BOETEKLEED PASTE WETHOUDER NIET 10 PEEL EN MAAS KRONIEK VAN 'N cor CURSUS VOOR JEUGDIGE WERKLOZEN OPLEIDINGS CENTRUM VAN START Expositie kunst kring „Amber" Cardiologie in het Venrayse ziekenhuis MEULESPEULE IN OOSTRUM iPWWl UIT DE COMMISSIE VOOR OPENBARE WERKEN C A. DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1984 Nr. 33 HON DERDE'NVIJFDE JAARGANG „Al drie maanden lang ligt er een rapport klaar voor de Provinciale Waterstaat over de resultaten van de boringen en bemonstering van het grondwater op en rond de voormalige vuilnisstort Het Venrays Broek, maar officieel weten we hier in Venray nog steeds niets. Het wordt tijd dat we ze in Maastricht eens tot spoed gaan ma nen". Deze boze ontboezeming van de heer J. Reintjes [CDA], deze week in de commissie voor openbare werken, verkeer en agrarische zaken, was hem min of meer ingegeven door een artikel in Peel en Maas, dat er in Het Venrays Broek niets aan de hand is. En dat was precies wat de heer Reintjes en ook de andere commissieleden nu eindelijk eens zwart op wit wilden hebben van het college van Gedeputeerde Staten. Wethouder W. Claessens voelde deze opmerking als een verwijt aan hem gericht, en excuseerde zich met de woorden „misschien ben ik wat te voor barig geweest met de uitslag van het rapport naar buiten te brengen, vóórdat de visie van Gedeputeerde Staten was ontvangen. Maar die visie is ons al zo dikwijls beloofd De heren commissieleden wilden echter van geen excuses weten. De schuld ligt niet bij de wethouder, maar bij G.S. in Maastricht. Die hadden na 3 maanden de zaak al lang afgewerkt kunnen hebben. „We worden maar aan het lijntje gehouden". En nu zullen on getwijfeld de vakanties wel weer als oorzaak van het lange wachten worden aangevoerd Volgens de heer Coraelissen (CDA) hebben ze er in Maastricht geen benul van hoe hoog die gehele kwestie bij de boeren ligt. „Stuur maar een stelletje boeren naar Maastricht, dan is de zaak zo gefikst", adviseerde hij de wethou der.... Wethouder Claessens kon het onge noegen van de commissie best begrij pen. „Bij informatie is ons nog onlanes verzekerd, dat het advies van G.S. ieder momente te verwachten is...." Maar, zo bleek uit de discussie, veel zal er ook dèn nog niet veranderen, omdat de ge meente op eigen houtje doorgaat met het nemen van grondwatermonsters. „Nti er mee stoppen is politiek niet te verkopen". De wethouder zegde deson danks toe, nog deze week weer in Maas tricht aan de bel te trekken. Overigens had de wethouder de gronden rond de voormalige vuilnis- stort nog eens bekeken. De distels en doornen groeien er welig. Daar zou hij nu de maaimachine laten inzetten. Zelfs met het risico, dat de heren jagers boos op hem worden, omdat hun jachtgebied verstoord wordt WEGEN IN NOOD De heer Cornelissen had op de lijst van de te herstellen wegen de Twistweg gemist, terwijl die weg toch in zeer slechte toestand verkeert. Als de winter maar eventjes hard toeslaat verwacht hij daar een catastrofe. Namens de wethouder antwoordde de heer Grootjans directeur gemeente werken dat men met de situatie op de hoogte is. Maar voor wegenonderhoud zijn prioriteiten gesteld, en voor de rest staan we met de rug tegen de muur. „Het enige wat we kunnen doen", zo verzekerde hij, „is de zaak in de gaten houden". En dat in de gaten houden kan niet veel meer betekenen dan zo nu en dan een schop grind in de scheuren en gaten gooien. PARKEREN BIJ HET STATION De Nederlandse Spoorwegen gaan de parkeeraccommodatie bij het NS-sta- tion uitbreiden. Zoals te doen gebruike lijk, komt het onderhoud van de uitge breide parkeerplaats voor rekening van de gemeente. Voor de heer Van de Vorle was dat aanleiding aan te dringen op een lage groenbeplanting rond de par keerplaatsen, zodat de auto's duidelijk te zien zijn. Achter hoog opgroeiende Wie op onderhoud beknibbelt smijt met geld voor gratis advies cor reijnders dr. poelsstraat 14 venray telefoon: 82810 meesterschilders Binnenkort gaan in het kader van de Cursus voor Jeugdige Werklozen weer drie groepen van start. Een groep in Bergen en twee in Venray. Deze cursus is bedoeld, om werkloze jongeren van 17 t.m. 23 jaar, die langer dan drie maanden ingeschreven staan bij het arbeidsburo, te helpen zoeken naar een geschikte baan en/of oplei ding. Vanaf midden augustus gaan de ar- beidsbureau's in Venray en Bergen een intensieve wervingscampange beginnen. Hier hoef je niet op te wachten. Je kunt je ook nu al aanmelden bij de adressen die hieronder worden genoemd. Elke cursus duurt een half jaar, maar verlen ging tot een jaar is mogelijk. De cursus omvat vier dagen per week, terwijl men gedurende een periode van negen weken een aantal dagen per week op werko- riëntatie gaat. In de werkoriëntatie doet men wer kervaring op waarna bij het solliciteren kan worden verwezen. De werkoriënta tie geeft ook de mogelijheid om bij zich zelf na te gaan of het gekozen beroep het juiste beroep is. Naast de werkoriën tatie wordt er in een basisprogramma de nodige aandacht besteed aan sollicite ren, vakleer (o.a. typen, E.H.B.O.), keuzevakken, sport en aan thema's als „werkloosheid" en door de cursisten in gebrachte thema's, door zoveel moge lijk praktisch bezig te zijn, en wel op de werkoriëntatieplaats, maar ook door excursies, bedrijfsbezoeken, gastspre kers en door middel van video en film krijgt de cursist meer inzicht in de ar- beidswereld, wordt de cursist zelfverze kerder cn doet deze ervaring op.' Door dit alles krijgt men mer inzicht in de eigen mogelijkheden waarmee men bij de keuze van een beroep of opleiding rekening kan houden. Voor meer informatie: G.A.B. Venray, dhr. J. Werkhoven, tel. 04780-82551. G.A.B.-Gennep, dhr. D. Geurts, tel. 08851-11509. C.J.W. Venray/Bergen, tel. 04789- 84554. Maandag jl. is de eerste groep van twintig cursisten, voornamelijk bestaan de uit werkzoekenden, begonnen met een drie maanden durende opleiding voor „automatiseringsgeschoolde kan- toormedewerk(st)ers" aan het nieuwe beplanting zoals aan de Merselose- weg kunnen autodieven ongestoord hun gang gaan. Wethouder Claessens beloofde met deze suggestie rekening te zullen hou den. OPENBARE VERLICHTING De openbare verlichting in het buiten gebied wordt voor en na aangesloten op de grondkabels, i.p.v. het bovengrond se elektriciteitsnet. Een en ander gaat gepaard met het doorvoeren van bezui nigingen. Zo zullen van de 138 licht punten aan het bovengrondse net er 39 kunnen vervallen en 99 worden gehand haafd. Die bezuinigingen zijn met de dorps- en wijkraden besproken en met hun wensen en verlangens is zoveel mo gelijk rekening gehouden. Maar in zijn algemeenheid, komt het er op neer dat in het buitengebied bij kruisingen en splitsingen van wegen een lichtpunt komt. De kosten voor dit jaar bedragen 40.000,—. Het volgend jaar zal min stens eenzelfde bedrag nodig zijn om de verlichting in het buitengebied af te kunnen ronden. In 1986 kan vermoedelijk ook een punt gezet worden achter de bezuiniging op openbare verlichting in Venray-cen- trum. Zo zal deze winter daar èn in Brukske al met bezuinigingen geëxperi menteerd worden. GRONDVERKOPEN Met het kopen en verkopen van gronden had de commissie geen enkel probleem. Bij de aankopen ging het om in de Rose Vlek van Mej. Schols en dhr. L. Oudenhoven. De verkopen hadden voornamelijk betrekking op landbouw gronden. Daaronder ook circa 290 m' ondergrond van een vorig jaar gesloop te noodwoning aan de Beekweg. De heer Van de Vorle had liever ge zien dat men dergelijke kleine restper- ceeltjes gaat opdelen voor volkstuintjes, maar daar was wethouder Claessens het niet mee ens. Afgezien van de proble- De opening van de jaarlijkse tentoon stelling van de drie jaar oude kunstkring „Amber" werd verricht door Venray's burgemeester mr. H. J. M. Defesche. Vergezeld van zijn echtgenote, beke ken ze de door amateurs gemaakte wer ken, en spraken er hun waardering over uit. De ruime opzet van de getoonde stukken en het goed verzorgde geheel, werden opgefleurd door de met smaak opgemaakte bloemstukken van bloe- menzaakPalet", Schoutenstraatje. Ambers gast, de pottenbakker, Leo Martens van de Blauwbilgorgel, gaf tijdens de opening een demonstratie vóór de schouwburg. Ook zijn werk is binnen, op 'n smaakvolle wijze tentoon gesteld. Tijdens de opening, en ook de eerste dagen daarna, toonde een groot aantal belangstellenden hun interesse voor de amateurkunst. De expositie, die plaatsvindt in schouwburg „De Beejekurf" is ge opend t/m woensdag 29 augustus van 10-12 en van 14-17 uur, zondags van 14-17 uur. Opleidingscentrum voor Kantoorinno vatie in Venray. Het centrum is ge vestigd in het voormalig lyceum, ingang St. Antoniusstraat. Vooruitlopend op de officiële ope ning, die in oktober zal plaatsvinden, en vermoedelijk door minister De Koning zal geschieden, werden de eerste cur sisten verwelkomd door de voorzitter van het bestuur, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester van Venray. Ook enkele andere leden van het bestuur waren bij deze start aanwezig. Het ligt in de bedoeling in november van dit jaar een tweede cursus van twaalf weken te organiseren. Voor werkzoekenden, die aan bepaalde voor waarden voldoen, is er een studie kostenvergoeding. De G.A.B.'s bepalen wie voor deze regeling in aanmerking kunnen komen. Naast dagcursussen zal het Opleiding scentrum voor Kantoorinnovatie met ingang van half september een aantal avondcursussen op het gebied van infor matica en kantoorautomatisering star ten. Voorts zullen in samenwerking met het bedrijfsleven en bracheverenigingen in de regio aangepaste cursussen voor hun medewerk(st)ers en leden worden gegeven. In het fraai ingerichte praktijklokaal staan 25 tekstverwerkende apparaten van verschillende fabrikaten opgesteld. Naast het praktijklokaal is ook een the orielokaal ingericht evenals een kantine voor leerlingen en instructeurs. men die dat zou oproepen in het ruilver- kavelingsgebied, was hij er voorstander van dat volkstuintjes zoveel mogelijk in een groot perceel moeten worden inge richt. Hij beklemtoonde nog eens, dat liefhebbers voor een volkstuintje bij de gemeente nog steeds een gewillig oor vinden. PACHTPRIJZEN De pachtprijzen van de door de gemeente uit te geven gronden worden elke drie jaar herzien, met dien verstan de dat elk jaar ongeveer een-derde-deel van de verpachte gronden „onder handen wordt genomen". En zoals elk jaar opnieuw, zijn er commissieleden die onze pachtprijzen niet in overeen stemming vinden met de grondwaarde. Met andere woorden: de gemeente ver dient aan dat verpachten geen cent.... En opnieuw maakte wethouder Claessens duidelijk dat men met handen en voeten gebonden is aan het pacht- normenbesluit, waardoor men de pach ten niet ongelimiteerd kan verhogen. Wat hem betreft blijft men proberen zoveel mogelijk landbouwgronden aan de pachters te verkopen. VEILIG VERKEER In het verslag van de „Werkgroep Verkeersmaatregelen" dat de commis sieleden ter kennisname wordt toege zonden, staat o.m. te lezen „uitbreiding van het parkeerverbod langs de Lange- weg (nabij de St. Annakapel) is strijdig met de verkeersveiligheid". Hoewel discussiëren daarover vrij zinloos was, kwam men tenslotte toch tot de conclu sie, dat veel parkeerplaatsen langs die weg uitermate gevaarlijk zijn voor het elkaar tegemoet rijdende verkeer, van wege de smalle rijbaan en dat weinig of niet parkeren langs dit weg evengoed gevaarlijk is, omdat het verkeer dan met veel grotere sanelheid gaat rijden En met die wijsheid kon 'n punt gezet worden achter deze eerste vergadering na de zomervakantie. VERNIELINGEN AAN AUTO'S Een inwoner van Venray deed bij de Venrayse politie aangifte van vernie lingen aan zijn in Wanssum geparkeer de personenauto. Die vernielingen waren zo ernstig dat de schade op een bedrag van 5000,wordt geraamd. Ook werden aan een aan de Schoolstraat geparkeerde personenauto vernielingen aangericht. Het Ministerie van Volksgezondheid heeft aan het St. Elisabeth Ziekenhuis te Venray toestemming gegeven tot uit breiding van zijn pakket met de funktie cardiologie (hart- en vaatspecialist). Weliswaar zijn er uit praktische en kostenbesparende overwegingen enkele beperkingen aangebracht. Zo zal er voor zeer ingrjpende onder zoekingen gebruik gemaakt moeten worden van de hart-katheterisatie-ka- mer van het St. Maartens-Gasthuis te Venlo. Ook zal, uit oogpunt van conti nuïteit en inter-collegiale toetsing, de in Venray werkzame cardioloog deel moe ten uitmaken van de cardiologen-maat schap Venlo. Tot nu toe werden de hartziekten grotendeeld behandeld door de internis ten. Dit kan omdat er veel en goede kontakten zijn met de Venlose cardio logen, die als consulenten vanuit de achtergrond vaak meebehandelen of ad viseren, regelmatig aan de patiëntenbe sprekingen in Venray deelnemen en er is een hot-line waardoor per telefoon electrocardiogrammen naar de cardio logen kan worden doorgeseind. Daardoor staat de kwaliteit van de behandeling in Venray, ook volgens de mening van deskundigen, op een hoog peil. Na de pensionering van Dr. Termote, internist, heeft het ziekenhuis verwoede pogingen gedaan om toch officieel de funktie cardiologie in haar pakket te krijgen door een internistenplaats in te ruilen voor een cardiologenplaats, het geen thans door het Ministerie is gehonoreerd. Op zaterdag 18 augustus a.s. organi seert Open Jongeren Centrun Iduna uit Oostrum voor de tweede maal de MEULESPEULE. Meulespeule '84 is een spelenevene- ment waaraan 13 Oostrumse verenigin gen mee zullen doen. Ook dit jaar is gepoogd weer nieuwe originele spelen te bedenken. Zo is er een puzzeltocht over een groot water bassin, een ringsteekspel op een lucht kussen, een parcoursrace op een zeer merkwaardige fiets en nog veel meer. De spelen beginnen om 12.00 uur en zullen rond 16.30 uur afgerond worden. Om 14.00 uur zullen de prijswinnaars van de kleurwedstrijd Meulespeule '84 bekendgemaakt worden. 's Avonds vindt rond 20.30 uur de prijsuitreiking plaats. Iedereen wordt dan in de gelegenheid gesteld onder ge not van een drankje en een hapje nog gezellig na te kletsen. De feestelijke afsluiting 's avonds wordt muzikaal omlijst door de Eiken hofkapel uit Oostrum. Alles vindt -plaats op het terrein bij de Oude Water molen in Oostrum. Zoals de traditie wil, verscheen Peel en Maas niet in de Kermisweek. Dezelf de traditie wil, dat wij U evengoed op de hoogte houden van de voornaamste ge beurtenissen in die week. En als spreekt de politie van een ongekend rustige week, onze kroniek geeft toch een heel ander beeld.... INBRAKEN EN DIEFSTALLEN Door twee grote etalageruiten met trottoirtegels kapot te gooien, kregen nog onbekende daders kans een greep te doen in de vitrine van Electro Martens in de Schoolstraat. Het electronisch alarm schrok hen kennelijk niet af, want toen de politie arriveerde waren er drie JVC videocamera's, een portable radio en en statief verdwenen. Dat alles ter waarde van 13.000,-. De politie roept nog personen op, die getuige zijn ge weest van deze brutale inbraak, maar zich nog niet met de politie in verbinding stelden. Een 8-jarig kind werd ernstig ge dupeerd toen haar bril, ter waarde van 200,- uit een woning aan de Serena destraat werd ontvreemd. Door een lichtkoepel van de school „De Flierefluit" open te maken kon een inbreker deze school binnenko men. Ontvreemd werden een Samsonite koffer, een aktentas en een regenpak. Vier achter een woning aan de Wagnerstraat staande tuinstoelen, ble ken 's morgens verdwenen te zijn. Het komt de laatste tijd herhaaldelijk voor dat tuinstoelen gestolen worden. De po litie adviseert daarom 's avonds die stoe len binnen te zetten. Uit een café aan de Langstraat verdween een trainingsjack, blauw met strepen van het merk Cruyff-Comar. Van een aan de Ursulastraat ge parkeerde personenauto werd een kunststof zonnescherm ontvreemd. Ook van een aan de Past. v.d. Gaetstraat geparkeerde personenauto verdween het zonnescherm. Uit een aan de Haammakerstraat geparkeerde personenauto werden twee speakers, enkele cassettebandjes, een thermometer en twee antieke Turkse schoentjes ontvreemd. POLIT1E-AUTO GERAMD Van een politie-auto op het Molenpad stond het linkervoorportier gedeeltelijk open, omdat de bemanning was uit- gestap in verband met hulpverlening. Een passerende auto ramde het portier. De bestuurder reed onverstoord verder. Een achtervolging werd ingezet. Op de parkeerplaats bij de Haammakerstraat kon de auto worden aangehouden. Lie 22-jarige bestuurder verklaarde niets t.e hebben gemerkt, maar bekende later toch schuld. Hem werden verder de be kende alcoholproeven afgenomen. Met aanzegging dat proces verbaal zal wor den opgemaakt werd hij huiswaarts ge zonden. AANHOUDINGEN Het kwam de laatste weken her haaldelijk voor, dat van een opslagter rein aan de Stationsweg kratten met lege flessen werden ontvreemd. Door een at tente inwoner werd de politie getipt. Daardoor kon de politie twee inwoners van Venray aanhouden. Zij bleken in to taal 20 kratten te hebben gestolen. Tien kratten werden nog thuis ingeleverd. De rest was reeds voor statiegeld ingeleverd. Een 19-jarige jongeman uit Voorst was een Venrayse dame behulpzaam bij het uitstappen op het station te Oostrum. De jongeman bood aan, haar te begeleiden en dat vond die dame zeer attent. Zij nodigde hem thuis uit, om als dank een kopje koffie te drinken. Maar opeens kreeg die jongeman haast om weg te komen en dat vond zij erg vreemd. Geen wonder, want ze mistte haar portemonnaie. Dat daar maar elf gulden inzat, onthield haar niet de poli tie van het gebeuren in kennis te stellen. Binnen vijftien minuten kon de politie op het station te Oostnim de behulpza me jongeman aanhouden. De porte monnaie had hij weggegooid maar het geld behouden. Die portemonnaie werd inderdaad teruggevonden. De jongeman werd ingesloten en later, na aanzegging dat proces verbaal zal worden opge maakt, huiswaarts gezonden. VANDALISME De concierge van het Boschveldcolle- ge kwam tot een minder aangename ver rassing toen hij 's morgens in het college kwam. Door vernieling van een ruit had den vandalen toegang gekregen tot de school, daarbij gebruik makend van de brandtrap. Een aantal brandkranen, verspreid over het gehele gebouw waren opengedraaid. Hierdoor stonden ver schillende lokalen onder water. Brand weer en een plaatselijk schoonmaakbe drijf werden ingeschakeld om het water uit de school te verwijderen. De schade bedraagt vele duizenden gulden, voor namelijk aan vernielde vloerbedekking. DIEFSTALLEN VAN AUTO EN FIETSEN Vanaf een terrein bij het zwembad werden twee fietsen gestolen. Bij een fiat aan de Haammakerstraat verdween een fiets. In de kom van Venray werden twee fietsen gestolen terwijl vanaf een parkeerplaats bij de Enge Steeg vier fiet sen van eigenaar verwisselsden. Aan de Enge Steeg vermiste M. zijn personenauto Renault 6, kenteken 76-TX-10. De auto was niet afgesloten. VERNIELINGEN Een attente inwoner zag dat op de Grote Markt een winkelruit werd ver nield. Hij waarschuwde de politie en die kon binnen tien minuten de dader aan houden. Het was een 21-jarige inwoner. Hem werd proces verbaal aangezegd. Van ee n in de Gussenstraat gepar keerde personenauto werden een ruiten- wissei en spiegel vernield. Van het winkelbedrijf P. aan de Julianasingel werd een grote etalageruit vernield. De daders, een vijftal jongens, liepen na hun „heldendaad" de parkeer plaats achter het gemeentehuis op om in een auto te verdwijnen. Ook in de Schoolstraat werd een winkelruit ingegooid, maar toen het alarm in werking trad waren de daders snel verdwenen. Zaterdagnacht kwam er een mel ding binnen dat vernielingen werden ge pleegd nabij St. Servatius. De daders hadden een lichtbak vernield en verdwe nen met medeneming van een t.l.-lamp. De politie kon vrij snel twee Venrayers aanhouden van 18 jaar. Een van hen gaf de feiten toe, de andere bleef ontken nen. Na voorgeleiding werd de dader huiswaarts gezonden met de mededeling dat van deze vernieling proces verbaal zal worden opgemaakt. Weer werden vernielingen aange richt rond de kleuterschool aan de Beu kenlaan. Over een afstand van 50 meter was de houten afscheiding vernield ter wijl drie vensterbanken aan de buiten zijde van de school zwaar beschadigd werden. ERGERLIJKE DIERENMISHANDELING Op de overstortvijver van het Bruks ke zwom een zwaan, verward in een snoer en hengel aan zijn kop. Een jager kon het dier vangen en van snoer en hengel bevrijden; een vishaak zat in een van de neusgaten. De politie spreekt van een zeer ernstig geval van dierenmishan deling. Zij zullen met gestrengdheid er op blijven letten dat zich geen vissers rond die overstortvijver ophouden. Het vissen in die vijver blijft verboden. IN VENRAY WERD GESCHOTEN De gevaarlijke daders van overvallen, bedreigingen en ontvoeringen, die in de kermisweek Midden Limburg onveilig maakten, maar via België wisten te ont komen, hadden daarna schuilplaats ge zocht in Gemert. Daar werden zij ont dekt, maar wisten opnieuw met een auto te ontkomen; achterna gezeten door het arrestatieteam van de Rijkspolitie. Er werd verschillende malen door hen ge schoten op de achtervolgende politie mensen. Waarschijnlijk was onbekendheid C'orzaak dat ze in Venray de rondweg vjin het Brukske opreden. Ter hoogte va n de Mambostraat kwam het tot een vuurgevecht. Weer wisten de gezochten te ontkomen en verdwenen via de Mid den Peelweg. In Boekei kwam men te recht' op het kermisterrein, waar de poli tie he t onverantwoord vond te schieten. Ze rankten er het spoor van de als uit erst gevaarlijk bekend staande Belgen bijster, 's Avonds kon t.v.-kijkend Ne derland de Rondweg Brukske zien en een Vent 'ayse politieman wijzende in de richting v vaar de remsporen op de weg de plaats markeerden. DANK JEWEL In een wit tkelwagentje van een Ven rayse superm.ikrt werden foto's van een trouwpartij g evonden, gemaakt door een Venrayse fotograaf. Kennelijk dus vergeten door de kersverse bruid of bruidegom. Viade fotograaf werden de foto's, ter waarde van enkele honderden guldens terugbezorgd. De eerlijke" vin der wacht nog ste'eds op een dank je wel... VERKEERSONGEVALLEN MET GEWON 'DEN Op de kruising Puttenweg- Paardekopweg-Eykenh- ofweg werd een bejaarde fietser uit Hort st-America aan gereden door een person* snauto uit Hel mond. Een passerende ar ts uit Hengelo verleende de eerste hulp totdat de ge wonde per ambulance naa. r het zieken huis kon worden vervoerd. Op de kruising Mgr. Hanssen- straat-Witte Venneweg werde, n de voor- rangsregels niet in acht genon ien. Daar botsten twee personenauto's, t espectie- velijk uit Heerlen en Wessem t egen el kaar. De bestuurster uit Wessei n werd gewond naar het ziekenhuis ver voerd. Zij kon na behandeling naar huil wor den overgebracht. Op de kruising Westsii igel- Sanshofstraat stak een 8-jarig mt -isje met haar fiets, achter haar vader, de voorrangsweg over. Omdat het ki nd niet zo snel was moest een autobestuu *r- der afremmen, maar het gelukte hei n niet het kind geh.eel te ontwijken. Het meisje kwani ten val en werd licht ge wond. De a uto butste vervolens tegen het trottoir en werd beschadigd. Een autobestuurder ging op de Adelbertweg wegrijden, maar bleef links rijden in verband met op de weg spelende kinderen. Uit tegenovergestel de richtinjg naderde in de bocht een bromfiets. Die kon du auto niet ontwij ken en botsite frontaal er tegenaan. De knaap werd gewond naar het ziekenhuis vervoerd t:n daar ter observatie opgeno men. M ATERIËLE S CHADE Een autobestuurst er remde wat te abrupt af bij de kruisinj? Deurneseweg- Midden F 'eelweg, omdat ze meende dat de voor 1 taar rijdende auto ook plotse ling afrerade. Haar auto geraakte in een slip en k.'tfam via de berm tegen een ver- keersboird tot stilstand. De auto werd nagenoeg geheel vernield, maar de bestuurs ter liep geen noemenswaardige verwonc lingen op. Op) de kruising Accasiastraat- Leunsew 'eg botsten twee personei ïauto's, respectievelijk uit Ven ray en V /ell tegen elkaar. Oorzaak: ver geten ric hting aan te geven. Op i de kruising P oststraat- Julianafii ngel botsten twee personenau to's teg,e n elkaar. Oorzaak was het niet verlenen van voorrang. Op de Beekweg ging een persone nauto mut aanhangwagen aan het slin geren, vermoedelijk door een lekke band. De- aanhanger sloeg over de kop en de autc kwam in de wegberm terecht. De aanha ngwagen was flink beschadigd maar de t ïestuurder liep geen noemens waardig le itsel op. INBRAKEN Twee i woningen aan de Kruiden laan krege n ongewenst bezoek. Door forcering w 'as toegang verkregen. Ont vreemd wer d Nederlands en buitenlands geld, een hc >rloge en enkele sieraden. Door het slot te forceren van een poort, kregt :n onbekenden toegang tot de aan de M tetaalweg gelegen houthan del. Planken enbalken van marantie- en raminhout te. r waarde van 2.500,- wer den ontvreeir id. Ai INHOUDING Donder» lag hield de politie een in woner aan w egens poging tot diefstal van een fiet s. Bij nader onderzoek kwa men twee fie tsen te voorschijn welke kort gelede :n h tier ontvreemd waren, te vens werd in 2 :ijn woning een vishengel aangetroff en v /elke ten nadele van een 11-jarige jonge n was ontvreemd bij het viswater a an c le Wanssumseweg. Van een en anc Ier za tl proces verbaal worden opgemaakt t. DIE1 '•'STALLEN Uit. oen bij de Kiosk in het Bruks ke geparkeerd staande personenauto werden ontvreer. nd: twee autoradio boxen, een equal'iser en tien cassette bandjes. Een inwonei deed aangifte van diefstal van een ba nkpasje met daarbij behorende cheques Hij miste die be scheiden ui t zijn jas nadat hij diverse lo- laties in Ve nray had bezocht. DIEFSTA.L VAN B 'ROMMERS EN FIETS1 EN Een aan de Stat 'ionsweg staande Puch Maxi bromfiets t 'PTW-368) werd gestolen. Ook een aan de Raadhuisstraat staande Tomos bromft 'ets (GZF-515) veranderde ongevraagd v an eigenaar. Een s;roene Gazelle, fiets, framenr. 2148990, bleek vanaf de St. Anthoni- usstraat verdwenen te zijn Een blauwe damt tsfiets werd tenslotte in de GrotestraaJ vermist. AANRIJDINC »Ef M Op de kruising I .ort 'aan-Lolle- beekweg-Veulensewaterw.eg verleende een autobestuurder uit Meerlo- Wanssum niet de vereiste voor rang aan een Venrayse personenaut o. Bij de bot sing bleef het gelukkig bij m -ateriële schade. Bij de Gouden Leeuw von d een frontale botsing plaats tussen twee Ven rayse personenauto's. E>sn van de bestuurders bereed de b:innenbocht »en dat was de oorzaak van deze botsing - Maar ook hier alleen maiteriële schadn. het grote merk in ramen waar U vertrouwen in hebt

Peel en Maas | 1984 | | pagina 9