GROETEN UIT VENRAY KERKELIJKE DIENSTEN PEEL EN MAAS uw weekblad Per trein op bedvaart naar Wittem PAROCHIE GROTE KERK Zaterdag: 19.00 nederlandse hoogmis int. ouders Poels-Janssen en zonen Jeu en Bèr ouders Janssen-Wijnhoven en Marietje van O verveld ouders Jans- sen-van Gerven en overl. fam. Frans de Vocht. Er is dit weekend collecte voor de MIVA. Zondag: Eenentwintigste zondag door het jaar. 8.00 leesmis, int. t.e.v. H. Antonius; 9.30 gregoriaanse hoog mis, int. Wilhelmus Janssen Bets Ver- meulen-Drabbels en echtgenoot Jacob en Christina van Mil-Rutten; 11.00 nederlandse hoogmis, int. Herman Coopmans Lei Manders en overl. fam. Wiel en Annie de la Roy-v. d. Akker. Maandag: H. Monica. 9..00 oude stichtingen jrd. Jo Custers ouders Kersten-Daniëls en zoon Piet en overl. fam.; 19.00 overl. parochianen. Dinsdag: H. Augustinus, bisschop en kerkleraar. 9.00 overl. ouders van Pelt- Stumpe Bertus Meesters ouders Janssen-van Gerven ern zonen Piet en Gerrit; 14.00 (kapel Veltum) huwelijks sluiting Jeanette Wilmsen en Hans Hendriks; 19.00 Sjeng In de Rijp. Woensdag: Marteldood van de H. Johannes de Doper. 8.00 Opening schooljaar Mavoschool Geertruida Braam-Thijssen; 19.00 bijzondere in tentie overl. ouders van Es-Barents en kinderen. Donderdag: 9.00 zekere intentie J. W. Vrijdag: 9.00 Miets Raedts; 19.00 overl. fam. Jansen-Beken-Hanen en zoon Arnold. Zaterdag: 9.00 overl. fam. Arts-van Woerkom; 13.30 Huwelijkssluiting Liesbeth Teeuwen en Joost Loeffen; 19.00 Wim van den Munckhof en overl. fam. overl. ouders Stoks-Bonn Jan Kersten, oma en ouders van Dommelen Sjang Arts. Mededeling: Huwelijksafkondiging: Jeanette Wilmsen en Hans Hendriks Liesbeth Teeuwen en Joost Loeffen Elisabeth de Mulder en Mathias Geurts. Zondag 9 september is de jaarlijkse bedevaart naar Oostrum. Om 10.00 uur is de plechtige hoogmis. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Saskia en Esther Truyen, lezer: L. Truyen. Zondag: 8.00 Tom Kengen en Leon Stoffels, lezer: J. Wekking; 9.30 Ber- nadette Corzilius en Mare Linskens; 11.00 Veronique Jakobs en José Aerts, lezer: T. Verbeek. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Timo Flinsenberg en Wilco Jansen. Woensdag en vrijdag: 19.00 Joris Truyen en Renz van Nisselroy: KAPEL ST. SERVATIUS Zaterdag 25 aug.: 18.30 Eucharistie viering met volkszang, int. fam. Arts. Misdienaars: Gert-Jan Wismans en Hans Hebben. Zondag 26 aug. 21e zondag door het jaar. 9.30 Eucharistieviering met koor- en volkszang (nederlandse en liturgische gezangen), int. voor overl. Moeder Pouwels. Misdienaars: L. Nollé en J. Boonman. Kollekte is bestemd voor de MIVA. Door de week iedere dag woord- en communiedienst om 18.30 uur, behalve vrijdag. In deweekenddiensten gaat voor deken L. Theunissen, de Schriftuitleg wordt gehouden door G. v. Loenen. PAROCHIE PATERSKERK MIVA ZONDAG. H. Missen: 9.00; 10.15 hoogmis gezongen door de Zangers van St. Frans; 11.45; 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de ge- zimnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Mededeling: Dit weekend wordy uw gebed en steun gevraagd door MIVA, de missie- verkeersmiddelen-aktie. De MIVA wil aan 457 missionarissen vervoermiddelen verschaffen om hun pastorale werk voort te kunnen zetten. Overbruggen we de afstand naar de mensen in de derde wereld door een royale bijdrage aan de kollekte. Namens de MIVA zal zuster Sanders in alle missen tot ons spreken. MIVA: giro 27.22.49 Breda. Misintenties: Zaterdag: 18.30 overl. fam. Janssen- Krijns Sjaak Classens overl. ouders Michiels-Wijnen, Peter en Marianne Verstappen. Zondag: 9.00 Sibilla Fleurkens-Op het Broek en zoon Nel Kateman- Drabbels; 10.15 Konrad Thijssen en overl. fam.; 11.45 overl. vader en fam. Theuvenet; 18.00 Lambertus de Lauw en zoon Peter voor overleden familie. Maandag: 8.00 overl. fam. Ambro- sius; 19.00 overl. ouders Lucassen- Maassen en Pater Florentius. Dinsdag: 8.00 zuster Willibrorda Baart; 19.00 Godfied Philipsen. Woensdag: 8.00 Wout van Houdt; 19.00 tot zekere intentie uit dankbaar heid. Donderdag: 8.00 Maria Geurten; 19.00 voor overledenen (offerbus). Vrijdag: 8.00 overl. fam. Arts-Jans- sen; 19.00 gezinsmis; Sef Drabbels. Zaterdag: 8.00 overl. ouders Akker mans-Timmermans; 11.00 uit dank baarheid bij een 80e verjaardag. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Martijn Smelt. Zondag: 9.00 Johan en Leo Pouwels; 10.15 Pepijn Dobbelaar; 11.45 Martin Leenders; 18.00 André Basten. Maandag, woensdag en vrijdag: 19.00 Sheila Hendriks. Dinsdag en donderdag: 8.00 Marcel Meijer; 19.00 Per Lenssen. KERK 'T ZONNELIED BRUKSKE Pastoor G. Bruggink, Klarinetstraat 32, tel. 85206. Voor het maken van af spraken liefst bellen tussen 13.00 en 13.30 uur. Zaterdag 25 aug.: 19.00 H. Mis voor dhr. Wiel Faessen. Zondag 26 aug.: Eenentwintigste zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van onze parochie. Deze hoogmis wordt gezongen door ons Gem. Kerk. Zang koor. De kindercrèche zal worden verzorgd door Ellen Gerrits en Trudy Vullings. Maandag 27 aug.: Gedachtenis van de H. Monica. 19.00 H. Mis voor over leden mevr. Stockeck. Dinsdag 28 aug.: Gedachtenis van de H. Augustinus, bisschop. 8.30 H. Mis tot intentioe van hen, die God roept toe te treden tot de R.K. Kerk. Woensdag 29 aug.: Gedachtenis van de Marteldood van de H. Johnnes de Doper. 19.00 H. Mis voor priesterroe pingen. Donderdag 30 aug.: 8.30 H. Mis om de gave van het geloof te vragen voor onze parochie. Vrijdag 31 aug.: 19.00 H. Mis voor de zielen in het vagevuur. Misdienaars: Zaterdag 25 aug.: 19.00 Arno Gerrits en Silvester Bombeeck. Zondag 26 aug.: 10.00 Twan en Peter Franssen, Paul Verhoeven en Tom Versteeg. Maandag 27 aug.: 19.00 Jurgen Vollenberg en Maarten Bombeeck. Woensdag 29 aug.: 19.00 Marco van Neer en Luc Kemmelings. Vrijdag 31 aug.: 19.00 Paul Francken en Maurits Vermeulen. Lektoren: Zaterdag 25 aug.: 19.00 Mevr. de Nijs. Zondag 26 aug. 10.00 dhr. van Doren. Mededelingen: 1. Gedoopt: 19-8-84 Sandra Welling, Chopinstr. 3 19-8-84 Maikel Schmitz, Beeth.str. 63 19-8-84 Melanie Schmitz, Beeth.str. 63 Ouders van harte proficiat en Gods zegen over uw kind. 2. Vieringen Op zaterdag 1 sept. om 19.00 zal de heer Th. van Doren uit handen van onze bisschop de aanstelling tot lektor ont vangen. Hiermee wordt hem door de Kerk de opdracht gegeven om het woord Gods voor te lezen in de liturgie. Hij ontvangt deze aanstelling met het oog op zijn diakenwijding, eind volgend jaar. In deze plechtige Eucharistieviering zal ook de kruisweg door de bisschop worden ingezegend. U bent allen van harte welkom voor deze mooie viering. 3. Open dag.... Zaterdagmiddag 1 sept. van 14.00 tot 16.00 uur en zondagmiddag van 16.00 tot 18.00 uur wordt aan iedereen de ge legenheid gegeven om de Nieuwe kruis weg te bezichtigen. De staties zijn vak kundig gerestaureerd en zeer zeker een bezoekje waard! 4. Miva-collecte. In het a.s. weekein de 25/26 aug. wordt de collecte voor de Mi va gehouden. De opbrengst ervan is om de missionariossen te helpen ver voersmiddelen aan te schaffen en te on derhouden. Van harte aanbevolen. 5. Gezinsbijdrage Ook onze door het jaar aktieve Mini- knobbel lag wegens vakantie plat. Zo'n wekenlang gemis doet je toch wat en... ook aan de gezinsbijdrage merkte je dat!!! Ned. Credietbank Venray, rek. nr. 23.18.08.461 t.n.v. RK Kerkbestuur Brukske inz. Gezinsbijdrage, Marimba- straat 26. 6. Om over na te denken.... Als wij onszelf laten drijven op de stroom van de wereld, leven als andere mensen, een paar ideeën over gods dienst hier en daar bij elkaar rapen als het toevallig zo uitkomt, dan hebben wij weinig of geen echt begrip van een bijzondere Voorzienigheid. PAROCHIE VREDERSKERK Zaterdag 25 aug.: 18.00-18.45 gele genheid tot biechten; 19.00 Vooravond- mis voor de eenentwintigset zondag door het jaar. De H. Mis zal worden op geluisterd door het Dameskoor Venro de. Voor overleden Bernie Thielen en Corrie Geurtjens Jacobus Versteegen tot zekere intentie (Th.) overl. Leo Cox-Vervuurt en overl. familie overl. Agust van Bergen overl. Bernard Weijs overl. Toon van Dijck (coll.) pverl. Martha van Mil-van Meyel (coll.) /overl Martin Wilmsen (buurt) overl. John Barents (coll.). Zondag 26 aug.: De eenentwintigste zondag door het jaar. 8.30 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie overl. Piet Willems en overl. familie overl. Harry van Geffen (vrienden); 10.00 Nederlandse hoogmis, voor overl. Martinus Bonants Toon en Matthie van den Beuken (coll.) overl. fam. van Rossum-Janssen; 11.30 voor Jan de Wit (coll.) Emilie Mathon; 18.30 jaargetijde voor overl. ouders van den Heuvel-Dommeck. Maandag 27 aug.: Gedachtenis van de H. Monica. 8.00 tot bijz. intentie (D); 19.00 voor overl. ouders de Mul der-Aerts. Dinsdag 28 aug.: Gedachtenis van de H. Augustinus, Bisschop en kerkleraar. 8.00 voor priesterroepingen en roepin gen tot het religieuze leven; 14.00 plech tige huwelijksinzegening van het bruids paar Jeannette Wilmsen en Hans Hen driks, in de kapel van Veltum; 15.00 ge legenheid tot het bidden van de rozen krans; 19.00 voor overleden ouders Si- mons-Willems. Woensdag 29 aug.: Gedachtenis van de Marteldood van de H. Johannes de Doper. 8.00 voor de zieken en alleen staanden van de parochie; 19.00 voor Bèr Philipsen overl. ouders Siebers- Dielemans, zoon Theo en Louis Linders overl. Martha van Mil-van Meyel (buurt) overl. moeder Agata Theuve net. Donderdag 30 aug.: 8.00 tot eerher stel aan het H. Sacrament; 19.00 voor Christ Vollenberg tot bijzondere in tentie (O) voor Maria Simons-Wil- lems. Vrijdag 31 aug.: 8.00 voor overleden ouders de Mulder-Aerts tot eerherstel aan het H. Hart van Jezus; 14.00 plech tige huwelijksinzegening van het bruids paar Bernie van de Bekerom en Wim van de Ven (in de Kerk); 14.30 plechtige huwelijksinzegening van het bruidspaar Ine Broeksteeg en Hans Verstraaten (in de kapel van Veltum); 19.00 voor overl. Cor Reynders-Lemmen voor Theo dora Verheyen-van de Voort (coll.). Zaterdag 1 sept.: 8.00 tot dankzeg ging- Mededelingen: In het weekend van 25 en 26 aug. is er aan de kerkdeur een speciale kollekte voor de MIVA. zaterdagavond zal het dameskoor Venrode de H. Mis weer opluisteren met zang. Uw aandacht wordt gevestigd op de 42e bedevaart naar St. Gerardus te Wittem op zondag 9 sept. Vertrek vanaf het N.S. station te Venray om 8.46 uur. Kosten 25,—. Kaarten verkrijgbaar bij P. van Mil, Mgr. Nolensstraat 20, Venray. Zie verder aanplakbiletten bij de uitgangen van de kerk. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.30 Theo Krouwel; 10.00 Stefan Rongen, de gebroeders van Weert; 11.30 John Dommeck; 18.30 Oscar Geurts. Maandag t/m woensdag: 8.00 Paul Bodden; 19.00 Jose Comejo. Donderdag t/m zaterdag: 8.00 Olaf van Leeuwen; 19.00 Jos Verstegen. PROTESTANTSE KERKENGEMEENSCHAP VENRAY e.o. In de dienst van zondag 26 augustus a.s. zal Ds. H. Zeldenrust uit Ijsselstein (U.) voorgaan. Aanvang van de dienst is 9.30 uur in „Den Hoebert", Westsin gel 1,Venray. De koliekten zijn bestemd voor eigen kerk en het zendingsprojekt. Tijdens de dienst is er kinderopvang en kindernevendienst. In Blitterswijck zal de laatste dienst van deze zomer gehouden worden. In deze dienst zal voorgaan Ds. H. Zelden rust uit I Jsselstein (U.). Aanvang van de dienst is 11.00 uur. Tijdens de dienst is er geen kinder opvang en kindercrèche. De koliekten zijn bestemd voor Rest. fonds Blitterswijck en Diakonie. PAROCHIE OOSTRUM Zaterdag: 19.00 Petronella Achten- Verdijk (v.w. de Buurtbewoners) Johan en Thei Camps Voor hen die offerden bij het kruis op de Spurkter- dijk Piet Litjens. Zondag: 8.30 Lei Janssen; 10.00 Clara Camps-Wolters Sibertus Moor rees en Hendrina Custers (jaardienst) Pierre Jacobs, Jan Hulsman, Martien Moorrees (Gem. Koor). Maandag: 9.00 voor de overledenen van hen die offerden met Allerzielen. Dinsdag: 9.00 Hannes Verberk. Woensdag: 9.00 gest. jaardienst overl. ouders Hulsman-Jansen. Donderdag: 9.00 tot zekere intentie. Vrijdag: 9.00 gest. jaardienst overl. familie van Rens-Litjens. Zaterdag: 19.00 tot zekere intentie uit dankbaarheid overl. ouders Achten- Verdijk Piet Litjens. Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Bert Camps, Joris Rutten, René Bonten, Jules Janssen. Zondag: 8.30 Pieter Rijs, Bram Joos- ten, Ralph Bus, Ton Verstraelen; 10.00 Geert Versteegen, Arno Janssen, Paul Bovendeerdt, Maarten Camps. MIV A-collecte In dit weekend in alle H. Missen collecte voor de MIVA. Missionarissen van veel nationalitei ten benijden vaak hun nederlandse col lega's om hun thuisfront. Dat leeft immers zo bewust mee en maakt op zoveel uiteenlopende wijzen het werk van de kerken in de ontwikkelingslan den mede mogelijk. Met de mogelijk heden van vervoer, je enigermate te kunnen verplaatsen in uitgestrekte ge bieden, staat of valt dikwijls het werk. Vervoer is nodig voor vorming van katechisten, voor ziekenzorg en allerlei vormen van onderwijs. Vervoer is nodig voor assistentie aan kleine boeren, voor bewustmaking van de arbeiders, voor de zorg ten behoeve van gehandicapten. Vervoer is nodig om tot diep in het binnenland zondagse eucharistievierin gen te kunnen verzorgen, om plaatse lijke leiders te vormen. De missionarissen en de eigenlandse krachten doen dit met de overtuiging dat het evangelie van Christus de bouw stenen aanreikt om tot vrede en gerech tigheid te komen. Vervoer is voor dit werk noodzakelijk. De missionarissen rekenen op Uw steun. Geeft hen een vervoermiddel. Mariabeeld Zie hiervoor ook het bericht elders in dit blad. PAROCHIE OIRLO Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis (Jonge Garde Koor). Herman Philipsen en Ja cobus Philipsen, Beatrix Janssen en Hendrikus van de Ven en Hendrina Lemmen en overleden broers en zusters Lei Ewals (koll.) Gerrit Geurts (jrd.) Godfried Philipsen en Pierre en echt genote Johannes van Dijk Martinus Classens, Gertruda Wismans, Zuster Richtruda, Johan. Zondag: 8.30 H. Mis Herman Kerkhoff (koll.); 10.00 Hoogmis, st. Gerard Baten en Lamberdina Rongen st. Teng Steeghs H. Camps (mnd.) Mathieu van Rijswijck (mnd.). Dinsdag: 8.00 H. Mis st. Gerard Geurts en ouders. In deze aflevering een schitterende opname van het Venrayse kerkdorp Castenray genomen vanuit de Matthias- straat richting Horsterweg in de periode tussen 1927 en 1933. Links van de zandweg de kerk, toegewijd aan de H. Matthias. Het oudste gedeelte dateert vermoedelijk uit de tweede helft van de 15e eeuw. Uit een notitie van 1668 wordt melding gemaakt, dat vanuit Venray op zon- en feestdagen een priester gestuurd werd, die om zes uur 's morgens in Castenray de H. Mis las en daarna catechismusles gaf. De kerk van Castenray bleef tot 1910 onveranderd. Daarna werd het oude kapelletje dat destijds (wanneer is niet bekend) tegen het priesterkoor was aangebouwd afgebroken. Onder archi tect C. Franssen werd de kerk met 3 traveën verlengd. Op deze foto zien we dan ook duidelijk hoe de kerk er na deze ingrijpende verbouwing uitzag. Door de toenemende groei van Castenray werd in 1933 onder architect Jos Franssen een vierde travee toege voegd alsmede zijbeuken, kinderkapel, toeren en sacrestie. Net zoals vele andere Noord-Lim burgse plaatsen bleef ook Castenray niet van het oorlogsgeweld gespaard. In oktober 1944 werd de toren door de Duitsers opgeblazen en werd de kerk zwaar beschadigd, doch door het moedig optreden van de toenmalige pastoor Rieter en met hulp van enkele Duitse soldaten kon men zeer veel van de inventaris in veiligheid brengen. Dankzij de inzet van pastoor Rieter werd de kerk na de oorlog herbouwd en kreeg ook Castenray zijn toren weer terug. Rechts op de foto zien we het in 1927 gebouwde transformatorhuisje. Daar achter aan dezelfde kant de werkplaats van Dinghs timmerbedrijf met woon huis en op de hoek Horsterweg/Mat- thiasstraat het in 1919 gebouwde café Jagershuis met winkel van Van Rhee. Op de achtergrond de hoge bomen van de Horsterweg, de belangrijkste verbindingsweg van Venray naar Horst en Venlo. In het midden op de zandweg twee marechaussees uit Venray te paard, die juist bezig zijn met patrouille en die van Castenray richting Klein Oirlo, Oirlo, Oostrum en dan weer naar Venray zullen terugkeren. Zo rustig als op deze foto zal het de komende dagen in Castenray wel niet zijn, want a.s. zondag is daar kermis en zoals het weer er nu naar uitziet voor de Castenrayse mensen goed kermisweer. Veel plezier! Sjaak Laurensse Woensdag: 8.00 H. Mis tot bijzonde re intentie (V). Donderdag: 8.00 H. Mis tot zekere intentie. Vrijdag: 8.00 H. Mis ter ere van de H. Machutus voor een zieke. Zaterdag: 19.00 H. Mis Grad Ver stappen (koll.) Jan Peeters Maria Versleijen-Joosten (koll.). Dit weekend kollekte voor de MIVA. Van harte aanbevolen. PAROCHIE CASTENRAY Misdienaars: zat. di. en wo.: Duido Vollenberg en Joris Arts, zond. 8 u. do. en vr.: Martijn Jeuken en Woutyer Bloemen; zond. 10 uur: Marcel Dinghs en Marcel Strijbos. Zaterdag 25 aug.: 19.00 Ger Janssen Peter Jan A. Reynders (coll.). Zondag 26 aug.: 8.00 jrd. voor Anto- netta Mennen-Muskens; 10.00 uit dank baarheid t.e.v. het H. Hart en O.L. Vrouw van Altijdd. Bijstand. Tevens voor Piet Rambags. Maandag: 10.00 uur Herman Dinghs T. (coU.). Dinsdag: 10.00 uur Wilhelmus Hu- bertus Baltussen (coll.). Woensdag: 8.00 Geert Classens intentie van de offerraars. Donderdag: 8.00 t.e.v. O.O. Vrouw van Altijdd. Bijst. (K.). Vrijdag: 1.30 Gezongen Huwelijks mis tot intentie van het bruidspaar Jos Adriaans en Truus Peeters. PAROCHIE LEUNEN Eenentwintigste zondag door het jaar. Dit weekend is er na alle H. Missen een kerkdeurkollekte voor de MIVA: de missie-verkeersmiddelen-aktie. Geef en help de missionarissen met vervoer!!! Zaterdag 25 aug.: 19.00 gest. jrd. v. Gerard Voestèn en echtg. gest. jrd. v. Martinus Loonen, echtg. en overl. kin deren Ism. v. Jan Tax lsm. v. Jan Tax lsm. v. pastoor de Bot. Zondag: 8.00weekd. v. Sef Gooren lsm. V. Mathijs Litjens en echtg.; 10.00 hgm. v. overl. ouders Schreurs-Verdel- len en overl. fam. Maria Loonen- Scheffers gest. jrd. v. Lambert Wil lems en echtg.; 11.15 gest. jrd. v. Ger truda Spreeuwenberg lsm. v. Gerard Thijssen lsm. v Michel Loonen en bijz. intentie lsm. v. overl. ouders Janssen-v. d. Berg en Louis Janssen. Maandag: 19.00 lsm. v. Antoon Verheijen en overl. fam. Verheijen- Droesen lsm. v. Jacq. Vervuurt, José Timmermans en overl. fam. Dinsdag: 8.00 gest. jrd. v. Engelbert Janssen-Wismans, echtg. en overl. kin deren. Woensdag: 19.00 maandd. v. Ine Janssen. Donderdag: 8.00 gest. jrd. v. pastoor Vostermans. Vrijdag: 19.00 lsm. v. overl. fam. Peeters-Verhalle. Zaterdag: 19.00 Gezinsmis b.g.v. het begin van het nieuwe schooljaar lsm. v. Antoon Voermans en zoon Antoon Helm Claessens en overl. fam. Misdienaar: 19.00 Pasc. v. Zand- voort. Akolieten: za 19.00 Peter Geurts, Geert Thijssen; zo. 8.00 J. Janssen; 10.00 hgm. M. Holtackers, Rud Jennis- kens, Rich. Jenniskens; 11.15 M. en T. Heesen. Aanvangstijden H. Mis na beëindi ging zomertijd: Het kerkbestuur heeft besloten om na het beëindigen van de zomertijd (begin oktober) op zondag de H. Mis van 8 uur te laten beginnen om half negen (8.30 uur). Dit in verband met de stookkosten die dan per weekend minder zullen worden en ook om de winter-duisternis. In het voorjaar met het begin van de zomertijd zal deze H. Mis dan weer geplaatst worden op acht uur!!! Het geschiedt bij wijze van proef. Huwelijksafk.: Joost Rongen en Tiny Jacobs; Jan Litjens en Thea Jenneskens (Heide), Frans Claessens (Ysselsteyn) en Elly Loonen. RECTORAAT HEIDE 21e zondag door het jaar, 26 aug. Zondag: 8 uur H. Mis t.z.i.; 10.00 Hoogmis voor het rectoraat. Akolieten: John Smets en Ben Rongen. M: dienaressen van de week: Olga Draloels en Isabel Droesen. Kerkdeurkollekte voor de MIVA. Maandag: H. Monica. 8 uur H. Mis voor de overl. familieleden van Veg- chel-Lemmen. Dinsdag: H. Augustinus, bisschop en kerkleraar. 8 uur H. Mis voor de overl. ouders Loonen-Baltussen. Woensdag: Marteldood van de H. Johannes de Doper. 8 uur H. Mis voor Sjaak van Kempen. Donderdag: 8 uur H. Mis uit dank baarheid. Vrijdag: 8 uur H. Mis t.b.i. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Gerardus Michels en Jacoba Jakobs, tevens voor de overl. familieleden Her- mans-Janssen en Janssen-Coenen en tevens voor Theodora en Lien Peeters- Janssen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zaterdag: 19.00 1. maandd. v. Pas toor Janssen; 2. H. Mis voor overl. fam. Verhoeven-Arts; 3. H. Mis voor Gerardus v. d. Munckhof, Wilhelmus Bollen en Hendrina de echtgenote; 4. jgt. voot Piet Willemse. Zondag: 8.30 maandd. v. Grad Lin ders; 10.00 gest. jrd. v. Jozef Martens; 11.30 H. Mis voor overl. ouders Lem- mens-Poels. Maandag: 19.00 maandd. v. Jep Ver hoeven. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor overleden parochianen. Woensdag: 1. H. Mis voor Toon van Asten; 2. weekd. v. Mevr. Bos-Janssen. Donderdag: 8.00 H. Mis voor bijz. intentie. Vrijdag: 19.00 1. H. Mis voor Marian van Haperen en overl. fam.; 2. H. Mis uit dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes. Zaterdag: 19.00 1. gest. H. Mis v. overl. fam. v. Asten-Jansen; 2. overl. ouders Petrus Janssen en Anna Jans- sen-Smeets; 3. H. Mis voor overl. fam. Janssen-Pouwels; 4. H. Mis voor Zus Bos nms. fam. Bos. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Mare Sijbers en Roel Smits. Zondag: 8.30 Peter Michels; 10.00 Bart Rongen en Joan Lutters; 11.30 Patrick Marcellis en Tom Lemmens. Weekdagen: Rob Reijnders en Pat- riek Vergeldt. Mededeling: MIVA-COLLECTE! Het komende weekend is er een extra collecte voor de noodzakelijke vervoersmiddelen voor onze missionarissen. Ik wil die collecte van harte aanbevelen. RECTORAAT VEULEN Zondag 26 aug. 21e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. zal. Maria Ewals-Holtackers. Zondag: 9.45 Hgm. jgt. zal. Joh. Geurts; 1115 Hgm. zal. Jan v. d. Aker. Maandag: 8 uur lsm. uit dank fam. van Kempen. Dinsdag: 8 uur zal. Jan Reintjes en overl. fam. Woensdag: 8 uur lsm. overl. fam. van Ool-Houben. Donderdag: 8 uur lsm. tot bijz. inten tie fam. Wilms. Vrijdag: 8 uur lsm. zal. Louis Groete- laars. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. jgt. zal. Martinus van Staveren. Akolieten voor 26 aug.: W. Fleur- kens, L. Reintjes en R. Weys. Misdienaars: M. v. Kempen en P. v. Soest. PAROCHIE MERSELO Zaterdag 25 aug. H.Jozef Calasanz. 19.00 bijz. intentie (B). Zondag 26 aug.: 21e zondag door het jaar. 10.00 plechtihe Hoogmis voor levende en overleden leden van Sport vereniging Merselo ter gelegenheid van 25-jarig jubileum; 11.30 familie Pub ben. Maandag: H. Monika. 8.30 levende en overleden van fam. Janssen. Dinsdag: H. Augustinus. 8.30 Johan nes van Vegchel, echtgenote en dochter. Woensdag: Marteldood van de H. Johannes de Doper. 19.00 ter ere van St. Jan. Donderdag: H. Felix. 8.00 en niet 8.30 wegens bejaardenreisje, M. v. d. Zanden. Vrijdag: 8.30 uit dankbaarheid (M. A.). Zaterdag 1 sept.: H. Egidius. 19.00 overl. fa. Eijssen-Voncken. Misdienaars: zondag 26 aug. 10.00 en zaterdagavond Arno Poels en Mare van Tilburg; 11.30 Sonja Poels en Desiree Janssen. Koliektanten: zaterdagavond 25 aug. F. Hendrix; zondag 26 aug. 10.00 G. Ewals; 11.30 K. van Vegchel. Kerk schoonmaken 30 aug.: Mevr. Bouten, Pas en Mevr. Wismans, Pas. Hartelijkste gelukwensen aan de Sportvereniging Merselo. Nog vele jaren en veel plezier en succes. RECTORAAT VREDEPEEL Zaterdag: 19 uur voor Thea van Bakel-Peters. Zondag: 10.00 afscheid van Juffrouw de Groot. H. Mis t.i.v. Juffr. de Groot. Maandag: 19 uur voor overl. fam. van Vegchel-Peeters. Dinsdag: 19 uur t.i.v. M. Jansen. Woensdag: 19 uur voor Willem Peters. Donderdag: 19 uur voor overleden ouders. Vrijdag: 19 uur t.i.v. fam. H. Claes sens. Zaterdag: 19 uur t.i.v. fam. Peeters- Janssen. RECTORAAT SMAKT 25 jaar priesterfeest van onze dorps genoot Pater Piet Geurts. Zaterdag 29 aug.: 19.00 Avondmis voor overl. fa. Koopmans-Hofmans, Weerdenburg. 8.00 H. Mis voor fam. Rutten. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Nelly Peters-Fleuren en v.b.i.; 10.00 Plechtige Eucharistieviering. Vele confraters in 't priesterschap zullen con celebreren met onze Jubilaris en cele brant Piet Geurts. Deze viering zal op geluisterd worden door ons dames- en herenkoor, fanfare, gilde en drumband Limbra. Na de H. Mis worden door dezen een serenade gebracht in de Kerk. Aanbieding van het feestgeschenk. Na de serenade is er gelegenheid om in een receptie in het Pelgrimshuis de jubilaris te feliciteren. 15.00 Doop van Pieter Christianus Johannus Janssen zoon van Toon en Jozefien Janssen. Maandag: 8.45 H. Mis voor de over ledenen van de Carmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis voorb.z.i. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef uit dankbaarheid en voor van Es- Barends en kinderen. Donderdag: 8.45 H. Mis voor zegen in een gezin. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw. VAMOS A VER NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo a las once y cuarto, en nuestra capilla, Overloonse- weg 2, Misa con plètica en Castellano. Después de la Misa reunión en la salita del convento. Hasta la vista. NOTICIAS CULTURALES Consulten el programa del Centro. El Padre Juan les agradeze las postales que ha recibido de sus vacaciones en Es- pana. Muchas gracias y hasta la vista! JEHOVAH'S GETUIGEN Hierbij nodigen wij u uit voor het bij wonen van een bijbeltoespraak met als thema: „Wat U zaait, zult U oogsten". In de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10 uur v.m. Gratis toegang, geen collecte. Zondag 9 september a.s. zal Noord en Midden-Limburg, van Venray tot Susteren, weer ter bedevaart trekken naar Sint Gerardus in Wittem. Het is de 42e keer, dat deze pelgrimage per trein ondernomen wordt. De publieke opinie gaat er zich steeds meer over verwonderen, dat de bede vaarten naar Wittem in deze tijd ge woon doorgaan, en geen teruggang ken nen, „alsof er niets gebeurd is"! Dat is niet iets om trots op te zijn, maar eerder om dankbaar voor te zijn: dat mensen nog altijd worden aange trokken door St. Gerardus; een man, die niet over bijzondere gaven of talenten beschikte, maar met een dege lijke vanzelfsprekendheid het evangelie van Christus heeft beleefd, dat je er door geïnspireerd kunt raken en je zorgen en problemen verlicht. Het bestuur heeft dit jaar als intentie van de bedevaart aangegeven: Mogen ALLEN door alle leeftijden en verantwoordelijkheden heen toch steeds onderscheiden waar 't op aankomt in deze wereld. Wij hopen dat de Bedevaart van zondag 9 september aan velen de moge lijkheid zal bieden voor enkele uren van bezinning en gebed, en met name ook de gezondheid van het geloof ten goede zal komen. De spoorkaartjes voor de extra-trein zijn niet verkrijgbaar aan de stations, maar bij de plaatselijke medewerkers en medewerksters. Voor Venray e.o. is dat: P. van Mil, Mgr. Nolensstraat 20, Venray, tel. 04780-83734. DADER VERNIELINGEN AANGEHOUDEN In de Grotestraat werd een vuilnisbak omver geschopt en op de Noordsingél werden bloemen uit een bloemenbak ge trokken. Volgens ontvangen tips zou-: den dat vier jongelui hebben gedaan. Drie daarvan werden aangehouden. Zij:; verklaarden die vernielingen niet te': hebben gepleegd. Dat zou een 16-jarige knaap uit Nieuwkoop zijn geweest, die op de camping „De Vers" te Overlooni: verbleef. De jongeman werd achterhaald en kon de rotzooi in de Grotestraat onder het wakend oog van de politie oprui-:' men, terwijl hij ook de bloemen weer in de bloembakken moest planten. Later: kon hij campingwaarts keren met de; mededeling dat toch een procesverbaal zal worden opgemaakt. DADERS VERNIELINGEN AANGEHOUDEN Het hoofd van de Franciscusschool-: kon een drietal knapen aanhouden die- rond de school vernielingen hadden ge-:; pleegd. Zij werden aan de politie over- "- gegeven. In overleg met de ouders zal: getracht worden een regeling voor dej' geleden schade te treffen. BOTSING Door verkeerd inzicht van een bet"-: stuurder bij de T-splitsing Stationsweg; Henri Dunantstraat kwamen twee-: auto's met elkaar in botsing, respectie-s' velijk bestuurd door een 43-jarigë Venrayer en een 31-jarige inwoner uit;.: Vierlingsbeek. Het bleef bij materiële schade. FIETSER GEWOND Op de kruising Zuidsingel-Plataam straat moest een 63-jarige autobestuuiV"' ster uitwijken voor een andere perso nenauto. Zij lette daarbij onvoldoende op het verkeer van het, rijwielpad. Een botsing met een bromfiets was toen on vermijdelijk. De bromfietser werd dus- danig gewond dat hij naar het zieken-; huis moest worden vervoerd.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 14