EEN NIEUWE START VOOR SPORTVERENIGING VENRAY DE TEGENSTANDERS VAN VENRAY 1 EEN NIEUWE START NOUD JANSSEN KOOS VOOR S.V. VENRAY PIET PHILIPSEN WORDT ELFTAL- BEGELEIDER „Iedere ploeg wil van een ex-hoofdklasser winnen!!" S.V. VENRAY JUBILEERT DE JEUGD IS WELKOM BIJ SVV Een nieuwe start voor de vaandeldra ger van S.V. Venray krijgt zijn beslag. Na de eerste zeer intensieve trainingen en een fiks aantal oefenduels keert S.V. Venray terug op het niveau waar het tot dusverre slechts 2 seizoenen acteerde: de eerste klasse. Komend seizoen zijn de gerenom meerde Brabantse amateurformaties op sportpark „De Wieën" niet meer te aanschouwen. Daarvoor in de plaats kan het publiek getuige zijn van het competitieverloop in de Limburgse Eerste Klasse. Veertien teams strijden om de hoogste voetbaleer: kampioen schap en promotie. Het belooft zeer spannend en enerverend te worden. De duels tegen de Noord-Limburgse ploe gen Helden, Blerick en Tiglieja werpen hun schaduw reeds vooruit. Reden voor Peel en Maas om in een vroeg stadium de stemming te peilen in het Venrayse kamp. Trainer De Graaf en elftalbegeleider Philipsen gaven des gevraagd hun mening. Ook de terugkeer van de uit de Venrayse wijk Wit- Desselke afkomstige Noud Janssen komt aan de orde. Voorts krijgt U een indruk van de activiteiten binnen de grote jeugdafdeling van S.V. Venray. Op 27 febr. 1975 maakten de regiona le kranten melding van 't mogelijk ver trek van de destijds 18-jarige Venray se vrije verdediger Noud Janssen naar eredivisieclub M.V.V. Noud speelde al jaren bij S.V. Venray in de jeugdafde ling. De club uil Venray had ook toen een geweldig goed functionerende jeugd afdeling. In een van de beste jeugd- teams die Venray ooit had speelden ze samen: Math Goumans, Mathieu Schel len, Noud Janssen, Harrie Groenen, Tonnie Broeren, Harold Dommeck, Ruud Bakens, Tonnie Poels, Gerrie De- lauw, Math Arts, Chris Vermeulen en Sjef Keyzers. Tijdens het seizoen 1974-1975 zag de succesvolle jeugdtrainer Broer van Ber gen zijn verdediger Noud Janssen ver trekken naar het eerste elftal. Sinds zijn debuut tegen Stormvogels stond hij als vrije verdediger opgesteld. Na nog geen tien competitieduels vertrok de Benja min van de Venrayse formatie naar „us- MVV-ke". In mei 1975 haalde Noud de sportpa gina's als „beste speler van het Lim burgse UEFA-team". Bij MVV, waar Noud na tussenkomst van P. Philipsen was ingelijfd, zwaaide trainer Leo Can- jels de scepter. Canjels werd opgevolgd door André Maas die een slecht seizoen beleefde in Maastricht. MVV degra deerde en haalde haar oud-trainer Geor ge Knobel terug. Willy Brokamp verliet Ajax en zocht zijn oude club in Zuid Limburg weer op. Deze twee mensen zouden hun aan deel in de promotie gaan opeisen, zo dacht men. Maar in de nacompetitie redde MVV het niet. Voorstopper Jans sen ondernam in seizoen '77-'78 een nieuwe poging met zijn club uit de Geusselt. Nu lukte het wel: in juni 1978 was het feest op het Vrijthof. Onder trainer Leo Steegman speelde Noud Janssen, die een jaar had bijgetekend, voornamelijk als back. Barry Hulshof werd voorstopper. Terwijl MVV zich makkelijk handhaafde, degradeerde FC VVV uit de ere-divisie. Maar de zuider lingen wilden meer. Schapendonk, Van Bommel en de Deense international Busk kwamen. Middenmotor MVV deed van zich spreken toen Ajax in Amsterdam met 3-6 geklopt werd. De inmiddels getrouwde Venrayse MVV-er tekende zijn laatste profcon- trakt (3 jaar) in 1981. Ondanks de aan koop van de Helmonder Willy van der Kuylen moest MVV voor de tweede keer degraderen. Sedertdien speelde Janssen voornamelijk in de mandekking op het halfveld. Doelpunten maakte hij zelden. Frappant was daarom wel dat uitgere kend zijn doelpunt tegen NEC de pro motie voor MVV betekende. Maar een derde periode ere-divisievoetbal ligt niet meer voor hem in het verschiet. On danks goede aanbiedingen van onder meer MVV en Helmond Sport, is het be taalde voetbal nu voitooid verleden tijd. Noud Janssen, die in Maastricht een ge weldige tijd beleefde, koos voor S.V. Venray. Gelukkig is deze vereniging sinds 1975 een stuk beter gaan preste ren. Janssen verliet een derde klasser en komt terug bij een eerste klasser. Met zijn 27 jaren beschikt de PTT- beambte over een flinke dosis ervaring. Alleen zal hij het echter niet kunnen ma ken. Maar samen met zijn tien medespe lers kan hij er een mooi seizoen van gaan maken. Laten we hopen dat de keus van Janssen goed uitpakt en hem veel voetbaiplezier oplevert. Op woensdagavond 1 augustus, aan de vooravond van de eerste oefen wedstrijd van het eerste elftal van S.V. Venray, sprak een Peel en Maas verslaggever met trainer De Graaf over zijn eerste seizoen bij die club, de wijzi gingen in de spelersgroep en het seizoen 1984-1985 dat voor de deur staat. Wat is Uw mening over het voor bije seizoen in de hoofdklasse? De Graaf: „We hebben in de hoofd klasse vrij redelijk lopen voetballen naar mijn oordeel. Het is bijzonder jammer dat we gedegradeerd zijn. Geldrop heeft ons de genadeklap gegeven. Als we in Geldrop de 2-2 stand nog 1 minuut lan ger hadden kunnen vasthouden, dan speelden we nu nog in de hoofdklasse. Maar ja, gedane zaken nemen geen keer. Sportief gezien ben ik natuurlijk erg teleurgesteld. Maar dat ben ik niet over de speelwijze, het voetbalni veau en de instelling van de jongens. Ze hebben er echt alles aan gedaan om er voor te zorgen dat we in de hoofklasse bleven. Ik hoop dat de spelers erg veel van het voorbije seizoen hebben ge leerd. Ervaring is gewoon heel erg be langrijk. Vooral in de hoofdklasse is routine een onmisbaar iets. Qua voetbal hoefden wij voor niemand onder te doen. Je ziet ook dat de beter presteren de teams in de hoofdklasse allemaal een oudere speler in het elftal hebben lopen, die weet hoe hij met het bijltje hakken moet. Neem nou sturende voetballers als Sjaak van der Pas (Longa), Twan Notten (Geldrop) en Noud van Esdonk (DESK). Dit soort spelers laat zich 26 wedstrijden lang door niemand uit het spel halen. Als de verwarring of onrust in het elftal dreigt te sluipen, zetten zij de lijnen uit. Het hele elftal profiteert daarvan. Zo'n type voetballer hadden wij vorig seizoen goed kunnen gebrui ken. Ten aanzien van de vereniging is me opgevallen dat - en het zal mede een ge volg zijn van de eerste competitiehelft - de spelers erg graag over voetbal willen pralen. Er is blijkbaar een sterke be hoefte hier, om iemand over tal van voetbalzaken van gedachten te wisselen. Bij andere verenigingen waar ik trainde, lag de nadruk meer op het directe voet- balgebeuren en niet zo op het totale be- geleidingsgebeuren. Ik denk dat men als voetballer vooral bij zichzelf het eerst te rade moet gaan. Men moet voor zichzelf vaststellen wat men wil en hoe men presteert. Overigens ben ik altijd bereid om met de jongens over technische en tactische zaken van gedachten te wisse len. De jongens hadden de wens dal er een elftalbegëleider werd aanget:okken. De heer Philipsen zal deze taak nu op zich gaan nemen." De 56-jarige Venraynaar Piet Philip sen keert terug bij S.V. Venray. Philip sen die gedurende twintig jaren als ac tief speler SVV mee vertegenwoordigde was in de jaren zeventig anderhalf sei zoen als coach actief. De nu voor zijn 3e fase bij S.V.V. staande Philipsen, gaf in een gesprek enige van zijn talrijke voet balideeën weer. Op de vraag wat Philipsen zich voor stelt van zijn rentree bij S.V. Venray als elftalbegeleider, antwoorde hij: „de jongens hebben eind vorig seizoen gesteld dat ze er behoefte aan hebben om moeilijkheden op voetbalgebied snel te kunnen aankaarten. Ze lopen mis schien met tal van zaken niet zo snel naar 'n bestuurslid of trainer toe. De trainer moet ook niet teveel met moei lijkheden die op korte termijn kunnen doorwerken, worden geconfronteerd. Ik werk dus uitdrukkelijk in dienst van de trainer. De jongens moeten gewoon, naarmate het seizoen verstrijkt, gaan beseffen waar ze terecht kunnen met tal van zaken. Een voordeel is mogelijk het feit dat ik Venraynaar ben en als ras SV V-er makkelijker in de situatie van de overwegend Venrayse spelers kan ver plaatsen. Ik hoop dat er, als ik weer af scheid neem, een jongere gast mijn taak kan overnemen en met de spelers de voetbaltaal kan spreken. KOMEND SEIZOEN ,,In het seizoen dat voor ons ligt, moeten we een stuk opbouw plegen. Het publiek moet niet verwachten dat Venray in een jaar terugkeert naar de hoofdklasse. We moeten dit seizoen een basis gaan leggen om in het seizoen 1985-1986 een doelbewuste poging te gaan doen om in die hoofdklasse terug te keren. Het jaar na de degradatie is al tijd verschrikkelijk moeilijk. Allereerst zullen we een verder afglij den moeten zien te voorkomen. Daarna, als de stand op de ranglijst daar aanlei ding toe geeft, en het zelfvertrouwen ge groeid is, gaan we proberen om zo hoog mogelijk te eindigen. Als we in de eerste vijf wedstrijden 6 a 7 punten pakken dan kunnen we naar mijn oordeel wel eens een heel goed competitieverloop krijgen. VERDERE TOEKOMST Philipsen vindt het doodzonde dat het hoofdklasserschap verloren is ge gaan. Een come-back op het hoogste amateurvoetbal niveau moet zeer zeker mogelijk zijn. „Qua spelerspotentieel kan Venray dit als gemeenschap best opbrengen. Met de eigen kweek dient men „professioneel" om te gaan zodat die jonge spelers S.V. Venray trouw blijven en de vereniging op haar beurt kan rekenen op een constante doorstro ming vanuit de eigen jeugd. Wel moet je de jeugd ook daadwerkelijk de kans ge- S.V. Venray trainer De Graaf Wat is Uw oordeel over het vertrek van diverse spelers? De Graaf: „Van verschillende spelers vind ik het erg jammer dat ze vertrok ken of gestopt zijn. Sommigen hebben daar overigens een hele goede motivatie voor. Toch is het soms erg jammer. Met name Sjef Keyzers die als gewaardeerde kracht vertrekt naar Wilhelmina '08, had ik graag hier in Venray gehouden. Ik vind het verder jammer dat Hans Arts gestopt is. Hem had ik er erg graag bijgehad. Hans had een positieve uit werking op de groep. Als hij niet meer op het allerhoogste niveau had willen acteren, dan was hij overigens ook in het tweede elftal een zeer bruikbare kracht geweest. Wim Cuppen is om an dere dan voetbalzaken naar Panningen gegaan. Frank Eibers heb ik, zolang ik in Venray ben, ooit vijf minuten zien voetballen. Voor de rest weet ik dus niet veel van hem. Wel geloof ik, dat als hij een stuk mentaliteit had getoond, dat hij dan in hel eerste elftal een rol had kunnen vervullen. Wim Vievermans heeft legen me gezegd vanwege studiere denen naar Caesar te vertrekken. Tom Tullemans verkiest opnieuw het jeugd- trainerschap boven alles. Ik vind het tenslotte jammer dat Stan Poels ter elf der ure heeft bedankt voor een plaats binnen de selectie." Wat komt er aan aanvulling van buiten de selectiegroep? De Graaf: „Met de komst van Noud Janssen van MVV ben ik erg blij. Voor al vanwege zijn enorme ervaring in het betaalde voetbal. Hij is tactisch zonder meer de meerdere van sommige spelers. ven om zich op voetbalgebied maximaal te ontplooien. Neem bijvoorbeeld Noud Janssen. Hij was de eerst full-prof uit de Venrayse gelederen. Het is een heel goe de zaak dat hij op het oude nest is terug gekeerd. Volgens mij moet men alle ge talenteerde jongens, die een stap naar het betaalde voetbal durven en kunnen maken, daadwerkelijk steunen. Die spe lers komen dan ook tevreden terug na hun periode bij een betaald-voetbal- vereniging". SAMENWERKING Ter afsluiting wil Philipsen hel vol gende kwijt. „Bestuur, spelers, trainer en begeleiding, en zeer zeker ook onze supporters en begunstigers: laat ons al len onder hei afgelopen seizoen een dik ke streep trekken en samenwerken aan een nieuwe toekomst van ons aller S.V. Venray." In maart 1985 bestaat S.V. Venray 40 jaar. De vereniging wil hieraan natuur lijk de nodige aandacht schenken. De voorbereiding hierop is inmiddels in gang gezet. Van de daartoe geformeerde jubi leumcommissie maken de navolgende personen deel uit: W. Crooymans (bestuur), L. v. Haren (Vendeliers), K. Holla (pers. titel), Chr. Jansen (Vendeliers), J. Janssen (pers. ti tel), W. Janssen (Clubblad), P. Kooien (bestuur), B. Krook (Veteranen), H. van Schijndel (jeugd), J. Stevens (da mes), T. Tullemans (jeugd) en T. v. Veghel (dames} Voorzitter is K. Holla. Als secretaris fungeert W. Janssen. Via het clubblad en Peel en Maas zullen ter zijner tijd de plannen voor het jubileumjaar 1985 worden ontvouwd. Ik hoop dat er van Noud een zekere uit straling uitgaat die over kan slaan op de rest van het elftal. Op basis van de eerste trainingen lijkt me de nog jonge Theo van Els, die van Holthees kwam, een vrij goede keeper. Ik geloof niet dat hel een verzwakking in het doel betekent. Van de gebroeders Nellissen (Olym- pia Boxmeer) weet ik nog maar weinig. Ze brengen in elk geval erg veel fysieke kracht mee. Voor wat de drie jeugdspelers betreft, dit is voor mij nog een volkomen open vraag. Door tal van oorzaken was voor hen de trainingsintensiteit tot dusverre erg laag. Ik kan daar zodoende nog wei nig oordeel over vellen." Wanneer worden de elftallen en selecties definitief vastgesteld? De Graaf: „Ik kies 15 16 spelers voor het eerste elftal. Het is zo dat uit eindelijk de spelers de selectie uitmaken door hun prestaties. In de derde week van augustus hoop ik de selectie rond te hebben. Tijdens de laatste twee weken voor de competitie moet het basisteam zo langzamerhand wel klaar zijn." Wie volgt Sjef Keyzers op als aanvoerder? De Graaf: „Wat het aanvoerderschap betreft gaan we tijdens de elf te spelen oefenduels wisselend iemand aanvoer der maken. Ik begin in de achterhoede en via de halflinie wordt de voorste lijn bereikt. Op die manier dragen elf spe lers de aanvoerdersband. Voor de be kerwedstrijd kiezen de spelers uiteinde lijk de aanvoerder die zij het meest ge schikt achten." Zijn er bepaalde ploegen favoriet voor het kampioenschap? De Graaf: „Ik zie nog geen uitgespro ken favorieten in de eerste klasse F. Ik zie die noch voor het kampioenschap, noch voor de degradatie. Wanneer je de eindstand van vorig seizoen erbij neemt, dan zie je dat behalve kampioen RKONS, er eigenlijk geen enkel team echt opviel. De elftallen waren allemaal heel erg goed aan elkaar gewaagd. Het competitieverloop kan erg spannend worden." Welke rol is er naar Uw oordeel voor Venray weggelegd? De Graaf: „Dat is heel moeilijk te zeggen. Vast staat dat Venray de „ge jaagde hond" wordt. Iedere ploeg wil van 'n ex-hoofdklasser winnen. Pannin gen heeft dat ook ondervonden. De tegenstanders zullen in de duels met Venray extra gemotiveerd zijn. Desalnietemin hoop ik met S.V. Ven ray bij de bovenste vier van de ranglijst mee te draaien. Dal moet met onze hui dige selectiegroep reëel haalbaar zijn". S.V. Venray dat vooral in de publici teit komt door de prestaties van het eerste elftal, kent een geweldig grote jeugdafdeling. Onder leiding van jeugd trainer T. Tullemans en voorzitter J. de Bruijn, offeren vele Venraynaren jaar in-jaar uit, een deel van hun vrije tijd op om als jeugdleider te fungeren. De bete kenis van deze groep mensen is voor amateurvoetbalvereniging S.V. Venray zeer groot. Voor het nieuwe seizoen kan men overigens nog een aantal jeugdlei- ders(sters) gebruiken. Wie de jeugd heeft heeft de toe komst! Als voor geen andere vereniging is deze spreuk op S.V.V. van toepas sing. Omdat de vereniging qua spe lersmateriaal zo veel mogelijk self supporting wil zijn, is een goed georga niseerde jeugdafdeling onmisbaar. In de diverse categorieën van het jeugdvoetbal worden de jonge spelers sportief en anderszins verantwoord be zig gehouden. De F-categorie omvat de allerjongsten. Deze zijn nog geen acht jaar oud en trainen op woensdagmiddag tussen 14.00 en 15.00 uur onder leiding van S.T.K.-er Tom Tullemans. De aan dacht is bij deze training niet zozeer op prestaties, maar veel meer op het speelse bezig zijn, geconcentreerd. De F-spelers maken kennis met alle facetten van de voetbalsport. Op zaterdagmorgen is er voor hen een activiteit, die voetbal kan zijn, maar ook een andere spelvorm kan hebben. In de winterperiode is er een zaalpro gramma. Veelal wordt er een comDetitie opgezet welke bestaat uit sportwedstrij den in balgooien, ringschieten, doel- schieten etc. De activiteiten zijn velerlei en af gestemd op de leeftijd van deze jeugdige S.V.V.-ertjes. Er is een Sint Nico- laasmiddag, disco, poppenkastvoorstel ling en wandeltocht. Volgens sportleider Tullemans is het de bedoeling om met deze jonge spelertjes een aanvang te ma ken met hun zes jaar durende voetbalo pleiding. Deze kan hen mogelijk op ter mijn maken tot volwaardige eerste elf talspelers. Hiervoor zal veel gedaan en gelaten moeten worden. Maar het be langrijkste is dat spelers, leiders en ou ders een stuk geduld weten op te bren gen. Wanneer een speler de leeftijd van acht jaar heeft bereikt, gaat hij over naar de E-groep. De E-spelers worden allemaal één keer per week getrained door hun elftalleiders. Vele elftalleiders zijn opgeleid en beschikken over het zo genaamde jeugdleidersdiploma. De jeugdleiderscursus is modern van opzet en de tegenwoordig te behalen diploma's wijken qua naamgeving af van die voorheen uitgereikte. Eenmaal per week worden de spelers van El en E2 door Tullemans getrained. Tijdens deze training ligt hel accent op de techniek van het voetbalspel. Op za terdag binden de, in de clubkleuren gestoken, spelers in competitieverband de strijd aan met teams uit de omgeving. Naar deze wedstrijden kijkt elke jonge voetballer uit. Tijdens de winterstop worden ook voor de E's veelsoortige bezigheden ge organiseerd. Deze kunnen plaats heb ben in de sportzaal of in de goed ge outilleerde recreatieruimte welke S.V. Venray in haar clubgebouw „Den Bog- gerd" ter beschikking heeft. Men kan daar terecht voor tafeltennis, biljart, ta felvoetbal, kaarten, sjoelen, kienen, quizvormen, feestmiddagen enzovoort. Bij het seizoenslot is er natuurlijk de be kendmaking, per leeftijdgroep, van de speler van het jaar. Bovenstaande opsomming van activi teiten voor de E-groep is ook van toe passing op de (in leeftijd steeds oudere) B, C en B-groepen. De keepers van Cl en C2 en die van BI en B2 worden regel matig aan een specifieke training onder worpen door oud-Venray 1 keeper Tul lemans. De A-jeugd, bestaande uit 56 spelers, wordt verdeeld over vier teams. Al en A2 trainen gezamelijk op maandaga vond tussen half zeven en acht uur. A2 traint verder op de woensdagavond o.l.v. Ben Bakens en Joop Jansen. De Al-groep oefent bovendien op donderdagavond. Individueel komen er spelers, waaronder de keepers van Al en A2, op woensdag aan de beurt. Zaterdags spelen de A-teams de com petitieduels. De voorbereiding op het nieuwe sei zoen is dit jaar erg zwaar. De training ving aan op 30 juli. Naast de twee trai ningen waren er bovendien steeds twee oefenduels per week. Al, dat op het allerhoogste jeugd voetbalniveau speelt, heeft op 19 au gustus een toernooi bij de vereniging Eindse Boys. Op 22 augustus is er een oefenduel tegen Deurne Al. De spelers hebben ruim voldoende gelegenheid om hun kunnen te tonen en de elf ba sisplaatsen te verdelen. Tullemans die tevens leider van het Al team is, stelt dat de beste elf spelers zullen spelen. De voorlopige indeling van de Al en A2 groep is: M. Edwards, J. Hebben, W. Vullings, N. Hulleman, D. v.d. Vel de, P. v.d. Pal, M. Swinkels, E. Luij- pers, J. Logtens, Th. Janssen, B. Spec, N. v. Haren, Tw. Bloemen, F. Zeegers, A. Naus, A. Vink, M. de Kerf, P. Otla- rio, M. Verheijen, M. Verhaegen, "ï- Rutten, M. Morales-Lianes, D. v. Soest, F. van Stiphout, R. van Bergen, E. Linskens, E. Wiegman. Leiders A 1: B. Schoenmakers en Nous Tomasoa. ,.j Leiders A2: Ben Bakens en Joop Jan sen. (shirtreclame). Al wordt gesteund door Ford garage Van Haren Venray en Air Compact Tullemans en de S.V.V.-jeugdleiders zijn er blijkens bovenstaand resumé goed toe in staat om de jeugdleden een sportief en veelzijdig programma voor te leggen. - Hel publiek is ook bij de jeugd wedstrijden van harte welkom. Minstens zo welkom zijn die jongens en meisjes die de stap naar S.V.V. wil- len zetten en hun geluk in de voet- 1 balsport willen beproeven. Nieuwe jongensleden kunnen zich op- i geven bij de heer P. Lenssen, Eikenlaan 30, 5802 CV Venray. Nieuwe meisjes leden kunnen zich aanmelden bij Mevr. J. Stevens-Ewalts, Tinnegieterstraat 14, 5801 RK Venray. De contributie bedraagt 90,- per jaar. Dit bedrag kan in twee termijnen worden betaald. TOEGANG(SPRIJZEN) Vanaf heden zal bij dé (oefen)wedstrijden van Venray 1 weer entreegeld geheven worden. Dat is na tuurlijk niet van toepassing als reeds in het bezit bent van een seizoenkaart! Ook leden van S.V. Venray dienen bij het bezoeken van dc oefenwedstrijden van het eerste entreegeld te betalen, be halve als zij hun contributiegeid betaald hebben en hun NIEUWE ledenkaan kunnen tonen. Want ALLE leden (seni or of junior) moeten hun NIEUWE LE- DENKAART van het seizoen* 1984/1985 wel bij zich hebben. Er zal consequent gecontroleerd worden aan de poort! Plezierige bijkomstigheid is natuur lijk dat S.V. Venray haar prijzen met 20% verlaagd heeft! volwassen vanaf 14 j. kinderen tot 14 j, 4,— onoverdekte staanplaats 2,— 5,— overdekte staanplaats 3,— ƒ6,— overdekte zitplaats ƒ4,— S.V. Venray leden betalen voor een overdekte staanplaats 1,— en een overdekte zitplaats 2,— per wedstrijd. Bejaarden (65+ers) omvangen 50% korting op het entreegeld: 2,—entreegeld 3,— overdekte staanplaats 4,— overdekte zitplaats ALMANIA De rood-wit-blauwe club uit Broek- Sittard speelde vijf seizoenen lang in de Hoofdklasse C met als beste klassering een zesde plaats. Almania sloot het vo rig seizoen in de Eerste klasse F af met een negende plaats. Venray ontmoette Almania ook al toen beide ploegen nog in de Tweede klasse B speelden. Daarna weer toen Venray aan zijn opmars bezig was om vanuit de Eerste klasse F door te stoten naar de Hoofdklasse C. Bij Almania vertrokken de volgende spelers: R. Koot (Fortuna S.C.), R. Ja cobs (Maasbracht), A. Manoch (Maas- bracht), J. Dammer (Geleen), A. Ste vens (Geleen), C. Steenbakkers (Geleen), W. Gijssen (SVM), Jo Muris (Obbicht) en R. van Thoor (DVO). De opengevallen plaatsen worden ingeno men door P. Stevens (Fortuna S.C.), W. Dieteren (Sittard), J. Schols (SVM), F. Oostwoud (Caesar). BLERICK Deze club is al vele jaren een geduchte tegenstander van Venray, zowel in de derde, de tweede als de eerste klasse wa ren de ontmoetingen steeds erg span nend. Vorig seizoen nog schakelde Ble rick Venray uit voor de KNVB beker na een zeer verdedigend gespeelde wedstrijd van Blerickzijde. Tot de Hoofdklasse is Blerick nooit doorge drongen, hoewel de derde plaats van vo rig seizoen mogelijk plannen in die rich ting aangeeft. Aanvallend zal Blerick het beslist moeilijk gaan krijgen na het vertrek van de veel scorende Jos van Aerts (FC VVV) en van Hans Meeuwis (Vlissin- gen). Daarnaast vertrokken er nog vier jeugdspelers naar de amateurs van FC VVV. Aansprekende versterkingen heeft Blerick traditiegetrouw niet aange trokken. Men vei trouwt blijkbaar (en terecht) op aanvoer vanuit de eigen jeugd. HEER De Maastrichtse club maakte afgelo pen seizoen bepaald een slechte periode door. Slechts drie punten scheidde de rood-groene formatie van de degrada tie. Ook als hoofdklasseclub trad Heer op. Ze bracht in totaal daar drie jaar in door, maar degradeerde daarvan twee keer. Sporadisch ontmoetten beide clubs el kaar in een ver verleden. Veel vergelij kingsmateriaal levert dat dus niet op. Op de „transfermarkt" maakte Heer bijna traditiegetrouw een drukke perio de door. Weg gingen Hollanders (Leo- nidas), P. Driessens, J. Dirks, J. Gee- len, M. Kleevers, G. Peulings en J. Janssen (allen naar WW '28), R. Pau- lissen (Meerssen). Daartegenover slaan als nieuwelingen R. Frissen (Meerssen), B. Habets (Eijsden), R. Gilissen (Keer), L. Bessems (Keer), M. Smeets (VNB), Kersemekers (Willem I), A. van Hooren (Standaard), G. Ummels (Standaard), E. Stulens en J. Abbé (MVV) en R. Vroegop (Leonidas). HEERLEN Deze club doet al jaren „net legen de top" mee in de Eerste klasse F. Vorig seizoen was het een gedeelde vierde plaats. Ze bezat wel de minst gepasseer de verdediging van de Eerste klasse F met slechts 20 doelpunten tegen! Venray speelde enkele keren tegen Heerlen en de balans slaat uit in het Voordeel van Venray. Dat betekent ze ker niet dat Venray een makkie zal krij gen aan dit team! Veel mutaties onderging Heerlen niet: slechts J. Dacier (RKTSV) en G. Olijve maakten plaats voor S. Dijkstra (RKTSV), R. Rybakowski (Kliamania) en R. Offermans (Voerendaal). HELDEN Eindelijk is de blauw-witte ploeg uit de schaduw geraakt van „grote broer" Panningen, alhoewel Helden zich maar ternauwernood heeft kunnen redden van een degradatie. Helden heeft zijn weg naar de Eerste klasse langzaam maar zeker opge bouwd: geen spectaculaire transfers maar een opbouw vanuit de eigen vere niging. Ook dit jaar zijn er geen belan grijke overschrijvingen te melden van of naar Helden. Geen opvallende ploeg maar wel een team dat zo nu en dan flink kan vlammen op geheel onver- wachtte momenten! MAASBRACHT Ook Maasbracht heeft lang in degra datiegevaar verkeerd. Uiteindelijk werd een tiende plaats bereikt. Aan deze club heeft Venray bepaald prettige herinne ringen. In en tegen Maasbracht werd het Eerste klasseschap bereikt (4-3 winst na een 2-0 achterstand). Ook bij Maasbracht ging de over schrijvingsperiode niet geruisloos: H. van Stiphout en G. Vleeshouwers gin gen naar Roermond, Hautvast naar Ste- vensweerl en H. Snijders naar Linne. Nhar Maasbracht kwamen Romeijnders (Stevensweert) en R. Jacobs en A. Ma noch van Almania. MEERSSEN De geel-zwarte club uit Meerssen was afgelopen seizoen lange tijd in degrada tiegevaar. Door een aantal goede resul taten in de laatste wedstrijden werd tenslotte een achtste plaats behaald. Een plaats in de middenmoot is trouwens een klassering die Meerssen meestal be reikt. Ook hier veel transfers: vertrokken zijn R. Frissen (Heer), W. Lebien (RKTSV), F. Heijnen (RKVVM) en N. Ruwette (Vaesrade). Nieuw bij Meers sen zijn R. Paulissen (Heer), W. Souren (Walram), F. Verhoeven (WW) en Van Hooren (RKVCL). Venray speelde enkele seizoenen le gen Meerssen en had er steeds de han den aan vol. Meerssen is Venrays eerste tegenstander in de competitie. ROERMOND Na de degradatie uit de hoofdklasse C heeft Roermond nu een redelijk seizoen achter de rug met een zesde plaats, juist onder de top. Drie seizoenen lang ac teerde Roermond in de Hoofdklasse en behaalde tweemaal een vijfde plaats. Ja renlang ontmoetten Roermond en Ven ray elkaar reeds met zeer wisselende uit slagen Als nieuwe RFC-spelers werden inge schreven R. Gomez (Panningen), H. Stiphout en G. Vleeshouders (beiden Maasbracht. Vertrokken zijn P. Steinen (Vesta), F. Meissen (Bom), Suijkerbuik (Linne) en Ngamelubur (RIOS). SITTARD Deze ambitieuze club met Ber Lejeu- ne als trainer hield het afgelopen seizoen met de latere kampioen RKONS een maandenlange race om de koppositie. Sittard werd slechts tweede met de meeste goals voor en de op een na minst gepasseerde verdediging. Bij Sittard vertrokken R. Laumen (Fortuna SC), W. Dieteren (Almania), R. Schwidder (DVO), G. Meijers, R. Schwillens en R. Aarts (naar Limbricht), H. Hermans, T. Köhlen en E. Armino (naar Armada), Huiveneers en Silano (naar SVE) en T. Brasse (Born). Ondanks deze vele vertrekkers zal Sittard weer pogen van boven „mee" te draaien.... SVN De roodwitlen uit Nieuwenhagen moesten aan het einde van vorig seizoen een zware tegenvaller incasseren. Ze verloren de KNVB bekerfinale legen derde klasser Venlo! In de competitie bleef men op een vijfde plaats steken. In 1981 verdween SVN na zeven seizoenen uit de Hoofdklasse. Een zesde plaats was de beste klassering. Beide verenigingen hebben al in diver se competities tegen elkaar gespeeld. Ook SVN onderging diverse mutaties: weg gingen M. Haan (Roda JC), F. Hundscheidt (Hopel), R. Hilgers (Saes- weiler), P. Hulh (Waubach), C. Bellen (Bekkerveld). Erbij kwamen K. Pelzer (Groene Ster), J. Schilder (RKONS), R. Peters (Roda JC), T. Reintjes (Laura), R. Dijkstra (RKTSV), A. Groolhedde (Waubachse Boys), Reintjes en Scheilen (Laura). SVN: een mogelijke kanshebber!! TIGLIEJA Over deze Tegelse club kunnen we niet veel vermelden wal U nog niet zou weten. Tiglieja verblijft al jaren in de Eerste klasse F en begint ieder seizoen weer vol goede voornemens om nou ein delijk eens naar de top door te stoten. Prima resultaten worden weer gevolgd door onverklaarbaar slechte wedstrij den en dito uitslagen. Vorig seizoen werd Tiglieja zevende. Nieuwelingen bij Tiglieja zijn: R. en M. Aan den Boom (Reuver), M. Haf mans, H. Thijssen, P. Schwillens en J. Bcurskens (FC Sleyl), J. Dorssers (Spar ta '18). De zwart-witle Tegelse ploeg zal zeker voor verrassende uitslagen zor gen. Tot slot stellen we U de nieuwe lingen voor in deze klasse. (Toevallig komen ze alfabetisch ook het laatste aan de beurt). VERITAS De ploeg uit Neeritter werd kampioen in de Tweede klasse B na een beslissings wedstrijd tegen hel Venlose FCV. Zo'n tien jaar geleden speelde Veritas drie jaar lang in de Hoofdklasse C. Daarna zakte men af naar de Tweede klasse en nu is men dus weer terug in de Eerste klasse. Veritas en Venray speelden vroegeF reeds meerdere malen tegen elkaar waarbij men vrijwel gelijkwaardig was. Naar Heijthuysen vertrokken H. Hanssen, R. van de Vin en W. Vries. Naar Veritas kwamen H. Peelers (Alt- wcerterheide) enJ. Wolters (RKHVC). Weinig transfers dus, maar dat is bij Veritas een gewoonte. WAUBACH De ongeslagen kampioen van de Tweede klasse A debuteert in de Eerste klasse. Met zes punten voorsprong werd een opmars afgerond die jaren gelederi in de vierde klasse begon!! De oranjfe- zwarten zijn voor Venray een onbeken de tegenstander. Gezien de mutaties is Waubach wel het een en ander van plan. Nieuwe sper Iers zijn: (J. Mecns, M. Meens en G; Luit (Abdissenbosch), P. Huth (SVN), R. Bemelmans en T. Huijnen (Roda JC), J. Dirks (RKSSV) en P. Beckers (Rimburg). Vertrokken zijn R. Frolichs (Roda JC), H. Verreck (RKONS), A: Wassen (Rimburg) en H. van Weijden (SVK). TOTO-LOTTO Het voetbalseizoen begint bijna en' daarmee gaat de lotto en vooral de TO-' TO weer op volle loeren draaien! Wilt U ook eens gokken op een grote prijs of wilt LI regelmatig in de kleine prijzen, vallen? l)oe dan mee en U steunt S.V. Venray ook nog op voortreffelijke wij ze!!!! Wilt li weten hoe U regelmatig mee kunt spelen? Gerrit Poels, Es doornstraat 15, Venray, tel. 85815 kan U hierover alles vertellen: hoe cn waar U zelf kunt inleveren of nog gemakkelij ker, bij U thuis laten ophalen. U ont vangt alle informatie van Gerrit Poels over Toto of Lotto spelen bij S.V. Ven ray. Gewoon even bellen!

Peel en Maas | 1984 | | pagina 4