GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Overlevings- zwemmen voor scholieren in het K Hinderwet Hinderwet Wijziging subsidieregeling premie koopwoningen Subsidiëring educatie en emancipatie activiteiten Venray 40 jaar bevrijd Gemeenteraad vergadert a.s. dinsdag Kermis Castenray Burgers kunnen klagen bij een onafhankelijke klachtencommissie Hinderwet gemeentelijk combi-zwembad s Geen spreekuur Heimat-abend Leunen enorm succes Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: N.V. Waterleiding Mij. Limburg, Prins Bisschopsingel 1 te Maastricht, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het oprichten en in werking hebben van een pompstation ten behoe ve van de drinkwatervoorziening, waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 Kw gelgen aan de Zuiderweg (onge nummerd) te Oostrum (LB). positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 6 September 1984, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die Jjezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 23 augustus 1984. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: J.H.L.M. Camps Mgr Hans- senstraat 77 te Oostrum (Lb) voor een vergunning ingevolge de hinderwet voor het uitbreiden/wijzigen van een kalve- renmesterij, gelegen aan de Mgr Hans- senstraat 77 te Oostrum (Lb.) TH.M.J. Janssen, Pottevenweg 7 te Ysselsteyn (Lb.) voor een vergunning ingevolge de hinderwet voor het oprich ten en in werking hebben van een plaat werkerij, waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 Kw gelegen aan de Pottevenweg 7 te Ysselsteyn (Lb.) positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 6 September 1984, elke werkdag van 9.00 tol 12.00 uur; na deze datum tot hel einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 lot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 23 augustus 1984. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. Gezien de tegenvallende verkoop van premiewoningen in de eerste helft van dit jaar, heeft de minister van volkshuis vesting, ruimtelijke ordening en milieu beheer besloten de subsidiewerking met terugwerkende kracht tot 1 januari 1984 te wijzigen om zodoende de aankoop van met name een premie A woning in teressanter te maken. De subsidierege ling ziet er nu als volgt uit. PREMIEKOOP A De maximale stichtigingskostengrens van de A woningen blijft gehandhaafd op 132.000,- Onder de slichtings- kosten worden verstaan alle tot op de dag der eerste bewoning gemaakte kosten, verminderd met o.a. een door de provinciale directie van de volkshuis vesting vast te stellen bedrag voor een eventuele garage. De subsidie beslaat uit jaarlijkse bijdragen van (in principe) 5.500,- totdat de rente en aflossing is voldaan van een contante waarde. De hoogte van deze contante waarde is af hankelijk van de hoogte van het belast baar inkomen over 1983, vermeerd met het belastbaar inkomen over 1983 van de echtgeno(o)t(e) of degene, met wie de koper samenwoont. (gezamelijk) inkomen contante waarde: Max. 32.500 50.000,- plus een belas tingvrije bijdrage ineens ad 2000,- tussen/32.500,-en 37.500 42.000,- tussen 37.500,- en 42.500 36.000,- tussen 42.500,- en 50.000 30.000,- Bedraagt het inkomen meer dan 50.000,- dan wordt de subsidie ver leend op grond van de regeling zoals die geldt voor de premiekoop B- woningen (zie hierna). HERZIENING VAN DE JAARLIJKSE BIJDRAGE/HOOGTE VAN DE CONTANTE WAARDE Herziening vindt plaats in het jaar voorafgaande aan het jaar waarin de bijdrage voor de 5e en de' 10e maal uit betaald zal worden. Als basis dient dan het gemiddelde (gezamelijk) inkomen over het le 2e en 3e (respectievelijk 6e, 7e en 8e) jaar, dat de bijdrage uitbetaald is. Wanneer dan mocht blijken dat met dat inkomen een voor de vaststelling van de contante waarde bepalende grens 32.500,- 37.500,-, 42.500,-of 50.000,-) wordt overschreden, dan wordt de contante waarde met ingang van de 5e (cq 10e) jaarlijkse bijdrage bijgesteld. Deze bijstelling kan ook om hoog plaatsvinden, maar alleen als één der inkomens gedurende een vol jaar weggevallen is. Om te kunnen beoorde len of er sprake is van een zodanige in komenswijziging, dat er aanleiding is tot herziening, wordt het inkomen in het toetsingsjaar vergelijkbaar gemaakt met het inkomen dal bepalend was voor de eerste toekenning. Dit betekent, dat van het belastbaar inkomen afgetrokken wordt de jaarlijkse bijdrage en hel be drag van de huurwaarde die beide als in komen in het belastbaar inkomen ver werkt zijn. Hiertegenover wordt het rentebedrag dat als aftrekpost in het be lastbaar inkomen verwerkt is, bij het in komen geteld. PREMIEKOOP B De maximale stichtingskosten van B woningen is bepaald op 162.000,-. De tweede voorwaarde om voor subsidie in aanmerking te kunnen komen is, dat net (gezamelijk) inkomen over 1983 niet meer dan 70.000,- bedraagt. Verder staat de hoogte van de subsidie volko men los van het inkomen. De subsidie bestaat uit jaarlijkse bij dragen van 5000,- Het aantal jaren dat de bijdrage word uitbetaald is afhanke lijk van de hoogte van de stichtings kosten, een en ander volgens de volgen de tabel: Stichtingskosten subsidie (jaarl. bijdr.) beneden 132.000,- 5 tussen 132.000,- en 142.000,- 4 tussen 142.000,- en 152.000,- 3 tussen 152.000,- en 162.000'- 2 Het bovenstaande is een summiere sa menvatting van de subsidieregeling. Voor meer uitvoerige informatie kunt U terecht in het gemeentehuis, kamer 205, toestel 357. Organisaties die in 1985 in Venray ac tiviteiten organiseren op het gebied van, educatie of emancipatie, kunnen daar voor in het kader van het welzijnspro- gramma, subsidie aanvragen bij de ge meente. Organisaties die nog in aanmer king denken te komen en die nog geen bericht van de gemeente ontvangen heb ben, kunnen aanmeldingsformulieren opvragen bij de afdeling sociaal- culturele zaken, toestel 456 of 227. Op 18 oktober a.s. zal het veertig jaar geleden zijn, dat Venray werd bevrijd. Het Oranje-comité, de Ge schied- en Oudheidkundige Kring Venray en het gemeente bestuur zijn van mening, dat dit feit niet ongemerkt voorbij mag gaan. Inmiddels heeft zich een com missie gevormd, bestaande uit vertegenwoordigers van het Oranje-Comité, de G.O.K. en de gemeente, ter voorbereiding van de herdenking van deze dag. Als onderdeel van deze bevrij dingsherdenking zal in de bal - en zo nodig in de burgerzaal - van het raadhuis een grote tentoon stelling worden gehouden met als thema Vrijheid-Onvrijheid. De commissie heeft intussen al de beschikking gekregen over een grote collectie fotopanelen waar door het onderwerp onvrijheid in de periode tussen 1930 en 1945 in Nederland op indrukwekkende wijze wordt uitgebeeld. De bedoeling is, dat deze col lectie wordt uitgebreid met foto's en documenten uit de periode waarin Venray gebukt ging onder onvrijheid. Daarnaast zal ruime aandacht worden besteed aan de wederop bouw en de verdere ontwikkeling van Venray vanaf 1945 tot heden. Met nadruk kan worden ge steld, dat het niet de bedoeling is wapens of andere uit de oorlogs jaren afkomstige voorwerpen te exposeren. Het gaat alleen over foto's, documenten etc. die een beeld geven van de onvrijheid in de bezettingsjaren. Hoewel de organisatoren van deze tentoonstelling al veel ma teriaal hebben gevonden in de gemeente-archieven, is men er van overtuigd, dat ook de inwo ners van Venray nog foto's of documenten hebben, die zich uit stekend lenen voor deze tentoon stelling. Hierbij wordt b.v. ver der gedacht aan affiches uit de jaren 1940/1945, persoonlijke documenten, illegale bladen etc. Wanneer men bereid is een en ander in bruikleen voor deze ten toonstelling af te staan, kan men contact opnemen met het Bureau Voorlichting en Inspraak van de Gemeente Venray [G. A. Schüt te, tel. 04780-83838 toestel 125]. Voor het eerst na het „zomerreces" komt a.s. dinsdag 28 augustus de ge meenteraad van Venray in openbare vergadering bijeen. Er kan niet worden gezegd dat de raad met een vakantie agenda wordt geconfronteerd, want on der de 23 punten bevindt zich een aantal belangrijke voorstellen. Het laatste punt, de reorganisatie van het regionaal en plaatselijk proffessioneel sociaal- cultureel werk zal gezien de voorge schiedenis zeker de nodige gespreksstof leveren. Het gaal zoals bekend over een hechtere samenwerking tusen de nu nog autonome en apart functionerende in stellingen op het terrein van het wel zijnswerk. DE AGENDA De agenda vermeldt de volgende voorstellen: - Beëdiging van het nieuw benoemde lid van de raad de heer J.C.M. Hen driks. - Voorziening in vacature in diverse vaste commissies van advies en bijstand. - Verlenen van medewerking voor het herstellen van door vandalisme ontstane schade aan het dak van de berging t.b.v. de lagere school St. Fransiscus. - Voeren van een rechtsgeding ten ein de vergoeding te verkrijgen van door onze gemeente geleden schade. - Beschikbaar stellen van een bijdrage voor de bouw van 7 bejaarden woningen aan de Maasheseweg e.o. - Aanvragen en aanvaarden van een lening uit 's rijks kas ten behoeve van de bouw van 28 eengezinswoningen in het bestemmingsplan Landweert. - Voorbereidingsbesluit voor gedeel ten van het bestemmigsplan „Buitenge bied". - Voorbereidingsbesluit voor een ge deelte van het bstemmingsplan Leunen. - Verdaging beslissing op beroep schrift van de Heer H. Hdoebers Caste- lostraat 10 te Castenray. - Aanvullingsovereenkomst met de n.v. Nederlandse Spoorwegen inzake uitbreiding van de huidige parkeerac commodatie bij het station te Venray. - Aankoop grond in het Centrumplan van mejuffrouw H. Schols, Schoolstraat 18 te Venray. - Aankoop onroerend goed in het Centrumplan van de heer L.K.H. Ou denhoven Deken Thielenstraat 20 te Venray. - Aankoop grond in het bestem mingsplan Landweert van mevrouw M. Thuijls-Janssen, Stationsweg 125 te Venray. - Verkoop aan Mevrouw D. van Gestel-Jansbeken St. Paulusstraat 22 te Venray - Verkoop bouwgrond in bestem mingsplan Landweert aan Bouwbedrijf Teunissen b.v. te Ysselsteyn t.b.v. de bouw van 8 premie A en 4 premie B wo ningen - Verkoop industriegrond in Ys selsteyn aan de heer T. Janssen, Potte venweg 7 te Ysselsteyn. - Aankoop grond in het bestem mingsplan Veltum II van centraal be heer Vastgoed b.v. te Amsterdam. - Wijziging „Algemeen ambtenarenre glement Venray 1970" en intrekkin „Uitkeringsverordening vrijwillig ver vroegd uittreden Venray 1979" - Beschikbaarstelling krediet ten be hoeve van wijziging openbare verlich ting in Merselo, Veulen, Oostrum, Hei de, Castenray, Smakt, Oirlo, Leunen, Yselsteyn en Venray (Smakterweg, Bee- kweg, Overloonseweg en Merseloseweg) - Nota „Overzicht stand van zaking woningbouw gemeente Venray 1984" cq planningslijsten nieuwbouw, ver bouw en verbetering van het ministerie van volkshuisvestiging, ruimtelijke or dening en milieubeheer. - Reorganisatie van het regionaal en plaatselijk proffessioneel sociaal cultu reel werk. 25, 26 27, 28 augustus De kermis te Castenray begint op za terdag 25 aug. te 16.00 uur en duurt tot dinsdag 28 aug te 24.00 uur. De attrac ties van de kermis zijn dit jaar: autoscooter, per 2 persoonswa gen, 1,per rit, ƒ5,voor 7 rillen en ƒ10,— voor 15 ritten. boksbal,/I,voor 4x slaan. schietsalon, ƒ1,50 voor 3 schoten, ƒ5,— voor 12 schoten, ƒ3,50 voor 3x kleurenfotoschieten. lijntrekspel/en of bussensport ƒ1,— per spel, ƒ2,50 per 3 x spelen. balco-rotor, 25 en 50 cent per spel, naar keuze van de speelkast. Kindervliegtuigmolen, per rit 0,75, voor 4 ritten 2,50 Daarnaast zijn op de kermis aanwezig een nougat suikerkraam en een vis kraam en een friture De exploitanten mogen de attracties naar believen openen, maar op de vol gende uren dienen zij open te zijn: zaterdag te 17.00 uur. zondag te 13.00 uur. maandag en dinsdag te 16.00 uur. de viskraam telkens 2 uur later. De gemeenteraad heeft begin '83 de taak van de commissie voor algemene zaken uitgebreid met het kennisnemen en behandelen van klachten. Zoals bekend, bestaat deze commissie uit o.m. de voorzitters van de in de ge meenteraad vertegenwoordigde frak- ties. De burgemeester is voorzitter van deze commissie. Burgers en rechtspersonen kunnen bij deze commissie terecht met klachten, welke het gevolg zijn van door of na mens het gemeentebestuur verrichtte of nagelaten handelingen. Het id de taak van de commissie men sen met klachten over gemeentelijke za ken niet alleen te horen, maar ook te ad viseren, raad te geven en - zo mogelijk - alles in het werk te stellen om de klacht te verhelpen. Ook kan de commissie, uit eigen be weging, te bestemder plaatse de aan dacht vestigen op regels of beleidslijnen, die onbillijk werken, traag of onbillijk worden uitgevoerd of zelfs ontbreken. Het kan natuurlijk voorkomen, dat voor een bepaalde klacht andere wegen open staan, waarbij gedacht kan wor den aan een AROB-procedure, een be roep op Gedeputeerde staten of de ge meenteraad. In die gevallen wordt de klager op die mogelijkheden gewezen en wordt de klacht niet door de klachten- Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 15 augustus 1984 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van J.G.M. Loverbos, Timmermans- weg 135 te Ysselsteyn (Lb.) voor de oprichting en in werking hebben van een varkensmesterij en hondenkennel, waarbij mest en meststoffen worden op geslagen en waar propaan wordt ge bruikt, gelegen aan de Timmermansweg 135 te Ysselsteyn (Lb) R. Folkerts, Spurkterdijk 18 te Oostrum (Lb.) voor het uitbreiden van een houthandael met een propaaninstal- latie ten behoeve van huishoudelijk ge bruik, gelegen aan de Spurkterdijk 18 te Oostrum (Lb.) De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel van 23 augustus 1984 tot 23 september 1984 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy- commissie in behandeling genomen. Wanneer een klacht voor behandeling door de klachtencommissie in aanmer king komt, wordt de klager door een hoorcommissie, bestaande uit de burge meester (voorzitter), de commissie secretaris en twee leden van de commis sie voor Algemene Zaken in een beslo ten hoorzitting de gelegenheid gegeven de klacht nader toe te lichten. Dezelfde hoorcommissie zal in een andere hoorzitting de persoon of de in stantie, waarop de klacht betrekking heeft, horen. Als dat allemaal is ge beurd, zal de hoorcommissie advies uit brengen aan de Commissie Algemene Zaken, die daarover in haar eerstvol gende vergadering beraadslaagt en" een eindconclusie formuleert, die binnen ze ven dagen schriftelijk aan klager wordt meegedeeld en tevens onder de aandacht wordt gebracht van het orgaan, dat tot een eindoordeel bevoegd is (b.v. het col lege van burgemeester en wethouders,) zonodig voorzien van een advies over te overwegen maatregelen. Klachten kunnen schriftelijk worden ingediend bij de voorzitter van de com missie voor Algemene Zaken, Postbus 500, 5800 AM Venray. Voor nadere inlichtingen kan men te recht bij de secretaris van de commissie de heer G. Spelbos, bestuursassistent. giëne staat tot 23 september 1984 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangehebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tol het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 23 augustus 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. De driekapellenavond die de Leunse blaaskapel „Die Frhliche Rbensamm- ler" afgelopen zaterdag heeft georgani seerd, is een geweldig succes geworden. De ongeveer 500 toeschouwers hebben kunnen genieten van een zeer gevarieer de en uitstekend verzorgde avond, waarin de kapellen „Die Fröhliche Rbensammler", de „Loeketaler Muzi kanten" uit Hegelsom en de „Lustige Dorfsfreunden" uit Neerkant een geva rieerd repertoir ten gehore brachten, en de Egerlünder muziek van hun beste kant lieten horen. Het sfeervol ingerichte terras nabij café Martens bleek dan ook een uitstekende plaats, maar door de vele toeschouwers iets te klein, maar wel erg gezellig. Het was zelfs zo, dat de organisatie genoodzaakt was enkele tientallen stoelen elders te halen om de mensen een zitplaats te bieden. Door het uitstekende weer werd tevens besloten om de zondagmorgen nog een frühshoppen te organiseren, wal ook gezellig bezet was en werd opgeluisterd door de Leunse kapel. De organisatie was na afloop dan ook zeer tevreden, zodat de opbrengst binnenkort besteed kan worden om de gehele kapel in een nieuw jasje te steken. Verder is het de bedoeling, mede door de grote publieke belangstelling, om dit gehele gebeuren jaarlijks te herhalep, zodat de Egerlander liefhebber zich het aankomend jaar weer kan verheugen op een hopelijk net zo'n gezellige drie kapellenavond met misschien nog pro minentere kapellen. Verder namens de organisatie hartelijk dank aan allen, die door hun materiële of financiële bijdrage de organisatie gesteund heb ben. In het kader van het schoolzwemmen J wordt in het gemeentelijk combi- zwembad een uitgebreid lesprogramma verzorgd; A Basisopleiding zwemproef (A diploma) geoefend zwemmer (B diploma) 1 B Voortgezette opleidingen specifieke zwemsportonderdelen waaronder crawlslagen, waterpolo, red dend zwemmen, snorkelen e.d. C Bad gebonden opleidingen zwemproeven met een overle- vingsbrevet voor hen die in de 4e klas zitten of die het laatste jaar school-1 zwemmen en in het bezit zijn van hel B diploma. Voor de onder C genoemde badge-1 bonden opleidingen zullen zaterdag 25 augustus a.s. 400 Venrayse jongens en meisjes een zwemproef afleggen voor een overlevingsbrevel. Overlevingsbre- - vet zijn internationale brevetten uitgege ven door de Nederlandse Vereniging van Zwemonderwijzers. Wat is de inhoud van het overlevings-! brevet? Het brevet is ontworpen voor een noodsituatie, zoals bijvoorbeeld bij een ongeval met een zinkende boot. De uitvoering van de oefenstof vindt plaats in het buitenbad, de oefeningen zijn op gezet in een volgorde, zoals die in wer kelijkheid ook zou kunnen plaatsvip- den. De onderdelen moeten achter el kaar worden uitgevoerd zonder opon thoud, de leerlingen mogen geen hulp middelen gebruiken. Het programma wat gezwommen moet worden ziet er dan als volgt uit; 1. Spring met extra kleding (pyama mét lange pijpen) in het water 2. zwem gekleed zo snel mogelijk een qf-1 stand van 50 meter 3. 3 minuten watertrappen met kleding aan 4. extra kleding in het water uittrekken 5. 400 meter afstand zwemmen, tijden dit afstand zwemmen 5 meter onderwa ter 6. zonder hulp op de kant klimmen Al met al een pittig programma, wat i nog eens onderstreept dat schoolzwem men in Venray op de goede weg is. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Maandag 27 augustus 1984 zal weth. Mevr. H. Poels-Peters geen spreekuur houden. Voor dringende aangelegenhe den kan men contact opnemen met soci ale zaken.

Peel en Maas | 1984 | | pagina 12