GEMEENTEPRAAT S.V. Merselo NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G A. Schütte, Bureau Voorlichting Zwemvierdaagse Venray Wijziging bouwverordening Vervallen spreekuur van twee wethouders Hinderwet Bouwvergunning verleend Hinderwet Bouwvergunning aangevraagd Commissie alge mene zaken uitgesteld Hinderwet Bestemmingsplan Berg kwartier Commissie voor maatschappelijke zorg vergadert Zwemlessen Particulieren in gemeentelijk zwembad Aanvulling collektekalender augustus Subsidiëring educatie en emancipatie activiteiten Tentoonstelling over zuivel en zuivelverwerking in het Venrayse museum Burgemeester Dittrich ontving Duitse jongeren Verklaringen van geen bezwaar Werkloze Pe- dakkers en Ago gische werkers Tuinmeubelen cccNecs) cce<ve<*> Venray staat weer centraal bij jong en oud, zowel bij recreanten, trimmers als ook voor wedstrijdsporters, gedurende de week van 20 augustus tot en met 24 augustus 1984 in het kader van de NA TIONALE ZWEMVIERDAAGSE IN HET GEMEENTELIJK COMBI ZWEMBAD. Het is inmiddels de ne gende maal dat het COMITÉ RE CREATIESPORT VENRAY in samen werking met het personeel van het ge meentelijk combi zwambad en de zwem vereniging Spio dit grootste zwemfestijn organiseert. De verwachtingen zijn hoog gespan nen, omdat dit jaar het deelnemersaan- tal waarschijnlijk de 700 zal halen. Een i terecht verwachting, want men heeft dit jaar een uitgebreid programma opgezet - met diverse attrakties (o.a. v.en wa terspeeltuin, een luchtmatras en reuzeg lijbaan (12 meter) etc.). Verder kunnen er dit jaar voor het eerst medailles met goud 9 worden uitgereikt en wel aan de deelnemers die voor het negende jaar aan de zwemvierdaagse deelnemen. Evenals vorig jaar zal worden gestart in leeftijdsgroepen. De starttijden zijn als volgt ingedeeld: tot 10 jaar ouders v.a. 16.30 u. v.a. 10 tot 16 jaar v.a. 17.30 u. 16 jaar en ouder v.a. 18.30 u. Kinderen onder de 10 jaar en 65 ers zwemmen per dag 250 meter. Alle ande re deelnemers dienen per dag 500 meter af te leggen. INSCHRIJVING EN DEELNEMERSKOSTEN Iedere deelnemer(ster) ontvangt bij inschrijving een platic knipkaartje dat tijdens de zwemvierdaagse aan de 1 zwemkleding bevestigd dient te worden en alle vier de dagen meegebracht moet worden. Het kan ook met een elastiekje om de arm. Inschrijven kan vanaf he den tot en met 20 augustus a.s., uitslui- tend aan de kassa van het gemeentelijk combi zwembad, Parkweg 2 te Venray. De kosten dienen bij inschrijving te worden voldaan en bedragen 5,75 per persoon, inclusief de entree gedurende vier dagen. 65 -ers Krijgen op vertoon van de 65 pas 50% korting. Voor deelname aan de zwemvierdaag se (öp eigen risico) is een zwemdiploma gewenst. Iedereen die de zwemvierdaag se met succes heeft voltooid, krijgt een medaille, resp. brons, zilver, goud, goud 4, goud 5, goud 6, goud 7, goud 8 en goud 9, alsmede een herinneringsstic- ken Zwemvierdaagse prima recreatie voor het hele gezin! Burgemeester en wethouders van Venray brengen hierbij ter algemene kennis dat het besluit van de gemeente raad van 28 februari 1984, nr. R 396, tot vaststelling van een verordening tot wij ziging van de bouwverordening door Gedeputeerde staten van Limburg is goedgekeurd bij besluit van 26 april 1984, nr. BN 5965, en voorts, dat zij bij besluit van 7 maart 1984, nr. 257, wijzi gingen in de bij de bouwverordening be- •i horende bijlagen A, F en G hebben vast gesteld. De wijzigingen betreffen in hoofd- 1 zaak: a. aanpassingen in verband met het in werking treden van het Besluit ge luidwering gebouwen; b. aanpassingen tot vereenvoudiging van de procedure van het verlenen van bouwvergunningen ten behoeve van de huisvesting van alleenstaan den en twee-persoons huishoudens; j c. aanpassingen betrekking hebbende op de modernisering en vereenvoudi- i ging van de voorschriften inzake trappen, hellingbanen en liften; d. aanpassingen van bij de bouwveror- I dening behorende bijlagen inzake de aanvraag bouwvergunning, afvoer- leidingen en afvoerputten, en lieften voor personenvervoer in tot bewo ning bestemde gebouwen. De wijzigingsbesluiten liggen met in gang van heden gedurende drie maan- den voor eenieder ter inzage in kamer 201 van het raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Venray, tijdens de openstellingsuren (van 9.00 tot 12.00 uur). Zij treden in werking op de derde dag na heden, j Venray, 16 augustus 1984. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Op maandag 20 augustus a.s. zullen de wethouders W. Claessens en Mevr. H. Poels-Peters geen spreekuur houden. Voor dringende gevallen, die de afde ling Sociale zaken betreffen, kan men tijdens het spreekuur van Mevr. Poels- Peters contact opnemen met de betref- fende afdeling. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op art. 12 van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne; ma ken bekend: dat op 10 juli 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van J.M. Classens, Roffert 8 te Castenray, voor een vergunning ingevolge de hin derwet voor het ex art. 6a, uitbreiden wijzigen van een glastuinderij, waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Roffert 8 te Castenray; dat op 10 juli 1984 bij hen een aanvraag is binnengekomen van M. Loonen, Enge Steeg 4 te Leunen, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij, gelegen aan de Enge Steeg 4 te Leunen; dat op 10 juli 1984 bij hen een aanvraag is binnengekomen van Gebr. Poels, Beekweg 92 te Vredepeel, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een legkippenhouderij, gelegen aan de Beekweg 94 te Vredepeel; dat op 19 juli 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van H.E.M. Claessens, Timmermannsweg 98 te Ys- selsteyn, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een varkensmeste- rij en -fokkerij, gelegen aan de Timmer mannsweg (ongenummerd) te Ys- selsteyn; dat op 27 juli 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van A. Janssen, Meerselsepeel 7 te Ysselsteyn, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een rundveehouderij, waar elektro motoren worden gebruikt met een geza melijk vermogen van meer dan 1,5 Kw gelegen aan de Meerselsepeel 7 te Ys selsteyn. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 16 september 1984, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan al daar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht, (afd. openbare orde en veilig heid, telefoon 04780-83838, toestel 158), kunnen tot één week voor bovenge noemde datum mondeling bezwaren worden ingebracht, waarbij dan tevens gelegenheid wordt gegeven tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tus sen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen, die bezwaren hebben ingebracht op de wijze als bovenom schreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Venray, 16 augustus 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 15 augustus 1984 voor de onderstaande bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij, die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van het bepaalde in artikel 7, lid 2, juncto artikel 13 van de Wet A.R.O.B. daartegen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaar schrift indienen en wel binnen 30 dagen na deze publicatie. de bouw van een serre aan het St. Ceciliapad 16 te Venray, t.n.v. H.J. Cornelissen; de bouw van een carport aan de Hoofdstraat 33 te Oirlo, t.n.v. M.J.G. Versteegen; de bouw (geheel vernieuwen) van het café/woonhuis aan de St. Cathari- nastraat 16 te Leunen, t.n.v. A.L.J. van Dijck; het plaatsen van een dakkapel aan de Pettenmakerstraat 28 te Venray, t.n.v. A.J. Broeksteeg. Venray 16 augustus 1984 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. Vragen...? Wendt u toi de gemeentelijke voorlichter Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangen, op 8 augustus 1984 vergunning is ver leend ingevolge de Hinderwet naar aan leiding van de aanvraag van Gebr. Fleurkens, Heidse Peelweg 50 te Ysselsteyn, voor het uitbreiden van een varkensmesterij en legkippenhoude rij, waarbij mest en meststoffen worden opgeslagen, gelegen aan de Heidse Peel weg 50 te Ysselsteyn. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel van 16 augustus 1984 tot 16 september 1984 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen gedu rende bovengenoemde periode ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur worden ingezien (na telefonische af spraak). Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne staat tot 16 september 1984 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygyëne bezwaren hebben ingebracht; d. enige andere belangehebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet al gemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de be schikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en wor den gezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Venray, 16 augustus 1984 Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet A.L.G. Janssen. Bij burgemeester en wethouders zijn de navolgende aanvragen ingekomen om, in afwijking van het geldende bestemmingsplan c.q. vooruitlopend op een in voorbereiding zijnd herzienings plan, bouwvergunning te verlenen voor: de bouw van een garage aan de Castelostraat 18a te Castenray, t.n.v. W.M.H. Seijkens; de uitbreiding van een fokzeu- genstal aan de Straat 13 te Merselo, t.n.v. C.H.J.M. van Cuyck; de bouw van een loods aan de Twistweg 14 te Vredepeel, t.n.v. P.C.M. v.d. Zanden, Johan van Wyt- tenhorstweg 12 te Vredepeel; de bouw van een tuinhuisje aan de Brennerlaan 9 te Venray, t.n.v. J.H.A. Raadschelders; de bouw van een berging aan de Kruidenlaan 196 te Venray t.n.v. J.H. Janssen; - de bouw van een toiletgebouw aan de Testrik te Merselo ten behoeve van de vestiging van een kampeerterrein, t.n.v. de Nederlandse Toeristen Kam peer Club, p.a. Biezenstraat 8 te Gel drop. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen me dewerking te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van 17 augustus 1984 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij het bureau ruimtelijke or dening en bouwzaken, kamer 201 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventu ele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders worden inge diend. Venray, 16 augustus 1984. De burgemeester van Venray Mr. H.J.M. Defesche De aanvankelijk voor maandag 20 augustus a.s. geplande openbare verga dering van de commissie voor algemene zaken is uitgesteld tot maandag 10 sep tember a.s. Besproken zullen worden het be leidsplan gemeentepolitie 1985 en het gemeentelijk beleid ten aanzien van ont wikkelingssamenwerking. Kennisgeving bekendmaking ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne; maken bekend dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van: Aldi Best B.V., De Maas 14 te Best, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in wer king hebben van een opslag- en ver koopruimte voor levensmiddelen, waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Kiosk 24-28 te Venray; H.W.H. Janssen, Ysselsteynse- weg 80 te Ysselsteyn, voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een legkippenhouderij, gelegen aan de Ysselsteynseweg 80 te Ys selsteyn, gedeeltelijk; mevr. H.P.A. van Thiel-Schaafs, Jan van Swolgenstraat 10 te Swolgen, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het oprichten en in werking hebben van een friteskraam, waar voedings- en genotmiddelen worden ge bakken in olieën en vetten, gelegen aan de Matthiasstraat (ongenummerd) te Castenray, positief te beschikken onder voor waarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken, liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter in zage en wel tot 30 Augustus 1984, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur; na deze datum tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aange vraagde beschikking, eveneens elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. De betreffende stukken kunnen tot bovengenoemde datum ook nog elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur wor den ingezien (na telefonische afspraak). De aanvragers, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aan leiding van een van de aanvragen en een ieder die aantoont, dat hij daartoe rede lijkerwijs niet in staat is geweest, kun nen tot bovengenoemde datum gemoti veerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van een van de ontwerp beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient gericht te worden aan ons college. Venray, 16 augustus 1984. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A.L.G. Janssen. De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening van het bepaalde in arti kel 28, lid 6, van de Wet op de Ruimte lijke Ordening bekend, dat met ingang van 20 augustus 1984 gedurende één maand bij de afdeling ruimtelijke orde ning, kamer 201 van het gemeentehuis, voor een ieder ter inzage ligt het besluit van Gedeputeerde Staten van Limburg van 17 juli 1984, le afdeling, nr. BM 26611, waarbij goedkeuring is verleend aan het bestemmingsplan BERG- KWARTIER, vastgesteld door de ge meenteraad op 20 augustus 1983, nr. R 274. Naast de gemeenteraad en de inspec teur van de ruimtelijke ordening kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren, zowel tot de gemeenteraad als tot Gedeputeer de Staten hebben gewend, binnen bo vengenoemde termijn tegen de goedkeu ring van dit bestemmingsplan bij de Kroon beroep instellen. Venray, 16 augustus 1984. De burgemeester voornoemd H.J.M. Defesche. Nu de vakanties achter de rug zijn worden weer regelmatig vergaderingen van de diverse raadscommissies gehou den. De commissie voor maatschappe lijke zorg bijt op woensdag 22 augustus de spits af met een openbare vergade ring, die om 17.00 uur in kamer 127 van het raadhuis wordt gehouden. De commissie zal zich voornamelijk bezighouden met een bespreking van een notitie over de gang van zaken bij de afdeling Sociale Zaken. Eventueel kun nen de commissieleden, individueel, in groepjes of per fractie, een rondgang maken langs de diverse bureau's om zich nader te oriënteren op het werk dat daar wordt verricht. Op woensdag 5 september a.s. wordt om 15.30 uur een extra vergadering van deze commissie gehouden. Deze bijeen komst zal geheel worden gewijd aan een informatieve bespreking over de W.S.W., waarbij men in de gelegenheid wordt gesteld het bedrijf in werking te OPLEIDING A DIPLOMA Aanvangsleeftijd: 5 jaar Cursusduur: 24 lessen, 2 x per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 80,50 voor kinderen tot 16 jaar, inclusief entree. Lestijden groepen: Maandag 16.00-16.30 uur beginners, Donderdag 16.00-16.30 uur beginners, Maandag 16.30-17.00 uur beginners, Donderdag 16.30-17.00 uur beginners Maandag 17.00-17.30 uur Donderdag 17.00-17.30 uur Maandag 17.30-18.00 uur Donderdag 17.30-18.00 uur Dinsdag 16.00-16.30 uur beginners Vrijdag 16.00-16.30 uur beginners Dinsdag 16.30-17.00 uur beginners Vrijdag 16.30-17.00 uur beginners Dinsdag 17.00-17.30 uur Vrijdag 17.00-17.30 uur Dinsdag 17.30-18.00 uur Vrijdag 17.30-18.00 uur Woensdag 15.45-16.15 uur beginners Zaterdag 11.00-11.30 uur beginners Woensdag 16.15-16.45 uur Zaterdag 11.30-12.00 uur OPLEIDING B DIPLOMA Aanvangsleeftijd: 6 jaar en in het bezit van het A diploma. Cursusduur: 12 lessen lx per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 40,25 inclusief entree. Lestijden: Woensdag 16.45-17.15 uur OPLEIDING ZWEMVAARDIGHEID I EN II (DIPLOMA C.D.) Aanvangsleeftijd: 6 jaar en in het bezit van het A en B diploma. Cursusduur: 12 lessen4lx per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 40,25 inclusief entree Lestijden: woensdag van 17.15-18.00 uur (zwemvaardigheid I) Zaterdag van 12.00-12.45 uur (zwemvaardigheid II) VERVOLGCURSUS ZWEMVAARDIGHEID f Aanvangsleeftijd: 6 jaar en in het bezit diploma Zwemvaardigheid I Cursusduur: 12 lessen lx per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 40,25 inclusief entree. Lestijden: Zaterdag van 13.00-13.45 Deze cursus is bedoeld voor leerlingen die in het bezit zijn van het zwemvaar- digheidsdiploma I maar NIET van alle keuze-paketten. OPLEIDING DIPLOMA A EN B Aanvangsleeftijd: vanaf 16 jaar. Cursusduur: 24 lessen 2x per week op de daarvoor vastgestelde tijd en data. Kosten: 104,- inclusief entree. Inschrijven: Aan de kassa d.m.v. een in schrijfformulier. Maandag t.m. vrijdag vanaf 17.00 uur. Lestijden groepen: Maandag 20.00-20.30 uur Donderdag 20.00-20.30 uur Maandag 20.30-21.00 uur Donderdag 20.30-21.00 uur Algemeen: Voor alle cursussen inschrij ven aan de kassa d.m.v. een inschrijf formulier. Maandag t.m. vrijdag vanaf 17.00 uur. De cursussen starten vanaf 28 aug. 1984 25 Augustus, Atletiekvereniging Venray-Regio (plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollektewezen). Alleen voor deze aktie en de akties ge noemd in de Peel en Maas van 2 au gustus jongstleden is een collectevergun ning verleend voor de maand augustus. Collecteren buiten de aangegeven pe riode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. Organisaties die in 1985 in Venray ac tiviteiten organiseren op het gebied van educatie of emancipatie, kunnen daar voor in het kader van het welzijnspro- gramma, subsidie aanvragen bij de ge meente. Organisaties die nog in aanmer king denken te komen en die nog geen bericht van de gemeente ontvangen heb ben, kunnen aanmeldingsformulieren opvragen bij de afdeling sociaal- culturele zaken, toestel 456 of 227. In september 1984 start in het mu seum te Venray een tentoonstelling die betrekking heeft op de zuivel en zuivel verwerking in de gemeente Venray en de naaste omgeving. Ten behoeve van de voorbereiding van deze tentoonstelling vraagt het museum Venray of er onder de bevolking nog voorwerpen foto's e.d. aanwezig zijn die hierbij gebruikt kunnen worden. De belangstelling gaat vooral uit naar voorwerpen en foto's die betrekking hebben op: De melk - De melkproductie - het melken - het vervoer van de melk van de wei naar de boerderij en later naar de fa briek. - melkbussen van de fabriek te Ven ray, met de bijbehorende attributen, zoals melkzeef, e.d. De melkverwerking - foto's en voorwerpen die betrekking hebben op de aanvoer van melk naar naar de fabriek, de verwerking in de fabriek etc. De boterproductie - verwerking van de melk op de boer derij tot boter, b.v. karntonnen, handcentrifuge etc.; voorwerpen fo to's die betrekking hebben op de boterproductie. Onze aandacht gaat vooral uit naar de periode voor 1900; 1900-1945; 1945- 1984; Indien U enige van bovengenoemde voorwerpen bezit en deze voor de duur van de tentoonstelling wilt uitlenen aan het museum Venray, dan kunt U hier voor kontakt opnemen met de beheer der van het museum de heer J.P.G. Renkens tel. 04780-83838, tst 124 en bij afwezigheid met de heer A.L.G. Jans sen, tst 121. AFDELING VOETBAL „Uitslagen: Fiducia 1-Merselo 1 0-1 Fiducia 2-Merselo 2 3-0 Merselo 3-Ysselsteyn 6 2-0 Programma zaterdag 18 aug.: Venhorst 1-Merselo 1 17.30 vertrek 16.15 uur Venhorst 2-Merselo 2 17.30 vertrek 16.15 uur Programma zondag 19 aug.: Venray 6-Merselo 3 10.30 vertrek 9.45 uur Leunen 10-Merselo 4 11.00 vertrek 10.15 uur Programma dinsdag 21 aug.: Merselo 1-Menos 1 19.00 bijeenkomst 18.00 uur Merselo 2-Menos 2 19.00 bijeenkomst 18.00 uur AFDELING JEUGD Uitslagen: Meterik B1 -Merselo BI 2-12 Meterik C1 -Merselo Cl 3-5 Programma zaterdag 18 aug.: Resia BI-Merselo BI 13.30 vertrek 12.30 uur Resia Cl-Merselo Cl 13.30 vertrek 12.30 uur TOP Dl-Merselo Dl 11.00 vertrek 10.15 uur Merselo El-Meterik El 10.30 bijeenkomst 10.00 uur AFDELING VETERANEN Uitslag veteranentoemooiMerselo: le plaats: Ysselsteyn 2e plaats: Melderslo 3e plaats: SVCB 4e plaats: Leunen 5e plaats: Beekse Boys 6e plaats: Oirlo De sportiviteitsbeker ging naar Beekse Boys. Programma zaterdag 18 aug.: Merselo—SVS 17.00 bijeenkomst 16.30 uur Ook dit jaar ontving burgemeester Dittrich van Meerlo-Wanssum de op het Duits soldatenkerkhof te Ysselsteyn werkzame Duitse jongeren officieel op het gemeentehuis. Deze jongeren had den vooraf een krans gelegd bij het mo nument van Hanna van de Voort in Tienray. Burgemeester noemde dat vooral belangrijk, omdat de Duitse jeugd daardoor iets te weten komt van wat Nederlanders tijdens de Duitse be zetting hebben gedaan in het verzet. Men realiseert zich te weinig dat ook Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 1 augustus 1984 aan het ge meentebestuur verzonden de navolgen de verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50 lid 8 van de Woningwet, welke zijn ver eist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunningen voor: de bouw van een vrachtwagen- loods aan de Haag 18a-20 te Merselo, t.n.v. Gebr. Thijssen; de bouw van een dubbele woning aan de St. Odastraat te Venray, t.n.v. a. van Houdt, Pr. Irenestraat 10 te Venray en T. Nellissen, Geijsterseweg 10 te Oostrum; de bouw van 12 premie koopwoningen aan de Look te Venray, t.n.v. Bouwbedrijf Raedts en Zn. c.v.. Mgr. Hanssenstraat 57 te Oostrum; de bouw van 8 premie- koopwoningen aan de Kattestaart te Venray, t.n.v. Bouwbedrijf M. Peeters b.v., Gen. Dempseystraat 25 te Swol gen; de bouw van 69 woningen in de 2e fase van het bestemmingsplan Land- weert, t.n.v. Woningbouwvereniging „Noord-Limburg", Plataanstraat 15 te Venray (verzenddatum 8 augustus 1984). Deze verklaringen van geen bezwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruinitelijke ordening, kamer 201 in het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaa: rechtstreeks in hun belang te zijn getrof fen, kunnen op grond van de Wet A.R.O.B. een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De termijn, waarbinnen een eventueel bezwaarschrift bij dat college moet zijn ingediend, eindigt dertig da gen na bovengenoemde verzenddatum. Venray, 16 augustus 1984. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche. vrouwen daar hun aandeel in hadden, zoals Hanna van de Voort, die met hulp van anderen 123 Nederlandse joodse kinderen uit de handen van de Duitsers heeft weten te redden. Burgemeester Ditrich benadrukte in zijn toespraak dat de herinneringen aan de oorlog ons moeten aansporen te blij ven werken voor de vrede. De Generaal konsul uit Rotterdam, die met andere persoonlijkheden deze ontvangst bijwoonde, dankte voor de gastvrijheid en de woorden van de be groeting. Ook hij wilde het verleden niet begraven maar ook juist door samen komst als deze, begrip en verstandhou ding kweken. Laten we eerlijk zijn, vakantie is leuk, maar het moet wel ooit ophouden. Om het voorzichtig te zeggen: „Voor mensen, die van de P.A. en de S.A. komen, is de arbeidsmarkt niet zo best. Dergelijke specifiek-vakgerichte op leidingen bieden weinig mogelijkheden om in het eigen inkrimpende werkveld en daarbuiten aan de slag te komen. Ook willen mensen, die van dergelijke opleidingen komen, graag in hun sektor aan de slag en/of erin ervaring opdoen als vrijwillig(st)er, zodat er in de toekomst nog kans is. Die kans is er nu. Met een paar mensen hebben we (o.i.) een leuk en zinnig projekt op papier ge zet. We zoeken nu een aantal aktieve- lingen, die samen met ons het e.e.a. willen uitwerken én uitvoeren. Zonder uit de school te klappen, kun nen we wel vertellen dat het projekt een (kreatieve/musische) schakel wil en kan zijn tussen: plaatselijke scholen, instel lingen en „De Maatschappij (wat dat dan ook zijn mag)". Ben je geïnteresseerd, neem dan di- rekt kontakt op met: Peter Vereijken van het JMW, Hoenderstraat 33 te Ven ray, telefoon: 04780-85251 of 80310. Wacht niet (te) lang, de vakantie zit erop, de scholen starten weer en het projekt moet gaan draaien. voor sortering, kwaliteit en prijs eerst kijken bij HOFSTRAAT VENRAY KERKSTRAAT HORST Tuinmeubels in het weekend gekocht worden altijd in hetzelfde weekend bezorgd I

Peel en Maas | 1984 | | pagina 11