleine kernen, die uit hun openbaar vervoerselement worden gehaald. De buurtbus in onze gemeente, die sinds kort ook de dorpen Smakt, Hol- thees en Maashees met Venray verbindt, heeft inmiddels ruim 300.000 km afge legd. In deze drie keer dat de klok rond ging zijn meer dan 40.000 reizigers ver voerd. Dit aantal is gezien het betrekke lijk kleine inwonersaantal van Merselo en de Vredepeel (ca. 1300) een voortref felijke score. Op maandagmiddag 27 augustus a.s. houdt het buurtbuscomité bij gelegen heid van de viering van dit eerste lustrum een feestelijke vergadering voor de bij de uitvoering van dit project be trokkenen. Daarvoor zal de versierde buurtbus vergezeld van een grote zuid oosterbus met vrijwilligers en genodig den, tussen 14.30 en 15.30 uur de volle dige buurtbusroute rijden. Wij wensen de buurtbus ook voor de komende jaren een „behouden vaart" en veel reizigers toe. Het ziet er naar uit dat medio 1985 de Koninklijke Marechaussee van Venray naar Ottersum zal vertrekken. Op vrij dag 31 augustus a.s. zal mevr Rademakers-Withagen, echtgenote van dae Brigadecommandant van de Konin klijke Marechaussee van de le divisie, de eerste steen inmetselen van het nieu we brigadegebouw dat in Ottersum aan de St. Jansstraat wordt gebouwd. Eregast bij die eerste steenlegging zijn een oudgediende van de post Ottersum, de burgerwerkman van Oyen en de oud- brigadecommmandant van de brigade Venray, de adjudant Rouvroye. De bouwtijd is ca. 14 maandaen en aange zien met de bouw in maart jl. werd gestart, mag verwacht worden dat me dio 1985 de brigade van het Wapen der Koninklijke Marechaussee uit Venray zal gaan verdwijnen. Wat met het gebouw aan de Langstraat (eigendom van de Genie) zal gebeuren is nog niet bekend; wel staat vast dat het gemeentebestuur graag geinformeerd wil worden over de moge lijkheden of en in hoeverre dat gebouw- met de twee bijbehorende dienstwonin gen geschikt kan worden gemaakt voor de Venrayse gemeenschap. De in 1923 gebouwde marechaussee kazerne is immers van een deugdelijke constructie, al verkeert veel ervan niet meer in de oorspronkelijke staat. Zo zijn de toenmalige paardenstallen allang verbouwd tot garages en zijn de grote paardenweiden inmiddels opgeslokt door de uitbreidingsbebouwingen van Venray. Van dae huidige brigadecommandant de Adjudant E. van der Zanden, verna men wij dat de primaire taak van de ma rechaussee in Venray ligt op ht gebied van dae grensbewaking. Het ligt dan ook voor de hand de brigade te detache ren bij de nieuwe grensovergang Ottersum-Goch. Verder heeft de mare chaussee te maken met de militaire poli tie dienst als bewaking van het vliegveld de Peel, het mobilisatiecomplex en - voor zover betreft binnen de poorten - het Duits Soldatenkerkhof te Ys- selsteyn. De Venrayse burgerij zal overigens weinig merken van het vertrek van de brigade, omdat men als burger weinig met de marechaussee van doen heeft. Het enige waar inwoners wel mee te ma ken hebben zijn de collectieve doorlaat- bewijzen, maar omdat die toch van te voren moeten worden aangevraagd kan dat ook best in Ottersum gebeuren. De 15 manschappen van de Venrayse brigade wachten rustig af wanneer er verhuisd gaat worden. Wel wordt er nu al over gedacht op welke hun straks een waardig afscheid aan te bieden. Leny en Frans Heel veel succes! Jan, Martien, Jan 2, Wim, Cees Leo, Bernhard, Karei, Joop, Egbert, Wim 2, Ton, Jean, Wout, Hans, Albert, Rien, Ton 2, Joop 2, Toon, Leo 2, Wim 3, Henk, Pieter, Wim 4, Jan 3, Adri, Paul-Jan. Onder zeer goede belangstelling van de buurtbewoners heeft Pastoor Albers van de Vredeskerk zondag het gereno veerde kapelletje aan de Langeweg opnieuw ingezegend. Daarmee is een stukje Venrayse historie nieuw leven ingeblazen. De heer Koos Swinkels, voorzitter van de Werkgroep Kruisen en Kapellen van Veldeke Venray wees er in zijn toespraak op, dat in het Venrayse vijf kapelltejes aan St. Anna zijn toegewijd. Dat is verhoudingsgewijs "eel, ten opzichte van de rest van Zuid Neder land. Hij dankte allen die aan de renovatie :van dit kapelletje hebben meegewerkt, :met name het aannemingsbedrijf Gebr. Janssen, het schildersbedrijf Kateman, het dakdekkersbedrijf Schaeffers en ■siersmeedkunstenaar Harry Gerrats. Een extra woord van dank ging uit naar :Ton Litjens, die vele tientallen uren :bezig is geweest met het maken van een ^bijzonder mooi St. Annabeeld. Het beeld had Ton overigens zaterdag persoonlijk in de gerestaureerde kapel geplaatst. Behalve aan de buurt, werd de zorg van deze kapel toevertrouwd aan het Gilde St. Anna, die deze kleine plechtigheid op gepaste wijze opluister de en o.m. fraaie vendelgroet „voor God, Koningin en Vaderland" presen teerde. Pastoor Albers die reeds in de kerk tijdens de eucharistieviering St. Anna in de gebeden betrokken had, ging ook hier voor in het gebed, waarna hij kapel en beeld zegende. Velen hebben zondag de kapel en het nieuwe beeld bezichtigd en menige kaars werd ontstoken ter ere van de patroonheilige van deze buurt. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, A. Francken, T. Lank- veld, H. Schraven en J. Wittgen: W BIOEMEN Stationsweg 15 tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, F. de Muinck- Keizer, F. Schmeetz, T. van Thiel, D. Vercauteren en J. de Vocht: J. DE VOCHT Venray, tel. 81878 DOKTER VAN DONGEN Kabroekstraat 12 America Telefoon 04764-1707 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Tel. 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN Van heden vrijdagavond 18.00 uur tot volgende week vrijdag. DE MONNIKSKAP Paterslaan hoek Patersstraat Tel.80140 Openstelling zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: B. RUYTEN Tel. 81383 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK W.H. Kremer en M.G.A.M. Loonen dienst op' vrijdag, zaterdag en zondag M.G.A.M. LOONEN Mgr. Hanssenstr 42 Oostrum tel. 82690 Spreekuur kleine huisdieren: Za. en zo. van 13.30 tot 14.00 uur en volgens afspraak. DIERENARTSENPRAKTIJK M.J. van Winden en E.M. Ruymbeek lel. 04780-81336/83829 E.M. RUYMBEEK Briennenlaan 5 Venray, tel. 83829 WEEKENDD. VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van Mevr. v. Dillen, Mevr. Stevens, Mevr. Tiggeloven en Mevr. Timmermans. MEVR. DILLEN Horst, tel. 04709-3510 Vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van Mevr. Stevens en Mevr. Tiggeloven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. TIGGELHOVEN Florishof 23 Venray, tel. 82411 Afspraken maken elke ochtend tussen 8 en 9 uur en 's avonds tussen 18 en 19 uur. REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray. Meerlo en Wanssum is bereikbaar via Tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijk verpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er gelegenheid van maandag t.m. vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uit leenartikelen kunt U terecht van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur en van 16.00 tol 17.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleegkundige van de week enddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na ge bruik zo spoedig mogelijk terug le bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, telefoon 81269 Zwangerschapgymnastiek: Aanmeldingen via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum „De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur, telefoon 83859 Zuigelingen- en kleuterbureau uitsluitend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum „Landweerl" Venray: Spreekuur en uitleen door de wijkverpleeg kundige op maandag, woensdag en vrijdag van 8.30 tot 9.00 uur, en dinsdagmiddag van 13.30 tot 14.00 uur telefoon 88273 of 85900. Wijkgebouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrijdag van 13.30 tot 14.00 uur. Telefoon 04785-492 GEZINSZORG VENRAY Weslsingel 5 Tel. 04780-86363 Spreekuur: dagelijks van 9 tot 10 uur. ONDERWIJS- EN BEROEPSKEUZE VOORLICHTING VENRAY Leunseweg 2a, tel. 10032 Openingstijden: ma. t.m. do. 8.30-12.45 uur en 13.15-17.00 uur. vr. 9.00-12.30 uur en 13.00-16.30 uur. INFO 3 Informatiecentrum van de provinciale nutsbedrijven PLEM, LtMAGAS en WML Past. Wijnhovenpark I, 5801 BZ Venrav tel. 04780-86333 Geopend ma. t.m. vr. van 9.00-17.00 uur ALGEM. HULPDIENST VENRAY Tel. 04780-84163 Bereikbaar elke werkdag van 9.00-11.00 en van 19.00-20.00 uur. NVIH COC afd. Venray Telefonische opvang voor homoseksuele mannen/vrouwen Postbus 316 tel. 88809 bgg 10211 JEUGD MAATSCHAPPELIJK WERK Hoenderstraat 33, Venray tel. 85251 RECHTSKUNDIGE DIENST FNV Elke 2e en 4e donderdag v.d. maand van 17.00 tot 19.00 uur in het Vormingscentrum, Bevrijdingsweg 2a, Venray (nabij de LTS). Eerst telefonisch afspraak maken te Tilburg Tel. 013-350315 KAMERBEMIDDELINGSBURO Hoenderstr. 33, tel. 85251 Algemene Vereniging Paliënlenbelangenbehartiging Spreekuur elke maandag in de Clockert van 14.00-16.00 uur. Tel. 83100 REUMA VERENIGING VENRAY E.O Tel. 31127

Peel en Maas | 1984 | | pagina 3